-

pink-panther

Komentarze użytkownika

@Magia szklanego ekranu, cynamon i szarlatani (13 września 2019 13:34)

Będzie dobrze. Jutro a właściwie już dzisiaj się pomodlimy za powrót do zdrowia. Najważniejsze: zero stresu.

pink-panther
14 września 2019 00:28

@Notka interwencyjna (13 września 2019 10:46)

Ale jasełka. Z jednej strony to tak jakby "komplement" dla Stalagmita :)))ale z drugiej - należy zawiadomić o kradzieży treści wymiar niesprawiedliwości. I to prędko. Bo w SN jest całkiem sporo bardzo wybitnych artykułów.

pink-panther
13 września 2019 11:40

@Co zrobić, gdy do drzwi zakołaczą bojowi patrioci? (11 września 2019 21:53)

Wstrząsające. Nawet gorsze niż depresyjne opisy Żeromskiego w "Wiernej rzece". 

pink-panther
12 września 2019 01:14

@Mohylów Podolski - z łaski Bożej i niczego więcej..., czyli o tym jak zrobić dobry uczynek. (11 września 2019 22:34)

Piękna społeczność i piękna idea. Ale ja jestem starej daty i poproszę o konto oraz adres. Pod linkiem jest adres do kontaktu ale nie ma numeru konta. Pliiiz. 

pink-panther
12 września 2019 01:09

@Świeccy kaznodzieje (11 września 2019 08:47)

Pan Terlikowski  już zdążył postawić do pionu moralnego na odcinku lustracyjnym abp Wielgusa (poza Tomaszem Sakiewiczem był  najgorliwiej "ścigającym agenta Greya") w roku 2006/2007 a ostatnio na portalu hipsterskim Fronda.pl zaapelował do zakonu chrystusowców, "żeby zapłacili" (bagatela, podobno 1 mln zł) , kiedy ich sprawa idzie właśnie do kasacji.

Krystaliczna przejrzystość moralna Tomasza "dziczki" Terlikowskiego po prostu zapiera dech w piersiach. :)))

pink-panther
11 września 2019 18:32

@Hong Kong. Podsumowanie (3) (10 września 2019 10:52)

Cała ta dramaturgia "masowych protestów"   w Hong Kongu nasze tutejsze przygody polityczne. Mają nawet swojego Bartosza Kramka i tę całą Kozlovsky: od kilku lat na czele "ruchu studenckich protestów" jakoby stoi pan Joshua Wong Chi-fung ur. 1996 w Hong Kongu, zasadniczo "protestant dyslektyk" oraz panna Agnes Chow też urodzona w 1996 r. , która do niedawna posiadała brytyjskie obywatelstwo i dopiero niedawno zrezygnowała aby startowac  w wyborach. Ona z kolei "jest inspirowana przez katolicyzm" cokolwiek to znaczy. Oboje młodzi państwo należą do liderów zupełnie świeżego , jak spod igły ruchu demokratycznego pod nazwą "Scholarism" inaczej   Demosistō, na czele którego stoi pan Ivan ...

pink-panther
10 września 2019 20:33

@Sierp z dupy (7 września 2019 09:23)

Tak naprawdę to wyciągnął to Gospodarz bo podał linka do fiszki biograficznej "Lucyna Krzemieniecka". A tam w tekście , że nie całkiem "Krzemieniecka" tylko "Weidenberg" a z mamci "Halevi". Nic by nie było, gdyby nie ten "Lenin wśród dzieci" popełniony w 1952 r. kiedy całkiem sporo ludzi porządnych dogorywało w kazamatach. Taka "babcia" w dzisiejszych czasach to lepsze dla kariery w filmie niż babcia Radziwiłłowa. Przynajmniej w III RP.  Ale dzięki bardzo za docenienie naszych dalszych wykopej z @Onyxem.

pink-panther
8 września 2019 01:55

@Sierp z dupy (7 września 2019 09:23)

Ładne rzeczy! Tadeuszek Rydzyk, zanim został Ojcem Dyrektorem, to w szkole nie chciał się uczyć wierszyka o Stalinie. I rzucił naukę w I klasie:)))  Gazownia uprawiała, jak widać, slalom informacyjny , nie ujawniając powiązań "słynnego absolutnie niezależnego filmowca" ze stalinowską literatką, która tę bolszewicką  politgramotę  produkowała.

pink-panther
8 września 2019 01:38

@Sierp z dupy (7 września 2019 09:23)

"Lenin wśród dzieci" to jest to. Przysięga wierności w świątyni kultu bolszewickiego w kolonii PRL.

pink-panther
7 września 2019 17:43

@Sierp z dupy (7 września 2019 09:23)

Skoro ta pani Wiera przed wojną pisała różne utwory dla "Płomyczka", to musiała być zakolegowana z późniejszą "bywszą Polką" Wandzią Wasilewską i towarzyszką wyzwoloną erotycznie Janinką Broniewską. A to była najwyższa damska półka PKWN a wcześniej Związku tzw. Patriotów Polskich.  Czyli inaczej "twarde  jądro leninizmu stalinizmu PRL" w kulturze i sztuce. Z takimi stalinowskimi korzeniami to Patryk gasi arystokratycznie w komunistnych rodowodach nawet Nadredaktora. Mały detal: brak talentu, braki w wykształceniu ogólnym i fachowym, nie mówiąc o zbyt zawziętym parciem "na sukces" to pewna droga do rozczarowania. Patryk jedzie szeroką autostradą do śmieszności i autokasacji.  

pink-panther
7 września 2019 17:41

@Ciekawe, ile statystycznie procent żydów nie wierzy w ten ich Holocaust? Powody? (7 września 2019 09:54)

A jakie pan Tsvi Nussbaum miał dowody, że jest tym "chłopczykiem  z Warszawy"??

pink-panther
7 września 2019 17:01

@Sierp z dupy (7 września 2019 09:23)

Bezcenna ta notka. Tak się skatować  dla środowiska  SN to przechodzi ludzkie pojęcie.

I bezcenna ta babcia z domu Wiera Zeidenberg - Halevi ,  autorka dzieła pt."Lenin wśród dzieci" z roku 1952. Po prostu skarb. I zapewne ten talent do krojenia scenariuszy z życia politycznego miast i wsi zacofanych katoli polskich -to w linii prostej inspiracja babci  Wiery.  W 1954 wydał dzieło Czytelnik. Może nawet przetłumaczyli na język rosyjski. Nakłady musiały być kosmiczne.

Zastanawia mnie, po co Krzemieniecki zmienił nazwisko na Vega? Gdyby wrócił do rodzinnego "Weidenberg" ewentualnie "Halevi", to Oskara miałby już na półce w salonie.

 

https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNRRY4A0WMVrc3w90-juJtJA ...

pink-panther
7 września 2019 16:56

@Hong Kong. Największy problem: Jardine Matheson Holdings (2) (6 września 2019 19:38)

Świetna notka. Bardzo wiele wyjaśnia w sprawie tych "spontanicznych protestów". Za czasów ChRL podobno chińska nomenklatura w Hong Kongu przechowywała zaskórniaki , prawdopodobnie od europejskich i amerykańskich "inwestorów.". A teraz okazuje się, że to jest też miejsce dla "zaskórniaków" z całego świata. Więc ta ustawa o ekstradycji nie mogła się podobać. Teraz rozumiem, dlaczego wytworzono tam "demokratyczne protesty" w wykonaniu miejscowej młodzieży, trwające z przerwami od roku 2014.  27 lat mignie jak z bicza strzelił a nic nie wskazuje, aby do tego czasu ChRL osłabło. Hong Kong jako "melina bankierska" to , przyznam, zaskoczenie ale jak najbardziej sytuacja prawdopodobna.

pink-panther
7 września 2019 01:46

@Mocni ludzie filmu i literatury (6 września 2019 09:09)

To nie jest "polska" kinematografia tylko czesko-słowacko- ukraińska. Towarzysz Marhoul wydał  na tego "Malowanego Ptaka" ponad 175 mln koron czeskich (ok. 30 mln zł) , w którym Harvey Keitel gra katolickiego księdza , który wydaje chłopczyka "parafianinowi", którego gra Julien Sands, żeby ten go "gwałcił i bił". W realu ksiądz katolicki załatwia rodzinie Lewinkopfów, mieszkających chwilowo w dobrych warunkach w kamienicy w Sandomierzu czy Tarnobrzegu - metę czyli kryjówkę we wsi Dąbrowa Rzeczycka . Ksiądz nazywał się Eugeniusz Okoń i w roku 1918 stał na czele tzw. Republiki Tarnobrzeskiej i był posłem na Sejm RP Ustawodawczy i drugiej kadencji. Załatwił też transport (konia, wóz i wozaka), żeby prze ...

pink-panther
6 września 2019 10:57

@Hong Kong. Od morderstwa do kontestacji przepisów ekstradycyjnych. (1) (5 września 2019 21:42)

Dzięki wielkie za przywołanie tej sprawy, bo już chyba wszyscy zapomnieli o tej zbrodni i przyczynach pracy nad projektem ustawy o ekstracycji. I jest bardzo ciekawe, że tzw. obrońcy demokracji w Hong Kongu : Joshua Wong  i pani Agnes Chow ( do niedawna obywatelka brytyjska) do złudzenia przypominają w swoich działaniach i gadkach słynną parę Bartosz Kramek i ta cała Kozlovski, co też walczyła o demokrację w Kazachstanie czy też w Tadżykistanie.

W Hong Kongu mieli już "rewolucję  parasolek" i blokowanie lotniska i generalnie bardzo agresywne zachowania wobec policji i RODZIN policji. Co ciekawe, aktywiści ruchu pana Wong i pani Chow "dystrybuują" gazmaski i inne ustrojstwa , każde w cenie od 100 dolarów w górę - wśród biednych stude ...

pink-panther
6 września 2019 10:39

@O prawicy (4 września 2019 08:51)

Dziennik Zachodni  jest własnością Polska Press a ta z kolei jest własnością  Verlagsgruppe Passau. Jako źródło informacji o dyktatorze III Powstania Śląskiego  Korfantego Wojciecha chyba nie do końca krystalicznie wiarygodny:)))

Wojciech Korfanty wraz z Kolegami Ślązakami w trakcie  przeciągania liny o granicę polsko-niemiecką na Śląsku rzeczywiście zaprzyjaźnił się z "francuską częścią komisji", dzięki czemu Polska złapała najlepszy kawałek tortu śląskiego. Bo Francja i Włochy były "za Polską". Jednakowoż w trakcie Powstania Śląskiego nr 3 patriota Grażyński usiłował skaptować grupę młodszych oficerów, żeby "obalili dyktatora Korfantego, bo zatrzymał Powstanie i nie chce się bić do ostatniej kropli krwi". Ale Ślązacy ...

pink-panther
4 września 2019 18:26

@Bez faktora ani rusz, czyli dziennikarz przestrzega (3 września 2019 22:51)

Coś absolutnie niesamowitego. I wszystko w zasadzie aktualne. Zwłaszcza to:

"...Wracając do faktora, ten przede wszystkim musi się starać przekupić wszystkie dzienniki tutejsze, bo jeden dziennik nie pozyskany, mógłby gruntownym rozbiorem programu nowéj spółki albo też często ogłoszeniem biografii tych, co się starają o koncessyę, zepsuć cały effekt. Zwykle jednak operacya udaje się. ...".

pink-panther
4 września 2019 08:16

@Dlaczego Bolesław Przybyszewski nie jest patronem ruchu LGBT? (2 września 2019 09:54)

Bardzo to wszystko ciekawe. Zupełnie wstrząsające było to, że poczciwy Prezydent RP Wojciechowski dał w 1924 r.  Stasiowi Przybyszewskiemu, marnemu literatowi, znanemu socjopacie, uznanym rozpustniku i sataniście - mieszkanie z pracownią na Zamku w Warszawie . W tym samym roku trzypokojowe mieszkanie na Zamku otrzymał pisarz Żeromski. Żeromski zmarł był w 1925 r. a Przybyszewski zapewne tylko dlatego NIe zmarł na Zamku, bo w 1926  prezydenta Wojciechowskiego - eksmitował z Zamku Józef Piłsudski.

Druga sprawa to tajemnica niesłychanie wysokiej wydajności translatorskiej Boya Żeleńskiego. Okazuje się, że w wieku lat 30, kiedy był już znanym alkoholikiem i hazardzistą, 'żeby się zupełnie nie zmarnował' matka wyswatała go z córką bogatego lekarza Pareński ...

pink-panther
3 września 2019 11:38

@Czy najgłupsi są dziennikarze, aktorzy czy publicyści z dorobkiem naukowym? (1 września 2019 09:28)

Brawo "polscy" dziennikarze. PS. Silesion.pl zniknął podobno z sieci pod koniec sierpnia a ostatni tekst pojawił się tam 11 kwietnia. "Superdzienikarz I ligi" i wielki kreator "śląskiego portalu" Durczok nie zauważył pod nosem takiego Ofiary prowokacji gliwickiej, której rodzina żyje nadal na Śląsku. W Polsce nie ma dziennikarzy tylko zadaniowani, jak w czasach komuny, funkcjonariusze mediów. Jak nie dostaną wyraźnego polecenia, to nie drgnie im nawet rzęsa, bo bez nakazu - jest zakaz.  Kiedy dr Gontarczyk zdemaskował fałszerstwa  w dziele pod redakcją prof. Grabowskiego i Engelking "Dalej jest noc"  nikt z głównego nurtu, a co ciekawe nawet  "patriota" -nie odwrócił głowy w tamtym kierunk ...

pink-panther
1 września 2019 10:25

@Gauden,pogrom we Lwowie, broszurka z IBL i Ministerstwo URL ds. Żydowskich. (28 sierpnia 2019 21:43)

Próba zawłaszczenia Szczepcia i Toncia to juz szczyt wszystkiego. 

pink-panther
1 września 2019 09:55

Strona 1 na 254.    Następna