-

pink-panther

Komentarze użytkownika

@Jak pisarz Szczepan awansował na żydowskiego gajowego (24 lutego 2020 10:06)

Łomatko! Szczepan Twardoch jako Petroniusz naszych czasów. Jakie czasy, taki Petroniusz:))

Ten styl powinien się nazywać "moda śląska ery postkopalnianej" albo "zakład pogrzebowy klasy super-lux".

pink-panther
24 lutego 2020 22:24

@Cum nimis absurdum (24 lutego 2020 19:08)

Wielkie dzięki za  przetłumaczenie i udostępnienie tak ciekawego dokumentu. Papież Paweł IV był głową Państwa Kościelnego istniejącego od roku 755 czyli w 1555 już 800 lat. Miał zatem obowiązek ustalania zasad postępowania wazystkich obywateli, w tym innowierców

Bulla została wydana zaledwie 28 lat po Sacco di Roma czyli po ziszczeniu, rabunku i wymordowaniu większości obywateli miasta Rzymu i po splądrowaniu Państwa Kościelnego przez wojska Karola V, w tym najemników protestanckich.

Widać,że w warunkach kryzysu łatwo o nadużycia i brak szacunku dla obyczajów chrześcijańskich. Na co wskazuje pkt 5 Bulli:"... Lub nie mogą w niedziele lub inne dni z nakazu Kościoła świąteczne w miejscu publicznym pracować albo zmuszać kogoś do pracy...".

...
pink-panther
24 lutego 2020 22:16

@Zbigniew Nienacki vs Karol Dickens. Recenzja i rozdział I (23 lutego 2020 08:34)

Początek bardziej niż pyszny, pułkownik Przymanowski w formie "ducha Nocy Wigilijnej" - po prostu rozwala:)) Czekam na książkę w papierze niecierpliwie.

pink-panther
24 lutego 2020 10:25

@Pradzieje napojów (cz. I) (21 lutego 2020 11:36)

To jest takie rozczulające, żeby nie powiedzieć -ludzkie: kobyłka, która lubi sobie chlapnąć.Ale tak na fest:)) I ta bezwarunkowa psia przyjaźń.Piękne. P.S. No to pójdę obejrzeć filmik. Dzięki za rekomendację:))

pink-panther
22 lutego 2020 01:08

@Dlaczego „żołnierz wolności” du Pont nie zreformował polskiej oświaty? (21 lutego 2020 20:57)

Bardzo cenna notka ale okrutnie depresyjna. Wiek XVIII w dziejach Rzeczpospolitej to eksplozja jurgieltu i penetrowania kręgów władzy przez agentury wpływu, które trudziły się dzień i noc aby Rzeczpospolitą i jej instytucje złożyć do grobu jak najszybciej.

Kariera du Ponta we Francji opierała się początkowo na znajomości z osobistym lekarzem pani de Pompadour i na pozytywnej opinii Voltaire'a o jego książce. Katolickie królestwo Francji też już było składane do grobu.

pink-panther
21 lutego 2020 21:48

@Pradzieje napojów (cz. I) (21 lutego 2020 11:36)

Tytuł intrygujący a notka wręcz fantastyczna:)) Akurat na taki dzień, jak dzisiaj, deszcz ze śniegiem ,wilgoć i wiatr a tu rozważania o fascynacji neolitycznych przodków fermentującymi owocami to jak dla mnie rewelacja.

Jak widać, od zarania dziejów ludzie (i zwierzęta) wiedzieli, co najlepiej poprawia humor i podnosi poziom odwagi:)) A także pociąg do płci przeciwnej:))) Co było ważne w polityce przetrwania i rywalizacji. Wydaje się też, że zwrócono też uwagę na wartości odżywcze i zdrowotne "prastarych napojów wyskokowych". Praprzodkowie mieli nie setki a tysiące lat na obserwowanie skutków spożywania tych napojów.

 

P.S. Żeby zobaczyć pociąg zwierząt do sfermentowanych,przejrzałych owoców, nie trzeba jechać do ...

pink-panther
21 lutego 2020 21:00

@Żołnierze i księża. Nowa świecka tradycja II (17 lutego 2020 09:13)

Bardzo ciekawe. Czyli wulgaryzując temat, "ekumenizm" odbywa się wtedy, gdy katolicy w "negocjacjach pokojowych" rezygnują ze swoich symboli, ze swojej tożsamości, z dorobku teologicznego i kulturowego, ze swoich świętych, ze swojej krzywdy czyli utraty klasztorów, kościołów , bibliotek,świętych sprzętów, pamięci o swoich przodkach wymordowanych przez braci protestantów - i przede wszystkim - z Matki Boskiej a protestanci NIE REZYGNUJĄ Z NICZEGO i brną w dalsze nowinki i ekscesy obyczajowe, pęczniejąc z samozadowolenia. No sorry, nie ze mną takie numery, Brunner, to jest chcę powiedzieć: nie ze mną taki "ekumenizm":))No cóż, na wojnie, jak na wojnie.

pink-panther
19 lutego 2020 18:11

@O ludziach zamienionych w nic i świętych drugiej ligi (19 lutego 2020 09:01)

Tylko jakiego? Orzeł to nie jest:)) Mnie się to logo niesłusznie skojarzyło z plakatem reklamującym czarną komedię "Śmierć Stalina". Wąsy wodza zostały namalowane jako odrębnie powiewające skrzydła.

P.S. Pamiętam czasy, kiedy wszelkie symbole wiary katolickiej były usunięte z przestrzeni publicznej. Kto by pomyślał,że dożyję czasów, kiedy Kościół Katalicki będzie "poprawiany i udoskonalany" przez przekaz odarty z symboliki katolickiej. Nawiasem , ta "langusta" na t-shirtach przypomiała mi markowe różowe koszulki Lacosta "z krokodylkiem" na Nowym Świecie..Łza się w oku kręci:))

pink-panther
19 lutego 2020 16:03

@O ludziach zamienionych w nic i świętych drugiej ligi (19 lutego 2020 09:01)

Proszę, proszę: 'malak","la loba", "projekt judyta", George Stuhr reżyseruje scenariusz o. Szustaka o tym, jak Jahee kazał się ożenić prorokowi Ozeaszowi z nierządnicą Gomer". Gdzie tu wcisnąć "Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny", "Nawiedzenie Świętej Elżbiety", "Narodziny Pana Jezusa w Betlejem"(i owinęła Go w pieluszki i położyła w żłóbku). No się nie da. I to wszystko "z miasta Łodzi pochodzi" na gościnnych występach w Krakowie. Im dalej w las tym więcej drzew. To co poniżej- do archiwum, wraz z Różańcem zresztą, a wkracza logo fundacji Malak, które mi się z grzeczności z niczym nie kojarzy.

Sorry, uwielbiam malarstwo średniowieczne ,więc nie mogę się powstrzymać.

1. Zwiastowanie ...

pink-panther
19 lutego 2020 13:34

@Żołnierze i księża. Nowa świecka tradycja II (17 lutego 2020 09:13)

Ja raczej miałam na myśli "wchodzenie jak w masło" w społeczeństa odarte przez 3 pokolenia ateizacyjnego terroru - z wszelkiej wiedzy o wierze katolickiej i fundamentalnych różnicach doktrynalnych mutacji protestanckich. Ludność z terenów byłego ZSRR nie miała elementarnej wiedzy o tyj, czym jest termin "10 przykazań Bożych" a zdewastowana Cerkiew nie miała jeszcze struktur,żeby wyjaśnić to nieporozumienie. W dodatku "katolik" oznaczało w Rosji i ZSRR -"Polak" i związane z tym stare uprzedzenia, to oferta różnych denominacji protestanckich i zwykłych sekt poparta milionami "dularów" w pomocy charytatywnej, która była wtedy na wagę złota, bo rozsypał się spójny system "osłony spcjalnej" ...

pink-panther
19 lutego 2020 12:50

@Fejki Matejki, czyli wikipedyczny rachunek różniczkowy cz.1 (18 lutego 2020 20:20)

Rewelacja. Super notka.

Okazuje się, że z Genewy czy poprzez Genewę byli wysyłani w okolice katolickich dworów różni "humaniści", jak nie lekarze to sekretarze. W angielskiej  wiki jest napisane, że Biandrata w Genewie bywał "na dworze" Jane Stafford -żony (nie w obrządku katolickim)  ex-księdza hrabiego Massimiliano Martinengo pseudonim artystyczny Celso. Ten zaś był synem hrabiego Cesare II Martinengo Cesaresco i hrabiny Ippolity z domu Gambary.

Starszy brat Celso - Girolamo był nuncjuszem apostolskim w Polsce, co można wyczytać z drzewka genealogicznego rodziny Martinengo. Był też ks Girolamo  cameriere segret Pawła III i nuncjuszem na dworze we Wiedniu.  A braciszek Celso mógł mu podsyłać lekarzy humanistów z ...

pink-panther
19 lutego 2020 12:06

@Żołnierze i księża. Nowa świecka tradycja II (17 lutego 2020 09:13)

No "siła argumentu" w stylu "tego się oglądać nie da" - o filmie demaskującym zachowania pana Marcina Zielińskiego.

Jakiś człowiek rok temu napisał pod tym wywiadem komentarz:

"...Szanowny Ojcze, Po zapoznaniu się z Ojca wypowiedzią i z inkryminowanym filmem mam cztery spostrzeżenia:1. przyznaje Ojciec, że z argumentacją strony przeciwnej się nie zapoznał, bo przeraziła Ojca forma - a dziwaczna i wysoce wątpliwa forma pląsów MZ wokół Najświętszego Sakramentu Ojcu nie przeszkadza - skąd ta niekonsekwencja;2. Po sprawdzeniu strony wspólnoty Głos Pana widzę świetnie zrobioną stronę FIRMY, nie wspólnoty religijnej z biogramami "członków wspólnoty" jak w jakiejś taniej kancelarii prawnej;3. BUDZI UZASADNIONY ...

pink-panther
18 lutego 2020 19:00


@Żołnierze i księża. Nowa świecka tradycja II (17 lutego 2020 09:13)

Ja nic nie mam do katechez o. Szustaka, bo ich nie słucham. Wystarczyła jedna czy dwie. Ufnie uznałam, że to tylko kwestia formy, która mi nie odpowiadała a tatuaży nie widziałam. Co innego odgrywać przed młodzieżą "brata łatę" a co innego odpowiadać wymujająco na zarzuty egzorcysty (ks Glas) w sprawie zagrożeń, jakie niosą tatuaże. Ale tu widać "cięższy kaliber".

pink-panther
18 lutego 2020 18:05

@Żołnierze i księża. Nowa świecka tradycja II (17 lutego 2020 09:13)

O panu Zielińskim też nie słyszałam .Widzę,że już w 2018 były jakieś problemy i pojawiła się petycja pt."Petycja w sprawie zawieszenia posługi Marcina Zielińskiego i wspólnoty "Głos Pana"

https://zwiedzeni.pl/petycja-w-sprawie-zawieszenia-poslugi-marcina-zielinskiego-i-wspolnoty-glos-pana/

 A tu troszkę o "Toronto Blessing".:"...Toronto Airport Christian Fellowship Toronto Blessing to domniemane wylanie Ducha Świętego na ludzi ze wspólnoty Toronto Airport Christian Fellowship, wcześniej nazywanego Toronto Airport Vineyard. 20 stycznia 1994 roku, podczas kazania pastor zboru zielonoświątkowego – Randy Clark dał świadectwo o tym, jak “upijał się” Duchem Świętym i miał niekontrolowane napady śmiechu. W odpowiedzi na ...

pink-panther
18 lutego 2020 17:58

@Żołnierze i księża. Nowa świecka tradycja II (17 lutego 2020 09:13)

Wrzucam trochę info z tego, czego się dokopałam dzisiaj na temat ludzi, których lansuje o. Szustak i ludzi, których z kolei lansują ludzie lansowani przez o. Szustaka. Tatuaże to przy tym Pan Pikuś:

Też mam od wczoraj przekonanie,że to "produkt" a może "szef zarządzający segmentem rynku". Zaczyna się od Fundacji MALAK, której pomysłowacą i inspiratorem jest o. Szustak. Fundacja ma wydawnictwo, które "ewangelizuje słowem, muzyką i designem. Design to m.in. t-shirty z langustą,"kartki pocztowe z cytatami o. Adama Szustaka" . Żadnych świętych obrazków.Wydawnictwo fundacji: książki o. Adama Szustaka głównie.

W dziale "nasi autorzy" poza o.Adamem Szustakiem jest jeszcze 7 osób, w tym pan Karo ...

pink-panther
18 lutego 2020 15:41

@O możliwościach zaistnienia na rynku treści. Stara, świecka tradycja III (18 lutego 2020 10:39)

Mówiąc szczerze, jestem w lekkim szoku. Nie wiem, co to w ogóle jest, ale obie fundacje nie używają symboliki rozpoznawanej przez świat jako "rzymsko-katolicka".

pink-panther
18 lutego 2020 15:31


@O możliwościach zaistnienia na rynku treści. Stara, świecka tradycja III (18 lutego 2020 10:39)

Też mam od wczoraj przekonanie,że to "produkt" a może "szef zarządzający segmentem rynku". Zaczyna się od Fundacji MALAK, której pomysłowacą i inspiratorem. Fundacja ma wydawnictwo, które "ewangelizuje słowem, muzyką i designem. Design to m.in. t-shirty z langustą,"kartki pocztowe z cytatami o. Adama Szustaka" . Żadnych świętych obrazków.Wydawnictwo fundacji: książki o. Adama Szustaka głównie.

W dziale "nasi autorzy" poza o.Adamem Szustakiem jest jeszcze 7 osób, w tym pan Karol Sobczyk , przedstawiony jako :"... Prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangeli ...

pink-panther
18 lutego 2020 13:31

@Czytania codzienne, Poniedziałek 17 lutego 2020 (17 lutego 2020 06:28)

Dzięki z samego rana na początek nowego tygodnia.

pink-panther
17 lutego 2020 08:49

Strona 1 na 286.    Następna