-

pink-panther

Komentarze użytkownika

@Burza nad Azją. Z nie tak dawnej historii (11 grudnia 2017 18:39)

O tych "żonach" nie wiedziałam. Wyraźnie pracował dla Imperium ale "na swój sposób", więc trochę zamieszania było. To chyba był kolejny rozdział tzw. Wielkiej Gry między wywiadami Imperium i Rosją, która nigdy nie zapomniała o planach cara Piotra Wielkiego i "marszu w kierunku Oceanu Indyjskiego". W przypadku Chin - załapali się całkiem zgrabnie na tę linię kolejową.  Ale wtedy Imperium było naprawdę u szczytu swoich możliwości i mogło sobie pozwolić na wiele. Chyba jednak wujek Stalin trochę te "możliwości" mimo wszystko, dzięki poparciu USA - ograniczył. I ktoś się dziwi wiecznym wojnom o Afganistan? Chiny chyba są już poza zasięgiem kogokolwiek. A wystarczyło nie dać się wciągnąć do wojny w 1914 r.

pink-panther
12 grudnia 2017 01:25

@Burza nad Azją. Z nie tak dawnej historii (11 grudnia 2017 18:39)

Pięknie opisane. Tylko dwie uwagi: Sidney Reilly to człowiek o wielu imionach i nazwiskach ale największa część historyków zgadza się na zaledwie trzy miejsca urodzenia: Odessę, Chersoń i jakieś miasteczko pod Grodnem a co do nazwisk to albo Salomon Rosenblum, albo Sigmund Rosenblum. Co do "brytyjskich finansistów Sassoon" to była to żydowska rodzina kupców z Bliskiego Wschodu, zasadniczo z Bagdadu i Bombaju, której przedstawiciel Elias David Sassoon został wysłany na Daleki Wschód (Hong Kong , Jokohama, Szanghaj ) aby otrzymać monopol na import opium - właśnie z Bliskiego Wschodu. Ta rodzina miała od Brytyjczyków ów monopol aż do końca czyli do II WW. Handlowali też bawełną oczywiście (Indie) a również zostali "fin ...

pink-panther
11 grudnia 2017 20:07

@Piłsudski, Zułów i ministra Glińskiego narodowa polityka inwestycyjna (10 grudnia 2017 21:01)

Najbardziej ruszył mnie ten politruk Bauman, naukowiec z wikipedią pod pachą. I z naganem. Światowiec Gliński już bardziej nie mógł się odkryć.

 

PS.Cmentarz należy do gminy a gmina siedzi na grubej kasie, bo sprzedawała deweloperom dziesiątki nieruchomości, które otrzymała jako "zwrot od państwa polskiego". I jeszcze dostanie 100 baniek na jeden nie całkiem duży cmentarz. Może być tak, że na cmentarz pójdzie 10 baniek a 90 "pójdzie w koszty własne".
 

pink-panther
11 grudnia 2017 11:17


@Kto wygrał wybory A. D. 2015? Czyli czy Jarosław Kaczyński wie, co robi? (7 grudnia 2017 22:21)

Mam taką "intuicję", że będą "czyszczone katoliki". Bo to element podejrzany. Ciekawe, jak w jedym wypadku ośmiorniczki u Sowy mogą karierę utrącić a w innym wręcz ją przyspieszyć.:))) Tak naprawdę ten spektakl upokarzania najbardziej znanej twarzy polskiej polityki za granicą - ujawnił wszystko, co chyba nie miało być ujawniane.  Wszyscy "internacjonaliści" - w euforii. Tylko jeszcze trzeba ciemnemu ludowi to jakoś "roztłumaczyć":)))

pink-panther
8 grudnia 2017 13:45

@Kto wygrał wybory A. D. 2015? Czyli czy Jarosław Kaczyński wie, co robi? (7 grudnia 2017 22:21)

Zero złudzeń. Trzydziestu dwóch "Brutusów" z komitetu polityczego miało wczoraj występ życia:))) Rano oklaski, wieczorem noże zza pazuchy:)))) Demokracja i elegancja. Już mi się to wszystko nudzi.

pink-panther
8 grudnia 2017 13:03

@Czy Kobieta 50 kilo wagi może pobić faceta 100 kilo? (7 grudnia 2017 18:49)

To jest sowieckopodobna propagandowa fikcja w ramach udowadniania niemożliwego czyli "równości kobiet i mężczyzn" zwłaszcza w armii i policji. Zaczęła to jeszcze chyba w latacg 80-tych niejaka Goldie Hown, zasadniczo aktorka komediowa waga ok. 45 kg. Grała główą rolę w filmie pt. Szeregowiec Benjamin, w którym udowadniała tak samo jak towarzysze radzieccy wyższą wydajność kołchozów nad gospodarstwem idywidualnym, że "kobieta może być biegać w sortach mundurowych bez niszczenia manikiuru jak rangersi". W fimie można udowodnić wszystko, więc poszli za ciosem i zaczęli pokazywać: kobiety bokserów, kobietę szefa agenta 007, kobietę agenta wywiadu (angelina Jolie). Policjantek pokazali już tysiące. Żołnierki głównie w kontekście ...

pink-panther
7 grudnia 2017 19:09

@Handlarz zagłady. Z nie tak dawnej historii (7 grudnia 2017 10:52)

Bo to jest w  życiorysie Parvusa ale już nie w życiorysie Zacharoffa. Co każe pytać, czy zarobił też na bolszewickiej rewolucji. Na pewno zarabiał na wojnach turecko rosyjskich na Bałkanach. U Anglików jest przedstawiany jako "grecki patriota". Ale chyba raczej chodzi o to, że był na usługach Anglosasów, głównie brytyjskiego Rothschilda. Bo tak się przypadkiem złożyło, że kiedy on się zaczął interesować "flotą" to brytyjski Rothschild patriotycznie zachęcił Imperium do rozbudowy floty w obawie przed planami kajzera Wilhelma II (ogłosił rozbudowę floty niemieckiej, żeby go brytyjska nie blokowała w dostępie do niemieckich kolonii w Afryce) - dał na to wielki kredyt ale zażyczył sobie, aby Churchill został szefem Admiralicji. I rozbudowa flot ...

pink-panther
7 grudnia 2017 15:53

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Widać chyba ruch w obie strony ale już wielkiej fali wyjazdowej - nie. To nie musi być nawet efekt jakiejś wielkiej poprawy ekonomicznej (chociaż program 500+ bardzo wiele zmienił na obszarach wiejskich) ale efekt skończenia z pedagogiką wstydu i efekt zmiany klimatu wokół korupcji. Biorąc pod uwagę skalę zagrożeń różnego rodzaju - na Zachodzie, ludzie wolą zostać "przy rodzinie" nawet jeśli mają niskie dochody. Ważne, że te dochody są stałe i że jest dodatkowy zastrzyk pieniędzy na dzieci. Zapewne jakiś socjolog  i psycholog powinien zbadać te właśnie skutki - programu 500+.

pink-panther
7 grudnia 2017 15:17

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Niemieckich księży można też niestety ujrzeć w Polsce w kręgach wyższych kościelnych na różnych "międzynarodowych konferencjach", gdzie wyróżniają się tym, iż nie noszą nawet koloratek (pełna konspiracja?) a w trakcie Mszy św. NIE klękają na Podniesienie - jeśli są w kościele jako "zwykli wierni".  Wszyscy Polacy w kaplicy uklękli a oni - stali. To było po prostu - wstrząsające. Obawiam się, że mają też jakieś "misje cywilizacyjne na Wschodzie" i próbują nam tutaj "modernizować zacofany polski Kościół". Stąd taka "konfuzja" pewnych kręgów w polskim Kościele na wydanie książek o prawdziwym Lutrze a zwłaszcza na wypuszczenie filmu Grzegorza Brauna - o Lutrze.  Niemiecki kościół jest już ...

pink-panther
7 grudnia 2017 15:13

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Proszę nie brać tego tak na serio. To jest obserwacja kobiety :))) A panie mają oko do takich rzeczy. Mnie uderzyło po prostu to, że o ile w Polsce centralnej panie po 50-tce do kościoła chodziły (i chodzą) w spódnicach/sukienkach to w dolnośląskich miastach - starsze panie stawiały się na niedzielne Msze św. - w spodniach. Bardzo trudno było dojrzeć jakąś spódnicę. Takie "umundurowanie" chyba. Ja oczywiście nie miałam bladego pojęcia o pochodzeniu którejkolwiek z tych pobożnych niewiast:))) W Niemczech jest podobnie.

pink-panther
7 grudnia 2017 15:03

@Handlarz zagłady. Z nie tak dawnej historii (7 grudnia 2017 10:52)

Po prostu genialne. I szalenie - rozwojowe. Bardzo wiele mówi też o naturze człowieka "jako takiej". Bo oto w ruskiej wiki jest napisane, że on jako mały grecki ulicznik zaczynał zarabiać pierwsze pieniądze jako "przewodnik turystów po Galacie" (biedna dzielnica Konstantynopola). I tylko w ruskiej wiki jest wyjaśnienie, że Galata to - dzielnica prostytutek. I że chłopaczek handlował też walutą  a konkretnie sprzedawał turystom - fałszywą walutę. Czyli wychował się w dzielnicy "zbrodni i grzechu" i zabrał to ze sobą w dorosłe życie. Miał niesamowite zdolności językowe- podobno znał 14 języków.
Z kobietami postępował tak, jak się wyuczył w tej Galacie: jak zimny alfons. Jego pierwsza żona (dalej wg ruskiej wiki) Angielka Emily Ann ...

pink-panther
7 grudnia 2017 14:55

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Dzięki za wyjaśnienia. To jest temat wielowątkowy i rozwojowy. Najciekawsze jest to, że równolegle w kolegium kardynalskim był jakiś jego kuzyn kard Joseph -Charles Lefebvre, który miał być przyjacielem osobistym Papieża Jana XXIII z czasów, gdy ten był nuncjuszem papieskim - we Francji w latach 1944-1953 czyli w bardzo nerwowym okresie, kiedy "komuniści brali wszystko". Nuncjusz Roncalli uratował sporo biskupów francuskich oskarżonych o kolaborację w Vichy, których de Gaulle chciał usunąć z biskupstw. Skończyło się na kilku i to chyba emerytach.

Co do Bractwa, to byłoby dobrze, żeby wreszcie znaleźli się w Kościele i żeby nie było publicznego zgorszenia. I zanim rozegrają ich wrogowie Kościoła - do końca.

PS. O kościele niemieckim wie ...

pink-panther
7 grudnia 2017 01:06

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Chyba emocje już opadają, bo ludzie są zniecierpliwieni tym "grzaniem".

pink-panther
7 grudnia 2017 00:16

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Rodzice nie ośmielają się wywierać realnego nacisku, zwłaszcza rodzice -synów.  A potem przeżywają tragedię, kiedy "związek" się rozpada i dziewczyna z dzieckiem - odpływa do swojej rodziny a dziadkowie nie mają żadnych praw do wnuka.  Nikt nie myśli o rodzinie jako o "przedsięwzięciu wielopokoleniowym" tylko, "żeby samochód był i domek". No i "robota w korporacji". Główna przyczyna tkwi w tym, że rodzice sami nie mają "potrzeby religijnej" a dzieci to widziały. Potem jest za późno.

pink-panther
7 grudnia 2017 00:15

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Eeee tam. Jakie to "bigosowanie":))) Nieco ponad 10 lat temu byłam na Mszy św. w małym miasteczku na Dolnym Śląsku. I w czasie kazania ksiądz poinformował swoich wiernych parafian, że się im już 30% wnucząt rodzi w związkach pozamałżeńskich. Szczęka mi opadła. Babcie takie "akuratne- śląskie" czyli z "ondulacją najtrwalszą z możliwych" i - w spodniach. Rzecz wtedy jeszcze rzadka na wschodzie. A tu takie "nowoczesne rodziny". Myślę, że główna przyczyna leży w rozwaleniu gospodarki i w gigantycznym bezrobociu i masowej emigracji. Zaczęło się naśladownictwo Zachodu, bo tam było "bogato" i tam była normalność.

pink-panther
7 grudnia 2017 00:11

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

My się nie staniemy protestantami a raczej protestanci się nawrócą. A sprawa FSSPX ma długą i zawikłaną historię. Z całą pewnością abp Lefevre pochodził z bardzo katolickiej i zasłużonej dla Kościoła rodziny i na Soborze należał do tej niewielkiej grupy kardynałów, którzy chcieli przegłosować uchwałę przeciwko komunizmowi. I chwała mu za to. Natomiast to on został powołany przez Papieża Jana XXIII do opracowania "dokumentów roboczych" na Sobów i opracował wraz z zespołem  72 tzw. drafty czyli dokumenty do dyskusji. Niestety, w głosowaniu ok 60% uczestników Soboru odrzuciło te wszystkie drafty. Okazuje się, że 60% to było za mało aby odrzucić, bo potrzeba było 2/3 ale wtedy włączył się Papież i to on podjął decyzję o pracy na inny ...

pink-panther
7 grudnia 2017 00:06

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Ja nie wydaję sądu tylko zadaję sobie pytania.  Nie jestem zadowolona z sytuacji w Kościele i tych wszystkich  nowinek ale zastanawiam się KIM jest/był kardynał Lefevre.  Co dał Kościołowi ten tragiczny rozłam. Dlaczego Bractwo na swojej stronie internetowej sugeruje, że św. Jan Paweł II mógł mieć coś wspólnego z masonerią? Ma na to jakieś dowody? Dlaczego obrażany jest ktoś taki jak papież Benedykt XVI, który zdjął z nich ekskomunikę i chciał dojść do zgody?
Nie o tym jest notka i ta dyskusja nie ma żadnego związku z tematem notki.

pink-panther
6 grudnia 2017 23:18

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Ludzie, którzy byli beneficjentami układu komunistycznego to przede wszystkim -oportuniści, którzy nie chcą się wyróżniać w tłumie. Więc kiedy "powiał wiatr historii" rzucili się tłumnie do kościołów, żeby ich nie stygmatyzowano określeniem "komuch". Ale to wcale nie znaczyło, że wszyscy się nawrócili. Nawróciło się wielu i wielu jest w porządku. Natomiast są takie "rody", które z kościoła robią sobie szyderę i chodzą do kościoła a jednocześnie oskarżają go o wszystko. Albo też oddzielają dokładnie fakt, iż są katolikami z życiem zawodowym. Chodzą do kościoła i się modlą a w pracy zachowują się jak ostatnie kanalie. Nie łączą zupełnie faktu bycia katolikiem - z życiem codziennym. To dotyczy też rodzin katoli ...

pink-panther
6 grudnia 2017 23:08

@Niemcy w Szczecinie,100 mld Kohla i szubienica Erwina Thun und Hohenstein. (3 grudnia 2017 17:35)

Emocje chyba opadają, bo wszyscy już się wystrzelali z argumentów. Co ma być to będzie.

pink-panther
6 grudnia 2017 23:00

Strona 1 na 56.    Następna