-

pink-panther

Życzenia na Boże Narodzenie i notka z zagadką w prezencie.

Zanim pojawi się Gwiazdka pragnę przekazać wielce szanownemu Gospodarzowi, wielce szanownej Administracji oraz wszystkim Blogerom , Komentatorom i Czytelnikom Szkoły Nawigatorów moje najserdeczniejsze życzenia radosnych, spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkich Łask z rąk Dzieciątka i Jego Matki na nadchodzące dni, miesiące i lata. Niech się darzy i w oborze i w komorze i zdrowie niech nie opuszcza.

A teraz prezent pod choinkę czyli notka, która winna mieć tytuł „Tajemnica ojca pani ambasador” ale ma tytuł raczej banalny:

Impeachment 2 i pół czyli czy Yovanovich może być śpiochem.

Impeachment prezydenta Stanów Zjednoczonych trwa i nie wiadomo, jak się zakończy. To znaczy wiadomo, że do odwołania nie dojdzie, ale nie wiadomo w jakich okolicznościach.

Speaker Izby Reprezentantów pani Nancy Pelosi zdołała dоprowadzić dо głosоwania , stuknąć młotkiem i powiedzieć „done” . I sprawa winna przejść dо prоcedоwania w Senacie .

A tu nagle pocisk z napisem „Impeachment” wystrzelony już w dniu zaprzysiężenia – został wstrzymany w lоcie. Zaskoczyłо tо wielu,bowiem wynik głosоwania w Izbie Reprezentantów był jednoznaczny – dwa zarzuty przeszły większością 229 i 228 przeciwko 137.

Pozostało tylko przekazanie dokumentacji „sprawy” do Senatu, który ma własną , niezależną procedurę. Senatorowie stają się ławą przysięgłych i nie zabierają głosu a przed nimi toczy się proces ze świadkami, oskarżeniem i obroną. Dzisiaj mamy 23 grudnia i Speaker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oznajmiła 2-3 dni temu, że „sprawę musi negocjować z szefem większości republikańskiej w Senacie”. Tak, jakby nie chciała „wypuszczać z ręki” procedury, czego Konstytucja nie przewiduje.

Ciekawe, że demokraci „wogle” zabrali się za ten cały impeachment, skoro wiedzieli, że na końcu drogi jest Senat a tam jest większość republikańska , wcale nie przekonana do uczonych wywodów specjalistki konstytucjonalistki profesor prawa ze Stanfordu Pameli Karlan (prywatnie Żydówki lesbijki, która z obrzydzeniem przeszła na drugą stronę ulicy, kiedy przypadkiem natknęła się na wejście do hotelu Trumpa) na temat tego, że prezydent Trump wykazuje niebezpieczne skłonności do ustanowienia monarchii w USA a skoro nie może, to chociaż synowi nadał imię „Barron”.

Dla uczonej profesor nie miało znaczenia, że mały ale szybko rosnący Barron urodził się na kilka ładnych lat (około 10) przed zaprzysiężeniem tatusia na Prezydenta USA.

Demokraci rozpoczęli impeachment w zasadzie już w dzień zaprzysiężenia i nie pozwalali zapomnieć o tym swoim marzeniu przez cale 3 lata. I mieliśmy „raport Muellera” i „russian collusion”. A od 25 lipca br. czyli od telefonicznej rozmowy Prezydenta Donalda Trumpa z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zelenskim pojawiło się oskarżenie, iż Donald Trump wywierał nacisk na władze Ukrainy aby rozpoczęły śledztwo mające na celu skompromitować „innego kandydata w wyborach 2020”.

Oskarżenie opiera się na „zeznaniu z trzeciej ręki” bowiem „jedna pani A (jak „ambasador”) słyszała, jak pan B opowiadał panu C o brzydkim nacisku ustnym prezydenta USA na prezydenta Ukrainy”. W dodatku pojawić się miał wątek szantażu czyli uzależnienie wielomilionowej pomocy USA dla Ukrainy od wszczęcia śledztwa przez jej władze przeciwko osobom powiązanym z jednym z kandydatów.

Co ciekawe, Ukraina nie wszczęła do momentu rozpoczęcia impeachmentu śledztwa a za to pomoc finansowa USA została przekazana.

Ale to demokratom w Izbie Reprezentantów nie przeszkodziło w obronie demokracji zagrożonej przez Prezydenta. Pan kongresman Adam Schiff z Kalifornii z dalekimi korzeniami w Kownie i Wilnie jako Przewodniczący Komitetu Wywiadu Izby przekopywał się przez tysiące stron zapisów różnych rozmów telefonicznych Prezydenta Trumpa, usłużnie dostarczanych przez Szefa FBI Jamesa Comey’a.

Źli ludzie twierdzą nawet, że Prezydent Trump był tak jakby podsłuchiwany przez chyba niezbyt wierne służby FBI.

Ale te i inne wątpliwości dotyczące braku bezpośrednich dowodów i słabości zarzutów rozwiewali solidarnie w wywiadach pani kongreswoman Nancy Pelosi Speaker i pan kongresman Chuck Shumer przewodniczący większości demokratycznej w Izbie.

Po wystąpieniu czworga ekspertów konstytucjonalistów doszło do przesłuchania na posiedzeniach zamkniętych 22 świadków, wszyscy ze strony demokratów . Wezwani przez izbę świadkowie strony przeciwnej czyli m.in. Mike mpeo MIke Pence i Rudy Giuliani – odmówili stawienia się przed komitet.

W dniu 11 października 2019 r. przesłuchana została ex-ambasador USA w Ukrainie pani Marie Yovanowich, która sprawowała swój urząd w okresie 29 sierpnia 2016 r. – 20 maja 2019 r. i została z tej funkcji odwołana na osobiste polecenie Prezydenta Trumpa z przyczyny „braku zaufania”. Pani Marie Yovanovich w latach 2005-2008 pełniła funkcję ambasadora USA w Kyrgistanie a w okresie 22 września 2008 – 9 czerwca 2011 r. w Armenii. Czyli służyła i za Busha i za Obamy.

Pani Yovanovich objęła posadę ambasadora USA na Ukrainie, przesiedziała kilka lat w Departamencie Stanu, gdzie zajmowała się sprawami Europy Środkowej, m.in. współpracowała z panem ambasadorem USA w Polsce Lee Feinsteinem w sprawie rozmieszczenia rakiet.

Na Ukrainie rozpoczęła działalność , jak zawiadamia docent wiki, od działalności antykorupcyjnej , głównie poprzez dobre rady dla kierownictwa nowopowstałego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy.

W tym zakresie jej wielkim „asset” była bardzo biegła znajomość języka rosyjskiego, którą wyniosła z domu.

Bowiem jak donosi angielski docent wiki, pani Marie Yovanovich dorastała posługując się językiem rosyjskim. I dalej usłużny docent wiki donosi, że :”… Marie Yovanovitch is the daughter of Mikhail Yovanovitch and Nadia (Theokritoff) Yovanovitch,[11] who fled the Soviet Union and later the Nazis She was born in Canada…”. Co się wykłada na nasze, że :”… Marie Yovanovich jet córką Michiła Yovanovicha i Nadii (Theokritoff) Yovanowicz, którzy uciekli z Sowieckiego Sojuza a później przed Nazistami. Urodziła się w Kanadzie…”.

Najlepsze jest to „uciekli z Sowieckiego Sojuza a później przed nazistami”.

 

Wg bazy danych genealogicznych ojciec pani Nadii Theokritoff – matki pani ambasador – Michael Theokritoff w cyrylicy ma zapis imienia i nazwiska Михаил Иванович Феокритов czyli „Michaił Iwanowic z Fieokritow” i okazał się znanym w kręgach emigracji rosyjskiej regentem chórów cerkiewnych w Niemczech (Wiesbaden) i w Wielkiej Brytanii (Londyn). Żył w burzliwych latach 1888 -1969. Urodził się w Penzie a całe życie prowadził chóry cerkiewne w Rosji a po rewolucji bolszewickiej i emigracji przez Konstantynopol do Niemiec w roku 1920 – na emigracji.

W książce pani Natalii Bałujewej pt. „ Regent. Los i służba . Protojerej Michael Fortunato” na stronach 83- 84 znajduje się informacja, iż Michaił Iwanowicz Fieokritow urodził się w guberni penzenskiej w rodzinie cerkiewnych popów , do roku 1917 r. żył w Moskwie a po rewolucji przez długie lata posługiwał jako regent chóru cerkiewnego w kurorcie niemieckim Wiesbaden, gdzie ożenił się z członkinią swojego chóru Luizą Stanszek i miał z nią siedmioro dzieci.

W sprawach cerkiewnych po dojściu Hitlera do władzy życie się skomplikowało i należało dokonać trudnego wyboru. Michaił Fieokritow dotrzymywał wierności Cerkwi Konstantynopolskiej, w efekcie zostal bez pracy, bowiem po dojściu Hitlera większość środków finansowych była przekazywana tzw. Cerkwi Zagranicznej i tam też przeszła część wiernych. Regent Fieokritow zaczął uprawiać ziemię i ogród i w ten sposób żywił dużą rodzinę. Jego starszy brat Władimir był już od roku 1914 w Londynie.

Jak łatwo można zauważyć, matka pani ambasador Marie Luize Yovanovich nie mogła „uciec z Sowieckiego Sojuza”, bowiem urodziła się w Niemczech w Wiesbaden , gdzie ojciec założył rodzinę w latach 20-tych XX w.

Co do „ucieczki od nazis” to było też mało prawdopodobne, bowiem cała rodzina Fieokritowów wyjechała z Niemiec do Londynu dopiero w roku 1946 a wtedy „od nazis” nie trzeba było uciekać, bo już w 1945 r. zostali pokonani.

Co do tatusia Yovanovicha jest jeszcze ciekawiej, bowiem pod linkiem https://lb.ua/file/person/3378_yovanovich_mari.html jest w cyrylicy info następujące:”… Мари Луиза Йованович родилась 11 ноября 1958 года в Канаде. Ее дед по отцовской линии был сербом, а про отца Михаила Йовановича известно, что он родился в Чите вскоре после Октябрьской революции 1917 года и сумел совершить побег из нацистского лагеря для военнопленных во время Второй мировой войны. После той же революции 1917 года дед Йованович по материнской линии бежал из России в Германию, где и выросла ее мать Надя. Родители Йованович встретились уже после того, как ее мать покинула Германию.

Cytuję w oryginale, żeby nie było. Portal jest „projektem Instytutu Gorszenina”. Tłumaczenie na nasze jest proste:”… Marie Luiza Jowanowicz urodziła się 11 listopada 1958 r. w Kanadzie. Jej dziad ze strony ojca był Serbem a o ojcu Michale Jowanowiczu wiadomo, że urodził się w Czycie (miasto w płd. Syberii przy Kolei Transsyberyjskiej przyp. mój) po Rewolucji Październikowej i zdołał zorganizować ucieczkę z nazistowskiego obozu dla jeńców wojennych w czasie II wojny światowej. Po tejże rewolucji 1917 r. dziad Jowanowicz (ze strony matki) uciekł z Rosji do Niemiec gdzie wyrosła jej matka Nadia. Rodzice Jowanowicz spotkali się już po tym, jak jej matka porzuciła Niemcy…”.

Tak więc rodzice pani ambasador USA Marie Yovanovich nigdzie nie uciekali razem ale spotkali się po wojnie po roku 1946 gdzieś w Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej w Londynie, bo tam w 1946 r. przybyła rodzina Fieokritowych najprawdopodobniej dzięki pomocy i wstawiennictwu stryja Władimira Fieokritowa, który mieszkał w Wielkiej Brytanii jeszcze przed II WW.

Pozostaje delikatne pytanie, w jakim obozie jenieckim przebywał Michal Jowanowicz i jako żołnierz jakiej armii. Zakładam, że Armii Czerwonej. I w jakich okolicznościach przyrody ten dzielny człowiek uciekł i gdzie się ukrywał.
Ale co znacznie ważniejsze , jakim cudem Alianci nie odesłali go zgodnie z porozumieniami z wujkiem Stalinem jako obywatela ZSRR – na ojczyzny łono , jak to zrobili Anglicy w Austrii,co opisał Józef Mackiewicz, ale jako chyba jedynego żołnierza Armii Czerwonej kontrwywiad brytyjski przyjął na teren Wielkiej Brytanii.

Tam się wtedy ciekawe rzeczy działy w tych wywiadach i kontrwywiadach brytyjskich w 1945-1956 r. Grasował tam np. pan Kim Philby i jego czterech kolegów.

No ale. Gdzieś w Londynie w okolicach chóru cerkiewnego ex-jeniec niemieckiego obozu, ex-żołnierz Armii Czerwonej raczej szarży oficerskiej (znał biegle niemiecki, więc nie był z kołchozu) spotyka panienkę Nadie z powszechnie znanej i szanowanej rodziny regenta chóru cerkiewnego z powiązaniami w białej emigracji rosyjskiej w Wielkiej Brytanii, Niemczech , Włoszech i USA. Pan

Młoda rodzina wyjeżdża do Kanady a następnie do USA, gdzie pan Michaił Yovanovich uczył jezyków obcych w Kent College w Connecticut a po latach objawiła się w służbach dyplomatycznych USA piękna i bardzo zdolna panna Marie Yovanovich, której zeznania mogą, choć nie muszą, obalić Prezydenta USA Donalda Trumpa.

Gwiazdka wschodzi. Czas dzielić się opłatkiem. Wszystkiego dobrego. Przyjemnej lektury.

https://www.abc.net.au/news/2019-12-05/melania-trump-stanford-professor-pamela-karland-on-barron-trump/11769374

https://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Schiff

https://lb.ua/file/person/3378_yovanovich_mari.html

https://www.theguardian.com/us-news/2019/nov/30/trump-ukraine-alleged-bribery-impeachment-inquiry

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%99%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87,_%D0%9Ca%D1%80%D0%B8

https://www.bbc.com/russian/news-50022528

https://www.youtube.com/watch?v=_p5X4aH2h9M

https://pl.wikipedia.org/wiki/Impeachment_Donalda_Trumpa

https://en.wikipedia.org/wiki/Marie_Yovanovitch

http://zarubezhje.narod.ru/tya/f_030.htm

http://храм-ирины.рф/%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B5-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8C-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%BE-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D1%8B%D0%BA%D0%B0/

https://books.google.pl/books?id=aTdqAAAAQBAJ&pg=PA84&lpg=PA84&dq=%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB+%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87+%D0%A4%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2&source=bl&ots=KG9k2HTt1X&sig=ACfU3U17bazBHG2foLBduldV_TkY2FSgPQ&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwjtxOLvv87mAhVnyaYKHXOGAboQ6AEwAXoECAoQAQ#v=onepage&q=%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB%20%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87%20%D0%A4%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2&f=false

https://www.geni.com/people/Michael-Theokritoff/6000000073322317893

 

https://lb.ua/file/person/3378_yovanovich_mari.html

 

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%99%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87,_%D0%9Ca%D1%80%D0%B8tagi: impeachment  służba dyplomatyczna usa  marie yovanovich 

pink-panther
24 grudnia 2019 17:14
91     3431    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
smieciu @pink-panther
24 grudnia 2019 17:34

Lesbijska Żydówka atakuje Trumpa otoczonego Żydami, którego wnuki są Żydami również.

Nasi polscy Żydzi też jakiejś ruchawki dostali.

I na Ukrainie...

Co może oznaczać? Na tym polega zagadka? ;)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther
24 grudnia 2019 17:35

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, Pantero!

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther
24 grudnia 2019 18:02

Radości Świątecznych życzę. 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @pink-panther
24 grudnia 2019 20:13

Wzajemnie, wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 24 grudnia 2019 17:34
24 grudnia 2019 21:49

Tak...

... to dopiero jest  KINO... za darmo... i  tylko dla debili - takich jak oni sami  !!!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther
24 grudnia 2019 21:55

Słyszałam, że oni tam oświadczyli, że procedura impiczmentu wobec Trumpa będzie "constans". Niezależnie od faktów.

Mają rozmach...

https://www.youtube.com/watch?v=hzTcGsSkkeI

 

Najlepsze życzenia na Święta Narodzenia Pańskiego, Droga Panthero!

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther
24 grudnia 2019 22:06

Rewelacyjny wpis, Pani Panther'o  !!!

Taaakie  "kariery dyplomatyczne" to moga robic tylko  moskowate... i  "mooocno  umocowane"... i to nie tylko ta deta "ambasador" na Ukrainie, rowniez corcia Ivanka obecnego Trump'a  tez konwertowala na moskowatosc.  Niemniej jednak za Wielka Woda  dzieje sie  ciekawie.  

Dzisiaj podobnych "karier"  rodzimego chowu z takim modus operandi mamy na peczki... chocby  ciagle  STRECZONA  narodowi polskiemu  przez prawie cala merdialnie "blyskotliwa  kariera"  niejakiego  Holowni  Szymona  na  "prezydeta"...

... w tvn  ta kariera byla  wystrugana i zalegEdowana.  Licze,  ze narod polski zna te  dete numery z coraz bardziej  detymi karierami.

To sa bardzo wazne sprawy... i koneksje, bo w gruncie rzeczy - to ciagle SAMI  SWOI  !!!

 

Dziekujac za wspanialy, wigilijny wpis i dziesiatki innych absolutnie nadzwyczajnych, rewelacyjnych i odkrywczych Pani wpisow zycze cudownych Swiat Bozego Narodzenia, aby  nowonarodzona w naszych sercach Boza Dziecina blogoslawila, czuwala i prowadzila w dobrym Pania i Jej najblizszych.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther
24 grudnia 2019 22:39

... najserdeczniejsze życzenia radosnych, spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkich Łask z rąk Dzieciątka i Jego Matki na nadchodzące dni, miesiące i lata..

Za życzenie dziękujemy i na wzajemnie je Autorce na jej  ręce składamy  życzymu.

PS. 

...Impeachment prezydenta Stanów Zjednoczonych trwa i nie wiadomo, jak się zakończy. To znaczy wiadomo, że do odwołania nie dojdzie, ale nie wiadomo w jakich okolicznościach....

Tym nie ma co się przejmować to tylko medialna osłona ciężkich  i długotrwałych negocjacji  frakcji wewnętrznych imperium.

... rodzice pani ambasador USA Marie Yovanovich .. w swoich książkach Maria Rodziwiczówna przedstawia obraz zawodowego agitatora/rewolucjonisty ktory zawsze ma pokaźne fundusze na swą działaności.  To taki kolejny kamyczek który potwierdza że agenci City of London czy agitatorzy[ ale ci topowi]  to ten sam zasób ludzki - socjalizm to tylko jeden z projektów finasistów. Sprawnych agitatorów  i ich inteligentne potomstwa nie tyle się ewakuuje ale pozwala wrócić swobodnie do matecznika.

Tutaj kolejna dygresja płk. Kulinowskie jak przewerbowany agent był traktowany według standardowych procedur bez towarzyskie akceptacji [ofceir prowadzący nie zapraszałgo na rodzina spotkania - w przypadku dziadków i rodziców ambasadror wszystkie domy lepszego towarzystwa stały otworem to byli swoi ludzie z Rosji.

..czy Yovanovich może być śpiochem... w tym ujęciu jest ona tylko lojalnym agentem na usługach jednej  z frakcji imperialnych  i inne frakcje dobrze o tym fakcie wiedziały.

zaloguj się by móc komentować

Boguska @pink-panther
25 grudnia 2019 02:47

Wszystkiego najlepszego z okazji Narodzin Bozego Dzieciatka ! Jak zykle super! Pozdrowienia!

zaloguj się by móc komentować

bolek @pink-panther
25 grudnia 2019 09:18

"Tak, jakby nie chciała „wypuszczać z ręki” procedury, czego Konstytucja nie przewiduje."

Miałem napisać, że Konstytucja nie przewiduje 3 kadencji (przypadek FDR), ale sprawdziłem i faktycznie nie przewiduje, tylko że dopiero od 1951. Wcześniej był to tzw "konwenans konstytucyjny". Ciekawe ile i jakie jeszcze "konwenanse" są tam ukryte ;-)

 

"Gwiazdka wschodzi. Czas dzielić się opłatkiem. Wszystkiego dobrego. Przyjemnej lektury."

Wszystkiego dobrego! :)

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther
25 grudnia 2019 09:52

https://youtu.be/O7UjPCSzhzI

 

Bóg się narodził i dziś dzień wesoły ! :)

Niech Dzieciątko błogosławi szanownej Panterze

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @pink-panther
25 grudnia 2019 11:10

Panterze,

Na szczęście, na zdrowie, (na ten Nowy Rok!)

Na to Narodzenie Boże,

Daj to Panie Boże ! Żeby się wam darzyło - i mnożyło :

W komorze i w oborze,

W piwnicy i na górze !

Na kołeczku, i w woreczku !

...

Żebyście byli tacy weseli,

Jako w niebie anieli!

Żebyście mieli za życia fortunę,

A po śmierci w niebie koronę !

/Z  Zorzy Ojczystej  1906./

 

zaloguj się by móc komentować


smieciu @Paris 24 grudnia 2019 21:49
25 grudnia 2019 12:42

Dokładnie. Trumpik poprzez Wilbura Rossa (który ratował Trumpa kasą) to dopiero ma ładne żydowskie plecy. Można powiedzieć takie arystokratyczne bo Rotszyldowe. Nie te demokratyczno-plebejskie lesbijsko żydowskie ;P

Poza tym jednak lubię Trumpa. Świetnie wypełnia swoją rolę króla błaznów. Potrafiącego obiecać wszystko by chwilę potem zrobić coś przeciwnego by potem wszyscy uwierzyli że tak właśnie powinni być. Ot przykładowo - Kurdowie zrobili swoje? Zabijmy ich! W końcu nie pomogli w lądowaniu Amerykanów w Normandii...  No i oczywiście! Kto ma ich pozabijać? Nie kto inni niż źli Turcy, których tak nie lubimy bo się bratają z Ruskami...

Naprawdę fascynujące jest oglądnie jak człowiek, który kilka razy zmieniał przynależność partyjną, spędził u Demokratów więcel lat niż u Republikanow, którego dobrymi kumplami byli i Clintonowie i Epstein, otoczony przez ciąglę tą samą klikę miliarderów z waszyngtońskiego bagna odgrywa zbawcę świata, kochanego przez pospolity tłum. Bo... jakaś kretynka za pomocą błazeńsko fantastycznych zarzutów, zorganizowanych w karykaturze państwa zwanego Ukrainą organizuje jakiś Impeachment.

My mamy w Polsce niezły cyrk. Też różne myszki, Kidawy i inne takie krzywiące ryja na PiS i lud bierze to serio. Ale to co się tam dzieje jest przynajmniej o poziom wyżej. W końcu to Ameryka i Naczelny Błazen Świata.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 25 grudnia 2019 12:42
25 grudnia 2019 13:12

Taka tam świeża historyjka:

Kolo pali tęczową flagę przed spedalonym (rządzi w nim jakaś lesba)  United Church of Christ in Ames. Flagę tą najpierw zerwał z frontu tego kościoła. Potem spalił. I dostał 16 lat więzienia. Bo mowa nienawiści i recydywa. Czy Trump się tym przejął. Ja nie słyszałem. Aczkolwiek podobno zdąrzył już wymienić 25% sędziów okręgowych.

Za to jego administracja zareagowała odrazu gdy w Zambii na 15 lat skazano parę homosiów. I USA odwołało swego zambijskiego ambasadora.

Do takich ludzi mają tą słabość i ufność Polacy. Poczekamy, dowiemy się dokąd Trump nas zaprowadzi, pod lokalnym przewodem PiSu i zapatrzoną weń ludnością.

zaloguj się by móc komentować

MZ @pink-panther
25 grudnia 2019 13:28

Najserdeczniejsze życzenia i Łask Bożych dla Pani.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther
25 grudnia 2019 13:35

Błogosławieństwa Bożego we wszystkich sprawach na Święta Urodzin Pańskich i w nowym roku!

Jak dla mnie, donosy p. Yovanovich jak i cały impeachment to negocjacje o tyłki niektórych przynajmniej biurokratów z nadania Obamy. Trump nie zdobyłby swojej pozycji bez układu rotszyldowskiego, jak pisze smieciu, i morganowskiego, ale jednak wyłamuje się z układu. Jeśli jest rywalizacja między aszkenazami i sefardami, korzysta z niej. I chyba dostrzegł, że są oprócz różnych innych nieszczelności, w tym kontraktów chińskich, jak sądzę zalecanych przez Rotschild & Co Consulting, również wycieki kasy drogą skorumpowanej biurokracji i LGBT. Czegos jakby jak tow. Dżugaszwili w 1924, zaczyna zatykać dziury w intresie. Powoli zabiera się za ruch gayowski ale od strony pedofilii w Holywoodzie. Poznaję to po tych pogróżkich różnych gwiazd typu Brat Pit na temat endlosung w sprawie holiłudzkiej pedofilii.   

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @pink-panther
25 grudnia 2019 14:13

Bożego Narodzenia nadszedł czas!
To czas ludzkiej miłości i życzliwości,
niech nie zabraknie Pani także radości.

Najlepsze jest to „uciekli z Sowieckiego Sojuza a później przed nazistami” - to w miarę potrzeby  jest dodawane do życiorysów ,bo lepiej  wygląda i zgodne z polityczną poprawnością. Tak się składa,że  Ukraina nie wyssała z mlekiem matki antysemityzmu,a teraz ma na czubku władzy dwóch ludzi o ścisłych korzeniach żydowskich.Dziwne ,bo nie ma nawet poszeptów o roszczeniach spadkowych. A panna Marie Yovanovich ,wraz ze świtą,będzie z przyjemnością grillować i Trampkować... Wygląda na to że prezydent USA uraził czymś " Rothschildów"...

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BTWSelena 25 grudnia 2019 14:13
25 grudnia 2019 16:05

nie ma, bo Ukraina w całości (poza Donbasem i Krymem) została potraktowana jako ten spadek

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @stanislaw-orda 25 grudnia 2019 16:05
25 grudnia 2019 16:37

I to mnie przeraża,jako sąsiedzctwo .Dodając do mianownika wielką sympatię pana Putina do Berl Lazar,powstaje zapalna mieszanka ,oczywiście plus polityka naszych rządzących. W Krakowie to był łomot nawet o synagogę między Chasydami,a GŻ.. Chodziło o kasę.

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 25 grudnia 2019 12:42
25 grudnia 2019 17:29

Uczuciowo...

... DT jest mi od zawsze obojetny,  wiec o lubieniu go lub nie mowy nie ma. Odkad tylko byl pokazywany w telewizorze francuskim, jeszcze w trakcie kampanii wyborczej - zaczelam go postrzegac jako niezlego pajaca... i aktora,  i nic poza ta moja pierwsza konstatacja  sie nie zmienilo i nie zmieni... tak wiec okresleniem go  BLAZNEM  SWIATA to trafil  Pan  W  PUNKT  !!! 

A stara sie  DT  odgrywac swoja role  "na serio"  na tyle ile moze,  napisze, ze wielu tych "wzietych i swiatowej slawy"  aktorzyn,  tych z "oskarami"  wlacznie mogloby mu pozazdroscic  tej  gry aktorskiej,  bo ze to jest  zalosne  "polityczne"  TEATRUM, odgrywane w telewizorze z "narracja"...  chora narracja patologicznych i wzmozonych presstytutek,  tworzacych wspolnie owo wlasnie  TEATRUM  to wiadomo od samego poczatku.

Ja nie wiem, Panie Smieciu, czy to jest fascynujace patrzec jak polityczne  DEBILE  i  IDIOCI, czy to w Ameryce czy w Polsce - bo wszyscy oni sa po pieniadzach z jednej i tej samej "bezprzepastnej" rotszyldowej kieszeni - urzadzaja nam swiat i wmawiaja jeszcze co dla nas jest dobre i potrzebne... uwazam, ze powinnismy od tych  PSYCHOPATOW i  DEBILI  POLITYCZNYCH  trzymac sie z daleka, omijac ich szerokim lukiem i pozostawic samych sobie...

... a juz - nie daj Boze - "wierzyc"  w te  gusla saczone z telewizorow... no i najwazniejsze  NIGDZIE  SIE  NIE  SPIESZYC  !!!... bo z  KRETYNAMI  nie ma zycia  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 25 grudnia 2019 13:12
25 grudnia 2019 17:34

Nie, Panie Smieciu...

... Polacy nie maja zaufania ani do  Trump'a  ani do jego administracji... co najmniej polowa Polakow olewa tych ludzi... i daje temu wyraz chocby  w "wyborach"  DEMONkratycznych,  ktore ciagle sa - na chama i na zywca -  FALSZOWANE  !!!... i to nie tylko w Polsce.  Ostatnie wybory we Francji byly rowniez zfalszowane... i to grubo.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @pink-panther
25 grudnia 2019 21:56

Witam. Z okazji świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia dla Pani i mały prezent:

Pozdrawiam i dziękuję za wspaniałe notki.

zaloguj się by móc komentować

Nova @pink-panther
25 grudnia 2019 22:54

Wszelkich Łask dla Pani, Zdrowia, natchnienia do Pisania i Wszelkiego Dobra, teraz i na przyszłość. Pozdrawiam serdecznie.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @stanislaw-orda 25 grudnia 2019 16:05
25 grudnia 2019 23:57

Poza Donbasem może i tak ale Krymem chyba jeszcze nie, cyt:

"Ustawa (budżet Pentagonu na 2020, przyp. mój) zawiera również zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu dokonanej przez Federację Rosyjską", a także zakazuje współpracy wojskowej z Rosją. Sankcje wobec firm budujących gazociąg Nord Stream 2, a także rurociąg "Turecki Potok", dotyczą operatorów statków prowadzących prace na głębokościach 30 metrów poniżej poziomu morza i większych. Obejmują zakaz wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych oraz zamrożenie środków".

Źródło: https://www.defence24.pl/rekordowy-budzet-pentagonu-z-sankcjami-na-nord-stream-2

zaloguj się by móc komentować

emi @pink-panther
26 grudnia 2019 02:00

Niech Nowonarodzony Jezus błogosławi Pani i Jej najbliższym.

 

zaloguj się by móc komentować
pink-panther @smieciu 24 grudnia 2019 17:34
27 grudnia 2019 12:20

Nie wiem, na czym polega zagadka, albowiem prezydenta Trumpa atakują tylko niektórzy Żydzi, za to dobrze ustawieni w strukturach Kongresu: Adam Schiff kongresman z Kalifornii - szef komitetu wywiadu Izby Reprezentantow, przewodniczący większości w Izbie Reprezentantow Chuck Shumer a koło Nancy Pelosi widuje się jej sąsiadkę z luksusowej dzielnicy Pacific Heights panią senator Dianne Feinstein przewodniczącą Komisji Prawnej Senatu (bo ona republikanka jest), do tego pan ambasador USA przy Unii Europejskiej Gordon Sondland, który pochodzi z zydowskiej rodziny Mercer Island Seattle ,a  który zeznawał tak jakby przeciwko Trumpowi w słynnym "zamkniętym przesłuchaniu". Co do tej pani ekspertki to ona jest typową wściekłą feministką uniwersytecką nienawidzącą Trumpa , niezależnie od pochodzenia. Natomiast Adam Schiff rzeczywiście staje się "wrogiem narodowym numer 1 republikanów" i czekają go ciężkie czasy. Wepchnął się między wódkę i zakąskę a on jest tylko marionetka w rękach Nancy Pelosi i jej otoczenia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 24 grudnia 2019 17:35
27 grudnia 2019 12:21

Wielkie dzięki. Szczęść Boże we wszystkich dziełach.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @adamo21 24 grudnia 2019 18:02
27 grudnia 2019 12:22

Dziękuję bardzo za pamięć. Również życzę wszystkiego najlepszego

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuldahrus 24 grudnia 2019 20:13
27 grudnia 2019 12:24

Dzięki wielkie i również życzę wzystkiego najllepszego w Nowym 2020 roku.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 24 grudnia 2019 22:06
27 grudnia 2019 12:26

Dzięki wielkie za życzenia i również zyczę wszystkiego najlepszego w nowym roku 2020. PS. Oglądamy bardzo drogi i bardzo malowniczy spektakl polityczny, który odgrywany jest dla jakichś bardzo ważnych powodów między dwoma potężnymi oligarchiami politycznymi i gospodarczymi. Z wpływami zagranicznymi w tle.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther 27 grudnia 2019 12:20
27 grudnia 2019 12:33

Ja tam czytałem już teorie że Pelosi jest na żołdzie Trumpa bo wszystko co robi obraca się na korzyść obecnego prezydenta :)

Patrząc na to wszystko doszedłem ostatnio do prostego spostrzeżenia, wyjaśnienia tych gierek. Z pozoru przecież wszystko wydaje się być bez sensu. Po co przykładowo Demokraci robią te przedstawienia, skoro nie zaszkodzą Trumpowi? Po co nasyłać na niego te feministyczne Żydówki, które nie posiadają żadnych argumentów? Po co to robić skoro plecy Trumpa sięgają takich ludzi i instytucji jak: CIA (Mike Pompeo), Rotszyldzi (Wilbur Ross - sekretarz handlu), Steven Mnuchin (sekretarz skarbu, Goldman Sachs , który kręci wszystkim) czy Mike Pence (wiceprezydent, który wisi nad Trumpem czujnie, reprezentując siły nie wiadomo jakie). Jak ktoś sobie wyobraża zrobienie krzywdy człowiekowi, który otoczony jest najbardziej wpływowymi organizacjami na świecie?

Przecież to jest cyrkowe.

Ale ma sens gdy dołożymy do tego taką... Gretę, znaną aktywistkę klimatyczną.

(sorki, telefon, muszę lecieć dokończę później) ;)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 24 grudnia 2019 22:39
27 grudnia 2019 13:01

Wielkie dzięki za pamięć i życzenia i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2020.

PS. Co do tematu pani Marie Yovanovich to jest on wyjątkowo rozwojowy i nie mając czasu na wyrysowanie pełnej "panoramy", jedynie zasugerowałam, że ona może być tzw. śpiochem sowieckim w drugim pokoleniu, bowiem jej działania  w charakterze zastępcy ambasadora USA w Kijowie w okresie sierpień 2001 -czerwiec 2004 dają powody do poważnych pytań. Jak się okazuje , wtedy, za rządów Leonida Kuczmy to Marie Yovanovich miała ujawnić we wrześniu 2002 r. fakt złamania przez prezydenta Ukrainy  sankcji nałożonych przez USA na handel z Irakiem i sprzedaż przez Ukrainę do Saddama Husajna  partii stacji radiolokacyjnych w systemie "Kolczuga". Zrobił się z tego straszny skandal. Jako ślad i dowód pozostał zapis audio ochroniarza prezydenta Kuczmy niejakiego Nikołaja Mielniczenko dokonany w gabinecie Kuczmy i przekazany Amerykanom. Spowodowało to łagodnie mówiąc silne ochłodzenie stosunków ukraińsko amerykańskich. Oczywiste pytanie; kto na tym skorzystał? Pani Yovanovich twierdziła, że w USA "znajdują sie inne dowody z innych źródeł" ale nie zostały one ujawnione. Pani Yovanowicz z domu mówiącego po rosyjsku potrzebowała aż całego roku studiów w zakresie języka rosyjskiego w roku 1980 - w Moskwie w Instytucie Puszkina a w początkach służby dyplomatycznej pracowałą nie tylko w Mogadiszu , Londynie czy Ottawie ale także w Moskwie. To może nic nie znaczyć, ale może też znaczyć bardzo wiele.

Na razie wziął się za panią Yovanovicz osobisty adwokat prezydenta Donalda Trumpa pan Rudi Giuliani, który z ostatniej podróży na Ukrainę przywiózł naprzysiężone zeznania m.in byłego prokuratora generalnego Ukrainy Wiktora Szokina o tym, że ambasador Marie Yovanowich osobiście zarządziła odmowę wydania wiz wjazdowych do USA m.in Wiktorowi Szokinowi aby mógł zeznawać w sprawie Burismy i zamieszania w nią obu Bidenów.  Uzasadnić to miała tym, że jakoby "Wiktor Szokin był skorumpowany". W dodatku Giuliani twierdzi, że ambasador Yovanovich była zamieszana w ukręcanie łba śledztwu w sprawie rozdysponowywania wielomilionowych funduszy rządu USA przekazywanych Ukrainie "na demokrację" i stała za tym, aby znaczna część tej kasy poszła na tzw. NGO (organizacje pozarządowe) z grupy "Soros-like" czyli  wściekle lewackie , z programami dewastującymi rodzinę i konserwatywne wartosci. 

Giuliani udzielił wywiadu dla Fox News tuż przed świętami i sprawa jest mocno rozwojowa. W wywiadzie tym przyznał się, że to on stoi za wyrzuceniem Marie Yovanovich z posady ambasadora USA na Ukrainie z powodu "braku zaufania".

To tyle o pani Yovanovich.

Dzisiaj podał linka KOlega S80 do artykułu z New  Yorkera,w  którym jest obszerna informacja, iż  w sprawie impeachmentu Donalda trumpa zeznawała zadziwiająco duża grupa urzędników służb dyplomatycznych USA  - z bardzo świeżego naboru imigranckiego. W tym Marie Yovanovicz, ambasador Sondland, płk.Alexander Vindman czy Fiona Hill z Narodowej Rady Bezpieczeństwa, 

 

https://lb.ua/file/person/3378_yovanovich_mari.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Boguska 25 grudnia 2019 02:47
27 grudnia 2019 13:02

Bardzo dziękuję za życzenia i wszystkiego dobrego na Nowy Rok 2020.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bolek 25 grudnia 2019 09:18
27 grudnia 2019 13:03

Dzięki wielkie za życzenia i info. Wszystkiego dobrego w nowym Roku 2020.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 25 grudnia 2019 09:52
27 grudnia 2019 13:06

Serdeczne dzięki za życzenia i linka do pięknych kolęd śpiewanych przez dzieci, młodzież i seniorów m.in z Rybnika. Serce rośnie kiedy się widzi i słyszy, że są jeszcze śpiewacy amatorzy, którzy chwalą Pana Nowonarodzonego w tak piękny sposób. Jeszcze raz dzięki. PS. Pantera nie jest "szanowna". To jest Różowa Pantera, zupełnie niepoważna:))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MZ 25 grudnia 2019 13:28
27 grudnia 2019 13:07

Bardzo serdecznie dziękuje za życzenia i pamięć i też życzę wszystkiego dobrego juz na Nowy Rok 2020.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
27 grudnia 2019 13:15

Ach, Pantero kochana, gdzie się człowiek nie obejrzy, tam cyrk na kółkach.  Ale nic to!  Błogosławionego Nowego Roku!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 25 grudnia 2019 13:35
27 grudnia 2019 13:49

W Stanach Zjednoczonych odbywa się coś na kształt "konserwatywnej rewolucji" i jej twarzą został, chcąc nie chcąc, Prezydent Donald Trump. I nastąpiło totalne "rozjechanie narracji": on o tym, że 'tworzy miejsca pracy" i jakie to wspaniałe kontrakty zawiera z zagranicą dla ich tworzenia, o obronie Amerykanów przed nielegalnymi , powtarzam, nielegalnymi uchodźcami", którzy mieliby dostać wg pomysłów demokratów - prawa jazdy jak najbardziej legalne, żeby móc głosować na demokratów a przy okazji czerpać z zasobów centralnych na pomoc społeczną, której jest bardzo dużo, a mimo to USA oglądają tysiące weteranów wojennych - bezdomnych . I nie tylko ćpunów i pijaków ale kaleki bez nóg, ciężko chorych wymagających dializ etc. 

W te Święta Bożego Narodzenia wiodący dziennikarze Fox News, republikańscy kongresmani i senatorowie - ostentacyjnie życzyli sobie i widzom "Merry Christmas" a nie "Happy Holiday". Giuliani wprost zaatakował politykę ambasady USA w Kijowie za finansowanie "NGO=sów Soros-like" czyli "organizacji pozarządowych sorosopodobnych" w tym m.in popierających LGBT. Tak jakby na Ukrainie nie było innych potrzeb pomocowych. Poza tym dziennikarze Fox News zaczynają używać w odniesieniu do Nancy Pelosi i demokratów terminu "deep state".

To jest już oczywiscie element kampanii wyborczej prezydenckiej 2020, do której , "dzięki impeaczehmentowi" demokraci wchodzą kompletnie rozbici i bez wyraźnego kandydata. W dodatku Donald Trump dopiero się rozkręca i wyraźnie jesst "żądny krwi", bowiem wywleczone zostały sprawki FBI i  emaile niesławnej pary agentów Petera Strzoka i Lisy Page, związanych ze śledztwem w temacie "rosyjskiego mieszania się w wybory prezydenckie 2016" i przesłuchaniami w ramch Raportu Muellera".

Ludziom Comey'a udało się zniszczyć dobre imię i karierę generała armii amerykańskiej  i doradcy Donalda Trumpa - Michaela Flynna , jako "ruskiego agenta wpływu" (bo był na kolacji wydanej przez Russia Today" i siedział koło Włądymira Władymirowicza. A teraz okazało się, że pracował dla CIA. 

Natomiast agenci FBI Strzok i Lisa Page wymieniali sobie w 2015 r. mejle z tekstami, w których Donald Trump to był "idiot" a wybory powinna wygrać Hillary Clinton w proporcji 100.000 do 0 - po debacie telewizyjnej.

A teraz swoje 5 minut mają republikańscy kongresmani, którzy rozbijają w proch i pył  "fundamenty impeachmentu", ktore są w świetle prawa - żadne.

Nie wiem czyim człowiekiem jest Donald Trump ale widać wyraźnie oznaki zamachu stanu w wykonaniu służb i poważne osłabienie wizerunku państwa i samego państwa.  Z drugiej strony widać oznaki "kuracji", bowiem Donald Trump się odwinął i w ostatniej chwili przyblokował Władymirowi Władymirowiczowi - budowę Nord Stream 2 i zrobił mu poważny kłopot wizerunkowy, strategiczny i finansowy.  Kto za tym wszystkim  stoi - nie wiem, ale jest ciekawie. Właśnie odgrzewam resztki świąteczne i popatrzeć na wiadomości Fox News. Z pewnością będzie coś ciekawego. Ciekawe jest zresztą to, że w takich okolicznościach przyrody priorytety państwa USA "na różnych kierunkach" mogą się krystalizować nieco inaczej niż do niedawna. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @BTWSelena 25 grudnia 2019 14:13
27 grudnia 2019 13:51

Wielkie dzięki za życzenia. Również życzę wszystkiego dobrego na Rok 2020.

Co do tych rzewnych a mętnych genealogii i historyjek rodzinnych, to rzeczywiście sprawa jest rozwojowa i jeszcze nie wiadomo, czyje będzie na wierzchu, bowiem sondaże wyborcze wskazują wyraźnie na Trumpa, ale na razie mamy paraliż. Nie wiem, kto się będzie śmiał na końcu.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tomciob 25 grudnia 2019 21:56
27 grudnia 2019 13:52

Serdecznie dziękuję za życzenia i prezent. Również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2020.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nova 25 grudnia 2019 22:54
27 grudnia 2019 13:54

Bardzo dziękuję za życzenia i pamięć. Co do "natchnienia" to zobaczymi, co przyniesie przyszłość. Najważniejsze zdrowie. Również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2020.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ikony58 25 grudnia 2019 11:13
27 grudnia 2019 13:59

Wielkie dzięki za linki. Pan Yair Lapid może sobie pisać różne rzeczy ale na razie w Izraelu jest lekki zastój polityczny, bowiem wybory trzecie już w ciągu 12 miesięcy - dopiero w marcu 2020 a największy sponsor i sojusznik tak jakby  w lekkim paraliżu. No i samiec alfa pan premier Netanyahu ma prawdziwe zarzuty prokuratorskie a Izrael kolejne połajanki różnych krajów (Wielka Brytania np.) i instytucji międzynarodowych za jego obietnice, że jak wygra to anektuje Dolinę Jordanu  i dalej będzie tworzył fakty dokonane w Autonomii Palestyńskiej. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @emi 26 grudnia 2019 02:00
27 grudnia 2019 13:59

Dzięki wielkie za życzenia i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2020.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ikony58 26 grudnia 2019 11:19
27 grudnia 2019 14:03

Wielkie dzięki za linki. To jest najlepsze ze wszystkiego. Był sobie kultowy polityk serbski Slobodan Yovanovich na emigracji w Wielkiej Brytanii i żadnych info o rodzinie i dzieciach (może nie miał, chociaż nazwisko popularne w Serbii) i żadnych info i komentarzy do pobytu dziadka ambasador USA w Kijowie - Yovanovicha, któremu w 1917 r. w syberyjskim mieście Czyta urodził się syn Michael, przyszły "jeniec obozów nazistowskich". Dzięki również za obrazek z Kent.:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ikony58 26 grudnia 2019 11:21
27 grudnia 2019 14:05

Wielkie dzięki za wszystkie linki ale te o "Soros Group" i portrety "świadków impeachmentów" z New Yorkera są warte każde pieniądze:))))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ikony58 26 grudnia 2019 11:21
27 grudnia 2019 14:11

Najbardziej mnie ubawiło, że w 2016 nowy prokurator generalny Ukrainy pan Łucenko był "stunned" kiedy nowa ambasador USA w Kijowie Yovanovich wręczyła mu listę osób, które NIE MAJĄ BYĆ OBJĘTE ŚLEDZTWEM PROKURATORSKIM". Po prostu pyszne. I trochę mi się nieprzyjemnie kojarzy z naszym niepodległym i niezawisłym "tenkrajem".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 27 grudnia 2019 02:42
27 grudnia 2019 14:26

Po prostu cudne, jak wszechstronnie uzdolniona jest rodzina pani ambasador . Artystka rzeźiarka Maria Iwanowna Fieokritowa urodzona w Troicku Penzeńskiej guberni w 1898 r. w rodzinie "swiaszczennika" czyli popa - w 1926 r. uczesstniczyła w wystawach Towarzystwa rosyjskich rzeźbiarzy ale nie na emigracji, bowiem byla "czlenom" czyli członkiem Moskiewskiego Sojuza Sowieckich Artystów (Член МОССХ ). Rzeźbiła głównie kołchoźnice i wybitnych radzieckich indywidualności naukowych lub wojskowych. Prace znajdują się m.in w  Tretiakowskiej Galerii ale też w jakimś muzeum w Mordowii, gdzie prawdopodobnie żyła.

1. Portret artystki rzeźbiarki Fieokritowej

2. Kołchoźnica Gieroj Sowieckowo Sojuza,

3.Robotnica

4. Portret siostry Warii

5. Gołabek pokoju.

6. Bohater Związku Radzieckiego A. Kotow - lotnik II WW

 

 

https://mordovochka.blogspot.com/2017/03/blog-post_31.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 27 grudnia 2019 13:15
27 grudnia 2019 14:30

Wielkie dzięki za życzenia. Również życzę wszelkich Łask Bożych na Nowy Rok 2020. Jest bardzo ciekawie i jest wielką pociechą, że nie tylko u nas jest , przepraszam za wyrazenie  "polityczny bardak". Ciekawe,  że lewactwo tu i tam takie samo - antypaństwowe i antychrzescijańskie.  Ale zero zdziwien.

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @pink-panther
27 grudnia 2019 14:36

Serdeczne podziękowania za niesamowicie ciekawą notkę i pozdrowienia, oczywiście plus. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Z wyrazami szacunku

Stalagmit

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Stalagmit 27 grudnia 2019 14:36
27 grudnia 2019 14:50

Nie  ma za co :)))Jak  widac, Koleżanki i Koledzy ostro dokładają do kotła, że robi się naprawdę niesamowicie ciekawie. Serdecznie dziękuję za życzenia i pamięć. Również życzę wszelkich Łask Bożych  na nadchodzący Nowy Rok 2020. Jak ten czas leci, że powiem szalenie oryginalnie. Pozdrawiam serdecznie.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 27 grudnia 2019 13:06
27 grudnia 2019 15:40

A prawda ! W życiu nie widziałam równie niepoważnej pantery jak ta ! :))

Pozdrawiam..

.

Duże notki będę czytać od połowy stycznia jak będę mieć dostęp do komputera w czytelni osiedlowej ..(inwentaryzację będą mieć tyle czasu).. to na razie trudno komentować 

:)

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 24 grudnia 2019 21:55
27 grudnia 2019 16:03

Wielkie dzięki za życzenia i  za linka. Rzeczywiście, "maja rozmach" i tu i tam. Tam przynajmniej "odwinęli się" i republikanie kontratakują. A tutaj "wolne miasto Warszawa" dolącza do "wolnego miasta Gdańska". Wszelkich Łask Bożych na nadchodzący Nowy Rok  2020!!! Przede wszystkim zdrowia, zdrowia i jeszcze raz - zdrowia życzę. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 27 grudnia 2019 15:40
27 grudnia 2019 16:06

Dzieki za pozdrowienia i serdecznie życzę zdrowia idostępu do komputera w osiedlowej czytelni:))) Wszelkich Łask Bożych na nadchodzacy Nowy Rok 2020. PS. I tu się zgodze: tak niepoważnej pantery jak ja, to chyba zupełnie nie ma na świecie.Wiadomo, różowa.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 27 grudnia 2019 16:06
27 grudnia 2019 17:01

To jest cudne odkrycie ...Panthera z poczuciem humoru. Dzięki !

Ten czas to dla mnie ciąg bardzo niedobrych rocznic i jeszcze nie na białej zimy w dodatku.

Prawie deprecha...a tu różowiutka pantera ....

Życzę więc NAM uśmiechu w nowym roku 

:)

 

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @pink-panther 27 grudnia 2019 14:26
27 grudnia 2019 18:01

Rzeźbić umiała. Chociaż z poszkliwioną kołchoźnicą /nr 2/ to... hmm.... /pewnie terakota/. Ale już "Gołąbek pokoju" /nr 5/ to w ogólnej koncepcji - jaja artystyczne :) 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ikony58 27 grudnia 2019 17:31
27 grudnia 2019 18:19

Nie ma potrzeby rejestrowania się. Hasło "Słobodan Jowanowicz" u docenta wiki po serbsku ,podobnie jak po angielsku nie zawiera zadnych danych o rodzinie narodowego bohatera.  To raczej oznacza, że zmarł na emigracji bezpotomnie.  A ponieważ komunizm w Jugosławii był bardzo serio od strony ideologii i pamięci historycznej, to najprawdopodobniej Broz Tito rodzinę Jovanowicza  Slobodana w najgorszym razie wymordował a w najlepszym - wykosił z archiwów i wszelkich bibliotek wszelkie dane o niej. Podejrzewam, że na Bałkanach przedwojenne gazety "się nie zachowały" , więc wJugosławii też nie. CAŁA inteligencja nie-komunistyczna w Jugosławii po II WW została bardzo dokładnie wyeliminowana.

Ze swej strony podejrzewam, że są dwa możliwe scenariusze: albo dziadek Jowanowicz znalazł się był w Czycie jako jeniec wojenny z armii Austrowęgier i tam  się ożenił lub zwyczajnie "zrobił dziecko" jakiejś Rosjance i został w kraju-raju jako komunista (jak Bela Kun, wielu jeńców austrriackich w Rosji przechodziło na komunizm), albo scenariusz 2 - dziadek Jowanowicz zniknął w pomroce dziejów a kwity "na syna"Jowaowicza dostal jakis zdolnyjęzykowo enkawudzista , który "objawił się po wojnie" w charakterze "jeńca wojennego nazistów" i "szczęśliwie uciekł NKWD" poszukującego rosyjskich  jeńców wojennych z niemieckich obozów - nawet we Francji i zgodnie z wytycznymi pożeglował do Wielkiej Brytanii, gdzie tam przytulił go jakiś sowiecki kret w brytyjskim kontrwywiadzie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 27 grudnia 2019 18:01
27 grudnia 2019 18:23

Jak najbardziej umiała. Tyle, że widać,jakie treści były  lansowane w Sowieckim Sojuzie: bohaterowie pracy socjalistycznej i czynu wojennego w ilościach hurtowych. No i ten "gołąbek pokoju"  jest po prostu świetny, bo pokazuje, że ZSRR był internacjonalistyczny.  Trochę się podobnych treści zachowało w muzeum w Kozłówce. M.in naturalnej wielkości obraz aktora Bardiniego.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 27 grudnia 2019 18:23
27 grudnia 2019 18:39

Gołąbek na głowie kojarzy mi sie wyłącznie z... zasrywaniem pomników :) Gołabek jest OK, jeno koncepcja artystyczna całości jest do d.. 

Moje dwie fascynacje w Kozłówce: panoramiczny, wielki, olejny obraz karmienia świń w chlewni i przemówienie Cyrankiewicza do ludu, przy czym Cyrankiewicz ma złamaną szyję i patrzy "do tyłu". 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 27 grudnia 2019 17:01
27 grudnia 2019 18:52

Podobno  dzisiaj w nocy zacznie padać śnieg. Przynajmniej w moich stronach. Ale o tym donosi Der Onet, będzie już 15-ty raz, więc ta prognoza pogody to taka bardziej życzeniowa.Z deprechą można walczyć herbatką z prądem. :)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 27 grudnia 2019 18:39
27 grudnia 2019 18:56

I to miałobyć "to" w "sztuce socjalistycznej": karmienie świń w chlewni jako temat  wiodący. Co jest zrozumiałe, bo kiedy powstały pegieery,to  mięsa tak jakby zabrakło. Kiedy upadły pegieery, też się co prawda nie pojawiło w uspołecznionym handlu, ale był jeszcze ubój nielegalny, jak za Niemca.  

Jeśli chodzi o Cyrankiewicza to jakoś go nie pamiętam, bo mi ten Bardini utkwił w pamięci, co to w latach 70-tych robił za autoryteta moralnego. A to był jeden z niewielu laureatów Nagrody Leninowskiej z lat 50-tych. 

Ta szyja to twardy dowód na to, jak wielkimi talentami dysponowali artyści rządowi po II WW.

zaloguj się by móc komentować


Nieobyty @pink-panther 27 grudnia 2019 13:01
27 grudnia 2019 20:57

.. ona może być tzw. śpiochem sowieckim ..

Jeżeli ten babsztyl [ taki typ fizyczny i umysłowy  jak  jej nastepczyni z epoki II majdanu oraz to co u nas jest  ambasadorem] ma być  śpiochem to tych co Sorosem kierują a nie Moskwy.

Doceniam ale nie przeceniam siły agentury rosyjskiej choć i tam jest też  wewnętrzna imperialna wojna i to że pewna frakcja wygrywała było dla nas korzystny. Było korzystne bo ostatni atak Kremla i to wspierający  narzucaną nam etykietę antysemitów - ma duże znaczenie bo według analiz moskwician nie ma dla nich znaczenia czy Polacy obronia się przed roszczeniami wynikłymi z 447 - niech sobie Puin szybko zmieni analityków i doradzców bo mimo jak dotąd dobrej polityki zapiszą sie w historii Moskwy gorzej niż Jelcyn.

Marie Yovanowich  - to trzecirzędny agent głebokiego państwa bo gdyby była jej osoba istotna to by nie była wystawiona na medialną konfrontację - gdyb miało znaczenie sam groźba z jej strony że zacznie mówić wywoływało by trzęsienie ziemi a nie obecną detonację kapiszona.

Impeachment - on kradnie czas administracji i zużywa energię wiem że nie wyjdzie ale trzeba zaciągąć długi w przyjaznych mediach  za osłonę, czy prosić o przysługi  wśród polityków jak i kreatorów sceny [np. szefów agencji]. 

Jak mamy do tego podejść - a spokojnie zagrzać sobie grzane piwo i poczekać.

Jak czas wielkim przyspiesza [np. ataki medialne  Putina, Merkelr przez szczucie kanalimi w togach czyli fioletowe ludki]   to nam musi zwolnić a dopiero papcie zzujemy i zastanowim się nad wstaniem z fotela jak w końcu poznam ten raport wynikł z 447. Co nie zwalnia na już  dziś z prowadzenia w skrycie negocjacji ostatniej szansy  z Pekinem.  

Zanosi się na to że jak w 1956 znowu Pekin będzie musiał ratować Warszawę - i szkoda że nie jaki  Duda  od weta ustaw o SN znowu kandyduje.

zaloguj się by móc komentowaćpink-panther @ikony58 27 grudnia 2019 20:12
28 grudnia 2019 00:08

Dobre! Czego sie lewactwo tknie, to się rozpada. U nas to widać,  w Europie to widać,w  USA to widać.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 27 grudnia 2019 20:57
28 grudnia 2019 00:18

A to mnie Pan uspokoił:)))  Ja sobie tak przy świątecznej gorączce zrobiłam  przerwę w ciężkich przygotowaniach i pociągnełam wątek genealogii tatusia i przypomniały mi się stare opowieści o sowieckich śpiochach.Był nawet film amerykański na ten temat.
Natomiast bardzo ciekawe jest to, co Pan pisze o kosztach ogólnych administracji amerykanskiej z powodu impeachmentu czyli "małego zamachu stanu": zużywanie jej energii na jałowe sprawy, w sytuacji, gdy do rozwiązania są realne problemy a wrogowie państwa nie "zasypują gruszek w popiele". To trochę tak, jak u nas: niemieckie i inne agentury włóczą administrację tutejszą po manowcach, ona się ciągle z czegoś tłumaczy, gdzieś tam zawiera jakieś podejrzane kompromisy - a życie płynie.

No i ciekawe jest, że w całym tym zamieszaniu - jakoś zapomnieli wszyscy w tym Kongressie o "raporcie 447", co to miał powstać w jakichś terminach.   Niewykluczone, że to interwencja z Góry:)))

Warszawa, jak przed wojną , dobiera sobie "sojuszników" w taki sposób, że potem musi "uciekać szosą na Zaleszczyki. Może jednak rzeczywiście znowu sam z siebie Pekin nas uratuje.  Niezbadane sa wyroki Boskie.  Co do wyborów, to ręce i nogi opadają.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther 27 grudnia 2019 13:49
28 grudnia 2019 13:03

Dzięki za info. Od pół roku nie mam czasu na Foxa. Dopiero teraz coś się u mnie przetarło. Na razie pozostaję przy swojej tezie, że Trump reprezentuje dużych amerykańskich producentów, co nie wyklucza układy z Morganami i Rotszyldami. To co pani pisze o zainteresowaniu Trumpa podniesieniem stopy życiowej zubożonej klasy średniej, trochę to potwierdza. Nawet jeśli symuluje układy z siłami wyższymi, to i tak musi. Cały układ amerykańskich producentów musi. Zaryzykuję tezę, że nie stać ich na rywalizację z banksterstwem.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 28 grudnia 2019 00:18
28 grudnia 2019 14:38

Jacek Matysiak w swoim artykule - Impeachment, zraniony Trump i pułapki.

https://wpolityce.pl/swiat/479468-impeachment-zraniony-trump-i-pulapki

Ma podobny ogląd spraw - w tym opisuje kwestię jak komentuje się rolę Nancy Pelosi  oraz możliwych problemów  demokratów z ilocia mandatów oraz osłabionej roli mediów w niszczeniu wizerunku Trumpa.

Wracając na nasze podwórko - akcja przyspiesza bo i Berlin przez swą agenturę w sądach atakuje [choć odpowiedzi na ataki są sensowne czyli pytanie sędziego SN Zaradkiewicza i wyrok Izby Dyscypliny w sprawie  zawieszenia sędziego oby wkrótce tylko J.] i co ciekawe MSW sypnał groszem i zasponsorował Bal Chanukowy [nie kucamy ale dno od spodu pukamy] a tu Gaspadin Putin nas wyzywa od podłych antysemitów i ojców założycieli holokaustu [nasza dyplomacja z godnością znosi wylanie wiadra fekali i zapowiada się pochwała że smak gówna o niebo przewyższa czekoladę wedlowską - by być dobrze zrozumiałym wezwano ambasadora ale nie wręczono mu noty i ten kpi z gówniarzerii  z Szucha].

Sytuacja obecnie jest jednak lepsza niż w 39 mamy jasność w temacie sasiadów i sojuszników - wrogu od wschodu moskwicin i banderowiec od zachodu prusak od środka V kolumna a sojusznik każe z góry placić za i tak   przepłacony demobil. [prof. Witold Modzelwski lakonicznie to ujmuje wyszliśmy na idiotów - co ciekawe to nie jest pierwszy jego rozsądny głos]. 

By jeszcze nas dobić to i Rzym obstawia osobników pokroju Rysia i Nycza a na wszelki atak lewactwa na polskich duchownych [arcybiskup Głódź czy Jędraszewski] nie ma odpowiedzi ze strony  mediów niby "katolickich" [Deon, KAI]  a co ciekawe "agent Tomek" Terlikowski cały czas uderza [ten gnuj mu wypomina  że był w Poznaniu biskupem w czasach gdy był Petz ale że agent Tomek brał udział w zamachu na Wielgusa  to menda nie pamięta i tak nam wespół z resztą załtawił osobę   Nycza w Warszawie].

Czy może być gorzej - o tak gdy byś mieli jeszcze złudzenia wobec Moskwy czy Białego Domu a tak sprawa jest czysta możemy liczyć sami na siebie i opiekę Boską - powinno wystarczyć i to jest z naddatkiem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 28 grudnia 2019 14:38
28 grudnia 2019 21:22

Dziękiza linka do notki pana Matysiaka, który mieszka w USA. Bardzo ciekawa notka i sporo w niej cennych informacji na temat aktualnej "równowagi sił": w USA. Jest też trochę o naszej tutejszej "polityce historycznej" czyli jej braku. Nie wiem, czy dadzą mu coś opublikować drugi raz za takie zbytki.

Co do innych spraw to rzeczywiscie wpływu na sprawy nie mamy wiele , poza modlitwą, ale dobrze, że nie mamy złudzeń.  Zazwyczaj nigdy nie jest tak źle i tak dobrze, jak pisza gazety i donosi telewizja.

Co do pana Putina to mi go nawet trochę szkoda. Taki spiety, że może mu puścić botoks. A są powody:))) Twarda i niezwykle skuteczna polityka wizerunkowa zaczyna się sypać. A to sportowcy ruscy sa gdzieś wykluczani, a to Brytyjczycy i Francuzi krecą niskobudzetowy film "Śmierć Stalina" w konwencji Monty Pythona czyli czarnej komedii bez trzymanki. Jak napisał reżyser i scenarzysta - bardzo luźno oparta realiach: zamachu  na Berie po smierci Wodza. Zamach rzeczywiście miał miejsce w wykonaniu najwyzszych weteranów wojennych: Żukowa i Koniewa oraz mniejszej generalicji  w oparciu o Moskiewski Garnizon Wojskowy i do spółki z Chruszczowem. Armia Czerwona nie chciała powtórki z 1937 r,. a z Berią , który uczestniczył w czystkach w wojsku - nigdy nie było wiadomo. Film bardzo luźno traktuje fakty szczegółowe ale klimat życia w Sowietach oddaje genialnie z tym sarkastycznym czarnym humorem brytyjskim. Chociaż reżyser nazywa się Ianucci i jest Szkotem:))) Awantura zaczęła się w  2018 i oparła się o Dume i główne kanały telewizji. Ministerstwo kultury cofneło pozwolenie na wyświetlanie filmu w kinach. Z powodu obrazy świętośći i godności narodu. No a w Polsce cisza na ten temat.

Co do innych kłopotów to Putin ma problem wizerunkowy z Nord Stream 2 niezależnie od tego, czy ma ten dodatkowy statek do dokończenia inwestycji, czy nie. Po prostu "Putinu się nie odmawia".

Więc oberwalo nam sie rykoszetem, chociaż historia relacji niemiecko-sowieckich już dawno została napisana i nawet Putin tego nie zmieni. Kredyty po 200 mln Reichsmarek rocznie i dostawy zboża , ropy i metali do produkcji ekstra stali - szły juz od Traktatu w Rapallo w 1922 r. a potem ten układ był tylko przedłużany. W styczniu 1940 zawarli układ handlowy , dzięki któremu Niemcy dostali na maksa towar, który pomógł im przeprowadzić napad na Belgię, Danię, Holandię i Francje.

Co do tego, skąd się wziął Trump i czy zależy od  Rotszyldów, to wobec skali konfliktu politycznego i społecznego w USA to może miec miejsze znaczenie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 28 grudnia 2019 13:03
28 grudnia 2019 21:29

Trudno mi ocenic, jak zmienia się w czasie "pozycja banksterstwa" w układzie politycznym. Wizerunkowo są na dnie. Nawet najgłupszy przedstawiciel klasy średniej czy zwykły myslący człowiek w USA zaczyna rozumiec skutki deindustrializacji i bogacenie sie miliarderów chowających majątki w fundacjach i w rajach podatkowych - kosztem zwyklych podatników. Stacje takie jak CNN czy im podobne tracą blyskawicznie wiarygodność od wyboru Trumpa a od czasu impeachmentu - są praktycznie ignorowane.  Więc epoka rycia beretów zwłaszcza "rewolucja antychrześcijańska"  kończy się a zaczyna inwentaryzja grzechów banksterow z funduszy hedgingowych. I dzieki tzw. bezczelności Trumpa - przełamanyzostał terror poprawności politycznej. On po prostu mówi, że jakas pani jest glupia i piorun z nieba go nie trafia.  Na układy musi iśc każdy polityk. Nie znam na tyle polityki USA aby mieć jakąs opinię na temat tego, z kim ewentualnie Trump może zawierać jakies kompromisy,.    

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nieobyty 28 grudnia 2019 14:38
28 grudnia 2019 22:09

To rzeczywiscie jest szczyt  niemoctwa...

... wzywac ambasadora  w trybie "pilnym"  i  nie dac mu noty  !!!

 

Tak od wczoraj  wyl  Sakiewicz w "niezaleznej od rozumu",  a jutro pewnie bedzie wyl w kurwizorze - tak bil piane i dzisiaj zeby zakryc to  NIEWYOBRAZALNE  niemoctwo przez caly dzien  juz "bronio" bp Jedraszewskiego" - tym razem - z  Borowskim...

... niebywaly,  nieprawdopodobny  BLAMAZ,  skandaliczne niemoctwo "dyplomatyczne"  MSZ  i  "naszych patriotycznych i narodowych"  merdiow...

... normalnie  SZOK  !!! 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther
28 grudnia 2019 23:08

Zacząłem pisać ale nie dokończyłem. Może więc teraz.

Nie chcę mi się już wymyślać pytań, na które odpowiedzi będą trudne, ludzie muszą się brać za te dziwaczne wygibasy byleby tylko uniknąć tej oczywistej prawdy. Ale i tak od tego zacznę :) Wróćmy do sedna sprawy. Dlaczego wygrał Trump i czego pragnęli jego wyborcy? Trump wygrał przedstawiając siebie jako zdecydowanego przeciwnika Clinton i Układu za nią stojącego. Ludzie oczekiwali generalnie tego samego czego co u nas od PiSu. Trum wygrał i?

Natychmiast zaczął robić dokładnie to samo co wszyscy prezydenci łącznie z Demokratami Obamy/Clintonów. Na początek warto zacząć od tego że sam jest miliarderem (typowy zarzut wobec demokratycznych kandydatów). Nie zna innego środowiska. Całe jego życie upłynęło na kumplowaniu się z dokładnie tymi samymi ludźmi co Clintonowie itp. Tym bardziej że więcej czasu spędził w partii Demokratycznej choć akurat to bez znaczenia. Wszyscy kandydaci na członków rządu pochodzą z tego właśnie środowiska. To oni zajmują się problemami zwykłych Amerykanów. Tu nie ma żadnej różnicy. Trump ma dokładnie takie plecy (jak napisałem wyżej) jakich należy oczekiwać od kandydata Układu. W przypadku Trumpa jest to wręcz modelowe. Naprawdę jakąś dziecinadą (do której wrócę jeszcze) jest wyobrażanie sobie że Trump musi kogoś tam zwodzić kombinować... Ale kogo zwodzić? CIA, która zna każdy jego ruch od dziecka i ma aż nadto narzędzi by był posłuszny? Wszystkie najważniejsze resorty są w tych samych rękach co zawsze i naprawdę tylko dziecko może sądzić że ci ludzie nie są tam od tego by wszystko szło tak jak ma iść.

Trump jest znany z tego że nie patyczkuje się z otoczeniem. Jak mu się ktoś nie podoba to zaraz zostaje ośmieszony i wktótce potem wywalony. W końcu dokładnie tym zajmował się Trump w swoim TV szoł: wypieprzaniem tych, którzy nie chodzą jak zegraki w jego biznesie. You are fired i pozamiatane. Jednak jest pewna grupka ludzi o których Trump nigdy nie powiedział złego słowa, są od początku i są niedotykalni. To są ci właśnie ludzie, których wymieniłem. Ci od których wszystko zależy. Ci którzy w rzeczywistości decydują jak ma wyglądać amerykańska polityka.

Zwyciężywszy, Trump darował Clintonównie, którą wcześniej wyzywał od najgorszych. Krytykował politykę druku pieniądza, teraz ją kocha. CIA/NSA i cała reszta zamieniała systematycznie USA w państwo policyjne? Trump dokłada kolejne narzędzia inwigilacji. Była metologia używana do określenia stanu gospodarki krytykowana przez Trumpa? Teraz używa jej z rozkoszą bo słupki pokazują że jest dobrze. Głosowała na niego warstwa średnia? Pierwszą rzeczą którą zrobił do obniżenie podatków najbogatszym. Stąd też gwałtowanie pogłębiający się deficyt i problemy średniaków w starciu z niekończącym się strumieniem pieniędzy gigakorporacji. Poza tym standardowo. Budżet na wojsko coraz bardziej rozdęty. Amerykanie grzebią na Bliskim Wschodzie tworząc nowe punkty zapalne. Wspominałem też znamienny przykład homosiów. Trump zareagował dokładnie tak jak poprawnie polityczny żydogej. Słowem? Ciągle to samo.

W tej hisotrii najbardziej fascynujące jest to że choć ciągle jest to ta sama polityka co zawsze to w wydaniu Trumpa jest ona w porządku. Dlaczego? Bo Demokraci chcą pozbyć się Trumpa. Identycznie jak podobno w Polsce PO chce się pozbyć PiS... Pieją w mediach, pultają się i ...? Kompletnie nic. Trump zyskuje teren. A w międzyczasie wprowadzany jest kolejny zamordyzm, warstwa średnia zanika. A te całe statystyki dotyczące bezrobocia to kompetny fantystyczny absurd. Polacam każdemu zainteresowanie się jak to jest obliczane to zdębieje. Nasze PO jeszcze nie doszło do poziomu tych kłamstw jakie serwuje codziennie administracja amerykańska. Niezależnie od partyjnego koloru.

Mimo to ludzie to biorą na serio. Dlaczego? Ponieważ dzisiejsza polityka jest prowadzona na poziomie dziecięcym i adresowana dla dzieci.

Przecież to co się dzieje w USA jest parodią systemu ustawodawczego. To co robią Demokracji jest tak idiotycznie żałosnie beznadziejne że normalnie nie miałoby racji bytu. Ani jako powód do odwoływania Trumpa ani jako metoda prowadzenia prac w parlamencie. To jest zwykła czysta błazenada. Kompletnie otwarta przecież bo każdy wie że zarzuty są błazeńskie. Mimo to widowisko jest na serio. Jakaś lesbo Żydówka za pomocą cudacznych argumentów próbuje obalić Trumpa, którego plecy stanowią dokładnie ci sami ludzie, którzy przez te całe lata promowali pedo żydostwo!

Cała ta historia powinna każdemu uświadomić że cały ten system władzy to czysta farsa. Że amerykański Kongres zajmując się takimi bajkami w istocie nie ma już do powiedzenia nic w sprawach ważnych i istotnych. Bo gdyby tam zasiadali ludzie poważni to nie zajmowano by się takimi zdziecinniałymi bzdetami. Ale jednak. Ktoś tam siedzi i głosuje, uczestnicząc w tej farsie. Robi z siebie głupków i błaznów.  Jak może być poważne państwo zarządzane przez stado takich dziwacznych ludków? Na jakiej zasadzie mamy wierzyć że te instytucje są na serio? A skoro tak to gdzie są ludzie poważni, ci, którzy naprawdę kreują politykę w USA?

Gdzieś są. I mają mały problem. Który polega na tym: wstawiliśmy Trumpa na stołek pod pretekstem zmian. Ale on zamiast nich ma pchnąć całe to gówno jeszcze mocniej naprzód. Co robić? Przecież normalny człowiek nie da się nabrać. Odpowiedź jest prosta. Zamiast się wysilać rozkręćmy tą błazenadę na całego! Niech pod Sejmem machają kulasami. Albo w Kongresie biorą poważnie zdarzenia z Ukrainy... Zróbmy cyrk a w mediach niech go tam pchają do przodu. Niech ludzie się tym zajmą. Zaczną analizować i tworzyć te swoje teorie. Po co MY mamy się wysilać? Ludzie już sami znalazłszy się w tej farsie, szybko przestaną dostrzegać cokolwiek poza nią. Cyrk stanie się ich nową rzeczywistością. Nowa logika. Nowe zasady. A kiedy już sobie je przyswoją? Cóż, powiemy że białe to białe a oni sami powiedzą: Nie! Czarne to białe!

Powiedzą że Trump jest nasz. Że PiS chce dla nas dobrze. Cały ten marksistowski zamordyzm tworzący z ludzi trybiki jest tym czego pragnieniemy. I będziemy o to walczyć. Zwłaszcza wtedy jeszczy Demokraci lub PO powiedzą że to jest złe. Nieprawda. Złe jest dobre :)

Niestety. Albo jesteśmy poważni i trzymamy się zasad. Starej logiki. Nie wyobrażamy sobie CIA i Goldman Sachsa jako dzieci, które nie wiedzą kto kim jest. I które czegoś się boją. A zwłaszcza starego aktora grającego miliardera dzięki pieniądzom Rotszylda. Albo jak dzieci wierzymy w bajki, coraz bardziej cudaczne, które sobie wymyślamy.

Jeśli jest jakaś rzecz, której ci ludzie się troszkę boją to jesteśmy to my. Może nie tyle się boją co nas potrzebują. Potrzebują niewolników, bez nich przecież byliby nikim. Ale nawet niewolnika można traktować różnie. Poważnego poważnie. A zidiociałego jak idiotę. Posłusznego jak masę, z którą można zrobić wszystko. Skoro ludzie biorą na serio tak absurdalne farsy jak ta z Trumpem, Ukrainą i żydogejówką (kto niby ją sponsoruje?) to niestestety, nadchodząca przyszłość też łatwo może okazać się przerażająco absurdalna.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 28 grudnia 2019 23:08
28 grudnia 2019 23:21

Aaa zapomniałem dodać o co chodzi z Gretą! Właśnie o to. Że nikt nie widzi dziwnego w tym by dać głos jakiemuś dziecku, w dodatku nie do końca sprawnemu umysłowo  i traktować jego wypowiedź jako rzecz do analizy. Dlaczego poważni ludzie z ONZ robią takie rzeczy? Dlaczego tutaj zajmujemy się jej wypowiedziami? Zamiast zaanalizować skąd się wzięła Greta. Przecież nie stąd że jej rodzice postanowili zrobić karierę. Ani nie stąd że jej wypowiedzi są obecnie poprawnie ideologiczne. Ani nikt też chyba nie uznał że jej wystąpienia pomogą tej sprawie... A jeśli żadna z tych rzeczy to co?

Chyba tylko to że na takim właśnie poziomie ma być prowadzony dyskurs polityczny. Sprzeczaj się z dzieckiem promowanym przez jakieś światowe instytucje. I ciesz się swoją wyższością intelektualną. Dasz radę rozszyfrować te wszystkie niecne intencje tych złych ludzi...

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 28 grudnia 2019 23:08
28 grudnia 2019 23:33

Genialne...

... Panie Smieciu... ode mnie  6+  !!!

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther
28 grudnia 2019 23:38

Jako fajny przykład dobrze pokazujący o czym piszę. Bernie Sanders, miliarder z partii Demokratów, kandydat na prezydenta proponuje dobrać się do skóry miliarderom (w ramach socjalizmu). No ale. To przecież socjalizm, niech miliarderzy mają się tak jak chce obniżającym im podatki Trump. Niech mają się jeszcze lepiej, niech mają jeszcze więcej władzy. Niech kontynuują to co robią z Ameryką.

Nie odbierajmy władzy miliarderom! :) Bo. Proponuje to Berni Sanders. Od złych Demokratów. Przeciwnik Trumpa. No i oczywiście. Socjalista!

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 28 grudnia 2019 23:21
28 grudnia 2019 23:45

Tak...

... to wlasnie tak zostalo wymyslone, zeby  dorosli ludzie, a nawet rzadzacy sprzeczali sie z dzieckiem... no i oczywiscie w tym "dyskursie"  nad listem-kuriozum  Ochojskiej  PRYM  wioda  merdia publiczne, narodowe i polskojezyczne... widac golym okiem do jakich chorych rozmiarow pompowana jest merdialnie sprawa "obrony"  bp Jedraszewskiego.

A poza tym... kto Panu powiedzial, ze "ludzie z ONZ"  to  "powazni ludzie"  ???

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Paris 28 grudnia 2019 23:45
29 grudnia 2019 00:00

No właśnie. Skoro ONZ tworzy farsę z Gretą (i nie tylko), Kongres USA zajmuje się na poważnie wyssanymi z palca bzdetnymi zarzutami pochodzącego z groteskowego państwa. A Dumny Parlament UE to parlament mimo że nie ma prawa do przedkładania ustaw a nasz Sejm nie ma prawa do odrzucania prawa tworzonego przez ten wyższy pozbawiaony praw Parlament to ... w jakim świecie my żyjemy?

Dlaczego ludzie to widzą i się nie dziwią? Zamiast tego dyskutują o PiSie i PO, które mogą sobie co najwyżej lokalne lody kręcić. To polityka czy pudelek? Który jednak może twoim życiem ładnie zakręcić.

Jak ktoś to zamierza zmienić woląc wspierać pudelki i uparcie odrzucać głosy nawołujące do pozbycia się pudelków?

Fajnie że pani tu jest, przynajmniej człowiek nie czuje się jak jakiś dziwoląg :)

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 29 grudnia 2019 00:00
29 grudnia 2019 00:11

Aaa no i warto wspomnieć o wisience na torcie. Podobno umiłowany Franciszek, obecny papież, wymyślił sobie że katolik NIE powinien zajmować się nawracaniem... Trzeba szanować wiarę Muzułmanów. Albo Żydów. A że wierzą w jakieś fałszywe bożki? Nie przejmuj się. To jest dobre!

Tym czynem, muszę przyznać, Franciszek ostro podgonił Trumpa w wyścigu o miano największego błazna świata.

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 29 grudnia 2019 00:00
29 grudnia 2019 00:55

Dziwia sie...

... ale czesto sa zbyt zajeci... bardzo czesto nie maja wiedzy, wyobrazni, doswiadczenia i to jest tragiczne , juz nie napisze o swiecie, ale nawet o tym co sie dzieje w Polsce,  zyja strasznymi zludzeniami i w obludzie.

"To" jak Pan to nazywa  szybko sie nie zmieni,  bo to my - kazdy z nas - musi sie zmienic, a to nie jest takie proste dlatego tez musimy zwolnic tempo zycia i zmniejszyc swoje aspiracje... zatrzymac sie i zastanowic - gdzie i po co,  za czym  tak pedzimy,  czy naprawde tych "dobroci" tak strasznie potrzebujemy...  i najwazniejsze zaczac sie  samodoksztalcac  !!!

 "pudelek"  tez zdycha i bedzie zdychal nadal  jak wszystko dookola,  bedziemy sie kisic we wlasnym sosie,  bedziemy sie niszczyc... ale w ten sposob wielu z nas otworza sie oczy - to tak musi byc... moze Pan Bog sie zlituje nad nami i wyjdzie jakas iskra z tego calego galimatiasu.

Milo mi czytac, ale nigdy tak o Panu nie myslalam, jako o dziwolagu,  bron Boze.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu 28 grudnia 2019 23:38
29 grudnia 2019 12:21

Proszę mnie źle nie zrozumiec, ale ja nie uronię jednej łzy z powodu tego, że np. Trump okazuje się tym, za kogo Pan go przedstawia i co oznacza, że dla USA nie ma nadziei. Rozwalanie najcenniejszej czesci  społeczeństwa w żadnym imperium nie kończy się dobrze i USA idą starą, znaną od starożytnośści ścieżką. Tworzenie wewnętrznego niewolnictwa i przekształcanie społeczeństwa w pulpę widzieliśmy i po sąsiedzku w ZSRR i u siebie. Nie mamy złudzeń. więc nie musi Pan się ekscytować tym, że ja akurat pokazuję co smaczeniejsze detale z procedury impeachmentu. Trumpa po podpisaniu 447 nie uważam za człowieka godnego zaufania czy szacunku ale walka buldogów już nie pod dywanem ale na dywanie jest jednak zawsze ekscytująca. Zwłaszcza w porze świątecznej. No i te skądeś mi znane formy zachowań ambasador USA na Ukrainie, która "kazała przerwać śledztwo" no to przerwali. My to widzimy u siebie więc zero zdziwień.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 28 grudnia 2019 21:22
29 grudnia 2019 13:11

W pobocznym temacie parę uwag. Jaki jest cel i sens ataku Putina na obecny obóz rządowy w Warszawie.

Mamy moskwicińską zasłonę

https://yandex.ru/turbo?d=1&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews&last_related=1&text=https%3A%2F%2Fwww.rubaltic.ru%2Fnews%2F27122019-levits-zayavil-o-dvizhenii-latvii-k-sozdaniyu-edinoy-latyshskoy-natsii%2F

Jak wygląda zasłona ma to być reakcja na rezolucję z września UE i wprowadzanie nowe rosyjskie narracji i że to nie atak ale przygotowanie do niego.

Co prawdy przemycono – że Warszawa ostatnio zaczęła po zdradzie Kurdów tonować głos wobec Moskwy i szukała wyciszenia i dostała w odpowiedzi mocny prawy prosty [obecnie jest liczona].

Sens ataku jest wieloraki.

1. Test wiarygodności zapewnień Białego Domu

- Po konferencji irańskie gdzie ofiarą USA i lobby 447 padła ale Warszawa, mamy kolejna serię zdradę Kurdów i obecnie próby małego resetu wobec Ankary. Małym testem była konferencja NATO oraz postawa Ankary która mówiła wprost sprawdzam gdy oponowała wobec pomocy dla wschodniej flanki.

Biały Dom który unikał jak mógł zajęcia stanowiska wobec Warszawy [brak Trumpa na 1 września, brak raportu 447 ] musi się teraz określić czy broni sojusznika czy nie.

2. Obchody wyzwolenia obozu w Oświęcimiu.

Mimo nie uległości ale kapitulacji wobec roszczeń żydowskich [dyrektor muzeum ma od ministra kultury kontrakt na następne 3 lata, finansowanie przez MSW Balu Chanukowego] te nie maleją a rośnie narracja antypolska. Prawda o II wojnie jak może wyjść z Polski może obalić wiele mitów i Moskwa w tej chwili wspiera i wybiera Tela-viw. No cóż Bib jest prawie codziennie na Kremlu i mimo że w Syrii troszkę traci [tzn. moskwicin nie ograniczy tak jak jest oczekiwane roli persów] to dostał piękny prezent z Moskwy a teraz identyczny będzie oczekiwany z Białego Domu.

Ot nie tylko raporcik do 447 ale wsparcie narracji o ambasadorze Lipskim jako ideologu holokaustu [ bo że moskwicin ma jeszcze więcej podobnych kwiatków to jest norma].

Zamotany w starcie z demokratami w kongresie, w stałej konfrontacji z mediami, szykujący się do wyborów i kaptujący loby żydowskie Trump – nagle ma problem z Polską. Wiadomo ze że nie będzie jej bronić ale ogłaszać to wszystkim też że nie chce to co innego i dlatego do tej pory administracja mocno kluczyła. Koniunkturę wyczuł Londyn on wspiera narracyjnie Polskę by Moskwa za porzucenia tej narracji wykonała gest.

3. Wzmocnie siły Berlina w Warszawie

Nie pierwszy to raz w historii gdy moskwicin wspiera prusak w jego planach wobec Rzeczypospolitej.

Agentura pruska w togach ta z TSUE i kasta III RP – wykonywała serie ciosów parowanych [skutecznie wyrok Izby dyscyplinarnej czy pytanie sędziego Zaradkiewicza do TSUE lub kiepsko jak popiskiwanie z MS] i to kostyczna niemra z Brukseli powiedział – z zaciętą twarzą ściskając pięści w kieszenie Polska wyroki TSUE będzie respektować.

Warszawa jednak jeszcze się stawia [pakiet ekologiczny do 2050] i nieśmiało próbuje artykułowac warunki kapitulacji.

Cios z Moskwy – re definiuję postawę Warszawy wobec Berlina [ a to Złota Pani Amela ostatnio była w Oświęcimiu i mówiła że holokaust to sprawka III Rzeszy] – bo tylko prusak wyciąga wobec nas przyjazną rękę [choć podając gdy naszą chwyci to brzytwą podetnie nam żyły].

Moskwa też wygrywa przy okazji Mińsk ten ma właśnie pokazówkę jak mu Zachód pomoże i ta cała wizyta Pompeo w styczniu i jego słowa wobec aktu agresji i brak przez sojuszników obrony Warszawy jest już nie potrzebna. Łukaszenko wie że jego poziom blefu jest zredukowany i pozostaje mu już tylko oparcie w narodzie [ jednak Opatrzność nad nim czuwa bo wojna wewnętrzna imperium moskiewskim wywołuje chęć za szybkiego procesu wchłonięcia Białorusi a to rodzi opór].

 

Takich punktów jest jeszcze parę – ot temat debat w kwestii planów zajęcia obwodu Kaliningradzkiego i jak to rozpalało dysputantów i rodzimych strategów jesienią 2019 a jak zimny kagiebista napluł w twarz to przyszli sojusznicy w zajęciu Kaliningradu i obrony Pribałtyki za chwile wrzasną dobrze tak tym polaczkom jacy z nich od zawsze wredni antysemici.

 

Gaspadin Putin wyświadcza nam wielką przysługę za nas wykonuje serię testów naszych sojuszy, i to że wyciągnął wobec nas broń maczugę fałszywego antysemityzmu ona sam go pobije. Wszyscy wyciągną lekcję z efektów sojuszu Bibiego i Putina – tak Ankara jak Teheran oraz Pekin.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther 29 grudnia 2019 12:21
29 grudnia 2019 13:28

Problem leży w czymś innym. W tym że nasze lokalne siły „patriotyczne” widzą w Ameryce i w Trumpie jakiś ratunek. Podczas gdy jedyne czego można od nich oczekiwać to błazeńskiego zwrotu akcji i zostawienia nas z dużo większym gównem niż wcześniej.

Na tym polega tragedia.

To USA jest póki co wiodącą siłą świata i wszystkie znane nam zjawiska tam się najpierw rodzą. Czy to są mutanty seksualne z ogromną promocją Hollywood czy też wszelkie zjawiska socjalne. W USA ponad połowa gospodarstw domowych jest na socjalu. Rozwarstwienie społeczne jest gigantyczne. Inwigilacja jest totalna. Media zgrupowane w kilku rękach ośrodkiem kreacji kompletnie oszukanego świata. Panuje tam biurokracja nie do zniesienia, liderem jest Kalifornia. System prawa jest totalnym zamordyzmem: palisz flagę i i lądujesz na 16 lat więzienia. Ten system jest dziełem „konserwatystów” dla których bogiem jest prawo i Trump jedynie forsuje ten model. Gdzie trafiasz do ogromnego kompleksu więziennego. Często prywatnego gdzie stajesz się dosłownie niewolnikiem, tanią siłą roboczą. A cały publiczny system edukacji służy właśnie temu: robole mają być robolami, wiedza ma być dostępna tylko dla elity. A nawet jeśli pójdziesz do lepszej szkoły to kończy się to ogromnym kredytem, który sprawia że przestajesz być człowiekiem samodzielnym, masz tylko jedną drogę: posłuszeństwo systemowi albo wylot na ulicę.

To jest Ameryka. To jest rzeczywistość. Żydzi są jej częścią a PiS może tylko wciskać kit dla swoich wyznawców, że to wszystko jakaś zabawa, gierka w którą nie trzeba wierzyć.

Tak jest od dawna. Te siły, które otaczają Trumpa taką ją uczyniły. Wszystkie strony tej domniemanej walki buldogów idą zgodnie w tym samym kierunku.

Ale mnie ciekawi jakie to niby siły zbuntowały się przeciw Trumpowi? Czy ktoś wyobraża sobie zbuntowanie przeciw CIA? Albo Goldman Sachs? Pamiętam jak za Obamy czytałem różne wiadomości finansowe. ZAWSZE był Goldman Sachs. Ten bank stał się wręcz synonimem zła. Ten sam bank, który dał posadkę Marcinkiewiczowi (który sobie ją zasłużył czym?), dzisiaj popiera Trumpa. Ja nie potrafię wyobrazić sobie siły potężniejszej niż ta para. W dodatku z armią, którą tak kocha Trump, co akurat zresztą zawsze uczciwie podkreśiał.

Mamy więc kompleks bankowy, szpiegowski, i wojenny. Kto się może sprzeciwić Trumpowi? Przecież wystawienie tej lesbożydówki w takim układzie jest jedynie żałosnym cyrkiem. Tak samo jak oskarżanie Trumpa o kumplowanie się z Ruskami. Kto ma dostarczyć dowody winy Trumpa skoro w tych sprawach decydujący głos musi mieć CIA? Której Trump zresztą nigdy nie krytykuje (kozłem ofiarnym jest FBI). To już sam Pompeo zdobył się na większą krytykę mówiąc że jako dyrektor CIA „Kłamaliśmy, ściemnialiśmy, kradliśmy”.

Nie ma innej opcji niż taka że Trump został wstawiony na stołek przez te same siły co zawsze. Te same co wcześniej wstawiły Obamę, te same z którymi miał walczyć Trump. A przecież na tym wszystko się opiera. Że Trump podobno jest inny. Cała światowa narracja, i ta oficjalna i ta blogerska się na tym opiera. Na wierze w ten cyrk. W coś co mozna określić właśnie jedynie dziecinadą. Bo jak poważnie podejść do tego medialnego widowiska, cyrku za którym nie stoi kompletnie nic poza paroma wykoślawionymi krzykaczkami?

Tak jak napisałem. Źródłem jest USA, ewentualnie UK. Potem jest to aplikowane wszędzie. Ten sam medialny cyrk. Grety, czy myszki agresorki. Nie można rozpatrywać tego co się u nas dzieje bez tego co dzieje się tam. Bo to jest ten sam mechanizm. Polityka stała się już jawnie sztuką farsy. Nie może być inaczej skoro tzw. politycy są błazanami. Macronami, kobitami z od polityki społecznej zostającymi ministrami obrony a potem szefami UE. A parlamenty zbiorowiskiem aktorów i innych miernot, bez wpływu na proces legislacyjny a przez to jedyną ich rolą jest tworzenie widowiska. I robią to. Robią to co jedyne jeszcze mogą. A lud patrzy się jak ciele na malowane wrota. I ciele w końcu polezie tam gdzie je zagonią.

(Nie chodzi mi o to by się z panią sprzeczać, piszę to bo męczą mnie już te niedomówienia, spekulacje, zgadywnaki. Chcę pokazać tło. Tak jak je widzę. Prosto i jasno. By było jakieś oparcie, rzeczywiste zaczepienie tych wszystkich wątków, by to nie wisiało w jakieś niejasnej próżni. Jak ktoś widzi inaczej, niech precyzuje: kto promuje, kto finansuje, w jakim celu itp.)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 29 grudnia 2019 13:11
29 grudnia 2019 14:02

Mowę mi odjęło. Bal Chanukowy 21 grudnia w samym finale Adwentu, kiedy katolicy masowo idą na rekolekcje i się umartwiają przed Bożym Narodzeniem. Kto jest teraz w kierownictwie MSWiA? Panowie Mariusz Kamiński minister, pan Paweł Szefernaker , pan Krzysztof Kozłowski (zachodniopomorskie, tam już księży brakuje), pan Maciej Wąsik (spec od Powstania Styczniowego)i pan  Błażej Poboży.

I to oni uznali, że nie trzeba dawać np. paczek pod choinkę dzieciom policjantów , którzy zginęli na służbie lub stracili w niej zdrowie-  tylko się dolożyli do tańców i śpiewów w Adwencie jakichś przepraszam za wyrażenie,innowierców)))).  PiS mnie już niczym nie zadziwi.

Co do reszty , to mogę tylko podziękować za szeroką panoramę obecnych ruchów strategicznych i taktycznych na obecnym planie wojny jeszcze "zimnej"a  nie "gorącej". Wynika z tego, że jeszcze nie wszystko stracone a przeciwnicy odsłaniają się coraz bardziej. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu 29 grudnia 2019 13:28
29 grudnia 2019 14:23

Pan się zupełnie niepotrzebie ekscytuje tymi wszystkimi sprawami wokół USA. Jeśli mogę zasugerować, to chyba lepiej nie używać zwrotu "nasze siły polityczne" ale raczej "tutejsze siły polityczne", bo czyje one są, to ja nie wiem i Pan chyba też nie:)))
USA NIE JEST "wiodącą siłą świata" . Do niedawna była jedną z dwóch wiodących sił świata  a od niedawna znowu spada z piedestału, bo całkiem duża ilość państw nie kupuje "pakietu cywilizacyjnego USA" i robi to świadomie. Niezależnie od układów wojskowych, które zawsze są tymczasowe i mogą być zerwane  w 5 minut - są inne sprawy w rywalizacjach, takie jak gospodarka i system wartości . Ani Azja - bliska i daleka, ani Afryka - w innej rzeczywistości cywilizacyjnej, ani  narody  katolickie (wszystkie 2: Malta i Polska:)))) - w sposób oczywisty nie mają nic wspólnego z "ofertą cywilizacyjną USA". Mogą znosić cierpliwie  lub mniej cierpliwie jej politykę bieząca,ale nie płaczą z powodu widocznego osłabienia tego państwa. Już bardziej bliska cywilizacyjnie USA jest Rosja. Nie przypadkiem sojusz Roosevelta i Stalina układał się tak gładko. Na wszystkich frontach, włącznie z hollywodzkim. I dopiero demoniczny Gruzin zerwał tę sielankę ku niemiłemu zaskoczeniu szczęśliwych dotad Amerykanów.
Może zerknie Pan do pewnej książki o gułagach, w której jet info, że statki przewożące wieźniów sowieckich z Władywostoku na Kołymę , dokąd noe było drogi lądowej - były dostarczane przez firmę amerykańską, która po wykonaniu usługi, myła z krwi, odchodów i wszystkich innych śladów - u siebie te jednostki i podstawiała je do załadunku we Władywostoku ponownie. To były lata 30-te a nie wiem, jak było w 40-tych. A na Kołymie było kilka tysięcy naszych Jeńców Wojennych z 1939 r., z których żywych stawiło się do Buzułuku chyba 8. Ale czy przeżyli to nie wiem.  

Nie ma czym się ekscytować., To jest marsz post-chrześcijańskiej, pogańskiej rewolucji na kształt rewolucji francuskiej. Z tym, że teraz nie ma gadki o "fraternite, egalite i co tam jeszcze" tylko jest gadka o "śmierci planety ziemia z powodu ocieplenia klimatu i nieszczęść gejów  i innych 47 płci, nie mogących zawrzeć ślubu w urzędzie stanu cywilnego a co gorsza w Kościele Katolickim.

Trzeba kupić czipsy i kolę i oglądać to dziwowisko ,  ale też trzeba wracać do starych obyczajów przodków czyli do konserwatywnego katolicyzmu, klasycznej rodziny i pilnować tradycji Wiary i Narodu.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @pink-panther
30 grudnia 2019 11:51

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku Pańskim 2020. I oby nas nikt nie odwołał, choćby tak nieudolnie jak pana Trumpa, przynajmniej w 2020 roku.

 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ArGut 30 grudnia 2019 11:51
30 grudnia 2019 13:10

Pan prezydent Trump jest najbardziej wdziecznym obiektem żartów w historii. Tak kolorowa postać:))) Jak dotad najlepiej pokazała go Tracy Ullman w jednym odcinku z serii śmiesznych filmów o Theresie May.  Nawiasem Tracy Ullman świetnie pokazala też Angelę Merkel, Therese May i panią premier Szkocji. Poniżej link do Donalda Trumpa. 

PS. Wielkie dzięki za życzenia na rok 2020.Również życzę wszelkich Łask Bożych w nadchodzącym roku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Zdn5WJNNTwk

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować