-

pink-panther

Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery.

Wiemy już, kto jest „ostatnią nadzieją białych” czyli czerwonych i ich cichych sprzymierzeńców na polu propagandy. Kiedy zabrakło Andrzeja Wajdy, Romek się zestarzał w Paryżu i nawet Hollandowa ograniczyła się do bluzgania na Polaków ustnie, bez budżetu PISF i kamery , na placu boju pozostało dwóch zawodników: Smarzowski i Pawlikowski.

Ich wspólną cechą jest to, iż mają gwałtowne pretensje do Kościoła Rzymsko Katolickiego i ktoś daje im kasę podatników, aby te tę swoją łagodnie mówiąc, niechęć, mogli pokazać w propagandzie zwanej filmem.

O ile Pawlikowski może pochwalić się, że bywał na herbatkach u samego towarzysza Brusa i jego małżonki Wolińskiej, czyli u przedstawicieli najwyższych sfer stalinowskich, to Smarzowski może co najwyżej powiedzieć, że ma w kwitach miejsce urodzenia położone zaledwie o 50 km od wsi, w której urodził się Jakub Szela, agent i prowokator austriacki będący twarzą tzw. rzezi galicyjskiej z 1846 r. Nazwa wsi – Smarżowa.

Chłopię z głębokiej prowincji musiał pochodzić z rodziny „po linii i na bazie”, skoro spod dalekiego Krosna dostał się do filmówki i nawet się w niej zaczepił w stanie wojennym.

Dość późno doszedł do debiutu filmu fabularnego – rok 1998 „Małżowina” – bez echa. W roku 2004 – miał już lat 41 i zrealizował debiut prawdziwy czyli „Wesele”.

Łapał co się dało i próbował robić w serialach telewizyjnych ale miał pecha lub nie miał talentu i te jego seriale padały w drugim roku: „Brzydula”, „Londyńczycy”. Jeno „Na Wspólnej” jakoś ciągnął dłużej.
 

Więc kandydat na „wielkiego reżysera filmowego” robił jednocześnie: trzeciorzędne seriale telewizyjne, brzydkie i wredne filmy fabularne o małym budżecie a także – spoty reklamowe.

W branży filmowej, zwłaszcza wśród aktorów wybuchła epidemia występowania w reklamach telewizyjnych a już w reklamach bankowych –to było marzenie życia.
 

I reżyser Smarzowski wszedł na ścieżkę „komercji” i zaczął jako jedyny chyba rozpoznawalny reżyser filmów fabularnych – robić reklamy produktów.

Między filmami fabularnymi a reklamami jest taka różnica, że w przypadku filmów można wyczyniać różne brewerie formalne i obyczajowe i tłumaczyć to „wolnością wypowiedzi artystycznej”. Na przykład można bez ograniczeń opluwać jakiś naród (konkretnie wyłącznie polski) i jakąś religię (konkretnie wyłącznie rzymski katolicyzm”.


Z reklamą takich rzeczy się z założenia nie robi. Chce się sprzedać jak najwięcej proszków na zgagę lub pożyczek bankowych, to należy się potencjalnemu klientowi – podlizywać.

I spokojnie Smarzowski to robił: podlizywał się przyszłym klientom swoich klientów.
 


I tak dochodzimy do reklamy specyfiku na niestrawność pod nazwą Ranigast Max produkcji Polpharmy, którą Wojciech Smarzowski, twórca filmu „Róża”, Dom Zły, Wesele – nakręcił w roku 2014.

Dzieło trwa 32 sekundy i zaczyna się od słów: „Szczęść Boże”. Jest to dramatyczna historia księdza, który chodzi po kolędzie i wszędzie jest częstowany, a to pierożkami, a to ciasteczkami a nawet kiełbasą. W tle leci komentarz, że „polska gościnność potrafi dopiec” a nieszczęsny ksiądz „czuje piekło”. I kiedy błaga „wody”, otrzymuje – wodę święconą i kropidło od eleganckiej damy w wieku post-balzakowskim. Ale oczywiście nie chodzi o wodę święconą i elegancka dama podaje w 18-tej sekundzie dzieła – Ranigast Max wraz z całą masą zachęt lektora zza ekranu.

Filmik jest na youtubie ale nazwiska Smarzowskiego – brak. A szkoda. Ileż dowcipu i finezji w pokazaniu specyfiku na lżejsze bekanie.

On generalnie jest więcej niż dyskretny w kwestii swoich dokonań w dziedzinie reklamy i video clipów reklamowych. Jedyny video clip, o jakim wspomina, to zlecenie z Ministerstwa Środowiska - w sprawie „dokręcania kaloryferów, żeby ciepło nie uciekało” z udziałem Stanisława Tyma i kaloryferów oraz czarnej peruki.
 

Ta reklama została przez Ministerstwo Środowiska zamówiona w firmie reklamowej Eskadra Advertising w 2013 r. a wykonała reklamę firma Garaż Miejsce Filmowe z siedzibą na Tynieckiej 17 w Warszawie. Walka z globalnym ociepleniem z kasy Ministerstwa Środowiska oraz z pieniędzy dostarczonych przez Norwegię i Lichtenstein.

W filmie występuje sam Stanisław Tym, mocno już posunięty w latach w jakiejś peruce i namawia „szarego Polaka” żeby dokręcał kurki przy kaloryferach. Chyba z powodu globalnego ocieplenia czy czegoś w tym guście. Stanisław Tym mocno się posunął ale jednak ilu ludzi pamięta film „Rejs” a ilu film „Miś”. Byłoby trafione, gdyby tej „lekcji wychowawczej” nie przeprowadzało ministerstwo. Już drugie ministerstwo , które futrowało kasą reżysera Smarzowskiego. Taki jest los „niezależnego artysty” a Smarzowski najlepszym przykładem – niezależności twórczej.
 

Największym zleceniodawcą reklamowym w życiu zawodowym reżysera Smarzowskiego był bank i to nie byle jaki tylko zarządzany przez samego prezesa Mateusza Morawieckiego: Bank Zachodni WBK.

A zlecenie opiewało na 3 filmy reklamowe z udziałem słynnego aktora Kevina Spacey’a w roku 2014 i 2015.

Bank Zachodni WBK miał w PRL bardzo krótką historią: został założony jako Bank Zachodni SA przez „odchodzący komunizm” w roku 1988 we Wrocławiu. W dniu 13 czerwca 2001 r. Komisja Nadzoru Bankowego wyraziła zgodę na utworzenie z połączenia z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym – Banku Zachodniego WBK a 70% akcji objęła grupa banków irlandzkich Allied Irish Banks.

W roku 2011 doszło do wykupienia 95,67% akcji przez Santander Consumer Bank S.A zaś ówczesny prezes Banku Zachodniego WBK( od 2007 r.) pan Mateusz Morawiecki w 2014 dokonywał „rebrandingu” i kontynuował „politykę ocieplenia wizerunku” z wielkim rozmachem.

Wielki rozmach reklamowy Banku Zachodniego WBK w roku 2013 przejawił się zatrudnieniem do spotu reklamowego „Konto Godne Polecenia” - aktora z Hollywood – pana Kevina Spacey w miejsce znacznie starszego Chucka Norrisa.

Kevin Spacey gwiazdor serialu „House of Cards” wystąpił w kilku kampaniach reklamowych Banku Zachodniego WBK, w tym m.in. z Anną Dereszowską w lutym 2014 r. zaczął namawiać do Kredytu Duet, w marcu 2014 wspólnie z „Arkiem” Jakubikiem w szatni sportowej stręczył „mobilne Konto Godne Polecenia”. Oraz z wystąpił z niejaką Aleksandrą Kisio. To chyba ten spot „na jachcie”.

Gdyby państwo widzieli, w jakich eleganckich dekoracjach elegancka Dereszowska przedstawia przy dobrze zastawionym stole „wujkowi Kevinowi” różnych polskich kuzynów. Po prostu drobnomieszczaństwo i do obrzydzenia czysto i schludnie. I nikt nie jest pijany. Może mają lekki kompleks niższości wobec gościa ale to zrozumie każdy telewidz, który się dotąd nie zastanawiał nad szybką pożyczką w Banku Zachodnim WBK.

O Kevinie i reżyserze Smarzowskim z dumą informował media pan Artur Sikora, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w BZ WBK a w szczególności o tym, że „kreację kampanii przygotowała agencja Red8 Advertising” a „spot wyreżyserował Wojciech Smarzowski”.

 

Opisał to również „syntetycznie” pan Dariusz Twaróg w Pulsie Biznesu w artykule pt. Mobile dźwignią reklamy bankowej” z 11 lutego 2014 r. :’…Smarzowski za kamerą BZ WBK, PKO BB bez Majewskiego, Eurobank z Adamczykiem a ING BSK z Konradem (…) W tym tygodniu w telewizji pokaże się pierwszy spot reklamowy BZ WBK nakręcony przez Wojciecha Smarzowskiego, autora filmów „Wesele” czy ostatnio „Pod Mocnym Aniołem”. W roli głównej wystąpi Kevin Spacey. Amerykański gwiazdor szarpnął nieco budżet banku, w każdym razie kosztował raczej więcej niż Chuck Norris. Wg instytutu Kantar Media, monitorującego rynek reklamowy, BZ WZK wydał na reklamę w ubiegłym roku 103.3 mln zł, podczas gdy rok wcześniej, kiedy na ekranach telewizorów rządził „Strażnik z Teksasu”, niemal połowę mniej- 65,1 mln zł. (…) Gaża Kevina Spacey’a miała oczywiście marginalny wpływ na budżet reklamowy BZ WBK. Wzrost wydatków na promocję związany był z generalnym trendem wzrostowym w całej branży. Banki wydały w 2013 r. na reklamę 1.1 mld zł, podczas gdy rok wcześniej 997 mln zł. PKO BP, który z 97 mln zł w 2012 r. zajmował pierwsze miejsce …”.

Nie wiem, ile zarobił Wojciech Smarzowski w 2014 r. na spotach dla Banku Zachodniego WBK, ale taki Szymon Majewski, jak mówili zazdrośni ludzie, zgarnął łącznie za kampanie dla PKO BP – podobno ok. 3 mln zł.

A skoro roczny budżet na reklamę jednego banku wynosi jakieś 50-100 mln zł a z tego większość płynie do telewizji, to nie ma takiej siły, aby reżyser Smarzowski nakręcił film o „pedofilii w bankowości” albo chociaż o „molestowaniu seksualnym”, nie mówiąc o „głupim mobbingu” w tej całej bankowości.
Mimo, że podobno pierwsi zdesperowani pracownicy ruszyli do sądów i Smarzowski znalazłby „akta”.


W roku 2014 Kevin Spacey nie ruszał się z USA, bo realizował drugą serię „House of Cards”,  więc nie wiadomo, czy Smarzowski miał zaszczyt uścisnąć dłoń wielkiego artysty. Tę dłoń, którą Kevin Spacey „wkładał w majtki” różnym nieważnym młodym mężczyznom i chłopcom, którym „mógł był coś załatwić w filmie.

Ale chyba jednak tak. To znaczy, Smarzowski mógł był uścisnąć tę słynną dłoń. W końcu to były trzy filmy i ktoś musiał „ustawić ten polski klimat”, żeby polscy frajerzy polecieli szybko zakładać konta, brać kredyty i NIE czytać w umowach tego, co jest napisane drobnym druczkiem na ostatniej stronie. TO przeczytałby im pan komornik, gdyby mieli pecha.
 

Kevin „był na fali” i Smarzowski „był na fali”.

 

W styczniu 2016 r. ogłoszono, że w 2017 r. rozpoczęta zostanie piąta seria „House of Cards” ale jak zapewne pamiętamy ale już w listopadzie 2017 r. kiedy serial był na ukończeniu, „wszystko padło na mordę” albowiem idol Kevin Spacey został publicznie oskarżony o nielegalne relacje seksualne z nieletnimi, których łącznie doliczono się 15.

Jak doniósł dziennik brytyjski Daily Mail z 2 listopada 2017 r. Kevin Spacey w wieku lat 24 uprawiał seks z 14-latkiem a na planie serialu „House of Cards” aż 8 pracowników miało z nim problemy wiadomej natury. Nie odpuścił nawet synowi kolegi aktora Richarda Dreyfussa – Harremu Dreyfussowi – za kulisami teatru Old Vic w roku 2008.

Scotland Yard prowadzi już 6 śledztw w Wielkiej Brytanii a w USA a Kevin Spacey przeprasza Anthony’;ego Rappa, którego „używał seksualnie” w swoim apartmą w Nowym Jorku w 1986 r.

W Polsce po tym, jak Kevin Spacey wyskakiwał z każdego telewizora w latach 2014 2015 – zapadła martwa cisza. No ale. Tak bywa w bankowości. To znaczy w branży filmowej. Albo reklamowej. Albo w polityce i branży robienia wody z mózgu ciemnego ludu.
 

To nie była pierwsza reklama bankowa Smarzowskiego. Pierwszą , jak podają na Filmweb, nakręcił dla PKO SA w 2009. Tytuł: „Remont za pasztet” a nazwa „produktu bankowego” – „Pożyczka ekspresowa”. Rzecz tak żenująca, że firma reklamowa, która ma to w swoim archiwum, wycięła obraz. Tekst reklamy zaczyna się następująco: „Ania stała w drzwiach łazienki. Nowy pasztet na ścianach ciągle ją zachwycał…”. Anię „nowy pasztet na ścianach zachwycał” ale na youtubie są do obejrzenia różne reklamy banku PKO SA ale dzieła z roku 2009 – nie ma.

Więc zarabianie na reklamie banków musiało poczekać. Za to Smarzowski dostał szansę w reklamie politycznej.
 

Na zlecenie Instytutu Spraw Publicznych, który jest zresztą fundacją nakręcił w 2010 r. spot reklamowy pod tytułem „Mój pierwszy raz, 21 listopada. To jest po prostu bardzo ważne”.

Reklama zaczyna się od słów: „… Sylwia i Patryk właśnie postanowili zrobić to pierwszy raz…”, I po tych słowach w piątej sekundzie reklamy cięcie i widzimy starego księdza w sutannie siedzącego na porąbanych drwach na trawniku przed wejściem do kościoła. Księdza widzimy 2 sekundy i lektor czyta: „Co państwo o tym sądzą”. Ojciec twierdzi, że „kamień spadł mu z serca”, nauczycielka w 18 sekundzie :”… Są cudowni. Obiecali mi, że jak tylko zaliczą ten swój pierwszy raz, to opowiedzą wszystko w młodszych klasach..”. Cięcie: ksiądz rąbie drzewo jakieś pół sekundy i znowu nauczycielka :”…A w ogóle to mi się marzy że cała klasa zrobi to razem…”. Ksiądz: „… Powtarzam na każdym kazaniu, kończysz osiemnaście lat, czas na wejście w dorosłość…”.
 

Chodziło o udział maturzystów w wyborach samorządowych.

W radzie fundacji Instytut Spraw Publicznych znaleźć możemy takie osobowości jak prof. Marcin Król przewodniczący, prof. Barbara Hűbner, prof. Wojciech Sadurski czy prof. Małgorzata Fuszara od gender studies na UW. Jako najważniejszego sponsora Fundacja ISM wykazuje Polish – American Freedom Foundation z panem Andrew Nagorskim jako prezesem a z kolei Polsko Amerykańska Fundacja Wolności jest utrzymywana przez Polish American Entreprise Fund stworzony przez znanego nam pana Johna P. Birkelunda i pana Roberta B. Farisa. Zaangażowanych w swoim czasie w prywatyzację Stomilu.

No i jeszcze nie tak dawno na liście płac Polish American Freedom Foundation wykazywana była jako dyrektor pani Renata Koźlicka Glińska droga Małżonka.
 

Jak widać, świat jest przeraźliwie mały. Różni dawali zarobić „Wojtkowi” a on się wykazywał godną podziwu konsekwencją: wciskał, gdzie się da, księżula – dla beki i oswajał nadwiślański ciemny lud z treściami erotycznymi, co to są dowodem odważnego buntu przeciwko przestarzałym klechom.

 

Ale chyba o to chodziło zleceniodawcom. Niech się dziatwa polska katolicka oswaja z odzieraniem starych księży z godności i wkręcaniem ich w treści erotyczne. Oswajała się 8 lat.

W tym czasie Smarzowski zaprzyjaźniał się z kolejnym „autorytetem artystycznym i moralnym” Kevinem i „wszyscy mu zazdrościli”. Z branży filmowej i politycznej. Niektórzy nawet doszli do tego, że zaczęli marzyć o wynajęciu za duże pieniądze jakiejś „gwiazdy Hollywood” żeby zagrała w patriotycznym polskim filmie i tę nieszczęsną Polskę wreszcie – wypromowała.
 

Zapewne trwają konsultacje, czy bardziej nada się Chuck Norris, czy Antonio Banderas. Z Kevina z żalem trzeba zrezygnować.

Jednakże praktyczny i zapobiegliwy reżyser Smarzowski, co to „nie zajmuje się polityką” zdążył jeszcze przed upadkiem Kevina złożyć stosowny wniosek o dofinansowanie jego projektu filmu fabularnego pod tajemniczym tytułem „3” do instytucji podległej Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego czyli do PISF – i otrzymać , jak się okazuje 3,5 mln zł.
 

Film fabularny nazwany początkowo „3” okazał się filmem fabularnym pod tytułem „Kler” a reżyser Smarzowski odkrywa w nim swoje marzenia, które chyba nie są jedynie – jego marzeniami. Żeby ten cały Kościół Katolicki piorun strzelił, żeby zniknęły wszystkie krzyże i kościoły. I księża.

Film „Kler” ma w zamyśle obniżyć prestiż wszystkich polityków, którzy identyfikują się z Kościołem Katolickim w Polsce. W tej „grupie docelowej”, ku memu zaskoczeniu, odkryłam wczoraj wieczorem – byłą Premier RP, która własną ciężką pracą wyrobiła sobie powszechny szacunek polskiej opinii publicznej. I która dzisiaj stoi w głębokim cieniu. Premier RP – Matka księdza.

Chodzi też o majątek kościelny, który pod jakimiś pretekstami trzeba – szarpnąć. A nie da się
„szarpać majątku” – ludziom szanowanym. Takim jak Prymas Tysiąclecia na przykład.

Smarzowski przebił pułap i oblał szambem św. Jerzego Popiełuszkę i św. Jana Pawła II. W tych warunkach oblewanie szambem pozostałych księży – to dziecinna igraszka. Bariera psychologiczna została przekroczona.

No ale może warto zapytać, jak to jest, że człowiek z takim rentgenem w oku, jeśli chodzi o „pedofilię w Kościele” zarówno „w przestrzeni” jak i „w czasie” tańczył na paluszkach wokół aktywnego pedofila Kevina, kłaniał mu się głęboko i był na skinienie i zupełnie nie dosłyszał, ani „nie dowidział” – że to pedofil jest. A kiedy prawda wyszła na jaw, to milczy jak zaklęty. I nie powie, że „sorry ludziska, nie miałem pojęcia, że to pedofil był, bo nie było oznak”. A ja się tak płaszczyłem przed kreaturą.

Bo to był „pedofil lepszego sortu” wg nadwiślańskich elit artystycznych, więc należy mu się taryfa ulgowa i „nie mówmy o tym”.

Dla KK nie dość, że nie będzie żadnej „taryfy ulgowej” ale będzie nagonka ze wszystkich stron i wszelkimi metodami. Żeby „prawo się ugięło” i żeby „kler przepraszał, że jest klerem”. A chłopaki z filmu, teatru, kabaretu, literatury w miejsce policji, prokuratora, wysokiego sądu i kata – chętnie przejmą te wszystkie role.

Widać już gołym okiem, że łeb podnosi „partia stalinizmu duginowskiego” nad Wisłą. Jej sponsorzy widzą rosnące zastępy konserwatywnej katolickiej polskiej młodzieży, więc –powiedzieli tutejszej palikociarni - „bój to będzie wasz ostatni”. I oby był – ich bój ostatni. A potem tylko śmietnik historii.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hkqAeMz18yg

http://www.eskadra.pl/projekty/polak-tym-bardziej-oszczedza-im-bardziej-mu-sie-to-oplaca

http://www.eskadra.pl/projekty/open-eyes-economy-summit-2016

http://www.garaz.com.pl/

http://www.eskadra.pl/osiagniecia

https://marketingprzykawie.pl/espresso/kevin-spacey-i-anna-dereszowska-w-reklamie-bz-wbk-rezyserowanej-przez-smarzowskiego-wideo/

https://www.youtube.com/watch?v=UOsgq8VjDRc

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kevin-spacey-z-arkadiuszem-jakubikiem-reklamuja-konto-mobilne-w-bz-wbk-wideo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Santander_Bank_Polska

https://eu.usatoday.com/story/life/2017/11/07/kevin-spacey-scandal-complete-list-13-accusers/835739001/

https://www.dailymail.co.uk/news/article-5044825/Kevin-Spacey-tried-rape-boy-15.html

https://www.pb.pl/mobile-dzwignia-reklamy-bankowej-745162

https://www.youtube.com/watch?v=YHRXYUO28Dg

https://www.youtube.com/watch?v=ED8dtocshm0

https://en.pafw.pl/founder/tagi: propaganda  reklama  pedofilia 

pink-panther
2 października 2018 21:47
299     17985    31 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @pink-panther
2 października 2018 22:06

Data rzezi galicyjskiej do poprawki.

Czytam dalej.

zaloguj się by móc komentować

betacool @pink-panther
2 października 2018 22:13

Jak doniósł dziennik brytyjski Daily Mail z 2 listopada 2017 r. Kevin Spacey w wieku lat 24 uprawiał seks z 14-latkiem a na planie serialu „House of Cards” .

Tu się coś nie zgadza. On nie mógł mieć 24 lat na planie tego serialu.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
2 października 2018 22:14

to jest wstrząsające.

Sądziłam że coskolwiek wiem ale okazuje się ŻE NIE WIEDZIAŁAM JAK DALEKO ta zgnilizna sie rozlała!

 

Bardzo bardzo dziekuję!

zaloguj się by móc komentować


Stalagmit @pink-panther
2 października 2018 22:18

Dziękuję bardzo za kolejny świetny tekst. Taka ogólna refleksja mi się nasunęła, na temat środowiska filmowego. W innych krajach świata większość świadomych ludzi wie, że aktorzy i filmowcy z tzw. górnej półki to w dużej części głupcy wykształeceni na pseudopodręcznikach. Jedynie u nas panuje jakiś niezrozumiały kult reżyserów i aktorów. Media regularnie pytają ich o sprawy polityczne i moralne, co jest w sumie kuriozalne. O poziomie tego środowiska świadczy taka, niezmiennie zabawna wzmianka: "Patryk Vega (ur. jako Patryk Krzemieniecki) (...). Zaraz gdy dostał dowód osobisty podjął starania o zmianę nazwiska, marząc o karierze międzynarodowej." Jak wiadomo, kariera międzynarodowa nie wypaliła.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 22:14
2 października 2018 22:23

Takie, że on tę pedofilię ćwiczył dojrzale i długo, a nie młodo i krótko.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @betacool 2 października 2018 22:06
2 października 2018 22:24

Dzięki. Stale mam ten problem, że dowolny wiek, staje się XX.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther
2 października 2018 22:30

Reżyser spotów reklamowych chyba w osobliwym czepku z protezami cyfrowymi na ten płaczu padół przybył. Dziękuję za namiary. No ma się tę rączkę jako reżyser do cięcia drew celuloidowych a wióry w oczy prószy.

zaloguj się by móc komentować

betacool @pink-panther 2 października 2018 22:24
2 października 2018 22:31

Nie ma za co. Wolę się przyczepić ja, niż mieliby się czepiać, ci którzy będą się pienić pod notką jak proszek IXI.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @betacool 2 października 2018 22:13
2 października 2018 22:32

U mnie jest tekst następujący: "...Jak doniósł dziennik brytyjski Daily Mail z 2 listopada 2017 r. Kevin Spacey w wieku lat 24 uprawiał seks z 14-latkiem a na planie serialu „House of Cards” aż 8 pracowników miało z nim problemy wiadomej natury...". Serial "House of Cards" był  emitowany od 1 lutego 2013 r. w USA - w kolejnych pięciu seriach do roku 2017. A wiedza terminach emisji  serialu "House of Cards" była/ jest raczej powszechna. 
Na wszelki wypadek podam, że w 2013 r. Kevin Spacey miał lat 54.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 2 października 2018 22:14
2 października 2018 22:34

Jakby tu powiedzieć, też mną lekko wstrząsnęło wczoraj wieczorem to "podwójne myślenie". 

zaloguj się by móc komentować

betacool @pink-panther 2 października 2018 22:32
2 października 2018 22:39

Przepraszam. Wszystko jasne. 

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @Stalagmit 2 października 2018 22:18
2 października 2018 22:46

Dzięki za miłe słowa. Mam takie wrażenie, że w III RP środowiska filmowe w ramach korzystania z przywileju swobody twórczej  przyjęły dwie filozofie funkcjonowania: starsze pokolenie z wyrobionymi nazwiskami - kręciło "pewniaki"
 z polskiej literatury, z lekturami włącznie zaś młodsi dostali amoku na tle "wolnego seksu na ekranie", co zapewne też miało jakieś cele "podprogowe". A ponieważ rzeczywiście poziom ich ogólnego wykształcenia był żenująco niższy niż reżyserów startujących przed rokiem 1980, to błyskawicznie cały ten "filmowy interes" stoczył się do poziomu "poniżej zera".
Ludzie przestali chodzić do kin a panowie reżyserowie uzależnieni coraz bardziej od kasy państwowej- muszą ją wspomagać swoimi wątpliwymi autorytetami. Dał przykład Wajda w 2010 r. 
Takie przypadki jak "Patryk Vega" to jest chyba polska specyfika: groteska totalna. 

Naród biedny i w dodatku "wierzący w telewizję", więc władza rozdająca kasę - chętnie korzysta z promocji politycznej w wykonaniu "niezależnych twórców intelektualistów".

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @Maryla-Sztajer 2 października 2018 22:43
2 października 2018 22:48

O proszę. Dzięki za linka. Strach otwierać:))))
PS. Przyjemnej lektury jutro.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 2 października 2018 22:32
2 października 2018 22:51

Czyli...

... byl pedalem przez cale swoje dorosle zycie  !!!    Normalnie  SZOK  !!!

Bo byl jednym z moich ulubienszych aktorow... "7 grzechow" z Morganem Freeman'em uwazalam za jeden z najlepszych jego filmow...

... a to taki oblesny ZBOK  byl... cos obrzydliwego  !!! 

zaloguj się by móc komentować

betacool @pink-panther
2 października 2018 22:53

I to się nazywa porządne oświetlenie planu filmowego.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther
2 października 2018 23:00

O la vache  !!!

Pani Panther'o  co za wpis i sledztwo... co za bombe Pani zdetonowala...

... a w tle przez tyle lat  "nasz"  junior Morawiecki...  Mateuszek-klamczuszek  !!!  Sponsor  tego  syfu  i badziewu...  musze troche ochlonac, bo mnie normalnie zatyka  z nadmiaru  wiedzy  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 2 października 2018 22:51
2 października 2018 23:10

Kino w USA NIE otrzymuje żadnych dotacji a początkujący aktorzy pracują w innych zawodach. W efekcie mają bardzo wysoki poziom profesjonalizmu. Inna sprawa to ideologia filmów i ideologia aktorów.
Gangrena żarła ten biznes od wewnątrz od zawsze, ale "pigułka" i "rok 1968" otworzyły jakieś "wrota piekieł". Przemysł filmowy zaczął mieć rozdwojenie jaźni: z jednej strony otrzymał nowe/stare zadanie: przyspieszyć demoralizację społeczeństwa a z drugiej - utrzymywał wobec supergwiazd jako "inwestycji kapitałowej o najwyższym zwrocie" ochronę medialną i prawną. Aż "wojna amerykańsko-amerykańska" dotarła i do Hollywood.

Psychologiczny przełom nastąpił chyba w przypadku cygar Billa Clintona. Media pozbyły się wszelkiej powściągliwości a w dodatku zaczęła się nagonka "względem pedofilii w KK". A potem już o "pedofilię" zaczęto skarżyć prawie wszystkich, włącznie z rodzonymi ojcami ( dzięki hipnozie- serio). No i czasem odpryskowo obrywa "ktoś  z naszych".
Kevin prawdopodobnie "poległ", bo zbyt długo zwlekał z coming outem. Krył się jako homoseksualista, miewał randki z paniami i dyskretnie z panami, aż lobby LGBT - nie wytrzymało i krysza się zwinęła.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @pink-panther
2 października 2018 23:11

Ma Pani rację. Reżyser Smarzowski nie zrobi dzieła piętnującego nadużycia seksualne w banku, czy pedofilię Kevina, którego ręka ściskała pana Smarzowskiego. Czy żarciku jako to bankowcy nawołują do rozwiązłości - ale jednak nie, bo w zakończeniu wyjdzie że mieli inne intencje.

 

W czerwcu w polskich wiezieniach było chyba około 4 tys osadzonych za pedofilie. Największa grupa zawodowa wśród nich to murarze i branża budowlana. Z czego Księży Katolickich było kilku. Księża Katoliccy są dzięki swoim Przełożonym szkoleni przez prawników jak unikać oskarżeń w tej nagonce na Kapłanów. Jeden Ksiądz mówi: - jest dużo haczyków (np jak Ksiądz nie sprawdzi w jakiejś bazie każdorazowo (np przy szybko zrobionej wycieczce rowerowej) czy każdy z opiekunów nie jest podejrzany itd., to łatwo można zrobić takiemu Księdzu aferę. Wnioski jednego Księdza - to nie organizować żadnych wycieczek i wyjazdów z młodzieżą. Jak Dziecko np w szkole zapłakane do Nich podchodzi i potrzebuje przytulenia (co się często zdarza, bo pewnie Rodzice nawalili i posyłają te Dzieci od maleńkości do placówek wychowawczych z powodu, że obydwoje pracują rynkowo) - to trzeba krzyknąć - odejdź "gówniarzu" i silnie odepchnąć - koniecznie nogą. Taki żarcik wśród Tych na których jest prowadzona najostrzejsza nagonka.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 2 października 2018 23:00
2 października 2018 23:12

Mowa srebrem, milczenie złotem. Teoretycznie prezes może nie wiedzieć, kogo wiceprezes od wizerunku wybiera do kampanii medialnej. Toteż ja nic nie mówię. Ale jakby co, to Smarzowski ma "znajomego premiera". Ale farciarz:)))

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @pink-panther
2 października 2018 23:12

I dziękuję za szczegółowe przedstawienie kilku reklam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Brzoza 2 października 2018 23:12
2 października 2018 23:13

Nie ma za co. W szczegółach tkwiły zamiary i cele. Diabeł tkwi w szczegółach:))) Tutaj bardziej niż gdziekolwiek.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther
2 października 2018 23:16

"...Łapał co się dało i próbował robić w serialach telewizyjnych ale miał pecha lub nie miał talentu i te jego seriale padały w drugim roku: „Brzydula”, „Londyńczycy”. Jeno „Na Wspólnej” jakoś ciągnął dłużej..."

Uśmiałem się podwójnie z tego co Pani napisała. Bo nie znając całego przebogatego dorobku tego "wielkiego tfurcy",  doszedłem dziś do wniosku (po komentarzu, w którym ktoś trafnie spostrzegł że efektem zaspokojenia ciekawości wśród ludzi odrobinę przyzwoitych, może być bunt i plucie pod nogi na dźwięk tytułu tego filmu i jego twórcy), że ten człowiek, jak w pewnej komedii jeden z aktorów krzyczał "ja wam zawsze wszystko wyśpiewam!", jest w stanie nakręcić absolutnie wszystko. Co nie jest jak się niektórym wydaje przejawem talentu (zwłaszcza gdy Rzecz się dzieje na jedno i to samo kopyto, które wywołuje u zdrowego człowieka nieprzyjemne wrażenie wytwarzania w odchodach), ale świadczy o braku przyzwoitości i charakteru... No i nie dość że wpadła Pani na to żeby ów dorobek obnażyć, to jeszcze w tym konkretnym kontekście. Nędzy i prymitywizmu.

Pani Pantero jak zwykle dzięki i pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Brzoza 2 października 2018 23:11
2 października 2018 23:17

I o to właśnie głównie chodzi. O to samo, o co chodziło w rewolucji francuskiej i październikowej i w PRL: o odebranie księżom prawa do wychowywania dzieci wg zasad katolickich. Żeby ksiądz nie mógł być "zastępczym wzorcem mężczyzny" i/lub kumplem i autorytetem dla chłopca, którego ojciec porzucił rodzinę lub wyjechał za pracą na koniec świata. Teraz jest więcej niż kiedyś rozbitych rodzin, nie zawsze w związku z rozwodem, wystarczy gastarbeit a matki bywają zaganiane.  I chodzi o to, żeby dziecko szukało "autorytetu" w postaci Ani Grodzkiej albo Biedronia. Albo profesora Janka Hartmana.

zaloguj się by móc komentować

genezy @pink-panther
2 października 2018 23:18

bardzo tanio zrobiony film- 10 milionów czyli jedna trzecia budżetu Wołynia. W sumie to zrozumiałe bo najdroższe to były chyba gaże dla artystów. Całość budżetu z naszych pieniędzy? (Instytut Audiowizualny, PiSF (dwie dotacje), Regionalny PiSF(kolejna dotacja). Co ciekawe dystrybutor filmu- Kino Świat- także otrzymuje co roku dotacje od państwa. Czy to krypto-socjalistyczne myślenie wielkich mędrców PiS-u da się przecwelić w drugie mańkie?

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/41409046_2154525538161231_4739948954660110336_n.jpg?_nc_cat=105&oh=a3b551325ce603adf94932bbf7ee1124&oe=5C2444A2

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 2 października 2018 23:16
2 października 2018 23:18

No i to Smarżowo.... Jestem Pod wrażeniem

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
2 października 2018 23:25

Zygmunt Smarzowski - tak nazywał się sekretarz Komitetu Powiatowego PZPR w Krośnie,  co najmniej od 1966 r. był nim też w dalszym ciągu w 1971 r.

kwiecień 1968 r.:
Wiec przyjaźni w Dukli
Wsród honorowych gości na trybunie honorowej miejsca zajęli: pierwszy sekretarz ambasady radzieckiej w Polsce Kim N. Kiriłłow, przewodniczący delegacji Armii CSRS mjr Igor Rumler. Obecni są takze sekretarz Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Pprzyjaźni Polsko-Radzieckiej Maria Łyszczarzowa, sekretarze Komitetu Powiatowego PZPR w Krośnie A. Uliaszowa i Z. Smarzowski (...).

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 2 października 2018 23:16
2 października 2018 23:25

Naprawdę dopiero na Filmweb był przedstawiony "pełny dorobek" i wtedy autentycznie szczęka mi opadła: Smarzowski - człowiek renesansu.  Najpierw zapaliło się żółte światełko przy serialach telewizyjnych, bo to były akurat ponure kity. Ale już wysłuchanie kilkukrotne ścieżki dźwiękowej i uważne przyjrzenie się "kompozycji" tych jego "spotów reklamowych" - zapaliło - światło czerwone.  To są "Jasne łany" i "Traktory zdobywają wiosnę" - 60-70 lat później.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @genezy 2 października 2018 23:18
2 października 2018 23:27

Film jest tani, bo wystarczyło uszyć trochę sutann i ubrać Janka z Czterech Pancernych w szaty oraz zapłacić za hotele w Czechach. Reszta wg sprawdzonego wzoru: mała obsada, nieznani aktorzy za niewielkie pieniądze. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 2 października 2018 23:18
2 października 2018 23:28

Ta sama okolica a nazwisko Smarzowski - praktycznie w przyrodzie nie występuje. Przynajmniej nie na pierwszy rzut oka a  nie chciało mi się szukać głębiej:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 2 października 2018 23:25
2 października 2018 23:33

Wielkie dzięki. Czyżby dziadek lub jakiś dalszy przodek w krzywej linii "wielkiego artysty"??? Przydałby się link do jakiegoś zdjęcia. Super. A kwiecień 1968 to było jakieś 120 plus-minus dni do rozpoczęcia Operacji "Dunaj" czyli bratniej pomocy Układu Warszawskiego bratniej Czechosłowacji i pewnie właśnie przez Przełęcz Dukielską jechały te czołgi "jenerała Jaruzelskiego" a sekretarz powiatowy Smarzowski - machał chusteczką. 

Jak dla mnie - bomba.

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
2 października 2018 23:41

Zdjęć niestety brak a nazwisko faktycznie rzadkie tylko na tego jednego trafiłem. Może nowe, nówka sztuka, dlatego rzadkie w przyrodzie?

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @pink-panther 2 października 2018 23:17
2 października 2018 23:42

Jak jakiś Ksiądz Katolicki będzie chciał robić za Ojca zastępczego i po Katolicku prowadzić, to będzie musiał zostać Męczennikiem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 2 października 2018 23:41
2 października 2018 23:45

To jest po prostu bezcenne. Wielkie dzięki jeszcze raz.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Brzoza 2 października 2018 23:42
2 października 2018 23:49

Dokładnie taki jest zamysł. A film tak wulgarny ma się, jak mówią panowie redaktorzy z PCh24.pl  "przykleić do oczu. I się "nie odkleić".  Wystarczy ta ilość głupków w Polsce, która żyje obecnie: polecą do kina i będą kłapać dziobami do upojenia. Dlatego nie należy stosować taryfy ulgowej i też "moralnie zbadać badającego". No i "wyskoczył autorytet Kevin Spacey".

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
2 października 2018 23:49

Dzięki za zagadkę. Może ktoś wkrótce do końca ją rozwiąże...

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 2 października 2018 23:10
2 października 2018 23:52

Te cale lobby  LGTB...

... to naprawde niezla  gangrena musi byc...  no i jak  PIEKNIE  to wszystko znowu sie rypnelo  !!!

We Francji starego knura i zboka Depardieu oskarza jakas aktoreczka o gwalt... nawet podwojny gwalt, az sie Denevka wychylila ze swojej nory w telewizorze aby go popSZec...

... a u nas  Smarzowski... Glinski z Glinska... +  junior Morawiecki... i do tego jeszcze te pacholki merdialne od Sakiewicza i Karnowskich  w kurwizorze  ze swoja  ZMOWA  MILCZENIA... a narodowa fundacja  szczura biurowego promuje Polske  przez  Tyson'a... tego od F1 albo  Liama Niesona  przewalajac miliardy zlotych  na rzecz "sojusznika"  !!!

MISTRZOSTWO  SWIATA  Pani Panther'o  !!!

Jeszcze nie ochlonelam z wrazenia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 22:23
2 października 2018 23:58

Kevin Spacey to nie pedofil, tylko pedał.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 2 października 2018 23:12
3 października 2018 00:01

No ma...

... i tej znajomosci - czarno na bialym - ani jeden  LOBUZ  ZLODZIEJSKI  i hipokryta ani drugi  sie nie wyprze !!!

Klamia i lza  te lobuzy jak bure suki... dobrze, ze narod juz to widzi  !!!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @pink-panther 2 października 2018 23:12
3 października 2018 00:07

Musisz koniecznie sprawdzić, czy Morawiecki to też przypadkiem nie pedofil. Oni mogą być częścią większego gangu. Czekam nieciepliwie na kolejną notkę.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther
3 października 2018 00:50

Akurat tego co Pan Osiejuk sugeruje sprawdzac Pani nie musi...

... nie ma takiej potrzeby... wystarczy swiadomosc narodu - a narod glupi nie jest, ze  BANKSTER  Morawiecki sponsorowal takich zbokow jak m.in. KS  z USA, nb.  naszego "sojusznika" i ze nadal ten  ZLODZIEJSKI  PROCEDER  trwa... finansowanie Smarzowskiego... finansowanie fundacji narodowej... finansowanie Janke i tego calego zerowiska zwanego "instytutem wolnosci" jak i s24... jednakoz  wszystkich Ssssakiewiczowych "projektow"... i wielu jeszcze innych  zlodziejskich  pomyslUF  "naszej"  nawiedzonej  waadzy !!!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 2 października 2018 23:10
3 października 2018 00:57

"Gangrena żarła ten biznes od wewnątrz od zawsze, ale "pigułka" i "rok 1968" otworzyły jakieś "wrota piekieł". Przemysł filmowy zaczął mieć rozdwojenie jaźni: z jednej strony otrzymał nowe/stare zadanie: przyspieszyć demoralizację społeczeństwa a z drugiej - utrzymywał wobec supergwiazd jako "inwestycji kapitałowej o najwyższym zwrocie" ochronę medialną i prawną. Aż "wojna amerykańsko-amerykańska" dotarła i do Hollywood."

Tak, to prawda. Przelom lat 60/70-ych to byl prawdziwy przelom i demoralizacja. Chocby wystarczy wspomniec jaki potem z Hollywood szedl przekaz o wojnie wietnamskiej: jakies durne-psychodeliczne filmy typu "Czas Apokalipsy" [wojna przedstawiona jako Disneyland, z chlopakami uprawiajacymi surfing i palacymi maryche], glupawy obraz Kubricka [Full Metal Jacket], czy chociazby zupelnie pokrecony i bluznierczy [sceny w Central Parku rozdawania hippisom narkotykow w formie Komunii Swietej] musical filmowy Milosa Formana.

Przekaz byl potezny i prosty: wbic ludziom do glow ze wojna to parszywa i straszna rzecz [ano parszywa ale czasem konieczna; byla to, jak slusznie zauwazyla kiedys profesor Ewa Thompson, ostatnia wojna jaka Ameryka toczyla w slusznej sprawie], przemeblowac spoleczenstwo, niech sie zajmie zakupami i paleniem trawy. Glupiemu, jak glosi powiedzenie, latwiej zyc. I latwiej nim manipulowac.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 2 października 2018 23:12
3 października 2018 01:07

Moze jestem czlowiekiem naiwnym i wrecz niedoinformowanym ale przeciez Smarzowski, deklarujacy sie jako wojujacy ateista, to czystej krwi polski chlop z podkarpackiej wsi. Czyz mimo wszystko polska wies i prowincja nie jest ostoja naszej religijnosci?

Jakos ktos wciagnal chlopa na salony i dal mu z czasem forse do lapy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 2 października 2018 23:27
3 października 2018 01:18

Ja zdobylem sie na to zeby obejrzec 2 minutowa ...zajawke? Czy jak tam mowia.

Prymitywizm i sermieznosc tego obrazu [filmu?] jest powalajaca. Nie dalbym rady calosci obejrzec.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther
3 października 2018 02:51

"Nasi" zareagowali na Smarzowskiego po staremu. Ukazaly sie na okladce Gazety Polskiej wizerunki Jana Pawla II, ksiedza Popieluszki, Prymasa Wyszynskiego i Maksymiliana Kolbe z podpisem: "Nasz skarb w walce z nazizmem, komunizmem, LGBT i islamistami".

Ciekawe jaki bedzie nastepny krok. Moze urzadza marsz z zieciem generala Miroslawa Hermaszewskiego, jak pare lat temu. Ryszard Czarnecki bedzie znowu w paltociku podskakiwal i krzyczal: "kto nie skacze ten za "Klerem", hop,hop,hop!!".

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-osiejuk 3 października 2018 00:07
3 października 2018 02:57

Jestem pewien panie Krzysztofie ze Morawiecki to nie pedofil. To dobry, wzorowy katolik, potrafiacy sie odnalezc w kazdej sytuacji, nawet najbardziej klopotliwej. Gdy go w piatek poczestowano pierozkami pielmieni to on sprawnie obgryzl je dookola a srodek z farszem miesnym zostawil.

Opisal to sprawnie, ku mojemu wzruszeniu, kolejny arystokrata polskiego dziennikarstwa - Igor Janke.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Stalagmit 2 października 2018 22:18
3 października 2018 06:14

Pytają, bo mądrych baliby się zapytać. Nawet, gdyby sami potrafili ich rozpoznać. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 3 października 2018 01:18
3 października 2018 06:15

Jak to u Smarzowskiego. Wyzwalanie emocji kłonicą. Moje pokolenie na łagodniejsze formy już nie reaguje. Ew. reaguje nieprzewidywalnie. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Stalagmit 2 października 2018 22:18
3 października 2018 08:12

Po 1945 komuniści postanowili kontrolować ten rynek z wiadomych względów, glownie dla celow propagandowych, to właśnie wowczas powstały tzw. wyzsze szkoły aktorskie oraz szkoła filmowa. Do 1956 glownie zajmowano się socrealizmem w teatrach i w kinie. Teraz aktualnie w ogole sie nie mowi o tamtym okresie.. Szkoły wyzsze nadawały tym profesjom tzw.prestiżu.. W USA ten rynek nazywa sie showbiznesem, on nie ma nic wspólnego z tzw. art. i do dziś nie ma zadnej wyzszej szkoły , glownie dla aktorów sa kursy. Podobnie było przed wojną w Polsce,aktorów szkolono przy teatrach , a srodowisko aktorskie było uważane, za zdegenrowane ,np. bycie aktorką prawie rownoznaczne było z byciem prostytutką . 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @pink-panther 2 października 2018 23:10
3 października 2018 08:18

W radio słyszałem taką historię, sam ponoć Smarzowski ją rozpowszechnia, że jak poszedł do banku po kasę, to pani z okienka mu szepnęła, żeby teraz film o banku zrobił, no ale pewnie nie zrobi. 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @Szczodrocha33 3 października 2018 02:57
3 października 2018 08:26

:)

 

Odczep się p Toyach od Twojego wzorowego.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski 3 października 2018 08:18
3 października 2018 08:53

Sam rozpowszechnia, slyszalam na pocz. jednego wywiadu, w canal+

zaloguj się by móc komentować


Draniu @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 23:58
3 października 2018 09:04

Mnie wystarczy,ze Morawiecki będąc dyrektorem banku zajmował sie lichwą i sprzedawał toksyczne kredyty frankowe. Ale co tam ,tego sie nie pamięta. Nie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 22:14
3 października 2018 09:49

Nie ma znaczenia, ale chodzi o trollownie która zaraz zesmaży pamflet że to wszystko g. warte bo widzicie tu same kłamstwa.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski 3 października 2018 08:18
3 października 2018 10:21

:)) to najlepsza anegdota jaką ostatnio słyszałam...byłoby hicior, gdyby tylko w naszym lokalnym, bankowym świecie była patologia, a tu jest tylko szczery morawiecki patriotyzm&zachodnia nowoczesność, a i jeszcze raty kredytów, które w pewnych okolicznościach szybciej są spłacane

No i co ten biedny Wojtek ma zrobić?

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther
3 października 2018 10:46

Pani Pantero, nie wiem jak tam z funduszami na te akurat produkcje, ale jesli chodzi o Hollandowa i jej corcie,  to wczoraj przeczytalam, ze stoja za realizacja takiego serialu na Netflix:

Niby historia alternatywna, ale mamy atak terrorystyczny na Krakow (cos diabla ten Krakow drazni..) mamy rok 1983 (dosc znaczacy w przelomie zimnej wojny). Ciekawe co tam zmalowaly..

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/nowy-serial-netflixa-a-w-nim-krakow-w-plomieniach-zdjecia,4824145,artgal,t,id,tm.html

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/pierwszy-polski-serial-netflix-1983-zapowiada-sie-wysmienicie.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 3 października 2018 00:57
3 października 2018 11:01

Dzięki za rozwinięcie tematu. Wtedy był straszny "przemiał młodzieży' właśnie przez narkotyki no i zacząła się regularna rozpusta na kampusach.  Nie wiem, jak elity anglosaskie USA oceniały "plusy i minusy" tych nowych zjawisk. Ale efekty widać dzisiaj.  Fala nienawiści, którą rozpętali wobec KK oraz tzw. akcja afirmatywna - wraca do Hollywood i nawet tzw. wielkie gwiazdy nie są już bezpieczne i muszą składać różne samokrytyki jak Zinowiew z Kamieniewem.  Uderzenie jest tak silne,  że nie pomaga nawet kolor skóry (Cosby) ani homoseksualizm (Spacey).  I nie wiem, czy "całościowo" ktoś tam to kontroluje.

zaloguj się by móc komentować

syringa @Brzoza 2 października 2018 23:11
3 października 2018 11:02

To jest szataństwo wyższego rzędu - niszczyć wszelkie więzi emocjonalne między ludźmi (nieźle to opisał T.Mann  w "Dr Faustus"- choć sam mający niejedno na sumieniu, ale tu miał rację -Zło jest lodowate, bez uczuć, bez przyjaźni, nie mówiąc już o milości).

NIedawno tu dyskutowaliśmy o domach starców -to samo: żadnego cieplejszego gestu, żadnej przyjaźni dla "osadzonych" tam biednych starych ludzi.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 3 października 2018 01:07
3 października 2018 11:05

On wyraźnie nie pochodził z rodziny chłopskiej. Na podkarpacką na poziomie władz powiatowych musieli już instalować "obcych". Przy czym jaki był poziom tej "obcości", to do dzisiaj nikt nie zbadał.  Ale potomki zajęły się biznesami, więc ich nie widać. Wyjątki, jak Smarzowski, ruszyły do "wielkiego świata". Proszę zauważyć, że on miał w 1980 r.  miał lat 17 i nie angażował się w żadne "solidarności", chociaż wtedy nawet dzieci etatowych pracowników komitetów PZPR - rwały się do tego. Nie zawsze rodzice byli w stanie - kontrolować dziecko. Ale ten się uchował i trzymał z daleka. Teraz może "zbierać frukta".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 3 października 2018 01:18
3 października 2018 11:07

Tak jak powiedzieli redaktorzy z PCH24.pl - obraz "przykleja się" do oka i nie można zapomnieć. Dlatego Włodzimierz Lenin tak się przejmował propagandą filmową. Do dzisiaj ludzie na świecie myślą, że te schody w Sewastopolu to są wysokie na jakieś 10 pięter. A to są małe schodki podobno.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 3 października 2018 02:51
3 października 2018 11:08

Dokładnie tak. To są gesty rytualne, które niczego nie wnoszą do "pozycjonowania filmu".  Wojna o film toczy się w internecie.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 2 października 2018 23:33
3 października 2018 11:09

CIekawe czy gdyby Czesi wiedzieli o "tej chusteczce" -pozwoliliby Wielkiemu Reżyserowi kręcic u siebie? Czy juz tylko "kasa Misiu kasa"

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski 3 października 2018 08:18
3 października 2018 11:10

Też mi się wydaje, że filmu o bankach - nie zrobi:))) Niezależny, ale nie do tego stopnia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 3 października 2018 10:46
3 października 2018 11:12

Nie włączam "Kasi" bo to jest nowe pokolenie i chyba nawet kochająca matka zrozumiała, że z niej wielkiej reżyserki - nie będzie. Z racji rodzinnych powiązań, zawsze kasę dostanie i będzie męczyć siebie i innych "siłą wyrazu artystycznego". Obie potrafiły zanudzić na śmierć wielbicieli Janosika. I to za wielkie pieniądze.

zaloguj się by móc komentować

syringa @S80 2 października 2018 23:41
3 października 2018 11:15

Iii tam...

Może być "Warszawski" (Dawid ) od Warszawy, albo Berliner, itp -to może być i Smarzowski od Smarżowa -na ten czas.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 3 października 2018 11:12
3 października 2018 11:25

Ale Kasia za tym serialem jednak stoi. W wolnej chwili prosze pod tamte linki zerknac. Ja spodziewam sie najgorszego.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski 3 października 2018 08:54
3 października 2018 11:25

Najwyrazniej...choc tak polgebkiem,"na stronie"..:

https://youtu.be/kYSeKO896Q4?t=20

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @genezy 2 października 2018 23:18
3 października 2018 11:26

Najdroższa to była reklama i wprowadzenie tego na rynek. Podejrzewam że więcej kasy poszło na marketing niż na sam produkt. Wybory za pasem więc trzeba grzać temat aż wszystkim uszami wyjdzie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 3 października 2018 11:09
3 października 2018 12:06

Nie wiem, co się dzieje w Czechach, ale oni chyba są skupieni na swoich "globalnych powiązaniach" i być może "obstawiają wszystkie opcje". Bo w Czechach niejaki Marhoul Vaclav, beneficjent "aksamitnej rewolucji" na odcinku filmowym w Czechach (został dyrektorem generalnym Studia Barrandow na 7 lat) zakupił w 2010 r. prawa autorskie do "Malowanego Ptaka" Kosińskiego, który został zdemaskowany przez Joannę Siedlecką już w roku 1995 a resztę zrobił amerykański "dziennikarz śledczy". Marhoul  napisał "adaptację książki Kosińskiego na scenariusz" i już na tym etapie - otrzymał w 2013 r. - nagrodę w Cannes!!!! A konkretnie Nagrodę Script Test im. Kieślowskiego.
W 2008 r. nakręcił film "Tobruk", w którym oczywiście walczą Czesi  a nie jacyś Polacy. Ale Polacy NIE nakręcili filmu o Tobruku. Bo po co.

Więc Marhoul się mocno spiął i zaczął jednak kręcić tego "Malowanego ptaka" z minimalną obsadą , ale coś mu ciągle przeszkadza i kolejne terminy premiery filmu były przekładane już kilkakrotnie.

Nawiasem, to jest film "czesko-słowacko-ukrainski". Zaangażowany do tego został sam Harvey Keitel i znany trochę na świecie aktor szwedzki Stellan Skarsgard, co to zagrał w "Mamma mia". Z  Polski taki na liście płac  aktor Lech Dyblik, co wygląda tak dramatycznie i dekadencko, jakby wypił roczną produkcję alkoholi w Polsce.  Premiera na 2019.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 3 października 2018 11:25
3 października 2018 12:07

Sorry, że się wcinam: wywiad nagrany dla Canal+ czyli "niezależny do niemożliwości".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 3 października 2018 11:25
3 października 2018 12:08

Dzięki za linki. Ja się naoglądałam jednego roku tyle plakatów na przystankach autobusowych w mieście Krakowie z napisem "Kasia Holland", że popadłam w mylne przekonanie, że artystka ma lat poniżej 30. A ona miała już ponad 40. Teraz mam alergię na zestawienie "Kasia" i "Holland".

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 3 października 2018 11:08
3 października 2018 12:13

Wyczytałam w necie, że film wchodzi na ekrany za granicą. Np w Holandii. I jest masowe zainteresowanie. Nie wiem o co w tym chodzi,  bo jednak nie mogę już tak się gapić w ekran i szukać dalej info.

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 3 października 2018 11:09
3 października 2018 12:17

Czesi mają bardzo pragmatyczne podejście do tych spraw. Urządzają pokazowe 'darcie szat" za rok 1968 ale oni mają bardzo wielką łatwość godzenia się z nieuniknionym. Mają za to porządną kryszę anglosaską i wywiązują się ze zobowiązań. Poza tym jednak wszystko, co antykatolickie jest bliskie ich duszom, bo tam teraz znowu ożywia się pompowanie tematu Żiżki, husytów i generalnie "odrodzenie narodowe" w kulturze mają. W 2008 nakręcili film "Tobruk" o bohaterskich Czechach otoczonych na piaskach pustyni. Polacy takiego filmu - nie nakręcili.

Tak więc z ich punktu widzenia - ogólny bilans plusów i minusów nakręcenia takiego filmu jak "Kler" - jest pozytywny i zapewne ktoś w czeskim episkopacie - dostał wyraźne instrukcje "od kogo trzeba". KK w Czechach jest mikrutki.  Taki "ideał bliski Smarzowskiemu".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 3 października 2018 12:13
3 października 2018 12:22

To proszę dać linka. W ramach gigantycznej promocji w Polsce - napiszą wszystko, włącznie z tym, że "Kler" ma nadwyżkę finansową w wysokości 10 mln zł za jeden weekend. Ten film może być puszczony w wybranych kinach holenderskich - wynajętych przez producentów filmu.  Jak wiadomo, główny sponsor Smarzowskiego (poza PISF)pozostał tajemniczy do dzisiaj ale gdzieś była zajawka, że to firma zarejestrowana w Holandii. Czyli miejscowy jakiś. 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 2 października 2018 23:28
3 października 2018 12:22

A pod Tarnowem jest wies Smarzowa, z ktorej to pochodzil Jakub Szela:))

Ten pan Zygmunt Smarzowski pojawia sie tez jako mgr we wzmiance z 1986 o zjezdzie nauczycieli i dyrektorow zespolu szkol w Krosnie. Natomiast w gminie Jedlicze (czyli rodzinne strony naszego rezysera Wojtka) dyrektorem podstawowki zostala pani Jolanta Smarzowska. Moze jakas rodzina? Parafia dziala tam preznie wespol w zespol ze szkolami.

A tu archiwalny wywiad ze Smarzowskim. Cos tam opowiedzial, ale jak twierdzi jest "bez zyciorysu"..

http://viva.pl/ludzie/newsy/wojciech-smarzowski-konczy-53-lata-97919-r1/

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @pink-panther
3 października 2018 12:38

Gratuluję świetnego tekstu.

Natomiast mam takie dziwne - może niesłuszne - wrażenie, że ci wszyscy ludzie gęgający mi w pracy i wśród znajomych o tym "Klerze" robią to tak, jakby już byli zmęczeni tą tresurą jakiej są poddawani. Może podświadomie się to wszystko odbywa, ale jednak. Nie widzę w tym żaru. Katolicyzm jest tak silnie zakorzeniony w Polakach, że tu będzie trzeba się bardziej napracować niż w Hiszpanii na ten przykład. 

Kolega pokazywał mi jakąś stronę internetową poświęconą muzyce rockowej i tam pod kolejnymi antykatolickimi "eventami" pana Nergala (on już chyba teraz się niczym innym już nie zajmuje, aż dziwne w sumie że on nie grał w tym Klerze) jest cała masa komentarzy ludzi, którzy zapewne są bardzo daleko od Kościoła - oględnie mówiąc - i którzy apelują do niego, żeby już dał sobie spokój, bo to co robi jest żenujące, nieszczere i prymitywne. Ale pana Nergala to oczywiście nie detonuje.

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @pink-panther
3 października 2018 12:45

Dziękuję za CV Smarzowskiego w pigułce, choć jakoś i bez tego wiedziałem o nim wszystko, co mi potrzebne. Tak samo jak nie muszę oglądać jego ostatniego fimu, żeby wiedzieć, w jakim celu powstał.

Natomiast mam pewną uwagę odnośnie Kevina Spacey i w ogóle używania w dyskusji na poziomie sprawy tzw. afery seksualnej w środowisku szołbiznesu sprzed roku.

Otóż nie robiłbym tego. Uważam, że Kevin Spacey to jeden z lepszych aktorów średniego pokolenia i bardzo mi się podobał w kilku filmach, które widziałem. Tak samo w 2 pierwszych sezonach HoC zagrał świetnie. I nie wiem doprawdy, jak to, że nagle tzw. rynek kina w USA postanowił go wypluć z niesmakiem miałoby zmienić moje zdanie w tej materii. Czy Kevin Spacey siedzi w więzieniu skazany prawomocnym wyrokiem za pedofilię? Nie. Czy choćby stanął przed sądem z takim zarzutem? Nie. Jedyne co wiemy, to że nagle rok temu jego i kilku innych jeszcze pechowców ze świata szołbiznesu (w tym właśnie Morgana Freeman'a) zaczęły oskarżać z różnych stron jakieś biedne i nikomu nieznane stworzenia. I kto by pomyślał - wsyzstkie naraz i to przy zmasowanym wsparciu mediów. I co przepraszam, wierzymy również tutaj w to, że to tak spontanicznie wyszło po 20-30 a i 40 latach środowisko się o to samo oczyszcza? :-) Dobre żarty. Przecież wiadomo, że tak ten świat zawsze wyglądal i dalej wygląda, a to że akurat oni zostali przeznaczeni do odstrzału, to była chirurgiczna operacja, która mogła mieć głębszy cel albo bardzo prosty.

Kevin Spacey przyznał się do bycia pedałem. I na razie to wszystko co wiemy. Więc ok, choć jest to zboczenie (choć powtórzę  - to może być tak samo efekt życia w tym świecie, gdzie diabeł mówi nie tylko dobranoc ale i dzień dobry), dalej nie sprawia to, że nagle jest moim zdaniem gorszym aktorem. A już tym bardziej nie przestanę oglądać jego filmów. Nie nakręcajmy więc tej sprawy i tutaj, bo nie będziemy się wiele różnić od amerykańskiego społeczeństwa czyli istnego muppet show: https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/fatalny-wynik-finansowy-filmu-w-ktorym-zagral-kevin-spacey,862493.html

Aha, Brzydula może miała tylko 2 sezony, ale za to w sumie ponad 200 odcinków (czyli tak jak 10 sezonów po 20) :-)

 

zaloguj się by móc komentować

baramaran-rabasandramaran @pink-panther 2 października 2018 23:33
3 października 2018 12:51

Zygmunt to raczej ojciec niż dziadek, jako, że w urodził się w 1932 roku (31 lat przed naszym bohaterem).

 

http://www.bj.uj.edu.pl/biogramy/biogram?field%5B1%5D%3D7%26value%5B1%5D%3DSzmyd+Kazimierz%2C+Szmyd+Maria=&nosearchresult=1&id=42711

 

A na dokładkę, w roku szkolnym 1951/52 ukończył Liceum Ogólnokształcące w Jedliczu, czyli mieście w którym wychowywał się i chodził do szkoły W. Smarzowski.

http://absta.pl/wykaz-absolwentw-gimnazjum-i-liceum-oglnoksztaccego-im-marii-k.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 3 października 2018 12:22
3 października 2018 12:56

Wielkie dzięki za te dodatkowe informacje o osobach noszących nazwisko Smarzowski z okolic Krosna. Wracamy do postaci pana Zygmunta Smarzowskiego. Dyrektor szkoły za komuny to było stanowisko - nomenklaturowe czyli - zatwierdzane przez - komitet wojewódzki PZPR  na podstawie zapewne opinii czy wniosku towarzyszy z Kuratorium wojewódzkiego i po zasięgnięciu opinii komitetu powiatowego. Zamknięty świat, całkowicie izolowany w "morzu Polaków".  A czy to - potomek, to zupełnie inna kwestia. Ale całkiem prawdopodobne, że to jakiś pociotek.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 3 października 2018 12:22
3 października 2018 13:22

https://natemat.pl/250661,kler-w-kinach-europy-norwegia-holandia-islandia-juz-brakuje-biletow

Właśnie może te kraje ciekawe. Dla mnie niszowe. Z tym ze ta miedzynarodowość projekcji może jest do czegoś potrzebna?  Nie znam się kompletnie na świecie filmu. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarcinD 3 października 2018 12:45
3 października 2018 13:25

Wielkie dzięki za informacje i opinię.
Smarzowski ujawnił już, że prowadzi "osobistą" krucjatę przeciwko KRK w Polsce, więc jego CV jest potrzebne, aby zrozumieć - motywy. Skąd wzięły się nie tylko - uprzedzenia ale i chęć szkodzenia. Bo on filmem "Kler" wyszedł bardzo daleko poza zwykłe filmy interwencyjne czy krytyczne.

Co do Kevina Spacey to sprawa wykorzystania seksualnego 14-latka w roku 1986 - całkowicie mieści się w kategoriach pedofilii, natomiast zapewne wg prawa USA - mamy - przedawnienie, więc "sprawy Rappa" nie będzie. Rapp został publicznie przeproszony.
Natomiast w toku są inne śledztwa, w tym śledztwa Scotland Yardu ( na dzień dzisiejszy 20 przypadków),  co zawsze jest poważną sprawą, bo Anglicy zazwyczaj nie uruchamiają tej machiny, jeśli nie mają jakichś pewniaków.

Smarzowski uprawia swoją antykościelną propagandę stosując zasadę - pomawiania WSZYSTKICH księży o zbrodnie, popełnione przez nielicznych. To tak, jakby teraz oskarżać cały przemysł budowlany o "tolerowanie pedofilii", skoro siedzi kilkudziesięciu "budowlańców" za pedofilię właśnie.
W tym sensie jako człowiek dorosły winien się skonfrontować z własną postawą wobec prawdziwego pedofila, jakim jednak Kevin Spacey - wedle świadectwa Rappa i Harry'ego Dreyfussa - jest.

Też uważam Kevina Spacey za co najmniej wybitnego aktora i smutne jest, że już raczej jest na emeryturze. Miał bardzo dobre role filmowe i zapewne nie gorsze role teatralne.  Nawet w filmach typowo komercyjnych - podnosił "poprzeczkę artystyczną", jak choćby w "Tajemnicach Los Angeles" (L.A. Confidential).
Warto jednak pamiętać, że Spacey był bardzo zaangażowany w popieranie otwartego komunizmu (Hugo Chavez) i wszelkiego lewactwa.


Sprawa "zgrilowania" Kevina Spacey ma wszystkie cechy tego, co dzieje się wobec księży KRK- oświadczenia jakoby poszkodowanych "a resztę niech zbada policja". On ma bardzo wiele kasy aby zawierać ugody pozasądowe i zapewne już jakieś zawarł i zapewne zawrze następne. Padł ofiarą własnego "niezdecydowania" bo twiedzi, że jest biseksualistą. A tego "nie wybaczyło" mu środowisko LGBT.
Przypadek Kevina Spacey i reakcja środowisk filmowych - na zaledwie oskarżenia publiczne - i jednocześnie wielkie milczenie pana Smarzowskiego w tej sprawie - świadczy o podwójnych standardach i winno być uświadomione opinii publicznej.
Bo to ustawia film "Kler" w zupełnie innym świetle.
 

https://money.cnn.com/2017/11/16/media/kevin-spacey-old-vic-theatre/index.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @baramaran-rabasandramaran 3 października 2018 12:51
3 października 2018 13:29

Wielkie dzięki za te cenne linki. To rzeczywiście MOŻE wskazywać, iż Zygmunt Smarzowski jest ojcem/stryjem  lub kimś z dalszej rodziny reżysera Smarzowskiego. To tłumaczyłoby fakt, iż reżyser Smarzowski jest więcej niż aktywnym antyklerykałem. Wychowywał się w środowisku ocenianym wg dzisiejszych kryteriów jako "ultrakatolickie" i był zapewne jednym z kilku chłopców w mieście w takiej sytuacji.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @pink-panther 3 października 2018 13:25
3 października 2018 13:53

Ja myślę, że Kevin Spacey skompromitował się przede wszystkim współpracą z Mateuszem Morawieckim. Jeszcze raz zachęcam Cię do przeprowadzenia wnikliwego śledztwa w kwestiach ukrytych tajemnic Premiera.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 3 października 2018 13:22
3 października 2018 13:56

Pani Bos Karczewska, która podaje te wszystkie informacje, pochodzi z Gdańska a  jest mieszkanką Holandii od roku 1980. Mocno związaną z "przemianami demokratycznymi' i ze środowiskiem gazowni. A żeby zarobić na chlebek z masełkiem  była w latach 2003-2010 "redaktorką prowadzącą" polską wersję biuletynu "ING matters" - magazynu dla pracowników holenderskiego banku ING - na całym świecie. Odznaczona przez pą prezidą Kwaśniewskiego.

W tych warunkach wszelkie oświadczenia traktuję z dużym przymrużeniem oka. Z tym, że Holendrzy już dawno KK "pozamiatali" i lekko licząc ponad 50% nie interesuje się w żaden sposób sprawami jakiejkolwiek wiary.
Islandczyków z kolei jest aż 340 tysięcy, z czego 240 tysięcy należy do Kościoła Luterańskiego-Ewangelikalnego (70%).  Gdyby nawet wszyscy Islandczycy poszli na ten film, to jakoś "to dźwigniemy":)))
Wszędzie tam, gdzie są polscy emigranci, są Polskie Misje Katolickie a na Islandii nawet klasztor żeński, oczywiście założony przez Zakonnice z Polski. Kodziarnia od jakiegoś czasu włóczy się za nimi i szpieguje, czy przypadkiem red. Michalkiewicz albo Pan Leszek Żebrowski "nie nadjeżdża" bo wtedy lecą z donosami, że "grozi spotkanie z antysemitą i faszystą".
 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ainolatak 3 października 2018 10:21
3 października 2018 14:27

O, juz sie nowe kredyty szukuje...

... u tego Mateuszka-klamczuszka... u samego  JP Morgan  !!!  No sukces za sukcesem i sukcesem pogania  !!!

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther
3 października 2018 14:32

☆☆☆!

zaloguj się by móc komentować

baramaran-rabasandramaran @pink-panther 3 października 2018 13:29
3 października 2018 14:48

No dobra, mamy go. Tu Smarzowski mówi, że jego ojciec urodził się w Borysławiu:

 

A jak już wiemy (pierwszy link w moim poprzednim komentarzu), z Borysławia pochodzi Zygmunt.

zaloguj się by móc komentowaćpink-panther @baramaran-rabasandramaran 3 października 2018 14:48
3 października 2018 15:09

Czyli rozgryzł Pan zagadkę na 99,5% :"..

Zygmunt Smarzowski      Data i miejsce urodzenia  1932-05-02 Borysław   Data i miejsce śmierci  1992-01-05 Krosno

Wielkie dzięki. W sumie ilu "Zygmuntów Smarzowskich" mogło urodzić się w Borysławiu i umrzeć w Krośnie. Nazwisko rzadkie. Oczywiście skąd tak naprawdę pochodził człowiek przedstawiający się jako Zygmunt Smarzowski - i tak nie wiemy, bo w 1944 r. Sowieci przywieźli nad Wisłę spory kontyngent "swojaków", ale przynajmniej wiemy, że to jest Ojciec reżysera.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @baramaran-rabasandramaran 3 października 2018 14:51
3 października 2018 15:11

Dzięki za filmik. W sumie chyba to jest to.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @pink-panther 3 października 2018 13:25
3 października 2018 15:24

Rozumiem i nie rozumiem. To znaczy coś tu jest jednak nie tak.

Po pierwsze rozumiem (i mam nadzieję) nie dyskutujemy w ogóle o tym, czym i jak bardzo szkodliwy jest film "kler" i w jakim celu ktoś wynajął pana S. do tego zadania - bo to jak rozumiem zostało wyjaśnione w całości i zamknęło temat chociażby (i aż) w zalinkowanym tu na SN przez Gospodarza a dzień wcześniej i przeze mnie wystąpieniu prof. Kucharczyka w RM i programie "Rozmowy Niedokończone". Gdyby komuś umknęło szczerze polecam i wystarczy I część jeśli ktoś nie ma czasu na obie: https://prawygornyrog.pl/tv/2018/09/ozmowy-niedokonczone-wzorce-propagandy-antykatolickiej-cz-i/

Po drugie Smarzowski nie prowadzi żadnej osobistej krucjaty, tylko jest wynajmowany od lat jako kolejny marny cyngielek wynajmowany przez propagandę lewicową do  porządkowania emocji tubylców. I OK, można być ciekawym dlaczego on się tego podejmuje ale czy naprawdę? Ja np. mam to głęboko gdzieś, bo ani go nie znam ani nie zamierzam go nawracać. Co absolutnie nie oznacza, że nie należy próbować tym działaniom przeciwdziałać. Wg mnie najlepiej zacząć od szerzenia wiedzy zawartej w powyższym linku. I własnego przykładu wspierania np. swoich księży proboszczów.

Po trzecie wszystkie te zarzuty ze strony jak to zaznaczyłem istot biednych i nieznanych mają taką samą wiarygodność jak moje słowo przeciwko sąsiadowi w sprawie, której nikt inny nie widział. To znaczy równie dobrze mogą być prawdziwe jak i nie.

A jeśli damy się wciągnąć w ogóle w tę narrację, to już po nas. Weźmy chociaż jeden z komentarzy wyżej: "Bo byl jednym z moich ulubienszych aktorow... "7 grzechow" z Morganem Freeman'em uwazalam za jeden z najlepszych jego filmow... ... a to taki oblesny ZBOK  byl... cos obrzydliwego  !!!". Naprawdę chcemy rozmawiać tutaj na takim poziomie? I nieważne, czy bierze w tym udział Scotland Yard czy nie, akurat służby brytyjskie chyba zgodzimy się nie działają na zlecenie obiektywnej prawdy. Mogą mieć pewniaków, ale równie dobrze nie i wtedy też sprawią, że będą pewniakami.

Po czwarte podwójne standardy są oczywiste, więc nie wiem czy to jest akurat przedmiotowy temat do rozmowy tutaj. Równie dobrze mogę powiedzieć, że politycy albo telewizja kłamią. Chyba szkoda czasu.

Natomiast na końcu trafia Pani w sedno. Jeśli się tylko zastanowić, to między akcją, której padli ofiarą aktorzy "zbrodniarze seksualni" a propagandą, której częścią jest film "Kler" jest kilka ciekawych podobieństw. A najważniejsze wg mnie jest to, że za jednym i drugim stoją te same grupy wpływu.

Ale czy to ustawia ten film w jakimś nowym świetle? Nie sądzę - patrz punkt 1.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarcinD 3 października 2018 15:24
3 października 2018 15:53

Raczej nie posiadamy narzędzi, aby rozstrzygać z całkowitą pewnością, czy reżyser Smarzowski robił film "Kler" - na zlecenie i ogólnie -w duchu neutralności, czy raczej zlecenie połączyło się u niego z osobistym zaangażowaniem. Wywiady, których udzielał przed i po premierze filmu - wskazują na osobiste zaangażowanie, bo to są daleko idące deklaracje polityczne. Żądanie zerwania konkordatu i gadki o tym, że "denerwują go krzyże" plus oczywista wulgarność i agresja tego filmu wykraczająca poza tzw. standard Smarzowskiego - to są dowody na - osobiste zaangażowanie. Jeśli "się ze sobą w tej sprawie nie zgadzał", tak jak po wojnie niemal wszyscy weterani niemieccy II WW z praktyką na Ostfroncie - to trudno traktować to poważnie.

Jeśli ktoś gada wyłącznie o "walce z pedofilią w KK" a jednocześnie pracuje w środowisku wybitnie przyzwalającym na zachowania pedofilskie "pewnych autorytetów" (sprawa Romana P. ), to winien skonfrontować się z osobistym doświadczeniem z pedofilem Keviniem S. i jeszcze wyjaśnić opinii publicznej, że jednak w Polsce w czasie pracy nad spotami reklamowymi dla BZ WBK - Kevin Spacey NIE molestował nieletnich. Chłopców oczywiście. 

Rozmawiamy na takim poziomie, na jakim dajemy radę. Panuje wolność wypowiedzi a ja nie cenzuruję jakichkolwiek wypowiedzi poza tymi, które są obraźliwe wobec uczestnika/uczestników dyskusji. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @pink-panther 3 października 2018 15:53
3 października 2018 16:10

No tak, tylko czy to wszystko na temat Smarzowskiego ma jakiekolwiek znaczenie? Dla dobra KK i nas samych, naszych rodzin, dzieci? Albo dla siły oddziaływania filmu "Kler" i tego, czego jest częścią?

Czy ma jakieś znaczenie to, czy on osobiście jest tylko sprzedajną k...ą czy prawdziwie zaangażowanym fanatykiem? Wg mnie zupełnie nie, bo on sam to mógłby sobie najwyżej postać pod sklepem z piwem albo na oddziale zamkniętym mrucząc pod nosem że "księża to k...y".

A z drugiej strony przecież oni wszyscy (ci aktywnie zaangażowani po tamtej stronie: politycy, dziennikarze czy też ludzie z tzw. szeroko rozumianego świata sztuki) wydają się mieć mocno nie pokolei w głowie i myślę, że my naprawdę nie powinniśmy się na tym skupiać. Bo i szkoda czasu i są sprawy ważniejsze.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther
3 października 2018 16:24

Drobna uwagi.

Gdy mówimy o II wojnie, częstym przypadkiem jest zachwyt np. nad jednostkami SS i niemiecką techniką i wyposażeniem. Zwraca się też uwagę na szlak bojowy jednostki oraz taktykę walki a na końcu nad morale i stylu wyszkoleniu a mniej nad sztuką strategiczną.

O czym jest ta notka o szlaku bojowym jednostki Smarzowski i jak w ogniu walk dopracowała ono swój niepowtarzany styl.

Jest jeszcze jedno powiązanie – zaplecze logistyczne – Waffen SS dostarczano nowsze wyposażanie, lepsze kadry oraz lepsze formy szkoleń [np. styl szkół podoficerskich, i dobór instruktorów]. Jak hartowała się stal – ktoś powie i dokładnie tak jest w przypadku reżysera.

I wracając do tematu - jakie jest zaplecze logistyczne dla kamarden Smarzowski.

  • rynek reklam – to nie tylko zaplecze finansowe i kontakty to też i ćwiczenia bojowe [ lokowanie postaci księdza w reklamach i weryfikacja ich odbioru] oraz szlifowanie warsztatu [ praca przy reklamie to zarządzanie czasem i pieniądzem oraz odbiorem u zleceniodawcy].

  • rynek aktorów – a może rynek mord , czy nie jest to dziwne jak dobiera się fizys czołowych aktorów i aktorek to są nasze „sepleniące mordy ukochane”. Tutaj kamaraden Smarzowski bazuje na wylansowanych i prowadzonych twarzach jak Jakubik, Więckiewicz, Braciak. Te ich szlachetne twarze oddają zmęczenie życiem [ tak jakby bardziej od denaturatu niż życiowego doświadczenia] czyli elementy turpizmu jako wzorzec piękna.

  • rynek idei -i to jest coś głębiej co nam umyka. Gdy za akcje antyklerykalne odpowiada ekipa typu Pani Holland one nie są trafione [nie czuje ta Pani i towarzysze klimatu i nie rozeznaje niuansów].

    Co dziś wyciszano [ Polityka Czy to ważne, kto pisał scenariusz do „Kleru”? ] że scenariusz filmu Kler odpowiada Wojciech Rzehak z liceum Reja w Krakowie [ czyli szkoła prowadzona przez społeczności ewangelików]. Czyli co odkurzamy zdradę arian – teraz lutry będą na nas szczuć bo się towarzystwo marcowe nie wyrobiło. Od reguły są wyjątki Pani Janda ewangeliczka z domu podobno w chwilo emocji groziła zerwanie więzi KRK [ ale to starsza już matrona i mogła liczne proszki pomylić]. No i kto finansowa wspierał Arian może Holendrzy kiedyś i dziś.

Jest to bardzo istotna informacja – ster w wojnie informacyjnej jest wyjmowany ekipie Wyborczej i oddany komu innemu. Nie dostanie go ekipy wykolejonych [czyli gawnojedy] bo zatracili swoje dziedzictwo ale i twarz, mogą być tylko mięsem armatnim na wojnie. Czyżby i ex. Boni i jej kameraden z muzieumu też umknęła szansa na kierownicza rolę.

O właśnie kto dostanie rolę Judasza – kasting trwa czy już role obsadzone.

I jeszcze jedno jak się już zauważa – Smarzowski wspiera ten ludowy antyklerykalizm i jego prostackie podłoże [ no bo jak Krzysztof Pieczyński przedstawia swoje myśli to jest to pusty śmiech] a już zweryfikowano odbiór akcji – i nie był to nokaut. Atakujący już sugerują że powierzchowny katolicyzm bardziej obrzędowość niż pogłębiona wiara – niweczy ostrze obecnego ataku filmu bo lud może mieć ale do kleru ale górą tradycja i tak idzie na pasterkę.

I jest parę ciekawych pytań – ile kopi filmu wykonano [w jednym średnim  mieście w jednym dniu 17 seansów, umowy z dystrybutorami i przewidziane kary za przestanie w wyświetlania oraz narzucane ilości dni emisji tj. sprawa kina Giewont w Zakopanym ] i jak zaprogramowano reklamę [szum medialny przeliczono na 60 mln inwestycji w reklamę].

Cóż obserwujemy piekielnie zaplanowaną wrogą akcję ataku informacyjnego [od wyroku sądu , po patronaty medialne oraz wsparcie wykolejonych duchownych] no ale ja się zaniedbywało drobne ataki w przeszłości no to jest jak jest.

Rudolph Giuliani - wprowadził hasło „zero tolerancji” i jeżeli Kościół w Polsce jako instytucja nie wprowadzi tego sam hasła wobec swoich wrogów będzie przegrywał.

Typowe Okno Overtona - w praktyce

PS. Do czego to zmierza rok temu była akcja Różaniec do Granic – sukces a dziś kto to wyciszył, nie ma sponsorów czy komuś to nie pasowało. Jak się tak łatwo ze strony  Kościoła  oddaje pola to się potem nie ma co dziwić.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Nieobyty 3 października 2018 16:24
3 października 2018 16:50

Tez niedawno z pewnego vloga dowiedzialam sie sie, ze Jacek Rzehak (producent) i Wojciech Rzehak (autor scenariusza) to "zaangazowani protestanci". Nie wiem na ile to prawda.

Ale praca pana Wojciecha w w/w szkole to fakt. Nawet wydali stosowne oswiadczenie:

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/nauczyciel-z-krakowa-wsp%C3%B3%C5%82autorem-scenariusza-do-filmu-kler-szko%C5%82a-wydaje-o%C5%9Bwiadczenie/ar-AAAF148?li=AAaGjkQ&MSCC=1511518420&ocid=spartanntp

Co do pani Jandy, to nie wiem czy ona nie sciemniala z tym KK. Jej maz jest pochowany na cmentarzu ewangelickim.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @MarcinD 3 października 2018 16:10
3 października 2018 16:56

P.S. Dodam jeszcze tylko dla wyjaśnienia: proszę mojej polemiki nie traktować czasem jako jakiś atak na Pani wpis. Od dawna cenię i szanuję Pani wkład i wysiłek w środowisko SN, a wcześniej wpisy na S24. Zwracam tylko uwagę tym razem, że moim zdaniem skupianie się na personaliach takich pionków jak rzeczony pan reżyser to trochę lewe sanki. A rozmowy o pedofilii Kevina Spacey na podstawie tego co nam powiedziano w tv prowadzą właśnie do tego, że tak go lubiliśmy, ale już nigdy nie obejrzymy żadnego filmu tego zboczeńca.

A swoją drogą jedna z najlepszych jego ról to film "Podejrzani".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 3 października 2018 16:24
3 października 2018 18:38

 To nie są żadne "drobne uwagi'. Zrobił Pan tak pogłębioną i poszerzoną analizę, że ja mogłabym tylko pomarzyć. Na usprawiedliwienie mam tylko to, że te "rewelacje reklamowe" namierzyłam przedwczoraj wieczorem i miałam tylko czas na wstępne, powierzchowne obejrzenie.
Pan spojrzał głębiej i to są bardzo trafne, można powiedzieć - rewolucyjne spostrzeżenia. Na tego Rzehaka zupełnie nie zwróciłam uwagi, a to, jak widzę, znowu, dobrze zaprzyjaźniony z komunizmem i Światową Radą Pokoju - jakiś kościół protestancki.

To wygląda rzeczywiście na wielką akcję za niesamowite pieniądze, żeby z tego nieszczęsnego, kłamliwego gniota, jakim jest "Kler" - zrobić "film epokowy", który wreszcie "złamie panowawnie KK nad Wisłą'. "Oni" czyli to całe diabelskie sprzysiężenie - już kilka razy zabierali do "ostatecznego  rozwiązania kwestii katolickiej".
"Uderz w pasterza, owce się rozproszą".

Struktura kin jest radykalnie zmieniona po 1989 r. - z ok. 1550 kin zostało zaledwie 500-600, głównie w wielkich miastach. W małych miastach - wymiotło. Ale za to Michnik "inwestował" ostro w multipleksy i sieć kin Helios - to jest "baza Michnika" od 2010 r. Podobno posiada 45 kin, mających 253 ekrany i ok. 50 tysięcy miejsc. W planie są następne. 50 tysięcy miejsc oznacza, że 20 seansów 100% frekwencji daje  1,0 mln widzów. To jest oczywiście teoria, ale  celują zapewne w jakieś 2-3 mln ludzi.

Czy to da efekty. Może być różnie, zależnie od stopnia głupoty i zidiocenia.

Bardzo jest prawdopodobne, że "jakiś ktoś" rozczarował się do dotychczasowych "bojowników o wolność i demokrację:" z okolic Polin i testuje kolejną "grupę wykonawczą",

Zupełnie zaskakująca ale bardzo trafna jest obserwacja, że te "spoty reklamowe" to było "ciężkie szkolenie żołnierza Smarzowskiego" - do zadań specjalnych: nakierowanie na cel, operowanie środkami technicznymi etc.

 

Absolutnie genialne jest to porównanie do "szkolenia Waffen SS" - patrząc jedynie z wojskowego punktu widzenia, to rzeczywiście - nie powinniśmy mieć żadnych szans. Ale ja nie zapominam, że najlepsze jednostki Wehrmachtu i Waffen SS - wycofywały się w rozsypce po 4 latach nieustających zwycięstw a ich klęska była dla nich do końca zupełnie - niezrozumiała. Taka przewaga w sprzęcie i szkoleniu strategicznym i taktycznym i taka klapa. Jedną z przyczyn było kompletne niezrozumienie przeciwnika. I samookłamywanie: szli z hasłem "walki z komunizmem" czy inną "cywilizacją" a faktycznie chodziło - o wielki rabunek. Polacy to rozumieli, Ruscy to rozumieli a Niemcy udają do dzisiaj, że nie wiedzą, o co chodziło. 

A tej napaści na polski KK chodzi ostatecznie o to samo, bo zawsze chodzi o to samo: o wielki rabunek KK i wielki rabunek majątku Polaków i Polski i ostateczne złamanie naszej siły. 

Nie umiem ocenić dzisiaj jakie są szanse obu stron konfrontacji na zwycięstwo, ale stawiam na katolików polskich. Mamy nadal świeżą pamięć prześladowań, zwłaszcza tych stalinowskich i żywimy, mimo, iż to grzeszne - do tej szarańczy, co spadła na Polskę w 1939 i 1944 - lekceważenie i pogardę.

Wielkie dzięki za ten komentarz. Naprawdę - genialny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarcinD 3 października 2018 16:56
3 października 2018 18:42

Proszę mi wierzyć, że ja nadal będę oglądać stare filmy z Kevinem Spacey, bo większość to są wybitne produkcje.
Podejrzewam, że jego spektakularna klęska może wynikać np. z jakiejś arogancji i braku szacunku dla otoczenia z racji gwiazdorskiego statusu. I wtedy otoczenie - nie wybaczy i się zemści, jeśli trafi się okazja.

To nie zmienia sytuacji dwójmyślenia sfer filmowych wobec przestępstw na tle seksualnym w tzw. zwykłym świecie - i w ich własnym środowisku. A na to nie ma zgody.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 3 października 2018 16:50
3 października 2018 18:51

Chyba Rzehak "załatwił" szkołę i fundację. Szkoła jest prywatna. Oczywiście pozostaje pytanie, czy dzieci są "przypadkowe' czy np. starannie dobierane z "niekatolickich". Jeśli tak, to ta awantura jest wliczona w koszty.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @pink-panther
3 października 2018 18:51

"Banki wydały w 2013 r. na reklamę 1.1 mld zł,.." - to nie banki lecz klienci.

Trochę artmetyki: Te 1,1 mld zł, gdyby je spożytkować inaczej, to 10 % rocznych odsetek od kredytu 11 mld zł. Ale można policzyc i tak: to jest  milion pożyczek po 11 tysięcy przez rok  bez odsetek, lub dwieście  siedemdziesiąt pięc tysięcy klientów, którzy mogli by pożyczyc z banków po 11 tysięcy złotych na 5 lat bez oprocentowania. Ludzie by walili do banków, nawet Chuck Norris by ich nie zatrzymał.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Nieobyty 3 października 2018 16:24
3 października 2018 19:08

Nadzoruję projekt 'Zero tolerancji wobec przestępstw przeciwko dobru wymiaru sprawiedliwości RP" wg Giulianiego i to działa bardzo skutecznie. Czyli należy stanąć do konfrontacji z przemyślanymi do użycia 'narzędzismi' gra jest o b. wysokie stawki być albo nie być

zaloguj się by móc komentować

qwerty @olekfara 3 października 2018 18:51
3 października 2018 19:09

Banki nie są od takich działań

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @olekfara 3 października 2018 18:51
3 października 2018 19:11

 Ja tylko przytoczyłam cudzy tekst:)))

Ale ma Pan rację: wydatki na reklamę zawsze są na koszt klienta i podnoszą cenę produktu/usługi.  Banki zagraniczne w Polsce mają niesamowitą fuchę: żadnych inwestycji przemysłowych tylko kredyty konsumpcyjne czyli "strzyżenie ciemnego ludu". Lichwa w swojej "dojrzałej postaci". Wrota do tego otworzył Balcerowicz z Lewandowskim za wiedzą i zgodą "chłopaków ze WSI" i "gorących patriotów", którym "też coś skapło".

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 3 października 2018 18:38
3 października 2018 19:12

Czy zwyciężymy? Na pewno się nie poddamy ale też co może być zwycięstwem? Obrona posiadania to jest celem konfrontacji.

zaloguj się by móc komentować

Paris @MarcinD 3 października 2018 15:24
3 października 2018 19:17

Da Pan spokoj z tymi swoimi wypocinami...

... à la  maslo-maslane... niedobrze mi sie robi... ze swoim poziomem rozumowania to rozmowcow duzo Pan nie znajdziesz... i tyle  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 3 października 2018 15:53
3 października 2018 19:22

Wazne, ze ten pacholek  smarzowski...

... wiedzial  KTO  mu placi... wazne, ze ten tani sprzedawczyk robil to z premedytacja i pelna swiadomoscia... zreszta reszta "obsady" tez wiedziala co robi  !!!

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Paris 3 października 2018 19:17
3 października 2018 19:32

Przykro mi, nie chciałem Pani urazić. Wiem, że każdy ma swój poziom emocji i ciężko coś na to poradzić. Ale po to jest forum, żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie na istotny dla niego temat. I to właśnie zrobiłem. Może Pani zawsze podjąć dyskusję na argumenty.

zaloguj się by móc komentować

Paris @MarcinD 3 października 2018 16:56
3 października 2018 19:32

Moze byc Pan pewny...

... ze ja napewno nie obejrze JUZ zadnego filmu  tego wlasnie  ZBOCZENCA... zreszta jego juz  NIE  MA  !!! 

zaloguj się by móc komentować

MZ @Nieobyty 3 października 2018 16:24
3 października 2018 19:45

Niestety prawda... brakło Prymasa Tysiąclecia  nie ma kto powiedzieć "Non possumus "

zaloguj się by móc komentować

Paris @MarcinD 3 października 2018 19:32
3 października 2018 19:47

Nie urazil mnie Pan...

... tylko zdenerwowal.  Bo tak naprawde to o czym chce Pan dyskutowac i do tego jeszcze na argumenty.  Tu sa prosze Pana same  suche fakty... i tu potrzebny jest  PROKURATOR  i  CELA+  !!!

Tu naprawde nie ma o czym dyskutowac... to jest  TOTALNA  DEGRENGOLADA... i w tym siedzi od lat junior  Morawiecki... taka jest  PRAWDA  !!!

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther
3 października 2018 20:15

Pani Pantero, dziękuję za ważny tekst i komentarze z mnóstwem informacji i wiedzy. Trzeba sie odważyć, by poznać wiedzę o Smarzowskim, jego korzeniach, "reklamiarskim" dorobku i odważyć, żeby powiedzieć, że Spacey to pedofil, bo 14latek jest takim samym homoseksualistą, jak 13 letnia Samantha Geimer prostytutką. Zawsze sapere aude! 

A co do Kevina, to jednak jest zbyt zasłużony dla sprawy i środowiska, żeby ot tak wsadzić go za kraty...już jest nakręcony z nim obraz Billionaire Boys Club (0:37)

 

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @pink-panther
3 października 2018 20:33

Jeszcze tak niejako w temacie omawianego filmu, ciekawa odsłona jego promocji:

https://www.youtube.com/watch?v=wdFWjnY9wno

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 3 października 2018 20:15
3 października 2018 20:39

Dzięki za linka. Sprawa czy raczej sprawy Kevina Spacey dopiero się zaczynają, bo pierwsze "bomby" zostały odpalone w listopadzie 2017 r. On w tamtym czasie realizował nie tylko serial "House of Cards" ale również jakieś filmy fabularne, z których jeden był biografią jakiegoś ważnego miliardera. I w tym filmie producenci zdecydowali się na nowo nagrać sceny z bohaterem i zastąpić Kevina Spacey'a - Christopherem Plummerem. Być może inni producenci w innym filmie postanowili zaryzykować i puścić film, tak jak został nagrany.  To są w końcu koszty.

Co do nazywania rzeczy po imieniu, to o tych kolejnych oskarżeniach pisało się i pisze w wysokonakładowych pismach w USA i Wielkiej Brytanii a w CNN wystąpiła właśnie jakaś matka, która reprezentuje interesy swojego syna nieletniego, jakoby "poszkodowanego na planie".  To tylko w Polsce jest autocenzura albo kompletny zamordyzm. W sumie tutejsze media są raczej prowincjonalne.  No i wolą nam mówić, co mamy myśleć a nie - informować nas o tym, co się dzieje na świecie. Zagraniczne media polskojęzyczne natomiast głównie zajmują się opluskwianiem Polski i Polaków. Taki  lajf.
Dzięki za miłe słowa i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 3 października 2018 18:38
3 października 2018 20:45

By rozwinąć parę tematów:

1. Wątek Heretycki [ i tu też uwaga bo blogera Jestnadzieja].

Jest coś na rzeczy w tym że – w pewnych obszarach i w czasie, pojawiają się osoby o protestanckiej proweniencji czy to w czasach II RP [Żeromski, i rzesza generałów jak Tokarzewski, Anders itd.] czy IIIRP np. Plich, Buzek. Ba nawet nisze są obsadzone dobra zmiana ma Gmyza a młodzi mieli pastora z Lublina. Ciekawa jest rola i znaczenie tych osób.

I tutaj mamy bracia Rzehak – tacy bardzo twórczy, i jak szybko są oni chowani by nie pokazywać szwów szytego nam kaftana bezpieczeństwa. Ten trop roli lutrów w ostatnim ataku jakim jest film najemnika X muzy jest bardzo istotny – spaja inwestorów, odległa ośrodki medialne i finansowe.

Zatem niewielka domieszka lutrów [tzn. heretyków od głównej wiary] działa często jako katalizator w wielu projektach społecznych i gospodarczych. Przypuszczam że chodzi o pewną wspólnotę rdzenia religijnego – gdzie herezja i jej wyznawcy

są bardzie efektywne w konfrontacji z resztą wiernych niż innowiercy. Tutaj sugestia katarzy oni zbyt daleko odeszli od rdzenia by być skuteczni, a tacy waldensi przetrwali.

I taki poboczny wątek – herezje w wielkich religiach ich koincydencja w czasie powstania i przestrzeni. Prawie zawsze na szlakach handlowych oraz w podobnych warstwach społecznych i czas uzarania zmian na szlakach.

2. Przemysł kinowy – sieć Helios to chyba jedyny biznes który Czerskie się udał ale wynika to z innego faktu to jest kanał dystrybucji i zysku dla imperialnej propagandy Hollywood. Czyli ktoś z zewnątrz zawsze to pilnował.

Bo reszta działalności gospodarczej to raczej czarna owca dla nacji kupieckiej.

3 Aspekt wojskowy. III Rzesza zbyt późno zrozumiała potrzebę nowego czynnika militarnego jakim była formacja Waffen SS. Ta formacja powstała trochę w kontrze do Wermachtu tylko że czas i zasoby nie pozwoliły na eliminacje tej struktury.

Identyczny problem mamy obecnie w terenie Wisły i Warty – dotychczasowa formacje renegatów oraz rody z KPP są nie skuteczne. Forma ich zutylizowania w ramach kryterium ulicznego – czyli spałowanie przez struktury siłowe nie wyszła. Obecna demonstracja siłowników w Warszawie to chęć przyspieszenia akcji – by w obawie o utratę kontroli obecna ekipa dała rozkaz pałowania.

Stąd ta frustracja wśród odpadu historii – dotychczasowi mocodawcy wywalają ich za burtę a ostania deska ratunku [czyli przemoc ze strony Państwa] nie nadchodzi. Niczym w starożytnym Rzymie wychodzą na arenę i czekają na lwy które się na nich rzucą a tu lwy nie atakują i za chwile publika oleje ich ciepłym moczem. [tak to jest jak aktor ma płacone za przelaną krew a tu krewa z zarobku].

Co do oceny Wehrmachtu i Waffen SS – nie wycofały się w rozsypce po 4 latach nieustających zwycięstw bo nawet w kwietniu i maju 1945 nad podziw dobrze się biły do samego końca. I wynikało to z szkolenia i ich formacji bo ze sprzętem było krucho.

Stale trzeba przypominać jedynie Polacy nie mieli swoich formacji w Waffen SS – i to wszystkich boli że nie byliśmy członkiem pierwszej armii europejskiej.

Czy było tam kompletne niezrozumienie przeciwnika – raczej zbyt późne – taki jedyny ciężki grzech Prusaków brak wyczucia głębi strategi w czasie.  I tutaj taki zaproszenie na przyszłość bo temat jest rozwojowy ale nie pod notką.

4. Nasz kościół.

To jest pewien problem – z tym kościołem bo on jest inny, jest zanurzony w kościele uniwersalnym a jednak przerobiony.

Taki pierwszy przykład – papieska kremówka to miało być takie spłycenie nauki Jana Pawła II taka podmiana memem. No i teraz jest problem bo Janek Hartman chce odbrązowić papieża a tu nawet ta kremówka robi go w spiż.

Idzie atak w duchowieństwo – i on musi być szybki bo o ile pamięta to syn Pani Premier odprawiał msze w rycie trydenckim i w seminarium był w grupie gdzie zajmowano się tradycją liturgiczną. Zatem ta młodzież wśród duchownych jest przepełniona żarliwą wiarą i jest ona niebezpieczna dla wielkich tego świata.

Cóż wyczyn biskupa Rysia debata z rabinem [który go lekceważąc rozłożył] i opieka nad czymś co nie wiem czym jest tj. niewydarzonym klechą Lemańskim – to objawy tego że samo duchowieństwo bardzo prosi o modlitwę.

PS.

Do blogera MZ - .. Niestety prawda... brakło Prymasa Tysiąclecia  nie ma kto powiedzieć "Non possumus " ...

Czas by to  Wierni powiedzieli "Non possumus ".

I tu z tego miejsca tym wszystkim którzy prostują  przeciwko wyświetlaniu filmu  Smarzowskiego - Bóg Zapłać. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarcinD 3 października 2018 20:33
3 października 2018 20:53

Dzięki za linka. Rzeczywiście to raczej "promocja" niż "recenzja". W dodatku "ksiądz" się nie przedstawił z imienia i nazwiska a koloratkę założył dopiero do komentowania filmu "Kler". Poprzednie filmy to głównie relacje z wypraw turystycznych a to na Kretę, a to do Holandii rowerem. Nigdzie nie ma informacji, że to ksiądz i nigdzie nie ma (chyba, bo wszystkich filmów nie oglądałam) informacji, gdzie można pójść na Mszę św. np. na Krecie.

Dość mało wiarygodne to jest jako "opinia księdza". Może jest pastorem jakiegoś kościoła protestanckiego?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 3 października 2018 20:45
3 października 2018 21:24

Dzięki jeszcze raz za ciąg dalszy analizy.

Rzeczywiście rzadko zwraca się pod uwagę, że np. protestanci w II RP, często powiązani z  masonerią zresztą (szwagier Żeromskiego) czy protestanci w armii - czyli Anders i Tokarzewski mimo złapania przez "straszne NKWD" - nie dość, że przeżyli wszystkie "przygody wojenne", to jeszcze całkiem ładnie urządzili się po wojnie: Anders na emeryturze brytyjskiej z nową żoną a Tokarzewski Karaszkiewicz - "biskup teozof" zmarł w Casablance a w latach 50-tych był w "rządzie londyńskim".
O Pilchu (Smarzowski podobno o nim zrobił film "Pod Mocnym Aniołem') i Buzku nie trzeba nikomu nic mówić, czyny świadczą za nich.

Tzw. przemysł kinowy najpierw został świadomie zrujnowany ( piękne działki  w środku dużych i małych miast) a teraz następuje "rekonstrukcja" ale już z nieznanym kapitałem. Nie przypuszczam, aby sieć Helios była pomysłem Michnika czy za kasę Agory. To są jakieś "mniemane kredyty", które się mają zwrócić z biletów, do których dopłaca PISF.
Jak widać, rządy III RP - zadbały, aby kina NIE były państwowe czyli NIe należały do państwa polskiego ale raczej należą do obcego kapitału, którego pochodzenia nie znam. W każdym razie, tak jak za komunizmu, katolicy mogą sobie filmy katolickie po staremu oglądać w salach przykościelnych. Właśnie mamy zaproszenie na "Fatimę".


Z tym, że sytuacja jest dynamiczna i widać, że przemysł filmowy walczy do ostatniej kropli krwi o zatrzymanie widza, który ma do wyboru - telewizor a przede wszystkim internet.  Trudno ocenić, czy film zdoła utrzymać "rząd dusz", który w Polsce zdecydowanie jest "wyrywany" przez internet.

Co do formy cofania się armii niemieckiej, to niewątpliwie były gniazda bardzo silnego oporu: Koenigsberg, Wrocław czy sam Berlin ale jednak dzięki pomocy amerykańskiej Armia Czerwona miała taką przewagę sprzętową i ogniową oraz w ludziach w roku 1943, że pokonywała Kresy i Polskę Centralną - skokami.
Może zresztą za bardzo kilka miesięcy temu wgryzłam się w książkę Beevora "Stalingrad", a on jak to Anglosas, bardzo szczegółowo rozwodził się nad "niemieckimi nieporządkami".

Jest faktem, że Hitler nie pozwalał się im cofać w szyku zorganizowanym, tylko kazał trzymać "do ostatniej kropli krwi", a w końcu i tak wszystko - pękało.
Niemcy byli z pewnością dobrymi żołnierzami i "nie pękali",ale "wódz" otworzył o jeden czy dwa fronty na raz - za dużo, i sprawa była przesądzona.

Nasz kościół - to chyba "kilka kościołów", zależnie od regionu i diecezji. Pewne sprawy są narzucane z góry. No i przychodzą "wskazówki z Watykanu" niekoniecznie od Papieża. Po śmierci św. Jana Pawła II - i po śmierci "starych Żubrów": Biskupów, którzy urodzili się przed wojną a nawet byli wyświęcani przed wojną wraz z Prymasem Tysiąclecia - zapanowała wielka niewiadoma. Biskupi ledwie pamiętają czasy ostrych prześladowań i chyba nie są przekonani do tego, że trzeba się szybko przestawić na "stare czasy', bo "zmiłowania  nie będzie". I żadne "zaprzyjaźnianie się z rabinem" - nie da pokoju i spokoju.
Jest za to coraz silniejsza armia pobożnej konserwatywnej młodzieży, którą widać w kościołach. I widać ich wokół młodych, pełnych poświęcenia księży, którzy wyrośli w czasach III RP. Ta grupa jest dowodem, że nagonka na KK rozpoczęta w nowym stylu w latach 90-tych, nie przyniosła "sukcesu", więc teraz nadchodzi nowa batalia.

Ale walka z Kościołem nie uwzględniająca "czynnika laikatu" (tzn wrogowie wyczekują chwili, kiedy wymrą wszystkie moherowe berety Ojca Dyrektora:) nie musi przynieść zwycięstwa wrogom KK.
Myślę, że taka ostentacyjna mobilizacja "wychowanków Urbana" spowoduje również - mobilizację katolików, głównie konserwatywnych. Mogą katolicy "mruczeć" na swoich proboszczów, ale nikt nie lubi jawnych oszczerstw i mowy nienawiści. A tu mamy w tle jeszcze - szykującą się "wielką jumę".

Niewątpliwie nadszedł czas, aby wierni stanęli w obronie swoich kapłanów.

Jeszcze raz dzięki za obszerny komentarz.
 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @olekfara 3 października 2018 18:51
3 października 2018 21:32

Źle to liczysz. W każdym razie, gdyby nie wydali tych pieniędzy na reklamę, to byłoby zero pożyczek dla kogokolwiek. Więcej, w ogóle nie byłoby tych pieniędzy. Bo bank wprawdzie tworzy pieniądz, ale zarabia na nim dopiero, gdy jego klienci puszczą go w obrót. Dlatego da pieniądze Smarzowskiemu, ale nie da Parasolowi, bo on sam się przyznał, że chowa w skarpecie. Banku przy tym kompletnie nie interesuje, czy Smarzowski od tego wzbogaci się, czy zbiednieje. Bank, jak adwokat, zarabia niezależnie od wyniku postępowania. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther
3 października 2018 22:04

Wielce pożyteczne owoce tego dochodzenia w sprawie Wojciecha ze Smarżowa.

Zapewne zauważyła pani, że od jakiegoś czasu polski Episkopat zarządził odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Św. W tle oczywiście szukanie na gwałt pedofili w Kościele, ale i ataki propagandowe typu gniot Smarzowskiego.

U mnie w robocie "przyjacielską dłoń" do mojego szefostwa wyciąga akademia izraelska. Ciekawe, co to będzie?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther
3 października 2018 22:10

"czy protestanci w armii - czyli Anders i Tokarzewski"

O przepraszam, gen.Tokarzewski-Karaszewicz był kapłanem katolickim, tyle że Katolickiego Kościoła Liberalnego (Liberalnego Kościoła Katolickiego). Wyświęcony w 1926 r przez słynnego pedofila Jamesa Ingall Wedgwooda (J. I. Wedgwood), naczelnego biskupa tej sekty, winowat, tegoż Kościoła.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 3 października 2018 22:10
3 października 2018 22:29

No nie wiem. Ten całt James Ingall Wedgewood był anglikaninem a Tokarzewski Karaszewicz ożenił się Julią Karnecką urodzoną Kondziołł w 1899 r. Nazwa "Liberalny Kościół Katolicki" to raczej tak - nominalnie. Teozofia  plus przynależność do loży masońskiej ryt szkocki 33 stopień - oznacza automatycznie ekskomunikę w KK. Dla Anglików w sam raz.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 3 października 2018 22:04
3 października 2018 22:35

Rzeczywiście, w tej sprawie wiele zawdzięczamy Koledze S80, Bez Niego nic by nie było, bo ja nie miałam źródła ani czasu.

Bardzo się cieszę z zarządzenia odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy św. Oznacza to chyba, że jest świadomość wśród księży i zakonników, że sytuacja staje się poważna i chyba jednak jest jakieś rozczarowanie do tych różnych "nowalijek".

Ataki na KK zawsze były i będą. Pytanie, czy damy radę sprostać wyzwaniom.
PS. To musicie mieć jakieś fajne wynalazki, skoro nawet "przyjacielska dłoń" się ujawniła:)))

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 3 października 2018 22:10
3 października 2018 23:00

Cie choroba, Wedgwood miał demencję syfilityczną tak jak Piłsudski, znaczy 3 stopień wtajemniczenia w rycie szkockim dawnym i uznanym.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Szczodrocha33 3 października 2018 01:07
3 października 2018 23:01

Jaki "czystej krwi chłop polski" :))) Se żarty antropologiczne Kolega robi, czy co? Na twarzy i głowie ma ten Smarzowski koniecznie Wojtek rasssę wypisaną. Czystą, na dodatek, ale nie polską.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 3 października 2018 12:08
3 października 2018 23:12

Trzymam się wersji - co do tych zdrobnień u pryków i u pryczek - następującej:

Smarzowski koniecznie Wojtek

Holland koniecznie Kasia

Szumowska koniecznie Małgośka

etc..

;)

"Donos" do Profesora już wysłany. 

+ jak byk, naturalmą :) 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 3 października 2018 15:09
3 października 2018 23:22

Jak ten cały Zygmunt rodził się w Borysławiu w 1932 roku to miał na bank inne nazwisko. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Nieobyty 3 października 2018 16:24
3 października 2018 23:38

"I jest parę ciekawych pytań – ile kopi filmu wykonano [w jednym średnim  mieście w jednym dniu 17 seansów, umowy z dystrybutorami i przewidziane kary za przestanie w wyświetlania oraz narzucane ilości dni emisji tj. sprawa kina Giewont w Zakopanym ] i jak zaprogramowano reklamę [szum medialny przeliczono na 60 mln inwestycji w reklamę].

Cóż obserwujemy piekielnie zaplanowaną wrogą akcję ataku informacyjnego [od wyroku sądu , po patronaty medialne oraz wsparcie wykolejonych duchownych] /.../"

W kontekście poszukiwań sprawców tej zaplanowanej akcji przywołam tu sprawę zaszlachtowania Frykowskiego w domu Wajdówny. Sprawę tę wyciszono do zera na wysokich szczeblach. Tatuś W.  się postarał. I to wyraźnie szło kanałami "pozaprawnymi". Tworzącymi niewidzialną, a skuteczną sieć person stosownie ulokowanych. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @genezy 3 października 2018 23:00
3 października 2018 23:53

:)))!!! Tak trzęsę się ze śmiechu, że mój pies się obudził i patrzy z oburzeniem!

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @KOSSOBOR 3 października 2018 23:01
4 października 2018 00:30

No, tak jak zaznaczylem, moze zadaje naiwne pytania czasami.

Ale, jak to ladnie ujal kiedys w szescdziesiatce Andrzej Zaorski, kto Pytia nie bladzi.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 3 października 2018 23:12
4 października 2018 01:21

Nie wiem, skąd ta moda. Ale przyszło mi do głowy, czy to nie ten sam powód, dla którego jeden reżyser filmowy zmienił nazwisko na Vega. Podobno polskie byłoby za trudne do wymówienia w Hollywood w trakcie wręczania Oscara.
Więc nie "Wojciech" tylko "Wojtek" i nie "Katarzyna" tylko "Kasia" i nie "Małgorzata" a "Małgosia".  Jacy oni skromni są. I jacy śmieszni.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 3 października 2018 23:22
4 października 2018 01:23

W każdym razie ktoś, kto przyjechał zza Buga aby obejmować kierownicze stanowiska w kształceniu dzieci i młodzieży polskiego ciemnego ludu - musiał być "swoim człowiekiem". Więc jakieś miał nazwisko, ale niekoniecznie - Smarzowski. Nie wiadomo, co robił w czasie wojny. Też jakaś "tajemnica".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 3 października 2018 23:38
4 października 2018 01:25

I to są te realia "praworządności", w których żyjemy.

zaloguj się by móc komentować


kazef @pink-panther
4 października 2018 09:18

@pink-panther - Świetna kwerenda i doskonały, bardzo wazny i potrzebny tekst.

Smarzowski dla "Wysokich obcasów":

W Jedliczu chodziłeś do kościoła?

– Nie. I byłem chyba jedynym dzieckiem w klasie, które nie brało udziału w lekcjach religii. Gdy w niedzielę koledzy szli do kościoła, ja oglądałem „Teleranek” albo kopałem piłkę. „Kocia wiara” – czasem słyszałem.

Kocia wiara?

– Tak się chyba mówi o świadkach Jehowy. Jak nie chodzisz do kościoła, zwłaszcza w małej miejscowości, to znaczy, że się odróżniasz. A jak się odróżniasz, to trzeba cię jakoś naznaczyć. Taka natura człowieka, że potrzebuje innego. Ale zaraz to wyeksponujesz w wywiadzie, a mi to nie przeszkadzało, ani nie było bolesne. Kościół nie miał na moje życie żadnego wpływu.

Twoi rodzice byli niewierzący?

– Urodzili się przed wojną, w polskich rodzinach, jak mogli być niewierzący? Ojciec wstąpił do partii, przestali chodzić do kościoła. Ale jak się rozeszli, to mama przyjmowała księdza po kolędzie. Ze mną nie rozmawiał, ale pamiętam jak przez mgłę, bo chyba to trochę wyparłem, że jak nadeszła ta chwila, żeby dać co łaska, to pokazał zeszyt w ten sposób, że mama widziała, ile dokładnie dali sąsiedzi. Musiała mi żyłka strzelić, skoro to do dziś we mnie siedzi. Mamie było wtedy przykro.

 http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,152731,23970901,wojciech-smarzowski-o-filmie-kler-kilku-aktorow-mi-odmowilo.html?disableRedirects=true

"urodzili się ... w polskich rodzinach"

zaloguj się by móc komentować

MZ @KOSSOBOR 3 października 2018 23:22
4 października 2018 10:36

Ciekawe bo na nagrobku ma krzyż.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @kazef 4 października 2018 09:18
4 października 2018 12:18

Bardzo dziękuję za tego linka do Wysokich Obcasów. Potwierdza nasze podejrzenia, że od wczesnego dzieciństwa był pompowany antykatolicką propagandą w domu. Informuje, że oboje rodzice "przestali chodzić do kościoła", czyli matka musiała zajmować stanowisko związane z nomenklaturą. W innym przypadku braliby samochód i na Mszę św. jechaliby do innej miejscowości. Ale ojciec był dyrektorem szkoły w powiatowym mieście to i w jakiejś "egzekutywie PZPR" musiał być, bo inaczej Komitet Wojewódzki by go nie zatwierdził na tę fuchę. Nauczyciele czasem chodzili do kościoła, jeśli byli "wiekowi" i cieszyli się sympatią uczniów. No i nie mieli chęci awansowania.
Smarzowski opowiada ćmoje-boje o tym, że matka "zaczęła przyjmować księdza po kolędzie". Ale nie mówi, że "chodziła do kościoła". Więc raczej też NIE chodziła. Z tą kasą, o którą on ma takie pretensje, to rozrzut jest gigantyczny i każdy daje, ile może i są to na ogół drobne kwoty. Natomiast, jeśli sytuacja jest ciężka, to bywały sytuacje, że ksiądz - dawał.
Czy to jest polska rodzina? Raczej nie. Ale jaka to rodzina, to pojęcia nie mam. Ktoś wydał decyzję, żeby chłopaczka z prowincji przyjąć do filmówki. TO jest wskazówka. Tam "przypadkowych" nie przyjmowali. To też była ścisła pierwsza liga w propagandzie. Tatko się musiał zasłużyć. Może tuż po wojnie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 4 października 2018 11:01
4 października 2018 12:21

Dzięki za linka. W tym przypadku widać, co boli - Der Onet. Że się polscy katolicy - "rozmnażają". Mimo wszystko. A Niemcy z 20 razy większą kasą - nie.  Polska może i ma niski wskaźnik urodzeń, ale to są nadal - polskie dzieci, głównie w rodzinach katolickich. Natomiast przy tym samym wskaźniku urodzeń w Niemczech, ponad 10% populacji to są Turcy i inni muzułmanie - i oni z tym swoim wysokim wskaźnikiem sięgającym 5,0-7,0 ( średnia w Niemczech - 1,3) - daje potworną dla Niemców informację, że samych Niemców etnicznych rodzi się jakieś 1,1. To jest trend nieodwracalny i dlatego te Jugendamty dostały wścieklizny na tle odbierania polskich i innych - europejskich dzieci.

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 4 października 2018 12:21
4 października 2018 13:45

To jest lepsze:

"W rozmowie z Onetem Nergal biadoli, że jego „twórczość” nie jest wspierana przez państwo.

My musimy sobie na to (trasy koncertowe) zapracować, co mądre państwo by doceniło"

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 2 października 2018 23:28
4 października 2018 14:39

Najwięcej osób o nazwisku Smarzowski mieszka w:

Kraków 10
Jedlicze   5

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
4 października 2018 14:42

Jedlicze są w woj.podkarpackim k.Krosna

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
4 października 2018 15:18

Ciekawe informacje nt. finansowania "Kleru"dał Wolfram, którego komentarz pozwalam sobie wkleić w całości:

http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-podrozach-wcale-niedugich-i-tajemnicach-smolenska#73461

 

"To bardzo ciekawa informacja, iż ów "film" przebija się na międzynarodowe salony - co świadczy o tym,  że ten, co naciska "przyciski (guziki)" - wie, gdzie są i jak działają. Szczególnie w krajach - z których jeden słynie z wyjątkowej atencji dla Kościoła Katolickiego, a drugi - z tego, że jest nominalnie katolicki (UK i Irlandia).

Linia pieniężna w mediach koncentruje się na tym, ile "nie dał", choć wypłacił Gliński - nie zauważając, że od tych 3,5 miliona od PISF brakuje do zamknięcia budżetu kolejnych 6,5 miliona - ktoś je przecież "dał".

Obszerna lista płac i mniej obszerna inwestorów: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1247186

Wśród koproducentów (bez sum, ale rozumiem, że to oni "dają") są m.in.:

https://moderator-inwestycje.pl/aktualnosci  (developer z Bydgoszczy)

oraz:

http://www.greatpe.pl/o-nas/

co osobie piszą:

Great Private Equity to niezależna firma świadcząca usługi dla klientów globalnych. Mamy kilkanaście biur w Europie, Azji i Afryce, co daje nam możliwość nawiązywania kontaktów z największymi i najlepszymi markami finansowymi na całym świecie.

Great Private Equity zajmuje się doradztwem finansowym na rynku kapitałowym. Doradza również przy pozyskiwaniu kapitału i w relacjach inwestorskich oraz wspiera zarządzanie majątkiem klientów korporacyjnych i indywidualnych.

Projekty inwestycyjne realizujemy bezpośrednio lub poprzez kontrolowane i zarządzane przez siebie spółki oraz prywatne fundusze, które działają na rynkach nowoczesnych technologii, nieruchomości, a także w branży venture capital.

 

Obie powyższe firmy charakteryzuje jedno - "Kler" to jedyny film, jakiego byli koproducentami - przynajmniej tak jest w bazie filmpolski.pl

Wśród koproducentów jest wymieniona Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny - rozumiem, że została nim w czasach minionych - i blamaż nie dotyczy nowego kierownictwa z 2017r. (http://www.fn.org.pl/pl/page/370/kontakt.html )

Nowym szefem instytucji powstałej z połączenia Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego został Dariusz Wieromiejczyk. "Będę chciał, żeby powstawały tu filmy ważne dla Polaków przydające nam dumy, odpowiedzialności, odwagi, budujące wspólnotę narodową" (Lipiec 2017, info z GW).

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @KOSSOBOR 3 października 2018 23:22
4 października 2018 15:20

Tak, Smarzowscy ze Smarzowa to ewidentnie nowa szlachta jerozolimska. Nigdzie poza tym ich w Polszcze nie ma.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 4 października 2018 13:45
4 października 2018 15:26

Dzięki za info. Myślę, że Nergal jest od początku nieźle futrowany przez liczne "organizacje satanistyczne" a w każdym razie - antyklerykalne. A tak "wogle", to skoro "podpisał diabłu cyfograf", to mu się powinno "złoto z liści" produkować, skolko ugodno. Rozczarował mnie:)))) "Satanista" - bez mocy produkcji złota z jakichś łatwo dostępnych materiałów - komu jest potrzebny????  Jest to błazen strugany dla głupków.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 4 października 2018 14:39
4 października 2018 15:32

Dzięki wielkie. W sumie nazwisk mało i "bez kontekstu".  Na przełomie XIV w i XV pojawiła się pani Elżbieta Smarżowa, co to z domu była Dunin Borkowska herbu Łabądź a wyszła za mąż za Zygmunta ze Smarżowa. I tyle.
Natomiast nazwisko "Smarzowski" pojawia się nagle i znikąd. Czyli raczej "sztuczny twór".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 4 października 2018 14:42
4 października 2018 15:33

Jedlicze to była lub jest rafineria niewielka, więc po wojnie postawili tam bloki i przywieźli towarzyszy, żeby mogli sprawować "rząd dusz" nad miejscową ciemną ludnością, co się niesłusznie słuchała księdza:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 4 października 2018 15:18
4 października 2018 15:36

Dzięki za linka i informacje. Można powiedzieć, że Polska i polscy katolicy doznają "silnej troski zagranicznych kręgów światłości" o kondycję duchową i wszelką inną, cierpiących "pod butem katolickiego kleru". I tak się przejmują naszymi losami, że wyskoczyli z kasy i dołożyli do kasy podatników polskich, którą zarządzają najszlachetniejsi politycy w rodzaju ministra Glińskiego. W tak "godnej sprawie", to sobie nawet "od ust odjęli":)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 4 października 2018 15:20
4 października 2018 15:37

Brak zapisów  gdziekolwiek, więc wnioski same się nasuwają.

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther 4 października 2018 15:33
4 października 2018 16:07

Z tymi towarzyszami w blokach to może być przesada...
"Sprzedam dom dwurodzinny, nowy, Jedlicze. Smarzowska, Trzebinia, Fabryczna 5. K-1113/1."  - 1972 rok.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 3 października 2018 20:53
4 października 2018 16:12

Przedstawił się z nazwiska: "Barańczak" (bez imienia)

Nazwisko rzadkie.

Stanisław Barańczak (ateista kiedyś -nie wiem jak umierał) mial syna Michała. Ten mieszkając od dzieciństwa w USA najpierw zaczął studiować  sinologię, pracował tez jako kucharz w chińskiej restauracji.

Co bylo dalej -nie wiem.

Jego dziadek, a ojciec SB- Jan B. (ostry komunista do końca, mieszkal w Koninie) -z tego co wiem -nie miał brata, a jedynie siostrę.

Może w tym Koninie spłodził jeszcze jednego B.?

 

zaloguj się by móc komentować

kazef @pink-panther
4 października 2018 16:16

Dodam jeszcze, że Samarzowski "raz w wywiadzie rzucił, że jest DDA (dorosłe dziecko alkoholika)" - co podają towarzysze z Newsweeka.

https://www.newsweek.pl/wojciech-smarzowski-wielki-rezyser/0e5ebzz

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @genezy 3 października 2018 23:00
4 października 2018 16:24

Jest ogromna 3 tomowa biografia D Bargiełowskiego -też masona -o Tokarzeskim "Po trzykroc pierwszy" -3 X 800 str.

Mam 2 tomy ale jeszcze nie przeczytałam -jedynie przeglądałam .Mason wysokiego stopnia ( i nie tylko)

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 4 października 2018 15:32
4 października 2018 16:32

w tym wypadku powiem: niekoniecznie.

BO np. był sobie na Litwie stary ród : K...rznowscy Z tym że to "rz" czytało sie rozłącznie -osobno r i osobno z. Więc ponieważ ludzie robili czasem błędy i czytali (juz w XX wieku) "RZ" ja "Ż" więc zaczęli sie pisać K....rsnowscy.

I kogos takiego poznalam

....chyba zeby to byla stara sztuczka wzięcia "dobrego " nazwiska z błędem ale takich aby fonetycznie brzmialo tak samo ale prawie tak samo.

znam wiele takich przykładów i zaczęłam je "kolekcjonować"

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @pink-panther 3 października 2018 15:09
4 października 2018 16:40

Ciekawe, że o swoim pochodzeniu dowiedział się w czasie snu, bo zapomniał o "tatusiu".

Jakaż wrażliwa dusza.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @MarcinD 3 października 2018 15:24
4 października 2018 16:46

Pan chce rozgrzeszać jednego i drugiego - "bonajważniejsze wg mnie jest to, że za jednym i drugim stoją te same grupy wpływu"?

Otóż nie, każdy sam pracuje na swój "życiorys".

To na co zapracował jest już jego i nic tego nie zmieni.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @syringa 4 października 2018 16:32
4 października 2018 16:51

>znam wiele takich przykładów i zaczęłam je "kolekcjonować"

:)

Niech kłamstwo wyjdzie i wróci skąd przyszło.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @pink-panther 3 października 2018 20:53
4 października 2018 17:10

Jakoś na tym nagraniu nie widać w pokoju "księdza" najmniejszego choćby krzyżyka, obrazka ..

Rzeczywiście w podróżach "księdza" na próżno szukać miejsc świętych dla katolików (Portugalia,Hiszpania).

Podróbka księdza.

Nie ma o czym gadać.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 4 października 2018 16:07
4 października 2018 18:01

No PaczPan, to jacyś bardzo zdolni ludzie ci Smarzowscy. W 1972 r. już "sprzedawali dom dwurodzinny"? W moim mieście kasta dyrektorska żyła w tamtych czasach przykładnie w blokach. Mieszkania były takie bardziej trzypokojowe ok. 60 metrów i lepsze wykonanie ale szału nie było. Pleps cię gnieździł w wielkiej płycie trzypokoleniowo na 35-45 metrach.  To by oznaczało - ścisłą nomenklaturę. Były firmy i miasta, które wywłaszczały np. całe dzielnice przedwojennych chałupek i działek aby zbudować "osiedle dla VIP-ów". U nas się to nazywało "Forsajtówka". W Warszawie to była "Zatoka Czerwonych Świń".

Dzięki za info. Człowiek się kształci całe życie.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther 3 października 2018 22:35
4 października 2018 18:16

U mnie w Instytucie tylko nauczanie języka względnie gender. Czyżby ich ten gender niby po polsku tak ekstytował?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 4 października 2018 16:12
4 października 2018 18:17

Dzięki za info. Nie przypuszczam, żeby to był ktoś z tej rodziny. Nazwisko może być przypadkowe. Natomiast ten "człowiek w koloratce" nie zachowywał się jak ksiądz.  Pomieszczenie, w którym to nagrał na ścianach nie ma żadnych świętych obrazów. Może to i ksiądz, tylko nie wiadomo, z jakiego kościoła. Ktoś go przedstawił jako "księdza Michała Barańczaka".   Jest mętny, jak rzadko. Brak informacji, w jakiej parafii posługuje.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kazef 4 października 2018 16:16
4 października 2018 18:24

To już i Newsweek dołączył się do "akcji ocieplania wizerunku". Teraz jest "na litość". Że miasteczko Jedlicze to tylko kilka tysięcy mieszkańców, widok na góry i knajpy. Do knajp chodzili głównie ubowcy i MO, bo zwykli ludzie jednak NIE mieli kasy na rozbijanie się po restauracjach. Tylko "wadza ludowa" i półświatek.

Dzięki za linka. Robią wielkie zamieszanie, to to ich pierwsza taka szansa (i ostatnia) od lat.  Wg zasady "wszystkie ręce na pokład". Liczą, że od samego kłapania dziobami i od kłamstw filmowych zacznie się masowe skazywanie księży no i zasądzanie milionowych "odszkodowań" - od KK oczywiście. Tak jakby tu było USA. A nie jest a ksiądz nie jest ubezwłasnowolniony przez instytucję pod nazwą Kościół Katolicki. Tylko sam podejmuje decyzje w swoich sprawach prywatnych.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 4 października 2018 16:24
4 października 2018 18:26

Dla mnie to jest zupełnie niesamowite, jak ta masoneria była rozpanoszona w II RP - nawet a zwłaszcza w wojsku. W sumie toć przecież była regularna brytyjska /francuska agentura. I dlatego prezydent Mościcki to dekretem - pozamykał. Trochę za późno.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 4 października 2018 16:32
4 października 2018 18:33

Niesamowite. Myślę o "kolekcjonowaniu", bo to bardzo pożyteczne jest. Sowieci przygotowali przed rozpoczęciem "II okupacji sowieckiej" czyli przed rokiem 1944 - tysiące kompletów dokumentów personalnych dla towarzyszy różnego pochodzenia, którzy dobrze mówili po polsku a w Polsce  mieli odgrywać role "dobrych patriotów". Głównie w dziedzinach wojskowo wrażliwych: transport, służba zdrowia, obszary przygraniczne (Ewa Minge, Olga Tokarczuk), lotniska, radio i telewizja, porty etc.  Podobno aż 40 tysięcy kompletów mieli. To plotka, ale z dobrego źródła:))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @szarakomorka 4 października 2018 16:40
4 października 2018 18:34

W czasie snu to się człowiek nigdy niczego nie dowiaduje, nawet przy pomocy sennika:)))

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 4 października 2018 18:26
4 października 2018 18:36

Nie wierzmy w tego MOścickiego bo:

-w "Dziennikach" Dąbrowskiej najpierw reakcja przerażenia na wiadomość o delegalizacji M.

a za chwilę "nic sie nie stalo" -wszystko "pod kontrolą"

Bo pewnie tak było -to była tylko gadka dla "ciemnego luda" -jak i po II.w św. też niby delegalizacja, a loża "Kopernik" przyjmowała.

a Mościcki prawie na pewno tez mason. Jak Narutowicz etc.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @szarakomorka 4 października 2018 17:10
4 października 2018 18:37

No właśnie też zwróciłam na to uwagę i przed chwilą napisałam. To jakiś trefny facet jest. Zachwyty nad tymi "aktorami" a już nad Gajosem to prawie ekstazy dostał. To jakaś lipa ale bardzo potrzebna w promocji.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 4 października 2018 18:33
4 października 2018 18:46

Ten K....rs ki może być z nich, bo niby ziemianin, a czerwony był za komuny aż miło. I dobrze wyszedł na prywatyzacji.

Oni "kompletowali" info wciąz, dlatego te niekonczące się ubeckie przesłuchania (a nuż coś ciekawego powie-niby drobiazg, a uwiarygodni) i np. głupia radość naiwnych TW  "nic im nie powiedziałem ważnego same głupstwa"

A potem ONI częstowali przesłuchiwanego delikwenta np. tytoniem fajkowym o nazwie X -"bo przecież papierosów pan nie pali, prawda? I lubi pan tytoń fajkowy X prawda? I delikwent juz był miękki : "wszystko o mnie wiedzą"

Dlatego -jak w "Poradniku Małego KOnspiratora" -nigdy, nic.

 

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @Brzoza 4 października 2018 16:51
4 października 2018 18:53

Rzecz w tym że mogę tylko kolekcjonować i "gdybać".

I obserwować. BO można udawać  często (co i tu ma miejsce)

ale nie mozna ZAWSZE

zaloguj się by móc komentować

syringa @Brzoza 4 października 2018 16:51
4 października 2018 18:53

Rzecz w tym że mogę tylko kolekcjonować i "gdybać".

I obserwować. BO można udawać  często (co i tu ma miejsce)

ale nie mozna ZAWSZE

zaloguj się by móc komentować

syringa @Brzoza 4 października 2018 16:51
4 października 2018 18:53

Rzecz w tym że mogę tylko kolekcjonować i "gdybać".

I obserwować. BO można udawać  często (co i tu ma miejsce)

ale nie mozna ZAWSZE

zaloguj się by móc komentować

syringa @Brzoza 4 października 2018 16:51
4 października 2018 18:53

Rzecz w tym że mogę tylko kolekcjonować i "gdybać".

I obserwować. BO można udawać  często (co i tu ma miejsce)

ale nie mozna ZAWSZE

zaloguj się by móc komentować

MZ @pink-panther 4 października 2018 18:33
4 października 2018 18:53

Przecież przejęli archiwa i ksiegi parafialne na Kresach to meli bazę danych osobowych

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 4 października 2018 18:17
4 października 2018 19:01

TO by się zgadzało MIchał -syn Stanisława B.

Wiekowo też możliwy -tamten 1971rocznik

Może wdał się w dziadka JB, ktory zniszczył poetę katolika WOjciecha Bąka (p. J SIedlecka "Obława -Losy pisarzy represjonowanych")

A i (ewentualny) tatuś: SB też wyśmiewał się z K Iłłakowiczówny.

Każda diecezja ma spisy swych kapłanów -ktos mógłby się poswięcic i przeszukać  :)

 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @syringa 4 października 2018 18:53
4 października 2018 20:04

Kolekcjonowanie to już jest początek.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @syringa 4 października 2018 19:01
4 października 2018 20:42

Straszne zamieszanie Pani sieje.

To NIE jest ta sama osoba. Zanim sie chlapnie cos publucznie, warto sprawdzic. 

Ten postepowy ksiadz nazywa sie Baranski, ksywa "Baranczak", rocznik 81

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
4 października 2018 20:57

Pani wybaczy -słucham tekstu -przedstawia się : Baranczak

WIęc snuję dywagacje na temat PRAWDZIWYCH FAKTÓW z zycia "Barańczaków"

CO i jak miałam sprawdzać?

TO przecież Pani jest znakomicie poinformowana ... Zna go Pani osobiście?

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 4 października 2018 20:57
5 października 2018 00:32

Ja rozumiem, sorry. Nie kwestionuję dziejów rodziny Barańczaków. Chodzi mi raczej o to, kim jest człowiek, który nagrywa się na kanale "Baranczak" i teraz przedstawia się jako - ksiądz. Może i nim jest i może należy do tej rodziny. Ale to tylko przypuszczenia. W każdym razie jego tekst jest  mało wiarygodny jako recenzja filmowa, bowiem generalnie ci, którzy film oglądali, twierdzą, że ten film jako informacja o polskim KK jest zupełnie niewiarygodny i nieprawdziwy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 4 października 2018 18:46
5 października 2018 00:41

KIedyś byliśmy szkoleni w tzw. podziemiu "S" na temat "technik przesłuchania" i zbierania informacji. Doświadczenie życiowe mi mówi, że ludzie, nawet bardzo uczciwi, mają różną odporność na poczucie zagrożenia. Z drugiej strony funkcjonariusze UB przechodzili bardzo dobre szkolenia w zakresie psychologii i zawsze próbowali znaleźć jakiś słaby punkt. Na przykład pochlebstwa: że taki "z wyższych sfer", że "taki inteligentny".A jak nie pomagało, straszyli szczególami tego, co  mogą zrobić żonie i dzieciom. To znaczny: co MOŻE SIĘ STAĆ żonie i dzieciom. I w takiej sytuacji ludzie różnie reagowali. A kiedy się powie "a", to nieuniknione jest powiedzenie "b".  A czasem było tak, że przesłuchiwany nie miał nic przeciwko temu, żeby "przejść na drugą stronę mocy" a jak się tłumaczył kolegom, to zupełnie inna sprawa.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @syringa 4 października 2018 20:57
5 października 2018 01:14

To prosze nie snuc dywagacji i nie wciskac komus tego pana w rodzine, tylko raczej sprawdzic. Internet daje sporo mozliwosci.  Nie chodzi przeciez o fakty z zycia Baranczakow, tylko na sile przyklejanie im kogos, bo nadarzyla sie okazja. Zamieszczamy tu raczej sprawdzone informacje, zwlaszcza kiedy dotycza osob zyjacych.

Oglada Pani goscia co mowi o sobie Baranczak i hop siup wyciaga wnioski, ze to z tych "Baranczakow".  Fakt, ze ten ksiadz wydaje sie malo wiarygodny tym bardziej kaze mi poszukac w sieci dalszych dostepnych informacji na jego temat.  Wklepuje "ksiadz Baranczak" i wyskakuje tego troche, na tyle wystarczajaco ze wiadomo, ze nie ma z rodzina S.Baranczaka nic wspolnego...Nazywa sie Baranski, ps."Baranczak". Ma bloga,  tam sie przedstawia, sa w sieci artykuly o tej jego recenzji, etc.  Jest jaki jest (co slychac na filmiku) ale wszystko wskazuje na to ze jest ksiedzem z diecezji szczecinskiej.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 5 października 2018 00:32
5 października 2018 01:18

To o mnie chodzilo, gdyz ja sie przyczepilam do Syringi :)

Chodzilo mi tylko  zbyt szybkie wyciaganie wnioskow - przypisywanie do znanego nazwiska- bez sprawdzenia dosc latwo dostepnych informacji.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 5 października 2018 01:18
5 października 2018 01:58

 Dzięki.  Miejmy nadzieję, że to kończy spór. W sumie to w tej diecezji szczecińskiej podobno już mają problemy z  "materiałem ludzkim" i niedługo będzie to  "teren misyjny", bo na terenach post-pegieerowskich łatwiej o "Biedronia" niż o zdolnego i inteligentnego - kleryka.  Co ten "ksiądz Michał" wygaduje na temat tego filmu to "ręce i nogi opadają". Jakiś "syndrom sztokholmski" czy co.

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @pink-panther
5 października 2018 10:10

PAN BÓG JEST PISOWCEM-R.A.Ziemkiewicz

 

Pisałem już o tym wielokrotnie, nie chce się powtarzać - w polskiej postkolonialnej wojnie rodzimych Hutu z rodzimymi Tutsi katolicka tożsamość i tradycja są w samym środku pola walki. Jakikolwiek antypisowski czy antyprawicowy hejt człowiek zalurkuje, choćby rzecz dotyczyła dziury w moście albo jakiejś inne sprawy nic wspólnego nie mającej z ideolo, w drugim, najdalej trzecim zdaniu padnie jako obelga przymiotnik "katolicki". "Dlaczego katolicy wp...lili się na naszą imprezę?!", wściekali się kiedyś - cytowałem - użytkownicy forum radia Tok FM obrażeni, że przed jakimś koncertem, przypadkiem odbywającym się 1 sierpnia, pokazano im minutowy filmik przypominający o Powstaniu Warszawskim. Powstanie Warszawskie jest katolickie, Kaczyński jest katolicki, bo dla "kompradorskiej" części Polski w ogóle wszystko, czego nienawidzi, co obciachowe, przynosi nam wstyd w Europie i sprawia, że nie jesteśmy Niemcami ani innymi "Europejczykami", ucieleśnia się właśnie w Kościele i religii.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sądził chyba, że wskutek szczęśliwych dla tradycjonalistów wyborów z roku na rok znikną ludzie, którzy kiedyś wykupywali pisma Urbana czy głosowali na Palikota? Nie tylko nie zniknęli, ale są cholernie sfrustrowani, poobijani, i można było się spodziewać, że jeśli dostaną taką okazję, stawią się w kinach gorliwie jak na bojowy apel.

Oczywiście to tylko część popytu na film. Po stronie nominalnie katolickiej też jest silny potencjał antyklerykalizmu, choć innego zupełnie, niż ten lewicowy, salonowy. Mówiąc umownie - to zawiść o księżowską limuzynę (choć gdyby zamiast wypasioną furą ksiądz jeździł jakimś ekologicznym pierdzikółkiem, to ci sami zawistnicy by nim gardzili - ot, antynomie postchłopskiej duszy). Ta gotowość okazywania księżom jako takim głębokiej niechęci zupełnie nie kłóci się z religijnością, pojmowaną jako system rytuałów. Kler pełni w niej rolę usługodawców: ochrzcić, dać pierwszą komunię i ślub, pochować i poświęcić jaja. I psioczy się na niego tak samo, jak na lekarzy, nauczycieli czy piekarzy. Co, mimo pozornych podobieństw, bynajmniej nie wiąże się z sympatią dla salonów, zwołujących się w tym samym stopniu pogardą dla księży, jak i dla "hołoty mnożącej się za pięćset plus".

W ogóle, pan Smarzowski, mam wrażenie, odkrył swego rodzaju kamień filozoficzny - no, może tylko kamyk - popularności w Polsce. Jeśli zgodzić się ze sławnym teoretykiem, nie pomnę już nazwiska, który sztukę budowania wszelkich fabuł, czy to literackich, czy filmowych, sprowadził do "plotkowania o nieznajomych" - to Smarzowski przekształcił to w "obmawianie nieznajomych". Jego filmy, te główne w dorobku, to właśnie takie uwielbiane w towarzystwie "obrabianie d..." wszystkim jak leci: bogatym chamom, urządzającym progeniturze wypasione wesela, i biednym chamom, nażerającym się i upijającym na ich koszt, choć sami fundatora nienawidzą, funkcjonariuszom drogówki, pijaczynom-inteligencikom i innym "leszczom"... Model filmu "a la Smarzowski" to złota żyła, można tak bez końca, a w każdym razie długo: o politykach, o sędziach i prokuratorach, o fundacjach pozarządowych, o mediach... Co tam będę podpowiadał, artysta przecież wie, unosi się nad naszymi głowami niczym gołębica i wypatruje z góry, komu teraz z kolei narobić, ku ogólnej uciesze, na głowę.

Ktoś to zresztą wyłapał, po internecie krąży od pewnego czasu parodia "następny film Smarzowskiego" - o szkole i nauczycielach. Nic dodać, nic ująć. 

A Polacy, po wszystkich tych strasznych przejściach, jakie nas od pokoleń mieliły, miażdżyły i kompostowały, uwielbiają, gdy mówi się źle o innych - zwłaszcza o innych Polakach. Zwłaszcza o Polakach bogatych, "ustawionych" i "mogących" - a tak przecież postrzegani są księża.

Jeśli dodać do tego skalę promocji, w którą włączyły się intensywnie - być może ze względów podanych na wstępie - wszystkie media sympatyzujące z "salonem", a chcąc nie chcąc, dla polemiki, także te nie sympatyzujące, trafienie w serię ogromnie nagłaśnianych pedofilskich skandali na Zachodzie, no i, w ogóle, atmosferę draki, która zawsze popularkę pompuje - to film był skazany na sukces, bez względu na jego walory fabularne i artystyczne, względnie ich brak (o czym się w ogóle nie wypowiadam, bo filmu pewnie jeszcze długo nie obejrzę, jako że nie jestem go ciekaw, a czasu mam mało).

Przejrzałem parę wywiadów ze Smarzowskim i nawet zdziwiło mnie, że tak niedbale nosi on maskę, którą na użytek promocji filmu wymyślili - jak się domyślam - marketingowcy. Maskę "zatroskanego" o Kościół i w ogóle o coś, namawiającego do "głębokie, poważnej dyskusji", wyrażającego niepokój i takie tam. Pan Smarzowski nawet nie ukrywa, że ma na punkcie "czarnych" nakukane jak, nie przymierzając, Pieczyński, Środa czy Gretkowska, a kto trochę zna Kościół, łatwo pozna, że wiedza reżysera o nim jest czerpana z gazet. W sumie nawet nie próbuje ukryć, że jego dzieło jest wkładem w wojnę prowadzoną z "pisowcami". A po troszę też ekspiacją za "Wołyń", który akurat bardzo się obecnej władzy spodobał i to musiało Smarzowskiego przerazić, że też z niego zrobią pisowca, co przecież w tych kręgach, w których się obraca, równałoby się śmierci - mówiąc językiem mojego podwórka, musiał się po prostu w oczach swego środowiska "naprostować".

Ludzie obejrzą, porechoczą, ucieszą się, że "czarnym" dowalono równo, na szalejących w przypływie wigoru lewaków popatrzą z dystansem, a w następnych wyborach zagłosują tak, jak im ich zdrowy chłopski rozum podpowie, bo to to przecież tylko film. Nie mówię, że Kościół nie ma w Polsce problemów - ale zjawisko pt. "Kler Smarzowskiego" ma się do nich nijak. Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-pan-bog-jest-pisowcem,nId,2640673#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @jestnadzieja 5 października 2018 01:14
5 października 2018 12:31

"Jest jaki jest (co slychac na filmiku)" -  i widać
a raczej nie widać w mieszkaniu żadnego (oprócz koloratki) atrybutu katolickiego księdza.

To jeden z tych postępowych Lemańskich?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Krzysztof5 5 października 2018 10:10
5 października 2018 13:52

Dzięki za linka i za obszerny fragment przemyśleń pana Ziemkiewicza.
W sumie trudno się z nim nie zgodzić. Zwłaszcza w kwestii tego, że palikociarnia  i całe środowisko urbanowe  są od kilku lat w potwornym stresie i strasznie wyposzczona brakiem dostępu do władzy, więc rzuciła się do kin, jakby to był jakiś znak, że "trendy się odwracają szczęśliwie" i "cała władza w ręce nas".

Również zimna ocena tzw. ludowej niechęci do księży, zwłaszcza w środowisku nowobogackich ma jakieś oparcie w przykładach  z życia wziętych.
Niewątpliwie Smarzowski próbuje od początku udawać, że ten film to "z troski" jest. I przypuszczenie, że przestraszył się peanów ze strony pisowskich mediów za "Wołyń"  - to trafienie w dziesiątkę. On nawet dostał Gloria Artis za "Wołyń".

Film "Wołyń" za zgodą "zleceniodawców" i "zleceniobiorcy" był w stosunku do prawdy historycznej - zapudrowany niemal "na śmierć",ale "mleko się rozlało". Towarzysze ukraińscy latają po Europie w ślad za tym filmem i próbują blokować wyświetlanie. A w ramach "swojej" polityki historycznej - podobno budują pomnik Trockiemu a blokują wybudowanie pomnika Paderewskiego a dom jego ojca - popada w ostateczną ruinę.

No więc rzecz z tym filmem jest taka, że właśnie jest tuż po premierze i znajdujemy się w oku cyklonu. Sprawa jest "zorkiestrowana" idealnie, bo i apelacja o milionowe odszkodowanie za molestowanie seksualne jakiegoś księdza - toczyła się w sądach i wyrok zapadł korzystny dla ofiary.  U urbaniątek i zandbergowców - stan euforii.

Zgadzam się, że ten film będzie miał minimalny wpływ na wyniki wyborów, bowiem PO swoich złodziejstw i polityki proniemieckiej nie wygumkuje, program 500+ - w toku i w pełni zaakceptowany, bo niby dlaczego nie i ludzie zaczynają politykę traktować jako rachunek zysków i strat a nie jako "sumę patriotycznych uniesień".
Może nawet być odwrotnie i katolicy, jak już zobaczyli jak wygląda "antykatolicka morda" w pełnej akcji, to do urn polecą masowo. W obronie KK.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @szarakomorka 5 października 2018 12:31
5 października 2018 13:54

Też mi się wydaje, że to jakaś ustawka, bo ten film tak drastycznie odbiega od tzw. prawdy materialnej, że żaden uczciwy ksiądz nie pozwoliłby sobie na uwagi w stylu  "genialna gra Gajosa".

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @szarakomorka 5 października 2018 12:31
5 października 2018 14:30

Na takiego wyglada. Ten "ksiadz" to u niego dopiero na ktoryms tam miejscu. Tak bylo z Miedlarem tez...

http://www.michalbaranski.pl/

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 5 października 2018 13:54
5 października 2018 14:41

Jestem bardzo rozczarowana niestety opiniami kilku ksiezy. Chyba na zasadzie "nie bedziemy tu uchodzic za takich zagorzalych katoli" padaja opinie w stylu: dobra gra aktorska, moze cos z tego dobrego wyniknie...

Przejrzalam juz kupe filmikow z recenzjami i widze, ze czesc z tych mocno wierzacych, odpornych, po ktorych film splynal jak po kaczce (w sensie: uwazaja, ze nie wyrzadzi krzywdy nikomu), za cholere nie potrafi postawic sie w sytuacji ludzi - byc moze dopiero od niedawna w Kosciele, moze mlodych swiezo nawroconych (np.pod wplywem O.Szustaka) - ktorym ten film wyrzadza szkode na psychice. W komentarzach pod filmami widze, ze czesc mlodych osob mowi o tym, ze w czasie mszy sw. po Przeistoczeniu automatycznie (po obejrzeniu filmu) pojawilo im sie w glowie: "zloto i dolary". To jest jednak sila kina, i takie g.... najlatwiej sie do czlowieka przykleja. I chyba wlasnie o to diablowi za pomoca pana Wojtka chodzilo.

Ja wiem, ze i tak nie wygra, ale bagatelizowanie tego (oraz prawdziwych intencji rezysera) przez duchownych nie powinno miec miejsca.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 4 października 2018 18:17
5 października 2018 14:51

Chlopok sie marnuje, bo chce byc muzykiem, najwyrazniej to jest silniejsze, co widac po jego stronie autorskiej:

http://www.michalbaranski.pl/index.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 5 października 2018 14:41
5 października 2018 14:57

Nie rozumiem tego stylu myślenia. Zapewne dotyczy to najmłodszych, którzy nie mają przekazów rodzinnych o prześladowaniu KK za komuny. O skali i metodach tego prześladowania. Wtedy byliby bardziej powściągliwi w zachwytach, bo rozumieliby o co chodzi. Poza tym nie wiem, ilu "zadaniowanych" udało się wcisnąć do seminariów po roku 1989, bo taką możliwość też dzisiaj trzeba brać pod uwagę. Lemańscy tego świata nie wzięli się znikąd. Ironia losu jest taka, że najbardziej podejrzewany "o te rzeczy" "filar KK w Polsce" był tak "postępowy", że bardziej się nie dało. Ale "kwity zniknęły" w IPN.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 5 października 2018 14:51
5 października 2018 15:04

Chłopak "z osobowością".  System przyjmowania do seminariów duchownych tuż po maturze tworzy pewne ryzyka: to są czasem chłopcy całkiem oderwani od życia  i pragnący jakichś "wielkich rzeczy". Kiedy ich niepraktyczny idealizm zderza się z szarą "pragmatyką" życia w KK mogą być strasznie rozżaleni. Powołanie to bardzo delikatna sprawa.  Mieliśmy w pracy i w "S" kolegę "technika chemika", któremu już stuknęło lat 30 i troszkę i nagle zniknął nam z horyzontu. I odnalazł się za kilka lat jako kleryk zbierający na tacę na seminarium. Kiedy złapaliśmy Go pod kościołem, żeby pogadać, wyznał, że miał od lat powołanie, ale ksiądz proboszcz się  nie zgadzał, bo kandydat był jakoby troszkę stary. Ale w końcu wybłagał zgodę i teraz mówi, że bardzo dobrze mu w seminarium, tylko trochę "męczą go te książki" bo już "trochę za stary" , ale widzi, że ma jednak wielką przewagę nad znacznie młodszymi kolegami, bo oni zupełnie nie znają życia i się łamią psychicznie na byle jakich trudnościach. I został super-księdzem. Sól ziemi.
Teraz mamy stan konfrontacji i niektórzy są zbyt wstrząśnięci atakiem, żeby spokojnie pomyśleć z dystansu o całej sytuacji. Może bardzo chcieli "nawracać" a tu "nawracani" teraz plują mu w twarz i obrzuacają najgorszymi wyrazami.

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @pink-panther 4 października 2018 18:33
5 października 2018 15:11

Niestety było tego znacznie więcej. W 2016 Cenckiewicz odkrył dane około 20 tys. żołnierzy i oficerów, którzy nie będąc Polakami pozostali w LWP po 1945 roku:

https://wpolityce.pl/historia/313415-cenckiewicz-tysiace-sowietow-z-lwp-ukrytych-w-nieznanych-historykom-kartotekach-caw

Do tego dochodzą rodziny. Plus "kadry" w słuzbach bezpieczenstwa, przemyśle i innych strategicznych miejscach. Sowieci mieli oryginalne blankiety, pieczatki, które zdobyli po 17.09.1939 roku. Akcje osiedleńcze trwały do 1956 roku. Ostrożne szacunki to jakieś 500 tys.  

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @MZ 4 października 2018 18:53
5 października 2018 15:15

Przejeli też oryginalne blankiety, druki i pieczątki, że o archiwach dwójki nie wspominając. Nie musieli nawet niczego fałszować - wystarczyło wypisać.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 5 października 2018 14:57
5 października 2018 15:18

"Zapewne dotyczy to najmłodszych, którzy nie mają przekazów rodzinnych o prześladowaniu KK za komuny."

Tak wlasnie jest, kontekst historyczny jest calkowicie pomijany przez tych wlasnie duchownych.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 5 października 2018 14:57
5 października 2018 15:36

Tu dopiero jest jazda:))

Pani Jola, katoliczka nowoczesna (kiedys prowadzila kanal hipster-katoliczka, w ktorym udowadniala wszystkim, ze katolicyzm moze byc "fajny", nie taki babciowo-rydzykowy) ze srodowisk okolo-TP (mowi ze do tego jednego medium ma slabosc), ostatnio przechodzi kryzys wiary, no bo ci ksieza tacy zli sa.

Dla mnie to jest niepojete, jak osoba, ktora byla w sytuacji uprzywilejowanej (blisko z roznymi redakcjami katolickimi, przeprowadzala wywiady)  poznala wielu fantastycznych ludzi Kosciola (msze sw.na jej slubie koncelebrowal dominikanim Tomasz Nowak oraz ks.Wegrzyniak, z GN)  a skupia sie i cala swoja opinie opiera na jakims jednym swoim rozczarowaniu. Cos slaba ta wiara...

Od czasu do czasu ja ogladalam i widze spora zmiane, po slubie jakos posmutniala (moje wrazenie) - nie ta osoba.

To pani Jola stoi m.in. za afera z ks.Stryczkiem. Po prostu "idzie na calosc" w akcji "oczyszczania" Kosciola. Smutne.

https://www.youtube.com/watch?v=3w-6Tpc-uSM&lc=z23mu1sxzv2kxnmckacdp432oeg32m0balbikqvxqc1w03c010c.1538679994864866

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @Krzysztof5 5 października 2018 10:10
5 października 2018 15:53

Do Ziemkiewicza zniechęca mnie nieszczerość w jego diagnozach. Takie pitolenie o pęknieciu, podziałach - "w polskiej postkolonialnej wojnie rodzimych Hutu z rodzimymi Tutsi katolicka tożsamość i tradycja są w samym środku pola walki. ".

Nie wiem z czego to wynika, bo przecież facet nie jest głupi. Dla mnie sprawa jest oczywista. Rzeczywisty konflikt jest między "elitami" które przyjechały tu na sowieckich czołgach plus skaptowanymi przez nich renegatami a resztą Narodu. Przecież jeżeli dobrze poskrobać to te Michniki, Hollandy, Smarzowskie, Tuski, Rostowskie itd. itp. TO PO PROSTU NIE SĄ POLACY !!! Oni przez generacje przyzwyczajeni sa do tego żeby nas eksploatować i doić, a teraz nie mogą znieść że im się siła robocza w "ten kraju" zbuntowała i o zgrozo będą musieli uczciwie pracować.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @jestnadzieja 5 października 2018 14:51
5 października 2018 16:10

Też takie odniosłem wrażenie, że nie może sam się określić kim jest i kim chce być.

zaloguj się by móc komentować

malwina @jestnadzieja 5 października 2018 15:36
5 października 2018 16:49

"Pani Jola, katoliczka nowoczesna (kiedys prowadzila kanal hipster-katoliczka, w ktorym udowadniala wszystkim, ze katolicyzm moze byc "fajny", nie taki babciowo-rydzykowy)

a skupia sie i cala swoja opinie opiera na jakims jednym swoim rozczarowaniu. Cos slaba ta wiara..."

to b. charakterystyczne dla "fajnych katolikow": "belka" w oku tego swiata im nie przeszkadza. przeszkadza im drzazga w oku Kosciola. 

najzabawniej pani Jola wypadla u MamaLama, gdzie opowiadala o rutynie malzenskiej. po ...roku stazu malzenskiego.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuchcik 5 października 2018 15:53
5 października 2018 17:18

Ale on tego nie powie, bo "żyć trzeba" w sensie - żyć trzeba na sympatycznym poziomie. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuchcik 5 października 2018 15:11
5 października 2018 17:19

No to ładnie. Mnie nic nie dziwi bo z tą wiedzą żyję kilkadziesiąt lat i tzw. obserwacja uważna to potwierdza. 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther
5 października 2018 18:07

Z okazji dzisiejszego swieta, odrobine Dobrej Nowiny z Lagiewnik:

https://www.sanktuarium.faustyna.pl

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 5 października 2018 18:07
5 października 2018 22:42

Wielkie dzięki za linka. Dzisiaj św. Faustyny Kowalskiej, jutro Pierwsza Sobota Miesiąca a w niedzielę - odpust u Matki Boskiej Różańcowej. Taki - program na weekend.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @pink-panther
6 października 2018 13:35

Trochę poza tematem, ale tylko trochę - a może i nie.

 

Konferencja, która odtąd przyjęła przewodnie hasło „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”, od początku organizowana jest przez Komitet Organizacyjny, na czele którego stoi bp Tadeusz Pieronek, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Fundację Konrada Adenauera oraz Fundację im. Roberta Schumana w Luksemburgu. Koordynatorami przedsięwzięcia są: Falk Altenberger, Rafał Budnik, Małgorzata Chudzio, Hanna Dmochowska i Michał Góra.

http://www.kosciol-europa.org.pl/idea/

 

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po udziale w międzynarodowej konferencji "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej" w Krakowie wyszedł na Rynek Główny, by spotkać się z mieszkańcami miasta. 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/donald-tusk-na-spotkaniu-z-mieszkancami-krakowa/y3xp2nn

Donald T. to ten, co się bskupom nie kłaniał, jak gen. Świerczewski kulom - no, ale jak się Kościół zdyscyplinuje i ustawi, to można się nawet spotkać. Cwany to on jest, bardziej od Prezesa - bo od tworzenia PISFu zgłosił votum separatum - nie to co katolicy ustawowi:

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&4&103&42

 

zaloguj się by móc komentować

Tytus @pink-panther
6 października 2018 15:10

Artykuł i dyskusja pierwsza klasa. Dziękuję.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Wolfram 6 października 2018 13:35
6 października 2018 15:49

Dzięki za linki i info. Wpadł w dobrym momencie, jeśli chciał "ocieplić wizerunek", jego potencjalny elektorat  wali do kin i najstarsze ormówki przypominają sobie, że były molestowane przez księdza jak miały lat 9. Na pytanie, czy w TYM mieście i "który ksiądz" odpowiedź jest: "a nie, to nie tu, to w.... nazwa miasta wojewódzkiego).
Dzięki też za linka do statystyki głosowania w sprawie PISF. Widać, że SLD "ciągnęło ten wózek" a inni z nim, zaś "naszyści" wykonali karnie ustawę. No i mamy "Pokłosie", "Idę" i całą "filmotekę Smarzowskiego", nie mówiąc o Partyce Vedze (?) Vega (?). 
Szkoda im tego Tuska tak zostawiać "bez przydziału", bo trochę kasy w niego włożyli. A apb Pieronek też żwawy, jak na te swoje 84 lata.  Brawo on.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Tytus 6 października 2018 15:10
6 października 2018 15:50

Dzięki wielkie w imieniu swoim i komentatorów. Temat okazał się bardzo "rozwojowy".

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther
6 października 2018 16:46

Właściwie to jest Hollandówna, a była Adamikowa...

Tak czy inaczej, interes rodzinny sze kręci - właśnie Olga Chajdas, żona jej córki nakręciła swój pierwszy film:

http://tv.wirtualnemedia.pl/film/nina-film-olgi-chajdas-zwiastun

 

zaloguj się by móc komentować


Wolfram @pink-panther
6 października 2018 18:06

Oni maja dalej idące plany niż deprawacja nieletnich.

Tow. Młynarska:

"Kler" każe nam zapytać także samych siebie o to, jak długo jeszcze będziemy tolerować pouczanie nas i moralne szantażowanie przez grupę społeczną, która choć przypisuje sobie patent na prawdę objawioną, składa się przecież z ludzi, jak my.

Stanowi on [cytat] esencję negowania doktryny, opartej na nauce Kościoła.

Chodzi o stwierdzenie, iż prawda Kościoła jest względna, Objawienie jest jedynie poglądem (jednym z wielu, a jego prymat jest nieuprawniony) - zaś etyka i aksjologia katolicka nie mogą być podstawą tworzenia prawa czy jakichkolwiek innych norm (pisanych bądź nie).

Jest więc ta wypowiedź - kontynujacją myśli Oświecenia - a więc kontynuacją czegoś, co trwa i jest intensywnie, konsekwentnie i w sposób zaplanowany czynione co najmniej od okresu Konstytucji 3 Maja i kasat.

Sam film jest elementem czegoś, o czym mówił Prof. Kucharczyk - propagandy antykatolickiej, stosującej w tym przypadku manipulację, polegającą na tym, iż deklaruje się krytykę wybranych jednostek, ktore być może czynią źle - w istocie nie chodzi o krytykę jednostek czy zachowań patologicznych - a o zanegowanie całkoształtu. Tzn. chodzi o odebranie Kościołowi legitymacji do głoszenia norm postępowania w relacjach rodzinnych czy obyczajowych, nie mówiąc o normach i działaniach stricte gospodarczych.

Ponieważ doktryna katolicka, czy chrześcijaństwo w ogólności jest podstawą cywilizowanego prawa - wobec którego Konstytucja jest wtórna - chodzi tym, co prowadzą wojnę nie o rzekome łamanie Konstytucji (zarzut pozorny i pozbawiony podstaw faktycznych) - a o stworzenie nowej, wypranej z wiary w Boga.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 6 października 2018 16:46
6 października 2018 19:01

Na odwrót: Kasia jest Adamik bo jej tatuś to reżyser (ostatnio operowy chyba) Laco Adamik, były mąż mamusi Holland.  No i ta "żona" to jest coś tak "europejskiego" i "światowego", że człowiek czuje "rispekt":)))

Dzięki za linka.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 6 października 2018 18:18
6 października 2018 19:22

Problem tych ludzi polega na tym, że od samego początku Hollywood w zasadzie nic się nie działo w przypadku jakichś przestępstw na tle seksualnym. To były zupełnie wyjątkowe sytuacje. Co najwyżej jedna na dekadę, nie częściej. Gwiazdorzy cieszyli się ochroną mediów a policja też nie wkraczała, jeśli sprawy nie były oczywiste i poznane szeroko przez opinię publiczną.

Dopiero teraz nastąpiła jakaś totalna zmiana i prokuratury łapią każde "wspomnienie", jakie się pojawi. Zdjęto "kryszę" - nie wiem, dlaczego.

Ale od sprawy Weinsteina jest "zupełnie inaczej" ale wajcha się odkręciła w drugą stronę i teraz "wystarczą wspomnienia sprzed lat". Natomiast w przypadku Kevina Spacey - sprawy są i stare ale też "całkiem świeże".
Co do Robina Williamsa, to skojarzyło mi się z zespołem Fleetwood Mac, który ostatnio przeżywał renesans popularności. Zarówno prasa jak i internauci piszą otwartym tekstem że spośród pięciorga "filarów zespołu", trzy osoby miały bardzo poważne problemy z narkotykami. Z pierwszego zestawu został tylko Mick Fleetwood a dwaj bardzo wybitni: Peter Green i Danny Kirwan - gdzieś w czasie wystepów w Hamburgu - w jakimś pałacyku - zostali poczęstowani najpierw jakimś lekkim narkotykiem a potem 'spróbowali kwasu" - i wyłączyło ich z gniazdka. Niby żyli, ale nie ogarniali rzeczywistości a Danny Kirwan 20 lat spędził jako bezdomny na ulicach Londynu. A był wspótwórcą megahitu 'Albatros" i jakichś dwóch innych w końcu lat 60-tych. Miał zaledwie 20 lat.  "Nowy skład" z udziałem pań "też brał" a zwłaszcza opowiadała o tym pani Stevie Nicks supergwiazda.
Piszę o tym, ponieważ zarówno w świecie filmu jak i tzw. muzyki młodzieżowej - konsumpcja narkotyków jest gigantyczna i nie wszyscy potrafią się zatrzymać.  Wydatki idą w miliony dolarów. 

Tam wszyscy są od czegoś uzależnieni: jak nie od narkotyków to od seksu albo od innych rzeczy.

Przemiał "talentów" w branży rozrywkowej USA i Wielkiej Brytanii jest niesamowity.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 6 października 2018 18:36
6 października 2018 19:26

 Na razie tylko się przyglądamy, bo to bardzo nowa sytuacja: odeszło nie tak dawno najstarsze pokolenie powojennych "mistrzów filmowych" i okazało się, że na ich miejscu - nikogo nie ma. Dosłownie. Same beztalencia kroją same knoty. A kasa płynie. "Era Smarzowskich" może potrwać bardzo krótko, bo zrobił coś bardzo kłamliwego w stylu późnych lat 40-tych XX w. i ma wielki "elektorat negatywny". Będzie łatwo go utrącić.

Co do "tematu katolickiego", to jest po prostu zabawne, jak oni są bezradni wobec spraw dla nas oczywistych. Obcy. Totalnie - obcy.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Danae 6 października 2018 18:36
6 października 2018 20:35

Ja juz to wyzej linkowalam, ale podam jeszcze raz. Holland, jej corka z zona + jeszcze jedna pani byly akurat mocno zajete, bo wyrezyserowaly wlasnie nowy serial dla Netflixa. Serial nazywa sie "1983" i jest to historia alternatywna. Zaczyna sie od ataku terrorystycznego w Krakowie. Ciekawe jakiez to swoje marzenia snuje na nasz temat scenarzysta Joshua Lang..

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/1983_(serial)

https://media.netflix.com/pl/press-releases/the-first-polish-netflix-original-series-is-currently-in-production

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 6 października 2018 20:25
6 października 2018 22:30

To jest tzw. "klasyka nomenklaturowa przełomu Gomułki i Gierka": już się dorobili, mieli domki na swoich komunistycznych osiedlach, ale stres ich dobijał, bo na siebie donosili do wyższych instancji i upadek z wysokiego stołka był zawsze prawdopodobny. Więc chlali. Słyszało się to i owo o imprezach zakrapianych z udziałem chętnych towarzyszek, więc i do rozwodów dochodziło. Ale rzadko,bo partia nie pochwalała takich rzeczy jak rozwód we własnym gronie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 6 października 2018 21:17
6 października 2018 22:33

Może Joshua Lang dał tylko nazwisko a wymysły były tutejsze. Natomiast ciekawe jest to, że na liście płac tego filmu jest pani Olszańska Michalina, która błysnęła w rosyjskiej superprodukcji o Matyldzie Krzesińskiej - baletnicy (zagrała Krzesińską). A to jest córka tego Olszańskiego aktora, co się przebierał za kawalerzystę i w furażerce jakieś komentarze polityczne wygłaszał. Sto pociech z nim było. A potem córeczka nagle kręci jeden za drugim filmy wysokobudżetowe a to w Rosji, a to w Czechach. A teraz u Hollandowej.  To chyba wiemy, na czym stoimy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 7 października 2018 10:04
7 października 2018 11:14

W  świecie filmu to ta "produkcja" Agnieszki Holland i jej córki oraz towarzyszki życia jej córki jak również - siostrzeńca (Antoni Komasa  Łazarkiewicz) - to chyba jakaś poważna próba powtórzenia sukcesu serialu "House of Cards', który również został wyprodukowany na zlecenie Netflixa. No ale wiemy, że pani Holland zupełnie nie ma serca do pokazywania Polaków inaczaj niż "jako Roberta Więckiewicza". Może jej się wydawało, że świadome i stałe skrzywianie obrazu pewnej grupy etnicznej - nie odbije się na poziomie całości. Ale się odbiło i nic nie wychodzi. Słowaka Janosika zatopiła w sposób spektakularny.

Inna sprawa jest taka, że jeżeli ktoś chce utrzymać panią Holland w charakterze "autoryteta moralnego" w "tymkraju", to musi jej dać jeść i pić a teraz nie wypada jej brać tak na oczach wszystkich - kasy z PISF, chociaż pan minister Gliński, jak wiadomo - się nie wtrąca do procesu decyzyjnego. Więc "przyjaciele z USA" a może nawet sam George S. zamówił u Netflixa takie "danie" a właściwie cały "obiad".  Bo pani Agnieszka musi całą rodzinę wyżywić a w "tymkraju" brzydzi się dotknąć tutejszej złotówki:)))))

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @pink-panther
7 października 2018 11:36

@pink-panther@Danae

Za pozwoleniem,

trochę SYMBOLIKI;

KACZYN,

 Aleksander Kaczyński (1890–1956)  ojciec Rajmunda Kaczyńskiego pochodził z rodziny szlacheckiej herbu Pomian, wywodzącej się z Kaczyna Starego i Kaczyna-Herbasów na Podlasiu

x. Zygmunt Kaczyński (ur. 15 października 1894 w Kaczynie wg.Wiki

 x. Zygmunt Kaczyński urodził się 15 października 1894 r. w Warszawie,wg. Mirosława Biełaszko 
     IPN Warszawa 

124 rocznica urodzin Męczennika Śp.Księdza Zygmunta Kaczyńskiego-jedynego duchownego pełniącego funkcję ministerialną w Polskim Rządzie na uchodźstwie.Ratującego Żydów.Ks.Kaczyński został zamordowany przez UB na Mokotowie w 1953 r..

A to list z podziękowaniami za pomoc Żydom od "American Jewish Joint Distribution Committee" z 1948r. Szkoda,że Żydzi nie poprosili swoich Braci...Bermana i Goldberga...o darowanie życia Polskiemu Kapłanowi

Wieczna Pamięć

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @pink-panther
7 października 2018 11:47

"Nie dam się złamać" http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/ksieza_niezlomni/zygmunt_kaczynski/

Fragmenty niepublikowanych "Pro memoria" Prymasa Stefana Wyszyńskiego opisujące ostatnią drogę ks. Zygmunta Kaczyńskiego 
   
   18 V 1953, poniedziałek 
   W międzyczasie otrzymałem wiadomość o pogrzebie ks. kanonika Zygmunta Kaczyńskiego. Zmarł w więzieniu dnia 13 maja bieżącego roku. Siostra otrzymała powiadomienie od władz więziennych, że zwłoki będą dostarczone do kościoła na Powązkach, gdzie może być Msza Święta w obecności 6 księży i rodziny. Zwłoki dostarczono dnia 18 maja o godzinie 9.40, w pace, bez ubrania, z głową osłoniętą papierem, po widocznych śladach sekcji zwłok. Ksiądz Kaczyński umarł rzekomo nagle, ku niespodziance władz więziennych. Ksiądz prałat de Ville odprawił Mszę Świętą i sam odprowadził ciało do grobu rodzinnego. Umarł w więzieniu człowiek o głośnym w Polsce i za granicą nazwisku. Śmierć ta zawstydza naszych rządców i dlatego pogrzeb urządzono po cichu. 
   
   19 V 1953, wtorek 
   Ksiądz prałat de Ville poinformował mnie szczegółowo o pogrzebie księdza prałata [Zygmunta] Kaczyńskiego na Powązkach. Ciało dostarczyli funkcjonariusze Bezpieczeństwa w liczbie 20; byli dość surowi i przykro traktowali zebranych księży i rodzinę. Jeden prałat wycofał się i opuścił nabożeństwo. Ciało ubrano w sutannę i ornat; było bardzo pokrojone na sekcji zwłok. Noszę się z zamiarem odwołania się do prokuratora [Zarako - przyp. M.B.] Zarakowskiego, który informował siostrę ks. Kaczyńskiego o zgonie. 
   
   20 V 1953, środa 
   O godzinie 7.30 odprawiłem Mszę Świętą w kaplicy Pana Jezusa w archikatedrze, za duszę śp. ks. prałata Kaczyńskiego. Zgon tego człowieka, tak mi dawniej dalekiego, zbliżył mnie doń bardzo. Stał się symbolem, a swą dzielną postawą w ciągu czterech lat pobytu w więzieniu dał wspaniały przykład ducha kapłańskiego. Po powrocie przyjąłem siostrę ks. Kaczyńskiego, która dzielnie walczyła nie tylko o uwolnienie brata, ale o jego duchową postawę. Jeszcze 4 maja, w czasie widzenia się z bratem, odniosła wrażenie jego tężyzny duchowej. Nagła śmierć jest tajemnicą dla nas wszystkich. Ostatnie zapewnienie księdza prałata było: "Nie lękaj się, ja się nie dam złamać. Jestem tu potrzebny dla tych, co się załamują"

informacje o x. Kaczyńskim z https://twitter.com/anitaschelde

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Krzysztof5 7 października 2018 11:36
7 października 2018 13:21

Dzięki za fotokopię. Sprawa x Kaczyńskiego jest bardzo wyciszana w III RP. Podobnie jak jest wyciszana sprawa Gazety Warszawskiej - czyli likwidacja, aresztowania i mordy.
Bo "najbardziej prześladowany' był, jak wiadomo za Stalina - Tygodnik Powszechny.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Krzysztof5 7 października 2018 11:47
7 października 2018 13:24

Dzięki za linka i za fragment wspomnień Prymasa Wyszyńskiego. Potworna sprawa ale wtedy - to była "codzienność'. Należy pamiętać, ze synowie i wnuki tych ubeków - mają się dzisiaj świetnie i nieoficjalnie "weszli" do układu okrągłostołowego.   Więc "jest jak jest" a raczej "jest jak było", czyli - Księża umierają w tajemniczych okolicznościach a reżyser Smarzowski za państwowe pieniądze może nawet Świętego Księdza - oblać szambem.  Tak to działa.

zaloguj się by móc komentować

mooj @Krzysztof5 7 października 2018 11:36
7 października 2018 14:34

Wydaje się, że ks. Zygmunt Kaczyński urodził się w Warszawie 3/15 X 1894 roku

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=1&zs=0159d&sy=1894&kt=1&plik=629-630.jpg#zoom=1&x=187&y=255

 syn Franciszka (z Juliana i Urszuli) i Józefy Gustawy pv Jaskulskiej, dd Koper córki Moszka i Ruchli, wdowy po Stanisławie

 

interesującym (choć zupełnie poza tematem) jest akt urodzenia Kazimierza, także syna Franciszka i Józefy Gustawy Kaczyńskich

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=1&zs=0159d&sy=1894&kt=1&plik=651-652.jpg#zoom=1&x=714&y=1820

urodzonego dziewięc dni później: 12/24 X 1894 roku

 

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther
7 października 2018 17:28

Może ktoś to już napisał, może się będę powtarzał...

Film "Kler" to (zamierzony lub nie) element całej akcji wymierzonej w Kościół Katolicki z tym ostatnim zawieszaniem dziecięcych bucików wyłącznie. Wszelkie pitolenie o "oczyszczeniu" to bzdury.

Coś, co rzuciło mi się na oczy z "okazji" tego "eventu to:

- zarzut że pedofilia w Kościele jest gorsza niż gdziekolwiek bo tutaj pedofile są ukrywani "systemowo". Czyli np. pedofile są przenoszeni od parafii do parafii zaś pedofilia wśrod chłopięcych chórów ot w takim Poznaniu pewnie nie była ukrywana "systemowo" skoro trwała kilkadziesiąt lat, nawet przechodzila z ojca na syna i zakończyła się śmiercią dyregenta na wskutek AIDS.

- argumenty, ze pedofilia to nie homoseksualizm i nie może być z nim utożsamiany; rozumiem czyli seks dorosłej osoby z 14latkiem jest bardzo zły a z 16-latkiem nie jest zły (przynajmniej w PL) i to są zupełnie różne rzeczy.

- każda próba nawiązania rozmowy w kwestii pedfofilii w innych miejscach niż KK ("ale teraz rozmawiamy o KK a nie o islamie"), co z seksualizacją dzieci w kwestii edukacji seksualnej od najmłodszych lat speła na niczym w sposób co majmniej agresywny.

- z okazji samego filmu "Kler" słyszałem/czytałem często "czysta prawda" i "tak jest" szczególnie padające od osób nie mające z KK żadnych związków.

Powtórzę to co kiedyś napisałem na TT: cały ten ogólnoświatowy "event" idzie w tym kierunku, żeby odkleić homoseksualizm od pedofilii, przykleić za wszelką cenę pedofilię do Kościoła Katolickiego, nawet na taśmę biurową a'a Czaskoski i odkleić pedofilię od wszystkich innych miejsc typu Hollywood, islam, inne różne religie, sport, modeling, szkoła itp. Coś jak powtórka z "satanizmu" z latch 80-tych - to ma się odruchowo kojarzyć z czarną mszą na cmentarzu, zabitym kotem albo kogutem, muzyką metalową i pentagramem; a wszystko inne satanizmem nie jest "bo w helołin chodzi o to, żeby dzieci pojadły sobie cukierków". Koniec.

W ww. przypuszczeniu utwierdziła mnie recenzja Jacka Międlara, któremu chyba nie da się zarzucić braku wiedzy o zapleczu KK. Zwrócil uwagę na 2 punkty:

- w filmie "Kler" wpleciono negatywnie 2 postacie księży nawiązujące bezpośrednio do śp. Karola Wojtyły i Jerzego Popiełuszki.

- całkowicie wycięto z tego klerykalnego światka elementy homoseksualne, które - wg. Międlara - są o niebo częstsze niż pedofilia czy zaciążanie gosposi na plebanii i na co - wg. niego - jest o wiele większe przyzwolenie hierarchii niż na stosunki damsko-męskie mogące zakończyć się ciążą. Bo ciąża księdza/zakonnicy to dla Kościoła kłopot coby nie mówić.

Reszta tu:
https://wprawo.pl/2018/10/05/j-miedlar-oszustwo-recenzuje-kler/

"Kleru" nie oglądałem i nie zamierzam. Obejrzałem raz "Wesele" i "Dom zły" we fragmencie. I też więcej nie zamierzam.

--------------------------

Seria reklam byłego już BZ WBK z gwiazdami - gdzie nie tylko był Kevin Spacey ale też Antonio Banderas, Danny de Vito, John Cleese, Chuck Norris, Leo Beenhakker, Gerard Depardieu - okazała sie sukcesem, przynajmniej tak podawał i sam bank i media zajmujące się rynkiem reklamowym. Nie wiedziałem, że za niektórymi stał Smarzowski.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 7 października 2018 17:28
7 października 2018 20:04

Dzięki za linka.

Z tego, co się czyta, to Smarzowski kręcił spoty tylko z Kevinem Spacey.

PS. Nagonka na KK wiąże się ze zbliżającymi się wyborami i z kiepskimi sondażami wyborczymi. Elektorat wywodzący się z różnych ORMO i UB to jest trochę ludzi i są to ludzie z reguły bardzo źle odnoszący się do KK. Zatem podrzucenie im takiego "mięsistego filmu" mogło u niektórych starszych ORMÓWEK i UBECZEK wzbudzić gwałtowny przypływ pamięci na temat tego, że "były molestowane przed lub/i po lekcji religii 50 lat temu". To są "wspomnienia" bez związku z faktem, że nie chodziły na religię.

Są jeszcze takie "mądrale", czasem z bardzo katolickich rodzin, które "dążą do prawdy". To się, o dziwo, wiąże czasem z zawiścią, ze wścibstwem, niechęcią do ludzi i skłonnością do pisania donosów. Profil psychologiczny powstał "z życia". Żyje na naszym osiedlu i zatruwa sąsiadom życie:)))  Pierwszy ochotnik do oglądania filmu "Kler". 

Trudno się dziwić temu atakowi, bo on został zainicjowany, opłacony i zorganizowany - od strony różnych agentur, które też otrzymały ścisłe instrukcje. Za długo im już KK "bruździ" w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 7 października 2018 20:30
7 października 2018 20:46

Powstaje kwestia czy ten cały scenarzysta Josuha Long - istnieje? Podejrzewam, że to jakiś tutejszy grafoman, bo i taniej i "bardziej po linii i na bazie".

Rodzina H. żeruje w III RP na kasie budżetowej jako jedna z najbardziej uprzywilejowanych.  Jakość "produktów' nie ma znaczenia.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Danae 7 października 2018 10:04
7 października 2018 21:07

Passent pisywał onegdaj felietony i raz rozżalony opisał jak jeden z czytelników przysłał mu wyrwany kawałek z prowincjonalnej gazety i dopisane pisakiem 'Passent bierz go' 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 7 października 2018 21:15
7 października 2018 21:36

Dzięki za info. Przyznam, że jakoś mnie mało wzrusza "kolejny plan artystyczny" tej gromadki. Jeśli nie za moje pieniądze, to niech sobie robią, co chcą (w granicach prawa):)))

zaloguj się by móc komentować


tadman @pink-panther
8 października 2018 07:00

"Kler" musiał powstać, aby taki komunikat dotarł do ludzi. Upowszechnia to wp.pl.

Zwracam uwagę na nazwę fundacji ponoć za tym faktem stojącej - "Nie lękajcie się". Szydera podwójna, jeśli nie potrójna.

https://wiadomosci.wp.pl/opublikowano-mape-ksiezy-pedofilow-i-ich-ofiar-setki-przypadkow-6303387604809857a

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 8 października 2018 07:00
8 października 2018 07:27

I co z tego, że głupie? Ludzie się cieszą, że "kościół się oczyszcza" (celowo piszę z małej). A to tylko kolejna protestancka nagoneczka. Osobiście wszystkim reformatorskim znajomym radzę szczerze, żeby zmienili denominację. Sami wtedy zażyją miodu, który chcą dać innym.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 8 października 2018 07:00
8 października 2018 11:04

Dzięki za linka. Zdaje się, wczoraj czy też w sobotę pokazywali to na jakimś pochodzie w Warszawie. Sprawa jest wg mnie dość prosta: pokazanie mapy Polski a na niej kilkudziesięciu czerwonych kółek nie wymaga od autorów "dzieła" - wpisania listy imion i nazwisk - rzekomych sprawców no i ewentualnych poszkodowanych. Równie dobrze mogliby wymalować dwa razy tyle. Ale wtedy zmarnowaliby efekt psychologiczny, bo kółka stworzyłyny jedną czerwoną plamę. A tak, mamy "nie za dużo' i "nie za mało" tych "wstrętnych klechów pedofilów'.  Ale ich nazwisk - już nie.
To jest tak samo prawdopodobne jak oskarżenie dzieweczki Frod w USA Sędziego (już) Sądu Najwyższego US - o to, że ją molestował lub gwałcił sędzia Cavannaugh.

Podobno to są ostatnie podrygi staruszka Sorosa.
 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 8 października 2018 11:04
8 października 2018 12:18

Mnie to jednak przeraza.

Chodzi o to uderzenie w Kosciol, odwrocenie uwagi od pedofilii w ogole, bo za duzo zaczelo wychodzic na na jaw.

Podczas gdy we Francji trwa batalia z ministerstwem edukacji, bo program przymusowej edukacji seksualnej wprowadzonej do szkol, i niedawne "prawo Schiappa" (mlodziutka pani minister feministka, ktora stoi za jego wprowadzeniem) sa faktyczna legalizacja pedofilii.

(zreszta dyskusja tam weszla juz na wyzsze poziomy: chodzi o urabianie mozgow, ze np tzw.GPA - "gestation pour autrui" czyli brzuchy do wynajecia, jest normalne. Wlasnie wypowiedzial sie publicznie znany pedal- prezenter telewizyjny, ktory wraz ze swoim legalnym "mezem" maja swoje dwie coreczki urodzone za pomoca "brzucha do wynajecia" oraz komorek jajowych od jeszcze innej kobiety; publicznie glosza ze matki w ogole nie ma, nie ma tu zadnej kwestii do dyskusji, ani takiej potrzeby, ich wzajemna milosc pokazywana dziewczynkom nadrobi im ewentualne braki wiezi z "kobieta ktora je nosila w brzuchu, a ktora zabronila sobie nawiazac jakakolwiek wiez emocjonalna z dzieckiem w czasie ciazy". Juz sie boje do czego te dziewczynki moga byc wykorzystywane, calkiem legalnie zapewne niedlugo);

w Polsce pojawialy sie przecieki na temat skali zjawiska, bylo kilka programow telewizyjnych z udzialem tzw.lowcow pedofili, ktorzy twierdza, ze przewaznie byli to tzw.szanowani ludzie, dobrze sytuowani, zajmujacy wysokie stanowiska;

Tymczasem cala Polska (lacznie z poczciwymi ksiezmi) daje sie wciagac w dyskusje o zepsuciu Kosciola, zamiast atakowac tam gdzie trzeba.

Oslabic Kosciol, zeby juz potem mogli hulac do woli. To jedyna przeszkoda w Polsce (religia w szkolach), zeby zboczency-seksedukatorzy zaczeli moc hasac do woli. Oczywiscie wtedy to bedzie jak najbardziej zgodne z nauka, biologia, wolnoscia, etc.

 

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @jestnadzieja 8 października 2018 12:18
8 października 2018 12:26

Sie zdenerwowalam, stad powtorzenia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 8 października 2018 12:18
8 października 2018 16:40

Od samego początku stawiamy pytanie: czy to jest walka z pedofilią, czy walka z KK pod pretekstem walki z pedofilią. Widać wyraźnie (a te "menifestacje' i "mapy" to potwierdzają), że chodzi o to drugie.
PS. Na świecie jest gigantyczna "branża surogatek" czyli  kobiet zarabiających jako "brzuchy do wynajęcia". Wszędzie, gdzie są obszary skrajnej biedy i daleko od katolicyzmu: Indie, Ukraina, Rosja. Legalizacja nastąpiła już we Francji, Wielkiej Brytanii a sam pomysł wyszedł z USA. "Popyt" rośnie na obszarach legalnych małżeństw jednopłciowych. Dziecko jako - towar.

W tym kierunku toczy się "antyświat" a świat bezradnie to obserwuje, bo wynajęci "nowocześni" politycy, kręcą się koło przepisów jak muchy w wiadomym miejscu. Polska zupełnie nie pasuje do tej koncepcji.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DrWall 7 października 2018 23:42
8 października 2018 16:40

Dzięki za linka. Pan Gudell - jakiś musowo - Słowianin.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 8 października 2018 16:40
8 października 2018 17:46

Ja wiem o tym biznesie, ale nigdy nie byli tak otwarcie bezczelni. Wspomniany pan homo to Marc Olivier Fogiel, bardzo znany prezenter, ktory dal glos we francuskiej wersji Elle - wpadl mi w rece ostatni numer. Moze dlatego mnie to przerazilo, ze nie czytuje takiej prasy, odwyklam. Ta bezczelnosc w stwierdzeniach, ze nie ma i nie potrzeba  matki biologicznej nawet (po to cala zmyslna podwojna procedura, komorki od innej kobiety, ciaze nosi inna) oraz ze swoja gejowska miloscia beda dawac dziewczynkom przyklad i rekompensowac brak wiezi z matka w zyciu plodowym, po prostu mnie zmrozily. To jest tez jego jego glos w dyskusji nad GPA, bo juz nawet feministki ostro caly proceder krytykuja..

Dodatkowo wysluchalam kawalka wywiadu z ta cala minister od rownosci Schiappa (autorka ksiazek erotycznych, przy okazji), ktora mowi ze seks z nieletnim za jego zgoda (ostatnio glosny proces o gwalt na 11 latce, gdzie rzekomo odbylo sie za jej zgoda) nie jest gwaltem. To jest wszystko diaboliczne. Na szczescie wreszcie ruszylo sie spoleczenstwo, pediatrzy, pedagodzy i psychologowie wystosowali stosowne petycje. Na razie bez skutku, zobaczymy co bedzie dalej. 

Trzeba sie modlic, zeby bron Boze KK w Polsce nie oddal pola w szkolach.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 8 października 2018 17:46
8 października 2018 19:00

To na razie oswajanie z pomysłem, aby np. żołnierzy czy jakieś ZOMO - rodziły tylko surogatki. Byliby wychowywani w jakichś koszarach i odcięci emocjonalnie od "poddanych". Idealna armia dla każdej dyktatury.

Co do eksperymentów na żywym ciele Francji. Socjaliści czy generalnie lewactwo rządzące Francją już zupełnie odeszło do rozumu i nic się na to nie poradzi. Być może Brytyjczycy "rozwiążą problem" - dzieląc Francję na jakieś "prowincje". Francja straciła całkowicie cel istnienia. Albo powstanie jakiś "kalifat". Zapewne to jest długofalowy skutek nierozliczenia się z tzw. rewolucją francuską i zniszczeniem tkanki chrześcijańskiej. Nowobogackie mieszczaństwo, które obdzieliło się majątkami arystokracji francuskiej i KK francuskiego - podryfowało jeszcze w kierunku "kolonialnego imperium" czyli - dalej rabowało, tylko poza granicami państwa - a teraz jest, po stadium konsumpcji w XX w. - w fazie autokasacji. To jest jakieś - zbiorowe samobójstwo. Nie wiem, dlaczego to robią i nie wiem, dlaczego Francuzi się na to godzą. Trudno mi ich żałować, bowiem to wszystko jest na własne życzenie. Mimo tylu objawień.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 8 października 2018 11:04
8 października 2018 19:18

Drogi PINK PANTHERze, opisywany przez Ciebie model amerykański, dążący nie tylko do skazywania poszczególnych księży katolickich, a uzupełniony zasądzonymi wysokimi karami pieniężnymi nałożonymi na diecezje zaczyna być stosowany w Polsce. Mało tego, rozwinięto ten model dodatkowo o nakładanie kar na broniących księży lub KK w ogólności. I tutaj znowu spotykamy wspomnianą wyżej fundację "Nie lękajcie się". Idzie więc w zamyśle o zubożenie KK. Dodatkowo ma być pozwany Stanisław Michalkiewicz, który oprotestował wysokość finansowego zadośćuczynienia, które przyznał jej sąd po skończonym kilka dni temu procesie.

W tym kontekście ciekawe jest jaki wyda wyrok sąd w procesie o zadośćuczynienie za bezsasadne spędzenie 18 lat w więzieniu przez Tomasza Komendę i praktyczne złamanie mu i rodzinie życia.
Jest mała różnica bo w jednej sprawie sąd nie ma oporu, bo chodzi o księdza i KK, a w drugiej o urzędników państwowych w osobie policjantów, prokuratorów i sędziów.

Szczegóły:

https://wiadomosci.wp.pl/ofiara-ksiedza-pozwie-michalkiewicza-za-slowa-o-kach-plakala-gdy-to-przeczytala-6303712832276609a

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tadman 8 października 2018 19:18
8 października 2018 20:59

Sąd w RP to jak egzekutywa z prawem ma niewiele wspólnego a wysokości odszkodowań lub zadośćuczynień zależą od mechanizmów kto komu i za ile

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @qwerty 8 października 2018 20:59
8 października 2018 23:59

Typowe odszkodowanie za gwałt to 80 tys. od łba gwałcącego. Żurnaliści twierdzą, że odszkodowanie na poziomie 250 tysięcy (gwałt zbiorowy) to astronomiczna kwota. Był już jeden przypadek, gdy płacił "pracodawca" - w przypadku policjantów zapłacił skarb państwa. Na biednego nie trafiło, a jakoś sąd wiedział ile "można". No, ale wiadomo - u nas każdy sąd może mieć swój "niezawisły" pogląd.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 8 października 2018 19:18
9 października 2018 09:20

Tak jest, to jest system zbiorowej odpowiedzialności "nie-wiadomo-za-co", albowiem osoby skarżące jako dowód mają swoje wspomnienia, prawdziwe lub fałszywe, sprzed 10, 20 lub 30 lat. W USA ogranicza oskarżenia o pedoflię wiek skarżącego- lat 50. A i to staje się niewygodne, bo chyba "kasa wysycha".
Nie wiedziałam, że próbują "wkręcić" jeszcze pana redaktora Michalkiewicza. No bo jako dziennikarz skorzystał ze swego prawa do wolności wypowiedzi i ...skomentował. Nie podał fałszywej wiadomości, nie szkalował nikogo, tylko ironicznie odniósł się do nieznanego dotąd w Polsce - karania zakonu za przestępstwo zakonnika, w dodatku już ukaranego.

Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że "ofiara jest w dobrych rękach" jakiejś organizacji pozarządowej plus cwanego adwokata z tych "najmocniejszych" i zapewne połowa kasy pójdzie do zgodnego podziału między "organizację" i "palestrę".  A przy okazji zgrillują finansowo człowieka niepokornego. Wiedziałam, że kiedyś TU będzie Ameryka, ale nie sądziłam, że to będzie "Ameryka polujących prawników" i obchodzenia prawa szerokim  łukiem w pogoni za pieniądzem i z chęci zgrillowania KK.

W Polsce był dotąd porządek prawny taki, że ktoś skazany w procesie karnym, nie może z tej samej przyczyny być pozywany w procesie cywilnym. Może się mylę, ale taka była chyba praktyka. Więc pozywanie - zakonu, w tym "porządku prawnym" - jest logiczne, tym bardziej że były zakonnik jest po więzieniu,więc nie ma kasy.
Rwanie kasy z obywatela niewspółmiernej do zadłużenia -  ćwiczyły pod ochroną rządów III RP - zagraniczne banki. A teraz każdy i każda, który przekroczył próg plebanii, salki katechetycznej lub kancelarii - będzie skarżył o "syndrom stressu pourazowego" za rzekomy gwałt sprzed 40 lat. Przedtem jednak szanowny adwokat wyceni majątek parafii lub zakonu. Bo czasem nie warto "skarżyć".
W USA pewna uczestniczka dyskoteki w Las Vegas PO RAZ DRUGI chce zaskarżyć Cristiano Ronaldo o "gwałt" czy co tam, bo za PIERWSZYM RAZEM dostała w ugodzie pozasądowej tylko 375 tysięcy USD. Ale teraz uznała zapewne, że to wielka niesprawiedliwość, żeby jakiś "były ministrant" dostał od diecezji - 5 mln USD , kiedy ona od multimilionera ROnaldo dostała mniej niż 400 tysięcy i to do podziału z adwokatem.
Ciekawy świat.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 8 października 2018 19:53
9 października 2018 09:22

Hollandowa od tylu lat kręci filmy wyłącznie antypolskie, że byłoby dziwne, gdyby dla Netflixa zmieniła nastawienie. W sumie to dobrze, że nikt w USA nie będzie jej dzieł oglądał. Mniejsze szkody.Dzięki za info.

zaloguj się by móc komentować

MZ @pink-panther 8 października 2018 19:00
9 października 2018 10:21

" Idealna armia dla każdej dyktatury."Tak jak bezprizorni dla NKWD i janczarzy Turcji.

Dziekuję za wspaniałe teksty.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @pink-panther 9 października 2018 09:20
9 października 2018 11:04

Zajrzałem na mapkę (robioną na bazie Google'a - każdy może), gdzie najbliżej mnie jest "zagrożenie" - i to jest sprawa znana - bo opisywana w mediach. Ksiądz został skazany - a obecnie walczy o uniewinnienie, bo "ofiara" przyznała się, że sprawa była nagrana tzn. ktoś jej zapłacił, czy też szantażował, by "napadła" na księdza.

Z tego, co pamiętam poszła pijana na plebanię, a opinii też najlepszej nie miała - no, ale Polska to prawie Ameryka - zeznanie świadka jest dowodem, a jak drugi świadek zezna, że też coś widział - to prokurator i sąd może pisać "jak zgodnie zeznali świadkowie" i "zeznania świadków są spójne" - i pozamiatane. 

Sądom w tym pomaga kształtowana przez media narracja (vide Smarzowski, jako ukoronowanie wieloletniej pracy w tworzeniu mema utożsamiającego księdza z pedofilem - są takie środowiska, w których użycie słowa ksiądz natychmiast powoduje dodanie "pedofil"). Ta narracja powoduje, że w przypadku księdza sąd podlega tworzonemu archetypowi sprawcy - tzn. ksiądz jest w sprawie karnej dorozumianym pedofilem - niezależnie od materiału dowodowego.  Tego materiału w sprawach sprzed lat 20 czy 50 (i innych też) - zazwyczaj nie ma - z oczywistych względów - więc mamy sytuację słowo przeciwko słowu. Normalnie to by działała reguła in dubio pro reo - czyli wątpliwości nie dające się jednoznacznie rozstrzygnąć rozstrzyga się na korzyść oskarżonego - ale mamy wojnę, więc nie jest normalnie. Dopychaczami narracji jak się domyślam są psychologowie, którzy występują w roli  biegłych, oceniających, kto mówi prawdę. 

W przypadku tego księdza problemem jest św. Graal prawników (w tym dobrej zmiany) - prawomocność wyroku. Tzn. nikt nie chce się za to zabrać - bo, jak zgaduję na podstawie doświadczenia - można stracić, a niewiele zyskać. Mówię o wyniku wyborów - gdyby ktoś nadal nie wiedział, czy, jak to się ujmuje "palił głupa", o co z tym straceniem, czy zyskaniem chodzi. Podobnie było - i ten błąd mści się dzisiaj - z ks. Prałatem Jankowskim, któremu też nikt nie chciał pomóc - zrobił to dopiero miłosierny Samarytanin - wtedy "nasz" - a dzisiaj po stronie KOD. Ponieważ ja tego człowieka znam - i wiem, że pomógł też innym osobom, ryzykując swoją karierą - i znam ludzi popierających PiS, którzy mówią o nim, że to człowiek święty - to z taką wiedzą zostawię czytelników - wg. zwolenników PiS, człowiek z KOD to święty - to nie jest ich opinia, bo ten człowiek taki jest, a przynajmniej był. By dyskomfort i dysonans poznawczy był większy - dodam, że po tym, człowieku czyszczono "instytucje" z jego zwolenników - i tak je wyczyszczono, że nowy narybek można było sobie zpobaczyć w TV, zeznających w charakterze czarnego charakteru w sprawie Amber Gold. Może nie będe pisał, kto czyścił, bo dysonans poznawczy wzrośnie do nieakceptowalnego poziomu.

Skazany w procesie karnym może zostać skazany w cywilnym - może też zostać skazany "cywlinie" w karnym, czy też ze skutkiem cywilnym (tzn. zasądzenie pieniędzy w karnym). Nie może mieć zasądzonych pieniędzy dwokrotnie - w karnym i cywilnym. Ostatnimi laty poprawiono pozycję pokrzywdzonego - bo za komuny i wcześnej III RP, jak kto nie wiedział i nie poruszył spraw cywilnych czy odszkodowawczych w termninie proceduralnym - to nie dostawał nic, mógł sobie dochodzić pieniędzy w postępowaniu cywilnym - których po 7-10 latach procesu raczej już skazany nie ma. Tzw. zwykły ludź myśli, że jak kogoś skazują np. za oszustwo, to ofiara może od razu iść do kasy sądu po pieniądze - a tak nie jest, chociaż obecnie pewne rzeczy zasądza się z urzędu w karnej - niemniej wniosek "o pieniędze" należy składać zawsze i dobrze wiedzieć który i jak - kolokwialnie ujmując.

Ronaldo ma przechlapane - bo ugoda pozasądowa, jeżeli jest jak w Polsce - nie daje statusu rei iudicatae (powagi rzeczy osądzonej) - więc można go dojechać karnie i odszkodowawczo pewnie też. Szczególnie, że miejsce czynu to USA -  a tam sobie lubią poszaleć z wyrokami.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MZ 9 października 2018 10:21
9 października 2018 12:02

 Dzięki za miłe słowa.

Ten system, znany I RP aż nazbyt dobrze - czyli porywania małoletnich Obywateli RP do pracy niewolniczej a głównie w do służby wojskowej w jednostkach janczarów (Janissary) - miał praktycznych naśladowców w ZSRR - w postaci praktycznego zagospodarowania "odpadów procesu eksterminacji klas" - czyli sierot w formie szkoł katedów.

Gwałtowny postęp technologii pozwala wykorzystać stare pomysły - posiadania bezwzględnie posłusznej armii samotnych mężczyzn, wykorzeniownych niewolników, ukształtowanych w procesie eukacji i treningu wojskowego - w "wierne psy sułtana" - do wytworzenia takich odziałów z pominięciem naturalnego procesu poczęcia i rodzenia dziecka - w normalnej rodzinie. Matka surogatka plus eksperymenty genetyczne albo brutalna selekcja po urodzeniu - daje nieograniczone możliwości stworzenia wielkotysięcznych armii, całkowicie odciętych emocjonalnie od tzw. otaczającego społeczeństwa.

To są marzenia diaboliczne i, na ile znam historie różnych diabelskich eksperymentów na żywym społecznym organizmie - zawsze kończą się - katastrofą, bo Pan Bóg ma jednak coś do powiedzenia, mimo pychy dzisiejszych "projektanów Nowego Wspaniałego Świata".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Wolfram 9 października 2018 11:04
9 października 2018 12:17

Bardzo dziękuję ze bezcenne uzupełnienie i korekty, bowiem ja pamiętałam jedynie coś tam z czasów PRL, czyli wiedziałam, że dzwonią, ale nie wiedziałam, w którym kościele.
Ja od lat nie jestem na bieżąco w sprawach obowiązujących przepisów prawa, więc to obszerne wyjaśnienie - jest, powtórzę - bezcenne.

Obraz stanu prawnego i możliwości rozpoczęcia na dużą skalę wyłudzeń majątku kościelnego na podstawie prawomocnych wyroków "za syndrom stressu pourazowego" sprzed 20, 30 czy 40 lat - winny zapalić czerwone światełko w głowach tutejszych "teoretyków systemu prawnego", ale nie zapalają, tylko robi się pojedyncze wyłomy a kadra sędziowska z pieśnią na ustach przekształcą "wyłomy" w "obowiązujący system".  Czyli to odbywa się "z błogosławieństwem państwa". A to już rodzi znacznie dalsze ciekawe pytania.

Ten pierwszy przypadek, który Pan opisał, to ksiądz, którego największą winą było dobre relacje z apb Głódziem i istotą sprawy było pośrednie uderzenie w apb Głódzia. Ksiądz miał poparcie parafian i "poszedł na wojnę" w obronie własnego dobrego imienia ale twarde dowody jego niewinności czyli przyznanie się "ofiary", że została namówiona i odpowiednio przeszkolona do tego, co ma mówić i jak się zachowywać - na taśmach - prokuratura w Trójkącie Bermudzkim Trójmiasta - otrzymała, ale jak wiadomo "zagubiła'. A adwokat Senyszyn już miał gotowe pismo z żądaniami w imieniu "ofiary" o - odszkodowania finansowe od KK.

Ten diabelski system korzysta z zamętu w najwyższych kręgach KK w Polsce i wzajemnych "bojów", z czego korzysta jedynie gazownia, Soros i wszysy wrogowie KK jeszcze z czasów stalinowskich.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 8 października 2018 19:00
9 października 2018 12:32

"Trudno mi ich żałować, bowiem to wszystko jest na własne życzenie. Mimo tylu objawień."

Kurcze, nie umiem tak twardo globalnie - "Francja to, Francja tamto" - na to spojrzec, bo znam  konkretnych ludzi i wiem, ze tam naprawde toczy sie walka -  rodzine, o szkoly, o dzieci, o wiare.  To nie ich wina, ze ich babciom i dziadziom odwalilo w 68 roku, a jeszcze wczesniej "wybawila" ich rewolucja.  Francja to ogromny kraj, nie da sie tak wszystkich do jednego worka. A tamtejsi praktykujacy katolicy mogliby czasami "zwyczajowym" polskim katolikom swiecic przykladem. Nowe pokolenie katolikow to ludzie bardzo zaangazowani, ktorzy odkryli katolicyzm tradycyjny (zapewne tez w reakcji na wszelkie nowe prady i mody, ktore gladko przelkneli ich rodzice) . W skali kraju to moze garstka, ale cenna, sol ziemi.

Juz, juz wydawalo sie, ze beda w stanie cos zaczac we Francji zmieniac - bardzo aktywne "ruszenie sie" katolikow praktykujacych przed wyborami w 2017 r- ale zdaje sie, ze diabel bardzo sie wsciekl, zabraklo tez moze zdecydowanego glosu Pasterzy, i wybory potoczyly sie jak sie potoczyly...A moze Pan Bog ma inne plany? moze jeszcze musza sie mocno nawrocic, zanim zaczna probowac w panstwie cos zmieniac..

Linkuje film z tegorocznej, 36 pielgrzymki do Chartres (kilkanascie tysiecy luda, statystyki mowia, ze liczba pielgrzymow z roku na rok dosc znacznie rosnie), z msza swieta odprawiona przez kard. Sarah. Szli z Paryza, 120 km w trzy dni (w wiki pisza, ze u jej poczatkow tworcy-organizatorzy tej pielgrzymki, wzorowali sie na pielgrzymce do Czestochowy:), w tym roku z towarzyszeniem relikwii sw.Ojca Pio.  Szli tam moi znajomi. Filmik zrobiony akurat przez Amerykanow "pod wrazeniem", ktorzy przyjezdzaja na te pielgrzymke rok w rok, ze wzgledu na jej tradycyjny charakter.

https://www.youtube.com/watch?v=k4M3oNgVa7E

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 9 października 2018 09:20
9 października 2018 13:42

Polecam obejżeć wywiad księdza prof. Klocha jaki udzielił Carycy polskiego dziennikarstwa - Moniczce - Stokrotka - Olejnik. Pomijam już samą przyjemność oglądania jak, rzeczona wyżej dziennikarka siedzi jak na tureckim kazaniu a ksiądz profesor robi ją w konia jak chce. Tam jest taki moment jak - a niech tam będzie - dziennikarka zadaje pytanjie o wyrok na zakon. Ksiądz spokojnie odpowiada, że jeśli komuś udowodni się winę to ten powinien zostać skazany. Następni szybko dodaje, że kościół w Ameryce popełnił błąd płacąc pieniądze wszystkim co się zgłaszali i mając nadzieję, że pieniędzmi zakończy się sprawę. Zakon Chrystusowców będzie się odwoływał nie po to by płacić lub nie płacić ale po to by jednoznacznie określić stan faktyczny. Jeżeli to jest taktyka KK w Polsce to jestem dobrej myśli.  

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @JK 9 października 2018 13:42
9 października 2018 14:26

A to ja też skomentuję - wynik tego starcia nie zależy od mądrości ludzi Kościoła (chociaż to też) - a od tego, jaką będa mieli pozycję przetargową u realnej władzy.

Dobra zmiana dłubie przy tzw. odpowiedzialności podmiotów zbiorowych - i z tego, co mi się obiło o oczy i uszy przewiduje szybkie działanie w zabezpieczeniu mienia i egzekwowaniu należności od podmiotów zbiorowych oraz skazywania na etapie przed skazaniem osób fizycznych (zgodnie z doktryną i logiką spółka czy zakon nie może popełnić przestępstwa, bo osobie prawnej nie można przypisać winy - wina takiego bytu jest pewnym abstraktem, wynikającym z winy osoby fizycznej). Tzn. przewiduje się de facto karanie za czyn, a nie za winę - i podejmowanie działań zaradczych - np. przymusowy zarząd (przed wyrokiem sądu). Plus pozbawienie legitymacji pokrzywdzonych (tylko prokurator) itd.

Tzn. można się spodziewać wyinterpretowania analogów na Kościół - i zasądzanie odszkodowań od parafii, zakonów, itd. także po śmierci domniemanych sprawców - nie trzeba by im udowadniać winy - a inicjatywę miałby tylko organ.

A co może być wyinterpretowane - to krótko - jak komuś się wydaje, że dobra zmiana ma coś do powiedzienia w tzw. wymiarze sprawiedliwości, poza kilkoma przyczółkami, które zdobyła - to mu się tylko wydaje. Na razie próbują obłaskawić tych, co byli wierni nie tym, co trzeba - ale z miernym skutkiem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 9 października 2018 12:32
9 października 2018 16:47

Nie kwestionuję heroizmu wiary tych Francuzów, którzy zostali przy wierze i muszą walczyć o przetrwanie w tak wrogim środowisku. Ja zdaję sobie sprawę, że bardzo często katolicy francuscy dają znacznie lepszy przykład wiary niż Polacy. Z tym, że zachwyty nad jakością wiary tych Francuzów, co przy wierze zostali - słyszałam też w latach 80-tych XX w. I chyba sytuacja się - nie zmieniła. Problemem jest być może - brak powołań kapłańskich i zakonnych właśnie w grupie "wiernych katolików".

To wredne stwierdzenie, że "na własne życzenie" dotyczy raczej tego, że nie widzę w literaturze katolickiej francuskiej - jakichś przemyśleń na temat roli Francji w kolonializmie XIX w. czy totalna omerta w sprawie masakry w Wandei.

Zanik katolicyzmu ludowego (chyba w XX w.) mimo wielkich Świętych Wieśniaczek z XIX w. jest chyba największą tragedią tego narodu. Katolicyzm elitarny wśród klasy średniej wyraża się na wiele pięknych sposobów, ale czegoś mu brakuje.

Nie wiem co to jest dokładnie, ale miałam bardzo mieszane uczucia czytając relację Brasillacha z jego pobytu w Katyniu. On się strasznie "delektował" smrodem grobów, rozkładem ciał i "klejeniem się" resztek mundurów do kości "tych polskich resztek", ale nie zauważyłam żadnego współczucia do Ofiar. W sumie - Ofiar katolickich. Pozostaje pytanie, czy chciał pomagać polskim katolikom po roku 1939 r. , kiedy już się znaleźli w Paryżu po klęsce wrześniowej.

Naturalista literacki. On też "nie chciał umierać za Gdańsk" w ogólnym rozrachunku. I jakoś nie umiem uwierzyć, że myślał, że Niemcy naprawdę chciały "walczyć z komunizmem" a nie zwyczajnie - dokonać podboju imperialnego i powiększyć Niemcy. 
To są zupełnie przypadkowe uwagi, ale chcę w ten sposób pokazać, że zastanawiam się czasem, dlaczego tak wielkie i silne katolickie państwo i wielki naród katolicki przekształcił się samodzielnie (bez najazdów) w taką antykatolicką karykaturę.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 9 października 2018 13:42
9 października 2018 16:50

Wielkie dzięki za info. I wyrazy wielkiego szacunku dla prof. ks Klocha za te słowa prawdy. Może się to wydawać "wielką odwagą" ale w ten sposób ks. prof. Kloch - walczy o resztki praworządności w Polsce.  Miejmy nadzieję, że ta linia zostanie utrzymana.  Normalnie bolszewizm chcą wprowadzić do sądów: winny bo ksiądz i niech płaci - bo to kościół. A Romek Polański - "uszanujmy większą wrażliwość a dziewczyna sama chciała".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 9 października 2018 13:42
9 października 2018 16:52

I myślę, że tzw. laikat winien dać pełne wsparcie w tak zdefiniowanej walce o praworządność. Nie można zostawić księży - osamotnionych wobec tej nagonki z użyciem wszelkich dostępnych środków propagandy.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @pink-panther 9 października 2018 16:47
9 października 2018 16:53

Bardzo słuszne określenie użyła Pani co do Francji: "katolicyzm elitarny". 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 9 października 2018 16:47
9 października 2018 17:04

>  Ja zdaję sobie sprawę, że bardzo często katolicy francuscy dają znacznie lepszy przykład wiary niż Polacy.

Dawno temu moja koleżanka opiekowała się gdzieś we Francji dzieckiem pewnej rodziny. Nie wiem, czy byli to potomkowie jakiegoś znamienitego rodu, ale w każdą niedzielę i święto, odświętnie ubrani uczestniczyli wspólnie we nabożeństwie. Któregoś dnia matka wyjaśniła znajomej, że noblesse oblige; ateizm jest dla plebsu, ma cherie.

 

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 9 października 2018 16:47
9 października 2018 17:07

+ mniszysko

twarde słowa, JPII myślał inaczej:

9 Jego pielgrzymek do Polski i OSIEM do Francji (5 do Hiszpanii)...

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 9 października 2018 16:47
9 października 2018 18:47

Uwagi przypadkowe...

... ale jakze trafne... a odpowiedz moze byc tylko jedna.  Ten "heroizm wiary" wsrod Frankow to niebywala mizeria, kompletne pomieszanie z poplataniem...

... oni sie z tego upadku nie dzwigna.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther
9 października 2018 19:14

Moze mam problem taki, ze nie potrafie calosciowo uogolniac, a znam konkretne jednostki. I wcale nie z tak snobistycznego towarzystwa, o ktorym wspomina Boson.Stad chec ich pokazania,,choc to kropelka w oceanie. 

Jedoczesnie nie przeczy to w zadnym stopniu zgrabnym syntezom, ktore Pani potrafi zrobic.

 

zaloguj się by móc komentować

JK @Wolfram 9 października 2018 14:26
9 października 2018 19:14

No jasne, że prawo tak jest stosowane, że jest po stronie silniejszego. Tzw. "Dobra Zmiana" jest tylko wykonawcą czyichś zaleceń (chociaż próbują trochę być podmiotem), więc trudno od nich się spodziewać radykalnej zmiany kierunku.

Zmiany w sądownictwie to co najmniej pokolenie. Obecnie mamy prawników wykształconych przez byłych UB - eków - Stalinistów (ewentualnie reformatorów stalinizmu). Takie wyroki jakie teraz zapadają to nie intencja czy wina PiS tylko, że - Marksem/Heglem pojadę - duch dziejów, rozumiany jak wyżej.

zaloguj się by móc komentować

MZ @pink-panther 9 października 2018 16:52
9 października 2018 20:12

Chyba jest wsparcie,zauważam,że coraz więcej wiernych przystepuje do Komunii,przyrost ostatnio jest szybki.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther 9 października 2018 16:47
9 października 2018 20:54

To jest bardzo ciekawe. Wygląda to na inny wymiar dziedzictwa kard. Riechelieu. Katolicyzm tak, ale przede wszystkim polityczny, układy i intrygi. Układy i intrygi są nieuniknione. Ale czy jest tam wizja jakiejś misji? Rzecz do zbadania. Maria Medycejska mogła mieć jakąś wizję i potem Riecheliue. Ale czy ich następcy ją odziedziczyli? 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 9 października 2018 16:47
9 października 2018 22:15

"czy totalna omerta w sprawie masakry w Wandei"

Sa niesmiale zajawki na roznych portalach (pare miesiecy temu dostalam link w newsletterze pediodyku "Notre vie avec Marie")  czy niedawno zrobiony film dokumentalny "La rébeillon cachée" przez franko-amerykanina o tej omercie wlasnie. Film udalo sie zaprezentowac w Parlamencie przy obecnosci ok.40 osob...Reszta (jak na masonow przystalo) ostentacyjnie temat olala..Sporo na ten temat -rewolucji, meczenstwa w Wandei - mowi pani Marion Sigaut na swoich konferencjach, znienawidzona przez caly glowny nurt. Czy historyk prof. Reynald Secher.

Tematem interesuje sie oczywiscie "katolik elitarny", ale za brak upowszechnienia tej wiedzy wsrod "katolikow normalnych" winilabym ich samych czy duszpasterzy, ktorzy od tematu uciekaja (zupelnie tak jak Kosciol Katolicki w szwajc.kantonie Vaud jako temat tabu traktuje czasy reformacji i przesladowania katolikow, nigdy w kosciele czy wsrod katolikow na ten temat slowa nie uslyszalam, a zyje tu 20 lat...)

Tych, co draza temat, porownalabym do nas tutaj. Wszedzie wokol cisza, a tu sie pewne tematy odkopuje, ujawnia i komentuje.

https://www.notrehistoireavecmarie.com/fr/esc/les-martyrs-de-vendee-un-modele-de-foi-et-de-vie-chretienne/

Prof.Secher, jak sie okazuje, zostal zaprezentowany na pch24:

https://www.pch24.pl/rewolucja-francuska-i-jej-konsekwencje--video-,61607,tv.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Reynald_Secher

I bardzo dobry artykul o nim w GN sprzed kilku lat:

https://www.gosc.pl/doc/1055701.Wolnosc-Rownosc-Klamstwo

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 9 października 2018 16:47
9 października 2018 22:24

"że zastanawiam się czasem, dlaczego tak wielkie i silne katolickie państwo i wielki naród katolicki przekształcił się samodzielnie (bez najazdów) w taką antykatolicką karykaturę."

No niestety tak.

Pani Joanna Batkiewicz-Brozek w zalinkowanym artykule z GN mowi:

"Na pytanie skierowane do diecezji Luçon w Wandei o stosunek Kościoła do wojny wandejskiej, otrzymałam niejednoznaczną odpowiedź: „Zdajemy sobie sprawę z rozkazów, jakie wydał Komitet w Paryżu, by zniszczyć naszą ludność, wyciąć lasy , wybić bydło. (…) Jednak niekoniecznie trzeba od razu nazywać to ludobójstwem. Raczej »narodobójstwem« (…) Jeśli chodzi o księży, mieli przecież wybór między uchodźstwem a prześladowaniami”. Odpowiedź ta jedynie potwierdza opinię o lęku trawiącym Kościół we Francji."

Koncze na razie, bo ze Smarzowskiego i Ranigastu zrobil sie temat o Wandei. Dodatkowo zdenerwowalam sie, bo portal katolicki naszego kantonu wlasnie opublikowal artykul o polemice w Polsce w zwiazku z filmem "Kler". Noz sie w kieszeni otwiera, wynieka z niego, ze burza sie jedynie ultra-prawicowcy spod znaku partii rzadzacej, a kosciol liberalny twierdzi ze film jest ok...

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
10 października 2018 09:26

Ręce na pokład ws. rzeczonego filmu dał swoim wywiadem biskup, niestety, Pieronek u M. Olejnik i T. Lisa.

Jak ktoś ma zdrowie:

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Sytuacje-w-filmie-Kler-Moglbym-przytoczyc-gorsze-mowil-Monice-Olejnik-bp-Pieronek-w-Kropce-nad-i

Przecież zdrowy na umyśle widz wie, że jeśli nogromadzono w owym dziele postacie negatywne to nie jest on odbiciem rzeczywistości a tylko zwykłym paszkwilem.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @jestnadzieja 9 października 2018 19:14
10 października 2018 09:39

Proszę Panią Francuzi naprawdę w wielu sprawach są nieuleczalni. Ja osobiście znam jedną siostrę zakonną, żadna tam progresistka. W jej wspólnocie cały brewiarz po łacinie śpiewają. Do dziś pamiętam nieskończone dyskusje, które kończyły się taką puentą:

Rewolucja francuska była konieczna, żeby wprowadzić w świat ewangeliczne wartości: wolność, równość i braterstwo. Natomiast burzliwy i krwawy jej charakter to jest wyłączna wina Kościoła, który nie chciał się reformować. Błędy w tej rewolucjI też były ale to już wynika z ludzkiej natury, która jest ograniczona.

I to było jej głębokie przekonanie. To było nie do sforsowania. Podkreślam, nie była żadną progresistką. Zanim wstąpiła do zakonu należała do ruchu skautów i na pielgrzymki chodziła. Różaniec twardo odmawia.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @mniszysko 10 października 2018 09:39
10 października 2018 09:56

No ale ja bym tutaj obwiniala KLER (francuski, francuski)  ze nic w tej sprawie nie robi. Wierni maja totalne zamieszanie w glowach.  Szkoly, w nazwie katolickie, akceptuja wszystkie panstwowe dyrektywy. Przeciwwagi w twardej postawie Kosciola nie ma. Dlatego tworza sie takie "elitarne" enklawy wokol kilku smialkow, i w zadnym stopniu nie dziwie sie tym ludziom (mam na mysli zwrocenie sie ku tradycjonalistom)  To jest zrozumiala  reakcja.

W zalinkowanym artykule (zamiescilam tez cytat) z GN jest wypowiedz pewnego francuskiego ksiedza. W podobnym tonie, co wspomnianej przez Ojca siostry zakonnej. 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @jestnadzieja 10 października 2018 09:56
10 października 2018 10:03

>>> No ale ja bym tutaj obwiniala KLER (francuski, francuski)  ze nic w tej sprawie nie robi. <<<

Nie chcę wyjść na maniaka ale kluczowe w tym zdaniu jest nie kler ale FRANCUSKI. Nic nie robi, bo jest francuski. Oczywiście to pewna generalizacja ale w 2/3 raczej się sprawdza. To się ciągnie od gallikanizmu...

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @mniszysko 10 października 2018 09:39
10 października 2018 10:27

No właśnie. Ci skauci/rangersi.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @mniszysko 10 października 2018 10:03
10 października 2018 10:47

To bylo podkreslenie zartobliwe (na fali "dyskusji narodowej"), zadnych zlych intencji, a uogolnien staram sie nie stosowac.

Odtad, jak uzywam slowa "kler" widze je juz tylko wielkimi literami, jak na plakacie. Sila propagandy:)

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Magazynier 10 października 2018 10:27
10 października 2018 10:53

Wszedzie sie czaja:) Na szczescie wiekszosci mlodziencow skauting przechodzi jak wyrosna.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mniszysko 9 października 2018 16:53
10 października 2018 11:44

Zetknęłam się z tym w latach 80-tych XX w. osobiście.  Bardzo sympatyczni ludzie. Ale żadnych dyskusji o sytuacji katolików we Francji, wizyty w kościele kilka razy w życiu (chrzest, Komunia Św,, ślub, pogrzeby i śluby  w rodzinie i wśród znajomych oraz pogrzeb własny)/

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa 9 października 2018 17:04
10 października 2018 11:45

Dokładnie tak. Znakomita obserwacja.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 9 października 2018 17:07
10 października 2018 11:48

Dzięki za linka. Święty Jan Paweł II był Papieżem "misyjnym" i chciał dać "ostatnią szansę" dla ponownego nawrócenia Francji. Młodzież się trochę ruszyła ale starsi z pokolenia 68 - już nie. Poza tym "Papież Polak" chyba było zbyt kwaśnie do strawienia. Podobno de Gaul kazał lansować na papieża Jana XXIII. Ale to plotka.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 9 października 2018 18:47
10 października 2018 11:50

Mam takie wrażenie, że narody kolonialne/imperialne generalnie nie pielęgnowały cnót heroizmu. A Francja państwem kolonialnym była. Zastanowiło mnie, że nawet francuscy komuniści - nie ruszali tematu. Za to "polski antysemityzm" rozgrzewał ich do czerwoności.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 9 października 2018 19:14
10 października 2018 11:51

To są tylko intuicje i nie wiem, na ile są aktualne. Dotyczą obserwacji sprzed wielu lat. Nie wiem, jak jest dzisiaj.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MZ 9 października 2018 20:12
10 października 2018 11:53

To bardzo dobry trend, pod warunkiem, że chodzą do spowiedzi.Ale chyba młodzież staje się coraz bardziej konserwatywna. Została wepchnięta w bardzo trudną sytuację materialną, pracy nie ma, socjal się kurczy, trzeba emigrować.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 10 października 2018 11:44
10 października 2018 11:54

Przepraszam, to ja zle zrozumialam pojecie "elitarny".

Wciaz w rozmowie mialam na mysli (w zwiazku z linkami z pielgrzymki) tych bardziej zaangazowanych czyli  bardzo mala garsteczke katolikow, ktorym zalezy.  To sa kregi troche zblizone do naszej pch24, ktore w tamtym srodowisku jawia sie jako sensowna alternatywa dla "katolikow od wielkiego dzwonu" (tych Pani nazwala elitarni..), ktorzy bez mrugniecia okiem lykaja rewolucje, prawa kobiet- czyli aborcje, etc..

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 9 października 2018 20:54
10 października 2018 12:03

Coś tak jakby. Strasznie się kręcili przy uchwałach Soboru Watykańskiego II i generalnie "na wysokich szczeblach dyplomacji nieformalnej" ale nie widzę "misji".

Być może kręgosłup narodowy został przetrącony w bitwie pod Dien Bien Phu, gdzie zresztą walczyła głównie Legia Cudzoziemska.  Algieria to była zupełna masakra, bowiem to nie była - kolonia tylko część Francji. I odpuścili to całkowicie.  A w 1960 roku wyjęto im z rąk - 13 państw w Afryce. W 11 lat było pozamiatane.  I "nie mówmy o tym".

Dla otarcia łez uczestniczą w tworzeniu Nowego Wspaniałego Świata ale tylko jako "koalicjant młodszy" A jak wiadomo projekt NWS  - nie jest katolicki.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 9 października 2018 22:15
10 października 2018 12:05

Oglądałam na youtubie jakieś filmy/wykłady/wywiady prof. Sechera i mam jego wstrząsającą książkę.  Oczywiście został zbocznikowany koncertowo. I katolicy francuscy jakoś nie mają potrzeby: uczczenia katolickich ofiar, dyskusji.  Bardzo dziwne moim zdaniem.
Dzięki za linki.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 9 października 2018 22:24
10 października 2018 12:06

Oglądałam na youtubie jakieś filmy/wykłady/wywiady prof. Sechera i mam jego wstrząsającą książkę.  Oczywiście został zbocznikowany koncertowo. I katolicy francuscy jakoś nie mają potrzeby: uczczenia katolickich ofiar, dyskusji.  Bardzo dziwne moim zdaniem.
Dzięki za linki.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther 10 października 2018 11:45
10 października 2018 12:07

Zgadzam się. To jednak z moich ulubionych "anegdot".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 10 października 2018 09:26
10 października 2018 12:09

Jeśli o kimś dowiadujemy się, że ma problem z aktami IPN, to nie ma znaczenia, co powie na temat KK. On "krzywdził" KK nie gorzej niż tzw. pedofile.  Ale szczęśliwie dla siebie nie ma poczucia winy. I pani Olejnik córka milicjanta z wyższej półki też nie ma mu nic  do zarzucenia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mniszysko 10 października 2018 09:39
10 października 2018 12:13

To jest horror.  Zetknęłam się z zakonnicą irlandzką z ósmym krzyżykiem na karku, która swoje przemyślenia na temat KK zaczęła od stwierdzenia: "A bo ten Kościół to do wszystkiego się wtrąca".

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 10 października 2018 11:48
10 października 2018 12:58

najtrudniejsza i najboleśniejsza Jego misja to pielgrzymka do Polski w 1991...

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
10 października 2018 19:37

Trochę nudny jestem, bo cały czas piszę o odszkodowaniach/grzywnach i naszych kochanych sądach. Facet został skazany na 25 lat więzienia i wyszedł jako niewinny zarzucanego mu czynu po 12 latach. Żądał zadośćuczynienia w wysokości 15 mln złotych, a zasądzono mu 2,7 mln. To najwyższe odszkodowanie przyznane w Polsce w takiej sprawie.

https://wiadomosci.wp.pl/nieslusznie-spedzil-12-lat-w-areszcie-wywalczyl-rekordowe-odszkodowanie-mamy-dokumenty-z-sadu-6304129057921153a

zaloguj się by móc komentować

qwerty @JK 9 października 2018 19:14
10 października 2018 20:11

Zmiany w sądownictwie nie mają szans bez restrykcji tj. usuwanie z zawodu, pozbawianie przywilejów, etc. To nie jest już kwestia lat 50-tych. To sa zupelnie inne zjawiska i to o zróznicowanych odmianach lokalnych. Wyroki wyrokami ale uzasadnienie to jest świat jak z lat 50-tych właśnie lub z uzasadnień innych organów.

Kosciół juz jest ofiarą a wojna dopiero sie rozkręca i jak więszość ludzi w sądach będzie oczekiwał, że prawnicy/adwokaci i argumenty i racjonalnośc cokolwiek znaczą. Wobec panstwa nalezy działac jak państwo. w 2017r. wygralismy apelację bo w uzasadnieniu wywiodłem, że sędzia [konieta] wręcz cytuje pisma JW Stalina. Inne zażalenie wygralismy pokazując, że sędzia w zyciu karty kredytowej nie widziała i nie wie co to rachunek bankowy. A wydała orzeczenie, że wpłata na własne konto pieniezy to przychody z nieujawnionych żródeł. Taki szymel rodem ze skarbówki. Jeśli ofiary obecne i potencjalnie przyszle nie otrzezwieją to zgodnie z nowymi normami prawnymi cala kasa z fundacji/stowarzyszeń/etc zostanie skonfiskowana po 1.01.2019r. Caritas tez jest na celowniku.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 9 października 2018 16:50
10 października 2018 20:15

w sądach jest juz i bolszwizm i postbolszeiwm i zwykłe grupy kryminalne ale przestrzeń sadowa to: adwokaci, biegli, komornicy, sędiowie, prokuratorzy no i oczywiscie kierujacy instytucjami. Jak to w 2018 odpowiedził szef okręgowej izby adwokackiej " usilowal wyludzać bo nie znał prawa.." to o adwokacie wyludzajacym honoraria, egzekucje, nieruchomości, .... To jest państwao arcypatologii i na patologie mozna odpowiadać dokładnie wg reguł pisanego prawa niczym zaatakowane państwo. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 10 października 2018 19:37
11 października 2018 18:44

To są tak potworne sprawy, że po prostu boję się myśleć, co się dzieje z ofiarami wyroków sądowych takich jak ten i z ich rodzinami. Do tej jednej ofiary należy doliczyć średnio 10-20 dodatkowych ofiar: rodziców, rodzeństwo, dziadków, dzieci, wpółmałżonka.  To na początek.
III RP jest złym państwem. Złym w pełnym tego słowa znaczeniu. A morderstwa, skrytobójstwa, lipne wyroki - to jego kwintesencja.  Państwo- bandyckie? Nie. To zwyrodniały, przerośnięty komunizm, który nadal trwa w osobach potomków tych, co w latach 40-tych instalowali tę okupację Polski - mordując, rabując, oszukując i zastraszając.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 10 października 2018 12:58
11 października 2018 18:46

Chyba wtedy zdał sobie sprawę z tego, że został, tak jak reszta Polaków - totalnie oszukany przez stalinięta. Zapewne Prymas Tysiąclecia coś MU tam tłumaczył, ale zaraz umarł a Papież miał "sprawy globalne KK" i nagle okazało się, że część Episkopatu jest "na uwięzi".

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 9 października 2018 12:17
11 października 2018 19:03

Problemem w polskim sądownictwie są środowiskowe ideologie np. każdy wyrok musi być wykonany do końca;- co skutkuje tym, że zorganizowane grupy przestępcze maja w swym składzie sędziów/adwokatow/prokuratorów/notariuszy/.. i pozyskanie wyroku, ktorego nie daje sie wzruszyć [np. pozwany o wyroku dowiaduje się podczas egzekucji komorniczej] jest chronione przez całe srodowisko; dosłownie dwa tygodnie temu sędzia apelacyjny uzasadnił, że wie ale nie może bo nie może wzruszać wyroków niższej instancji. i tylko SN RP może ingerować jeśli ma ochotę, a nie zawsze ma bo w przypdku Skarbu państwa musi dbac o jego inetresy a nie praworządność. RP to już postpaństwo, takie nowego typu jak mawiają marksiści.

Rozwiązaniem wydaje sie powołanie sędziów śledczych 'wyjętych' z oddziaływań środowiskowych ukierunkowanych na przeciwdzialanie patologii. tak po prawdzie to prawa w RP nie zna nikt, bo jest to ocean przyzwolenia na dezynwolturę wszelkiej maści i prowieniencji.

zaloguj się by móc komentować


jestnadzieja @pink-panther
12 października 2018 14:45

O, ksiadz sie prawidlowo wypowiedzial na temat glupkowatych wspolbraci w kaplanstwie:

https://www.gosc.pl/doc/5079301.Dobry-Kler

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
18 października 2018 22:44

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24060986,watykanski-kardynal-o-klerze-czesc-strategii-przemyslanej.html#s=BoxOpCzol8

W artykuł wmontowano wywiad z Diduszko-Zyglewską. Twierdzi ona, że ksiądz pedofil powinien stracić pracę.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 10 października 2018 20:15
22 października 2018 19:28

Wiemy, ale co mamy robić. To jest zabetonowane na fest. Tylko jedna z grupek odwraca naszą uwagę od przykrej rzeczywistości - śpiewając pieśni patriotyczne i snując opowieści o dawnych bohaterach. Z PPS.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 12 października 2018 13:06
22 października 2018 19:29

Dzięki za linka.Temat wysoce rozwojowy ale i depresyjny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 12 października 2018 14:45
22 października 2018 19:33

Reakcja powinna być znacznie silniejsza niż jakaś wypowiedź jednego księdza o innych. Na początek "Tygodnik Powszechny" winnien być raz na zawsze określony jako pismo NIE mające NIC wspólnego z Kościołem Katolickim a księża tam publikujący wini być - wykoszeni.
Jaka to sprawiedliwość , kiedy porządni księża na misjach - cierpią i giną za wiarę a jakiś cwaniak w sutannie - szczuje na Kościół Katolicki w imieniu i na korzyść jego wrogów.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 22 października 2018 19:28
22 października 2018 19:37

uczyć się jak rozgrywac konfrontacje z systemem na swoja korzyść i jak minimalizować straty/szkody; inaczej modelowac funkcjonowanie w przestrzeni publicznej i gospodarczej, no i uczyć się dezinformacji oraz metod rozpoznawania patologii [jest pewien procent ludzi uczciwych i prawych we wszystkich środowiskach, nawet o te 5% warto ryzykować, bo mozna trafic na kogoś z tych 5% i to daje sznase na przeżycie], projekty: kancelaria domowa, centralne biuro analiz kryminalnych, stop bandyctwu skarbowemu, zero toleracji wobec przestępstw przeciwko dobru wymiaru sparwiedliwości RP ;- spotkały się z uznaniem Pana Prezydenta RP i jego ludzi [włączają się tak jak mogą i jak można] i daje nam to otuchę, że można skutecznie niczym państwo stanąć do konfrontacji z państwem przesyconym patologią w każdym obszarze funkcjonowania.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 18 października 2018 22:44
22 października 2018 19:40

A dlaczego tylko "ksiądz pedofil" miałby stracić pracę? A reżyser filmowy pedofil czy urzędnik ministerialny - pedofil czy pedofil z jakimkolwiek zawodem - NIE miałby stracić pracy? W USA Kevin Spacey - stracił robotę z dnia na dzień. Romek nie może się tam pokazać, bo go ściga list gończy.  Ale najpierw należy temu: księdzu, reżyserowi czy przedstawicielowi innego zawodu - udowodnić w sądzie ponad wszelką wątpliwość a nie tylko na podstawie wspomnień sprzed 20 -30 lat - przestępstwo i potwierdzić to prawomocnym wyrokiem. A tymczasem, jak rozumiem, to Diduszkowa stawia się do - wskazywania - kto ma być "zwolniony".
PS. A co mnie obchodzi jakaś Diduszkowa. Ona tak gada, bo jej ktoś kasę płaci za te wrzaski i krzyki.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować