-

pink-panther

Rammstein i Deutschland czyli historia Niemiec w wersji heavy metal.

Moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu wideoklipu z utworem „Deutschland” zespołu Rammstein , który narobił tyle hałasu w mediach, polityce i w przedsiębiorstwie Holocaust jest takie, że myśl, iż Niemcy wyłgały się z II WW tanim kosztem i żyją sobie bez kary i bez miary – jest błędem.

Jeśli coś takiego jak zespół Rammstein ryje Niemcom berety przez 20 lat i jeszcze na tym zarabia miliony (ponad 12 milionów płyt) , to znaczy, że Niemcy są pod kuratelą.

Bluźnierstwo antykatolickie (antychrześcijańskie), które ściga się o pierwszeństwo z przemocą i nienawiścią oraz perwersyjnym seksem w takim natężeniu, że „nasz tutejszy” Nergal wydaje się poczciwym kmiotkiem, to znak , że ktoś Niemcom niczego nie wybaczył .

Trucizna aplikowana przez Rammstein i podobne zespoły, których w Niemczech jest bardzo dużo, mogła spowodować śmierć duchową i bezradność całego pokolenia Niemców. I chyba spowodowała. Żyją sobie w letargu , przeżuwając owoce sukcesu materialnego z mylnym wrażeniem, że się z klęski II WW – podnieśli. A teraz nawet są narodem sukcesu. O czym świadczy GDP czy miejsce rankingowe w wartości eksportu.

 

Ostatnio nawet się prostują, bo przecież „mordowali i rabowali naziści a nie oni” a ostatecznie – Polacy. Więc spokojnie wracają do pruskich marszów i pielgrzymują do pomnika wodza Cherusków Arminiusza , zwycięzcy legionów rzymskich w Teutoburskim Lesie. A ostatnio do kompletu przywrócili pomnik króla Fryderyka II, też „człowieka niemieckiego sukcesu”.

 

Aż tu nagle pojawia się z nieoczekiwanej strony - najkrótsza lekcja historii Niemiec (9 min 22 sekundy) podana w niesłychanie atrakcyjny sposób i „na bogato” jeśli chodzi o scenografię , kostiumy i poziom muzyczny.

 

Ta piosenka pokazuje, że ktoś docenia fakt, iż Niemcy są koneserami muzyki, jak również cenią sobie wysoki poziom intelektualny sztuki i byle chłam nie będzie miał tam brania. I zastawił pułapkę na ludzi pysznych.

 

Tego nie da się zamieść pod dywan, bo wczoraj film miał 18 mln klików na youtubie a dzisiaj rano już 19 milionów . Po kilku dniach od premiery.

Zespół Rammstein po 8 latach milczenia powrócił w wielkim stylu , zwłaszcza że dostał bajeczne wsparcie reklamowe od niemieckich polityków i organizacji żydowskich . Które więcej niż gwałtownie zaprotestowały przeciwko jednej tylko scence trwającej kilkadziesiąt sekund w wideoklipie pt. „Deutschland”.

 

I tu jest „Hund begraben”, bowiem żaden polityk nie oburzył się na przykład na scenkę narodzin szczeniąt z kobiety a poród odbierał jakiś (chyba) biskup w czerwonych szatach i czerwonej „rogatywce”. Nie wiem, jakiego wyznania był ten „biskup” ale wyraźnie jest to Niemcom znana „figura retoryczna”.

 

Tym bardziej nikt się nie oburzył tym, że w klipie jest scena pokazująca lubieżnych (oczywiście, bo jak wiadomo innych nie było) mnichów średniowiecznych konsumujących kawałki różnych wędlin i schabów, artystycznie pokrywających ciało młodej czarnej damy, uosabiającej Germanię.

 

Wszyscy moralnie wzmożeni celebryci polityczni Niemiec oraz liderzy organizacji żydowskich jednogłośnie oburzyli się z powodu jednej sceny: wieszania czterech więźniów obozu koncentracyjnego przez niemieckich SS-manów na tle industrialnych dekoracji.

 

Jeden wieszany jest homoseksualistą (trójkąt różowy), drugi Żydem (gwiazda żółta) a trzeci - tzw. polityczny z trójkątem czerwonym. Przynależność polityczna lub narodowa czwartego więźnia jest trudna do określenia, bo kamera była skupiona na trzech pierwszych. No i jeszcze jest piąty więzień , który na klęczkach poleruje bucik służbowy SS-mana asystującego przy egzekucji.

 

I to miało być owo „przekroczenie cienkiej czerwonej linii” albo „wszelkich granic”.

 

No bez żartów. Scena jakich tysiące miało miejsce w niemieckich obozach koncentracyjnych. A już w niemieckim obozie koncentracyjnym Dora koło Nordhausen w górach Harzu, gdzie po zbombardowaniu Peenemunde przez Aliantów , uruchomiona została produkcja rakiety V-2 , to była jedna z lżejszych śmierci.

 

Bo o takie okoliczności przyrody w tym pełnym symboli filmie chodzi. W tle szubienicy na cztery osoby i industrialnych budowli wyłania się zarys rakiety kosmicznej w czarno-białą kostkę.

Co nie dziwi, bo tak była pomalowana rakieta V2 (Verweltung -2 czyli „Odwet -2”) .

Rakieta V2 , o której Polacy wiedzą wiele, bo sami ją dopadli na poligonie Blizna i przekazali Aliantom, była pierwszą w historii ludzkości rakietą, która przekroczyła tzw. linię Kármána czyli umowną linię pomiędzy atmosferą Ziemi a przestrzenią kosmiczną na wysokości 100 km. Skonstruował to cudo Sturmbannführer SS Werher von Braun, którego w 1945 r. Amerykanie w ramach operacji Paperclip wywieźli grzecznie do USA wraz z papierami i częścią zespołu.

 

A drugą częścią tego twórczego niemieckiego zespołu zadowolili się Sowieci , którym się trafił Helmut Gröttrup „prawa ręka von Brauna”. „Część sowiecka niemieckiego zespołu rakietowego” pracowała początkowo w tzw. Instytucie Rabe w Nordhausen czyli tuż obok obozu Dora a właściwie Mittelbau Dora niedaleko Buchenwaldu. Następnie wraz z pokaźną grupą 7000 niemieckich naukowców od przemysłu zbrojeniowego i ciężkiego została wywieziona do specjalnego ośrodka w Podlipkach , gdzie Gröttrup przyuczał „radzieckiego ojca kosmonautyki” Siergieja Korolowa do budowy rakiet balistycznych i kosmicznych.

No a rakieta V2 pomalowana w czarno białą kostkę stoi w charakterze pomnika w Peenemunde do dziś.

Więc nie jest to przypadek, że w 1:05 minucie klipu, tuż po ukazaniu „stanu przedbitewnego” wojsk Germanikusa A.D. 16 , pokazani są kosmonauci a zaraz potem podziemia industrialne.

Cała pierwsza minuta klipu poświęcona jest czajeniu się żołnierzy rzymskich i żołnierzy germańskich w lesie a ktoś komuś odrzyna głowę i na ekranie pojawia się napis „Deutschland”. A wcześniej , bo w 6 sekundzie pojawił się napis „Germania Magna. A.D. 16”. Ta „Germania Magna” znana jest ze starożytnych map rzymskich Cesarza Augusta ale przede wszystkim z map polowych Germanikusa (przybrany syn cesarza Tyberiusza prowadzący udane kampanie na wschód od Renu przeciwko plemionom germańskim)

 

Zaś data A.D. 16. to data bitwy pod Idistaviso, w której legiony rzymskie zmasakrowały uciekające w panice oddziały Cherusków. W odwecie za napad i masakrę rzymskich legionów w Lesie Teutoburskim 7 lat wcześniej.

 

No więc mamy to czajenie się przed bitwą pod Idistaviso A.D. 16, w której „Niemcy” ponieśli druzgoczącą klęskę i o „Magna Germania” trzeba było zapomnieć na długie wieki a potem cięcie i mamy „program kosmiczny”.

 

Generalnie obraz w tym klipie przekazuje więcej treści niż słowa piosenki.

W minucie 1:30 pokazuje się nam „średniowieczna królowa” oraz średniowieczni rycerze na zmianę z jakimiś „bokserami-gangsterami” walczącymi wręcz w kastetach a już w minucie 2:02 zespół Rammstein wystylizowany na dżentelmenów z lat 30-tych – na tle palącego się sterowca „Hindenburg”, największego w historii, który zapalił się tuż po przelocie nad Atlantykiem i w chwili podchodzenia do lądowania.

 

W minucie 2:27 ukazuje się biuro, w którym na ścianie wisi spore godło Niemieckiej Republiki Demokratycznej a facet za biurkiem przypomina Ericha Honeckera. Jest jeszcze dwóch facetów w mundurach, podobno Stasi oraz babeczka w furażerce , która następnie przekształca się w papachę z gwiazdą. I zaczyna się balanga z szampanem.

 

W minucie 2:50 wchodzi obowiązkowy „numer z obleśnymi mnichami”.

 

Pobieżny przegląd twórczości zespołu Rammstein pokazuje, iż brutalne atakowanie Kościoła Katolickiego i kojarzenie „ludzi w sutannach” z przemocą i „wszystkimi grzechami głównymi” jest stałym motywem u tych muzyków. Więc przebitki z orgii w biurze NRD na „orgię w klasztorze” - polityków niemieckich i organizacji żydowskich nie mogły zdegustować. A niemiecki KK też milczy jak zaklęty. Przyzwyczaił się.

 

W minucie 3:18 „wchodzą kosmonauci” a brutalny gangster w łańcuchach na szyi i nogach jest w więzieniu brutalnie kopany i bity przez policję.

 

I zaraz pokazane są przynajmniej 3 rakiety V2 stojące na terenie jakiejś fabryki. A w minucie 3:49 ‘przechodzimy do meritum” czyli pokazują nam tych czterech facetów w pasiakach ze sznurami na szyi stojących pod szubienicą na kostkach betonu. A rakieta V2 – startuje pionowo. SS-man się przechadza a w tle słowa „Deutschland, Deutschland über Allen” (Niemcy, Niemcy ponad wszystkimi) skanduje solista Rammstein.

 

Po tylu latach wtłaczania w ludzkie mózgi słowa „naziści” i wydaniu milionów marek i dolarów na likwidację skojarzenia „zbrodnie II WW” ze słowem „Niemcy” – to ma siłę rażenia średniej bomby atomowej.

Rakieta startuje, więzień w pasiaku śpiewa „Deutschland” a SS-man w uniformie Hugo Bossa wykopuje kostki betonu spod nóg skazańców.

W minucie 4:18 wkracza Rote Armee Fraktion czyli Frakcja Czerwonej Armii z karabinami a solista ucharakteryzowany jest na transwestytę. I ładuje się karabiny maszynowe oraz pistolety. Lata 70-te, długie włosy, papierosy w ustach i zakładnicy mordowani dla idei. A na to wszystko w minucie 4:40, tym razem wreszcie „naziści” palą książki nocną porą na jakimś placu w latach 30-tych.

 

Dalej jest jeszcze straszniej, ale to każdy może (byle dorosły i o nerwach jak postronki) obejrzeć sobie sam. Z tym, że radzę się przedtem czymś znieczulić, bo dla poczciwych Słowian to jest jednak coś więcej niż brutalność czy bluźnierstwo. To jest absolutna masakra, przekraczająca wszelkie wyobrażenie. I sygnał, ze Niemcy są mentalnie żywym trupem. Chodzą, pracują, intrygują , gromadzą bogactwa – ale nie żyją.

 

Tekst piosenki jest bardzo prosty i zarazem patetyczny. Solista skanduje a chórek dodaje delikatnie „wnioski i uzupełnienia”. Rzecz byłaby monotonna i nieciekawa, gdyby nie te sceny filmowe, które okazują się wypełnieniem historycznym dla uczuć sygnalizowanych w tekście piosenki. I okazują się całkowicie druzgoczące dla niemieckiej pamięci historycznej.

Poniżej pierwsza zwrotka i ciekawsze kawałki.

Deutschland!

Du (du hast, du hast, du hast, du hast) [ Ty ( masz, masz, masz masz) albo „nienawidzisz, nienawidzisz, nienawidzisz, nienawidzisz”, bo może śpiewają „du hasst” czyli „ty nienawidzisz”. Taki tytuł miała piosenka Rammsteina z 1997 r.

Hast viel geweint (geweint, geweint, geweint, geweint) [ wiele płakałeś, płakałeś, płakałeś, płakałeś]

Im Geist getrennt (getrennt, getrennt, getrennt, getrennt)[ w duchu rozdzielony, rozdzielony, rozdzielony, rozdzielony]

Im Herz vereint (vereint, vereint, vereint, vereint)[ w sercu zjednoczony, zjednoczony, zjednoczony, zjednoczony]

Wir (wir sind, 4x [ MY! ( jesteśmy, 4x] Sind schon sehr lang zusammen[ już tak długo razem]

IHR! Ihr seid,4x[ WY!, jesteście, 4x]

Dein Atem kalt (so kalt, so kalt, so kalt, so kalt)[ Twój oddech jest zimny, tak zimny, tak zimny, tak zimny, tak zimny]

Das Herz in Flammen (so heiß, so heiß, so heiß, so heiß)[ Serce w płomieniach, tak gorące , tak gorące, tak gorące, tak gorące]

Du (du kannst, du kannst, du kannst, du kannst)[ TY! , ty możesz, możesz, możesz, możesz]

Ich (ich weiß, ich weiß, ich weiß, ich weiß) [ JA!, ja wiem, ja wiem, ja wiem, ja wiem]

Wir (wir sind, wir sind, wir sind, wir sind)[ MY! Jesteśmy, jesteśmy, jesteśmy, jesteśmy]

Ihr (ihr bleibt, ihr bleibt, ihr bleibt, ihr bleibt)[WY!, zostajecie, zostajecie, zostajecie, zostajecie]

I refren:

Deutschland – mein Herz in Flammen [ Niemcy! Moje serce w płomieniach]

Will dich lieben und verdammen [ Będę cię kochać i potępiać]

Deutschland – dein Atem kalt [ Niemcy!- twój oddech jest zimny]

So jung – und doch so alt [ tak młody i już tak stary] (…) Deutschland!

Überheblich, überlegen [ Butny, kalkulować]

Übernehmen, übergeben[ brać na siebie zbyt wiele i poddawać się]

Überraschen, überfallen [ zaskoczyć, napadać]

Deutschland, Deutschland über allen [ Niemcy, Niemcy ! Ponad wszystkimi] Refren (…)

Deutschland – deine Liebe [ Niemcy- twoja miłość ]

Ist Fluch und Segen [jest klątwą i błogosławieństwem]

Deutschland – meine Liebe[ Niemcy- moja miłość]

Kann ich dir nicht geben [ Nie mogę ci dać]

Deutschland! Deutschland!

Du, Ich, Wir, Ihr[ Ty, Ja, My, Wy]

Du (übermächtig, überflüssig) [ Ty, zbyt potężny, niepotrzebny]

Ich (Übermenschen, überdrüssig) [ Ja, Nadczłowiek, syty ponad miarę]

Wir (wer hoch steigt, der wird tief fallen)[ My!, kto wysoko rośnie , ten nisko upadnie]

Ihr (Deutschland, Deutschland über allen) [ Wy!, Niemcy, Niemcy ponad wszystkimi]

Refren (…)

 

Jest to więc piosenka smutna i tak jakby – przewrotna. Ktoś powiedziałby „przecież tu NIC nie ma”. Co najwyżej filmik dodaje do bilansu historycznego Niemiec takie rzeczy, o których Niemcy a zwłaszcza ich liderzy, wolą nie pamiętać.

Ale ile niemieckiej kasy poszło na utrwalenie stanu świadomości, że „Żydów mordowali naziści” a „homoseksualistów też nasiści”. We współpracy a może i za namową – Polaków. Konkretnie polskich antysemitów, którzy chcieli rabować słynnych żydowskich wsiowych milionerów. Tyle lat cierpliwej pracy a tu taki „wypadek medialny”.

 

Jest też złośliwe mrugnięcie okiem do Amerykanów, którzy wolą nie pamiętać, skąd się wzięły ich słynne „programy kosmiczne”. Że one się wzięły z niemieckiego obozu koncentracyjnego Dora filia Buchenwaldu koło Nordhausen. W górach Harzu.

Nawiasem, nazwa „Rammstein” to jest lekko tylko zniekształcona nazwa amerykańskiej bazy lotniczej w Niemczech – Ramstein Air Base.

 

Założyciele i liderzy zespołu pochodzą z NRD i mogą mieć bardziej zgorzkniałe spojrzenie na obecną rzeczywistość Niemiec. A ponieważ zdecydowanie są ludźmi sukcesu, mogli sobie pozwolić  na taką a nie inną „chwilę szczerości”.

Mogą sobie pozwolić na przekaz następujący: Niemcy, ciągle dążycie do wielkości i strasznie się staracie, jesteście nawet brutalni i nieprzejednani a ostatecznie zawsze lądujecie w bagnie i w niewoli. A kto inny korzysta z owoców waszej pracy. Wam zostaje hańba.

 

Nazwa „Niemcy” jest głośno skandowana 12 albo i więcej razy na tle różnych przykrych  sytuacji,w tym tej,  jaka wydarzyła się w Dora nie raz i nie dwa. Wieszanie więźniów w obozach koncentracyjnych to była rutyna. Zgodnie z założeniami projektowymi obozu Dora , który był supertajny – żaden więzień nie miał przeżyć.

Słowo „naziści” w piosence nie pada i jak się okazuje, dla wielu jest to straszny problem.

 

Ponieważ ani w tekście , ani w scenkach filmowych nie ma nic z rzeczy, które można uznać za sprzeczne z prawem, po chwilowym wzburzeniu będzie – zamilczanie. Der Onet już milczy jak zaklęty a i „naszyści” nie rozwijają tematu, który spada jak z nieba .

 

Że Platforma Obywatelska nie rozwija tematu to rozumiem. Że Rózia Thun gromi taksówkarza, który sobie powiesił Różaniec nad kierownicą, też rozumiem. Każdy „zapisany na Niemca” musi być gorliwszy od samego Niemca i nie gorszy się bluźnierstwami zespołu Rammstein tylko musi skarcić katolika przyznającego się do Różańca.

Ale że "nasi gorący patrioci" w roku wyborczym nie korzystają z okazji, żeby przywrócić trochę prawdy historycznej powołując się na samych Niemców? Być może mają problem decyzyjny, bo „środowiska żydowskie się oburzyły” na videoklip „Deutschland”. W przypadku takich „kolizji informacji” prawda historyczna musi ustąpić miejsca „racji stanu”?

 

No a Der Onet jest sentymentalnie przywiązany do „Magna Germania” i „zwycięstwa w Lesie Teutoburskim. Więc zapada cisza. Jak w domu zmarłych. A Polacy w USA sami walczą przeciwko 447 na ulicach amerykańskich miast.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mfy8E7l1Kqg

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Idistaviso

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mittelbau-Dora

https://pl.wikipedia.org/wiki/V2_(pocisk_rakietowy)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Frakcja_Czerwonej_Armii

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rammstein

https://de.wikipedia.org/wiki/Germania_magna#/media/File:Imperium_Romanum_Germania.png

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Duperele/Rammstein-z-singlem-Deutschland-O-czym-opowiada-tekst-utworu-POLSKIE-TLUMACZENIE-30521

https://en.wikipedia.org/wiki/Hermannsdenkmaltagi: prowokacja  heavy metal  historia niemiec  rakiety v2 

pink-panther
1 kwietnia 2019 18:51
300     15785    23 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @pink-panther
1 kwietnia 2019 19:25

Biorąc pod uwagę że z protestem że jest w nagraniu coś o Holokaust odezwały się  "środowiska żydowskie" mówi wszystko. 

Nigdy nie wybaczą Niemcom zawodu miłosnego. 

I tyle 

.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther
1 kwietnia 2019 19:27

Piekna robota Pantero.

Pogladalem ten teledysk i przypasowalem go do tego co wlasnymi oczami ogladam. Ten teledysk jest dzisiejszym obrazem Niemiec i Niemcow. Nie ma tam nawet jednej rzeczy, ktora bylaby piekna. Synteza burdelu ze smietnikiem.

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @pink-panther
1 kwietnia 2019 19:32

Dziękuję za ciekawy tekst. Myślę, że ocena historii Niemiec z konieczności musi być złożona. Z jednej strony mamy wstrząsający opis pobojowiska po bitwie w Lesie Teutoburskim, który przekazuje Tacyt: "Ogarnęło więc Cezara gorące pragnienie, aby oddać ostatnią posługę żołnierzom i ich wodzowi; całe obecne tam wojsko poruszone było współczuciem z powodu krewnych, przyjaciół, wreszcie z powodu hazardów wojen i losu ludzkiego. Przodem wysłano Cecynę, aby skrytki lesistych gór przeszukał i mosty oraz tamy przez bagienne wody i zwodnicze pola ułożył; i tak stąpają po tych smutnych miejscach, ohydnych widokiem i wspomnieniem. Pierwszy obóz Warusa przestronnym swym obwodem i wytyczoną główną kwaterą na pracę trzech legionów wyraźnie wskazywał; dalej poznawano po zapadniętym na poły wale i po płytkim rowie, że zdziesiątkowane już resztki armii tu obozowały. Na środku równiny bielejące kości, jak uciekali, jak opór stawiali, bądź rozrzucone, bądź spiętrzone. Obok leżały ułamki broni i szkielety końskie, a zarazem widziano czaszki ludzkie z przodu do pni drzew przybite. W pobliskich gajach stały barbarzyńców ołtarze, przy których trybunów i pierwszych setników zarzezali. A ci, którzy ową klęskę przeżyli, którzy się z pola walki albo z więzów wymknęli, opowiadali, że tu legaci padli, tam orły zrabowano; gdzie pierwszą ranę Warus otrzymał, gdzie od nieszczęsnej swej prawicy i od własnego ciosu śmierć znalazł; na jakim wzniesieniu Arminiusz do zgromadzonych przemawiał, ile szubienic, jakie jamy dla jeńców przysposobił i jak sztandarom i orłom w pysze swej urągał." (Tacyt, Roczniki 1, 61). No i wiemy z innych źródeł, pisanych i archeologicznych, jak postępowali Germanie. A z drugiej strony istnieją chlubne tradycje średniowiecznych Niemiec, począwszy od św. Bonifacego (VII w. po Chr.), poprzez zakony w średniowieczu, działalność misyjną w wikińskiej Skandynawii, aż do św. Piotra Kanizjusza SJ i zakonników, którzy sprzeciwili się narodowemu socjalizmowi (bł. Rupert Mayer SJ i inni). Znów, z jednej strony aż do XVIII wieku, mimo konfliktów (Zakon Krzyżacki, starania Habsburgów o koronę Polski itd.), stosunki polsko-niemieckie nie były tragiczne. W średniowieczu do Polski napłynęło wielu osadników niemieckich, nie tylko na Śląsk i Pomorze, ale także np. na Podlarpacie. Zadomowili się tu, a potem ulegli polonizacji (dużo później nastąpiło to w miastach). Wiele było Niemek wśród żon władców Polski, począwszy od Rychezy Lotaryńskiej, żony Mieszka II, a skończywszy na Marii Józefie z Habsburgów, żonie Augusta III Sasa. A z drugiej strony to, co Niemcy robili w Polsce w czasie II wojny światowej raczej nigdy nie zostanie u nas zapomniane, tak samo jak walka z polskością w Wielkopolsce i na Pomorzu, oraz szeroko zakrojone niemieckie plany wobec Europy Środkowej w czasie obu wojen światowych. Zło, jakie przyszło przez Niemcy w XX wieku miało korzenie nie tylko w reformacji, naturze państwa pruskiego i polityce kolejnych niemieckich rządów i sztabu generalnego, ale także w rywalizacji brytyjsko-niemieckiej - kiedy Niemcy nie mogli wygrać ze swoimi germańskimi pobratymcami na zachodzie, odgrywali się okrutnie i brutalnir na wschodnich sąsiadach.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 1 kwietnia 2019 19:25
1 kwietnia 2019 19:32

"Zawód miłosny" - bardzo celna uwaga.  Pytanie, kto kogo inspirował do "protestu" : niemieccy politycy działaczy żydowskich czy odwrotnie. W każdym razie "mleko się wylało" i kiepsko wyglądają politycy i działacze a akurat zespół "Rammstein" w całym swoim szaleństwie i prowokacji - broni się całkiem dobrze.  Trzecia spisklowa teoria jest taka, że Rammstein został "zainspirowany" przez Brytyjczyków. Oni lubią takie "zagrywki".  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 1 kwietnia 2019 19:27
1 kwietnia 2019 19:34

Dzięki wielkie. Ten teledysk to dowód, iż Niemcy są zimnym trupem. Można ich wytarzać dowolnie.   Na wejscie "uchodźców" byli jak najbardziej "gotowi" z tą swoją "więcej niż dekadencją".

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 1 kwietnia 2019 19:34
1 kwietnia 2019 19:39

Szwajcarzy powinni we wlasciwym momencie anektowac miasto Konstanz, bo szkoda to szkoda zostawic na pastwe gnoju.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Stalagmit 1 kwietnia 2019 19:32
1 kwietnia 2019 19:49

Dzięki za szczegółowy opis bitwy w Lesie Teutoburskim.  Wydaje się, że począwszy od XVIII przyjęto zwłaszcza w Prusach "kurs na przedchrześcijaństwo", bo  w 1736 r.  Haendel  skomponował operę "Arminius" a w 1877 r.  Max Bruch skomponował oratorium "Arminius" . Czyli wątek mordowania "chwalebnegO" czy raczej - szlachtowania wroga był świadomie idealizowany jako metoda osiągania celów.

Do czasów reformacji  relacje niemiecko-polskie układały się można powiedziec "standardowo" , jak na ówczesne obyczaje polityczne.Ale od wieku XVIII  wykopywane były coraz głębsze rowy i montowane coraz okrpniejsze "mentalne" zasieki. Aż doszło do dwóch wojen światowych, do których zostali łatwo podpuszczni, ale nie byli gotowi i nie są do dzisiaj , aby przyznać, że popełniali jakieś błędy w ocenie.  Mają bardzo wysokie zdolności wypierania prawdy z umysłów. Ostatnie kilkadziesiąt lat trzymani są pod anglosaską kuratelą ale wyraźnie ich to męczy. 

I dali się znowu popchnąć w zupełne szaleństwo obyczajowe, z którego chyba nie mają szansy wyjść. Nie widzę ratunku. Przy całej ich inteligencji i sprycie. Ten wideoklip jest po prostu potworny. A jednocześnie w jakiś sposób uczciwy. Pokazuje stan umysłów.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 1 kwietnia 2019 19:39
1 kwietnia 2019 19:51

W niektórych krajach związkowych narastają tendencje odśrodkowe. Najsilniej w Bawarii. Ale konstytucja nie pozwala. Dobry czas na ratowanie kogokolwiek stamtąd już chyba minął.

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @pink-panther 1 kwietnia 2019 19:49
1 kwietnia 2019 19:53

Myślę, że zniszczenie obyczajów w Niemczech zaczęło się od kryzysu w czasach Republiki Wiemarskiej, po I wojnie światowej. Wiele relacji zgodnie stwierdza, że w latach 20-tych i 30-tych Berlin był stolicą rozwiązłości i wszelkich perwersji, a z drugiej strony nędza zmuszała wiele mieszkanek miasta do uprawiania prostytucji (są relacje, że na ulicy pod jedną latarnią stała matka, a pod sąsiednią córka). to musiała być potężna dewastacja moralna.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Stalagmit 1 kwietnia 2019 19:53
1 kwietnia 2019 20:17

Całkowita zgoda. Problem polega na tym, że oni szli na obie wojny z pieśnią na ustach i z jednym tylko planem: planem zwycięstwa. Awaryjnego planu dla ograniczania skutków klęski - nie mieli. W dodatku  kilkadziesiat lat sami siebie wprawiali w stan nienawiści i pogardy do Polaków a w 1918 r.  musieli pod naciskiem "okoliczności" - ustąić im pola czyli oddać , co zabrali. A rozmiary klęski czyli ilość zabitych i okaleczonych żołnierzy - szła w miliony. Kobiety wychowywane do zależności od mężczyzny, nagle musiały utrzymać siebie i rodzinę a czasem kalekiego męża lub brata. 

Republika Weimarska była czymś zupełnie potwornym z tego punktu widzenia.  Chęć odwetu i "rewanżu" była tak silna, że przysłoniła wszelkie myślenie długofalowe i spróbowali "zbudowac imperium tysiącletnie" bezpśrednio odwołując się do "Lasu Teutoburskiego" oraz różnych "Walkirii" - drugi raz. I zdradzili wiernego sojusznika czyli ZSRR. No i Armia Czerwona przyniosła im w 1944/45 armageddon. Czego powinni się byli spodziewać, bo sami urządzali Rosjanom "Lasy Teutoburskie" od 22 czerwca przez półtora roku.

Dwie wojny, których największymi ofiarami stały się kobiety. I dzieci.  Ciekawe, że niemieccy uchodźcy ze Wschodu i Południa Europy - byli witani w ojczyźnie - zimno. Nie było litości dla kobiet i dzieci - wśród swoich.
I oni się już z tego - nie podnieśli. Całe dekady karmili się nienawiścią do Polaków i porzucili wiarę. Szczególnie w NRD.  Nie mają nic, doi czego mogliby wracać pamięcią bez uczucia żalu i rozpaczy. 

A ich dzieci i wnuki zostały poddane programowi deprawacji na masową skalę i cywilizacja łacińska - z Niemiec (poza Bawarią) prakycznie "się wycofała". A teraz czeka ich kolejny eksperyment, którego się boją.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther
1 kwietnia 2019 20:23

Nie oceniony ks. prof. Tadeusz Guz 

Jak zrozumieć Niemców?

https://www.youtube.com/watch?v=4UJSq1pmAUY

Ks. prof. Tadeusz Guz: Przedstawiciele niemieckich elit o Niemczech

https://www.youtube.com/watch?v=4UJSq1pmAUY

 

Ps.  Od siebie nie wiele mogę dodać, by  ująć znaczenie teledysku w świelte tez wykładów. 

Życzę miłej lektury. 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Maryla-Sztajer 1 kwietnia 2019 19:25
1 kwietnia 2019 20:24

Zawodów miłosnych nie wybaczali nigdy w całej historii biblijnej.Być może uchodźcy to zalążek plutonu egzekucyjnego.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther
1 kwietnia 2019 20:28

Obejrzałem pobieżnie (a i brak czasu na analizę) ale, że temat fascynujący -tylko dwie  drobne uwagi.

Pierwsza uwaga: w klipie jest zakłamanie praźródla - pytanie: po co?

Przecież największym - w zasadzie jednym z dwu udanych  (wszytskie rzesze czy świete cesarstwa się nie sprawdziły - drugi sukces to likwidacja RON przez niemców moskiewskich) - "sukcesów" owych niemych Germanów  było efektywne zlikwidowanie Zachodniego Rzymu  - o tym w tym klipie  cisza jak makiem zasiał (jak i o obozach koncentracyjnych w Afryce Pólnocenj w połowie V wieku).   Moze dlatego, że  w rzeczywistości za ów "sukces" Germanów był zresztą odpowiedzialny Konsatnty zwany Wielkim, bo wlaczył  z  elementem illyjskim ,ktory stanowił trzon armii i państwa w III wieku - i NIE POZWOLIŁ aby RZYM UPADŁ (Dioklecjan). Natomiast   Konstantyn w przeciwwadze dla nich zaczął opierać się na Germanach w armii, co otworzyło potem bramy Rzymu Germanom własnie. 

Ja to nawet to rozumiem, wszystkie te wielkie wschodniogermańskie szczepy, ktore zliwdowały zachodni Rzym (Goci, Swewowie, Wandale, Longobardzowie - zniknłey z wiatrem- nie ostały się po nich państwa, czasem trochę pamieci zostało w nazwach. Pozotali "na polu walki" Frankowie i Sasi, ale to byli "spokojni"- zachodni germanie (w V wieku śladu po owych Germanch co to z Cezarem i Augustem walczyli już nie było)

Druga uwaga: ja myślę że ten klip to w pewnym sensie odpowiedz na podświadome zapoptrzebowanie społeczne (dlatego taka ogladalność). Otóż -coś mi się wydaje - że oni wcale nie chcą  (mowie o tzw. społeczenstwe w masie) już więcej słuchać o tych bezosobowych nazistach.  z bardzo wielu powodów  (ta pseudo współpraca - zapoczątkowana przez Dahlena - pomiędzy elementem germańskim i judaistycznym  na wielu polach- jest tam dla zbyt licznych zbyt niestrawna  aby się utrzymała.

Wniosek: ten klip to - paradoskalnie- odpowiedź na obecne niemieckie rozdwojenie jaźni.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 1 kwietnia 2019 20:23
1 kwietnia 2019 20:29

Wielkie dzięki za linki.  Ksiądz profesor Guz jest rzeczywiscie - nieoceniony. I ma wielką wiedzę oraz spokojny dystans do "problemu niemieckiego". Warto przypomnieć i skonfrontowac tę wiedzę z zawartością wideoklipu.

 

Link do piosenki "Deutschland".

https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 1 kwietnia 2019 19:27
1 kwietnia 2019 20:41

Cierpliwosci, stp...

... juz niedlugo mniejszosc turecka zmieni skutecznie ten obraz brzydoty i burdelu  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 1 kwietnia 2019 20:28
1 kwietnia 2019 20:42

Wydaje się, że te "białe plamy" to efekt  programów szkolnych. Przyjęte w XX w. a zwłaszcza od 1933 r. programy nauczania  w państwowych szkołach a w NRD szczególnie , dały taki właśnie stan świadomości: pokawałkowany, antykatolicki i odnoszący się do kultury masowej XX w. W sumie : lewicowy z elementami jakiejś piekielnej dekadencji czy wręcz satanizmu. Antykultura, antywartości, szyderstwo z własnej historii. Takie "pożegnanie z Niemcami" , jakie pamiętają jeszcze tylko starsi Niemcy a muzycy z Rammstein do takich należą. Solista ma lat 56.  Podsumowanie wypada zdecydowanie negatywnie.

To mi przypomina książkę amerykańskiego dziennikarza i pastora - Chrisa Hedgesa :"America: The Farewell Tour" (Ameryka : Pożegnalna podróż".). On też  pokazuje koniec pewnej cywilizacji i dekandencję amerykańskiej kultury ale forma przekazu jest inna: on opowiada.Tamci kręcą  przerażającego klipa.

Niemcy mają ten problem, ze w przeciwieństwie do innych narodów i państw , które traciły terytoria i przegrywały wojny - zupełnie nie potrafią  się z tym pogodzić i jak na prawdziwych socjopatów przystało, strasznie się użalają nad "swoją krzywdą" . I ukladają kolejne plany "odzyskania utraconego" , na co odpowiednio reagują Anglosasi.  Nie wiem, czy to nie Anglosasi  zaaplikowali Niemcom te wszystkie "rewolucje obyczajowe" i inne, co ich ostatecznie zdruzgotało.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @pink-panther
1 kwietnia 2019 20:54

Zajrzyj do skrzynki pocztowej

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 1 kwietnia 2019 19:49
1 kwietnia 2019 21:00

Mnie sie "nieszczesliwie", a dzis wyszlo, ze jednak szczesliwie juz w zyciu przytrafilo...

... ze dane mi bylo raz byc na koncercie takiej grupy hm... à la Rammstein  w Lipsku, podczas targow... to bylo cos  potwornego i traumatycznego  !!!  Nie potrafie tego zapomniec, choc minelo dobre ponad 20 lat od tamtego zdarzenia... nie wiem czy w ogole to da mi sie zapomniec... dlatego tez - prawdopodobnie nie obejrze tego teledysku... Pani opis jest tak mistrzowsko sugestywny, ze chyba sobie odpuszcze te MEKE  !!!

 

Wpis genialny...

... kolejna - dla mnie - maloznana historia o tajnych obozach i produkcji V2... niech Pan Bog da Pani zdrowie i potrzebne sily na wiecej takich historii...  dzieki wielkie  !!!

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther
1 kwietnia 2019 21:06

Obejrzałem ten teledysk i widzę to tak (to znaczy widzę że chyba o to chodziło twórcom?):

Mamy tych zdrowych Germanów na początku tysiąclecia ale jest taki problem że nie są zdrowi :) Bo pojawia się czarna laska, która jak się wydaje przybyła z kosmosu i niestety odprawiwszy swoje rytuały miesza im w mózgach i w ich historii. Rzymianie próbują zlikwidować problem (laskę) w zarodku ale nie udaje się. Potem mamy te różne sceny z który można wywnioskować zasadniczo że właśnie Niemcy niestety ulegli tej obcej sile. Która przyjmuje różne oblicza. Dostaje się tu zdrowo Kościołowi (no cóż, bez tego nie może się obejść), mamy złe oblicze Nazizmu, Rusków i różnych laborantów. Jak się wydaje jest też krótka scena pokazująca Angoli (przed mnichami w knajpie). Wszędzie jest ta czarna laska, która czerpie satysfakcję z tego jak z tych Germanów robi się bydło. Tym bydłem są np. ci kolesie, którzy się biją kastetami w imię czyjejś rozrywki. Po prostu Niemcy zostali zmanipulowani zamieniają się w zwierzęta. W psy jak zresztą jest to dosłownie pokazana. Psy, policja, naziści - to ci nowo wyhodowani Niemcy. Jest też krótki epizod z Czerwonej Frakcji, która została pokazana pozytywnie. Jak można odgadnąć reprezentują oni zdrowe ciało Niemców i próbują dorwać tą czarną laskę. Niestety nie udaje się. Psy są silniejsze. Scena w obozie koncentracyjnym jest dość przewrotna w istocie. Gdyż ów homo, Żyd i polityczny zdają się na zasadzie kotrastu z psami/nazistami sugerować że to ci w pasiakach to dobrzy Niemcy. Tacy zwykli. Ot po prostu chcieli żyć swoim życiem ale siły kontrolowane przez laskę miały swoje plany. Generalnie można powiedzieć byłoby nieźle gdyby nie laska, która odcieła łeb Niemcom. Myślenie? I teraz ma z tego radochę.

Tak odbieram ten teledysk. Może nawet ogólnie ostatecznie nie byłoby takie złe, tylko że oczywiście musieli położyć ten nacisk na Kościół przez co nie pokazali tego co miało dużo więcej sensu jako siły współpracujące z tą laską. No ale wtedy pewnie teledysk by nie powstał.

 

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther
1 kwietnia 2019 21:07

Nie nalezy ich nie doceniać i ogłaszć ich smierci- to pozór, sądzę. 

a) sami Niemcy-  jeden z moich wykładowców (na KUL-u za pełnego komunizmu) twierdził  że był na jakiś studiach  w Niemczech razem z koleżanką-studnetką (zapewne znacznie mlodszą) a mianowicie niejką Urlike Meinhof. Jak mówił, była niezwykle wyrafinowana i subtelna.  ja sam z kolei poznałem kiedyś Niemca -zwykłego niby uczelnianego jajogłowego - a poziom morlanyc i swiatopoglądowy- ad astra. Tam NADAL są elity- złe i dobre.

 

b) Anglosasi - oczywiście nie przeczę że mieli i mają powody żeby Nimeców "wykastrowac" i to robili i robią. Ale, np. nakręcili ostatnio serial "Counterpart" - rzecz dzieje sie w alternatywnych Berlinach - w tym serialu jest coś więcejni rozrywka, proszę mi wierzyć - tam jest powiew inteligentnej NOWOŚCI -znaczy nadziei.

Teraz muszę cos terminowo napisac -pozdrawiam miło.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 1 kwietnia 2019 21:00
1 kwietnia 2019 21:09

Wychodzi na to, że Niemcy a już Berlin i NRD w szczególności okazały się bardzo podatne na wpływy różnych satanistów-okultystów w muzyce i kulturze masowej. Pamiętam wykład jakiegoś polskiego muzyka na Jasnej Górze, który dał się wciągnąć w techno a jak zrozumiał, na czym to polega, to zwiał do Polski.  Film jest straszny i nie da się go oglądać w całości. 

PS. Na takie przeżycia to dobrzy są egzorcyści. Jest ks. Pędzioł w Wąwolnicy w czwarte soboty miesiąca.  Bardzo twardy i bardzo mądry stary ksiądz. Nieustraszony. :)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 1 kwietnia 2019 21:07
1 kwietnia 2019 21:14

Życzę owocnej pracy. :))) PS. To prawda, że oni bywają wyrafinowani i subtelni. Ale to ich nie chroni od popełniania rażących błędów w ocenie sytuacji. Jak np. Ulrike.   A ten wideoklip nie jest wyrafinowany a z pewnością nie jest też subtelny.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther
1 kwietnia 2019 21:23

Niemcy dały niebu i światu tak wielkie postacie jak święty Albert Wielki, nauczyciel świętego Tomasza z Akwinu, i święta Jadwiga Śląska, która jako jedna z wielu udowodniła, że Niemcy i Polacy mogą żyć w przyjaźni. Pytanie brzmi, gdzie są te Niemcy, z których wyszli wymienieni święci Kościoła katolickiego?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu 1 kwietnia 2019 21:06
1 kwietnia 2019 21:29

Znakomita interpretacja. Coś jest na rzeczy z tą "laską" ale jakoś ją odpuściłam na etapie Średniowiecza, kiedy okazała się "królową". Dla mnie to niezrozumiała symbolika. A już "czarna SS-manka" w obozie Dora to zbyt mocny odlot. W dodatku z jednym okiem. Może to  taka alegoria z "czarną stroną Niemiec". ? Nie znam  źródeł ideologicznych, z których czerpie zespół Rammstein  inspiracje, ale jeśli dla nich Frakcja Czerwonej Armii "była pozytywna", to jest logiczne, bo to lewacy.

Ale przyznam, że te "inspiracje średniowieczne i starożytne" to są przedzielone sporym odcinkiem czasowym, tak plus minus 1200 lat i potem znowu długa przerwa. Coś tam mignęło w XVIII w i zabawa rozkręca się dopiero w latach 30-tych.  Moze artyści się jeszcze wypowiedzą, o co im chodziło "tak wogle".

Bardzo trafna ocena z tym zestawieniem tych, co 'zrobili krzywdę biednym Niemcom", zaczynając od Rzymian.
 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 1 kwietnia 2019 21:23
1 kwietnia 2019 21:34

Z pewnością zostały jakieś drobiny w katolickiej Bawarii, ale pewności nie ma.  Wojny religijne w Niemczech plus dominacja Prus w XIX i XX w. dały mocny efekt: prześladowanie Kościoła Katolickiego.  A teraz jest wszechobecny ateizm. Z pewnością są środowiska katolickie i to bardzo mocne ale też bardzo małe. Np. w filmie Grzegowa Brauna o Lutrze pojawia się taka starsza pani profesor , która opowiada o tym, jak jej matka  bardzo uczona  protestantka po przeczytaniu pism Lutra uznała, że koniecznie i szybko musi wrócić do Kościoła Rzymsko Katolickiego.  Różne są drogi ludzi do Pana Boga. Nie przekreślam Niemców ale widać, że nie jest lekko.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther 1 kwietnia 2019 21:29
1 kwietnia 2019 21:44

Dla mnie ta laska była od początku kluczowa bo przecież pojawia się wszędzie i od niej zaczyna się historia. Ciekawe że jest czarna. Mi się wydaje że oznacza to tyle że jest obca. Jest elementem obcym, nie germańskim. Potem przybiera różne formy. Można  w niej zobaczyć chyba nawet królową brytyjską a na samym końcu teledysku jest wystylizowana na jakąś wojowniczkę muzułmankę. Jest ona czarnym charakterem po prostu :)

Warto także zwrócić uwagę na tych ludzi (Niemców), którzy mają czarne pończochy na głowach. To zdaje się sugerować że nie mają tego łba właśnie, który został im obcięty.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu 1 kwietnia 2019 21:44
1 kwietnia 2019 22:09

Ta "laska" pojawia się bardzo często jakby łącznik tych oderwanych historii, ale nie wiem, na jakim poziomie abstrakcji oni użyli takiej symboliki. Ona mi się z niczym nie kojarzy. Rzeczywiście w tej kryzie wygląda na "królową amgielską" ale chyba nie chodzi  o "czarny charakter". Raczej na coś w rodzaju "ducha danej epoki". Albo jakiś "motor dziejów".   Coś obcego niemieckiemu duchowi: być może. Generalnie raczej asystuje niż działa. Może ich ocenia. Patrzy z pewną pogardą i poczuciem siły.  Demon w historii Niemiec??? Kto wie,

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 1 kwietnia 2019 19:32
1 kwietnia 2019 22:10

Pink Panther i Marylka

- a to nie pierwszyzna przecież, z tym "zawodem miłosnym". Getta też wydawały się Żydom świetnym "prezentem" od Niemców /na terenie Polski/ w czasie WW. A tu taaaka "niespodzianka...

 Teraz, na dodatek, kolejna "miłość" Żydów do Niemiec i Niemców była podbudowana interesami i zmową na Polaków. I znowu się skawaliło? 

Jak wynika z historii i z piosenki Rammsteinów - Niemcy zawsze, w swojej pysze, marnie kończą. A Żydzi, na przestrzeni swoich dziejów - też zawsze popełniają te same błędy wobec narodów, pośród których żyją. Akurat teraz szaleją wobec Polski. 

A może być różnie, gdy sprawy pójdą tak, że tu wjedzie jakiś kolejny Wehrmacht z wojskiem niekoniecznie białym, a beżowym. Beżowi, jak wiemy, pałają szczerą nienawiścią do Żydów. I w takich okolicznościach przyrody, po ostatnich doświadczeniach,  nie widzę kandydatów na "sprawiedliwych wśród narodów świata"...

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther
1 kwietnia 2019 22:14

Ostatecznie całą historię należałoby zinterpretować tak że było sobie zdrowe Imperium Rzymskie i baśniowa Germania. Niestety pojawiła się ... Religia. Chrześcijańska. A potem inne Ideologie, które doprowadziły ludzi do szaleństwa. Z ostatnią z nich w postaci Islamu. Gdyby nie to. Germania byłaby Wielka ;) Rzym też miałby się dobrze...

Proste, łatwe i przyjemne :)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther
1 kwietnia 2019 22:21

Artystycznie-muzycznie Deutschland jest jednak słabszy od np. "Wir commen zu dir Sonne". Sonne to jest zresztą ideowo prototyp Deutschlandu, bo wszak śpiące królewna to właśnie Germania, tylko nieco zaćpana. Muzycznie Sonne i tak jest dobra tylko miejscami. Bo w sumie Rammstein to popelina. Wizualnie Sonne jednak lepsza niż Deutschland. Tylko tekst Deutschlandu jest dobrze przemyślany, co w obliczu zrycia beretu samego Tielemana i jego kumpli, sugeruje pracę większego zespołu. I trafność tej intuicji, że Deutschland to sygnał "z góry", łącznie z tą Germanią jako czarną kosmonautką.

Całość klipu to ilustracja zasady szachownicy, wszyscy przeciw wszystkim. Nadto szachownicy piętrowej, bo Słowianie muszą się znaleźć na niższym piętrze. Zaś "wyżsi gracze" posyłają na średni poziom germański czarną piękność.

Jej funkcja to właśnie ten sygnał "z góry". Do czego? Do rewolucji czyli jatki. Jedno jest pocieszające, że tak trudno zachęcić Niemców do rzezi samych siebie. Tyle forsy trzeba na to wywalić i tyle się naklikać żeby natłuc tych 19 milionów kliknięć. I tyle się trzeba namęczyć żeby pognębić tych cholernych katoli. Niemcy są trupem, ale jednak prawie trupem, jeszcze coś zostało w nich z ludzkiej natury, tej śpiącej piękności.

No i od razu gotowa jest anglojęzyczna interpretacja wiekopomnego poematu Tielemana.

Ps. No teraz to sam siebie wystraszyłem. Pomyśłałem, osz ty w życiu, nie daj Boże, jeszcze polskie i tureckie dzieci w niemieckich szkołach będą się uczyły Deutschlandu w szkole na pamięć i że Tieleman wielkim poetą był. 

Ps. 2. Blogosfera żyje, dzięki pani pisarstwu. 

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther
1 kwietnia 2019 22:23

To tylko show biznes. Osiem lat posuchy i powrot w stylu takim, ze szum wokol robi reklame. W Ramstein przez jedno "m" pisane jest najwieksza w Europie baza sil powietrznych armii USA. Dziadki z Rammstein maja zniwa.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Stalagmit 1 kwietnia 2019 19:32
1 kwietnia 2019 22:35

"Wiele było Niemek wśród żon władców Polski, począwszy od Rychezy Lotaryńskiej, żony Mieszka II, a skończywszy na Marii Józefie z Habsburgów, żonie Augusta III Sasa."

A ilu było "Niemców" ( i innych nordyków) wśród władców Polski?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 1 kwietnia 2019 22:10
1 kwietnia 2019 22:40

Tyle razy tyle "zawodów miłosnych" i regularne powroty w stare koleiny. Polacy a właściwie RON nagromadziła takie bogactwo, że ci, co ją ćwiartowali  jeszcze pod koniec XIX w. mieli czym się obdzielać (powstania) a w końcu pierwszą osobą, która proponowała rozbiory I Rzeczpospolitej "dla korzyści wielu" był Żyd dworski króla Augusta II Sasa. 

Tyle razy zaborcy się "obdzielali" a i faktorom coś skapnęło. Ta juma zaczęła być rutynowa. Co 30-40 lat "strzyżenie owiec" . Ale II WW to dla Żydów był jakiś inny scenariusz, skoro ci z Hameryki nic nie pomogli. 

A teraz znów wracamy do starego scenariusza, bo juz jedna kolejka ich ominęła. Całe 75 lat bez jumy Polski (nie licząc pokojowej jumy po 1989 i "na supermarket bez podatku") to chyba dla nich za długo.

Z taką zszarganą opinią "antysemitów" to możemy w bardzo szybkim tempie "zakolegować się z islamskim wojskiem niemieckim", gdyby doszło do czegoś poważnego. I rzeczywiście dzisiaj ja też nie widzę "kandydatów na sprawiedliwych". 

Wydaje się, że przy tym stanie demografii w Niemczech to sprawa kalifatu jest przesądzona.  Ale nikt jeszcze nie chce w to wierzyć, chociaż zazwyczaj to najgorsze scenariusze się sprawdzają.

zaloguj się by móc komentować

genezy @smieciu 1 kwietnia 2019 21:06
1 kwietnia 2019 22:45

No nie wiem czy by nie powstał- warto posłuchać sobie wywiadu z Majewskim o jego filmie Młyn i Krzyż- facet z całą pewnościa nie jest durniem, ale mówi (i robi) rzeczy dziwne i to z wielkim przekonaniem- jest po prostu sformatowany przez ścieżkę edukacyjną i pewnie jeszcze pop.

Co do schwartz charakteru w tym wydumanie kontrowersyjnym teledysku: to jest personifikacja Niemiec, duch Niemiec. Jan Olszewski parę lat temu w wywiadzie stwierdził, że Niemcy nie są problemem, bo oni się zawsze na końcu (parafrazuje teraz jego słowa) wyp..dolą. Taka karma, dają się prowokować, chyba nawet lepiej niż my, no ale o to nie idę w zakład. Co do oceny utworu- żenujące dno, ale, i to też jest ten duch Niemiec, Niemcy nawet teraz na tym swoim Auschvitzu, używając do tego oburzonych żydów, potrafią przytulić parę euro.

zaloguj się by móc komentować

genezy @KOSSOBOR 1 kwietnia 2019 22:10
1 kwietnia 2019 22:47

I to jest właśnie smutne. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 1 kwietnia 2019 22:21
1 kwietnia 2019 22:55

Wielkie dzięki za miłe i niezasłużone komplimenta:)))

Nie jestem w stanie ocenić, czy piosenka Rammsteina "Sonne" jest lepsza lub gorsza od "Deutschland". Aż taka fanka heavy metalu to ja nie jestem:))) To jest dla mnie takie "satanistyczne umpa, umpa" i bardzo w guście Niemców, bo oni "lubieją" takie różne dźwięki w rytmie marszowo-maszynowym:))) No i tam też jest : bardzo ciemno, solista  skrzeczy czy raczej "melorecytuje" a nie śpiewa no i pojawia się "element obcy" czyli kobieta. Tym razem standardowa germanka z lat 50-tych czy 60-tych.

No i pozostaje wątek tej długiej bardzo przerwy i powrotu bardzo głośnego i skandalicznego. Ewidentnie wyreżyserowane od początku do końca.

Czy to jakieś podpuszczanie? Nie można wykluczyć. Ale Niemcy mają serdecznie dość. My zresztą też mamy dość, tylko jesteśmy jakieś 40 lat za nimi w tych "reformach obyczajowych i innych".

Ale ktoś chce nam przypisać ich rolę w historii a piosenka "Deutschland" pełni jakąś rolę. Prowokacji, odgromnika czy jest to zwykły przypadek komercyjny, który zaczyna żyć własnym życiem. I być może skończy medialny żywot szybko, bo komuś przeszkadza.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 1 kwietnia 2019 22:23
1 kwietnia 2019 23:02

To jest dokładnie to. Show biznes w kraju bogatych klientów o spaczonym guście. Po 8 latach milczenia czas coś zarobić, bo stuknęło 50 lat i więcej a tacy Anglicy to i przy 70-tce  jeszcze grają koncerty. Nawet nie licząc "Micka Jaeggera wiecznie żywego".Taki David Gilmour z Pink Floyd czy jego kumpel  Roger "krzywa gęba" Rogers zupełnie się nie oszczędzają. I pchają ten wózek z lat  70-tych i 50-tych. Kategoria zdrowia A - pełna odpornośc na prochy. Trochę gorzej u ich fanów ale nowe pokolenia nadeszły. A co po nich to nie wiem. Nic nie widać.  Mają swoje żniwa.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu 1 kwietnia 2019 22:14
1 kwietnia 2019 23:06

A dokładnie tak wygląda ogólna filozofia kultury masowej od lat 60-tych w Europie i USA: było świetnie w tych prehistorycznych ziguratach i w lasach na polanach wedle figury Światowida ale przyszli źli  misjonarze chrześcijańscy i się pogorszyło. A gdyby nie to,  to rzeczywiście "Germania byłaby wielka". Oni mają to wdrukowane w DNA.    

zaloguj się by móc komentować

Antonim @pink-panther
1 kwietnia 2019 23:31

jeśli chodzi o wątek anglosaski, to mówi się że nazwa Rammstein pochodzi od angielskiego zespołu The Rolling Stones 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 1 kwietnia 2019 22:40
1 kwietnia 2019 23:37

"Wydaje się, że przy tym stanie demografii w Niemczech to sprawa kalifatu jest przesądzona.  Ale nikt jeszcze nie chce w to wierzyć, chociaż zazwyczaj to najgorsze scenariusze się sprawdzają."

Ja to właśnie widzę. I to na trzeźwo! Takoż to "zakolegowanie się".

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 1 kwietnia 2019 22:40
1 kwietnia 2019 23:44

Tak, był dla nich inny scenariusz. I w zasadzie bardzo się powiódł. Chodziło o pozbycie się "czerni" na Wschodzie /Żydzi askenazyjscy/, która była kulą u nóg macherów od świata. To jest relacja z rozmowy /kogoś/ z wysoko postawionym w strukturach niejawnych Żydem. A mieszkał niedaleczko nas. Standard inteligencki, bez szaleństw i pałaców z fontannami. 

zaloguj się by móc komentować

Caine @pink-panther
1 kwietnia 2019 23:49

Muzycy z Rammstein nie bez powodu wybrali taką, a nie inną nazwę.

Wspomniana już Ramstein Air Force Base była w 1988 widownią makabrycznego wypadku, który pochłonął życie 70 osób. Podczas kreślenia figury Durchstoßenes Herz trzech włoskich pilotów zderzyło się w powietrzu, a płonące szczątki maszyn runęły na widownię.

Ot, tacy figlarze. Trochę bardziej poważni niż tutejszy zespół "Hunter".

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @stanislaw-orda 1 kwietnia 2019 22:35
1 kwietnia 2019 23:55

Było trochę Niemców, zwłaszcza z dynastii Wettynów (August II Mocny, August III Sas). A formalną głową Księstwa Warszawskiego był Fryderyk August I Wettyn, którego chciano desygnować na tron Polski. Jeśli chodzi o "innych nordyków", to myślę, że można do nich zaliczyć władców z dynastii Wazów: Zygmunta III Waza, Władysława IV, Jana Kazimierza.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Antonim 1 kwietnia 2019 23:31
2 kwietnia 2019 00:03

No chyba co najwyżej częściowo:))) Stein co prawda znaczy  "kamień" ale już "Ram" to jest  po niemiecku "baran". Ale nie będę się upierać:))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 1 kwietnia 2019 23:37
2 kwietnia 2019 00:07

W sumie to tylko intuicje ale powiedziało się nam kilka lat temu żartem a to "po prostu nadeszło".  Naostrzej widać to w szkołach podstawowych i przedszkolach, gdzie dzieci niemieckich jak na lekarstwo a małe Turczęta - rządzą. Nie mam nic przeciwko małym Turczętom ale one podobno dają wycisk  małym Giermańcom i szkoły "nie dają rady".  Ale z obozami dla polskich dzieci i topieniem noworodków w KL Auschwitz "dawali radę" jak najbardziej. Dopada ich własna przeszłość. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 1 kwietnia 2019 23:44
2 kwietnia 2019 00:14

Takie diabelskie "programy" po jakimś czasie "wracają" do pomysłodawców i sprawców. Nie zakrzyczą tego. Zbyt dużo tu "koincydencji" z wysyłaniem dzieci bogatych Żydów do Wielkiej Brytanii tuż przed wojną i organizowaniem paszportów krajów Ameryki Południowej już nawet pod koniec istnienia gett w Generalnym Gubernatorstwie dla tych , co "się spóźnili i zawieruszyli". A Niemcy udawali, że "wierzą i nie ma sprawy". Zresztą bracia Rotschild francuscy, którzy się dostali do niemieckiej niewoli jako francuscy oficerowie , wylądowali w jakimś luksusowym zameczku w Austrii wraz z innymi ViP-ami jak np. kuzyn Churchilla. Trafił tam też Bór- Komorowski po Powstaniu ale już ich tam nie było. Dowiedział się od mniej ważnych i jeszcze przetrzymywanych. Boć przecież Paryż był juz wyzwolony i można było wracać. I Niemcy ich "wrócili na ojczyzny francuskiej łono".

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
2 kwietnia 2019 00:17

A czy przypadkiem nie wykonują oni rządowego zlecenia, z wystudiowanym oburzeniem ww. środowisk wpisanym w scenariusz? Niemcy zaczynają się orientować co się wokół dzieje i że przestają być u siebie, AfD i tak dalej są silniejsze i (nota bene) antychrześcijańskie elity zaczynają panikować. Z kolei kanclerz wzywa (na polecenie sił wyższych) w tym czasie do likwidacji państw. W ten sposób chyba też można to odebrać?
Np. w 2004 r. nagrali Amerika to czas wojen i ekspansji prowadzonej przez USA. Tak to leciało, moim zdaniem wygląda na zleconko służbowe od czynników kierowniczych bundesrepubliki:
https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Caine 1 kwietnia 2019 23:49
2 kwietnia 2019 00:21

Rzeczywiście niesamowicie makabryczne  poczucie humoru. "Przebite serce" i 70 ofiar. To bardzo w niemieckim stylu.  Czy oni szyderstwem i  nurzaniem się w obrzydliwościach orgiastycznych nie odsuwają od siebie rozpaczy przypadkiem? 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 2 kwietnia 2019 00:17
2 kwietnia 2019 00:27

Wcale bym tego nie wykluczała. W końcu te duszeszczypatielnyje wspominki  smutnych przypadków Cherusków i Arminiusza w Magna Germania A.D.16 pod Idistaviso tp zupełnie nie w stylu zespołów ostrego heavy metalu. Oni się zasadniczo karmią nihilizmem. Przynajmniej w teorii.

Można zresztą podejrzewać, że samo powstanie tego typu zespołów pod koniec komunizmu w Niemczech i w Polsce (taka zbieżność)  było efektem skoordynowanej pracy służb. U nas te "festiwale w Jarocinie" i chłopcy z milicyjnych i wojskowych rodzin (Wojewódzki, Owsiak) jako "śpirytus movens".  Więc nie jest to niemożliwe. Jakaś forma skanalizowania emocji młodzieży, żeby ich przypadkiem jakiś Kościół Katolicki czy inna prawica - nie przejęły.

W Polsce to nie wyszło ale tam się powiodło.

PS. Dzięki za linka.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 2 kwietnia 2019 00:17
2 kwietnia 2019 00:29

Dobre z tymi kosmonautami. Antyamerykanizm trzeba było kanalizować. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Stalagmit 1 kwietnia 2019 19:32
2 kwietnia 2019 00:38

"A z drugiej strony to, co Niemcy robili w Polsce w czasie II wojny światowej raczej nigdy nie zostanie u nas zapomniane, tak samo jak walka z polskością w Wielkopolsce i na Pomorzu, oraz szeroko zakrojone niemieckie plany wobec Europy Środkowej w czasie obu wojen światowych."

To, co Niemcy zrobili w Polsce w czasie II wojny swiatowej na pewno nigdy nie zostanie zapomniane.

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther 2 kwietnia 2019 00:29
2 kwietnia 2019 00:43

To prawda, jak to się mówi - ikony. No i to studio na księżycu... A nie, wróć! Odwrotnie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-laskowski 1 kwietnia 2019 21:23
2 kwietnia 2019 00:51

"Niemcy dały niebu i światu tak wielkie postacie jak święty Albert Wielki, nauczyciel świętego Tomasza z Akwinu, i święta Jadwiga Śląska, która jako jedna z wielu udowodniła, że Niemcy i Polacy mogą żyć w przyjaźni. Pytanie brzmi, gdzie są te Niemcy, z których wyszli wymienieni święci Kościoła katolickiego?"

A takze Tomasza a Kempis, autora "O nasladowaniu Chrystusa".

Nie wiem gdzie sa te Niemcy z ktorych wyszli ci ludzie, ale wiem, ze Niemcy jako narod sa winni tego co zrobili w XX wieku. I tego sie nie da niczym wymazac, ta wina na nich bedzie ciazyc zawsze.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @pink-panther
2 kwietnia 2019 01:57

 Kulturowy atak na Kosciol gdzie zbiegaja sie interesy Niemcow i wszystkich liczacych sie politycznie ugrupowan zydowskich jest realizowany w sztuce wyzszej jak najbardziej.

     Dla mnie niezwykle szokujacym przezyciem bylo wystawienie opery Rossiniego "Mojzesz w Egipcie" jakie obejrzalem w Norymberdze  w styczniu 2010.  Libretto tej opery jest oparte na historii exodusu Zydow z Egiptu.  Zaluje teraz ze nie zanotowalem nazwiska rezysera ani innych szczegolow tej produkcji.

   Wizja rezysera i sluzace jej kreatywne potraktowanie libretta, byly jak najbardziej wprost, lopatologicznie okreslone, w nieznosnej manierze wspoczesnej „sztuki” gdzie „dzielo”samo w sobie nie jest w stanie zaistniec, lecz musi byc opatrzone definicjami komentowane, czy autoskomentowane.  I tak na kurtynie przed kazdym aktem wyswietlono komentarz do przedstawienia.  Jego intencja mialo byc zatem, poslugujac sie librettem opartym na starotestamentowym exodusie zilustrowac ucieczke tych co przezyli Zaglade do Izraela.  Podano krotka historie powstania Izraela, lacznie z nazwiskami szeregu znanych syjonistow, jak Zabotynski czy Ben-Gurion.  Panstwo Izrael, opatrzonosciowo stworzone stalo sie dla ocalalych tym czym ziemia obiecana dla wyrwanych z egipskiego domu niewoli Zydow pod wodza Mojzesza.  Przekaz powyzej okreslony realizowany byl przez organizacje przestrzeni scenicznej gdzie tworzo wizualne analogie z czasem Zaglady.   Bez uciekania sie do bezposredniej ingerencji w tekst libretta czy partytury inne srodki w teatrze operowym nie sa mozliwe.     Analogie do lat II wojny byly tak skonstruowane -  Zydzi, oczywiscie pozostaja Zydami,  Egipt - Europa czasow zaglady, Ziemia Obiecana - Izrael.  A kto wciela sie w egipskich przesladowcow?  Myslicie Niemcy, SS?  Nie - to Kosciol Katolicki.   Kaplani egipscy ubrani w sutanny modla sie do figury budzacej nieodparte skojarzenia z krzyzem, nie z krzyzem ankh.  W jednym z kulminacyjnych momentow arcykaplan o wygladzie ksiedza brutalni rzuca na ziemie Zyda.

Gleboki symbolizm jest tu uderzajacy.  Jestesmy w Norymberdze, ulubionego miasta Hitlera, uwiecznionego gigantycznymi capstrzykami z filmow Riefenstahl - obecnie muzeum nazizmu, nieprzypadkowo miejsca procesow - zwanych od miejsca gdzie mialy miejsce - norymberskimi.  O doslowny rzut kamieniem od tego wlasnie miejsca dokonuje sie fundamentalna rewizja historii, negujaca wbrew doktliwej fizycznosci  locus, prawde.   Oto ekspiacja zyrowana przez tych co mienia sie fizycznymi i duchowymi spadkobiercami ofiar.  Bo nie byloby mozliwe aby takie dokonanie artystyczne stalo sie bez aprobaty zydowskiej.

   Do dzis, nie dowierzam nieraz sobie, ze moglem byc swiadkiem tak nieprawdopodobnego gwaltu na prawdzie, tym bardziej szokujacego, ze nie wymuszonego terrorem, ani nawet lagodnymi przesladowaniami.

  Materia na dzielo literackie na miare Dantego czy Szekspira.

   

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Slepowron 2 kwietnia 2019 01:57
2 kwietnia 2019 02:37

Przyznam, że już tylko  moda ostatnich lat na "uwspółcześnianie kostiumów i scenerii" na scenach operowych to jest rzecz zupełnie nieznośna. 

Ale jak widać, można posunąć się dalej. Zwłaszcza w kłamstwie.

 Jeśli chodzi o Staatsoper w Norymberdze to trafiłam w roku 2010 na inną operę Rossiniego: "Mojżesz i Faraon". Zaledwie 4 minuty z kawałkiem ale wystarczy, żeby miec pojęcie o "koncepcji reżysera".

To jest zupełny odlot, bo libretto wykonują po francusku, stroje są stylizowane na lata 40-te XX w. a scenografia maksymalnie "oszczędna". Coś jak  sala odlotów na lotnisku albo dworzec kolejowy.  Kompozytor w grobie się przewraca.

Wrzucam linka, bo skoro to opera państwowa, to może być ten sam zestaw nazwisk przy realizacji, co w przypadku "Mojżesz w Egipcie".

Najbardziej wstrząsa mną to, że o  ile nie można "przemalować obrazu" dla potrzeb aktualnej polityki, to sztuki  teatralne a nawet, jak widać i opery, idą "pod nóż" i nie ma żadnej kwestii praw autorskich czy zgodności z wymową dzieła. 

https://www.youtube.com/watch?v=VcJaPpIarNA

zaloguj się by móc komentować

glicek @smieciu 1 kwietnia 2019 22:14
2 kwietnia 2019 03:13

Gdyby nie to. Germania byłaby Wielka

Ale wtedy walczyłaby z Wielką Lechią o przestrzeń życiową i może nie byłaby taka Wielka. ;)))

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther
2 kwietnia 2019 03:52

jeszcze na tym zarabia miliony (ponad 12 milionów płyt)

Tak mało? Myślałem, że dużo więcej sprzedali... albo dużo koncertowali i dziś chyba właśnie na tym się zarabia.

A na to wszystko w minucie 4:40, tym razem wreszcie „naziści” palą książki nocną porą na jakimś placu w latach 30-tych.

Nie jest moją intencją strolowanie tej notki, ale ktoś zauważył event na naszym rodzimym podwórku czyli spalenie w Gdańsku przez księdza książek m.in. z Harrym Poterem i sagą "Zmierzch" i i okultystycznych rzeczy, którzy przynieśli parafianie? A raczej szał w jaki wpadła światła, postempowa, nieśredniowieczna i liberalna część naszych obywateli? Właściwie reakcja jest taka, że ma znamiona pod obrazę uczuć religijnych w których słowo "qrestwo" jest najłagodniejszym. Skojarzenia z inkwizycją i paleniem książek przez nazistów to standard. I nawet Gowin musiał się wypowiedzieć. Ktoś chyba wiedział gdzie i w który czuły punkt walnąć. ps: Kiedy kilka lat temu Terlikowski porąbał siekierą karty tarota, które dostał w prezencie i wrzucił do sieci film z tego eventu to odezwał się wróż Maciej i z wściekłością określił, że to "świętokradztwo".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24606000,harry-potter-i-zmierzch-spalone-na-stosie-w-kosciele-w-gdansku.html#a=66&c=154&s=BoxNewsLink

zaloguj się by móc komentować

m8 @Slepowron 2 kwietnia 2019 01:57
2 kwietnia 2019 05:31

Prosze bardzo:

Opéra in vier Akten von Gioacchino Rossini • Musikalische Leitung: Guido Johannes Rumstadt • Inszenierung: David Mouchtar-Samorai (ur. 1942 Bagdad) • Bühne: Heinz Hauser • Kostüme: Urte Eicker • Choreinstudierung: Edgar Hykel • Choreographie: Christiane Milenko • Dramaturgie: Johann Casimir Eule

zaloguj się by móc komentować

Shork @pink-panther
2 kwietnia 2019 08:32

I tak i nie.
Rammstein nie można nazwać kontrowersyjnym w aktualnym znaczeniu tego słowa, bo on się nawet kontrowersjom wymyka. Osiem lat milczenia jest nadużyciem, bo ostatnie koncerty są jednymi z najlepszych. Raczej napisałbym o ośmiu latach dojrzewania starych przebojów, które nadal są dobre. Zespół przez całą twórczość w teledyskach jechał szeroko, od cukierkowego popu, poprzez wyrafinowaną kpinę, wręcz do pornografii. A w melodii od ciężkiego metalu, do delikatnych ballad. Niewielu Niemców związanych z branżą muzyczną poradziło sobie z barierą języka, sprawiającą że niemal kazdy utwór brzmi jak marsz, albo terkot karabinu maszynowego. NIektórzy dopasowali muzykę do słów, jak Toten Hosen, inni perforowali powietrze jak Nina Hagen, ale jedynie Rammstein w praktyce potwierdza przydatność tego języka do współczesnego śpiewu. Dostrzeżony przez Ciebie przytyk do katolicyzmu jest nadużyciem. Mnisi zżerający Germanię równie dobrze mogli symbolizować reformację, rozkład i rozpad, tym bardziej że gdy naziści palą książki, stos podpala rycerz, nie inkwizytor. Również "kardynał" jest cybernetycznie zreformowany. Czemu Germania w całym swoim imponującym patosie rodzi psy? Kurt Vonnegut, pytany o najgorszą cechę Niemców, zawsze wymieniał posłuszeństwo. I utwór, i teledysk pokazują rozdarcie, ale nie usprawiedliwiają zdarzeń. Nie usprawiedliwiają ludzi. Krzyczą. Nie uciekają od błędów, ale wbrew historykom niemieckim je punktują. Całość zamknięta jest klamrą - pytaniem naiwnym. Jak nas dostrzegą w przyszłosci? Co wywnioskują z kamiennych posągów?
To wszystko ine jest takie proste.
Rammstein zaryzykował i dowalił mocno, licząc się nawet z potepieniem. Prawdziwa anarchia, a nie publicznie występujący miekki protest.

 

zaloguj się by móc komentować

Pioter @Shork 2 kwietnia 2019 08:32
2 kwietnia 2019 09:22

Czemu Germania w całym swoim imponującym patosie rodzi psy?  Bo te psy symbolizują inkwizycję i Psy Boże (Domini Cane).

A cały utwór wcale nie jest kontrowersyjny z niemieckiego punktu widzenia. Wyraźnie pokazuje w KL, że pierwszą ofiarą nazistów byli Niemcy, Żydzi i homoseksualiści.

Jedyna kontrowersja to przedstawienie Germanii. Rubby Comey wyraźnie symbolizuje obcość, do tego paraduje zawsze z odciętą głową germańskiego wojownika, a już upozowanie jej na królowę Elżbietę (przy napisach końcowych) to wyraźna sugestia, kto tę głowę Niemcom odrąbał i kto prowokuje ich do walk między sobą.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
2 kwietnia 2019 09:33

Niemcy nie mają nic ze smaku Włochów, finezji Francuzów, czy sarkazmu Anglików, oni cechują się brakiem gustu, dosłownością i zamiłowaniem do grzebania się w odchodach i jedynie w muzyce, i malarstwie gdzie na dosłowność nie ma miejsca, często ze względu na przyjęte kanony, cos dali światu. :)

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @pink-panther
2 kwietnia 2019 09:56

W latach 90-tych lubiłem posłuchać utworów zespołu Rammstein. Zawsze dobre muzycznie, świetnie aranżacyjnie, miały moc. Szkoda oczywiście, że taka jakość powstawała z treściami takimi a nie innymi.

I teraz proszę, znowu muzycznie i brzmieniowo świetnie. Znowu się tego fajnie słucha. A do tego jeszcze taka treść ;-) Faktycznie uderzyli w dwie starannie wypracowane przez tyle lat narracje, jedną niemiecką a drugą żydowską. Siła i skuteczność takiego przekazu może być duża wśród społeczeństwa niemieckiego, szczególnie 20-30 latków. Bo i atrakcyjność produktu jest duża. Ciekawe kto za tym stoi. Zespół jest bardzo popularny w USA, a i Wielka Brytania była im przychylna od początku (duże koncerty oraz imprezy, na które byli zapraszani).

Tylko jedno sprostowanie - dość ważne. Napisała Pani:

Du (du hast, du hast, du hast, du hast) [ Ty ( masz, masz, masz masz) albo „nienawidzisz, nienawidzisz, nienawidzisz, nienawidzisz”, bo może śpiewają „du hasst” czyli „ty nienawidzisz”. Taki tytuł miała piosenka Rammsteina z 1997 r.

To nie jest prawda, utwór miał tytuł "Du hast", a tekst pełny brzmi "Du hast mich gefragt", czyli "zapytałeś/aś mnie".  Nie ma tam "du hasst", czyli nienawiści, tylko czas przeszły Perfekt.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 2 kwietnia 2019 03:13
2 kwietnia 2019 10:24

Dobre:))) Ktoś jednakowoż musi być mądrzejszy w tym duecie i my chyba zrezygnujemy z "Wielkiej Lechii":)))

zaloguj się by móc komentować

genezy @Pioter 2 kwietnia 2019 09:22
2 kwietnia 2019 10:33

Wyraźnie symbolizuje obcość będąc centralną postacią w tym teledysku? Znaczy, że mnisi żrą na tym obcym elemencie kolację?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 2 kwietnia 2019 03:52
2 kwietnia 2019 10:34

Info o ilości sprzedanych płyt mam , wstyd się przyznać  od docenta wiki, więc może nie są to dane wiążące. Z drugiej strony oni się obracają w świecie niemieckojęzycznym czyli w Niemczech, Austrii i zapewne  w Skandynawii. Więc może raczej z koncertów żyją. A może tych płyt było więcej. Jednak heavy metal ma swoje ograniczenia np. decyzje Urzędu ds. młodzieży, który im niektóre , zbyt "odważne" płyty "aresztował". A o ile sobie przypominam, to starsze pokolenie Niemców uwielbiało słodkie kawałki  w stylu Karela Gotta, który zrobił w Niemczech oszałamiającą karierę. Zespołem "wszech czasów" jest zespół Modern Talking i przesławny Dieter Bohlen i Thomas Anders. Takie ambitne dzieła jak "Cheri , cheri Lady" pozostaną w pamięci niemieckiej na wieki:)))

Ale może rzeczywiście tych płyt Rammsteina jest kilka razy więcej. Nie przysięgnę się:)))

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther
2 kwietnia 2019 10:36

Jako komentarza pozwolę sobie powielić fragment:

... (szczególnie Niemcy) błąkają się pośród ruin historii i zużytych struktur symbolicznych i estetycznych. Stosowany przezeń „skojarzeniowy montaż” jest montażem obrazów i śladów zatopionego świata, wszystko tu jest cytatem i aluzją, kalejdoskopem historyczno-kulturowych odłamków wyrwanych z chronologicznego następstwa, symultanicznie przenikają się epoki i style, przestrzenie historii i światów artystycznych, zacierają granice pomiędzy konwencjami i gatunkami. (...)

zaloguj się by móc komentować

valser @Shork 2 kwietnia 2019 08:32
2 kwietnia 2019 10:50

Dorabianie teorii historiozoficznych do zwyklego golenia frajerow z kasy zawsze jest zabawne. Je jestem pewien, ze muzycy beda o tym chetnie opowiadac budujac swoje teorie i przeslanie w taki sposob, ze gadanie w memach o Wielkiej Lechii jest smuteczkiem wielkim przy historii Wielkiej Germanii.

Ekipa, ktora zrobila klip to musi byc sprawny zespol na poziomie z Hollywood. Ktos napisal scenariusz, ktos to wszystko zaaranzowal i wykonal robote, ze do wizualnej czesci nie mozna miec zastrzezen. Dyskusja w mediach wokol "kontrowersji" zrobi promocje. Warto byloby sprawdzic, kto za produkcja stoi, bo to moga byc Zydzi bankierzy, ktorzy zainwestowali, Zydzi z Hollywood, Zydzi wlasciciele firmy fonograficznej, itd. No i "oburzone srodowiska zydowskie" tez maja swoja role i dole do wziecia i odegrania.

A Niemcy z Rammstein, jak przystalo na dobrych Niemcow, "tylko wykonuja rozkazy". (HAHA)

Ciekawe, kto odwazylby sie w Polsce zrobic taki teledysk liczac, ze da sie z tego jakis pieniazek wycisnac? Mysle, ze Polakow - nikt. Darski jest parodia diabla i bylaby kupa smiechu, a przelozenia na produkcje w stylu Hollywood nie ma i nie bedzie. Wszyscy wiedza, w wyszlaby straszna nedza. Musieliby sie za to zabrac nasi lokalni Zydzi i uruchomic swoje kontakty. Musi sie zaczac od pokazania duzych piersi, bo skads antysemityzm trzeba wyssac antysemityzm, zeby w koncowce pokazac pomocnikow SSmanow wspierajacych z daleka, a moze juz tylko przypatrujacych sie jak lokalsi pracuja kosami nad spektakularnym mordowaniem (kosy najlepiej na sztorc jak w bitwie pod Maciejowicami). 

Nie zmienia to faktow, ze muzyka metalowa to waleniem mlotem w glowe a nie zadna szkola historiozoficzna. Mnie sie ten niemiecki teledysk podoba. W sumie firmuja go Niemcy, spiewaja po niemiecku, czyli dla Niemcow. I promuja obraz, o ktorym napisalem, ze jest synteza burdelu ze smietnikiem. Cieszy mnie, ze oni sami siebie tak widza i utrwalaja taki przekaz.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Shork 2 kwietnia 2019 08:32
2 kwietnia 2019 10:51

Miło spotkać prawdziwego fana. Przyznam, że nie jestem specem od tego zespołu, bo interesowała mnie tylko ta piosenka a dane o "milczeniu" spisałam z tzw, prasy codziennej. Chodziło o wydanie ostatniej płyty. Rozumiem, że koncertowali ale to inna broszka.

Ja jestem ze starego pokolenia i mnie się coś kojarzy z Niną Hagen ale z Rammstein do niedzieli - nic mi się nie kojarzyło. Metal to dla mnie obca planeta a już "sztuka niemiecka" poza malarstwem i może jakąś operą czy fugą - to też zero wiedzy. Z zastrzeżeniem, że "Mozart był Austriakiem":))) A był Niemcem.

Bardzo wielkie dzięki za "konkurencyjną interpretację".   Ja w jednym miejscu zaznaczyłam, ze krytyka Rammsteinu mogła obejmować nie tylko katolicyzm ale chrześcijaństwo jako całość. Zatem reformacja w tym się mieści. 
Kwestia "rodzenia psów" przez Germanię, która mnie zupełnie zmasakrowała psychicznie (nie mogę tego oglądać) nie ogranicza się chyba jedynie do sprawy "posłuszeństwa". To chyba jest coś głębszego. Ale zgadzam się, że ten utwór był odważną prowokacją wobec pamięci historycznej Niemców i ich "starych ideałów". I Rammstein rzeczywiście wyszedł z "niemieckiego zaścianka" ale to chyba głównie przez "prowokację ponad wszystko". O muzyce się nie wypowiem, ale orkiestra i chórki w heavy metalu pokazują, że to poważny zespół muzyczny, bo muzyka jest w Niemczech generalnie na bardzo wysokim poziomie.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Pioter 2 kwietnia 2019 09:22
2 kwietnia 2019 10:52

Ciekawa sprawa z tą Germanią upozowaną na królową Elżbietę. Ciekawe, czy sami jakoś  to komentują.

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 2 kwietnia 2019 10:51
2 kwietnia 2019 10:55

Austriacy to spryciarze. Wmowili swiatu, ze Mozart byl Austriakiem, a Hitler Niemcem. Poza tym to oni jeszcze mieli szefa ONZ Kurta Waldheima, ktory sluzyl w SS, Josefa Fritzla i ostatnio Conchite Wurst jako wizytowki kultury austriackiej i osobowosci medialne.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 2 kwietnia 2019 09:33
2 kwietnia 2019 10:58

Zawsze mnie fascynowało to, z jak głębokich pokładów psychiki wyłaniają się nasze gusta. Polacy , żeby nie wiem co, zawsze będą bliżej Włochów jeśli chodzi o smak artystyczny i Anglików, jeśli chodzi o poczucie humoru i właśnie ten brak dosłowności. No a Niemcy to jest właśnie to, co Pan opisał. Oni uważają to za niemiecką szczerość i bezpretensjonalnośc oraz "szlachetną prostotę". Ale chyba mają np.  z tym "poczuciem humoru" jakiś problem, bo serialu "Allo, allo" - nie pozwolili puścić u siebie w telewizji:))) No i ten Wagner.  Ale chyba, jak się tak zastanowić, to w ogólnym bilansie w sztuce dali światu więcej niż np. Anglicy. Jednak Brytyjczyków i Niemców zupełnie zniszczyła reformacja. 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Shork 2 kwietnia 2019 08:32
2 kwietnia 2019 11:02

Ciekawy komentarz, dobrze, że Pan dodał nieco inną perspektywę. Niemniej fakt jest taki, że dowalili bardzo mocną narrację głównie na swój wewnętrzny rynek. A patrząc przez pryzmat treści, to raczej pozytywne wydarzenie. No chyba, że to kolejna wysublimowana akcja socjologiczna, mająca podobnego rodzaju cel jak słynne sylwestrowe ataki muzułmanów na kobiety. Czyli na przykład jakieś zjednoczenie pod batutą dyscypliny, choć z pozoru anarchii.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarcinD 2 kwietnia 2019 09:56
2 kwietnia 2019 11:03

Dzięki za sprostowanie. Nie sprawdzałam ich dyskografii tylko posiłkowałam się jakimś niemieckim omówieniem tego utworu (Deutschland) w języku angielskim. Rzeczywiście utwór z 1997 to "Du hast". 

Zespoł Rammstein, jeśli się to ocenia z punktu widzenia znajomości produkcji tutejszych nadwiślańskich zespołów - jest na bardzo wysokim poziomie. Muzyczym i jeśli chodzi o treści przekazywane i formę. To są Niemcy, naród umuzykalniony. Natomiast jeśli chodzi o przekaz utworu "Deutschland" to "wątku brytyjskiego"nie można wykluczyć. To już jest wielka polityka i było jakieś ryzyko. Więc ktoś "z góry" musiał im dać "zezwolenie". Takie mam podejrzenie oczywiście.  

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 2 kwietnia 2019 10:55
2 kwietnia 2019 11:03

A to byłoby ciekawe w kontekście tego, że Niemcy (społeczeństwo) uważają Austriaków za ciepłe kartofelki.

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @pink-panther 2 kwietnia 2019 10:34
2 kwietnia 2019 11:06

Witam. Niemcy w heavy metalu mieli bardzo dobrą pozycję. Jako ciekawostę podam zespół Mekong Delta, który zajmował się adaptacjami muzyki poważnej na heavy metal. Poza tym tych grup na wysokim i śednim poziomie było bardzo dużo, szczególnie w latach 80 tych i 90 tych. teraz nie wiem. Sprzedawali dużo, czesto koncertowali u nas.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 1 kwietnia 2019 21:09
2 kwietnia 2019 11:08

Leszek Dokowicz, kamerzysta nb z Gdyni:

http://wduchuswietym.com/zagrozenia-duchowe/video/lech-dokowicz-swiadectwo-nawrocenia-satanizm-w-przemysle-muzycznym-techno-i-muzyka-klubowa

Najbardziej mnie ruszyło, kiedy opowiada o swojej ucieczce z satanistycznych Niemiec, kiedy przekraczając granicę Polski, nagle poczuł się bezpiecznie. Bo Polska jest obmodlona.

Jest ciekawa zmiana  w tekście teledysku: Deutschland uber allen  (Niemcy nad wszystkim), a nie  uber alles

I elementy masońskie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 2 kwietnia 2019 10:36
2 kwietnia 2019 11:10

Wielkie dzięki za linka. Artykuł do obowiązkowego przeczytania. I ten fragment zacytowany to jest trafienie w punkt, w przypadku utworu "Deutschland". Zwłaszcza te "obrazy i ślady zatopionego świata" oraz 'cytat i aluzja". Bez magisterki z filozofii w Niemczech nie można zostać nawet grajkiem w heavy metalu:))) Oni , ci Niemcy chyba chcą, jak zresztą spiewa zespół, za bardzo dźwigać różne "ciężary" i przytłacza ich chyba przyjęte na siebie dobrowolnie "poczucie odpowiedzialności za świat i cywilizację". Nawet jeśli rozwalają to wszystko, to też "z poczucia odpowiedzialności". A potem melancholijnie przechadzają się wśród tych ruin:)))      

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
2 kwietnia 2019 11:11

Czytam akurat prof. Kucharczyka "Hohenzollernowie".  Nie było metody, jakiej by się nie imali, aby dorwać władzę, ziemię  i mamonę. Kwintesencja germańskości.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 2 kwietnia 2019 10:55
2 kwietnia 2019 11:12

Te "podmianki" to jest prawdziwy majstersztyk.  Jakieś jady ich toczą,ale oni potrafią się od tego grzecznie "zdystansować" . Np. jako "pierwsze ofiary nazizmu".Ale z obsługi obozów koncentracyjnych nie zrezygnowali. A teraz bezwzględnie zacierają ślady.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @K-Bedryczko 2 kwietnia 2019 11:06
2 kwietnia 2019 11:14

Nie znam haevy metalu ale "niemieckie przywództwo" w tym podgatunku nawet do mnie - dotarło. Nie znam zespłu Mekong Delta i dzięki za info. Czuję, ze posłucham.  My nie mamy takich muzyków intelektualistów.

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 2 kwietnia 2019 11:03
2 kwietnia 2019 11:16

Niemcy to stado baranow. Najpopularniejszy niemiecki polityk XX wieku, to Austriak z sexy wasem, ktory pogonil ich na wojne i kilka lat wytracil kolo dziewiec milionow. Opinie Niemcow sa tutaj bez znaczenia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 2 kwietnia 2019 11:08
2 kwietnia 2019 11:17

Ano właśnie: Lech Dokowicz.Słuchałam tego kilka razy i to było naprawdę wstrząsające. Dlatego mnie nie dziwi, ze niektórzy piosenkarze i zespoły -omijają Polskę szerokim łukiem. Czują zapewne silny dyskomfort. A w takiej Pradze czeskiej już nie.

Co do tekstu Deutschland uber alles to nie mogli pójść tak daleko, bo poszliby siedzieć. :))) Musieli trochę zmienić.
Wielkie dzięki za linka. Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie bardzo niektórych uwiera.

zaloguj się by móc komentować

Tobiasz11 @pink-panther 1 kwietnia 2019 21:29
2 kwietnia 2019 11:41

'In this scene, the eyepatch implies that she is blind on the right eye. In German, this expression is often used when police or politicians are not properly investigating or downplaying far-right crimes. Quite a good visual metaphor.'

Cytat z dyskusji o Rubby Commey na Reddit.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther
2 kwietnia 2019 11:50

Według mnie trzeba jednak jasno powiedzieć że ta Murzynka w zamierzeniu Rammsteina w żaden sposób nie może być traktowana jako jakaś personifikacja Germani. Jest ona jednoznacznie i dosłownie (taki styl teledysku) potraktowana jako element obcy. To coś co się pojawiło by zawładnąć głowami Niemców. Zawsze występuje jako obca. Królowa, Rosjanka czy Muzułmanka. Cały ten teledysk jest wyrażeniem prostej tęsknoty za domniemaną starą dobrą Germanią z jednej strony. Z drugiej strony jest też usprawiedliwieniem Niemców: my jesteśmy z gruntu dobrzy (i bardzo zdolni) ale obce idee i wpływy zawsze nas wykorzystywały, sprawiały że zwracalismy się przeciw sobie. A nawet zdołały wyhodować rasę niemieckich psów na ich usługach,

Jeśli chodzi o przekaz propagandowy to jest on również bardzo jasny: trzeba odrzucić obce wpływy. Czyli przede wszystkim wszelkie religie. Tym religiom trzeba przeciwstawić dobrze zorganizowane państwo. Tu za wzór zostało postawione Cesarstwo Rzymskie z jego cesarzami. Wniosek o budowie czegoś w rodzaju Cesarstwa Rzymu Narodu Niemieckiego narzuca się sam.

W tym kontekście teledysk znakomicie wpisuje się w obecne czasy i propagandę głównego nurtu medialnego. Bo właśnie to jest celem: Budowa Super Państwa. Państwa, które nie posiada żadnej ideologii poza państwową. Paradoksalnie jest to w sumie (podświadomy) powrót do narodowego socjalizmu. Choć przecież teledysk ewidentnie piętnuje nazistów przeciwstawiając im tych w pasiakach. Tyle że tym razem Niemcy po prostu mają sami zrozumieć że takie państwo jest ok, dzięki czemu uniknie się tworzenia podziałów na jednych i drugich. No i mamy też oczywiście ukłon w kierunku Żydów. Jest dla nich jak najbardziej miejsce w nowym państwie. Oni nie są obcy!

Krótko podsumowując równie dobrze ten teledysk mógłby zostać zamówiony przez Junckera na spółkę z Merkel:

Hej Niemcy! Pozbądźmy się tego dwu tysiącletniego zła! Zbudujmy to wspaniałe europejskie państwo pozbawione podziałów i wszelkich poza państwową ideologii.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 2 kwietnia 2019 10:34
2 kwietnia 2019 12:22

Zespołem "wszech czasów" jest zespół Modern Talking i przesławny Dieter Bohlen i Thomas Anders.

"Niemieckimi" zespołami wszechczasów są Scorpions i Boney M. Ok, nie śpiewali po niemiecku tylko po angielsku, ale sukces odnieśli także a zwłaszcza w strefie anglosaskiej. Za to utwory śpiewane po niemiecku, które wdrały się na top list przebojów to lata 80te i najpierw wokalistka Nena i jej "99 luftbaloon" a potem Falco "Rock me Amadeus" (ale on akurat był Austriakiem). :)

zaloguj się by móc komentować

marianna @valser 2 kwietnia 2019 10:55
2 kwietnia 2019 12:28

Na swój sposób zaadoptowali również rodowitą Niemkę - Romy Schneider/Sissi/.

zaloguj się by móc komentować

glicek @valser 2 kwietnia 2019 10:55
2 kwietnia 2019 12:40

Był jeszcze artysta Falco no i przecież Arnold Schwarzenegger jest Austriakiem z Grazu. ;) Falco zaśpiewał po niemiecku "Rock me Amadeus" w 1985 na fali filmu "Amadeusz" i zdobył tym singlem nr 1 w USA.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Tobiasz11 2 kwietnia 2019 11:41
2 kwietnia 2019 13:23

To  aż tak głęboko idzie interpretacja? W sumie nie można zaprzeczyć, że zbrodnie niemieckie w obozach koncentracyjnych nigdy nie zostały porządnie rozliczone i ukarane.  Choćby sprawa von Brauna i jego eksperymentów na więźniach obozów koncentracyjnych na tzw. przeciążenia. Ponad 300 więźniów z pewnością zmarło w trakcie  tych "eksperymentów". Byli to młodzi mężczyźni : Żydzi, Polacy i sowieccy jeńcy wojenni. Czy ktoś się o nich upomniał. Czy ktoś zaskarżył USA o ukrywanie zbrodniarza i uniemożliwienie ukarania go za zbrodnie przeciwko ludzkości?? 

Postać Rubby Commey okazała się bardzo inspirująca w wielu aspektach w tym videoklipie. Dzięki za info.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther
2 kwietnia 2019 13:35

Ciesze sie, ze chcialo sie Pani rozebrac na kawalki ten teledysk. Dzieki temu go obejrzalam. To jest swietnie zrobiony film.

Rammstein jest tutaj bardzo popularna grupa. Pewne podstarzale Szwajcarki (jedna z pochodzenia Niemka) juz dawno temu streczyly mi plyty do posluchania, nie zapalalam miloscia, ale wiem ze przez niektorych jest od dawna lubiana i sluchana. Ciekawa jestem, jakie uczucia wywoluje w nich teraz ten kawalek. Maz tej Niemki - Wloch, nauczyciel, z pogladow komunista, ale oni wszyscy sa jacys niedoinformowani i pogubieni - pojechal pare lat temu zwiedzac Auschwitz, wrocil zdruzgotany. Nie pochwalil sie jednak, jak przewodnicy interpretowali im historie, ale kontakt nam sie potem urwal (moze dowiedzial sie tam, ze Polacy zrobili holocaust i juz nie mogl spokojnie ze mna rozmawiac:))

Pod omowienim teledysku trafilam na komentarz pewnej Polki i odpowiedz Niemki:

I'm glad you see it now in a different light! My family is from Silesia in Poland but I was born in Germany so I know kind of both sides. It's really sad that we are neighbouring countries but still don't now a lot about each other. The same I can say for us Germans that we learn hardly anything about Polish history at school.

Swego czasu znany nam Stefan Tompson zrobil sonde uliczna w Berlinie na temat holocaustu. poziom niewiedzy w niemieckim spoleczenstwie jest straszny.

https://www.youtube.com/watch?v=r-wYdjCStgk

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther
2 kwietnia 2019 13:40

Christop Waltz wyjasnia roznice miedzy Niemcami, a Austriakami...

https://www.youtube.com/watch?v=3r61EcyegBM

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu 2 kwietnia 2019 11:50
2 kwietnia 2019 13:43

Ja wcale nie protestuję przeciwko takiej interpretacji. To jest bardzo możliwa i bardzo logiczna wykładnia tego, co Rammstein zaprezentował w tym klipie. Ja się skupiłam glównie na jednym wątku a właściwie dwóch: wieszania więźniów w obozie Dora i V2 ale nie ośmieliłam się zagłębiać w rozgryzanie znaczeń tej odciętej głowy Cheruska ciągle w rękach owej "obcej" w tej scenerii i w tym kontekście historycznym - postaci.  Jest wielce prawdopodobne, że Niemcy w cichości swych serc  pieszczą tęsknotę za mitem idealnej zagubionej lub ukradzinej Germanii. 

A nawet posuwamy się dalej i mówimy, że "...obce idee i wpływy zawsze nas wykorzystywały, sprawiały że zwracalismy się przeciw sobie. A nawet zdołały wyhodować rasę niemieckich psów na ich usługach...". To jest w zasadzie jedyna w miarę logiczna interpretacja tych potwornych obrazków.

Znowu wracamy do XIX-wiecznych marzeń o "odrzuceniu obcych czyli chrześcijańskich wpływów" i zbudowaniu nareszcie porządnego "Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego"ze stolicą Europy ( a może Eurazji) w Berlinie. W tym sensie pokrywa się to z działaniami ciotki Merkel. Ona , tak jak przynajmniej dwóch wybitnych postaci zespołu Rammstein wywodzi się  z NRD. Ale sygnały są sprzeczne. Dlaczego Merkel sprosiła dodatkowe "kontyngenty"? Wg niektórych miało to wywołać "słuszny gniew" ( być  może piosenka Deutschland jest jego "próbką") ale jak widzimy, to społeczeństwo jest tak zatomizowane i zastraszone, że każda "akcja oddolna" jest tak naprawdę inspirowana przez służby, jak choćby osławione "środowiska neonazistowskie".

W tym myśleniu i apelach jest też taka  skaza: Niemcy wymierają w zastraszającym tempie i mają może "marzenia" ale nie ma w nich wojowniczości. Sukcesy korporacji i sprawnej dyplomacji  nie zastąpią  wycofanej społeczności, ktora jest terroryzowana  przez sąsiadów z ulicy.

Ale niewątpliwie piosenkę Deutschland można potraktować jako swego rodzaju "apel do Niemców', żeby powrócili do swoich wielkich idei tworzenia wielkiego 'czystego" niemieckiego Imperium.  Fundamenty są położone: niemiecki przemysł zbrojeniowy może w 2-3 lata dozbroić Bundeswehrę w sposób poza wszelką wyobraźnią. Wystarczy, że ograniczy nieco eksport broni. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
2 kwietnia 2019 13:52

Piękna burza mózgów i widać PINK PANTHERze, że zusamen do kupy to wiele widzimy i rozumiemy. Podziękowania za tzw. zaczyn, bo wyrosło ładnie.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther 1 kwietnia 2019 21:14
2 kwietnia 2019 13:54

No nie wiem - przykład jeden acz ważny - przynajmniej co do dyskutowanej tu czarnej królowej- coś mi się wydaje, że to bez  wątpienia odniesienie symboliczne  do Królowej Szeby (słynna czarna królowa z Klosterneuburga - rozpowszechniona w XIII wieku na ziemiach Świetego Cesartwa) - czyli  ktoś naprawdę władczy  a nie Żyd) Z tym że potem to Arabia FELIX,  a tu już w grę wchodzi jawna kpina.
 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 2 kwietnia 2019 12:22
2 kwietnia 2019 14:00

Nie będę polemizować:))) Nie jest wykluczone. W każdym razie widać, że takie zespoły jak Scorpions czy Boney M. miały pokazać światu, że "Niemcy są tacy sami jak my". Producent Scorpions Dieter Dierks produkował utwory różnych zespołów m.in Tangerine Dreams. Widać globalne spojrzenie propagandowe i biznesowe:  po dekadach odrzucenia i izolacji z racji pamięci o strasznych zbrodniach niemieckich przyszedł czas na "ocieplenie wizerunku" i robiło to młode pokolenie Niemców właśnie w obszarze muzyki młodzieżowej. Z filmem było gorzej. Tu ideologia lewacka stworzyła hermetyzm niemiecki. 
Pamiętam świetnie Nenę, leciała z Polskim Radio codziennie. Falco zresztą podobnie. Ale jednak z językiem angielskich lżej ich było zaakceptować niż z niemieckim.

Bardzo ciekawa obserwacja i temat wart osobnej notki: jak Niemcy integrowały się ze światem i pozbywały balastu wizerunkowego II WW poprzez potężny "przemysł muzyki młodzieżowej". Na to poszły wielkie pieniądze i one się zwróciły w każdym sensie: politycznym, wizerunkowym i biznesowym - wielokrotnie.

zaloguj się by móc komentować

Pioter @manama1 2 kwietnia 2019 13:54
2 kwietnia 2019 14:07

To nie ona. Na piersi jako królowa z zbroi ma habsburskiego orła, więc reprezentuje Święte Cesarstwo Rzymskie jako coś obcego i narzuconego Niemcom. I to jest ciekawe, bo symbolika Germanii (wraz z całą mitologią) ukształtowała się w II Rzeszy. Jedyne wcześniejsze znane mi przedstawienie to te z ewangeliarza Ottona IIIktóre nijak do wymowy teledysku nie pasuje.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther
2 kwietnia 2019 14:09

mały dodatek. Inaczej mówiąc: owa czarna postać (królowa) miała w Niemczech (cesarskich) symbolizować: a)    zarówno władzę majestetyczną nie  z żydowskiego-starotestamentowego  nadania (pomazanie chrześcijańskie), b) jak i wszelkie ludy Europy i Azji, które miały podlegać Świętemu Cesarstwu. Poza tym idelana królowa Saby miała być czarna o blod włosach (gdy aktorka wciela się w postac królewska- nosi zaś  złotą kolczuhę (blond :)). I jak tu nie mówic o sublimacji.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @Pioter 2 kwietnia 2019 14:07
2 kwietnia 2019 14:12

Wręc zodwrotnie - to że ma orła habsurskiego na pancerzu  to doskonale pasuje do  linii narracji (kpiny), tak jak Saba przekszatcić się miała  w Arabię szczęsliwą - pełne zlanie idei.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 2 kwietnia 2019 13:35
2 kwietnia 2019 14:13

Dzięki za miłe słowa. Byłoby bardzo ciekawe wyciągnąć z nich szczere opinie na temat tego utworu, chociaż nie przewiduję sukcesu. Oni od czasu wojny żyją w świecie omerty i obcymi nigdy nie są szczerzy w tych sprawach. Ale może jak się pochwali zespół i utwór będą bardziej otwarci. 

Ja nie bardzo wierzę w sondy uliczne i rzekomą niewiedzę wszystkich  Niemców. To może oczywiście dotyczyć młodych Niemców zwłaszcza lewicowców. Nalezy brać poprawkę na to, że Niemcy nigdy nam nie wybaczyły tego, że udało nam się odzyskać to, co nam zabrali.  A jeszcze dostaliśmy od Aliantów w prezencie Ost Preussen. W ich oczach to niewybaczalne.

Mój znajomy, który swego czasu miał "niemiecką narzeczoną" miał kontakt z prawdziwym SS-manem bo to był tatko tej pani. Kiedy go pytałam, że wyciągnął ze swego niby-teścia jakieś ciekawe wspomnienia z czasów IIWW odpowiedział, że to jest niemożliwe z definicji. SS-mani  milczą jak zaklęci . W ramach "wspomnień" wolno im tylko mówić o okresie wstępnego szkolenia i o "powrocie z wojny". Reszta to jest biała plama.

A młodzi wykształceni Niemcy też mają ojców i dziadków , którzy kształtowali ich poglądy na świat. A w tym świecie polityka niemiecka przerzucania winy na Polaków -przyjęta do realizacji już w latach 50-tych  wydala swoje owoce. Pan Stefan Thompson był jak owieczka wśród wilków. No i sonda uliczna zakłada szczerość. Szczerość Niemca wobec obcych to jest ostatnia rzecz , jakiej się może spodziewać cudzoziemiec od Niemca. Doświadczył tego tak wytrawny intrygant jak Józef Stalin.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 2 kwietnia 2019 10:55
2 kwietnia 2019 14:14

Nawet chcieli odszkodowanie od niemców ale im odpisali że mogą im odesłać takiego jednego ich obywatela.

Swoją drogą Valserze to Austryjaków w NSDAP i SS było w liczbach względnych więcej niż Niemców.

Jako strażnicy totenkopf verbande też jakoś chyba przodowali.

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 2 kwietnia 2019 11:12
2 kwietnia 2019 14:17

Jeszcze dodajmy Jacka Unteweger-a.

zaloguj się by móc komentować

Tobiasz11 @pink-panther 2 kwietnia 2019 13:23
2 kwietnia 2019 14:19

To ja dziekuje za wspanialy tekst.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @Pioter 2 kwietnia 2019 14:07
2 kwietnia 2019 14:22

Polecam tak przy okazji:

zaloguj się by móc komentować

magda @pink-panther
2 kwietnia 2019 14:22

Ciekawy tekst.

Troszkę inaczej bym przetłumaczyła niektóre fragmenty.Genralnie tekst ciekawy di tumaczenia ( gra słów

Will dich lieben und verdammen [ Chcę cię kochać i przeklinać]

 

Überheblich, überlegen [ Butny, wyniosły]

 

Deutschland – deine Liebe [ Niemcy- twoja miłość ]

Ist Fluch und Segen [jest przekleństwem i błogosławieństwem]

Deutschland – meine Liebe

Kann ich dir nicht geben [ Niemcy - nie mogę dać ci mojej miłości]

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 1 kwietnia 2019 20:29
2 kwietnia 2019 14:28

Pomyliłem link o 15 minutowej wypowiedzi ks profesora Guza

Jak zrozumieć Niemców?

https://www.youtube.com/watch?v=OC8S5ksTnKQ

Dwa pojęcia według ks Guza które określają charakter , duchowość, bytowość narodu niemieckiego to systematyczność i sprzeczność.

Krótko rozwija ks profesor te pojęcia od 4.30 minuty wypowiedzi.

W 7.26 – udziela rady kiedy z Niemcami można współpracować kiedy okaże się im że ich rozumiemy ich wielkość i nędzy.

Zwracam często uwagę na wypowiedzi ks Guza bo jest to klarowny przekaz – religia kształtuje kulturą i cywilizację. Problemem Niemiec jest protestantyzm i jego dziedzictwo – czyli to co dało im tą sprzeczność. Może to nam umyka z pola widzenia że zaprzeczenie dogmatu, herezja – potrafi rzutować na byt narodów – przykład prawosławia jak daje inną kulturę czy szyici jak oni są uwarunkowani.

W kwestii przekazu teledysku – to mamy właśnie na ogólnym poziomie okazaną tą sprzeczność i czym się ona objawiła.

Pozostaje jeszcze analiza na niższym poziomie – tylko czy znamy mocodawców i zleceniodawców kto odpowiadał za: scenariusz, kostiumy, dobór wykonawców, kto wykłada fundusze i dobierał agencje PR w ramach wprowadzenia produktu, jaki był cel pierwotny i wtórny, grupy docelowe.

Właściwie to tym zajmują komentujący pod notką – w ramach procesu poszlakowego dokonują analizy znaczenia i kontekstu teledysku. W tym obszarze analizy trudno coś nowego z mojej strony dodać.

No cóż jako prostaczek przyznaję się że właściwie na ten teledysk to poza tym że są rycerze – gdybym siedział w barze nie zwróciłbym uwagi. A ten głos oburzenia w mediach na kadry z obozu itp. – też nie wywołał reakcji chęci obejrzenia a raczej by nie oglądać – ot jak zwykle skrzeczą wrony przy śmietniku przy wybiórce kubłów.

Nie mniej notka gospodyni zmusiła do kwerendy i przypomnienia słów ks profesora sprzed paru lat o niemieckiej duszy. Co dla mnie jest nowym tematem to uwagi ks. Guza że są wśród elit niemieckich konwertyci z protestantyzmu na katolicyzm [sam przed laty prowadziła paru i wspominał o innym konwertycie pruskim arystokracie].

Zatem widzimy sens i znaczenie dziwnej modernistycznej drogi niemieckiego episkopatu i jego odrzucenia Papy Ratzingera. Sam realna możliwość odrodzenie katolicyzmu w Niemczech – była osią ataku na Benedykta XVI. [Należy to jeszcze połączyć z wspólnotami anglikańskimi które wracały na łono kościoła i tworzonymi dla nich prałaturami personalnymi – ten ruch też był potem wyhamowany]. 

Jaki był by cel istnienia Niemców w Bożym planie – może pokazanie czym jest zatwardziałość serca i jak ciężkie nakłada to brzemię.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 2 kwietnia 2019 13:40
2 kwietnia 2019 14:30

Dzieki za linka. Jak rozumiem austriacki aktor porównuje Niemcy do okrętu wojennego a Austrię do "walca". Granie "niewinnych pluszaków" to najlepsza rola , jaką grają Austriacy po IIWW. I odcinanie się od Niemców na każdym kroku. Faktem jest, że Austriacy przegrywali wojny z Niemcami a mimo to pozostawali w sojuszach. Wchodzili do I WW i II WW jako sojusznicy Niemiec a wychodzili jako "ofiary".  Sprytne i działa, a teraz  dostali zadanie zastąpienia Polski w V4 i robią co mogą. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 2 kwietnia 2019 13:52
2 kwietnia 2019 14:32

Wielkie dzięki. Ja tylko wrzuciłam temat ale największa część ciekawych informacji pochodzi od komentatorów. Mamy tu klasyczną burzę mózgów i cieszą nas wspaniałe rezultaty. Wiedza nam się powiększa szybko i bardzo przyjemnie:)))

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 2 kwietnia 2019 14:30
2 kwietnia 2019 14:36

Ten "walc" polega wlasnie na tym co napisalem wczesniej - pelni sie funkcje w ONZ, wczesniej bedac w SS, trzyma sie przez 20 lat corke w piwnicy i ja regularnie gwalci, a na koncu zapuszczajac brode udaje sie ludzio, wmowic, ze jest sie kobieta. Wszystko w tanecznm rytmie walca. Austria über alles!

To jest ten sam burdel i smietnik, tylko bardziej dyskretny. Oni na kurs kolizyjny wypchna niemcow i swoj burdel schowaja w piwnicy Jozika Fritzla.

zaloguj się by móc komentować

maciej-cielecki @pink-panther
2 kwietnia 2019 14:38

Czy ktoś już tutaj odnotował, że Rammstein to są NRD-owcy zapatrzeni w przeszłość Wschodnich Niemiec czasów komnistycznych? To są komuchy niemieckie dlatego atakują wszystko w tym klipie - faszystów, Święte Cesarstwo, Kościół, Prusy, całe Niemcy. Lindemann był pływakiem i o mało nie wystartował na olimpiadzie w Moskwie, Richard Kruspe był młodzieżowym mistrzem NRD w zapasach. Chłopaki mają wyprane mózgi co i rusz odwołują się do tradycji enerdówka i jest im przykro, że unifikacja zatarła "tożsamość" wschodu. Z resztą nagrali taką piosenkę 2,3,4 links z płyty Mutter, gdzie wprost przyznają się do lewactwa. Wiki pisze o tej piosence tak:

The lyrics were written in response to allegations of fascism/nazism directed at the band. In the song, they say "my heart beats to the left, 2-3-4", insinuating they are on the left of the political spectrum.[1] The refrain is an allusion to the revolutionary song Einheitsfrontlied, written by Bertolt Brechtfor the Communist Party of Germany in the 1930s and re-popularized by Hannes Wader in the German Democratic Republic.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 2 kwietnia 2019 13:54
2 kwietnia 2019 14:55

Jak rozumiem chodzi o panel z ołtarza Verdun w klasztorze w Klosternuburgu: "Salomon i Królowa Saba". Trudno mi ocenić, czy obraz z XII wieku znajdujący się pod Wiedniem i należący do tradycji katolickiej pozostał w pamięci niemieckiej jako wspólne korzenie cywilizacyjne Świętego Cesarstwa. Ale z drugiej strony Niemcy są dobrze wyedukowani w dziedzinie cennych dzieł sztuki. Od nas wywieźli całkiem sporo. 

Obecny problem Niemców  jeszcze niedawno popełniających zbrodnie w duchu zwiększenia czystości rasy z napływem dużej ilości śniadych mężczyzn  i zwiększaniem liczby "obcych" w postępie geometrycznym chyba nie wywołałby aż tak finezyjnej reakcji jak personifikacja Arabia Felix na tle bardziej niż obrzydliwych okoliczności przyrody. Ale wszystko być może.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 2 kwietnia 2019 11:11
2 kwietnia 2019 15:00

I o tym nigdy nie nalezy zapominać, kiedy się człowiek zastanawia nad aktualną możliwą linią polityczną Niemiec i ich"stanem ducha".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Pioter 2 kwietnia 2019 14:07
2 kwietnia 2019 15:01

Wielkie dzięki za taką sugestywną wizualizację problemu:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 2 kwietnia 2019 14:09
2 kwietnia 2019 15:08

Przyznam, że owa czarna aktorka to był dla mnie element zupełnie niezrozumiały w tym teledysku. Przyjęłam do wiadomości, że to jest po prostu "czarna królowa' i poszłam dalej. Natomiast analiza uzbrojenia i styl korony oraz orzeł na napierśniku dają bardzo szerokie pole do interpretacji. No i ta złota kolczuga.  Interpretacja podana jak wyżej ( władza z nadania innego niż żydowsko-starotestamentowe oraz podległość "ludow Europy i Azji" wobec Świętego Cesarstwa to śmiały pomysł jak na heavy metalowych grajków. Ale Eurazja to realny projekt. Wszystko to być może.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Pioter 2 kwietnia 2019 09:22
2 kwietnia 2019 15:10

Pewien angielskojęzyczny jutjuber wrzucił namiar z greckiej mitologii. Punktem odniesienia do psów i przelewanej krwi to Hecate. za wiki.pl ... Jako pani upiorów, patronce czarownic i nekromantów, objawianej pod postacią klaczy lub suki czy wilczycy, przypisywano jej cechy okrutne, choć możliwe do przebłagania, uważając ją również za boginię pokuty i mścicielkę przelanej krwi ...

A ofiarę 'największą, niewysłowioną' ponieśli Żydzi. Konsekwentnie więc na sznurze wisi więzień w pasiaku z żółtą gwiazdą.

To wszystko jest tak zgrabnie dada, że aż dech zapiera.

Odrobinę chronologii. We wtorek 26-go pojawia się na pejsbuku 35 sekund ze sceną czterech pod szubienicą. Scena okrutna. Błyskawiczna reakcja aktywistów 'religii Holocaust'. Prasa wali w ten sam bębenek. Święte oburzenie.

28-go w czwartek oficjalny videoklip na YT. Runeła lawina oglądalności oraz komentarzy. 35 sekund w całym 6 minut i 50 sekund trwającym dziele zneutralizowane w wymowie.

Jakież wyczucie sceny. Oficerowie prowadzący kapelę ze znawstem wielkim naciskają odpowiednie guziczki w umysłach niemieckojęzycznych. Artystyczna prowokacja pięknie wypaliła. "Dzieło sztuki". Lista płac w abspanie długa oraz tajemnicze kryptyczne firmy w tle.

Kto to tym kręci? Jedna ze znanych gadających głów w sieci wrzuca trop na udziałowców z anglosaskiej sfery kulturowej. Montaż videoklipu tu czuć ich DNA. Made in ... ?

Czemu to służy? Reanimacji wykastrowanego kocura w narodowym czy jak to obecnie się ujmuje w populistycznym duchu?

Skoro płyta ma się ukazać 17. maja tuż, tuż przed wyborami do parlamentu europejskiego to zapewne będzie to jedna z klawiatur populistycznych, gdy antysystemowych patriotów połączy bezrefleksyjne skandowanie: "DeutschlandDeutschland ...".

Głowa germańskiego wojownika/wodza to aluzja może do tego ...

der kopf, berlin 1945 by jewgeni chaldejJewgeni Chaldej  Der Kopf, Berlin 1945

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 2 kwietnia 2019 14:17
2 kwietnia 2019 15:14

A to dopiero "austriacki wesoły miś". W dodatku - intelektualista. Jak rozumiem mówimy o Jacku Untewegerze - Dusicielu z Wiednia, który był seryjnym mordercą, dzięki temu, że po pierwszej zbrodni napisał w więzieniu książkę i intelektualiści oraz psychologowie uznali, że się zresocjalizował i go wypuścili wcześniej. To "domordował" a konkretnie "dodusił" jeszcze 7 czy 8 i to nawet w Czechosłowacji i USA, dokąd go zaprosili do telewizji:))) To jakaś austriacka "specyfika". Rammstein podobno skomponował piosenkę o Friedlu i kazirodztwie (nie wiem w jakim kontekście) a tu mamy kolejnego "miłego austriackiego przedstawiciela klasy oświeconej".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @magda 2 kwietnia 2019 14:22
2 kwietnia 2019 15:16

Bardzo dziękuję za miłe słowa i za poprawne tłumaczenie z niemieckiego. Ja się uczyłam niemieckiego w szkole bardzo dawno temu, więc tłumaczę głównie ze słownikiem. Ale zrozumienie kontekstów to dla mnie zbyt trudne zadanie:))) Dzięki.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther 2 kwietnia 2019 14:55
2 kwietnia 2019 15:19

Owszem. ośmielę się jeszcze raz polecić zaiste pasjonującą lekturę monografii (częśc 2) ,której strone tytułową dla zachęty zamieścię.

Co do Arabii Felix- ależ jak najbardziej- to permumy,z całą konotacją zakrycia obrzydliwości.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 2 kwietnia 2019 14:55
2 kwietnia 2019 15:21

Skoro o czystości rasy to może jeszcze jeden trop prowadzący do owej czarnej królowej. Jeśli przyjmiemy, że to motyw tego co im obcy przynieśli to przypomnijmy sobie, że Niemki wypięły sie na czystość rasy i na własną rękę zwiększały pulę genów. Oczywiście wyniki pobieżnego dochodzenia mogły dawać pozytywne rezultaty, tylko wtedy kiedy mieszanie genów następowało z czarnymi mieszkańcami wojskowych baz amerykańskich. :) To również przypomnienie, że nadal Amerykanie trzymają ich za pysk, więc królowa może być czarna, bo o jej wyborze nie decydują oni i może być im narzucona. To ich mocno boli.

Patrzcie Państwo, jeden teledysk, a tyle znaczeń. :)

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @saturn-9 2 kwietnia 2019 15:10
2 kwietnia 2019 15:21

Tam we wstepie tego klipu oraz zakonczeniu pojawiaja sie nazwy instytucji artystycznych, ktore za produkcja stoja. Cos wiadomo, mozna poszperac. Nie trzeba zaraz uciekac sie do "gadajacej glowy". I to nie jest 6min 50, tylko 9min 22.

wrzucam link do calosci oficjalnego klipu:

https://youtu.be/NeQM1c-XCDc

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 2 kwietnia 2019 15:14
2 kwietnia 2019 15:23

Jest jeszcze historia Nataschy Kampusch, ktora Wolfgang Prikopil porwal i przez osiem lat wiezil. A jak mu uciekla to popelnil samobojstwo. Austriacki folklor w rytmie wiedenskiego walca.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther 2 kwietnia 2019 15:08
2 kwietnia 2019 15:23

  "Interpretacja podana jak wyżej ( władza z nadania innego niż żydowsko-starotestamentowe oraz podległość "ludow Europy i Azji" wobec Świętego Cesarstwa to śmiały pomysł jak na heavy metalowych grajków. Ale Eurazja to realny projekt. Wszystko to być może."  z tym,że to raczej nie interopretacja (chodzi o odniesinie do czarnej królowej w Świętym Cesarstwie Rzymskim,które- jak wiem było czymś baardzo poważnym i na serio, w przeciwieństwie do Świetego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, ktore było tylko PARODIA pierwotnej idei). A chłopcy od scenariusza wiedoklipu są - jak widąc - naprawdę dobrze wyedukowani. :)

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther
2 kwietnia 2019 15:27

Mnie sie w oczy rzuca jedna rzecz. Ta ciemnobezowa krolowa w zbroi jest zadbana, wymyta, schludna, blyszczaca nawet jak jest w mudnurze SS. Cala reszta wyglada jak stado swin, ktore chwilowo zostaly wyciagniete z chlewika.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 2 kwietnia 2019 14:28
2 kwietnia 2019 15:27

Dzięki za przypomnienie wykładu ks. Guza na temat "duszy niemieckiej". Zapamiętałam tę poradę aby pamiętać zawsze w kontaktach z Niemcami o ich oczekiwaniu, że doceni się ich "wielkość". No i cenna informacja o przypadkach konwersji przedstawicieli elit na katolicyzm.

Nie sądzęaby miał Pan mniejszą wiedzę w tej dyskusji niż ktokolwiek z nas z tzw średniego pokolenia. Zwłaszcza w kwestii heavy metalu. :)))

Natomiast bardzo cenna jest uwaga końcowa: że"... być może celem istnienia Niemców w Bożym planie - może być pokazanie , czym jest zatwardziałość serca i jak ciężke nakłada to brzemię...". Trafione w punkt.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 2 kwietnia 2019 14:36
2 kwietnia 2019 15:40

Jak zatem widać, Austria może być w gorszym stadium degrengolady niż same Niemcy, od których "niemoralności i zbrodni" się odcina. Pamiętam, jak pokazywano filmy z Fritzlem podróżującym na Daleki Wschód na urlopy: Tajlandia czyli tani seks z dziećmi. A żona "nie wiedziała, co się działo w piwnicy". Usiłuję sobie wyobrazić jak polski facet robi modernizację piwnicy w  domku i polska żona NIE WIE i NIE PYTA, po co on to robi i co tam trzyma. I to przekracza moją wyobraźnię. Polska żona znałaby wszystkie szczegóły techniczne, poprawiłaby ze 40% i nadzorowałaby osobiście wykonawców doprowadzając ich do histerii i depresji. I wiedziałaby , gdzie staną półki na weki a gdzie beczka na kapustę kiszoną. I oczywiście miałaby zapasowe klucze do piwnicy a może nawet klucze jedyne. A dziecka poszukiwałaby przez wszystkie policje świata bez oglądania się na męża. 

I to jest ta "kosnpiracja w zbrodni" możliwa w systemie "omerty" po IIWW, kiedy rodziny austriackie wolały nie wiedzieć, czym się zajmował syn w charakterze SS-mana w obozie koncentracyjnym lub w getcie w Wilnie (Kittel był austriackim muzykiem).

PS. "Austriacka Conchita Wurst" już zmieniła wizerunek . Obecnie jest facetem z brodą w dodatku blond. wszystko jest umowne i płynne.

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 2 kwietnia 2019 15:14
2 kwietnia 2019 15:47

On nawet potem sztuki pisał. I biegał po ulicy w pięknych szalach.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @maciej-cielecki 2 kwietnia 2019 14:38
2 kwietnia 2019 15:55

No właśnie. Początkowo zwróciłam uwagę, że dwóch najważniejszych ludzi Rammstein - wokalista Till Lindemann  i gitarzysta prowadzący Richard Z. Kruspe urodzili się w NRD i wychowali tam do dorosłości. A teraz patrzę i okazuje się że wszyscy czyli sześciu  nich to są ludzie  z NRD. I w dodatku , jak Pan pisze dwóch z nich robiło w sporcie wyczynowym, więc  w oczywisty sposób pozostawało w kręgu zainteresowania służb Stasi.

Pan Landers gitarzysta rytmiczny jakiś czas jako dziecko mieszkał w Moskwie, co daje kilka pytan o rodzaj zajęć rodziców. W biznesie muzycznym zespół pojawił się po wygraniu konkursu organizowanego przez Senat Berlina.  Wyróżniające się dzieci systemu enerdpwskiego ruszyły na podbój całych Niemiec. Z pewnością byli zmotywowania chęcia zdobycia wielkiej fortuny a mogli być też zadaniowani. Jak to ludzie NRD. Była jakaś łyżwiarka figurowa na lodzie. No i okazała się TW. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 2 kwietnia 2019 15:55
2 kwietnia 2019 16:04

Katterina Witt :-) Była taka twarda że nawet jak jej zaproponowali milioni żeby jeździła na Brodwayu czy gdzieś tam w pobliżu to okazała włąściwą postawę i wróciła do DDR.

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther
2 kwietnia 2019 16:04

Katarina

zaloguj się by móc komentować

umami @saturn-9 2 kwietnia 2019 15:10
2 kwietnia 2019 16:07

Również trafiłem na ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=sAdxo4lpCSY&pbjreload=10
i ten pogański trop wydaje mi się właściwy.

Ten youtuber wskazuje na odniesienia do Hekate i Diany ale w anglojęzycznej wiki, bo z polskojęzycznej niewiele wynika
https://en.wikipedia.org/wiki/Hecate
https://en.wikipedia.org/wiki/Diana_(mythology)
https://en.wikipedia.org/wiki/Diana_(mythology)#As_goddess_of_childbirth
https://en.wikipedia.org/wiki/Hecate#Animals
(Nie podejmuję się tłumaczenia, bo za słaby jestem.)

Te pieski i narodziny piesków są wtedy bardziej zrozumiałe.

Dodatkowo autor filmiku zwraca uwagę na tę "czarną laskę" - czarnego orła (herb Niemiec)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Niemiec
i kolorystykę clipu - czerń/czerwień/złoto (czerń/czerwień/żółć) - barwy flagi niemieckiej.

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 1 kwietnia 2019 21:06
2 kwietnia 2019 16:09

Odbieram to inaczej -

"Czarna laska" -to Germania -dzis juz nie "aryjka" a "czarna". I TAK WLASNIE DZIS JEST.

Symbol "mniejszości" -WSZYSTKICH -ktore dziś rządzą, i "odcinają głowe" (umysł?) NIemcom

walka na kastety -takie walki odbywaly sie w KZ-tach -dla rozrywki "panow".

I jeszcze jedno słowo "koennen" (ich kann ich kann ich kann) ma też troche inny zakres: móc=być w stanie, potrafić ("ich kann Deutsch sprechen) -nie: że (ostatecznie mogę )mowic po niemiecku ale ze "jestem w stanie"="potrafię"

W sumie -bdb diagnoza.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @saturn-9 2 kwietnia 2019 15:10
2 kwietnia 2019 16:13

Pink Panther

Rzecz wyrezyserowala Ronja Prinz z berlinskiej MMAATTCCHH productions.

https://de.wikipedia.org/wiki/Ronja_Prinz

A kostiumy stworzyla Polka - Dorota Budna.

https://de.wikipedia.org/wiki/Dorota_Budna

Niestety moj niemiecki jest zaden, moze ktos w skrocie cos o tych pamiach.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 2 kwietnia 2019 15:27
2 kwietnia 2019 16:13

Geneza kłopotów Niemców to zerwanie z Rzymem.

zaloguj się by móc komentować

umami @pink-panther
2 kwietnia 2019 16:14

tłumaczenie translatora

związek Hekate/Diana
https://en.wikipedia.org/wiki/Hecate#Legacy

Strmiska (2005) twierdziła, że ​​Hekate, połączony z postacią Diany, pojawia się w późnej starożytności i we wczesnym średniowieczu jako część „wyłaniającego się kompleksu legend” znanego jako „Towarzystwo Diany” [105] związanego ze zgromadzeniami kobiet , księżyc i czary, które ostatecznie stały się „na obszarze północnych Włoch, południowych Niemiec i Bałkanów Zachodnich”. [106] Ta teoria rzymskiego pochodzenia wielu europejskich tradycji ludowych związanych z Dianą lub Hekate została wyraźnie rozwinięta w przynajmniej w 1807 r. [107] i znajduje odzwierciedlenie [wątpliwe - dyskutuj] w twierdzeniach etymologicznych wczesnych współczesnych leksykografów od XVII do XIX wieku, łączących hag, heksę „czarownicę” z imieniem Hekate. [108] Takie derywacje są dziś proponowane tylko przez mniejszość [109] [110]. Średniowieczny komentator zasugerował link łączący słowo „jinx” z Hecate: „Bizantyjski polimat Michael Psellus [...] mówi o napastniku, składającym się z złota kula, ozdobiona symbolami i wirująca na rzemieniu oksydowym, dodaje, że taki instrument jest nazywany iunx (stąd „jinx”), ale jeśli chodzi o znaczenie, mówi tylko, że jest niewyrażalny i że rytuał jest święty dla Hecate . ”[111]

Szekspir wspomina Hecate zarówno przed końcem XVI wieku (Sen nocy letniej, 1594-96), jak i tuż po nim, w Makbecie (1605): konkretnie w „sztyletowym” solilikwie tytułowego bohatera: „Czarownictwo celebruje bladą ofiarę Hecate. .. ”[112]

https://en.wikipedia.org/wiki/Hecate#Animals

Psy były ściśle związane z Hecate w świecie klasycznym. „W sztuce i literaturze Hekate jest nieustannie przedstawiany w kształcie psa lub w towarzystwie psa. Jej podejście zwiastowało wycie psa. Pies był regularnym zwierzęciem ofiarnym Hecate i był często spożywany w uroczystym sakramencie”. 60] Ofiara psów dla Hekate jest potwierdzona dla Tracji, Samotraki, Kolofonu i Aten. [8]

https://en.wikipedia.org/wiki/Diana_(mythology)#As_goddess_of_childbirth :

Diana była często uważana za boginię związaną z płodnością i porodem oraz ochroną kobiet podczas porodu. Prawdopodobnie zrodziło się to jako przedłużenie jej związku z księżycem, którego cykle uważano za równoległe do cyklu menstruacyjnego, i który wykorzystano do śledzenia miesięcy w czasie ciąży [6]. W jej sanktuarium w Aricia czciciele zostawili wotywne ofiary z terakoty dla bogini w kształtach niemowląt i macic, a świątynia oferowała tam również opiekę nad szczeniętami i ciężarnymi psami. Ta opieka nad niemowlętami obejmowała także szkolenie zarówno młodych ludzi, jak i psów, zwłaszcza do polowań [6]. W roli obrońcy porodu, Diana nazywała się Diana Lucina, a nawet Juno Lucina, ponieważ jej domena pokrywała się z domeną bogini Juno. Tytuł Juno może mieć również niezależne pochodzenie, ponieważ odnosi się do Diany, z dosłownym znaczeniem „pomocnika” - Diana jako Juno Lucina będzie „pomocnikiem porodu” [6].

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 2 kwietnia 2019 15:10
2 kwietnia 2019 16:15

Wielkie dzięki za syntetyczny reportaż "z pola walki muzycznej". Jak widać, ustawka od początku do końca. A jak zwykle w takich przełomowych chwilach (wybory i wzrost popularności AdF) czuje się "brytyjski ślad".

Ten wątek "psów" był wyjątkowo odrażąjący , wręcz odrzucający. Nie oglądałam tego.

Jak podaje docent wiki boginii Hekate to przede wszystkim:"... przede wszystkim bogini ciemności, czarów, magii oraz świata istot i zjawisk nadprzyrodzonych...". Oraz pokuty i zemsty a także "rozdroży". W sztuce starogreckiej była przedstawiana jako osoba o trzech twarzach i otoczona przez psy. I jako ofiary składano jej m.in szczenięta. Czyli "wszystko jasne" i ogólnie - ohyda. 

Ale fotka z Berlina 1945 to prawdziwy cymesik. Żołnierz Jewgeni Chaldej to słynny sowiecki korespondent wojenny dla TASS, który zaaranżował wykonanie i powieszenie flagi ZSRR na Reichstagu. Drobna niedoróbka mu się przytrafiła, bo nie zauważył, że jeden z zołnierzy miał na ręce dwa trofiejne zegarki. Sam towarzysz Stalin nakazał wyretuszowanie łupu:)))

Tak więc ta główka , jakkolwiek kamienna w rękach Żyda z Ukrainy w służbie TASS - to wielce symboliczne ujęcie.  Generalnie ciągle ktoś tym Niemcom "głowę zabiera":))) Jak nie "ruski sołdat" to "afrykańska/arabska królowa":))) A oni tak bez głowy się muszą poniewierać po tym świecie Bożym.

https://de.wikipedia.org/wiki/Jewgeni_Ananjewitsch_Chaldei

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 2 kwietnia 2019 15:19
2 kwietnia 2019 16:17

Dzięki. Nie omieszkam skorzystać. Temat robi się "gorący":)))

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther
2 kwietnia 2019 16:17

Od tego momentu zaczynaja sie napisy. To robi wrazenie, ten ogromny sztab ludzi i instytucji...

https://youtu.be/NeQM1c-XCDc?t=457

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 2 kwietnia 2019 15:21
2 kwietnia 2019 16:22

"Pula genów" była zwiększana dwukrotnie w XX w.: po I WW Francuzi podobno złośliwie wprowadzili do strefy przez siebie okupowanej jakieś wojska w Północnej Afryki. Kłopotów było co niemiara. A po II WW po raz drugi Francuzi sprowadzili wojska z Płn. Afryki ale też i z Centralnej. No a Amerykanie mieli swoich "żołnierzy z Alabama". A głód był nie do zniesienia i dzieci wołały "jeść" . Więc pies ganiał "czystość rasową" i "eugenikę" plus dobre obyczaje. Ewentualne wpadki były były oczywiśie eliminowane drogą aborcji tak jak w sowieckiej zonie po "zdobywaniu Berlina" przez Armię Czerwoną.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 2 kwietnia 2019 15:21
2 kwietnia 2019 16:24

Ależ oczywiście, że są. Wczoraj leciałam na skróty. Zauważyłam tylko jakieś polskie nazwisko przy kostiumach. A reszta to do dokładniejszego zbadania, bo to firmy są. Wielkie dzięki za linka. Zaczynam się do tej piosenki przyzwyczajać. Zastanawiam się, kiedy zacznę ją nucić:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 2 kwietnia 2019 15:23
2 kwietnia 2019 16:27

Zastanawiam się, co z nimi jest. Mają tę swoją "wolną miłość", "wolny seks" - skolko ugodno a tutaj takie jakieś dziwne rzeczy jakby rodem z dusznej atmosfery gabinetu profesora Freuda.  To musi tkwić w głowach.  Może kwestia chowu wsobnego w tych ich górskich dolinach. Niemiecka część Austriaków bardzo słabo się integrowała ze Słowianami.  Pula genetyczna zubożała.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 2 kwietnia 2019 15:23
2 kwietnia 2019 16:30

Albo "chłopcy są wyedukowani", albo ten, co im wymyślał scenariusz do wideoklipu. Oni tylko komponowali muzykę i raczej proste słowa, choć podobno "dające do myślenia". To jest bardzo "na bogato zrobione" z wielką ilością kasy ale też z wielką dbałością o detale historyczne i ich symbolikę.  Poważna sprawa to jest:))

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-laskowski 1 kwietnia 2019 21:23
2 kwietnia 2019 16:32

Gdzie sa te NIemcy?

W sierpniu 1980r. (TAK!) spalismy na plebanii ksiedza katolickiego w Berlinie (owcz zachodnim). Wiele ciekawych rzeczy opowiadal -ze uczac religii (kat) w klasie gimnazjum -mial 2 uczniow katolikow. A ewangelikow nie bylo WCALE. W NRD bylo sie obywatelem 2. kategorii jesli ktos przyznawal sie do wiary (tez ewangelickiej) i dzieci nie byly dopuszczane do zdawania abitur co jedynie dawalo wstep na studia. Tak wiec wyznawanie wiary "skazywalo" dzieci na bycie robotnikiem rzemieslnikiem itp.

w Zachodnich NIemczech -duzo pozniej mieszkalam w landzie protestanckim -wiara ewangelicka byla zadna, a katolicy -jeszcze byli, ale juz mocno zreformowani "na nowoczesnosc" (np.-6 tyg nie byli na Mszy sw a 7. niedzieli szli do KOmunii sw.)  Ksiadz nasz zezwalal na komunikowanie -dawanie Komunii sw ewangelikom w czasie "nabozenstw ekumenicznych".

Teraz jest tam wielu ksiezy katolickich z Polski i z Azji -ostatnio spotkalam naprawde bardzo zarliwego ksiedza z WIetnamu -bo swoich juz nie ma. CI ktorzy byli w seminariach lub nawet wyswieceni -wystapili -sa w "ruchach pokojowych", "eko" ale najgorsze ze ucza (?) w szkolach religii

Jezdzilam sporo po NIemczech i najbardziej poboznych (jak u nas ) ludzi spotkalam (wtedy) w Trier, i w Achen.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 2 kwietnia 2019 15:27
2 kwietnia 2019 16:32

Może to dlatego, że oni uosabiają "real" a ona to takie różne "idealne symbole czegoś". Chyba.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 2 kwietnia 2019 15:47
2 kwietnia 2019 16:34

Po prostu ręce i nogi opadają. U nas była próba "uczłowieczenia Trynkiewicza" ale w tym ciemnogrodzie to nie ma szans na poważne rewolucyjne obyczajowo performance.  Normalnie wiocha. :)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 2 kwietnia 2019 16:04
2 kwietnia 2019 16:36

Ależ to  była ideowa towarzyszka. Nigdy nie zeszła z drogi cnoty rewolucyjnej:))) Ona chyba kiedyś nawet pozowała nago ale akurat w NRD bardzo lansowano naturyzm, więc nie było problemu. Łza się w oku kręci po prostu.

zaloguj się by móc komentować

umami @pink-panther
2 kwietnia 2019 16:37

w zasadzie, to bez angielskiej "pomocnej dłoni" żaden event nie może się udać...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 2 kwietnia 2019 16:13
2 kwietnia 2019 16:37

Oczywiście. O tym zdaje się bardzo klarownie opowiadał Pan profesor Grzegorz Kucharczyk. Jeśli się nie mylę.

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 2 kwietnia 2019 16:27
2 kwietnia 2019 16:41

Tzw. wolna milosc nie zalatwia sprawy. Jesli chodzi o Austrie, to oni mieli gwaltowny touch down z cesarstwa do republiki. Bez zadnych podetapow, na raty, czy po kawalku tylko nagle i jednorazowo. Mysle, ze to jest trauma do dzis, ze z dziedzictwa cesarstwa przeskoczyli do podrzednej republiki, ktora chwile pozniej anektowal ich ziomal Adolf na rzecz Rzeszy, a po 1944 roku mieli jeszcze Armie Czerwona. Z zadnym ze swoich okupantow nie walczyli.

Do tego dochodzi krzyzowanie sie w ramach jednego plemienia, tak jak to bylo z Habsburgami i jestesmy w domu. Oni sa zamknieci jak koopa w klozecie, odcieci od morza, otoczeni gorami i swoimi bylymi prowincjami, ale jednoczesnie z ambicjami i aspiracjami, ktore nie moga znalezc ujscia w normalnej aktywnosci. To sie musi kumulowac i znalezc jakies ujscie. Na koncu tego kotla cisnien jest Jozek Fritzl ze swoja potrzeba dominacji, perwersja i sterroryzowana, ponizona zona, ktora nie meza degenerata, sama stajac sie wieksza ofiara niz corka, trzymana w piwnicy i gwalcona.

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 2 kwietnia 2019 16:32
2 kwietnia 2019 16:43

Ja to czytam doslownie i akurat w tym momencie nie wnikam. Niedomyte wieprze.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther
2 kwietnia 2019 16:44

Czytam sobie wszystko po trochu. 

Strach się bać  więc się nie boję. 

Módlmy się i nigdy nie zapominajmy o tej ochronie..bo już nie wiem jak tę dyskusję podsumować 

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @umami 2 kwietnia 2019 16:14
2 kwietnia 2019 16:45

Wielkie dzięki za cenne uzupełnienie. Wątek  szczeniąt i porodu był wyjątkowo drastyczny w tym wideoklipie a teraz nabiera dodatkowych znaczeń. Pies, księżyc, szczenięta, kosmos, poród. Jest się z czym zmierzyć. Jakiś ambitny oficer prowadzący npiasł ten scenariusz zespołowi Rammstein:)))

Trzeba np. zapytać autorów klipu, co mieli na myśli pokazując czarną damę w złotych łańcuchach i z grupą ujadających psów na smyczach. 

zaloguj się by móc komentować

syringa @Szczodrocha33 2 kwietnia 2019 00:51
2 kwietnia 2019 16:47

A takze Tomasza a Kempis, autora "O nasladowaniu Chrystusa".

Wedlug najmocniejszej tezy TOmasz a Kempis byl Holendrem- wtedy Holandia byla bardzo zarliwym katolickim krajem

zaloguj się by móc komentować

umami @pink-panther
2 kwietnia 2019 16:49

ten filmik angielskiego youtubera został zwinięty, niestety, ale udało mi się jeszcze jeden komentarz spod filmiku wychwycić, autora już nie pamiętam:

Interesting analysis: As a person who was born and grew up in Germany, I feel compelled to contribute my own opinion: The scene of the two fighters and the one/two brass knuckles: This, imho, is a reference of the fight between democracy and fascism during the Weimar Republic era, that Hitler won, fighting tougher and meaner than those in favor of democracy. This was the phase after WWI, before The Nazis came to power in 1933. These events happened during the Great Depression that also helped Hitler to gain the upper hand. The hostage scene, that’s a reference to a worrisome period in West-Germany during the 70s and 80s. The terror group called themselves RAF (Rote Armee Fraktion). They tried to overthrow the capitalist system by killing and abducting politicians, industrials and bankers. One notorious member was Ulrike Meinhof. You noticed Lindemann in drag, depicting a woman firing a gun. It is likely that he is impersonating Meinhof. The red robed man, I believe, represents both, the highest law, the Supreme Court and at the same time the influence of Catholicism on the federal judiciary process. One of West-Germany’s largest controversies had spun up around so called paragraph 218, the section in Germany’s criminal code that deals with abortion. The female main person is officially referenced as Germania, the symbolic figure representing the entire German people. The fact that Rammstein chose a black person to play this role did not happen by chance. Choosing an ethnically non-German person to play the role of Germania, in contrast to the extremely racially charged times of the “Arian” Third Reich, brings across the points that a) Germany today has evolved into a multi-cultural society and b) that if Rammstein really wanted to further a right wing agenda, as some of their critics argue, Lady Germania most certainly would have been white. You mentioned the Thirty-Year war, and I think you are right about that connection. However, the reason for that most devastating war was the Reformation, Martin Luther’s protest movement against the Catholic Church, that lead Germany, and with it vast stretches of Europe, into the 30-year war during which I believe about 70% of the entire population died. The Reformation and Martin Luther had a huge defining impact on Germany that I am surprised they do not play a larger role in this video. Did you notice that nowhere the movie deals with the fall of the Wall? Why? Basically all references of the more recent past deal with scenes playing in former East and West Germany, but not with the biggest event since the end of WWII. This cannot be a mere oversight by the filmmakers. They probably regard the current German phase as a work in progress and they simply leave it out, switching to the future where a presumably dead Lady Germany floats through space in a glass casket that resembles the one used by Rammstein for Snow White in the Sonne video. And there is so much more in this video, such as the plague of rats, which for one could be seen as the traitorous Nazis, but also as a valid historic reference to smallpox, the highly communicable disease that wiped out large parts of Germany during the 30-year war but also during other outbreaks over the course of history. Keep up the good work :)

tłumaczenie translatora:

Interesująca analiza: Jako osoba, która urodziła się i dorastała w Niemczech, czuję się zmuszona do wyrażenia własnej opinii: Scena dwóch zawodników i jedno / dwa kastety: To, imho, jest odniesieniem do walki między demokracją i faszyzm w epoce Republiki Weimarskiej, że Hitler wygrał, walcząc ostrzej i groźniej niż ci na rzecz demokracji. To była faza po I wojnie światowej, zanim naziści doszli do władzy w 1933 roku. Wydarzenia te miały miejsce podczas Wielkiego Kryzysu, co pomogło Hitlerowi zdobyć przewagę. Scena zakładników, to nawiązanie do niepokojącego okresu w zachodnich Niemczech w latach 70. i 80. XX wieku. Grupa terrorystyczna nazywała się RAF (Rote Armee Fraktion). Próbowali obalić system kapitalistyczny, zabijając i uprowadzając polityków, przemysłowców i bankierów. Jednym z notorycznych członków był Ulrike Meinhof. Zauważyłeś Lindemanna w ciągnięciu, przedstawiającego kobietę strzelającą z pistoletu. Prawdopodobnie podszywa się pod Meinhof. Wierzę, że mężczyzna w czerwonej szacie reprezentuje zarówno najwyższe prawo, Sąd Najwyższy, jak i wpływ katolicyzmu na federalny proces sądowniczy. Jeden z największych kontrowersji w Niemczech Zachodnich pojawił się wokół tak zwanego paragrafu 218, sekcji niemieckiego kodeksu karnego, który dotyczy aborcji. Główna osoba płci żeńskiej jest oficjalnie określana jako Germania, symboliczna postać reprezentująca cały naród niemiecki. Fakt, że Rammstein wybrał czarną osobę do gry w tę rolę, nie wydarzył się przypadkiem. Wybranie osoby nie-Niemca pochodzenia etnicznego, by odegrało rolę Germanii, w przeciwieństwie do skrajnie rasistowskich czasów „ariańskiej” Trzeciej Rzeszy, sprowadza się do kwestii, że a) Niemcy dziś przekształciły się w społeczeństwo wielokulturowe ib) że jeśli Rammstein naprawdę chciałby realizować prawicowy program, jak twierdzą niektórzy z ich krytyków, Lady Germania z pewnością byłaby biała. Wspomniałeś o wojnie trzydziestoletniej i myślę, że masz rację co do tego związku. Jednak przyczyną tej najbardziej niszczycielskiej wojny była reformacja, ruch protestacyjny Marcina Lutra przeciwko Kościołowi katolickiemu, który prowadził Niemcy, a wraz z nim rozległe obszary Europy, do wojny 30-letniej, w której wierzę około 70% całej populacja zmarła. Reformacja i Martin Luther mieli ogromny wpływ na Niemcy, co mnie dziwi, że nie odgrywają większej roli w tym filmie. Czy zauważyłeś, że nigdzie film nie dotyczy upadku muru? Czemu? Zasadniczo wszystkie odniesienia do niedawnej przeszłości dotyczą scen granych w byłych Niemczech Wschodnich i Zachodnich, ale nie z największym wydarzeniem od końca II wojny światowej. To nie może być zwykłe przeoczenie filmowców. Prawdopodobnie uważają obecną fazę niemiecką za pracę w toku i po prostu ją opuszczają, przechodząc w przyszłość, gdzie przypuszczalnie martwa Pani Niemcy płynie w przestrzeni w szkatułce, która przypomina tę wykorzystaną przez Rammsteina w filmie Śnieżka w Sonne . W tym filmie jest o wiele więcej, na przykład plaga szczurów, która dla jednego może być postrzegana jako zdradzieccy naziści, ale także jako ważny historyczny punkt odniesienia do ospy, wysoce zakaźnej choroby, która zniszczyła duże części Niemiec podczas wojna 30-letnia, ale także podczas innych wybuchów w historii. Tak trzymaj :)

zaloguj się by móc komentować

syringa @tadman 2 kwietnia 2019 09:33
2 kwietnia 2019 17:02

W muzyce?

WIekszosc kompozytorow to nie NIemcy -tylko Bach i jeszcze paru

Inni to Austriacy (lub nawet SLowak - Haydn), VAN Beethoven (dziadek HOlendrem a Ludwig uwazajacy sie za Austriaka), Haendel tam urodzony -uwazal sie pod koniec zycia za Anglika- no i Zydzi. ROdowici Niemcy to tacy "producenci muzyki" R. Strauss i Wagner

A malarstwo? NIewiele tego jest (Durer) -w sredniowieczu inaczej sie na to patrzalo -no chyba ze tez zaliczy Pan RUbensa (nie lubie choc malowac umial )

NO i ciezkie XIX w. malarstwo

Jest w NIemczech na poludniu takie miejsce (zapomnialam gdzie choc bylam tam)  -PANTEON WIELKICH NIEMCOW- zdziwilby sie Pan bardzo, kogo i ilu tam umiescili.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 2 kwietnia 2019 16:37
2 kwietnia 2019 17:02

Ja to znałem od Ojca, który czasami to powtarzał, że to sami Niemcy rozbratem z Rzymem napytali sobie kłopotów. Profesor nie znał mojego Ojca, więc to chyba niezależne badania doprowadziły ich do tego wniosku. :)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 2 kwietnia 2019 16:41
2 kwietnia 2019 17:03

Coś w tym jest. To może być wynik dawnych wyborów politycznych: bogactwo przyszło do nich z hiszpańskich kolonii Habsburgów. Czy raczej z "terytorów zamorskich" już w XVI w.  Wiedzieli, że są na celowniku państw protestanckich i na dokładkę Francji i Turcji   i to długofalowo, to wymyślili, że będzie sprytnie jak się dołączą protestanckich Prus w ćwiartownaiu największego państwa  katolickiego w okolicy. Chyba niemieckość postawili ponad katolicyzmem. A kiedy już poćwiartowali I Rzeczpospolityyą, zostali sami na placu boju. Ich wredotę dość szybko i autokrytycznie rozszyfrował któryś car rosyjski, który udzielił im pomocy militarnej w 1848. Powiedział coś w tym guście, że bylo dwóch najgłupszych władców w kwestii austriackiej: Jan III Sobieski  i ja.

W XIX. w "szybko poszło" a w XX w jak widac, jeszcze szybciej. Żadna ich "wredna technika" nie skutkowała, bo po prostu został wydany "wyrok śmierci na Habsburgów" i tyle.

Habsburgowie: pycha i chów wsobny. Polityka szczucia jednych narodowści na drugie w "prowincjach zewnętrznych" i kiszenie się Niemców austriackich w Austrii właściwej. Poparcie dla Hitlera i uczestniczenie w niemieckich zbrodniach w charakterze hieny cmentarnej: z tyłu karawany.Teraz są realnie włączeni do "cesarstwa niemieckiego" i wykonują wszytkie polecenia. I to, co jest w kulturze niemieckiej, pojawia się prędzej czy później - w austriackiej.

Do perfekcji mają opanowaną sztukę kamuflażu. Ale czasem maseczka pęka i oglądamy takie horrory jak sprawa Fritzla . NIe było pokuty za zbrodnie II WW, więc wyskakują takie kwiatki. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @umami 2 kwietnia 2019 16:49
2 kwietnia 2019 17:11

No po prostu niesamowite. Wielkie, wielkie dzięki. Wyjaśniła się sprawa "czerwonej szaty". Że to prokurator a nie biskup. I że to może mieć związek ze sprawą aborcji. No i wyszła sprawa, ktorej nie zauważyłam: sprawa Martina Lutra , którą Rammstein zupełnie pominął. No i mur berliński.  Wszystko to bardzo rozwojowe jest. PS. Czyli nad filmem "Deutschland" pracują inne "silne zespoły":)))

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther
2 kwietnia 2019 17:12

Temat na drożdżach, rośnie i rośnie. Och, gdyby to wszystko przetłumaczyć na niemiecki i angielski, następnie podesłać 'im'. Trafiła Pani w dziesiątkę, jak zwykle zresztą! Dziękuję i proszę o więcej. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @syringa 2 kwietnia 2019 17:02
2 kwietnia 2019 17:12

Niemcy mogą przyznawać się do Hansa Memlinga i Johannesa Brahmsa, więc nie było tak źle.

zaloguj się by móc komentować

m8 @sigma1830 2 kwietnia 2019 11:08
2 kwietnia 2019 17:19

Raczej Niemcy nad wszystkimi .

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 2 kwietnia 2019 14:30
2 kwietnia 2019 17:23

ALe przez 10 lat codziennie narod odmawial rozaniec i ruscy dobrowolnie (pierwszy i ostatni raz) poszli sobie.

A teraz religijnie znow jest kiepsko.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 2 kwietnia 2019 16:17
2 kwietnia 2019 17:23

Dzięki wielkie. Na kręcenie wideoklipu załapała się jakaś polska grupa rekonstrukcyjna w mundurach  I WW. No i kostiumy - bardzo w porządku - projektowała i wykonała pani Dorota Budna. Ona ma 3 pozycje w filmie polskim, M.in "Marie Curie".

Ale reszta taka bliżej nieznana lub z nisz heavy metalowych. Jak Specter Berlin.

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 2 kwietnia 2019 17:03
2 kwietnia 2019 17:25

Jon Acton rzuca na to taka oto perspektywe. Historia Europy zna aneksje, podboje, zdrady stanu i roznego rodzaju niegodziwosci. Jednak do czasu rozbiorow Pierwszej Rzeczypospolitej w calej historii nie bylo zmowy panstw, zeby zdemontowac i anektowac podzielone kawalki panstwo - swojego sasiada. Za ta niegodziwosc przyszlo im wszystkim trzem jednoczesnie zaplacic. Wszystkie trzy panstwa-monarchie w jednym czasie upadly. I Prusy, i Cesarstwo Habsburgow i Cesarstwo Rosyjskie przestaly istniec, a wraz z nimi wladajace dynastie. Kilkadziesiat lat pozniej podobnie sie stalo z II Rzeczpospolita i znowu - organizmy panstwowe ktore dokonaly rozbioru padly. Trzecia Rzesza istniala 12 lat, to mniej niz istniala IIRP. Troche wiecej czasu zajelo, az przewroci sie Zwiazek Radziecki. Ale tez juz go nie ma.

Historia zawsze wystawi rachunek. Nie dzieje sie to od razu, ale nie ma szans, zeby niegodziwosc przeszla bezkosztowo.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @sigma1830 2 kwietnia 2019 11:08
2 kwietnia 2019 17:28

Rozumiem to poczucie  bezpieczeństwa. Dawno temu wyjeżdżam kilka razy nawet dość daleko. Ale i miesiąc w Budapeszcie i krócej w Wiedniu. 

Za każdym razem czułam się nieprzyjemnie za granicą. Bez powodu, bo wszędzie dbano o mnie bardzo. Wyjeżdżając do Polski oddychałam z ulgą. Do komunistycznej Polski....przy moim zdecydowanym antykomunizmie. 

Dobrze wiedzieć że jeszcze dziś ktoś ma takie poczucie 

.

 

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther 2 kwietnia 2019 16:30
2 kwietnia 2019 17:37

Toż to własnie mam na myśli pisząc: "chłopcy" Duuuuużą -wręcz ostentacyjnie (te "kredyty") -  robotę gołym okiem widać, bo i trudno nie zauważyć. :)

zaloguj się by móc komentować

tadman @valser 2 kwietnia 2019 17:25
2 kwietnia 2019 17:41

Tu przypomnę ciekawą tezę PINK PANTHERa, że na początku ubiegłego wieku wymordowano/wykończono chrześcijańskie królewskie rody, tj rosyjski, habsburski i hiszpański. 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @manama1 2 kwietnia 2019 17:37
2 kwietnia 2019 17:42

W tym calym przedsiewzieciu nawet bardziej interesuje mnie skad komu wyrastaja nogi oraz cale zaplecze produkcyjne niz mozliwosci interpretacyjne (choc to tez wielce ciekawe)

zaloguj się by móc komentować

syringa @valser 2 kwietnia 2019 16:41
2 kwietnia 2019 17:43

ktora chwile pozniej anektowal ich ziomal Adolf na rzecz Rzeszy,

nie "Zaanektowal"

Bardzo tego chcieli i witali go z kwiatami!

DLaczego -to inna sprawa. Sa bardzo ciekawe wspomnienia naszego pracownika ambasady w Wiedniu z tegop okresu -Meysztowicza. Opisuje prawie ze dzien po dniu.

zaloguj się by móc komentować

syringa @tadman 2 kwietnia 2019 17:12
2 kwietnia 2019 17:50

Brahms -rzeczywiscie ale Memling juz nie -typowe malarstwo flamandzkie. (ikonograficznie i technicznie)

zaloguj się by móc komentować

syringa @adamo21 2 kwietnia 2019 17:12
2 kwietnia 2019 17:51

tez na to wpadlam

I cyba to zrobie....

zaloguj się by móc komentować

manama1 @umami 2 kwietnia 2019 16:49
2 kwietnia 2019 18:22

Wątek przeistoczenia (nie- utożasmienia)  Artemida (uwaga: symbol tejz ew klipie  to jeleń- nie: łania) - Hekate, polega na wskazaniu  na ofiary z ludzi dla Diany (ucięte głowy - sześć, co jest odniesienime do zespołu, ale  wtym kontekście moz ebyć interpretowane jako symbol złego), jako katalizator   wskazanego przeistoczenia - gdzie w nasteopującym "psim" prodzie asystują "pielęgniarskie" woły (symbol klasycznej ofiary ale i   hekatomby).

Powyższe oznacza przeistoczenie  "pogańskiego porządu"  - ludzka ofiara zastepuje ofiarę zwierzecą. A akuszerem  ze swiecącymi oczyma jest nie byle kto bo sam Apollo - BRAT Artemidy.

tyle temacie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 2 kwietnia 2019 17:23
2 kwietnia 2019 18:26

Szczerze? Jakoś nie mam przekonania do tych "austriackich modłów".  Tam było bardzo dużo komunistów gotowych kolaborować z Sowietami.
Sytuacja polityczna Austrii w 1945 r. była taka, że kiedy Armia Czerwona weszła w kwietniu 1945 , zgłosił się do nich polityk Renner z propozycją utworzenia rządu. To nie był komunista. Stalin w porozzumieniu z dowódcą tamtejszych wojsk marszałkiem Tołbuchinem dał zgodę. Sowieci zdobyli Wieden i na podstawie wcześniejszych uzgodnień alianckich o konfiskacie niemieckiego majątku w krajach okupowanych - zaczęli wywozić w szybkim tempie praktycznie wszystko, co uznali za potrzebne. Podobno zebrało się tego za 500 mln USD w tamtejszych pieniądzach. Weszło też NKWD i zaczęło wyłapywać Kozaków i białych oficerów rosyjskich. Anglicy dorzucili "swoich" Kozaków a na stałe utworzono strefy okupacyjne dla czterech państw i Austriacy zostali zobowiązani do utrzymania tych wojsk a było tego 270 tysięcy sołdata.

W 1947 r. zgłosił się austriacki komunista do władz sowieckich z propozycją podziału Austrii w taki sposób jak Niemiec czyli aby utworzyć Austriacką Republikę Ludową z sowieckiej zony. Ale Stalin się nie zgodził. Tego nie było w porozumieniach Jałtańskich i Teherańskich. Austria od początku była traktowana jako nielegalnie okupowaną przez III Rzeszę Niemiecką i w całości miała być wyzwolona "od kogokolwiek".

Natomiast Rosjanie siedzieli długo, bo zaczęła się zimna wojna i to była rozgrywka na zimno. Za plecami aliantów wynegocjowali z Austriakami, ze opuszczą Austrię szybko pod warunkiem, że zobowiąże się ona do trzymania się statusu neutralnej i nie wstąpi do żadnego paktu. I Austria się zgodziła. Została "wyjęta" w ten sposób z systemu obronnego zachodu. A Sowieci zainstalowali tam bardzo silne agentury wywiadowcze. Alianci zresztą też.

Z pewnością austriaccy katolicy modlili się bardzo gorliwie. Ale w tym kraju było też bardzo wielu nazistów i komunistów. Wcześniej ktoś obalił katolickiego cesarza z pieśnią na ustach i zamordował katolickiego kanclerza Dolfussa.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @pink-panther 1 kwietnia 2019 20:29
2 kwietnia 2019 18:37

Odnośnie Niemców w wykładzie księdza profesora Guza  sedno zaczyna się w 27 minucie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @szarakomorka 2 kwietnia 2019 18:37
2 kwietnia 2019 19:12

Dzięki za info. Oczyszczę trochę umysł i sobie spokojnie posłucham. W zeszłym roku wysłuchałam łącznie kilkanaście godzin tych bezcennych wykładów. Naprawdę dają bardzo wiele.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @pink-panther
2 kwietnia 2019 19:13

Mam tylko pytanie do Sz. Autorki. Skoro Niemcy są pod kuratelą, to czyją?

Bo tekst nie daje odpowiedzi na to pytanie....

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 2 kwietnia 2019 18:26
2 kwietnia 2019 20:00

wszystko sie zgadza.

...ale jednak sie modlili na rozancu. 10lat. TO bylo wezwanie owczesnego prymasa -oczywiscie nie otwartym tekstem -ale wszyscy wiedzieli.

Dawno dawno temu widzialam w Wiedniu kaplice temu poswiecona.

A "chow wsobny"? -to bylo akurat otwarte panstwo .Przeciez to byly "austro -wegry " i kazdorazowo nastepca tronu byl krolem Wegier. (Arcyks Rudolf byl podobno zwolennikiem autonomii dla Wegier -bardzo tam popularny -i to bylo podobno przyczyna -jedna z - Meyerlingu.

Arystokracja wegierska, polska, czeska -czula sie tam jak w domu. Polak Badeni byl przeciez ministrem!

(i jeszcze co pamietam -Agenor GOluchowski tez mial jakas duza funkcje

A ile pomniejszych! No i Czesi Slowacy, Morawianie (katolicy), tez SLowency itp z Balkanow. Na pewno sie mieszali. ALe zaglada Habsburgow byla zaplanowana.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Starybelf 2 kwietnia 2019 19:13
2 kwietnia 2019 21:04

A czyje są bazy wojskowe? Kto kontroluje media w Berlinie? Dlaczego armia niemiecka nie ma Sztabu Generalnego?

Polityka elit niemieckich po II wojnie była dość skuteczna  - pochylamy nisko głowę i będziemy prymusem wprowadzając to co oferuje nam najeźdźca.  To jest ich sukcesem że przejęli broń ideologiczną okupanta i sami jej twórczo zaczęli używać.  Mamy wsparcie dla Hilarzycy ze strony złotej pani kanclerz a jest ono właśnie  efektem że Berlin jest jednym z członków ofensywy ideologii nowej cywilizacji śmierci.

Tych przykładów jak elity niemieckie działały po II wojnie jest wiele nawet Otto Skorzeny gdy zaszła potrzeba wsparł Mosad a co robił Reinhard Gehlen ile tego jest lekko ukryte.

Nie bądźmy naiwni to że nie jaki Rannicki [były oficer UB] mebluje w głowach młodym Niemcom jako krytyk literacki to jest koszt okupacji – który był przekuty w zysk gdy wychowano pokolenie tak samo agresywnych jak SS-manów piewców postępu i chwały Nowej zrehabilitowanej IV Rzeszy. Tak się prawidłowo według prusactwa przepracowuje temat współczesnej historii - szambo wylewa się na sąsiada wpierw korumpując jego elity i wstawiając tam agenturę.

A cała dyskusja o teledysku to [acz nie cierpię tego słowa ] rozeznanie kto za tym stoi.

Czy to jest ruch  elit z Berlina czy ich wrogów?

Jaki jest sens  i przekaz tak wysublimowanego i gęstego od symboliki  scenariusza i dekoracji?

Co jest symbolem ukrytym ale łatwym do demaskacji a co nie rozpoznanym dla niewtajemniczonych?

Te pytania [i inne] i próby odpowiedzi w ramach dyskusji są poszukiwaniem formy rozbrojenia projektu medialnego przeciwnika.

W tym przypadku rozbrajany jest złożony międzynarodowy projekt. Na rynku krajowym nikt nie wyda takich budżetów ale elementy scenariusza będą kopiowane. Pojawił się nowy format na rynku i teraz oferowana jest licencja, ba nawet kadry polskojęzyczne są do wypożyczenia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Starybelf 2 kwietnia 2019 19:13
2 kwietnia 2019 21:11

Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że ci, co ich wojska tam stacjonują. A poszerzając "spektrum" to - Anglosasi.  To dlatego tak Niemcy chcą się wyrwać spod kurateli. Ale od czasu do czasu przypomina się im, skąd im nogi wyrastają.  Ale to tylko przypuszczenia.

Pamiętam, jak Niemcy wycięli jakiś mocny numer propagandowy. Natychmiast okazało się, że ktoś sobie przypomniał, że w archiwach brytyjskich spoczywają zeznania niemieckich jeńców wojennych, głównie lotników z Bitwy o Anglię ale też marynarzy. Oni wszyscy byli przetrzymywani w jakimś pałacu na odludziu w dobrych warunkach ale na podsłuchu 24/dobę. Co powiedzieli, było nagrywane a oddziały młodych kobiet spisywały te ich dialogi i tłumaczyły na angielski. Było to potrzebne dla wywiadu i kontrwywiadu brytyjskiego wtedy. A po latach przydało się do akcji propahandowych. Bo oni opowiadali  swoich zbrodniach wojennych, jakich się dopuszczali np. we wrześniu 1939 r. bombardując i ostrzeliwając obiekty cywilne i ludność cywilną np. przy torach kolejowych czy drogach i na dworcach. Do historii przeszedł tekst pilota myśliwca, który żałował smutnego losu koni w pociągach na stacji kolejowej Poznań. Że szkoda  tych zwierząt mu było. A potem dodał, że ostrzeliwał również pasażerów z bombardowanych pociągów i tych ludzi nie było mu wcale szkoda. Z tych zwierzeń powstała ksiązka i została szybko wydana. 
Anglicy umieją na zimno rozgrywać takiego przeciwnika.   

zaloguj się by móc komentować

Shork @pink-panther
2 kwietnia 2019 21:15

Droga moja
coś do śmiechu. Oto na jakim poziomie stoi nauka profesorska na Oksfordzie

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Profesor-z-Uniwersytetu-Oksfordzkiego-wyjasnia-o-czym-opowiada-nowy-klip-Rammsteina-30572

 

przerażające jak oni mało wiedzą...

a dodatkowo ciekawostka, stylizacja "Germanii" do złudzenia przypomina stylizację wokalistek, a właściwie elementów zespołu Boney M. Oczywiście niemieckiego zespołu, coby nie było.
A jeżeli chodzi o Austrię i Mozarta. Cóż Hitler równiez był Austriakiem :-)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 2 kwietnia 2019 20:00
2 kwietnia 2019 21:19

Oczywiście to bardzo dobrze, ze się modlili. I może wymodlili. Ale  jeśli chodzi o tzw. otwartość to miała ona wymiar - wyłącznie polityczny. Tzn tzw, narody były reprezentowane, chociaż było widać , iż jedne są preferowane (UKraińcy) a inne wręcz przeciwnie - Polacy. I na życie prywatne się to nie przekładalo. Rzadko dochodziło do mieszanych małżeństw. Przynajmniej w odniesieniu do Polaków czy Czechów.  Narody słowiańskie mogły się ze sobą mieszać, ale to nie była zasługa Austriaków. Zagłada Habsburgów została zaplanowana i ciekawe jest z jakim samobójczym uporem oni prześladowali polską szlachtę. Rzeź roku 1946 nie była przypadkiem ale dobrze zaprojektowanym przez austriackich agentów - przedsięwzięciem "czystki etnicznej" na terenie województwa tarnowskiego i okolicznych. W województwie tarnowskim w tzw. rzezi galicyjskiej zostało wymordowanych ok. 80% populacji szlachty polskiej. Żaden Austriak i Żyd w tych "chłopskich zamieszkach" wówczas nie zginął. Kontakty narodów słowiańskich sięgają Średniowiecza i związków rodzinnych łączących dynastie rządzące w Królestwie Węgier, w Królestwie Polskim i Czeskim. Węgierskie sięgało do Adriatyku a polska szlachta żeniła się w Siedmiogrodzie i w Mołdawii.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 2 kwietnia 2019 21:07
2 kwietnia 2019 21:33

Dzięki wielkie. To małe nieporozumienie.Kolega, który miał wątpliwe szczęście być na operze "Mojżesz w Egipcie" w jakiejś niemieckiej Staatsoper i strasznie go wnerwiło, że z opery  z XIX w. zrobili wykład historyczny na temat Holocaustu. Ale nie pamiętał nazwiska reżysera i scenografa. Ja próbowałam szukać programu tej opery niemieckiej i trafiłam na operę "Mojżesz i Faraon". Dali 4:32 minuty plus dane o odtwórcach. Też było o Holocauście.

A Pani, jak widzę trafiła na inscenizację  z roku 2013  w Pesaro - też upolitycznioną ale "w drugą stronę" czyli "o cierpieniach Palestyńczyków".

Muzyka Rossiniego ZAWSZE się obroni ale już te inscenizacje - niekoniecznie. Ja z kolei bardzo źle znoszę współczesne "minimalistyczne" kostiumy w stylu uniformów z oddziałów Mao albo jakichś szaro-burych szmat - w przypadku oper wręcz wymagających porządnych kostiumów z epoki. Może wychodzi ze mnie "filister" ale to trochę tak jak z dubbingowaniem wybitnych aktorów filmowych. To jest kradzież i kasacja znacznej części efektu artystycznego.  Aktor to również głos a czasem - głównie głos. No i wtedy wchodzi dubbing, bo "związki zawodowe" i "ludzie nie będą czytać napisów".

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
2 kwietnia 2019 21:41

Zgadzam sie -rzez galicyjska byla prowokacja a Szela- agentem.

ALe Pan BOg nierychliwy ale sprawiedliwy....

"Rzadko dochodzilo" -ale jednak dochodzilo

Polecam Sapiezyny "My i nasze SIedliska"-nie mowila slowa po polsku wychodzac za maz a jak sie wtopila! (nie ona jedna: juz tak bylo ze kobieta wchodzac w dom meza -powinna byla stac "swoja")

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Shork 2 kwietnia 2019 21:15
2 kwietnia 2019 21:43

Bitwa w Lesie Teutoburskim w A.D.16? No to chylę czoła przed panią profesor. O reszcie nie będę się wypowiadać:))) Nacjonalizm niemiecki w kontekście Lasu Teutoburskiego  kształtował się głównie w Prusach i nie wcześniej niż w XVIII w. A tak naprawdę dopiero w XIX w. Czyli jakieś 1700-1800 lat później. 

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 2 kwietnia 2019 21:33
2 kwietnia 2019 21:45

Ja tez przestalam chodzic do opery, a kiedys -czesto. Odkad z Julii (od ROmea) zrobiono dziwke, a "Wesele FIgara" to jedno wielkie porobstwo z dodatkowym watkiem homo (przebrany paz)

zaloguj się by móc komentować

Shork @valser 2 kwietnia 2019 10:50
2 kwietnia 2019 21:45

ktoś tu nie odrobił lekcji. Za czasów RWPG, panował podział zadań. Szkoły artystyczno-piosenkarskie były domeną Czechosłowacji. Nam pozwolono na Sosnicką, Jantar, Połomskiego i Czerwone Gitary.
Niemcy mieli robić filmy. Przed wojna byli w tym potegą. Golenie frajerów? Chyba nie z kasy. Chłopaki mają jej tyle że mogliby sobie kupić małe państewko w Afryce. I uwaga ogólna, historiozofii nie trzeba do niczego wpasowywać.

zaloguj się by móc komentować

esther @pink-panther
2 kwietnia 2019 21:46

Co laczy zydow i hitleryzm ?

 

O  HITLERYZMIE

Feliks Koneczny 

Fragment książki "Cywilizacja żydowska" - wyd. 2, Warszawa 1995. 

 

Jeżeli zażydzanie własnego toku myśli  ma być pomocne do nawrócenia Żydów, w takim razie dokonać tego dzieła powinniby dziś Niemcy, gdyż przejęci, są na wskroś światopoglądem żydowskim. Najgorsi antysemici i zażydzeni? Nie oglądała nigdy historia dosadniejszej sprzeczności. O powstawaniu sprzeczności w życiu publicznym była mowa w „Cywilizacji bizantyńskiej" i tam pod koniec drugiego tomu wyłuszczono obszerniej istotę i cechę obłędu zbiorowego, który nazwałem kołobłędem. Zdarza się tylko w mieszankach cywilizacyjnych. Gdy mieszanka sięga głęboko i trwa zbyt długo, ogól traci świadomość kierunku, miotany od systemu do systemu, obijany o systemy rozmaite, lecz żadnego nie przyswajający sobie konsekwentnie. Mieszanka musi doprowadzić do chaosu konsekwencji, a zatem wprowadzić błędnik na miejsce ustalonego kierunku. Tym samym ginie ciągłość i zatraca się równowaga, przepadają tedy trzy warunki powodzenia w życiu. 

Dochodzi się do tego, iż nie wie się, co prawda, a co fałsz, co dobre, a co złe, co piękne a co szpetne, aż w końcu w kołobłędzie traci się zdatność odróżniania, co pożyteczne a co szkodliwe. Wszystko to spełnia się na współczesnych Niemczech. Nadto ulegają Niemcy groźnemu prawu dziejowemu, opisanemu przeze mnie jeszcze dawniej w książce „O wielości cywilizacji", jako we współzawodnictwie caeteris paribus zwycięża zawsze cywilizacja niższa. W ten sposób cywilizacja bizantyńska w Niemczech niweczyła cywilizację łacińską, w czym żydowska dopomagała. Pozostały na placu boju cywilizacje bizantyńska i żydowska. Okres bismarkowski stanowi najwyższy rozkwit i tryumf bizantynizmu. Wkrótce jednak po osiągnięciu tego szczytu począł się rozkładać, tym szybciej, im większe postępy czyniła cywilizacja żydowska. Zmaganie się trwało potem stosunkowo niedługo, a zwyciężyła znów cywilizacja niższa. 

Opisałem w cywilizacji bizantyńskiej, jak hitleryzm dobił kulturę niemiecko-bizantyńską. Pozostała w Niemczech cywilizacja żydowska, sama jedna tylko świadoma swego kierunku i pilnująca ciągłości. Niemcy asymilowały się coraz widoczniej do cywilizacji żydowskiej. Hitler żydów morduje, ale myśli i czuje po żydowsku.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 2 kwietnia 2019 21:41
2 kwietnia 2019 21:54

Oczywiście były zadziwiające przypadki. Na przykład hrabianka , która po IIWW zorganizowała za własne pieniądze we Włoszech system kształcenia Polaków z Armii Andersa - ze strony Ojca (premiera u najjaśniejszego Pana) była potomkinią jakiejś bardzo starej polskiej szlachty (z Brzezia) z XIII w.a ze strony matki - arystokratki austriackiej niemieckojęzycznej.  A była wielką polską Patriotką. Wyleciało mi w tej chwili nazwisko. Staram się nie uogólniać, ale wbrew pozorom Imperium Habsburgów nie było dla polskich elit - sielanką. Co uważam zresztą za wielki błąd samych Habsburgów, który ich kosztował - tron. Takie jest moje niesłuszłne domniemanie.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 2 kwietnia 2019 17:28
2 kwietnia 2019 22:34

To jest bardzo typowe poczucie. Niekoniecznie dobrostanu, ale właśnie bezpieczeństwa. A może raczej opieki.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther 2 kwietnia 2019 00:03
2 kwietnia 2019 22:35

Jaką tajemnicę skrywa nazwa zespołu Rammstein? W sieci kursuje, legenda puszczona w obieg przez grajków, ta którą powyżej powielono o wypadku z roku 1988.

Mam alternatywną wykładnię. Ramm wywodzi się z Rammbock czyli tarana stosowanego w wiekach średnich do wyważania bram zamkowych.

Stein z sentencji zamieszczonej w Midraszu: "Wenn der Stein auf den Krug fällt, wehe dem Kruge; und wenn der Krug auf den Stein fällt, wehe dem Kruge". [Gdy kamień spadnie na dzban, biada dzbanowi; a gdy dzban spadnie na kamień, biada dzbanowi".]

W biblii naród żydowski przedstawiony został obrazowo jako "kamień i skała". Przysłowie było po raz pierwszy zastosowane przeciwko Hamanowi. Wykładnia prosta: przeciwnicy narodu żydowskiego zostaną rozbici tak jak dzban przez kamień.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 2 kwietnia 2019 22:35
2 kwietnia 2019 22:46

Bardzo ciekawa interpretacja i całkiem prawdopodobna, skoro oni tacy oblatani w historii średniowiecznej, symbolice i w generalnie bardzo zaangażowani politycznie. Może rzeczywiście uważają się za "taran" i w dodatku "stein", któremu żaden "dzban" nie stanie na drodze. 
To jest poetyka czy raczej symbolika - wojenna. My i - i wróg. My - taranem. A taran to nie jest pokojowe narzędzie. To jest narzędzie wojny. Można powiedzieć, że w zasadzie Niemiec ciągle kręci się w kółko wokół tematyki "wroga' i sposobów jego pokonania. Jak widać, ten drugi lud pozostaje w kręgu "symboliki wojennej". Stan nieustającej gotowości do konfrontacji z otaczającym światem i rozpamiętywanie klęsk i zwycięstw.

Gdzie tu miejsce na cieszenie się życiem i chwalenie Pana Boga lub analizowanie swojego sumienia i swoich win. Takiego miejsca nie widzę.

Dzięki za taką podpowiedź. Zwraca uwagę na ich stare i niezmienne nawyki.  Gdyby zapomnieli o "wrogach, ktorzy są nam coś winni" to by ich chyba zabiło. Biedni ludzie. Nienawiść to samounicestwienie. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther
2 kwietnia 2019 22:55

Kawał dobrej roboty ten teledysk. Niemców współczesnych stworzono w 68. Zrobiono to porządnie i, jak zwykle w przypadku Niemców, tylko u nich wyszło zgodnie z założeniami projektu. 

A co do symboli słownych : Rammstein to taran, a dziewczyna jest rodzaju nijakiego w języku niemieckim, tak samo jak Deutschland.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther
2 kwietnia 2019 23:32

No cóż, kolejny raz obejrzałem ten teledysk bo lubię takie historie jak ta właśnie. Zawsze byłem fanem tych muzycznych videoklipów uważając je po prostu za nowy rodzaj sztuki. Ot takie współczesne obrazy. Tyle że bardziej złożone, mające większe możliwości. Prawdziwa żywa sztuka mająca zasadniczo te same cele co kiedyś malarstwo. Różnorodne także te polegające na niesieniu ukrytego przekazu. Kiedyś dawno temu potrafiłem siedziałeć godzinami przed TV tylko po to obejrzeć (i nagrać) coś fajnego ;) Więc temat zapodany przez autorkę bardzo przypadł mi do gustu.

Dlatego dorzucę jeszcze kilka uwag. Przede wszystkim uważam że błędne jest zbyt głębokie szukanie, np. odniesień do Hekate. Odbiorcą tej sztuki nie jest bowiem znawca antyku. Jakby nie patrzeć to popkultura adresowana do znanego, określonego odbiorcy, którym nie jest miłośnik antyku. Ja np. lubię antyk a w szczególności starożytną Grecję ale za nic nie skojarzyłbym Hekate z psami... Tu trzeba operować symbolami prostymi i zrozumiałymi przez odbiorcę.

Mamy więc np. tą Murzynkę, która jednoznacznie gra postać negatywną. Postać, która wpływa na Niemców negatywnie. Mamy tą Murzynkę już w roku 16 n. e. choć nie wiadomo skąd miałaby się wziąć w tej Wielkiej Germanii. Ale skoro zaczyna od oderżnięcia łba dobremu antycznemu Niemcowi to raczej nie należy taktować jej pozytwnie, nie należy traktować ją za Germankę. Zwłaszcza że mamy jakiś czerwony promień z kosmosu/nieba. Jednoznacznie Murzynka pokazana jest jako osoba obca. A być może nawet nie z tego świata. Przybywa niestety do Germani i od tego momentu pojawia się zawsze wtedy kiedy mamy do czynienia z Niemcami postępującymi jakby działali bez głowy...

Warto przy okazji zauważyć że Niemcy są przedstawieni wybitnie męsko. W tym teledysku nie ma ŻADNEJ Niemki, żadnej innej kobiety za wyjątkiem Rosjanki, zapewne dziwki. Mamy więc zderzenie męskiej germańskiej siły, świetnie uosobianej przez tych gości bijących się na kastety, mamy tych rycerzy, czy nawet mnichów bądź nazistów a nawet śmiałych gości z Czerwonej Frakcji, wszystkich bez wyjątku białych, przeciwstawionej kobiecie... Murzynce. Przekaz jest więc jasny. Niemieccy mężczyźni dali się omotać, ulegli sile, która jest im obca. Kobieca. Podległa. Jest wbrew ich naturze.

Gdy mamy początek teledysku, pojawiają się napisy, to co pojawia się na tle ostatniego z nich. Czerwonego wielkiego Deutchland? Pomnik z krzyżem wyciągniętym do przodu. Deutschland zaczyna się wraz z tym krzyżem. Wraz z Habsburgami i ich rycerzami katolickimi. Pal licho że być może Habsburgowie austriaccy byli naprawdę dużo bardziej wredni i antykatoliccy niż protestanci. To nie jest przekaz do historyków. Więc mamy to Deutschland utożsamione z katolickimi Habsburgami. Przy czym jasne jest że i tu i później Rammstein śpiewa o tym Deutchland ironicznie: macie te swoje marzenia o potędze zrodzone z katolickiej inspiracji.

To ważny bardzo element gdyż teledysk ten wbrew powierzchownemu spojrzeniu jednoznacznie odcina się właśnie od tych wszystkich Rzesz Niemieckich i niemieckiego imperializmu. Rzesza Habsburgów, kontrolowana przez zdegenerowanych katolików jest zła. Tak samo naziści. Pozytywnie przedstawieni są jedynie więźniownie oraz Czerwona Frakcja, która próbuje się dobrać do Murzynki. Która reprezentuje wszelkie obce siły. Katolików, Angoli, Rusków oraz siły wyższe/kosmiczne. To te ostatnie podające się za niewinnych aniołów w istocie są odpowiedzialne za stworzenie nowych Niemców. Niemców Psów. Ten psi motyw pojawia się na tyle często że trzeba uznać go za realny problem ukazany przez Rammsteina. Niemcy, którzy zamienili się w psów. Psy, które muszą mieć pana, muszą mieć kogoś kto im powie co mają czynić bo same nie są zdolne do samodzielnego myślenia.

W motywie tym zawarta jest chyba główna krytyka współczesnych Niemców. Ale też podsunięte jest wyjaśnienie: To obcy, to religia, zwłaszcza katolicka są za to odpowiedzialni. Czas znów stać się mężczyzną. Jak ci goście z Czerwonej Frakcji. No cóż, chłopaki z Rammsteina muszą mieć do nich jakiś sentyment. Ale z drugiej strony warto chyba właśnie zwrócić uwagę na to że Niemcy Zachodni odczuwali amerykańskiego buta. Odczuwali narzucony im System. Rammstein nie oszczędza przecież NRDowskiej rzeczywistości. Nie uważa jednak że ta Zachodnia była lepsza. Ta właśnie uosobiana przez Murzynkę obwieszoną złotem mającą na usługach te wszystkie Psy. Tak więc działania Czerwonej Frakcji były naturalne, męskie i słuszne. Chcieli porwać Murzynkę. Nie udało się i tak trafili do paki. Jak wszyscy dobrzy Niemcy w tym teledysku.

I właśnie w tym miejscu mamy ciekawe przekazy podprogowe :) Ok chodzi o to by Niemcy byli męscy i samodzielni ale z drugiej strony niemiecki imperializm jest potraktowany ironicznie, negatywnie. Pod koniec teledysku mamy dłuższe ujęcie tych gości w pasiakach, którzy mają być powieszeni. Mamy takie dłuższe ujęcie twarzy pełnych powagi, dumy. To są prawdziwi Niemcy: homoseksualista (ale facet ;) ), Żyd no i polityczny, na 100% pacyfista, bo kto inny mógł siedzieć w tym obozie?

Ostatecznie więc mamy do czynienia dość interesującą propagandą. Fantastycznie przewrotną. Gdyż choć z jednej strony Rammstein odwołuje się niemieckiej dumy, o to by przestać być psem. To przecież efektywnie czyni coś odwrotnego. To pacyfista, obcy (Żyd), oraz homoseksualista czyili zniewieściały pedał są ukazani jako postacie pozytywne... Co może wprowadzić pewien mętlik w głowie potencjalnego odbiorcy. Dlatego tak ważna jest ostatnia scena: Murzynka Islamistka: Nie myślcie o tym za dużo, problem jest tylko jeden i jest nim religia...

Religijny i ideologiczny fanatyzm. Trzeba po prostu wrócić do dobrze zorganizowanego państwa. Czegoś na wzór Rzymski. Oraz staro germański. Dwóch godnych siebie przeciwników albo raczej partnerów. Którzy upadli przez to samo szaleństwo. Ale którzy mają okazję dostać drugą szansę. W nowej lepszej Europie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 2 kwietnia 2019 22:55
2 kwietnia 2019 23:42

Teledysk zrobiony jest z wielkim rozmachem w każdym sensie. W dodatku ma sporo warstw znaczeniowych być może zrozumiałych tylko dla Niemców.

Trudno mi oceniać rok 1968 ale rzeczywiście wtedy nastąpiło jakieś radykalne przełamanie.  Przez lata 50-te w Niemczech trwała pracowita odbudowa i cud gospodarczy Erharda. W sztuce dawano tylko balsamy na znękane i złamane   serce czyli: kino komediowe w ładnych dekoracjach, na gwałt szkolono młodych do gwałtownie rozwijającego się przemysłu, ludzie robili fortuny. Zbrodniarze wychodzili z więzień lub z dyskretnego ukrycia towarzyskiego. Zbrodnie  i idywidualne tragedie były objęte zbiorową omertą. Ale jednak czerwony brat nie zasypywał gruszek w popiele i z NRD przepłynęło sporo agentów i agentek i nagle jednocześnie we Francji , USA i w Niemczech w roku 68 nastąpił zbiorowy "bunt dobrze odżywionej młodzieży", której "ptasiego mleka nie brakowało". A oni chcieli: prochów, seksu i "rewolucji". Co prawda policja to spacyfikowała, ale wirus był już bardzo dobrze zainstalowany w szkołach, na uczelniach, w mediach. I nagle  młodzi zaczęli do "starych" - "robić miny".

Minęło 50 lat i teraz sami są "starzy" a nie ma komu "robić min" bo jest totalna degrengolada wszystkiego czyli kolokwialnie "syf i malaria"  i młodzież nie ma obecnie nawet 50% takich szans na tak dobre życie, jak owi "rewolucjiności roku 68". Wszystko można mieć, za wszystko trzeba zapłacić. Za głupotę w szczególności. 

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @tadman 2 kwietnia 2019 15:21
3 kwietnia 2019 00:59

Że dorzucę dwie sprawy wedle radzenia sobie Niemek co do czystości rasy. 

Pierwsza - znana: wojna, Armia Czerwona i "zakałmuczenie" tej "czystej rasy". 

Druga, mniej znana, ale o Murzynach będzie: po IWW Nadrenia była okupowana przez wojska francuskie. No akurat Francja tam posłała oddziały czarnych ze swojej Afryki. Wyszły te oddziały w 1930 roku, pozostawiając sporą populację mieszanych dzieci. Negrów, po prostu. To było tym łatwiejsze, że bieda powodowała przychylność niemieckich kobiet wobec czarnoskórego wojska... No i wspaniała, dbająca o czystośc rasy, III Rzesza kazała te dzieci wysterylizować, na co Niemki się zgodziły. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 2 kwietnia 2019 15:40
3 kwietnia 2019 01:07

Żeby ten nieszczęśnik nazywał się chociaż Kiełbasiński. Ale Kiełbasa???!!! Cóż za gust... :))) /No chyba, że może to znaczący pseudonim w tym austriackim demi mondzie. U nasz, w grypserze, to mówią, zdaje się, "parówa"./

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 3 kwietnia 2019 00:59
3 kwietnia 2019 01:15

Czyli , jak zwykle, w chwilach katastrof dziejowych ofiarami zostają  najsłabsi,niewinni i bezbronni. Wtedy była "czystość rasy" a teraz Niemcy mają "na odwrót" czyli "wszyscy się zachwycają różnorodnością rasową".

To jest taki sam odlot, jak skrajny purytanizm protestantów ( okna bez firanek, bo nie mają nic do ukrycia) skandynawskich, niemieckich czy anglosaskich - na rozkaz i pod kontrolą "lokalnej społeczności" a po II WW im się "odmieniło w drugą stronę" i "seks jest obowiązkowy" najlepiej od przedszkola. I oczywiście znowu na rozkaz i w szyku zwartym a Skandynawia na czele. Przyuczeni do życia w kolektywie. Teraz im aplikują "uchodźców" i "ubogacenie"i też ani mrugną. 

Sterylizacja obowiązkowa była również w Szwecji i w kilku stanach USA. Ta III Rzesza to było coś absolutnie potwornego i zbrodniczego, ale bez powszechnej zgody na te zbrodnie - nie byłoby to możliwe. Teraz obwiniają Hitlera z Goeringiem i "nazistów z kosmosu".

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 3 kwietnia 2019 01:15
3 kwietnia 2019 02:10

No właśnie - to ichnie aktualne "na odwrót" zdumiewa. Zwłaszcza w kontekście tej Nadrenii i sterylizacji pomurzyńskich dzieci.

Znaczy - Niemcom można wydać KAŻDY ROZKAZ. Wykonają akuratnie.

/Dzisiaj słuchałam x. prof. Oko na temat gender: w Niemczech jest coś 200 /DWIEŚCIE!!!/ katedr gender na uczelniach. Prezentował też podręczniki metodyki gender dla szkół niemieckich - absolutny kryminał, ale WYKONYWANY AKURATNIE. Więc z jednej strony ten cały Rammstein, a z drugiej - samoanihilacja narodu niemieckiego. Więc nasze wczesniejsze rozważania co do beżowego koloru Wehrmachtu są uzasadnione :)))/

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @m8 2 kwietnia 2019 05:31
3 kwietnia 2019 04:28

Jak Pan to znalazl?  Ja na internecie nie moglem.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @Slepowron 3 kwietnia 2019 04:28
3 kwietnia 2019 04:36

Zobaczylem te zajawke na Youtube.  Nie pokazali glownego przeslania o ktorym pisalem - przesladowcami a zatem i sprawcami zaglady jest Kosciol.  Tylko w jednym miejscu widac kaplana egipskiego zrobionego na ksiedza w tradycyjnym stroju wymachujacego, jak sie okazuje, Biblia.  Krzyza na okladce z mojego miejsce nie dostrzeglem, tu dobrze widac.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 2 kwietnia 2019 23:42
3 kwietnia 2019 06:19

Chłopaki z Rammstein są Ossies - ich akurat ominął 68', ale za to owiała sowiecka onuca. A nazwa zespołu sugeruje, by nie doszukiwać się subtelności w przekazie. Trzeba też pamiętać, że Niemcy jako jednolite państwo narodowe istnieją raptem 250 lat. Jeśli czarna dziewczyna to Niemcy, przekazem całości jest turbogermanizm.

zaloguj się by móc komentować

esther @pink-panther 2 kwietnia 2019 23:42
3 kwietnia 2019 07:53

wszystko juz było,zmieniaja sie tylko dekoracje,

Feliks Koneczny,1942

 K.L.Koniński,  piszący w roku 1933 o narodzie wybranym i rasie wybranej: „Jakżeż podobni do znienawidzonych śmiertelnie Żydów są ci antysemici!". Działalność cywilizacyjna obu społeczeństw, rosyjskiego i niemieckiego, łączy się w walce z chrześcijaństwem. 

Od sierpa i młota wyraźniejszym znakiem dążności antychrześcijańskich jest krzyż połamany (tym bowiem jest hackenkreuz). W Rosji tępią atoli Żydzi wszelką religię zasadniczo, nie chcą żadnej a żadnej podczas gdy Niemcy postanowili utworzyć religię własną. Na myśl tę nie wpadł Hitler wcale pierwszy; jest to józefizm mutatis mutandis. Józef II hodował sobie swój katolicyzm po swojemu, bo uważał, że religia może być bardzo przydatna państwu; chciał zrobić z Kościoła, pierwszorzędne politicum do swego użytku. Również Hitler. Rojenia o religii własnej datują się w Niemczech od czasów Fichtego, a od stu niemal lat głowią się nad wytworzeniem całej własnej cywilizacji. Próby dotychczas były poronione, bo cywilizacja nie da się ,,zrobić"; żadną miarą nie utworzy się sztucznie, apriorycznie.Przypuśćmy na chwilę, że hitleryzm (narodowy socjalizm niemiecki) utrzyma się i rozwinie w odrębną cywilizację niemiecką. Miejsce jej w hierarchii cywilizacji oznaczyć można z góry; musiałaby stać niżej od żydowskiej. Hitleryzmu dotyczy atoli zagadnienie religijne przede wszystkim w celu negatywnym, aż podkopie chrześcijaństwo. Słusznie już w roku 1929 Karol Barth ostrzegał przed „prądem w którym rozpływają się wierzenia chrześcijańskie ."  Trudno brać na serio liczne wydawnictwa neopogańskie typu np. Riemana „Altvater Wodan oder Jehowa", lub Bodego „Wodan und Jesus" itp. Trudno w XX wieku wierzyć komu, że wierzy w Wodana! To tylko płaszczyk literacki dla areligijności. Zjawi się w Niemczech areligijność dokładna, nie słabsza wcale od bułgarskiej ni od chińsklej, jakkolwiek jeszcze nie tak powszechnie przyjęta. 

Dopóki są jeszcze Niemcy, pragnący religii, trzeba im jakąś religię obmyśleć, żeby tylko wyrwać ich z chrześcijaństwa. Przede wszystkim wmówiono w ogól, jako dzieje Niemiec były nieustanną walką pomiędzy „duchem germańskim a chrześcijańskim ." E. Bergmann wywodzi w „Deutsche Nationalkirche" (r. 1933), jako chrześcijaństwo jest wytworem znużonej masy śródziemnomorskiej i jest religią „okrutną", ponieważ powstrzymuje pochód germański na wschód, w dzierżawy czeskie i polskie; gdyby nie chrześcijaństwo, granice Niemiec byłyby nad Jenisejem! Chodzi tedy o interesy państwa niemieckiego pod pozorem religii. Jest to włoskie sacro egoismo w wydaniu niemieckim. Pośpieszono filozofować w tym kierunku z odpowiednią dialektyką. Odznaczył się profesor z Gryfii, Schwarz, wywodzący, jako „Bóg w dziejach narodu sam się stwarza . . . jako nieskończoność, która ciągle się staje, a nie jako nieskończoność, która odwiecznie istnieje ."  

 

W państwowości Trzeciej Rzeszy stanęło na tym, że według wyrażenia dra Hompfla ,,kultura, którą posiadamy, nie jest chrześcijańską, a co jest chrześcijańskie, nie jest dla nas kulturą." Hompfl lubi jednak mówić o Bogu, Opatrzności i o najlepszych stosunkach Niemiec z Bogiem. Lecz z Bogiem niemieckim, a zatem nie jest to Bóg, lecz tylko bóg, bożek. Ich pan i bóg, der deutsche Gott, nie jest bynajmniej bogiem innych także  ludów; jest to odrębny, własny bóg plemienny. A zatem mamy okaz monolatrii. Stary to wynalazek żydowski. Der deutsche Gott, toć Jehowa, przetłumaczony na niemiecki; można by powiedzieć: Jehowa zgermanizowany. 

 

Nasuwa się myśl, czy nie za późno za naszych czasów i w środku Europy urządzać taki eksperyment? Sądzę, że mógłby się udać. Jeżeli żyją w monolatrii Żydzi, widocznie da się z tym żyć w Europie i pomimo Europy. Jeżeli mogą Żydzi, czemużby nie mogli Niemcy? Wiara w nowego Wodana może się przyjąć i kwitnąć nawet w razie klęski wojennej. Jeżeli Żydzi wierzą w swojego boga mimo wszystko, co się z nimi dzieje, mogą Niemcy także wierzyć w swego boga bez względu na jakiekolwiek klęski. Mogą atoli wierzyć w niego wszyscy, a w takim razie zaniosłoby się wśród Niemców na rozłam religijny taki, iż dzieje protestantyzmu wyglądałyby na drobiazg. Tym większy powstałby rozłam cywilizacyjny. Wierzący w Boga musieli by nawrócić do cywilizacji łacińskiej, a wyznawcy boga niemieckiego wchodzą i tak na równię pochyłą, ku zdziczeniu.

zaloguj się by móc komentować

esther @esther 2 kwietnia 2019 21:46
3 kwietnia 2019 07:58

cd.

wszystko juz było, zmieniaja sie tylko dekoracje,

 

Cel będzie osiągnięty niewątpliwie, ponieważ bóg niemiecki jest niezwyciężalny. Gdy niepojętym (dla Niemców) zbiegiem okoliczności zawiodła pierwsza wojna powszechna, wywołało się drugą; gdyby i ta miała zawieść, wywoła się trzecią, itd. aż do skutku. Podobnież żydzi wierzą, że panowanie nad światem nie może ich minąć. Może się zdarzyć, że jakiś naród trzeba będzie wytępić, np. Amalekitów w starej Palestynie, Polaków w „nowej Europie". Na ogól atoli ni Żydzi, ni Niemcy, nie zamierzają ,,narodów" zupełnie i całkowicie tępić, lecz obracać w niewolników, w swój „podnóżek". Hitler przyrzeka im w imię boga niemieckiego, że Niemcy mają stać się panami „naszej planety." Od przeszło tysiąca lat nazywają Żydzi wszystkich obcych po prostu bydłem (goj); od niemieckich zaś uczonych dowiadujemy się, że tylko Niemcy są ludźmi naprawdę, a reszta pochodzi z jakiejś małpiej mieszaniny (zob. rozdział „Zaborcza nauka" w II części „Cywilizacji bizantyńskiej").  

Rozmaite były u Izraela szczeble przyjaźni i nieprzyjaźni z „narodami". Miasta, które poddawały im się dobrowolnie, otrzymywały pewne przywileje i byty traktowane lżej, przynajmniej przez jakiś czas, gdy z reguły umów nie dotrzymywano. Niemcy, jak starożytni Rzymianie, rozróżnili dedititii i socii, tzn. poddanych na prawie latyńskim (Czesi-Słowacy, volksdeutsche). Rząd niemiecki oznaczy, jak licznym wolno być każdemu z narodów, ażeby mógł dostarczyć potrzebnego kontyngentu niewolnika, jaki ma być gdzie ustrój społeczny, a nawet jaki szczebel oświaty i kontrolowanego „dobrobytu". Obce narody mają być spychane jak najniżej i już dziś, gdy wojna jeszcze się toczy, nie obwija się tego bynajmniej w bawełnę. 
O Polakach powiedziano całkiem oficjalnie, że nawet z daleka winno się ich rozeznawać, gdyż mają razić lichą odzieżą wobec dostatnich i strojnych ubrań Niemców. Nie wolno też nic drukować, „hochstens ein Kochbuch" i zapowiedziano nam dwukrotnie, jako polskim uczonym „jede wissenschaftliche Arbeit ist strengstenst verboten". W sprawach majątkowych „narodów" stanowisko niemieckie jest całkiem zgodne z Talmudem. Całkiem po żydowsku uważają także Niemcy wszelką posiadłość podbitych za „pustynię", lub „wolne jezioro", na którym Niemcowi wolno dokazywać, co mu się żywnie podoba. Czy dla żyda, czy dla Niemca, własność „obcych" jednako jest res nullius i primi occupantis Żyda czy Niemca. Ściśle i dokładnie przejęli od Żydów przykazanie dwojakiej etyki, innej dla współwyznawców, a dla gojów odmiennej, polegającej na zwolnieniu od wszelkiej etyki. Pochodzi to z wyraźnego nakazu Jehowy i niemieckiego boga. Wie z doświadczenia cała Europa, jak Niemcowi nie tylko wolno     wobec tego dopuścić się wszystkiego zła, tak, iż Niemiec nie posiada w stosunku do obcych nie tylko sumienia, lecz ani nawet honoru, ale postępowanie niesumienne i niehonorowe jest im wprost zalecone. Jeżeli Niemiec wobec obcego nie popełnia nikczemności, widocznie w duchu nie jest hitlerowcem; podobnie jak Żyd, nie obmyślając coś złego dla goja, staje się już Żydem odżydzonym. 
Srogo bywa karany Niemiec, któryby się gdziekolwiek w kraju okupowanym ujmował za tuziemcem bywa to uważane nie tylko za przestępstwo, ale za wstyd. Niemiec, któryby nie deptał tuziemca w jego własnym kraju, uważany jest za wyrodka, przynoszącego ujmę własnemu narodowi. Pogardy względem obcych nauczyli się od Żydów, jak gdyby recytowali lekcję z Talmudu; zrównali się też z Żydami w maksymalnej nienawiści. Podobni są Żydom w tym, że pycha bez miary stanowi najbardziej znamienny rys jednych i drugich. Człowiekiem naprawdę, człowiekiem zupełnym jest dla Żyda tylko Żyd, dla Niemca tylko Niemiec. Prosta konsekwencja wybraństwa! Jak żydzi wywodzili niegdyś wszelką naukę z Tory, Aristotelesa z Mojżesza itp., tak samo na podobieństwo Izraela dopatrują się swojej rasy we wszystkim a wszystkim, co tylko działo się w historii powszechnej najlepszego; w szczególności zaś wszyscy więksi artyści i uczeni byli  pochodzenia niemieckiego, nie tylko Kopernik, lecz Leonardo, Buonarotti, Corneille itd., itd. (por. rozdział „Zaborcza nauka" w II tomie „Cywilizacji bizantyńskiej"). Jak najkompletniej przyswoili sobie Niemcy werset biblijny z obietnicą Jehowy, który Izraelowi da „miasta wielkie i dobre, którycheś nie budował; przy tym domy pełne dobra wszelkiego, których nie naprzątałeś i studnie wykopane, których nie kopałeś; winnice i oliwice, których nie sadziłeś — a będziesz jadł i najesz się." Zupełnie tak samo ma się sprawa z Niemcami. 
Chuć cudzej własności stała się zasadniczą cechą ich charakteru i osią ich historii. Pracują, aby mleć za co prowadzić wojnę zaborczą i najazd rabunkowy, ażeby potem żyć cudzym kosztem, fruges consumere nati. Patrząc na rozwój tego talentu, wypada nam dodać Jedną tylko uwagę: co powiedziano Izraelowi: „Będziesz jadł i  najesz się", tyczą się Niemców tylko w pierwszej połowie zdania, lecz nie w drugiej, albowiem Niemiec nigdy nie jest nasycony; jest to wręcz niemożliwe, żeby on ,,najadł się". Cała „planeta" należy się Niemcom; oto dogmat ich światopoglądu. Są jej panami z urodzenia, z "rasy" — i stąd urojone wywody rasowości. Dogmat o panowaniu nad całą kulą ziemską wyłonił z siebie nieuchronnie dogmat drugi: o niezwyciężalności. Wódz w żydowskiej Palestynie zwalnia żołnierzy swych całymi hufcami, bo liczba była obojętna; wszak walczy za nich Pan. Niemiec zbiera siły wojskowej jak najwięcej, postanawia być jak najpotężniejszym, ale zebrawszy tę potęgę jest dogmatycznie pewny zwycięstwa, choćby przeciwnik rozporządzał siłami jeszcze większymi. Zwycięży po prostu dlatego, że jest Niemcem, bo jemu zwycięstwo wrodzone. Zwycięży na, pewno, choćby w trzeciej wojnie powszechnej, lecz zawsze starając się mieć armię jak największą i tym różni się np. od Stanów Zjednoczonych.

zaloguj się by móc komentować

esther @pink-panther
3 kwietnia 2019 08:04

prof. Wolniewicz o Niemcach,

Jak podkreślił, ideologia "IV Rzeszy" została zbudowana na odwrotności ideologii III Rzeszy.

– III Rzesza to było państwo i naród groźne, a IV Rzesza to jest naród przyjazny – dodał.

Prof. Wolniewicz stwierdził, że w sumie naliczył sześć takich odwrotności: rygoryzm-humanizm, nacjonalizm-kosmopolityzm, militaryzm-pacyfizm, stosunek do homosiów, rasizm-multikulturalizm, antysemityzm-filosemityzm.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4ZaiXWWoNH4

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 2 kwietnia 2019 23:32
3 kwietnia 2019 08:41

chwileczkę chwileczkę.

Tak "na gorąco, ad hoc" -Habsburgowie nie rządzili Deutschlandem (jako państwem). (to szowinizm niemiecki chcialby zrobic jedną Germanię -Austriacy myślą zupełnie inaczej. Zresztą charakterystyczne: nie mówi się o "Germanii" a o "Deutschland" czyli jest rozróżnienie "panstwowe"

W I. Rzeszy byli Hohenstaufowie, potem HOhenzollernowie, -Habsburgowie -nie. ALe od początku byly walki z papiestwem (Barbarossa!) choc papiestwo traktowane głównie jako państwo (Panstwo Kościelne). A Państwo Habsburgów (nie Rzesza!) nigdy nie rządzila wprost na tych terenach.

I jeszcze jedno -bardzo proszę , trzymajmy tu poziom (takze gramatyczny) : tę Murzynkę (nie tą M. ) BO jeśli nie my -to kto?

zaloguj się by móc komentować

syringa @Grzeralts 3 kwietnia 2019 06:19
3 kwietnia 2019 08:50

Powiedzialabym -150lat : od 1866r. Tzn jako twor panstwowy -panstwa narodowe istnialy caly czas np. Krolestwo Bawarii podbite wtedy przez Prusy. I regionalizmy sa bardzo silne lacznie z niezrozumieniem lokalnego dialektu

zaloguj się by móc komentować

syringa @esther 3 kwietnia 2019 07:53
3 kwietnia 2019 08:54

Józefinizm to bylo czyste masoństwo (Jozef II gromił zakony) czyli taki sobie abstrakcyjny kosciół z "Najwyższą Istotą"

zaloguj się by móc komentować

umami @manama1 2 kwietnia 2019 18:22
3 kwietnia 2019 08:57

Te świecące oczka zaleciały mi satanizmem.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @umami 3 kwietnia 2019 08:57
3 kwietnia 2019 09:22

Owszem. No przecież analizowany proces przemiany  Artemida - Hekate  ( a dodajmy : nie chodzi tu o wielopiersną i mlekodaja Artemidę efezką)  poprze zofiary ludzkie zamaist zwierzęcych to jest obarz poganstwa najgorszej z możliwych, stricte diabolistycznej  natury.

zaloguj się by móc komentować

malwina @valser 2 kwietnia 2019 14:36
3 kwietnia 2019 09:49

Wielce znamienny w historii Joozka i Nataschy jest watek "zrozumienia" oprawcy.

O ile pierwszy wywiad jakiego udziela po ucieczce od swego oprawcy, a w ktorym opowiada o tym jak chodzi na lody i uczy sie na nowo wybierac (smaki) moze byc jeszcze jakos usprawiedliwony, bo dziewcze bylo w szoku, o tyle dalsza czesc "programu" jest po prostu powalajaca: dziewczyna nie czuje nienawisci do "swojego" gwalciciela bo "chce go po prostu zrozumiec". Nie mozna opszec sie wrazeniu, ze to jest glowny powod, dla ktorego zle sie stalo, ze gwalciciel popelnil samobojstwo: nie dlatego, ze nie zgnije w wiezieniu ale dlatego, ze nieboze nie bedzie juz mogl wyjasnic dziewczeciu, dlaczego traktowal ja jak bura suke.

Temat jest wciaz eksploatowany: ksiazki, wywiady etc...

Nikt nie zamyka tej zaburzonej geby: zadna feministka nie kazala sie wreszcie zamknac pani Natashy, ktorej przekaz zdaje sie przeciez potwierdzac najbardziej prymitywne opinie o tym, ze "kobitki to przeciez lubia"...

To jest po prostu Projekt "Natasha"...

bo sprobujmy sobie teraz wyobrazic jak "bardzo chcialaby zrozumiec", gdyby gwalcil ja emigrant z ...Polski;)

 

zaloguj się by móc komentować

umami @pink-panther
3 kwietnia 2019 09:57

Dla porządku dodam, że autor tego zbanowanego filmiku, Rammstein Deutshland explained!ChuckMan -  zamieścił oświadczenie:

https://www.youtube.com/watch?v=axoMs4jMtrE

Nie rozumiem tylko dlaczego inne filmiki, np. na tej liście:
https://www.youtube.com/watch?v=mfy8E7l1Kqg&list=PLUoksnKLwpzYohtN2kuAarvzpF21hjUtm&index=2
(pierwszy na liście jest ten zbanowany filmik),
wykorzystujące fragmenty omawianego clipu, nie zostały zbanowane.

Przy okazji zbanowania filmu, Youtube wyczyścił także komentarze pod nim.

 

zaloguj się by móc komentować

malwina @valser 2 kwietnia 2019 15:23
3 kwietnia 2019 10:05

przepraszam: pozajaczkowalo mi sie. moja powyzsza wypowiedz nawiazywala oczywiscie do Wolfganga i Natashy: 8 lat, nie 20...

zaloguj się by móc komentować

smieciu @syringa 3 kwietnia 2019 08:41
3 kwietnia 2019 10:26

Teraz doszedłem też do wniosku że w teledysku drugim obok psów kluczowym niemieckim problemem jest podział. Biją się na kastety. NRD-RFN. No i chyba właśnie Habsburgowie vs Protestanci. Kolejna bratobójcza wojna. Której podłożem oczywiście jest obca religia. Oczywiście ma pan rację co do ich roli w historii ale to teledysk, posługujacy się symbolami. Ale jest tym pewien sens gdyż i Habsburgowie i Naziści pochodzą z Austrii ;)

Można by więc odnieść też wrażenie że to całe Deutschland było złe bo pochodziło w rzeczywistości z Austrii, która była katolicka :) Germania była inna.

zaloguj się by móc komentować

valser @malwina 3 kwietnia 2019 09:49
3 kwietnia 2019 10:26

Nikt nie chce nic wyjasniac, wszyscy jednak chca troche zarobic. Temat sie troche wyeksploatowal. Natascha jest projektantka bizuterii i jak mniemam robi jakies projekty dla pokrentow-fetyszystow.

To, ze jej oprawca popelnil samobojstwo podkresla tylko, ze wiedzial co robi i robil to z premedytacja. W kazdym razie - w dyskusji z Austriakami - na temat jak kto kim jest i jak powinien zyc, kto komu kradnie samochody, itp. jest kilka wesolych argumentow, po ktorych, jak przystalo na rasowych kundli - po prostu sie zamykaja.

Gwalty na Niemkach, Angielkach czy Austriaczkach to jest temat z zakresu ekstremalnej perwersji i na to powinien byc dodatkowy paragraf w KK.

Watek "zrozumienia oprawcy", ktory powstal razem z nowoczesna psychologia, freudowska psychoanaliza (ten tez byl Austriakiem), nota bene tez pokrentem, ktory pod jednym dachem zyl z zona i kochanka. Analiza prowadzaca do zrozumienia, potem do usprawiedliwienia, a na koncu do potraktowania tego jako "preferencje", to jest mechanizm, ktory jest nam odgrywany przy okazji innych zboczen i dewiacji.

Nie ma potrzeby, ze wszystko trzeba zrozumiec. Nie mozna jednak wszystkiego akceptowac.

 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @jestnadzieja 2 kwietnia 2019 15:21
3 kwietnia 2019 10:40

9'22'' oczywiście, że tak! Z tym, że "pierwszych 6 minut plus sekund 25 to amokowy przełaj przez historię Niemiec od bitwy, którą przegrał Varus aż do naszych czasów. Pozostałe prawie trzy minuty to spokojne ale wyraziste solo fortepianowe w tonacji moll. Minione sceny zostają raz jeszcze przedstawione. Pojawiają się napisy " (lista płac) do filmu. Tak to podała na tacy inna 'gadająca głowa' HMB w Die Welt  (cover płyty ciekawe).  No skoro 6'25'' to 'orgia przemocy' a później to tylko kontemplacyjne wyciszenie.

Co do bitwy to felietonista się pomylił. Nie on jeden. Zapewne inne namiary są felietoniście bliższe. Inne porcje haszu do tabaki wkręca a z buchającego pieca wypuszcza umowne serduszka.

W moim oku, skromnego pokątnego gapia, skrzy się akcja minut szejść a sekund pięćdziesiąt. Osią tego dania głównego jest sekund kilka wokół sekwencji zatopionego świata [3'25''].

Reszta wideoklipu czyli 2'32'' to didaskalia czyli lista płac jak przystało na "Meisterwerk ". Dzieło zbiorowe.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @umami 3 kwietnia 2019 09:57
3 kwietnia 2019 11:02

Zbanowany ponieważ wykorzystywał materiał wideoklipu bez pozwolenia. Proszę sobie przypomnieć po prawej stronie klip a po lewej wiki.

Z niemieckojęzycznych komentatorów również jeden ze znanych na YT w dzień po umieszczeniu komentarza plus fragmenty z wideo otrzymał ostry w wymowie mail i szybko zwinął ten przyczynek. Umieszczając wersję okrojoną, monolog bez odniesień wizualnych.

Ta lawina, która przejeła materiał z ChuckMan o ile strachliwa również z biegiem czasu podkuli ogon.

Takie skundlone czasy. Prawa autorskie i czujne kancelarie. Formatowanie umysłów.

zaloguj się by móc komentować

esther @syringa 3 kwietnia 2019 08:54
3 kwietnia 2019 11:16

Kiedy o. de Munnynck, prof. uniwersytetu we Fryburgu, miał w roku 1925 w Warszawie w auli uniwersyteckiej odczyt o stosunku Ligi do katolicyzmu, powiedział: „Wszyscy niemal posłowie w zgromadzeniu Ligi są masonami, wszyscy ich sekretarze żydami"

 

 Toteż wprowadzili do Ligi bolszewików a Niemców nawet do zarządu, lecz Polsce dokuczali z całych sił. Żydzi już podczas kongresu wersalskiego popierali Niemców we wszystkim. Rachuba prosta: największym interesem materialnym są wojny i w ogóle militaryzm; z niego dostawy, fabryki broni, pożyczki państwowe. Gdyby zniknął militaryzm, skończyło by się panowanie kapitału anonimowego. Gdyby nie wieczne pogotowie wojenne, ustrój państwowy mógłby się zmienić na lepsze tak dalece, iż nie byłoby rewolucyj, które są także pierwszorzędnym interesem. Nie zginie zaś militaryzm i nie skończą się wojny w Europie, póki w jej środku będzie istnieć prusactwo. Traktat wersalski i jego dodatki składają się niemal z samych grubych pomyłek dlatego, ponieważ robili to ludzie używający metody medytacyjnej, mający odpowiedź na każdy problem z góry według swojej popularnej formułki. Na każdym kroku znać było aprioryzm. F. Koneczny

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 3 kwietnia 2019 06:19
3 kwietnia 2019 11:35

Oni wszyscy wychowali się w państwie perfekcyjnie ateistycznym i odrzucającym odpowiedzialność za IIWW a po 1989 r. wpadli w klimaty "przeprosin" szczerych lub raczej nieszczerych. I zostaje im dla zachowania niezbędnego poczucia własnej wartości coś takiego jak "turbogermanizm". W początkowych sekwencjach filmu zauważyłam, że ci kosmonauci  to wędrują między zakurzonymi pomnikami i wycierają kurz na jakims murze odkrywając fragmenty słowa "Deutschland". Jakieś projekcje przyszłości.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @esther 3 kwietnia 2019 07:58
3 kwietnia 2019 11:37

Wielkie dzięki. Te myśli śp. profesora Konecznego są tak genialne i tyle tu cennych informacji , że mój komentarz jest zbędny.Można powiedzieć, że był w kwestii Niemiec i Niemców - kimś w rodzaju - proroka. W apogeum wojny i okupacji zajął się "niemiecką duszą" i celnie przewidział, co ich czeka.   Wielkie dzięki.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @esther 3 kwietnia 2019 08:04
3 kwietnia 2019 11:40

Wielkie dzięki za linka. Jakoś nie poświęcałam profesorowi Wolniewiczowi wielkiej uwagi, mimo mojego szacunku dla niego. Jego przekaz był oczywisty. Ale akurat w tej sprawie ma  bardzo niezwykłe obserwacje i wnioski. Buduje nam się ciekawy obraz "niemieckiego ducha". Gdybyż Niemcy dostali szansę zapoznania się z myślą Konecznego i Wolniewicza.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @umami 3 kwietnia 2019 09:57
3 kwietnia 2019 11:51

Czyli cały "projekt" jest pod ścisłą kontrolą, choć oczywiście mogli się przyczepić do nielegalnego wykorzystania fragmentów klipu. Przynajmniej formalnie. Ten drugi, niezbanowany  po wstępnym zaprezentowaniu tekstu wdał się w raczej pokrętne interpretacje. Może akurat w takie, które uznano za dopuszczalny. To tyle w kwestii "wolności wypowiedzi" w Niemczech. Można bluźnierstwo antykatolickie uprawiać bez ograniczeń ale od "oficjalnej wykładni historii Niemiec"=wara.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 3 kwietnia 2019 10:40
3 kwietnia 2019 11:54

Ten fragment wokół 3;25 "zatopiony' przedstawia jakichś kosmonautów wędrujących między starymi (starożytne, średniowieczne?) pomnikami a w końcu widzimy, jak oni ścierają jakiś "kurz" i na murze odsłaniają wykute fragmenty słowa "Deutschland".  Nie wiem, jak to interpretować. Czyżby przewidziany jakiś "koniec Deutschland" albo powrót do Deutschland??

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther 3 kwietnia 2019 11:54
3 kwietnia 2019 12:46

"koniec Deutschland"

Jak dla mnie ten wideoklip zapowiada the final countdown czyli KLĄTWĘ (Fluch) finis Germanie

Szwabacha pojawia się w tytule Deutschland oraz Ende.

Trafiony, zatopiony. Jak kontynent Atlantydy. Amalek 'schnell, schnell ' na śmietnik historii.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 3 kwietnia 2019 12:46
3 kwietnia 2019 12:49

Jak tak,to tak. Myślę o tej szwabasze w słowach "Deutschland" i "Ende".

zaloguj się by móc komentować

m8 @Slepowron 3 kwietnia 2019 04:28
3 kwietnia 2019 14:20

 Pan?, a moze Pani? W Google nazwe opery i tytul dziela. (oczywiscie  po niemiecku)  Co prawda tytul sie nie zgadzal, ale zazwyczaj w jednej lokalizacji i czasie nie realizuje sie dwoch takich dziel - tak se mysle.

Panthera tez uzyskala ten wynik - przede mna, ale zanim doszedlem do jej komenta sam znalazlem.

Na pierwszej stronie wynikow jest kilka recenzji w lokalnej prasie - dla zainteresowanych moga byc ciekawe. Jest tez strona rzeczoej opery norymberskiej z informacja o inscenizacji.

Calym trikiem bylo ziugnorowanie niespojnosci w tytule dziela.

Wynika z tego , ze Pan ogladal inscanizacje Mojzesza i faraona . Mojzesz i faraon (1827) .jak podaje angielska wiki jest przerobka dziela Pucciniego z roku 1818.

 

zaloguj się by móc komentować

m8 @KOSSOBOR 3 kwietnia 2019 01:07
3 kwietnia 2019 14:23

Cieplo, cieplo. Toto nazywa sie bodajze Thomas Neuwirth. W okolicach daty urodzin rzeczonego raczej nikt by nie "ochrzcil" chlopca Conchita (hiszp.: muszelka).

 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther 3 kwietnia 2019 12:49
3 kwietnia 2019 16:39

Jak tak,to tak. Myślę o tej szwabasze w słowach "Deutschland" i "Ende".

Dzięki za to maźnięcie po nosie różową łapką. Celem ocucenia, jak mniemam. Pokazały się gwiazdki: Fraktura, Textura, Schwabacha.

Błędnie podałem, szwabacha. Łamanie kołem te powroty po latach do tamtych lat. Fraktura i szwabacha odpadają po porównaniu z tytułowym napisem 'Deutschland '. Pozostaje jedynie 'Textura'.  Textura gotycka jest bazą stylizowanego pisma użytego w wideoklipie. Meisterwerk! Henryk M. Broder ma rację pisząc: "Rammstein! Ależ to brzmi! Jak Werwolf, Volkssturm, Sturmtrupp, Blitzkrieg, Endsieg." Niezły odlot!

Ponieważ HMB chwali pod niebiosa wskazana duża doza ostrożności. Jak rozbroić tą bombę?

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @m8 3 kwietnia 2019 14:20
3 kwietnia 2019 17:08

 Powinno byc Pan(i),  Pan uzyty z powodu wyzszego prawdopodobienstwa tylko.

Nie wiem dlaczego tytul zostal zle zmieniony, to wykracza chyba poza licentia poetica rezysera.  Oryginal to Mose in Egitto,  minelo 9 lat i tytulu niemieckiego nie pamietalem dokladnie.  I to nie Puccini a Rossini.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 3 kwietnia 2019 16:00
3 kwietnia 2019 17:34

Ja też nie jestem przeciwniczką jakichś form, nie odpowiadających epoce, jeśli nie łamie to zasady dobrego smaku i jeśli nie jest to "prowokacja dla prowokacji" i ma przykryć kiepskie wykonanie. Ale niestety w ostatnich latach to jest plaga dosłownie. Więc na znak protestu - odmawiam udziału . PS. Warlikowski? Jasna sprawa: nasze "dobro narodowe" i "produkt eksportowy". Powiedzieć, że - przereklamowany, to grzeczność.

PS.2 Skoro o operze może Koleżanka - "godzinami" to warto byłoby popełnic czasem jakąś notkę. Opera to był w swoim czasie ważny przekaz propagandowy. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 3 kwietnia 2019 16:39
3 kwietnia 2019 17:38

Niby to jakiś symbol ta czcionka ale też sygnał krótki i chyba tylko dla wtajemniczonych. Pokaz trwał może sekundę i w dodatku wszystko było w jakichś oparach czy kurzu, więc ja akurat wcale nie miałam koncepcji, że to "nie szwabacha". :))) Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

syringa @esther 3 kwietnia 2019 11:16
3 kwietnia 2019 18:09

dZIEKI

kONECZNY winien byc lektura obowiazkowa (chocby w szkolach katolickich)

ALE CZY JEST?

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 3 kwietnia 2019 11:54
3 kwietnia 2019 18:23

w moim odczuciu oni pokazuja ze pojecie ojczyzny -Deutschlandu) juz calkiem wywietrzalo

I tak jest!

Oni przeciez nie uzywaja juz zupelnie tego slowa ojczyzna (Vaterland) tylko ewent Heimat (strony rodzinne), bo im sie zle kojarzy (z hitlerem). Jest tam bardzo silna autocenzura.

Zreszta ma to silne uwarunkowania historyczne bo jako panstwo (caly Vaterland w naszym rozumieniu ojczyzny ) sa od 1866r, a Heimat: miejsce skad sie pochodzi,  jakim dialektem mowi -jest "od zawsze".

ALe paradoksalnie silnie w nich siedzi pangermanizm (adaptacja tego Memlinga, Mozarta etc) i poczucie ubermenschow.

Nienawidza Amerykanow, gardza Francuzami, a czuja respekt=podziwiaja ROsjan. Sa to oczywiscie stereoptypy i uogolnienia -ale w uogolnieniach zawsze "cos jest."

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 3 kwietnia 2019 12:49
3 kwietnia 2019 18:27

"Ende"

Prosze pamietac ze AfD jest najsilniejsza w bylych landach DDR

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Nieobyty 2 kwietnia 2019 21:04
3 kwietnia 2019 18:40

1) Bazy, bazami, nawet Kuba ma Guantanamo.

2) Sztab generalny? Hm, Mają główny inspektorat, a czym to się różni. Przypomnę, że w Republice Weimarskiej, posiadającej stutysięczną armię zawodową, żołnierzy byli tak szkoleni, że w momencie, gdy ustaną ograniczenia co do liczby wojska niemieckiego, szeregowi staną się automatycznie kapralami, kaprale sierżantami itd.

3) Niemcy mają to do siebie, źle powiedziałem, Prusacy, mają tak, że gdy są słabi, to podlizują się silniejszym, tak, że budzi to zażenowanie tychże silniejszych, ale mają w tym swój cel, cel budowy Borussii (Fryderyk Wilhelm III nie omieszkał wsadzić Napoleonowi do łóżka swojej żony Luizy, byle tylko utrzymać władzę w Prusiech).

4) Niemcy i Prusacy. Ile Niemca siedzi w Prusaku, a ile Prusaka w Niemcu...  

zaloguj się by móc komentować

m8 @Slepowron 3 kwietnia 2019 17:08
3 kwietnia 2019 19:14

Oczywiscie Rossini:-) a tytul nadal sam tworca tej przerobce z 1827r. jezykiem oryginalu byl wloski a tutaj powstalo nowe libretto po francusku. Jesli mnie uch nie zawodzi to w Norymberdze spiewaja po francusku.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 3 kwietnia 2019 18:23
3 kwietnia 2019 19:28

Naprawdę nie wiem. Kiedy oglądam to po raz kolejny , to mam wrażenie , że rzeczywiście jest to coś na kształt melancholijnego pożegnania z "ojczyzną" a właściwie z owym "Deutschland" , które dla nich jest czymś innym, niż np. dla nas "ojczyzna". Dla nich to jest - państwo, siła, zdobywanie, walka. A Ojczyzna w naszym rozumieniu jako - nasze miejsce na ziemi, istniejące dla nas niezależnie od tego, czy jest "państwo" - w Niemczech chyba słabo się przyjęła.

A generalnie chyba rzeczywiście oni się "pożegnali" z "Niemcami" zanim to się na serio zaczęło. Niemcy to zaledwie jakieś 150 lat. Prusacy się ograżają, ale to jednak jest tylko część całości i oni (Niemcy) już przywalonych skutkami psychologicznymi i wizerunkowymi II WW -  za Prusakami nie pójdą.

Niemcy nienawidzą przede wszystkim - nas. To skutek nieoczekiwanych zwrotów akcji w historii , kiedy po kilkudziesięciu latach Kulturkampfu, czyli narkotyzowaniu się swoją "wyższością" nad "Polakami brudasami i ciemniakami" - dwukrotnie tracili poważne terytoria na rzecz owych "Polaków", którzy się zgrabnie i szybko na tych terytoriach urządzali. To mimo szlachtowania Polaków na skalę przemysłową i z największą przyjemnością - wyszło na odwrót. Więc Polacy są na pierwszym  miejscu. Amerykanie być może na drugim> Niemcy mają problem z tym, że kiedy Amerykanie weszli w 1945 r. na terytoria III Rzeszy i tacy prostolinijni, sympatyczni i moralni - weszli do tych obozów koncentracyjnych, zobaczyli te stosy trupów i całe to inferno, to okazali Niemcom w prostolinijny sposób całe swoje obrzydzenie. W tych zdumionych amerykańskich oczach zwykłych sołdatów żujących gumę - Niemcy zobaczyli skalę swojej hańby.

Francuzi nie budzą ich respektu ale Rosjanie  to jest ich "Attyla". Rosjanie ich rozszyfrowali psychologicznie i mówili, że "Niemca możesz mieć u swoich butów albo u swojego gardła". I w NRD - trzymali ich "u swoich butów'. Przedtem prezentując pokaz siły "bez ograniczeń".

Więc Niemcy czują respekt.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 3 kwietnia 2019 18:27
3 kwietnia 2019 19:29

AfD jest najsilniejsza w dawnym NRD i z tej piosenki coś z tych klimatów przebija. 

zaloguj się by móc komentować

syringa @Starybelf 3 kwietnia 2019 18:40
3 kwietnia 2019 19:49

Bawarczycy nienawidza Prusakow i w nich pewnie jest ich "O"

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 3 kwietnia 2019 11:35
3 kwietnia 2019 20:04

W każdym razie bezbożnym.

zaloguj się by móc komentować


syringa @pink-panther 3 kwietnia 2019 19:28
3 kwietnia 2019 20:13

DOkladnie

Oczywiście to wszystko stereotypy -na dodatek dotyczące głównie "starych" NIemcow. A ci wymierają.

Mlodzi sa zupelnie inni -także dlatego, ze jesli chodzi o Francję -bardzo porządnie te lekcje pojednania przerobili. "Gminy partnerskie" - to naprawdę jest żywe.

Z nami tez była szansa -sama bralam w tym udzial -np. pastor z naszej miejscowosci jezdzil z mlodzieżą do Polski pracowac na terenie KZow.

...ale potem dostal prikaz aby zwrocic swe oczy na Judejczykow -i z Polską skonczylo sie

a nasze "Partnerschafty" to na papierze -jezdza tylko oficjele a teraz i to pewnie nie.

 

Jeszcze przyszło mi na myśl -a propos popawności językowej -że mówić i pisać poprawnie jest swoistym patriotyzmem i powinnismy sie starac mówić i pisac jak najpiękniej (nie mam na myśli kwiecistości)

Prosze przypomniec sobie, KTO z upodobaniem kaleczył i kaleczy język polski (choc są wyjątkowo zdolni językowo -jak chcą)

I że pewna poetka izraelska zabronila tlumaczenia swych poezji na niemiecki "bo jest to język skażony na wieki".

I że admiral Unrug z matki NIemki (Muttersprache: bardzo dobre adekwatne określenie) urodzony w NIemczech i slabo w sumie mówiący po polsku -po internowaniu domagał się do rozmów tlumacza bo "1.9.39 zapomniał niemieckiego".

Dlatego rażą mnie w tej chwili tak powszechne nazwy klubów, kawiarni itp. pisane z rażącymi błędami na szyldach

Myślę że jest to celowe.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @smieciu 2 kwietnia 2019 23:32
3 kwietnia 2019 21:30

...błędne jest zbyt głębokie szukanie, np. odniesień do Hekate. Odbiorcą tej sztuki nie jest bowiem znawca antyku.

Należałoby ustalić kto jest reżyserem czyli nadawcą takiej wielopoziomowej przesyłki-wideoklipu. Warstwa liryki nie jest skomplikowana ale komplikacje następują w połączeniu z warstwą wideosfery, gdzie tempo niebywałe a nasycenie oka wręcz odlotowe. Ta mieszanka działa. Na mnie zrobiła wrażenie piorunujące. Szlag mnie trafił, gdy wyłapywałem podprogowe przesłania. Przesłania skierowane nie do "znanego, określonego odbiorcy, którym nie jest miłośnik antyku". Słuchacze na wyprzedanych już koncertach będą tylko tłem memłającym bity wprowadzające ich w rozedrganie pod wpływem dopingu, dźwięku i efektów świetlnych.

Właściwym odbiorcą wideoklipu jest miłośnik antyku. Poczynając od Renesansu do wieków wcześniejszych. Renesansu, ponieważ to wtedy odgrzebywano dosłownie świat antyczny i nakręcano narrację panującą do dni dzisiejszych. Przytoczę krótki fragment z książki, która przed dwoma laty walneła we mnie jak piorun z jasnego nieba.

"...W Niemczech 'Germania' Tacyta odgrywa rolę całkiem podobną do tej jaką odgrywają 'Wojny Galijskie' we Francji. Jednak jej odkrycie nastąpiło znacznie później. Kopia rękopisu prawdopodobnie datowana na IX wiek została odkryta przez Le Pogge w 1425 roku w opactwie Hersfeld. Przeniesiona do Rzymu w połowie wieku został szybko rozpowszechniona przez Eneasza Sylviusza Piccolomini, przyszłego papieża Piusa II, który chciał w ten sposób uzyskać „przekonanie 'narodu niemieckiego' i uznanie, co zawdzięcza Kościołowi Rzymskiemu: bowiem to Rzym poprzez chrześcijaństwo, wniósł cywilizację, pokój, dobrobyt materialny dla Niemców". Niemcy postrzegają w tej pracy monument już wzniesiony na chwałę ich przodków. Zaś Fracuzi musieli szukać dopiero pomiędzy linijkam u Cezara to z czego składała i składa się Galia, dane często ukryte lub odmawiane im przez ich zdobywców. Mieszkańcy zza Renu mieli przed sobą panegiryk na chwałę swoich przodków, napisany z całą szczerością przez Tacyta, który u nich, Germanów, znalazł materiał nie tylko aby krytykować wyuzdanych swoich rodaków lecz zarazem szczerze podziwiał u nich cechy, których im pozazdrościł: pobożność, prostotę, oddanie dla liderów, lojalność. ..." 

To cytat z pozycji Les Celtes - Histoire d'un mythe.

Utarczki o wieki przeszłe trwają nadal. Formatowanie umysłów weszło w nową fazę.

Pojawiła się czarna Germania. Czy to aby nie fałszywy trop mający czujne umysły sprowadzić na manowce bezpłodnych dywagacji?

Jeżeli nie Hecate to może Szechina?

Krótko z docenta.pl : "... przedstawia ją jako Królową, Małżonkę, Córkę Króla. ... harmonijny związek żeńskiej Szechiny z sześcioma poprzedzającymi ją w hierarchii ważności sefir, stanowić miał strumień boskiej energii (...) Pojęcie Szechiny zostało przejęte przez chrześcijaństwo. W tym kontekście Szechiną określana jest Maria, zwłaszcza w czasie ciąży ..."

Mam zagwozdkę.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Starybelf 3 kwietnia 2019 18:40
3 kwietnia 2019 22:12

Armia kubańska nie jest w sojuszu militarnym jak Niemcy w Nato i nie ćwiczy cały czas pod kontrolą. Po co Amerykanom jednostki na Zachodzie Polski – bliżej Abramsom do Berlnia niż z Bawarii.

Obecnie nie ma kadr w Niemczech do dowodzenia Dywizją czy korpusem – Niemiecki Sztab Generalny w Norymberdze uznany został za organizację zbrodniczą. Bundeswera nie ma głowy i kadr sztabowych jak Reichswera. [Nas też odgłowiono ale to jest efekt Klicha w armii]

Po co Niemcom budowa armii europejskie – najbardziej chodzi o budowę struktur sztabowych a to wymaga czasu. [Fakt mają na finiszu praca wdrożeniowe systemów informatycznych min. dowódczych i pracy sztabów, mają systemy szkoleń na symulatorach i plany ośrodków treningowych to co zbudowali w Rosji przed Donbasem] Potrzeba niemieckim oficerom praktyki czyli to co robią Rosjanie przerzucają jednostki, kadra oficerska na stażu w Syrii. Czyli krótko czas i jeszcze raz czas by rozskonserwować to co ukryte i przypomnieć, przetrenować schematy.

I przypomnę coś co Rammstain w teledysku przemilczał – wojna trzydziestoletnia jaki straty w potencjale ludzkim ona spowodowała. Ta wojna przeorała Niemców w swej świadomości i wypaliła piętno potrzeby uległości władzy oraz zwycieżcy. Mamy potem wiek XVIII i wojny o sukcesje ale i przykład Hesji – dochód ze sprzedaży żołnierza. [Dlaczego Niemcy emigrują do koloni w Ameryce z dobrobytu no tak unia Hanoweru z UK i jaki dobrobyt] . Kolejna zawierucha doby napoleońskiej i kontyngent żołnierza dla Napoleona.

[Tak sam dotyczy to Austrii tam też była wojna o sukcesję i tak po odejściu ks Sabudzkiego – Wiedeń jest coraz bardziej marionetką na szachownicy – więc wszystkie uwagi do Habsburgów to nie wiem o co, oni udawali że panują a jak próbowali wyjść spod kurateli to im się dziwne przypadki trafiały]

Od lat jestem gorącym zwolennikiem powrotu wielu domów na trony królestw Niemieckich np. Bawarii, Saksonii itp. Tak Bóg daje – odzyskali Lechici Gniezno spod Germnaskiego buta po I wojnie a po II wrócili do Gdańska i Szczecina. Poczekamy wróci mowa słowiańska pod Hamburga i Połabie będzie Słowiańskie.

I właśnie brak obrazów z tragedii wojny trzydziestoletniej, zatraty doby napoleońskiej, czy niszczenia niemieckiego ducha w ramach Kulturkampf - -świadczy o jednym nie niemiecka ręką ten scenariusz teledysku pisała. To jest akt agresji wobec Niemiec [ jakoś tak wszyscy nagle i w Rosji i gdzie indziej wiedzą co oznacza czarna aktorka w roli Germanii – oczywiście tłumaczenie symboli następuje po akcie oburzenia o scenę z obozu]. To jest prowokacja i cele jej też jest znany uderza w plany Berlina przez atak na jego zaplecze społeczne. [Cóż jak to dziwnie się składa tyle czasu to dzieło szykowali dopieszczali i jak przyszła chwila w polityce to się tak ot nagle pod ręką znalazło].

Nie ma jak Niemcom pomóc gdy się ich dom pali – wyciągniemy rękę to nas wciągną i pod płonąca belkę podstawią by nam się ubranie zajęło i ciężko nas poparzyło. Wesprzemy dobrym słowem i pocieszeniem to w twarz spluną. Tak to jest jak kogoś demon opęta – zatem można ich wesprzeć tylko modlitwą cichą [bo gdy głośna ją będziemy mówi to jeszcze ich episkopat gotów na nas ekskomunikę rzucić]

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @syringa 3 kwietnia 2019 20:13
3 kwietnia 2019 22:33

I pomyśleć, że to wszystko dzieje się w "zjednoczonej" Europie. Pielęgnuje się stare urazy i kontakty odbywają się "po linii i na bazie". Z tego co wiem, to Niemcy przyjeżdżają do Polski w czasie wakacji  a nawet kupują mieszkania (np.  w Kołobrzegu). Czy jest to "powrót do Heimatu , czy raczej ucieczka do spokoju  i tańszego życia, nie wiem.

To , co dzieje się z językiem polskim obecnie, to jest horror. Ale "polityka jest taka, że nie ma polityki".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 3 kwietnia 2019 20:25
3 kwietnia 2019 22:40

Ja też nie wiedziałam, co to jest zespół Rammstein do przedwczoraj.:))) Kołatała mi się nazwa w "pakiecie metalowym" ale ja metalu nie słuchałam nigdy. Inne pokolenie. Natomiast jest to obecnie sprawa polityczna, która dotyczy bardzo Polski i polityki historycznej Niemiec oraz paru innych krajów, które obowiązkowo wprowadziły do obiegu nazwę "naziści" jako zamiennik do "Niemcy" w odniesieniu do II WW. Ta sprawa bardzo nas dotyczy i próbowałam więc nieudolnie  rozgryzać, co oni tam mieli w tej piosence do przekazania. W sumie do końca nie wiem. Ale jednak trochę , dzięki komentatorom , wiedza mi się powiększyła bardzo.

Również serdecznie pozdrawiam . Nie dziękuję, aby "nie zapeszyć".

PS. Myślę, że kwestie  tzw. relacji komentatorów należy traktować bardzo ostrożnie i bez emocji. Każdy przychodzi z jakimiś oczekiwaniami a niektórzy czasem z jakimś zadaniem. Najważniejsze i najcenniejsze jest to, że można próbować  zapełniać białe plamy w naszej wiedzy historycznej i rozumieniu tego, co się dzieje wokół nas - obecnie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 3 kwietnia 2019 21:30
3 kwietnia 2019 22:49

Sorry, że się wcinam. To są fantastyczne informacje. Myślę o tym wykorzystaniu Tacyta w celu kreowania fundamentów tożsamości niemieckiej. Wielkie dzięki. Rzeczywiście ładnych parę wieków im "umknęło" w tej piosence.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 3 kwietnia 2019 22:12
3 kwietnia 2019 22:50

Ależ niesamowite podsumowanie. Wielkie dzięki.

zaloguj się by móc komentować

kalixt @saturn-9 3 kwietnia 2019 21:30
4 kwietnia 2019 06:23

Pojęcie Szechiny zostało przejęte przez chrześcijaństwo. W tym kontekście Szechiną określana jest Maria, zwłaszcza w czasie ciąży ..."

To dlatego ta murzynka jest na porodowce i ma wtedy nad glowa aureole?

zaloguj się by móc komentować

valser @pink-panther 3 kwietnia 2019 19:28
4 kwietnia 2019 07:09

Nie ma w teledysku przewielebnego Lutera.  Szkoda. Moze to zbyt pozytywny dla nich bohater, albo nie wiedza co o nim sadzic. Jest "uczta mnichow". Prymitywne podsumowanie chrzescijanstwa. Nie ma sekundy o Bismarku i zjednoczeniu Niemiec.  Nie ma nic o Prusach.  Obrazki sa wybiorcze, a adresatem nie jest nawet niemiecki maturzysta, tylko robol, ktory po fajrancie wylyka trzy piwa i ewentualnie pojdzie wyskakac swoja Sauerkrautgeschichte na koncercie. To tylko muzyka rokowa jak przystslo na Niemcow w burdelowo-smietnikiwym wydaniu. 

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
4 kwietnia 2019 08:03

Wraca stare. Niemcy dochowali się nowego Lutra i znowu zaczynają rozłam w KK. Kościół katolicki w Niemczech ogłosił wejście w kolejną rewolucyjną fazę. Zapowiedziano głębokie zmiany na trzech polach. Po pierwsze, odrzucona zostanie katolicka moralność seksualna. Po drugie, zniesiony zostanie obowiązkowy celibat. Po trzecie, ograniczona będzie władza biskupów. Kardynał Reinhard Marx oznajmił, że Niemcy nie będą czekać na Rzym. Pójdą sami – własną „drogą synodalną”.


Read more: http://www.pch24.pl/decentralizacja-kosciola--szokujace-plany-niemcow,67271,i.html#ixzz5k6Va7mCi

zaloguj się by móc komentować

tadman @m8 3 kwietnia 2019 14:23
4 kwietnia 2019 10:00

Kiełbasa i muszelka w jednym, na dodatek z brodą, to właśnie typowo niemieckie superwyrafinowane poczucie humoru. Myślę, że po kuflu piwa lub trzech takie im się lęgną pomysły.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 4 kwietnia 2019 07:09
4 kwietnia 2019 10:20

Już zwracano na to uwagę. Że nie ma Lutra i wojen religijnych. No ale skoro "czarnym charakterem" jest Kościół Katolicki to te wątki musieli pominąć. Nie ma też o Prusiech i Bismarcku a wszyscy członkowoe zespołu są z NRD czyli praktycznie z Prus.  Oni lamentują nad katastrofą Deutschland i pomijają "dni chwały". To jest rzeczywiście historia w wydaniu minimalistycznym. Piosenka wywołała wielkie zainteresowanie wśród fanów Rammstein na całym świecie. O poziomie tego "targetu" świadczy np. interpretacja "uczty mnichów". Wg pewnej fanki katoliccy mnisi "zjadają ciało Germanii" czyli to niby taki "kanibalizm" jest.  

Skala niewiedzy jest porażająca. Ale o to chodziło chyba aliantom od początku a "zdenazyfikowane" włądze niemieckie tez maksymalnie ograniczały zakres programowy nauczania historii. Został na placu boju tylko "zły Kościół Katolicki", zły "Rzym" no i "naziści z kosmosu".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 4 kwietnia 2019 08:03
4 kwietnia 2019 10:24

Proszę mnie nie osłabiać tak do końca. Tego się wprost czytać nie da. Zastanawiam się, czy kardynał Marx chociaż w Boga wierzy, bo mam wątpliwości., Niemcy chyba idą drogą "a po nas choćby potop". Odrzucili mentalnie najwybitniejszego Niemca epoki nowożytnej czyli Papieża Benedykta XVI. A on żyje. Ciekawe czym się skończą te brewerie. To wygląda jak druga reformacja a w kościołach reformackich zieje pustką. Niemcy likwidują się same. Może tak ma być.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @syringa 2 kwietnia 2019 16:47
4 kwietnia 2019 10:25

"..Wg wszelkiego prawdopodobieństwa, autorem książki jest Tomasz Hemerken z Kempen, kanonik regularny św.Augustyna [1379-1471]. Przemawia za tym dość wielka ilość rękowpisów XVw. przypisujacych mu to dzieło; kronikarze XV stuecia świadczą o tym jednomyslnie; wreszcie najstarsze tłumaczenia niemieckie i francuskie twierdzą to samo." WAM Kraków

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 4 kwietnia 2019 10:24
4 kwietnia 2019 11:48

Odrzucili mentalnie najwybitniejszego Niemca epoki nowożytnej czyli Papieża Benedykta XVI.

Jedny z powodów odrzucenia Papy Ratzingera jest i kwestia osobista 

Przypomnijmy debatę z a 19 stycznia 2004 roku w Akademii Katolickiej w Monachium,  gdzie w obecności kilkudziesięciu  gości (np.  dwaj kardynałowie: Friedrich Wetter i Leo Scheffczyk, filozof Robert Spaemann), spotkali się Jürgen Habermas oraz Joseph Ratzinger i wymienili poglądy na temat Przedpolityczno-moralne podstawy państwa liberalnego (Vorpolitische moralische Grundlagen eines freiheitlichen Staateś).

Przypomnę konkluzje - jaki w swoim artykule z 2006  zastawia  ZBIGNIEW TEINERT

Ratzinger proponuje rozszerzyć rozmowę między chrześcijaństwem i laicką Europą w kwestii sekularyzacji i globalizacji na dialog teologiczny z innymi religiami i kulturami. Celem jest odkrycie tego, co spaja i łączy postnowożytny świat. Nie są to istniejące systemy społeczne, lecz normy głębsze, religijne. Powstały tą drogą etos światowy mógłby się przeciwstawić sekularyzacji i postawić zaporę przeciw globalnym współczesnym zagrożeniom: wojnom, terroryzmowi oraz groźnym dla całej ludzkości eksperymentom nad tworzeniem ludzkich embrionów.
Dla Habermasa tolerancja przedstawia się jako zasada wolności i współpracy religii i rozumu w »starej«, postsekulamej Europie. Odróżnia wszakże wolność socjalną od moralnej i teologicznej. O ile społeczność liberalna odrzucała wszelki przymus w imię nieskrępowanej wolności i komunikacji, to społeczność postsekulama toleruje przymus, ale tylko normatywny, będący w proporcji do stosunku między tradycją a światopoglądem, ale z wyjątkiem przymusu, który gwałci sumienie. Haber mas dystansuje się tym samym raz jeszcze od klasycznej antropologii oświeceniowej, która eliminowała religię z życia społecznego. Rekomenduje model liberalnego, światopoglądowo neutralnego państwa postsekulamego, w którym obywatele wiodą partnerski dialog i współpracują z religią chrześcijańską dla dobra całej społeczności.

Dopełnieniem jest debata z IX  2006 r. w Castel Gandolfo na sympozjum zorganizowanym przez papieża Benedykta XVI wokół tematu ewolucja – stworzenie. [Na debatę tę Papież zaprosił swoich byłych studentów, na zywanych z niemiecka Schülerkreis. Sympozjum przewodniczył kardynał Ch. Schönborn, . W debacie w Castel Gandolfo brali udział m.in.: kardynał Christoph Schönborn (arcybiskup Wiednia), Robert Spaemann (profesor filozofii), Paul Erbrich (jezuicki ksiądz, profesor fizyki), Siegfried Wiedenhofer (profesor teologii Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem). Petera Schustera, profesora chemii, prezesa Austriackiej Akademii Nauk. 

Jak pisze  w swoim artykule ks Mirosław Twardowski 

..  Szczegółowa analiza poglądów austriackiego hierarchy na ewolucję i stworzenie nie pozwala także na sformułowanie tezy o pełnej zgodności jego nauczania ze stanowiskiem Benedykta XVI. Chociaż w wypowiedziach Ojca Świętego znajdujemy słowa uznania dla Kardynała i jego nauczania , to jednak byłoby nadużyciem traktować rozstrzygnięcia Schönborna jako stanowisko Papieża w omawianym temacie. Rozbieżności między wizjami arcybiskupa Wiednia i Benedykta XVI szczególnie widać w kontekście teorii inteligentnego projektu...

Dwa razy na oczach świadków kardynał  Ratzinger a potem papież Benedykt XVI - wykazał jak wielkim jest mistrzem oraz  jak jego uczniowie a i przeciwnicy są długo za nim.

Mamy więc klasyczny bunt uczniów [biskupów i kardynałów niemieckich]  wobec intelektualnej przewagi mistrza  jakim jest i był kardynał  Ratzinger - i wynikłą z tego obraną drogę do zatracenia.  Ta degrangolada tym bardziej obecnie przyspiesza bo Papa jest w zamknięciu i nie ma sił by wykazywać i korygować błędy.

Niemiecka systematyczność doprowadzi episkopat Niemiecki do skoku w przepaśc i nawet spadając w otchłań  będą oni w pełni zadowoleni że nie ulegli napomnieniom Papy Ratzingera.

Czy  Niemcy likwidują się same   ujął bym to inaczej one realizauję pewien  plan by IV Rzesza jako wzorcowe panstwo liberalne zbierała z tego tytułu zyski, i w tym ujęciu nie ma znaczenia dola warstw niższych w konfroantacji z emigrantami [coś jak w USA wyprowadzo miejsca pracy i przemysł do Chin a potem drenowano finansowa ludności miejscową].  Problem który jak zwykle się pojawia u Niemców  to brak elastyczności i improwizacji gdy plan ogólny  wymaga korekt [nie potrafią tego elementu przeskoczyć].  To jest też uwaga do postawy Niemieckiego kościoła - on wszedł w ten program budowy IV Rzeszy [ile KRK  ma ziemi i firm oraz dla ilu Niemców jest pracodawcą] i mentalnie nie jest w stanie  dokonać w planie improwizacji  gdy podmywane są jego filary ideowe a  jest i drugi czynnik osobista niechęć do tego kto ich napominał. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 4 kwietnia 2019 10:24
4 kwietnia 2019 11:57

Gdybyśmy przewielebnego księdza kardynała Marksa zapytali, co robi, to on, będąc w nadzwyczaj dobrym humorze, odpowiedziałby nam, że on oraz koledzy kardynałowie i biskupi tylko wprowadzają w życie harmonogram działań oficjalnie przyjęty w latach sześćdziesiątych. Benedykt XVI sam w tym uczestniczył, np. przyczynił się do zlikwidowania Świętego Oficjum.

Ksiądz kardynał Marx urzeczywistnia Vaticanum Secundum zgodnie z literą i duchem dokumentów tegoż.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 4 kwietnia 2019 11:48
4 kwietnia 2019 12:22

Niemcy, jak za "starych dobrych czasów": bardziej "Niemcy" niż "katolicy". Nawet w episkopacie. Kiedy Papież Benedykt XVI zaczął napominać, okazało się, że zranienie znakomitej samooceny niemieckiego kościoła było zbyt duże, aby przyznać się do błędu. O obowiązkowym posłuszeństwie - nie mówiąc.

"Niemcy likwidują się same": książkę o takim tytule (Deutschland Schafft sich ab" ) napisał i wydał w 2009 r. szef Niemieckiego Banku Centralnego Thilo Sarrazin. Kosztowało go to posadę w banku i członkostwo w SPD, bowiem partia natychmiast wszczęła procedurę usunięcia.  Sarrazin nie był stratny, bo książka w kilka miesięcy sprzedała się w nakładzie 1,5 mln egzemplarzy.  Czyli "lud czuł , że coś jest nie w porządku z polityką rządu" a - elity mają "jakiś plan". W tym planie, jak widać, uczestniczy również niemiecki episkopat KRK. 

Rzeczywiście powtarza się sprawa braku elastyczności i jakiejś elementarnej roztropności czy może samobójcza pycha. Do improwizacji oni nigdy nie mieli talentów ale teraz jest inna sytuacja niż parę wików temu.  Teraz grają o istnienie.
A Papież Benedykt XVI żyje i nie odwołał żadnej ze swoich przestróg i krytyk.

Znak czasu.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 4 kwietnia 2019 11:57
4 kwietnia 2019 12:37

To się likwidują Niemcy a nie Kościoł Katolicki. Niemiecki episkopat żadnych "planów Vaticanum II" nie wdraża tylko skacze na głowę do pustego basenu. Wraz z całymi Niemcami.

Co do "likwidacji Świętego Oficjum", to nazywało się ono do roku 1908 - "Święta Kongregacja Inkwizycji Rzymskiej i Powszechnej" w skrócie "Rzymska Inkwizycja", Nawiasem, była zlikwidowana w czasach Napoleona Buonaparte i przywrócona po Kongresie Wiedeńskim.

W 1908 r. Papież Pius X dokonał reorganizacji i nadał nazwę "Kongregacja Świętego Oficjum". A w 1965 r. Papież Paweł VI w ramach reorganizacji KUrii Rzymskiej przekształcił Święte Oficjum na Kongregację ds Nauki Wiary i zlikwidował listę ksiąg zakaznych. przy czym zakaz czytania książek z listy zniósł był już papież Benedykt XV,

Z tym, że w 1864 r. został Papieża Piusa IX  opublikowany dodatek do Encykliki Quanta Cura - Syllabus Errorum czyli spis błędów "nowoczesnego świata". Potępiony w nich został m.in rozdział Kościoła od Państwa, relatywizm, tajne stowaszenia, towarzystwa biblijne, liberalne towarzystwa duchownych, socjalizm i indywidualistyczny liberalizm.Syllabus  został ponownie opublikowany w latach 90-tych XX w. i obowiązuje nadal. Chyba , że czegoś nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 4 kwietnia 2019 12:37
4 kwietnia 2019 13:16

Syllabus obowiązuje, ale prawie nikt nie traktuje go poważnie. Poważanie za to traktowany jest dokument pod tytułem Gaudium et spes, czyli jak wyraził się papież Benedykt XVI lata przed objęciem urzędu, Antysyllabus. Święte Oficjum zostało skasowane po to, by żaden kompetentny teolog watykański nie miał na tyle odwagi, by skrytykować wdrażanie chorych postanowień chorego pseudosoboru.

Sto lat temu taki kardynał Marx zostałby ekskomunikowany. Obecnie jest za bezustanne wygłaszanie herezji nagradzany. Nie dzieje się tak z przypadku, ale w ramach planu. Skoro istnieją ONZ i pewne państwo bliskowschodnie, nie może istnieć Kościół katolicki, który działa tak, jak działał za świętego Piusa X. Jako symbol tej katastrofy funkcjonuje nowy porządek mszy vel seder dla wszystkich ludzi.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 4 kwietnia 2019 12:37
4 kwietnia 2019 13:32

Warto dodać, że 3 kwietnia minęło pięćdziesiąt lat, od kiedy Paweł VI narzucił Kościołowi rzymskiemu łacińskiemu nielegalny ryt liturgiczny. Opłakane skutki da się łatwo dostrzec: tysiące kościołów, które zbudowano z przeznaczeniem na odprawianie tam mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim, nadają się do zaorania, bo nowy porządek mszy pasuje do nich jak pięść do nosa. Ludzie szczególnie w Europie, nawet jeśli generalnie tego nie widzą i nie potrafią opisać, po większej części zachowują się adekwatnie. Fakt, że w Polsce jeszcze nie doszło do tego, co się dzieje w Niemczech, wynika najwyraźniej z niepojętej łaski Bożej.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @kalixt 4 kwietnia 2019 06:23
4 kwietnia 2019 13:48

To dlatego ta murzynka jest na porodowce i ma wtedy nad glowa aureole?

Schwarze Madonna! Taka była moja pierwsza myśl po obejrzeniu wideoklipu.

Nie wchodząc w szczegóły polecam lekturę prac odnośnie sekt milienarystyczno-mesjanistycznych Gershoma Scholema. Moje łopatologiczne kuksańce nic tu nie wniosą. Ja wiele wyniosłem wertując u GS. Hasło ? Redemption through sin po angielsku,   Erlösung durch Sünde po niemiecku,  La Rédemption par le Péché po francuzku. Polskiego odpowiednika nie szukałem.

Co do kapeli i jej początków to jeden z niemieckich komentatorów wrzucił anegdotycznie, że na początku ich kariery scenicznej [1994] legendowano zespół, że jest z HH czyli Hamburga. Skromnie zaczynali ale się przedarli. To oni są w panteonie niemieckiego rocka a nie kapele, którym w okresie pionierskim przecierania szlaków asystowali do podkręcania gawiedzi. Przyszedł czas, że kapele z pierwszej ligi spadły do drugiej i one podkręcały klimaty przed sceną zanim Rammstein! [ Wie das schon klingt! Wie Werwolf, Volkssturm, Sturmtrupp, Blitzkrieg, Endsieg.] dawał czadu.

Projekt pilotowany od samego początku.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 4 kwietnia 2019 12:37
4 kwietnia 2019 13:49

Rzecz, która ściśle wiąże się z wyżej opisanymi wypadkami: https://sisterlucyimposter.org/ Zestawienie dowodów na podmiankę siostry Łucji przez dublerkę, która w latach 1967-2005 firmowała pseudosoborową ściemę, co to w Niemczech panuje.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 4 kwietnia 2019 10:24
4 kwietnia 2019 14:03

Teresa Neumann z Konnersreuth (ur. 9 kwietnia 1898 w Konnersreuth; zm. 18 września 1962, tamże) niemiecka mistyczka i stygmatyczka przepowiedziała upadek Germanii i zniszczenie Berlina.

https://www.fronda.pl/a/niesamowita-wizja-dla-polski-mistyczki-teresy-neumann-w-jezyku-polskim-beda-gloszone-najmadrzejsze-prawa,61120.html

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
4 kwietnia 2019 14:09

Powinnam była poszukać danych w temacie gdzieś indziej, bo we Frondzie, jak to w kolorowym pisemku, wszystko jest "niesamowite" i odpowiednio podlane sosem sensacyjnych dodniesień.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 4 kwietnia 2019 12:22
4 kwietnia 2019 14:26

Od strony industrialnej - Niemcy wdrażają projekt Program Niemiecki: Przemysł 4.0, taka sobie kopia chińskiego Made in China 2025. W tym programie są ukryte dwa elementy - wprowadzenia do gospodarki interwencji państwa na wzór Chin oraz drugi element wprowadzenia najnowszych technologii w sześciu branżach gospodarki: w przemysłach maszynowym, elektrotechnicznym, motoryzacyjnym, chemicznych oraz rolnictwie i branży IT. Właśnie po tak drenują ekonomicznie UE by mieć na inwestycje w zacofane branże.

Od strony społecznej – jest problem demograficzny [stąd i dopuszczenie do emigracji] oraz ideowy.  Niemcy są na czele postmodernistycznego pochodu i zapałem ponad przeciętnym wdrażają wszelki nowinki lewactwa. Elity rządzące dobrze sobie zdają sprawę że to osłabia tkankę społeczną ale czy oni o nią dbają. Będąc na czele postępu są już czyści od zbrodni III Rzeszy. W tym rozumieniu rola episkopatu Niemiec jest jasna – idąc na czele postępu w KRK wpisują się w ochronę projektu IV Rzeszy.

Część elit niemieckich np. arystokracja przez AFD – dokonuje krytyki planu budowy IV Rzeszy i nie że jest to krytyka z pozycji wyrosłej z tradycji katolickiej ale z punktu docenienia braku tej tradycji nawet w formie resztkowej.

Niemcy dodatkowo funkcjonują w pewnym otoczeniu międzynarodowym np. są obecnie w interakcji z USA, tylko pytanie czy ta przedwczesna konfrontacja nie jest wynikiem działań Anglosasów którzy ich prowokują do działań. W tej właśnie prowokacji istotna rola odgrywa agresja kulturowa i celowe projekty.

I tu jest jeden z przykładów niemieckiej sprzeczność – by budować na nowo imperium potrzebują innowacji w inżynierii ale degradują społeczeństwo jakościowo i to to które ma dostarczyć inżynierów.

Taki jest zatruty owoc pracy Bismarcka – sprusaczył Niemcy i nie ma tej wewnętrznej różnorodności kultur potrzebnej dla funkcjonowania społeczności w okresie zagrożenie. [ U nas Berlin doprowadza do takiego wewnętrznego skłócenia że wycinane są więzi i wartości społeczne podstawowe – czyli nie będzie już możliwa rozmowa jak Polak z Polakiem bo Polactwo jest tylko polskojęzyczne].

Dlaczego w Niemczech odrzucono Benedykta XVI bo jest on przedstawicielem tradycji katolickiej i idei kościoła powszechnego a ta tradycja i idea jest wrogiem każdego imperium.

Bo dla obecnych elit IV Rzeszy w budowie nie jest istotne czy imperialną flagę [niebieską z gwiazdami] na rubieżach stawia transgenderowy żołnierz czy islamski kontraktowy najemnik – istotą jest stan posiadania. A ideologia gender jest uważana że może być równie skuteczna jak nazistowska w nowy ustroju totalitarnym IV Rzeszy.

Z perspektywy historii nie ma żadnego zagrożenia Niemieckiego bo od czasów protestanckich każda następna Rzesza mu się zwinąć a upadając oddaje Słowianom ich posiadłości [ przykład Czeski upadła II Rzesza odzyskali królestwo upadła III Rzesza wysiedli Niemców Sudeckich – jak upadnie IV Rzesza to jedyny problem czy nie pokłócimy się o Miśnię i Łużyce]

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Nieobyty 3 kwietnia 2019 22:12
4 kwietnia 2019 18:40

I przypomnę coś co Rammstain w teledysku przemilczał – wojna trzydziestoletnia jaki straty w potencjale ludzkim ona spowodowała. Ta wojna przeorała Niemców w swej świadomości i wypaliła piętno potrzeby uległości władzy oraz zwycieżcy.

No właśnie. Wojna trzydziestoletnia przeorała świadomość Niemców, a wielka wojna północna (1700 - 1721) przeorała polską świadomość. Tak mi się skojarzyło.

Od lat jestem gorącym zwolennikiem powrotu wielu domów na trony królestw Niemieckich np. Bawarii, Saksonii itp. Tak Bóg daje – odzyskali Lechici Gniezno spod Germnaskiego buta po I wojnie a po II wrócili do Gdańska i Szczecina. Poczekamy wróci mowa słowiańska pod Hamburga i Połabie będzie Słowiańskie.

Nie wiem, czy istnieją jeszcze jacyś Wettynowie czy Wittelsbachowie. Ale kiedyś, jako taki średniej jakości dowcip, postulowałem, by Kingę Dudę wyswatać ze Zvonimirem Habsburg-Lotaryńskim ;) . Co by to dało? Teraz nic, ale w przyszłości...

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @Starybelf 4 kwietnia 2019 18:40
4 kwietnia 2019 18:48

Może to byłaby zemsta za odmowę ręki św. Jadwigi Habsburgowi.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Starybelf 4 kwietnia 2019 18:40
4 kwietnia 2019 20:15

Wettynowie - mają pewne problemy kto jest głową domu bo Maria Emanuel Saski zmarł bezpotomnie . Swego czasu otworzył złotnik z Nowego Sącza regalia Kazimierza Wielkiego. Była nawet słynna konferencja w Lubowli.

Dom Habsbursko-Lotaryński – przed wojną był przymair do linii cieszyńsko żywieckiej no ale to tylko nominalna nazwa że to Habsburgowie.

Franciszek Bonawentura Wojciech Maria Wittelsbach - król Bawarii oraz jakobicki pretendentem do tronu Anglii, Francji Szkocji i Irlandii no i Cypru oraz Jerozolimy. I niech najpierw tam Wittelsbachowie tron obejmą.

Szukajmy innej dynastii katolickiej.

Swego czasu kto się rozpisywał o znaczeniu małżeństwa Kaczyńskiego i Tymoszenko i jak ta od tego uciekła.

Panna Kinga Duda – niech sobie życie układa i niech na rady rodzica uważa, bo tatuś po 45 minutach z Złotą Panią Kanclerz – wetem zdradził miliony polaków to jak na córkę i je dobro będzie zważał.

zaloguj się by móc komentować

syringa @Danae 3 kwietnia 2019 20:25
4 kwietnia 2019 21:00

Szkoda!

Lubilam Pania czytac

TO milo miec do czynienia z profesjonalistka -choc ja slucham inny typ muzyki...

ALe bez muzyki nie da sie zyc.

PS.    Ja tez nie wiedzialam ze Ramstein istnieje!

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 3 kwietnia 2019 22:33
4 kwietnia 2019 21:27

Oni nie tylko kupują mieszkania -bo to byloby pół biedy (ulubione jest Swinoujscie -bo bliżej i wygodniej dojechac.) Zreszta chyba jeszcze więcej kupuja Skandynawowie .

Oni kupują ziemię i coraz więcej ziemi! (zresztą Holendrzy tez -ale ci na produkcję).

I to jest najgorsze -powoli rozwikłuję (co za słowo -czasownik niedokonany powtarzalny)- jakimi metodami. A wlasność -to wlasnosc!

"Heimat" -nie, bo iluż Ńiemcow mogło pochodzic z Kolberg.

TO poczucie bezpieczeństwa , tasniość-

I NIE CHCĘ MYŚLEĆ, ze działa jakaś "Komisja Kolonizacyjna" -jak w XIX w. , ktora to finansuje!                              (Choc chyba nie: NIemcy mają najwyższą średnią w EU oszczędnosci w bankach. Lokowali je zagranicą (opodatkowanie) ale gdy  wybuchla afera ze 3 lata temu -...może kupują mieszkania Zresztą oni są pragmatyczni-CZEMU PRZY OKAZJI NIE ZAROBIC? - tam roi sie od ogłoszeń o wynajmie mieszkań nad morzem

zaloguj się by móc komentować

syringa @qwerty 4 kwietnia 2019 10:25
4 kwietnia 2019 21:40

A ja mam piekne dwujęzyczne wydanie z 1981roku w tlumaczeniu Anny Kamieńskiej i z piękną przedmową Ks Jana Twardowskiego gdzie "stoi" właśnie tak .

"WAM KRAKOW" -bah -i wszystko jasne!

zaloguj się by móc komentować

syringa @sigma1830 4 kwietnia 2019 14:03
4 kwietnia 2019 21:53

Tak.

Mam duzy szacunek do niej

Prepowiedziala tez polskiego Ojca Sw.

zaloguj się by móc komentować

darkside @krzysztof-laskowski 4 kwietnia 2019 13:32
4 kwietnia 2019 23:24

Przepraszam, czy mógłby Pan rozwinąć temat "mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim", tj.: krótki rys historyczny i genezę symboli? 

Pytam, bo jak pamiętam z dzieciństwa, to czułem się dziwnie bardzo obco na tych mszach, i dzisiaj mam obawy, czy ktoś przeciwny Ofierze Jezusa Chrystusa ten rytuał wprowadził do Kościoła Katolickiego (niekoniecznie chodzi tu o człowieka). 

Spokojnie mogę parę miesięcy poczekać, bo już jestem przyzwyczajony do tego od czasu, gdy rotmeister, ponad rok temu obiecał mi jakąś notkę na ten temat, jeszcze na corylus.pl. Oceniam, że Pan też jest w stanie coś sensownego napisać o tym rycie. 

Pozdrawiam 

zaloguj się by móc komentować

umami @pink-panther
5 kwietnia 2019 01:39

Tu jest interpretacja "historyczna" okiem rosyjskim i po rosyjsku. Są też obrazki.
РЕАКЦИЯ Rammstein - Deutschland! О ЧЁМ КЛИП? ОТСЫЛКИ и СЕКРЕТЫ!
https://www.youtube.com/watch?v=RGGhfHjQuio

zaloguj się by móc komentować

umami @pink-panther
5 kwietnia 2019 01:54

A tu chyba najlepsza jaką widziałem (a obejrzałem w sumie 4), też po rosyjsku. Można w ustawieniach wybrać napisy rosyjskie, bo gość szybko gada i nie zawsze go można zrozumieć, ale można też wybrać automatyczne tłumaczenie.

Тёмная сторона Солнца | 'Deutschland', Rammstein (czyli Ciemna strona Słońca — Deutschland)
https://www.youtube.com/watch?v=7hdSBOViGIU

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @pink-panther
5 kwietnia 2019 14:40

Przepraszam wszystkich, ale od wczoraj od popołudnia administrator miejskiej sieci internetowej zmienał jakieś ustawienia, więc nie miałam połączenia  i musiałam pójść z ustrojstwem, żeby mi na nowo skonfigurowali. Trochę to trwało

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 4 kwietnia 2019 13:32
5 kwietnia 2019 14:54

NIe dźwigam tego intelektualnie w tej chwili. Może późną nocą albo jutro. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 4 kwietnia 2019 13:48
5 kwietnia 2019 14:55

Im bardziej się analizuje tę piosenkę, tym bardziej widac, że "projekt Rammstein" był mocno pilotowany.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 4 kwietnia 2019 14:09
5 kwietnia 2019 14:56

Dzięki za linka. Dobrze sobie czasem przypomnieć.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 4 kwietnia 2019 14:26
5 kwietnia 2019 14:58

Świetne "proroctwo" na koniec. Jestem za. Co do reszty, to widac, że oni się trudza i trudzą a w końcu przychodzą Brytyjczycy i im całą zabawę kończą przymusowo.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @umami 5 kwietnia 2019 01:39
5 kwietnia 2019 14:59

Bardzo rozwojowa interpretacja, podobnie jak ta poniżej. Zwłaszcza te  "sześć grzechów głównych" ( z siedmiu).MUszę sobie jeszcze raz obejrzeć. Rosjanie bardzo uważnie monitorują historię Niemiec i czasy współczesne.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 5 kwietnia 2019 14:58
5 kwietnia 2019 15:13

Ja mysle ze nie bedzie o co kłócić.

ZOstanie Polska (moze nie cala?) i nic poza tym (w Europie)

A gdzie indziej? nie wiem

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @umami 5 kwietnia 2019 01:54
5 kwietnia 2019 15:27

Dzięki za namiar. Jest kilka ciekawych wątków. Ponieważ znajomość rosyjskiego taka sobie to posmakuję razy kilka.

Walka na pięści uzbrojne w kastety. Kiedy to miało miejsce? Republika Weimarska czy koniec XIX wieku jak stara się co poniektóry w D wywodzić. Istotna jest chronologia. Stawiam na Republikę. Potyczki między gangami politycznymi. To nawiązanie w wideo do wąsika Adolfa z czasów Wielkiej Wojny przekonuje. Kastet 'nazi' kontra dwa kastety 'sozi'. Narodowi socjaliści kontra dwa gangi międzynarodowych socjalistów [komuniści i socjaldemokracja]. Bankierzy obstawiają. Jest fun.

Lawa ostyga. Intensywność burzy mózgów w sieci maleje. Czekamy na następne metalowe wstrząsy nowego wideoklipu? Publiczność wypada zabawiać.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 5 kwietnia 2019 14:58
5 kwietnia 2019 15:34

Teraz chyba bardziej Amerykanie, ale na jedno wychodzi.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Nieobyty 4 kwietnia 2019 14:26
5 kwietnia 2019 15:40

W końcu Prusacy to genetycznie Słowianie, tyle że niemieckojęzyczni.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Nieobyty 4 kwietnia 2019 11:48
5 kwietnia 2019 15:55

Nie ma już w Niemczech katolicyzmu, w każdym razie nie stanowi on żadnej istotnej siły społecznej, ani politycznej. Tamtejsi biskupi miotają się, zatem jak ryba bez wody. Nie wiedzą, czy mają iść razem z protestantami, czy tworzyć coś nowego lokalnie. Opcja pójścia za Ratzingerem nie wchodzi w grę, bo oznaczałaby exodus. Musieliby zrobić kościół niemiecki na uchodźctwie, jak my mieliśmy rząd w Londynie swego czasu.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Grzeralts 5 kwietnia 2019 15:40
5 kwietnia 2019 19:05

Precyzyjniej - elity pruskie to mieszanka potomków Albrechta Niedzwiedzie oraz elit plemion pruskich które kolaborowały z Krzyżakami oraz wynarodowionych elit Połabiań - warstwy niższe to  zniemczeni Słowianie i da Bóg odwrócimy skutki setki lat niewoli Połabian.

Co do Niemieckiego katolicymu - jego upadek to zasługa pasterzy tego kościoła ich pysznej postawie wobec Rzymu gdy papieżem był Słowianin i zaangażowania w nurt modernizmu. Tam był jeszcze jedne ciekawy epizod feminzacja parafi te wsztystki asystentki oraz nadmiar uprawnień dla rad parafi z aktywnymi paniami i jest efekt nawiedzone niemki które uzurpowały sobie rolę księdza w parafi sprowadził duchownych nie do przewodnika a urzędnika.  Tu jest problem wsparcia niemieckiego kościoła duchownymi  z innych kościołów ich o ile nie są modernistami orzucają panie rzadzące parafiami. Biskupi niemiecy własnie  z powodu pychy nie przyznają się do błędu  i dlatego zanurzeni w bagnie stoją przed wyborem drogi złej lub jeszcze gorszej  - jedyne wyjście to zwrot o 180 stopni i powrot do tradycji ale tego nie zrobią.  Bóg ich za  to osądzi a i piekło trzeba kimś wybrukować.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 5 kwietnia 2019 14:58
5 kwietnia 2019 19:20

przychodzą Brytyjczycy i im całą zabawę kończą przymusowo.  - tu bym jeszcze poczekał bo Państwo Środka ma do wyrownania rachunki za wojny opiumowe. Taki mały prognostyk po rozmowach Chińsko Niemieckich ze stycznia jakoś bretix lekko zboczył z kursu obranego przez Londyn. Cóż najbardziej interesujące jest jednak to co uzgodnił Berlin z Telwiwem względem niemieckiego protektoratu Wisły i Warty. Przypuszczam że na coś Berlin nie wyraził zgody i odpalono projekt z teledyskiem ot taka wymiania uprzejmości.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 5 kwietnia 2019 15:34
5 kwietnia 2019 19:28

Zapewne tak, ale z tyłu zawsze można wyczuć Brytyjczyków, bo to oni są równie mocno zainteresowani stawianiem Niemców do pionu.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 5 kwietnia 2019 19:20
5 kwietnia 2019 19:31

 O Chinach aż się boję wspominać, żeby mnie za chińskiego agenta nie wzięli:))) Oczywiście sprawa "otwartego rachunku" po wojnach opiumowych jest nadal aktualna.  A Chinczycy mają długą pamięć. Trzeba kupić nie tylko czipsy i kolę ale i jakieś większe zapasy soli, cukru, świeczek i zapałek:)))

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 5 kwietnia 2019 19:31
5 kwietnia 2019 19:46

Usiądzmy w dole rzeki i wyczekujmy aż spłyną ciała naszych przeciwników.

Co do zapasów soli, cukru, świeczek i zapałek - gdzieś na sieci były wspomnienia uczestnik wojny domowej w Jugosławie i jego przemyślenia z życia cywial w takim konflikcie - to jest realne doświadczenie a nie bajki prepersów. Zatem jak pamietam przydatne są nie zapałki a zapalniczki.

zaloguj się by móc komentować

Pioter @pink-panther 5 kwietnia 2019 19:31
5 kwietnia 2019 19:51

Proponuję obejrzeć film chiński film Dragon Blade z 2015. Tam jest przedstawiona oferta Chin dla Europy. I wytłumaczona łopatologicznie na europejskiej symbolice.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther 5 kwietnia 2019 14:55
5 kwietnia 2019 21:56

Takie pilotowanie wskazuje na poważnych graczy przy stole z tortem globalnym, karty wstępu bardzo znakowane a widzowie zza płotu po czasie spisują wątki, które się splatają i snują opowieść o  "La Guerre occulte. [Juifs et Francs-Maçons à la conquête du monde.]"

W języku Dantego a w tłumaczeniu J. Evoli podtytuł powala ... DELL'ATTACCO  EBRAICO-MASSONICO ...

W nas interesującym wideoklipie za dużo jak na kilka minut odniesień mrocznych, skrytych czyli okulistycznych. Gały wyłażą. Szczena opada.

Charakterystyczna scena z mnichami w czarnych habitach [benedyktyni] a pod stołem akwarium przewalających się grubych ryb w maskach. Na gruncie europejskim trudne do załapania ale na takim kontynencie USA, gdzie pono Rammstein!  bardzo popularny, toż to przetkane z tematów szeptów i krzyków minionych miesięcy gdy sporo było o pizza-gate, #meetoo i innych ulotnych odniesieniach. Ta scena na prochu zza wiekiej wody wyrosła i sprofilowana dla konsumentów przywykłych do szybkich sekwencji.

Zagwozdka pozostaje. Kim jest ta czarna Królowa i jej Szejściu Rycerzy ? Ostatnie sekundy przed finalnym ENDE.

zaloguj się by móc komentować

syringa @Nieobyty 5 kwietnia 2019 19:05
5 kwietnia 2019 22:50

Myslę że jest jeszcze jedna przyczyna:  Kirchensteuer.

I tym bardziej kapłan jest urzędnikiem na pensji. Bóg nas uchronil przed tym - i polski Kościół ma sie wcale dobrze i za najgorszej nawet biedy -budował swiątynie. DLa mlodszych: cement i matrerialy budowlane byly na kartki ! (GOraco polecam 4 grube tomy wspomnień Ks Bpa TOkarczuka)

zaloguj się by móc komentować

syringa @Danae 5 kwietnia 2019 19:18
5 kwietnia 2019 22:56

Mam nadzieję -i cieszę się.

...dzis -w ramach rekompensaty  przesluchalam sobie C. Bartoli "Sacrificium" DObrze robi na nastrój

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Pioter 5 kwietnia 2019 19:51
5 kwietnia 2019 23:35

Bardzo ciekawe. Może ktoś napisze osobną notkę? 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @syringa 5 kwietnia 2019 22:56
5 kwietnia 2019 23:36

Świetna myśl 

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Danae 3 kwietnia 2019 20:25
6 kwietnia 2019 09:49

psy szczekają karawana jedzie dalej - odwrotność [anagram] do tej sytuacji; to, że chamy świat zdobywają wiemy doskonale ale nie należy do tego przykładać żadnej wagi/uwagi; pzdr i warto mieć 'grubą skórę' układy odniesienia do własnych zachowań wybieramy samodzielnie i nikt nam ich narzucać nie będzie, nikt

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @smieciu 2 kwietnia 2019 23:32
6 kwietnia 2019 22:20

Mamy więc ... śmiałych gości z Czerwonej Frakcji, wszystkich bez wyjątku białych, przeciwstawionej kobiecie... Murzynce. Przekaz jest więc jasny.

Zasoby osobowe pierwszej generacji RAF. W czołówce Andreas B. i Ulrike M. Transgresja seksualna wokalisty Tila L. Komentatorzy w D pitolili, że to w Ulrike, Ulrike Meinhof wciela się Til. Eh tam. Jeden z komentatorów wrzucił, że Andreas Baader miał fioła na punkcie damskich fatałaszków i nakryty został przez policję gdy ciuchy miał kobiety. Wyczulonym stróżom prawa rzuciły się bowiem w oczy niewygolone nogi owej osoby. Takie ostre przełamanie stylu jak u wokalisty i owłosione kończyny dolne. Małpi wdzięk z tego wynika, gdy facet grubej kości zgrywa filigranową Ulrikę M. To tylko sekundy trwająca farsa.

A kółko w nosie u wokalista nie kryje czasem jakiegoś przesłania? Była dziesięsięcioleci temu kilka pozycja książkowa "Der Nasenring" prawicowego autora. Czy ówczesna krytyka elit erefenowskich nie została twórczo wykorzystana? Holywood przecież potrafi!

 

Jest jeszcze inna osobliwa scena, wywrócony policyjny radiowóz a koktajl 'Molli' dokonuje reszty. Komentatorzy podpowiadają: Berlin 1.5.1987. Czas przeszły dokonany.

Berlin cieszy się sławą zadym ulicznych. Czy obecna ekipa w Berlinie [zaliczana do frakcji atlantyckiej (gang Hilarzycy)] będzie miała odpalone barykady pierwszego maja przez Populistyczny Front Wyzwolnia? Potencjału tam sporo. Nie trzeba sprowadzać z innych krajów.

Ta Murzynka. Uosobienie ... ? Na ten przykład gdy prowadzi owczarków rasowych pięć a za jej plecami pięciu wytresowanych antyterorystów. 'Die Schwarze Sonne' jak podpowiada rosyjski komentator? 'Czarne Słońce' przenosi w obszary obce fasadzie Oświecenia a zarazem wywodzące się z jego zakulisowego jądra ciemności. Nihilizm. Mi podchodzi ta sekwencja protezy cyfrowej  '5 1 5'. Tu skrywa się ezoteryczna transgresja.

zaloguj się by móc komentować

klon @pink-panther
26 kwietnia 2019 23:41

Kto by za tym nie stał, "ruszamy" w trasę! Po kasę!
:-)
 

 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther 3 kwietnia 2019 11:54
14 maja 2019 14:18

...najkrótsza lekcja historii Niemiec (9 min 22 sekundy)...

Aby ogarnąć 'najkrótszą lekcję historii' należy najpierw zajrzeć co skrywa się w księdze Esther pod sympatyczną protezą 9:22.

https://www.bibliacatolica.com.br/biblia-tysiaclecia/ksiega-estery/9/

Od dzisiaj ruszyła druga fala obróbki publiki? Dokładnie od godziny 00:01 [jakie wyczucie zegara].

Rammstein!   Deutschland!    Ein Meisterwerk!?

Tak dla ocucenia ospałą niemieckojęzyczną publikę wrzucili do sieci niemieccy syjoniści ze stajnii Springera, jako wprowadzenie przed piątkowym bombardowaniem, przyczynek pod skrytym tytułem Finis Germania.

https://www.welt.de/kultur/article193422315/Finis-Germania-Rammstein-das-neue-Album.html

Ten wideoklip to specyficzny 'Inside jokes'. Bez 'tradycji' nie rozbierzesz. Na germańskim guanie to nie wyrosło.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować