-

pink-panther

Polska - jądro ciemności i żerowisko czyli Wienia Kantor i pani Deech.

Wczoraj obejrzałam wyciągnięty z archiwów TVP film Sylwestra Latkowskiego o pedofilii z Dworca Centralnego czy raczej o tym, jak organa ścigania RP NIE walczą z pedofilią. Bardziej zresztą ten film wysłuchałam niż oglądałam. Najbardziej wstrząsające było to, że okazuje się, iż wydziały Policji Państwowej wyspecjalizowane w ściganiu prostytucji nieletnich i pedofilii jeśli nawet były, to w ostatnich latach ograniczano im budżety albo je likwidowano.

 

Druga sprawa to procesy przeciwko prominentnym pedofilom ciągnące się „na przedawnienie” oraz podły los męskich prostytutek, które w wieku lat 35-40 lądują jako bezdomni, często uzależnieni od narkotyków albo psychiczni – po tym, jak w wieku lat 10-12 zostali „złowieni” na „pigalaku” warszawskim.

Z filmu wyziera klimat ogólnego znudzenia, bezradności, niemożności i przekonania praktycznie wszystkich uczestników tego dramatu, że „to nic takiego” i generalnie nie ma o co kruszyć kopii.

Dopiero rozmowa Sylwestra Latkowskiego z mężczyzną, który zdecydował się zeznawać jako wieloletnia ofiara pedofilii ale niestety również prostytutka męska bezdomna, bez środków do życia i bez przyszłości rzuca światło na to, jak się otworzyło to inferno.

Mężczyzna pochodzi z jakiegoś małego miasteczka z Dolnego lub Górnego Śląska , gdzie zlikwidowane zostały zakłady przemysłowe i miejscowa ludność straciła środki utrzymania. Nie wszystkie rodziny radziły sobie z tą katastrofą. Nie wszyscy umieli wyjechać i zarobić. Nie wszystkie rodziny były odporne na telewizyjne pokusy reklamowe, że „musisz to mieć teraz”.

 

I ruszyła do Warszawy i Berlina, Wrocławia , Gdańska czy Krakowa czyli tam, gdzie pojawiło się nagle wielu mężczyzn , praktycznie jawnie, z kasą i apetytem na młode ciała.

 

Nikt tego zjawiska nie badał, ale ciekawe, jaka jest korelacja między pojawieniem się wielkiego bezrobocia i prostytucją nieletnich.

 

To się tliło i za komuny i symbolem tego była „akcja Hiacynt” ale dopiero rozwalenie w ciągu 10 lat ok. 4 mln miejsc pracy w przemyśle wywołało prawdziwy boom w nowej nieznanej dotąd gałęzi: agencji towarzyskich czyli potocznie burdeli i na boku dla „koneserów” dziewczynki i chłopcy z podstawówek sprzedający się za modne ciuchy czy kolację i nocleg. Lub mali zbuntowani uciekinierzy z domu i lądujący na Dworcu Centralnym bez pieniędzy i bez adresu członka rodziny czy znajomego.

 

Mięło 20 lat a organa ścigania i politycy nie zrobili dokładnie NIC aby zjawisko to zlikwidować. No bo niby jak policja ma likwidować bezrobocie i jego skutki czyli alkoholizm i przemoc w rodzinie bez dochodów i bez ostrych zasad moralnych.

 

Minęło 20 lat i nikt nie zadaje pytania, co się dzieje z chłopcami i młodzieńcami, którym stuknęło lat 40 a ostatnie 25 lat upłynęło im na świadczeniu usług seksualnych, życiu z dnia na dzień , bez stałego dachu nad głową i bez zawodu i bez uprawnień emerytalnych. To nie jest duża grupa osób, ale ona jest.

 

I wg mojej całkowicie błędnej teorii spiskowej ktoś, , kto przez lata obserwował a może i sterował tym zjawiskiem, podjął określone decyzje. Że można ich wykorzystać „ten ostatni raz” . A oni oczywiście potraktują „ofertę” jako ostatnią deskę ratunku.

 

Ja się absolutnie mylę, ale zastanawia mnie fakt, iż nie są ujawniane pełne życiorysy i droga życiowa mężczyzn, którzy mając lat 40-50 nagle ostatnio zaczęli sobie przypominać, ze w wieku lat 10, 12, 15 „byli ministrantami” i „byli molestowani przez księdza”.

 

A wystarczyło ruszyć sprawę prałata ks. Jankowskiego i jego rzekomej „ofiary” czyli mężczyzny, który oskarżył go w roku 2004 o wykorzystanie seksualne. Okazuje się, że oskarżył też o gwałt w hotelu Sheraton w Warszawie prominentnego polityka SLD. I wtedy media ujawniły , że był on „prostytutką męską” ( w domyśle – nieletnią) i konfabulował. Oraz trzykrotnie lądował w szpitalu psychiatrycznym.

 

Od roku 2004 minęło lat 15 i nie wydarzyło się praktycznie nic poza głośnym „obalaniem pomnika” ks. Jankowskiego. No i odkrywczym filmem braci Sekielskich, którzy „odkrywając pedofilię w KK” zapomnieli ujawnić, że trzech czy czterech „krzywdzicieli dzieci” było tajnymi współpracownikami SB.

 

No i państwo w całym swym majestacie zerwało się do boju na 2 tygodnie przed wyborami do EU i ogłosiło, że „zaostrza kary”. Kary oczywiście można i trzeba zaostrzać, ale co ze skutecznym ściganiem WSZYSTKICH pedofilów a nie tylko tych z jednej „grupy zawodowej” w dodatku ze wskazaniem, żeby „Kościół płacił”. Najlepiej dużo. Tak dużo, żeby go szlag trafił.
 

Czy w tym jądrze ciemności nie ujawnia się nam przypadkiem „program emerytalny dla byłych prostytutek męskich”, wykorzystywanych na różnych „pigalakach Krakowa, Wrocławia, Warszawy czy Gdańska” , gdzie policji nikt nie uświadczy a wszyscy i tak wiedzą, co tam się dzieje.

Sekielski pokazał kilku pedofilów w sutannach na ponad 30 tysięcy księży katolickich działających w Polsce czyli 0,0001% i media grzeją się od miesięcy.

 

A „pigalaki” Krakowa, Warszawy i Gdańska z „kanałem eksportowym do Berlina” działają sobie w najlepsze nie niepokojone. Referaty policji ds. prostytucji nieletnich istnieją w teorii albo nie ma ich wcale a sądy wydają wyroki w zawieszeniu lub ciągną sprawę do przedawnienia.

 

Państwo , które przez 28 lat i dłużej NIE chroniło najmłodszych swoich obywateli przed wykorzystaniem, wykluczeniem, a nierzadko i chorobą i śmiercią i porwaniem w nieznane(sp rawa Jugendamtów) to państwo niepotrzebne. Nie mające racji bytu. I idealny cel do ataku. Na każdym polu.

A skoro nie broni się nawet dzieci czyli „przyszłości narodu”, to dlaczego niby ma się bronić mienia.

 

Tu prawo nie działa, więc można nawet wysmażyć w obcym państwie ustawę o „mieniu bezspadkowym w Polsce” a reakcja tutejszych politycznych elit jest mniej więcej taka jak w sprawie „Dworca Centralnego”. Sprawa przykra ale jakoś to będzie.

 

"Jakoś" nie będzie bo już w dobre francuskie, niemieckie, włoskie, brytyjskie a i amerykańskie ręce” poszły całe branże. Nawet Japończyk się pożywił na firmie Wedel.

 

A teraz otwiera się kolejna odsłona jumy, tym razem „na ofiarę Holocaustu”. Nie żeby wcześniej jakiś zaprzyjaźniony na ten przykład z panem prezydentem Kwaśniewskim Wienieczka Kantor z Moskwy , ostatnio występujący jako Mosze Kantor , nie dostał po cenie mocno promocyjnej udziałów w całej branży nawozowej ostatnio zwanej „Grupa Azoty”.

 

Wienieczka Mosze Kantor wcale nie jest „ofiarą Holocaustu” i chyba nikt z jego rodziny, ale za to odnalazł się w odpowiednim momencie blisko pana Jelcyna (wraz z Larrym Summersem z USA) i wykroił sobie za 300 tysięcy USD 35% udziałów gigantycznym kompleksie nawozowym AZOT i (zmienił nazwę na ACRON) pod Moskwą oraz przedsiębiorstwo państwowe –stadninę koni , ładnych parę hektarów też pod Moskwą w błyskawicznym tempie został „mniejszym oligarchą” czyli wycisnął z byłego państwowego mienia ZSRR jakieś 3 mld USD.

 

A ostatnio jest przewodniczącym Europejskiego Kongresu Żydów i ma paszport szwajcarski i izraelski.

 

Źli ludzie mówią, że do tego zaangażowania społecznego, w które wkłada własną kasę w roli „filantropa” zmusiły go nieprzyjemne klimaty po ujawnieniu faktu, iż jego dwie firmy zarejestrowane w off-shorach a konkretnie firmy „Isofert Trading INC oraz „Transchem Inrnational INC” są wymieniane w związku z aferą sprzedaży 18 rakiet X-55 przez Ukrainę do Iranu i Chin. Te rakiety były produkcji rosyjskiej i mogły latać na odległość 3000 km. Transakcję nakręcali „dwaj biznesmani rosyjscy” a firmy Kantora są wymieniane jako „pośredniczące”.

Źli ludzie podawali wtedy także info, że pan Kantor , już wówczas Moshe Kantor był w okresie od kwietnia 2005 do 2007 „społecznym doradcą Wiktora Juszczenki” akurat wtedy prezydenta Ukrainy.

Można jeszcze dorzucić, że pan Kantor w 2005 r. zaszczycił swoją obecnością Polskę aby wziąć udział w obchodach okrągłej rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz, w której uczestniczył sam pan Władimir Putin. Pana Kantora przyjmowali wtedy nie tylko chlebem i solą pan Buzek i pan Kwaśniewski.

 

W sprawie rakiet było śledztwo prokuratorskie na Ukrainie, Szef FSB Ukrainy pan Turczynow skierował w styczniu 2005 r. stosowne pismo do swoich przełożonych a w piśmie tym padają takie nazwy firm jak właśnie Isofert Trading INC, Tranchem International INC ale też Far West Ltd (Szwajcaria) i Dilligence Ltd (USA) oraz EMM Arab Systems LTD (Cypr) oraz parę innych.

 

Dla pana Kantora skończyło się to na przesłuchaniu na lotnisku Ben Guriona w Tel Avivie.

 

Bogatemu wolno więcej? Niekoniecznie. Ale w przypadku Moshe Kantora chodziło o jego bardzo wzmocnioną wówczas pozycję na „dworze moskiewskim” czyli u pana Putina po tym, jak jego „memoranda” pomogły skutecznie rozwalić prokuraturze i sądom grupę Yukos , której jednym z właścicieli był Chodorkowski, konkurent Władimira Putina w wyborach prezydenckich. Który to Chodorkowki oskarżył Putina publicznie o korupcję.

 

Dzięki „memorandom” Kantora w dniu 25 października 2003 r. Michaił Chodorkowski został aresztowany a w maju 2005 r. został skazany na 9 lat kolonii karnej. A przyjaciel i patron Kantora oligarcha Michaił Friedman właściciel Alfa Banku oraz biznesów naftowych kooperujących z brytyjskim BP – zarobił parę groszy.

 

Wojna z Chodorkowskim i afera z rakietami do Iranu to były sprawy więcej niż kontrowersyjne dla środowisk żydowskich i , jak mówią niektórzy, np. portal worldjewishwoices.wordpress.com, bystry pan Kantor w 2006 r. założył tzw. European Jewish Fund ( EJF)(Europejski Fundusz Żydowski) akurat na rok przed tym, jak wystartował do prezydentury w European Jewish Congress.

Od tej pory „walczy z antysemityzmem” na lądzie, morzu i w powietrzu a głównie w mediach i „na dworach królewskich Europy”, w czym pomaga mu grupa szlachetnych ludzi z Polski , w tym pan Kwaśniewski , pan Bil i pan Rafał Pankowki, który mu pisze „raporty o antysemityzmie w Polsce”.

Poczesne miejsce w tych raportach i akcjach pana Kantora zajmuje od co najmniej roku 2012 r. jako główny „czarny charakter i wróg ludzkości” słynny „Father Rdyzyk” oraz demoniczne Radio Maryja.

 

Ataki Moshe Kantora na Ojca Dyrektora i Radio Maryja pozostają zupełnie bez związku z faktem, że to głównie Radio Maryja dało szansę obrony Zakładów Azotowych Tarnów I Zakładów Azotowych Puławy przedstawicielom załogi i parlamentarzystom przed przejęciem udziałów przez Kantora.

 

Nie skończyło się na atakach w 2012 r. Ostatnio portal www.pch24.pl donosił, że Moshe Kantor miał w roku 2018 na jakiejś konferencji międzynarodowej (chyba w Wiedniu ) ogłosić, że „Radio Maryja powinno być rozwiązane”. Czyli mściwy i pamiętliwy.

 

A 2 maja 2019 r. i jako Przewodniczący delegacji Europejskiego Kongresu Żydów nawiedził z prezentami samego Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej JE abp Pietro Parolino. Na portalu Europejskiego Kongresu Żydowskiego jest seria zdjęć , przedstawiająca pana Kantora oraz JE abp Parolina a obok ów słynny prezent dla Papieża Franciszka czyli obraz Moise Kislinga z 1953 r. – Portrait of Father Galli”.

 

Ciekawe, czy Moshe Kantor uważą, że za obraz Moise Kislinga wynegocjuje u Papieża Franciszka – rozwiązanie Radia Maryja, które tak mu leży na sercu. I nie tylko jemu.

 

Poczekamy, zobaczymy.

 

Moshe Kantor tłucze nas medialnie rzekomym antysemityzmem a tymczasem pani Ruth Deech z domu Fraenkel wywołała prawdziwą burzę w mediach brytyjskich, izraelskich i polskich ekstrawaganckim przemówieniem w brytyjskim parlamencie, którego jest członkiem.

 

Mianowicie baronessa Deech of Kumor , jak donosi Najwyższy Czas z 16 maja br. w trakcie dyskusji w brytyjskiej Izbie Lordów na temat zdolności Wielkiej Brytanii do zwrotu dzieł sztuki zagrabionych w czasie II WW powiedzieć miała co następuje: „…„Najbardziej bezczelnym przestępcą jest Polska, która rozsiadła się na majątku trzech milionów ofiar nazistów. To jedyny kraju we współczesnej Europie, który odmówił ustanowienia systemu odszkodowań..”.

 

To nie był pierwszy publiczny atak na Polskę pani Deech w sprawach majątku , jaki się jej jakoby należy w Ustrzykach Dolnych po Moshe Fränklu, który miał być jej dziadkiem ze strony ojca. I był wg pani Deech właścicielem rafinerii ropy naftowej i kamienicy. Nie licząc kamienicy w Krakowie po babce ze strony matki.

 

W dniu 13 czerwca 2008 r. pojawił się artykuł autorstwa pani Miriam Shahiv pt.”The Baroness planning to sue Poland over lost family assets”. ( Baronowa planuje pozwać Polskę za stracone aktywa rodzinne). W artykule była informacja, że pani Deech postanowiła wynająć kancelarię prawniczą Klein & Solomon z Nowego Jorku , specjalizującą się w restytucji mienia Holocaustu aby wyprocesować od Polski owe „aktywa po rodzinie”.

 

O ile mi wiadomo, nic się do dzisiaj nie wydarzyło w sprawie „restytucji mienia Ruth Deech po rodzinie” poza tym, że w roku 2009 z Polski nielegalnie wywiozła (bez zezwolenia stosownych władz, do których się zwracała) komplet srebrnych sztućców przedwojennych , które a jakże, miały, podobnie jak rafineria w Ustrzykach Dolnych, należeć do jej dziadka Moshe.

 

Srebrne łyżki i widelce miał przechowywać „dla rodziny” sam profesor Eugeniusz Waniek , wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ur. 1906 w Ustrzykach Dolnych a w czasie wojny Żołnierz AK pseudo „Baśka”. I honorowy obywatel tego miasta , który na swoich obrazach uwiecznił wywózki ludności polskiej do Kazachstanu za okupacji sowieckiej, zbrodnie UPA i zagładę Żydów.
 

Czekał i czekał z tymi łyżkami aż dożył lat 102 i wtedy przyjechała do Krakowa pani Ruth Deech i ktoś ją miał zaprowadzić do staruszka i on w „prostej ceremonii „ ale patetycznie miał przekazać owe precjoza rodzinne pani baronessie.

 

Pani Ruth Deech opowiadała prasie brytyjskiej jak to ów „Polak” miał opisywać mnóstwo szczegółów ze swoich relacji z rodziną Fränkel i jak niebezpieczne było przetrzymywanie owych łyżek, ale zdjęcia profesora Wańka np. w swoim towarzystwie i w towarzystwie córki lub profesora Normana Daviesa, którego krakowskie mieszkanie miała nawiedzić – nie zamieściła. Albo zdjęcie jakiegoś jego obrazu na temat zagłady Żydów w Ustrzykach Dolnych.

 

Zero dowodów na temat tego, że mogła mieć jakikolwiek kontakt z nieżyjącym od 19 maja 2009 r. Eugeniuszem Wańkiem. Jest zdjęcie z jakimś młodzieńcem tajemniczym panem Marco , który może jest kuzynem profesora. A może nie.

 

Jeszcze ciekawiej jest z prawami majątkowymi Ruth Deech do rafinerii ropy naftowej w Ustrzykach Dolnych.

 

Jak donoszą portale branżowe przemysłu naftowego i portale turystyczne bieszczadzkie i portal miasta Ustrzyki Dolne, w tym mieście rafinerie ropy naftowej były dwie.

 

Jest na ten temat informacja w artykule „Szlak Naftowy –jak do drzewiej z ropą bywało” :”… Już w 1887 roku działała na terenie Ustrzyk Dolnych niewielka rafineria firmy „Wiktor Józef i S-ka” i Karola Puertza. Została przejęta przez spółkę „Mojżesz Frankel i Gerson Honig”. W 1896 roku wybudowana została przez M.H.Reicha duża rafineria, którą przejęła następnie firma „Fanto S.A.”. W 1927 roku zdolność przerobowa wynosiła 54 000 ton. W rafinerii zatrudnionych było 450 pracowników. Firma wybudowała w pobliżu przebiegającej linii duże zbiorniki, będące składami ropy….”.

 

Tak więc w Ustrzykach Dolnych działała rafineria duża Fanto S.A o zdolności przerobowej 54 tysięcy ton ropy na rok, co nie jest wielką ilością przy zdolności PKN Orlen S.A – przerób roczny 33,2 MILIONÓW ton ropy .

Mniejsza rafinerią należąca do spółki „Mojżesz Frankel i Gerson Honig” mogła mieć przerób roczny rzędu 10-20 tysięcy ton ropy. Czyli Arabia Saudyjska to była. Takich rafineryjek na terenie od Drohobycza do Krosna było kilkadziesiąt.

 

No i mały problem: Mojżesz Frankel miał wspólnika – Gersona Honiga (Höniga) , czyli nie był JEDYNYM właścicielem rafinerii, jak próbuje nam wmówić kandydatka na szejka baronessa Deech.

 

Wg baz danych genealogicznych ów Gerson Hönig, który został zamordowany lub zmarł w Ustrzykach Dolnych w grudniu 1942 r. miał pięcioro dzieci, z których przynajmniej trojgu urodziły się wnuki a wśród nich co najmniej troje przeżyło II WW.

 

Syn Moshe Mojżesz Hönig, który zginął w 1941 r. na Ukrainie miał syna dr Eliezera Höniga, który zmarł w 1955 r, w Petah Tikva w Izraeku , syn Nachman Berl Hönig, który zginął w KL Auschwitz miał syna dr Mendela Höniga, który zmarł 4 lipca 1999 r. w Tel Avivie Izrael. Była jeszcze córka Judith Isa z męża Halberstam, której syn profesor Heinrich Halberstam zmarł w roku 2014 w wieku lat 87 zostawiając dwoje dzieci.

 

Czyli drugi wspólnik miał spadkobierców , którzy dożyli do dzisiaj a chciwa baronessa dezinformuje, że dziadek Mojżesz Frankel był jedynym właścicielem.

 

A teraz zaczyna się zabawa z ustawą 447 i polską ustawą o restytucji mienia, którą zawetował Kwaśniewski.

 

Najpierw taka ciekawostka, że Ustrzyki Dolne były od 28 września 1939 r. aż do roku 1951 okupowane przez Sowiecki Sojuz z przerwą w latach 1941-1944, więc pierwszej konfiskaty mienia obywateli polskich w Ustrzykach Dolnych dokonali Sowieci, których ustawa 447 omija.

Druga sprawa jest taka, że w Ustrzykach Dolnych i okolicach grasowały oddziały UPA, które miały takie „hobi” jak niszczenie mienia „wroga” polskiego, żydowskiego czy sowieckiego.

 

Po przekazaniu Polsce przez ZSRR terenów bieszczadzkich z Ustrzykami Dolnymi w roku 1951 okazało się, że jest to spalona ziemia w dosłownym tego słowa znaczeniu. I teren bezludny.

 

Polacy odbudowali praktycznie od zera odwierty ropy naftowej w okolicy i rafinerie ale nie w Ustrzykach Dolnych. W Ustrzykach Dolnych mieściła się „centrala” firmy Ustrzyckie Kopalnictwo Naftowe odbudowującej polskie rafinerie w Bieszczadach, z czasem przeniesiono ją do Sanoka. Od 1973 r. zostało ono włączone w struktury Przedsiębiorstwa Kopalnictwa Gazu Ziemnego w Sanoku a Ośrodek Kopalń Ustrzyki został zlikwidowany. Pozostał tylko Ośrodek Kopalń Krosno.

 

No i jeszcze drobny detal z obywatelstwem ojca pani Ruth Deech. Ojciec Josef Frankel urodził się w 1903 r. w Ustrzykach Dolnych czyli w Austro Węgrzech. Jeszcze przed I WW podjął naukę w szkole średniej w Wiedniu i studia prawnicze do roku 1927 odbywał też w Wiedniu. I w Wiedniu pozostał do roku 1938. Do Wielkiej Brytanii wyjechał przez Czechosłowację i Szwajcarię w 1939 r i dotarł na jej terytorium 3 września 1939 r. Nie przyjechał do Polski w sierpniu 1939 r. żeby się zaciągnąć do armii.

 

Coś musiało być na rzeczy z obywatelstwem Josefa Fraenkela, bowiem kiedy wylądował na terenie Wielkiej Brytanii w dniu 3 września 1939 r. – został internowany w obozie w Huyton k. Liverpoolu przeznaczonego dla „enemy alien” czyli dla : obywateli wrogiego państwa.

 

Zatem Josef Fraenkel ojciec baronessy Deech był obywatelem austriackim i nie starał się po I WW o obywatelstwo polskie. Gdyby się starał i otrzymał polski paszport, to nie wylądowałby w obozie w Huyton.

 

Ciekawa historia, bo poza niemiecką wiki, która wyraźnie wskazuje na ucieczkę przez Czechosłowację z Austrii, to inni z jakichś powodów piszą, że Josef Fraenkel „uciekł z Polski”.

W Polsce być może bywał u rodziny w Ustrzykach Dolnych ale żył i pracował w Wiedniu, głównie w Światowym Kongresie Żydów i prasie syjonistycznej.
 

Jedynym dostępnym źródłem biografii Josefa Fraenkela ojca Ruth Fraenkel Deech jest artykuł autorstwa pani Evelyn Audunki pt.” Austrian Zionism in Exile: The Work of Josef Fraenkel, 1995 str. 94-103, zamieszczony w pracy zbiorowej Edwarda Timmsa I Ritchie Robertsona pt.” Austrian exodus : the creative achievements of refugees from national socialism. Edinburgh : Edinburgh Univ. Press, z 1995 r.

 

Pani Audunka urodziła się w 1964 r. w Wiedniu i tam żyje , zajmując się pracą naukową w dziedzinie środowiska Żydów austriackich syjonistów. I popełniła jeden mały artykuł o kilku znanych Żydach syjonistach wiedeńskich. Nie wiadomo, jak zbierała dane.

 

Tak więc można zrozumieć, że pan prezydent Kwaśniewski miał słuszny powód aby zawetować ustawę o restytucji mienia, która wymagała posiadania obywatelstwa polskiego w roku 1999 r. Pani baronessa z całą pewnością nie posiada obywatelstwa polskiego a jej ojciec Josef najprawdopodobniej nigdy się o polskie obywatelstwo nie starał.
 

Być może takie obywatelstwo posiadał dziadek Mojżesz, ale pewności nie ma. Daty i okoliczności jego urodzin i śmierci nie są znane. A przynajmniej pani Audunka o nich nie pisze.

 

Burmistrzem Ustrzyk Dolnych był PRZED I WW a w czasie I WW a zwłaszcza w czasie wojny polsko ukraińskiej w roku 1918-1919 – Żydzi z Ustrzyk Dolnych stanęli po stronie Ukraińców, podobnie jak entuzjastycznie witali Armię Czerwoną w 1939 r.
 

Być może jako „burżuj” został wywieziony przez Sowietów do Kazachstanu i tam zmarł. Ale to tym bardziej dowodzi, że w takim przypadku nie jest ofiarą Holocaustu w rozumieniu, jakie nadają temu terminowi historycy i politycy Zachodu.

 

Dlaczego o tym piszę. Oto odrzucono projekt ustawy anty-447. Dzieje się to w atmosferze gorączki przedwyborczej i każdy chce coś ugrać. I jakoby „po wyborach” to dopiero będzie „klimat”.

 

Nie będzie, bo nagonka na Polskę trwa już od dekad i mimo, że mienie prawowitym spadkobiercom jest oddawane w trybie „zwyczajnym”, to jest spora grupa zdeterminowanych prominentnych przedstawicieli środowisk żydowskich, nie tylko amerykańskich, którzy nie mają dokumentów i dowodów na prawa do mienia w Polce ale mają CHĘCI i z dużym talentem aktorskim mogą zagrać rolę „jedynego potomka uprawnionego do rafinerii” – na Oscara.

 

Na przykład baronessa Deech do nieistniejącej rafinerii w Ustrzykach Dolnych. Która po wojnie została od zera odbudowana przez Państwo Polskie  i po latach zamknięta? I w dodatku nie wiadomo, czy „wogle” chodzilo o rafinerię Frankla i Honiga, czy tylko do 1939 r. dotrwała jedynie rafineria duża?
 

Czy chodzi może o to, aby tych prominentnych polityków żydowskich rozsianych po świecie i nie mających z Polską żadnych związków dopuścić do „mienia” w Polsce?? Poprzez wytrych "mienia bezspadkowego".

 

 

Pozornie sprawy opisane powyżej: pedofilii , żądania zamknięcia Radia Maryja przez Moshe Kantora i agresywnych i bezpodstawnych żądań oraz oskarżeń prominentnej brytyjskiej polityk - nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale jednak mają: długą listę zaniechań kolejnych polskich rządów

w sprawach obrony obywateli i mienia Polski.

 

PS. Do tych, którzy są zdecydowani oddawać polski majątek również wyłudzaczom mam tylko jedną prośbę: aby nie brali MAŁYCH łapówek. Błagam, bierzcie – DUŻE. Tu chodzi o prestiż naszego średniej wielkości Środkowo europejskiego Państwa. TO ŻART. Gorzki.

 

 

https://jewishnews.timesofisrael.com/jewish-peer-claims-poland-is-squatting-on-property-of-3-million-shoah-victims/

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/sondaz-dla-newsweeka-wielkie-tapniecie-poparcia-dla-pis-to-efekt-filmu-sekielskiego/n40ep2q

https://eurojewcong.org/ejc-in-action/events-meetings/ejc-president-moshe-kantor-meets-with-secretary-of-state-his-eminence-cardinal-pietro-parolin-in-vatican/

https://tygodnik.dorzeczy.pl/101795/Bat-na-antysemitow.html

https://www.pch24.pl/miliony-na-walke-z-antysemityzmem-i-zamkniecie-radia-maryja--do-rzeczy-o-pomyslach-europejskiego-kongresu-zydow,67985,i.html

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&u=https://de.wikipedia.org/wiki/Josef_Fraenkel&prev=search

http://www.cit.ustrzyki-dolne.pl/index.php/pl/szlak-naftowy-jak-to-z-ropa-drzewiej-bywalo-oraz-historia-kopalnictwa-ropy-naftowej-w-bieszczadach-i-gorach-sanocko-turczanskch

https://opencorporates.com/companies/pa/353292

https://worldjewishvoices.wordpress.com/2014/08/13/european-jewish-congress-head-moshe-kantor-revealed-involvement-in-sale-of-x-55-missiles-to-iran-and-china/

https://worldjewishvoices.wordpress.com/2014/10/26/an-oligarchs-path-to-power-moshe-kantor-and-the-destruction-of-yukos/

https://worldjewishvoices.wordpress.com/page/13/

https://forsal.pl/artykuly/633442,wiaczeslaw-mosze-kantor-kim-jest-rosjanin-ktory-chce-przejac-grupe-azoty.html

https://eurojewcong.org/ejc-in-action/events-meetings/ejc-president-moshe-kantor-meets-with-secretary-of-state-his-eminence-cardinal-pietro-parolin-in-vatican/

http://left.ru/burtsev/ops/novyiregion.phtml

http://artyzm.com/e_obraz.php?id=10649

http://www.miriamshaviv.com/ruth-deech.php

https://en.wikipedia.org/wiki/Ruth_Deech,_Baroness_Deech

https://nczas.com/2019/05/16/tak-chca-nas-ograbic-brytyjska-posel-najbardziej-bezczelnym-przestepca-jest-polska-ktora-rozsiadla-sie-na-majatku-trzech-milionow-ofiar-nazistow/

https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/3488-wielka-brytania-skandal-w-izbie-lordow-ws-roszczen-najbardziej-bezczelnym-przestepca-jest-polska

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Waniek

http://www.cit.ustrzyki-dolne.pl/index.php/pl/szlak-naftowy-jak-to-z-ropa-drzewiej-bywalo-oraz-historia-kopalnictwa-ropy-naftowej-w-bieszczadach-i-gorach-sanocko-turczanskch

https://www.geni.com/people/Gerson-H%C3%B6nig/6000000027512040548

https://de.wikipedia.org/wiki/Josef_Fraenkeltagi: antypolonizm  pedofilia  restytucja mienia 

pink-panther
19 maja 2019 23:51
66     5164    22 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gorylisko @pink-panther
20 maja 2019 01:37

obawiam się, że za pół litra zmyślą niejedno... smutne to i prawdziwe... mój śp. dziadek przeżył Auchswitz a przed wojną służył w KOP-ie ciekawe co by powiedział

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther
20 maja 2019 02:31

To nie jest długa lista "zaniechań", jak to nader uprzejmie napisałaś. W kwestii mienia wyraźnie widać, że to jest ustawiane, wraz z tzw. transformacją, od lat 80-tych, gdy np. do takiego Iwna /dawny majątek Mielżyńskich, zrabowany przez państwo polskie/ przyjeżdżał na polowania z wysokimi ubekami czy tam wsiokami niejaki Nussenbaum. Obserwując kwestie własnościowe przez cały okres III RP mam w tej mierze absolutną pewność. Zauważ, iż wszystkie rządy i prezydenci byli przeciwni zwrotowi Polakom zagrabionej własności. I są bardzo konsekwentni w te klocki. Sam Jarosław Kaczyński jest osobistym przeciwnikiem reprywatyzacji Polaków, bo to, jego zdaniem, kłóci się ze "sprawiedliwością społeczną". Tak właśnie argumentował swój sprzeciw bodaj w 2006 roku. Reprywatyzacja Polaków to głównie ZIEMIA I LASY. I to właśnie jest podstawowym "mieniem bezspadkowym" o którym trwają od lat rozmowy naszych umiłowanych ze środowiskami żydowskimi. Od czasu do czasu wyciekają jakieś śmierdzące informacje, do których, zauważ, nasi umiłowani się zupełnie nie odnoszą spod swoich miedzianych czół. Tu najwyraźniej ta cała "sprawiedliwość społeczna" za cholerę nie jest ważna... I nie jest ważne, czy to miało być 60 miliardów dolców, czy 300 miliardów, czy tam jeszcze ileś miliardów. To zupełnie "sprawiedliwości społecznej" nie przeszkadza...

Prostytucja małolatów jako odprysk zaorania Polski i szczególnie głośna ostatnio pedofilia w KK, w tym utworzenie funduszu kościelnego dla ofiar, jest tzw. szczęśliwym trafem dla macherów od anihilacji Polski. Zgrilowanie Kościoła i jednoczesne wyrwanie nam spod nóg ziemi dla Żydów /wraz z kopalinami!/ to jest koniec Polski, normalnej Polski. Okupacja i niewolnictwo. A więc nie "zaniechania", a precyzyjnie wymyślona /i konsekwentnie oraz karnie przez tu rządzących realizowana/  maszynka do mięsa. Polskiego. 

Dzięki za notkę, Panthero. 

 

zaloguj się by móc komentować

klon @pink-panther
20 maja 2019 03:47

Dziękuję za notkę.

W przestrzeni medialnej mieszają się obecnie trzy pojęcia: restytucja mienia, mienie bezspadkowe i odszkodowania.

Prezes bez żadnego problemu Prezes może powiedzieć:
Jest jedna gwarancja tego, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie II wojny światowej, tą gwarancją jest władza PiS”, gdyż Izrael nie domaga się żadnego odszkodowania. Izrael samodzielnie jak i z pomocą swego Większego Brata negocjuje kwestie restytucji, o czym poinformowały nas zapisy rozmów dyplomatycznych ujawnionych na WikiLeaks. 09 stycznia 2009 r. SPOTKANIE BYŁEGO PREMIERA RP, JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, Z AMBASADOREM USA VIKTOREM ASHE.
( https://wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW339_a.html )

>>>7. (C) Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu.” Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat. <<<

Dlaczego dotychczas kwestie te nie zostały uregulowane? Ciekawe. Przypomnieć należy, o czym pisała Pantera, że Kwachu „uwalił’ ustawę reprywatyzacyjną. Tu nie oprę się swoim myślom - zaraz potem „przyszło” Jedwabne a kwoty roszczeń” wzrosły. Ale co skutkiem a co przyczyną? Danych mało. Mieliśmy jeszcze próbę prywatyzacji Lasów Państwowych. Uwalona czyli stawiamy się?

Sprawę dla rządu z pewnością komplikuje fakt, że Żydzi będący obywatelami Polski nie powinni być traktowani korzystniej niż obywatele Polski innych wyznań i narodowości. Co wynegocjują Żydzi powinni dostać inni, ale kto za to zapłaci? Dalej.

Jest niby Umowa indemnizacyjna pomiędzy USA i PRL dotycząca roszczeń mienia obywateli Stanów Zjednoczonych w Polsce z 1960.
( https://tropicielehistorii.pl/umowa-indemnizacyjna-miedzy-prl-a-usa-w-sprawie-roszczen/#.XOHxqlL7SiR )

>>>Umowy odszkodowawcze (indemnizacyjne) dotyczące przejętego przez władze polskie mienia cudzoziemców. Rząd polski, odwołując się do ówczesnej praktyki państw, przyjął na siebie ciężar zapłaty odszkodowań za przejęte po drugiej wojnie światowej mienie cudzoziemców. Polska zawarła stosowne umowy międzynarodowe z państwami, których majątek został przejęty. Postanowienia tych porozumień odnosiły się do mienia osób fizycznych, będących obywatelami państw obcych jak i osób prawnych, w których majątku mieli oni udział. Odszkodowania obejmowały mienie, prawa i interesy majątkowe osób posiadających obywatelstwo kraju będącego stroną umowy w dniu jej wejścia w życie, utracone na rzecz polskiego Skarbu Państwa. Rząd polski przekazał globalnie określoną kwotę pieniężną na zaspokojenie roszczeń omawianych podmiotów rządom państw obcych. Przejęły one na siebie całkowitą odpowiedzialność za wypłatę stosownych odszkodowań. Należy podkreślić, iż z chwilą realizacji poszczególnych umów, Polska stała się zwolniona z jakichkolwiek obowiązków wynikających z przejęcia mienia cudzoziemców. <<<

Czy tak jest naprawdę ? Ambasada USA w Polsce zamieszcza na swej stronie ”wyjaśnienie” dotyczące JUST447
(https://pl.usembassy.gov/pl/just_pl/ ) fragmenty;

Przeważająca większość roszczeń obywateli amerykańskich z okresu Holokaustu nie była objęta porozumieniem odszkodowawczym z 1960 roku. W lipcu 1960 Stany Zjednoczone podpisały umowę z Polską, na mocy której rząd polski przejął odpowiedzialność za wypłatę odszkodowań dla obywateli amerykańskich, którzy byli obywatelami amerykańskimi w czasie, gdy ich majątek w Polsce był upaństwowiony przez ówczesny rząd komunistyczny.

Obywatele polscy, których majątek został zajęty w czasach Holocaustu, a którzy później wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych i stali się obywatelami amerykańskimi lub których potomkowie stali się obywatelami amerykańskimi, nie są objęci umową z 1960 roku.”

Biorąc pod uwagę takie stanowisko, nie mamy co machać Umową z 1960r.

W tym miejscu możemy dołączyć Traktat Terezinski i mienie bezspadkowe. Czym jest Deklaracja z Terezina? (fragment)
 

  • Deklaracja z Terezina odnosi się do osób, które przeżyły Holocaust oraz innych ofiar nazistowskich prześladowań.

  • Deklaracja z Terezina wzywa kraje, które ją przyjęły, do podjęcia działań dotyczących identyfikacji, zwrotu lub restytucji aktywów bezprawnie zajętych w okresie Holocaustu, w tym:
    – zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia, w tym mienia religijnego lub komunalnego;
    – zwrotu mienia, bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holocaustu, które znajdują się w potrzebie;
    – dokonania postępu w zaspokajaniu roszczeń obywateli, którzy przeżyli Holocaust i członków ich rodzin.

  • Deklaracja z Terezina wzywa również poszczególne kraje do rozwiązania kwestii dzieł sztuki skonfiskowanych lub zrabowanych przez Nazistów; zwrotu dóbr kultury oraz judaików; zapewnienia dostępu do dokumentów archiwalnych; promowania edukacji, badań, ochrony pamięci i ważnych miejsc upamiętniających Holocaust; oraz zapewnienia godnych warunków życia dla osób ocalałych z Holocaustu.


Tusk ponoć podpisał / niektórzy zaprzeczają że tak się stało / traktat. Pomimo że nie jest to akt wiążący „honornego” Polaka zobowiązuje do płacenia na „uświadamianie” w przeciwdziałaniu powtórnemu Holokaustowi.

Pikanterii sprawie „roszczeń” dodaje jeszcze kwestia zwrotu majątku gminom żydowskim z końca lat ‘90 XX w. który to odbył się podobno pod małym szantażem (nie)wpuszczenia Polski do struktur NATO. Jak traktować kwoty wypłacone gminom żydowskim w kontekście „oczekiwań” związanych z Traktatem Terezińskim?
Ponadto tajemnicą poliszynela jest że;
(http://jewsinpoland.org/pl/content/pl/co-si%C4%99-dzieje-z-odzyskiwanym-maj%C4%85tkiem-gmin-%C5%BCydowskich-w-polsce )


„Wedle naszej wiedzy znaczna część odzyskanego majątku (synagogi, ubojnie rytualne, mykwy i cmentarze) została sprzedana – bywało, że poniżej ceny rynkowej. Ponadto – niezgodnie z żydowską tradycją religijną nakazującą nienaruszalność cmentarzy – zostały sprzedane deweloperom wydzielone z cmentarzy działki. Sprzedawane są również elementy materialnego dziedzictwa żydowskiego w Polsce będące w dobrym stanie i mogące służyć społeczności np. dobrze zachowana synagoga w Lubrańcu i remontowany przed sprzedażą Bejt Midrasz w Sokołowie Podlaskim. Na wszystkie te transakcje sprzedaży obiektów sakralnych wyraża zgodę (z racji swojej funkcji) naczelny rabin Michael Schudrich. – mówi Seweryn Aszkenazy, polski Żyd ocalały z Holokaustu, założyciel pierwszej powojennej liberalnej wspólnoty żydowskiej w Polsce.

Jedynie niewielka część wpływów z tych transakcji trafia na utrzymywanie żydowskiego dziedzictwa. Nadal wiele żydowskich obiektów sakralnych znajduje się w stanie ruiny. Powinnością religijną Żydów jest należyta dbałość o miejsca związane z naszą religią, a w szczególności miejscem spoczynku naszych przodków. Także w Polsce święte miejsca religii żydowskiej powinny być przez wspólnotę otoczone szczególną opieką – dodaje rabin „Beit Polska” Haim Dov Beliak.

Środki przeznaczane na działalność społeczną, edukacyjną i charytatywną są znikome w stosunku do kwot pozyskanych ze sprzedaży i eksploatacji majątku przedwojennych wspólnot żydowskich przekazanego przez polskie państwo. Mamy powody, by przypuszczać, że korzystają z nich osoby i organizacje zawodowo zajmujące się jego odzyskiwaniem – dodaje adw. Samuel J. Dubbin.”

Przed rozwiązaniem takiego problemu stoi obecny rząd i chyba nie uda się dłużej przeciągać sprawy.
Łatwo na pewno nie będzie. „Rozpuszczenie się” w EU także nic by nie dało.

PE wzywa Bośnię i Hercegowinę do zwrotu mienia żydowskiego. To cena członkostwa w UE”
(https://www.pch24.pl/pe-wzywa-bosnie-i-hercegowine-do-zwrotu-mienia-zydowskiego--to-cena-czlonkostwa-w-ue,67101,i.html )

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @KOSSOBOR 20 maja 2019 02:31
20 maja 2019 06:06

Oczywiście, że ziemia i lasy, oraz ludzie do pracy na nich. Basen Morza Sródziemnego już się w zasadzie nie nadaje do produkcji rolnej, a za parę lat będzie się nadawał jeszcze mniej. Tyle, że we współczesnym świecie nie trzeba własności, żeby posiadać.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
20 maja 2019 06:31

Prezes nas obroni, więc nie bójmy się.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gorylisko 20 maja 2019 01:37
20 maja 2019 10:13

Śp. Dziadek co "przeżył Auschwitz i Służył w KOPie" teraz zacząłby ostro pić albo zacząłby czyścić strzelbę, co ją zakopał pod jabłonką.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 20 maja 2019 02:31
20 maja 2019 10:25

Coraz bardziej ten "puzel" staje się widoczny i zrozumiały.  Ta "niemoc państwa" we wszystkich fundamentalnych sprawach dotyczących obrony interesów Polki i Polaków trwa już 30 lat czyli minęło całe pokolenie. Czas wyciagnąć poważne wnioski.

  Wymuszanie na KK tworzenia "funduszu Kościelnego" to pierwszy krok do zaorania takiego jak w USA, gdzie "popłynęły" całe diecezje. A teraz nagle "z czwartku na piątek" na ulice głównych miast Kalifornii na ten przykład wyłoniło się  130 tysięcy bezdomnych i śpi w  namiotach i na tych namiotach. Padła cała dobroczynność, kiedy diecezje zbankrutowały.
Generalnie te "techniki zgniatające szarego człowieka" zaczynają mi przypominać Ukrainę, która już jest Somalią i jest "gotowa" na zupełnie nową odsłonę formy państwowej.

Polacy mają inną mentalność , więc  nienawistnie radzą sobie jak potrafią "bez rządu" i np. wyjeżdżają żeby zarobić i się tutaj wybudować na starość. Resztki cywilizacji trzyma jeszcze KK, więc to wszystko trwa znacznie dłużej niż na Ukrainie i taka baronessa Deech  cała w nerwach. Podziwiam jej bezczelność. 

PS. Wbrew wszelkim wysiłkom, edukacjom i ryciu beretów, lewica europejska a podobno i amerykańska   oraz inne państwa zaczęły się bardzo martwić publicznie o zły los  Palestyńczyków i to narasta. Podejmowane są już akcje obronne i na przykład lordowie brytyjskiego parlamentu żydowskiego pochodzenia, ktorzy mają swoje "kółko obrony Izraela" pod dowództwem baronessy Deech, musieli ostatnio stoczyć poważny bój w debacie o sytuacji Palestyńczyków.  Czyli należy domniemywać, że inni lordowie mają za złe Izraelowi tych Palestyńczyków. Robi się ciekawie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @klon 20 maja 2019 03:47
20 maja 2019 10:30

Dla mnie najciekawsze jest to, że derogi Izrael niczego nie żąda od byłego ZSRR z Rosją na czele, gdzie znalazły się pod okupacją od 1939 r. a potem od 1944 r. tereny najgęściej zamieszkałe przez Żydów II RP. Jakieś 2/3. Inna sprawa to ozacowanie ich majątków. jakieś 70% to była nędza bez żadnego majątku. 

Ale my nie mamy zrobionej imiennej listy polskich ofiar II WW , włączając w to Polaków, Cyganów, Żydów etc. Płomiennym patriotom nie jest potrzebna do niczego.

Ci różni "rabini" mówią różne rzeczy ale ja naprawdę nie widzę żadnego powodu aby Polska miała jakiekolwiek zobowiążania moralne i prawne jakiejkolwiek natury. Przyjechali, wyjechali. Duza część została wymordowana przez okupanta. I tyle. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 20 maja 2019 06:31
20 maja 2019 10:37

My się nie boimy, nawet jeśli Prezes nie zechce nas bronić:))) Co ma być, to będzie. Każdy włos na głowie jest policzony. Ja akurat w kwestii mienia to im się dziwię. Moja rodzina i tysiące a raczej miliony innych w XX w. dwa razy traciły wszystko: w I WW, w 1939 r. i w 1944 a część straciła życie. Wiele narodów w swojej historii przechodziło podobne zagłady. I nic.  A pewne środowiska żydowskie usilują cały świat wepchnąć do takiej "foremki myślowej', żeby "myśleć do tyłu" i żeby "żałować ofiar ale tylko żydowskich". A oni w tym czasie w willach Mossadu "negocjują".  To jest bardzo nowe i niespotykane spojrzenie  na świat i politykę i nie wiem, czy da im spodziewany efekt.  Przeżąrli już miliardy niemieckie i miliardy amerykańkie i ośmielają się twierdzic (w dyskusji nad 447) , że "żyje w biedzie 100.000 ofiar Holocaustu i ich rodzin". Już za to, jeśli to prawda, nie powinni dostać nawet grosza.

zaloguj się by móc komentować

klon @pink-panther 20 maja 2019 10:30
20 maja 2019 12:19

>>>. tereny najgęściej zamieszkałe przez Żydów II RP. Jakieś 2/3. Inna sprawa to ozacowanie ich majątków. jakieś 70% to była nędza bez żadnego majątku. <<<

Mam wrażenie że ta nędza była głównym powodem Holokaustu. Nędza przeszkadza wielu.
I tu widać moc KK, który pochyla się nad słabymi. Dzisiaj także przeszkadza.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @klon 20 maja 2019 12:19
20 maja 2019 12:45

To bardzo okrutne, ale właśnie tego nie można wykluczyć. W II WW zginęło 100% Żydów ortodoksyjnych również tych z terenów zabużańskich zajętych przez CCCP. Ciekawe, że nie ewakuowała ich Armia Czerwona. USA jeszcze przed I WW (może się mylę) wprowadziło bardzo restrykcyjne kwoty dla Żydów tzw. Ostjuden czyli ortodokyjnych.  Nie mieli dokad uciec i Polacy nie mieli jak ich ratować.

A teraz kilkadziesiąt lat po wojnie ktoś usiłuje twierdzić, że w USA żyje jeszcze 100 tysięcy "ofiar lub ich potomków" w biedzie.  

Z biedą w sposób  ludzki czyli nie urażający ludzkiej godności radzi sobie TYLKO KK. I to widać, kiedy musiały bankrutowac diecezje na terenie Kalifornii - po wypłacie astronomicznych odszkodowań za "pedefilię księży". Radości było co nie miara a teraz na ulicach San Francisco, Los   Angeles mają miasteczka namiotowe na kilkadziesiąt TYSIĘCY BEZDOMNYCH. Nie wiadomo skąd się wzięli na tych ulicach bezdomni dosłownie w ciągu kilku lat. Włącznie z weteranami wojennymi i matkami z czworgiem dzieci. I te "demokratyczne samorządy", które tak skutecznie "walczyły" z pedofilią w KK oraz promowały LGBT w szkołach i wszędzie - nagle okazują się zupełnie - bezradne. 

Zastanawia mnie, dlaczego do tej pory nie ma ustawy resstytucyjnej dla wszytkich obywateli II RP ale też dlaczego nie rozważa ię na serio takich 'zagadnień techniczno-prawnych" jak zdrada główna niektórych obywateli II RP wg stanu na 1 września 1939 r. Jawni zdrajcy jak mniejszość niemiecka, niektórzy Ukraińcy, niektórzy Żydzi - brali sowieckie paszporty i niektórzy uczestniczyli w masakrowaniu polskich obywateli (ziemian) i wojska (Grodno). Wg przedwojennego Kodeku Karnego mieli za to zagwarantowaną karę śmierci i czasem utratę  mienia. A przeciez na podstawie innego Kodeksu - obywatele obcych państw domagają się 'zwrotu mienia" po swoich przodkach od III RP.

A w tym czasie Engelkingowa z Grabowskim fałszują informacje z akt sądowych i oskarżają imiennie w swoich jakoby naukowych dziełach - Polaków o mordowanie Żydów. Wiemy, że fałszowali, ich fałszerstwa podtrzymują fałsz o "polskim współsprawstwie" a oni dalej - na posadach i z tytułami naukowymi.  To państwo naprawdę - nie istnieje.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @pink-panther
20 maja 2019 13:07

Dziękuję za kolejny ważny artykuł.
Jak tak dalej pójdzie, to się okaże, że do każdej małej fabryczki przyzna się kilka rodzin z dziećmi i wnukami i kim tam jeszcze, czyli trzeba byłoby jeszcze dopłacić do tej, tylko przypuszczalnej fabryczki.
Czytałem ostatnio bardzo ciekawą książkę, z księgarnii CORYLLUSA, Wojciecha Sariusz-Zaleskiego pt. "Tysiąc lat naszej wspólnoty", a tam znalazłem taki fragment:

Prócz dziedzictwa 125 lat niewoli młode państwo polskie przejęło dziedzictwo 7 lat wojny, która dla Polski skończyła się w r. 1921, po podpisaniu traktatu pokojowego z Rosją i zakończeniu ostatniego powstania śląskiego. Żaden inny kraj, poza Belgią, nie był jak Polska terenem działań wojennych na 90% swej powierzchni. Były okolice w Polsce, przez które w latach 1914-1920 walec wojenny przetaczał się czternaście razy.
    Ustępując pod naciskiem niemieckim, Rosjanie wywieźli z terenu Królestwa Polskiego niemal całe urządzenia 155 fabryk maszyn i wyrobów metalowych. Niemcy stosowali na okupowanych terenach zupełnie inną politykę gospodarczą niż w czasie ostatniej wojny, kiedy to chcieli utrzymać w ruchu fabryki na ziemiach Polski, mniej narażone na ataki lotnicze z Zachodu. Podczas pierwszej wojny światowej po prostu likwidowali cały przemysł, zabierając wszystko co mogło się im przydać. Wyjątkiem były tylko kopalnie węgla i częściowo cukrownie. W ten sposób wywieźli 3000 motorów elektrycznych i dynamomaszyn, 900 maszyn parowych i silników spalinowych, 2700 najlepszych obrabiarek do metali, 75 tys. ton armatur, wszystkie części miedziane maszyn, wiele kabli i urządzeń transmisyjnych. Z Łodzi zabrali około 50 tys. ton bawełny i wełny, a z hut wszystkie zapasy rudy i złomu. Chodziło tu o zdobycie surowców, koniecznych dla gospodarki wojennej, ale brano pod uwagę i inne motywy: przygotowywano przyszły rynek zbytu dla przemysłu niemieckiego.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Andrzej-z-Gdanska 20 maja 2019 13:07
20 maja 2019 13:29

Wielkie dzięki za miłe słowo i wielkie dzięki za tę informację.  Zniszczenia I WW  i rabunek niemiecki  z terenów , na których operowała wtedy armia niemiecka zupełnie nie są przedmiotem szerszej analizy.  Ciekawe, że w UStrzykach Dolnych były austriackie firmy  należące do austriackich  Niemców, które Polskie Państwo przejęło po I WW ale na krótko. Okazuje się bowiem, że na Konferencji Paryskiej "nasz wielki sojusznik" czyli Francja, załatwiła sobie z pozostałymi trzema "wielkimi mocarstwami", że za zniszczenia wojenne odbierze sobie majątek austriacki i niemiecki. I w Ustrzykach Dolnych na byłym majątku austriackim ustanowiona została francuska firma państwowa.  To jest  szczegółowo opisane w historii branży naftowej a może i w historii "Szlaku Naftowego". Ale nie w podrecznikach historii II RP. II RP odbudowywała przemysł od zera po I WW.  I rzeczywiście, wyjątkowo niszcząca wojna trwała na naszym terytorium  pełne 7 lat. W moich okolicach stare i bogate miasta straciły prawa miejskie bo zniknęła (głównie wymarła z głodu i na choroby epidemiczne) połowa ich populacji. W pasie o szerokości 400 km (od Łodzi do Mińska  mniej więcej) na całym terytorium przyszłej II RP działania wojenne trwały non-stop armie przychodziły i odchodziły - zawsze paląc nieruchomości, rekwirując bydło, konie i ziarno. Ostatecznie ludzie mieszkali w ziemiankach. 

A tymczasem w narracji historycznej zachodniej co drugi Żyd miał w 1939 r. kamienicę a co trzeci - fabrykę.  Ciekawe, że nie ma możliwośći w ciągu 28 lat napisania prawdziwej historii gospodarczej  XX w. na  terytoriach , które weszły w skład II RP. Ale tu chodzi o nieuczciwy stosunek do prawa własności i o "grzech socjalityczny" czyli brak zwrotu majątków ziemiańskich skonfikowanych za udział w Powstaniu Styczniowym i obecnie - brak informacji o skali jumy polskiej własności w 1939 r. i w 1944 r. Niemcy zrobili spis strat majątków swoich obywateli, Żydzi robią to od lat tylko u nas nic nie drgęło. Jesteśmy idealnym kandydatem na ofiarę.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 20 maja 2019 13:29
20 maja 2019 14:31

A tymczasem w narracji historycznej zachodniej co drugi Żyd miał w 1939 r. kamienicę a co trzeci - fabrykę. 

A wszystkie czyste, niezadłużone, nieobciążone kredytami, hipotekami oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther
20 maja 2019 15:38

Tematem przewodnim notki – jest deprawacja.

Po co deprawujemy młodzież aż do poziomu prostytucji – by kontrolować rynek klientów. Usługi są trochę droższe a chodzi o to by klienta uzależnić i przywiązać a chyba najważniejsze by szantażować. To że czasami robi się popłoch wśród celebrytów [np. dokument z dworca] to taki efekt zastraszenia. Obecnie ujawnianie ekscesów agentów wśród duchownych to dyscyplinowanie klientów z rynku – kochani popatrzcie jak my o was dbamy dopiero na starość ktoś puści pary i z uwagi na inflacje podnosimy ceny. Cały czas elity na to pozwalają i nawet w skrajnych przypadkach z obiegu usuwa wynaturzonych klientów aparat przymusu nie opinia i ostracyzm reszty.

Mamy więc deprawację moralną elit – bo resztą milcząc w grzechu innym pomaga.

Przypadek Kantora to efekt korupcji – ot drobna przysługi i mały bakszysz [a to się tłumaczy coś w rodzaju zawoalowanej formy jałmużny]. Od egzotyki z tropiku jest mała różnica w jedną rączkę bakszysz dają a drugą do gołej skóry obdzierają. Tu nawet nie ma znaczenia czy wypali większy numer jak z Azotami – chodzi o budowę sieci skorumpowanych. Przy odpowiedniej skali można tą sieć kierować do ataku w inne cele. Jak zwykle najpierw celem są oporni ci co przeszkodzili to dyscyplinuje sieć.

Mamy więc deprawację finansową elit – bo skorumpowani pomagają do grzechu.

Przypadek pani Deech - planując atak próbuje się wyznaczyć gdzie są linie obrony ofiary agresji, nie tylko fortyfikacje ale i morale ofiary oraz metody obrony. Co właściwie robi niejaka Deech – ona sonduje jak bardzo się może posunąć, jak jej tytuł i koligacje paraliżują oraz czy jednak coś tam wyszarpie z tego co się jej nie należy. Nie napawa optymizmem że kłamstwa i kalumnie baronessy – nie napotykają na opór i są dla niej tak nisko kosztowe.

Mamy więc deprawację honoru elit – bo nie stawiając tamy hosztaplerom pobudzają innych do grzechu.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 20 maja 2019 14:31
20 maja 2019 16:22

Oczywiście. I jeszcze z polskimi służącymi. Ten wątek mi się przypomniał, bo niedawno ktoś obwieścił w USA (chyba), że uruchamiany jest "program historyczny pod hasłem "Tęsknię za swoją kamienicą" albo coś w tym podobie.  Ja nie wymyślam takich rzeczy:))) Te informacje same się na nas zwalają.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 20 maja 2019 15:38
20 maja 2019 16:29

Wielkie dzięki. Nie można do tego nic dodać ani ująć. Bardzo celna i cenna synteza.  Ja jak zwykle opisuję rzeczywistość w sposób bałaganiarski. Chodzi właśnie o deprawację elit państwa w różnych aspektach i na różnych poziomach. 

PS. Bardzo trafne i bardzo bolesne stwierdzenie, że jeśli chodzi o pedofilię, to :"...w skrajnych przypadkach z obiegu usuwa wynaturzonych klientów aparat przymusu nie opinia i ostracyzm reszty...".  Do rangi cnoty urasta zasada "nie mieszania się" i omerty. Ciemny  lud dowiaduje się trochę o realiach państwa kiedy na chwilę zwaśnione frakcje są na takim musiku, że skaczą sobie do gardeł. I czasem coś wyskoczy przez nieuwagę do mediów. Mały detal. 
 

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther
20 maja 2019 16:43

Oczywiśće że żyjemy w świecie deprawacji

Doskonłąym przykładem jest rozkład morlny widczony TERAZ w W. Brytanii , gdzie zdawałoby się że - paradoksalnie  - ukryty pd maską nauczanych i pseudorealizowanych:j greckiej demokracji i rzymskiego prawa utylitaryzm doskonałego huńsko-mongolskiego wręcz chowu (głównie prawniczy ale i polityczny oraz ekonomiczny  - to nie przypadek że tam właśnie pojawił się nowy wspaniały świat  industralny, z mosiądzem jako symbolem nowoczesnego gentelmana-etrepreneura) trzymał (bo juz nie trzyma) który tyle wieków trzymał to społecześńtwo i elyty w ryzach - teraz nie dziła już więcej.

Innym przykłądem jest Ameryka i chyba najsłynniejsza obecnie  sprawa z owym jakże wpływowym białorusko-polsko mińskim  Żydem - niejakim Noamem Ch. - który od wielodekadowy góru  lewaków stał się obecnie głównym  atakującym przearty do samego sedna i dna system polityczny.  Por.  Noam Chomsky - Moral Depravity Defines US Politics - 2018-11-xx - KGNU Community Radio ( a zatem z listopada  18).  a teraz bingo -"Siła i opinia" tegoż  i jej poslkie tłumaczenie z posłowiem z owego 2018. Por. https://forsal.pl/artykuly/1395565,noam-chomsky-prorok-czy-zdrajca.html.

Świat się przewraca - otchłań woła otchłani- a skutek jest zadziwiający - pojawia się światło nadziei.

My jak zwykle  na szarym końcu- ale trzeba widzieć  te zjawiskaw  szerszym kontekście- to a p[ropos deprawacji- przestaje działać.  Chyba dlatego są te paroksyzmy obecnie aż tak widoczne. Idzie przesilenie- widać to gołym okiem.

Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther 20 maja 2019 16:29
20 maja 2019 16:46

zapomniałem dodać link do wypowiedzi owego BYŁEGO guru lewactwa wszelakiego

https://www.youtube.com/watch?v=4rHI1kfnUcc

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 20 maja 2019 13:29
20 maja 2019 17:21

Dzięki za tchnienie tlenu. Ośrodek toruński też już podczepiony pod główny rurociąg. Nie ma skąd czerpać konkretnych, niezakłamanych informacji.

Komisja ds. reprywatyzacji oprócz szumu i lansowania Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy ( namaszczony Trzaskowski musiał mieć z kimś wygrać), doprowadzila do tego, że o kamienicach z których wyrzucono ludzi, mówi się, że były pożydowskie. Ewa Andruszkiewicz, przedstawiana jako przyjaciółka Jolanty Brzeskiej, w emocjonalnej wypowiedzi użyła określenia - "kamienice pożydowskie".  Skoro pożydowskie, wszystkie co do jednej, to nie ma co się litować nad ich mieszkańcami, ani próbować ukarać czyścicieli kamienic. 

Komisja po latach działania w świetle jupiterów, co najwyżej orzeka, żeby miasto Warszawa, czyli paser, zabrali z powrotem kamienice, a udręczonym mieszkańcom (tym którzy przezyli) wypłaciło śmiesznie niskie odszkodowania. Oczywiście "Miasto" za każdym razem zaskarża wyrok, a niezawisły sąd wyrok komisji odrzuca.

 Nikogo nie ukarano, zrobiono teatr, na którym wylansował się Jan Śpiewak i Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. A w nieszczęsnych widzów wpaja się syndrom wyuczonej bezradności. No i wbito wszystkim w głowę , że kamienice mogły być TYLKO POŻYDOWSKIE.

I to jest sukces komisji PiS pod przewodnictwem Patryka Jakiego. Sukces niewątpliwy zwłaszcza że ustawa 447 już działa. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 20 maja 2019 16:43
20 maja 2019 17:29

Zadziwiające- Noam Chomsky mówi, że "moralna deprawacja definiuje amerykańską politykę"? Absolutnie szokujące. Nigdy się nim specjalnie nie interesowałam, bo miałam go za skrajnego lewaka. A tu takie rewelacje.  
Ostatnio zupełnie przez przypadek oglądałam migawki z Dean Martin Show z lat 60-tych i 70-tych. A zwłaszcza czytałam komentarze dzisiejze pod tymi filmikami.  Nie wiedziałam, że Dean Martin był tak obłędnie popularny w USa dzięki swoim programom w telewizji. On i Frank Sinatra. Dwaj luzacy, którzy na wizję wychodzili z cygarem i szklaneczką alkoholu i mówili różne śmieszne rzeczy w tak sympatyczny sposób, że Dean Martin Show miał 50 mln widzów. W tamtych czasach. Dean martin urządził nawet jakiś ekstra program na cześć gubernatora Reagana, w którym wszyscy się z niego wysmiewali a on sam z siebie najbardziej.  Dzisiejsze komentarze Amerykanów: "dzisiaj nie do pomyślenia". 

I tak sobie myślę, że kiedy w tamtych czasach cieżko pracujący konserwatywni Amerykanie oglądający w TV Deana Martina I Franka Sinatrę  oszczędzali każdego dolara, aby ich dzieci "poszły do koledżu", to w tym "koledżu" czekał już na nie Noam Chomky ze swoimi złotymi myślami, krytyjujący Amerykę, Deana Martina, Franka Sinatrę, wojnę w Wietnamie, imperializm, bogactwo, cięzką pracę etc.

I te dzieci chciały "dorosnąć do "poziomu intelektualnego Nohama"   i zaczęły się wstydzić swoich rodziców i Ameryki. I swojego obyczaju i swojej kultury. 

To jest bardzo ciekawe, bo to nie lewacy zaczęli walkę  z segregacją rasową tylko Dean Martin i Frank Sinatra (obaj Włosi z katolickimi korzeniami) mielił kumpla Sammy Daviesa Jr.  a Dean Martin zapraszał do swojego programu Louisa Armstronga  i Ellę Fitzgerald
Dwa pokolenia Amerykanów zniszczyły to, co zbudowało 10 poprzednich pokoleń.  I wszycy siedzą w szambie a bolszewik Chomsky mówi "ajajaj, jest kryzys moralny".  W wieku lat 90 z okładem nie powinien się dziwić, że wzeszło to, co sam zasiał.

Nawiasem, u nas zaczyna być podobnie. Wszyscy narzekają : jaka szkoda że w TVP nie ma czegoś takiego jak Kabaret Starszych Panów.   A teraz mamy Sławomira i mocno odświeżoną Marylę Rodowicz. 

Zwycięska wojna "białego człowieka" z chrześcijaństwem a Wiara Katolicką w szczególności - zakończyła się totalnym upadkiem "świata białego człowieka".  Własnie francuski sąd wydał wyrok, aby odłączyć od aparatury czyli - zagłodzić mężczyznę, który jako ofiara wypadku samochodowego "wykazuje minimalny poziom świadomości". Matka protestuje a sąd zakazuje rodzicom przytulenia syna. Lat około 35. Właśnie zaczął umierać.

PS. dzięki za linka.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Rozalia 20 maja 2019 17:21
20 maja 2019 17:35

Dzięki za dobre słowo. Muszę wyznać,  że hasła "komisja Amber Gold" i "komija Patryka JAkiego" zaczęły mnie jakiegoś czasu doprowadzać do białej gorączki. Zwłaszcza po tym, jak Jaki wysmażył "ustawę, żeby dawać ale tylko 20%". Jak widzę, te "20% Jakiego" dotyczyło  "kamienic nieżydowskich", bo te "inne" pójdą w całości.

No a co z Joanną Brzeską? Sprawca nieznany, oczywiście.

Źle się bawią elity polityczne . A powinny wiedzieć, ze takie "grzechy" lubią wracać w bardzo nieprzyjemny sposób.  Sianie publicznego zgorszenia przez szydzenie ze sprawiedliwości  i miłosierdzia to grzech przeciwko Duchowi Świętemu. 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @pink-panther
20 maja 2019 17:43

Wygląda na to, że autorem narracji nt. sreber rodowych i zasług rodziny Frenklów dla Ustrzyk Dolnych jest sam Norman Davies. Proszę sobie wyobrazić, że kilka dni temu, w związku z zupełnie inną sprawą, dzięki naszemu nieocenionemu Stalagmitowi, przeczytałam m. in. taki tekst:

"(...) Żywym pomnikiem Galicji, wspaniałym i sędziwym był także ś.p. prof. Eugeniusz Waniek, który zmarł w Krakowie rok temu, mając 102 lata. Prof. Waniek, malarz, który pochodził z Ustrzyk Dolnych, opowiadał nam wiele arcyciekawych szczegółów o swoich młodszych latach.

Kiedy zapytałem go, czy pamięta rodzinę Frenklów z Ustrzyk Dolnych, oczy mu się szeroko otwarły i powiedział, że burmistrz Mojżesz Frenkel był sąsiadem Wańków przed wojną. Dzieci Frenklów przychodziły do matki profesora na lekcje fortepianu. Kiedyś, po pewnej rozmowie telefonicznej, nasza znajoma, baronessa (nb. nosząca ten tytuł w Izbie Lordów nie jako żona barona, lecz dla własnych zasług) Ruth Deech, wnuczka Mojżesza Frenkla, przyleciała do Krakowa. Nastąpiło niebywałe spotkanie, pełne podziwu i łez; w jego trakcie baronowa otrzymała od Profesora kosztowności i pamiątki po Frenklach, które Profesor wiernie przechowywał po Holokauście. Sąsiedzka, galicyjska więź przetrwała trzy pokolenia separacji. Ktoś powinien z tej historii zrobić piękny film! (...) s. 9

całość tutaj: https://drive.google.com/file/d/1Zn2apwnSM_mqMWGnS3v6LT9oiBiNWgU1/view

Jest to fragment wystąpienia naszego słynnego walijskiego przyjaciela Polski  podczas sesji naukowej na Uj, poświęconej historii Galicj, zorganizowanej 16 - 17 grudnia 2010 r. w 70 - rocznicę urodzin byłego rektora Ziejki.

Nie ma przypadków, są tylko znaki... Padgatowka duszoszczipatielnaja trwała wiele lat, a "mit Galicji" (i jej bogactw, tj. tfu... mieszkańców) zajmuje ważną rolę w tfurczości Normana D.

zaloguj się by móc komentować

klon @pink-panther 20 maja 2019 16:22
20 maja 2019 17:44

>>>ktoś obwieścił w USA (chyba), że uruchamiany jest "program historyczny pod hasłem "Tęsknię za swoją kamienicą" <<<

A władze polskie tę narracje uwiarygadniają!
http://www.lodzrestitution.com/p/declaration-de-terezin.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jolanta-gancarz 20 maja 2019 17:43
20 maja 2019 18:09

No to się po prostu w głowie nie mieści, jaka to toporna ustawka. Śp. Eugeniusz Waniek nie żyje od 2009 r. a tu mamy już drugą "brytyjską relację" o "Galicji" a szczególnie o słynnej "sąsiedzkiej galicyjskiej więzi", co to przetrwała "trzy pokolenia separacji". Po prostu pyszne!!!

Cokolwiek o "galicyjskiej więzi" mogliby napisać historycy   walk o Ustrzyki Dolne w 1918  r. a skrót jest dostępny u docenta wiki pod hasłem "Bitwa o Ustrzyki Dolne" 20 listopada 1918 r. między Armią Polską a oddziałami Ukraińskiej Armii Halickiej ws[pieranymi (nie tylko duchowo) przez część miejscowych Żydów. Bitwa odbyła się z udziałem polskiego pociągu pancernego "Kozak" dowodzonego, a jakże przez Porucznika Stanisława Maczka oraz oddział 120 żołnierzy piechoty. Było to przebijanie ię na pomoc oblężonego Lwowa.

Porucznik Stanisław Maczek wyruszył 20 litopada z Krosna i zwyczajnie wjechał na dworzec w Ustrzykach a wojsko polskie "poszło na bagnety" i uwolniło miasto. Kiedy został zaatakowany znowu, z Krakowa pospieszyła na pomoc polska kawaleria.

Teraz rozumiem, dlaczego za Stalina Stanisław Maczek został pozbawiony obywatelstwa polskiego. 

A w Ustrzykach Dolnych na pamiątkę został wykonany mural poświęcony Generałowi Maczkowi i pociągowi pancernemu "Kozak".

Ale Norman Davies, który często bywa obecnie w Kijowie ze swoimi uśmiechami i pokrzepieniami oraz baronessa Deech mają - jak widać - "koncepcję galicyjską".

Tam była jezcze jedna bitwa polsko ukraińska  o miasto   w styczniu 1919 r. i jakiś wątek kontrybucji czy też ostrzeżenia wydanego oficjalnie - do Żydów - o możliwych skutkach dalszego popierania Ukraińców.  
Jezcze raz wielkie dzięki. Nawiasem GW też pisze o "galicyjskich" ale "lękach" w sprawie roku 1918 i Ustrzyk Dolnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Ustrzyki_Dolne

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @klon 20 maja 2019 17:44
20 maja 2019 18:11

Wielkie dzięki za linka. Jak widać, w języku francuskim "tęsknota za kamienica w Polsce" też wyziera:))) Nie dziwi nic.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther 20 maja 2019 17:29
20 maja 2019 18:33

To co podałem -mówiąc obrazowo - pokazuje że czasy gdy mikołaj(e)? roznosił(y)? wśrod zebranych środki narkotyczne i rozdawały "dobrze się sprawującym" (słynne Pow wow human tribes gathering  w SF  -1967) juz się skończyły. Teraz mikołaj przynosi Chomskiego. I nie ma tu znaczenia czy ów dawny piewca  Czerwonych Khmerów robi to co robi bo "przjerzał" na oczy, czy raczej dlatego że horyzont się przed nim otwiera wieczysty- ważne jest jedno: świat dojrzał do zmiany a skala deprawacji samą ją niszczy obecnie. Polska chata jak zwykle skraja. A co do Anglii- to zadziwiające -jak ten oparty na obłudzi ei kompletnuym zakłądamniu system polityczny się własnie kończy. Idę lepsze czasy-a jak zwykle przed świtem jest w Kraju Priwiślanskim najciemniej. Wot i taki los.   

zaloguj się by móc komentować

olekfara @pink-panther 20 maja 2019 10:30
20 maja 2019 18:50

"Dla mnie najciekawsze jest to, że derogi Izrael niczego nie żąda od byłego ZSRR z Rosją na czele,.."

Tu akurat odpowiedź wydaje się prosta z logicznego punktu widzenia. Jak można żądać odszkodowania od samego siebie. Nie inaczej chyba jest też z Niemcami. Z Polską wydaje się być gorzej. Po I Wojnie Światowej, ktoś ustalił, że należy rozwalić ziemiaństwo polskie. Żeby tego dokonać, obiecano chłopom reformę rolną. I tu klops, jakj już chłop dorwał się do ziemi, to trzyma się jej tak, że końmi od niej go nie oderwiesz. Na dzisiaj, jest tak, że większość polskiej ziemi jest w rękach prywatnych, oprócz lasów. Z lasami się nie udało, zostają polscy rolnicy, (już nie chłopi), a oni też łatwo się nie poddadzą, choć robi się wszystko, żeby ich zadłużyć porzez narzucenie siłą nierównych warunków kunkurencji, i w ten sposób przejąć ziemię.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 20 maja 2019 18:33
20 maja 2019 19:07

Bardzo ciekawa informacja o zblizającym się załamaniu obecnego złego i zakłamanego sytemu politycznego Anglii. Nie znam tego tematu. I oczywiśćie bardzo smuci opinia, że my jesteśmy w tym procesie - mocno spóźnieni. 

Trudno mi ocenić, bo rodzajów deprawacji jest wiele a niektóre z tych, które opanowały Zachód a zwłaszcza kraje anglosaskie, czyli mp. odejście od chrześcijaństwa i przekazu chrześcijańskiego w przestrzeni publicznej i implementowaniu różnych eksperymentów niszczących człowieka i rodzinę  - u nas nie nastąpiło z uwagi na komunistyczną zamrażarkę. U nas wiarę w Boga rugowano administracyjnie i siłowo (propagandowo) w pakiecie z okupacją sowiecką mało atrakcyjną, plus grabieżą mienia i likwidacją elit. 

Tam oferta z 68 roku była nad wyraz atrakcyjna dla znudzonej młodzieży w warunkach dobrobytu i polegała ona na  łamaniu różnych przykazań Boskich a najbardziej atrakcyjna wydawała się rozpusta i zdrada małżeńska oraz genralnie - pochwała egoizmu jako "przykazanie samorealizacji". 

Nam w 1989 r. zaaplikowano szokowy program rabunku, biedy i nędzy oraz epatowania konsumpcją akurat wtedy dla wielu -bardzo niedostępną z powodu bezrobocia.

Więc mamy bałagan poznawczy, w którym świetne efekty mają prowokatorzy i opłacani przez państwo gorszyciele. 
Przyznam, że przydałaby się jakaś notka na temat tych oznak końca złego systemu angielskiego czy amerykańskiego i nie jest to szydera. Pozdrowienia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @olekfara 20 maja 2019 18:50
20 maja 2019 19:18

Rzeczywiście, w Izraelu żyje podobno ok. 8,4 mln obywateli, z tego ok. 6,3 mln Żydów. W tym szacunkowo ok. 2 mln Żydów z dawnego ZSRR. To jest kawał elektoratu i tego nie można lekceważyć.

Poza tym w archiwach w Moskwie są takie historie o etnicznym pochodzeniu przywódców tego pięknego i wielkiego państwa ( nie mówiąc o uzbrojeniu i armii) , że gdyby komuś przyszło do głowy wysunąć roszczenia majątkowe, to nie dość, że Włądymir Władymirowicz kazałby sam przetłumaczyć na angielski książkę śp. Sołżenicyna "Dwieście lat razem" to jeszcze cudownie odnalazłby się trzeci a nawet czwarty tom tego dzieła z naprawdę pikantnymi szczegółami. Na przykład o  przywłaszczaniu i wywożeniu różnych fantów przez różnych brunetów , na przykład w Polsce albo na Węgrzech. Czy w samym ZSRR.  Albo świat poznałby tajemnice różnych nogocjacji i katastrof szczególnie kontrowersyjnych.

Zatem pełna zgoda. Roszczen wobec Rosji nie będzie ale już  Białoruś czy Łotwa nie są bezpieczne.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther
20 maja 2019 19:25

Uważam żę Noam to wyraz bardzo wyraźnejgo zjawiska - i tym razem jest to też znużenie owym  "zyciem na plaży" (golden oldies się nie sparwdzają w czasach eutanazji- co ciekawe własnie -ten motyw plazy jast bardzo istotny w postpost kulturze ostatnicj 50 lat - Aussies byliby prekursorami w owym eliminowaniu "bez zgody, ale bodajże sąd federalny w Canberze zabronił TP to wprowadzić)   - co to oprócz słońca i wiatru nic nie przynosi. I znowu-pustka woła pustkę. A ze u nas i plaż prawdizwych brakuje- no coż.

"Bardzo ciekawa informacja o zblizającym się załamaniu obecnego złego i zakłamanego sytemu politycznego Anglii. " - bez ironii, proszę uprzjemie Szanowną Koleżankę (o szydersatwie  nawet nie pomyślałem). System juz się załamał  -starcił zaufanie,  i-co najwazniejsze i niewybaczalne w tamych realiach - efektywność. Czy to jest  rewolucja 1789 zamieniona na Brexit 2019 - nie wiem. wiem jedno- ze to najwieksaza porażka Angii od czasów   Wilhelma Zdobywcy.   To temat morze - gdybym jakimś cudem pojechał jednak na chrzest do Cambridge  - (na co się szykowało, ale pewnie nie ziści) to bym osmielił się "pogłębić". Zobaczymy. 

Reszta - pełna zgoda.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther
20 maja 2019 19:28

To są te paradoksy - katolicka  wspólnota (bynajmniej nie polska) w jaskini anglikanizmu. warto dożyć takich czasów.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 20 maja 2019 19:25
20 maja 2019 19:32

Z mojej strony zero szydery. Ja naprawdę nie rozróżniam polityków brytyjskich i okoliczności i potencjalnych skutków Brexitu nie mówiąc o reszcie czyli eutanazji i rozwaleniu rodziny do końca. Wieje grozą dla nich samych, zwłaszcza kiedy stuknie 60-70 lat. Ich filmy są coraz bardziej mroczne i to coś mówi. Ale nie lubię się katowac w ostatnich czasach ponurą sztuką, kiedy mam bez ograniczen - ponurą rzeczywistość wokół siebie. Wyłączając działkę pracowniczą oczywiście. W tym roku po raz pierwszy zakwitła wistaria.   Ale wistaria zakwitła w tym roku u wszystkich, więc zero mojej zasługi:)))

zaloguj się by móc komentować

manama1 @pink-panther
20 maja 2019 19:57

Myślę ze poza wewnętrznym kręgiem wpływu- bardzo niewielu może ich zrozumieć. Z opowiesci jakie słyszałem (a myślę ze są wiarygodne, bo ze źrodła  formalnie przy władzy) wynika , iż tam - o wiele bardziej niz w takiej Francji- trzeba być "solą ziemi" żebyc cokolwiek realnie znaczyć. Niemniej jednak "po owocach....".

Popieram, ja mam niestey dużą  działkę (ablo i więcej) i -jak to się mowi- oczu nie mogę odwrócić. 

Co do konematografii, otóż ostatnio odkryłem że jest pewien rodzjaj ciemności, kotry świeci -przynajmniej daje w miarę  rzetelny ogląd - jest taki serial o Czarnobylu (własnie leci), rezyser i autor to gość o sowieckim nazwisku: Graig Mazin.  Warto zwrócić uwagę na serial i faceta, uważam. Ni erjestem wstanie ocenić do konca- widziałem tylko dwa odcinki.

;)

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 20 maja 2019 19:32
20 maja 2019 21:11

NIe u wszystkich ....

W tym roku MOJA wisteria (wiecej- tunel wisteriowy ) prawie nie zakwitl -obmarzly paczki (Zakwitla tylko jedna - i to marnie...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @manama1 20 maja 2019 19:57
20 maja 2019 21:32

Oglądałam ostatnio dokument na youtubie o grupie pod nazwą "posh", co by odpowiadało "soli ziemi": sprawa jest dziedziczna, nie ma szans na kooptację z zewnątrz tylko metodą małzeństw i potomków wewnątrz grupy społecznej, która ma szczelny system filtrowania kandydatów np. na wyzsze uczelnie (te właściwe, które kreują np. premierów). Oczywiście muszą być nafutrowani kasą ale to się wiąże: tytuł lub genealogia plus dostęp do posad kreujacych wielki majątek.  System dzialał do niedawna bez jakichkolwiek awarii. 

Dzięki za info o Gregu Mazinie. Moze gdzieś obejrzę.
PS. Działka to jest wspaniała terapia i gimnastyka plus kontakt z naturą i trening cierpliwości , cierpliwości i pokory. Czasem roślinki rosną gdzie chcą i się im nie wytłumaczy:))) Albo i nie rosną.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 20 maja 2019 21:11
20 maja 2019 21:35

 W każdym roku dzieją się rzeczy nieprzyjemne. Np. jedna hortensja nie chce się zazielenić. Przymrozki kwietniowe były bardzo podstępne. Szła fala zimna i na jednej działce było ok. a na drugiej mroziło. W moich stronach - truskawki.    

zaloguj się by móc komentować


Paris @Andrzej-z-Gdanska 20 maja 2019 13:07
20 maja 2019 22:49

Cos niesamowitego  !!!

Ale wg dr Kurek trzeba na te niepowetowane straty machnac reka... swoja droga wiedza i swiadomosc tych "autorytetow"  jest  skandalicznie porazajaca.

Dzieki za ten arcywazny fragment.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 20 maja 2019 17:21
20 maja 2019 23:03

Ach, Rozalio...

... PiS'owskie kretynstwo sukcesem stoi... az dziw czlowieka bierze, ze ten oszust smolenski jeszcze go "czlowiekiem roku" nie zrobil albo inszym  "laureatem"  !!!

A tak go PBS "matka ksiedza"  raila... na prezydeta Warszawy  !!!  Normalnie zgroza  !!!

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @pink-panther 20 maja 2019 10:13
21 maja 2019 02:19

z opowieści taty... to chyba ta flinta byłaby wypucowana, nabita, zapas naboi przygotowany i pewnie gdzieś by jeszcze jakiś karabin maszynowy w szopie gotowy także... no i zapasy żywności, wódki też, dogadani zaufani kumple... tak myślę... panie Boże dopomóż... poza tym pani uwagi w temacię, że front judeaistyczny pęka, bo mu front wyzwolenia judei nie pasi zaś palestyńczycy to takie bidule, że hej... rzeczywiście robi się ciekawie... przypomina mi się " Żywot Briana" i scena jak się chłopcy cięli a Rzymianie patrzyli i kręcili głowami...na koniec zgarnęli Briana... bo tylko on przeżył sieczkę... tylko kto tu będzie odgrywał Rzymian ? bo zdaje się kreowany jest putin w tym cyrku... znowu wypędzanie diabła szatanem... chyba na weekend kupię butelkę whisky albo bourbona... albo zrobię galaretkę z truskawkami ;-)

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @pink-panther
21 maja 2019 05:43

Myśmy się pod kuratelę Sowieta nie pchali. To Amerykanie przy wydajnym współudziale Żydów zafundowali nam sowiecki komunizm z wywłaszczaniem wszystkich na pierwszym miejscu, przesunieciem granic i wymordowaniem najlepszych warstw narodu ( które się jeszcze ostały po napaści niemieckiej). Wobec tego oni są odpowiedzialni za wszelkie utracone majątki. 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Andrzej-z-Gdanska 20 maja 2019 13:07
21 maja 2019 05:53

Gdy sobie zdamy sprawę z tych wszystkich katastrof, które nas dotknęły to naprawdę cud, że jeszcze istniejemy. 

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 20 maja 2019 12:45
21 maja 2019 06:31

Jak pani chce wiedzieć, czemu stosuje się prawa o zdradzie głównej to prosze się zapytać, czemu Polska, prawnie nie była w "stanie wojny" z ZSRR w 1939 roku. Reszta to tylko konsekwencja.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @KOSSOBOR 20 maja 2019 02:31
21 maja 2019 07:22

'sprawiedliwość społeczna' jako pojęcie uzsadniające podejmowane czynności jest tożsame z pojęciem 'interes społeczny' a to jest używane obecnie w sądownictwie jako uzasadnienie pospolitych kradzieży dokonywanych przez aparat i/lub w imieniu aparatu administracyjnego Państwa; pojęcia te wywodzą się z sowieckiej szkoły prawniczej, czyli nic się nie zmieniło; komuna jest/była i będzie w RP aż po kres naszych dni

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gorylisko 21 maja 2019 02:19
22 maja 2019 00:24

Zanim dojdziemy do "pucowania flinty" wirtulnej oczywiście, to musimy się oswoić z informacją, że właśnie rząd "powoła komisję do spraw problemu pedofilii". Który co prawda przysięga się, że będzie badał pedofilię "we wszystkich środowiskach m.in "...  m.in. duchownymi, a także artystycznymi i nauczycielskimi...". Czyli KK będzie grillowany kolejny raz a tymczasem rząd powinien powołać komisję na temat tego, co kolejne rządy zrobiły aby policja miała siły i środki aby ścigać pedofilię i prostytucję nieletnich - w ramach swoich obowiązków a nie markować działania, nie robiąc nic.  Tu dopiero widać "wypędzanie diabła szatanem".

Idziemy ścieżką Irlandii. Ciekawe, kto będzie zeznawał w sprawie "pedofilii w świecie filmowym i bankowym". Oraz w świecie parlamentarnym. Kolejna okazja , żeby nie omawiać naprawdę ważnych zagrożeń dla Polaków.

PS. To nie jest zły pomysł z tym bourbonem w weekend. Pogoda szykuje się barowa:))) Ta polityczna również.

 

 

https://wpolityce.pl/polityka/447531-pilne-rzad-powola-komisje-ds-badania-problemu-pedofilii

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DrzewoPitagorasa 21 maja 2019 05:43
22 maja 2019 00:26

Bardzo trafne spotrzeżenie. Ale w III RP o dziwo nie ma mody na prawdę historyczną  i udział USA w IV rozbiorze Polski jest konsekwentnie przemilczany. I w dekapitacji elit i w ograbieniu z majątku. A teraz kolejna juma w toku. Z finałem w wysokości 300 mld USD na horyzoncie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 21 maja 2019 06:31
22 maja 2019 00:27

To bardzo smutna prawda.  To był rodzaj zdrady elit socjalistycznych II RP wobec Narodu i skończyło się to największa tragedią od czasu Potopu szwedzkiego. Coś , jak przegrana bitwa pod Białą Górą: koniec państwa, koniec narodu, który istniał 1000 lat.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 20 maja 2019 17:35
22 maja 2019 00:52

Tylko dodam, że Jaki tę ustawę firmował, a autorem jest zaradny prof. Zaradkiewicz. I w jego profesorskiej głowie nie mieści się, że wypłata odszkodowań - a nie zwrot w naturze - to kolejny rabunek. Tym razem polskiego podatnika, który ma płacić za jumę państwową. A "srebra rodowe" trzyma państwo i tak. Tego nawet nie można nazwać jakąś kaleczną moralnością, to myślenie hucpiarskie z piekła rodem. O tych 20%. - o ile będzie państwo na to stać /takie było zastrzeżenie/ - nawet nie warto mówić. Bo to jest kolejny rabunek osiemdziesięciu procent prywatnej własności. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @qwerty 21 maja 2019 07:22
22 maja 2019 01:05

Własnie tak. A Jarosław Kaczyński jest prawnikiem, o ile się nie mylę? Ergo: komuna rulez!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 22 maja 2019 00:52
22 maja 2019 01:19

Ato mi sięwiele  wyjasniło z tych pokrętnych,czy bądźmy szczerzy, łajdackich pomysłów na uporczywe nieoddawanie Polakom majątków zagrabionych przez niemieckiego i komunistycznego okupanta, choćby zamiennie z tego, co jest na tzw. Ziemiach odzyskanych.
Bo "śpirytus mowens" tej "koncepcji 20%" pan prof Zaradkiewicz, jak rozumiem Kamil, to osoba kokietująca nas dalekimi przodkami , co to zginęli w kazamatach NKWD ( płk Kazimierz Tumidajski i ppłk Kazimierz Stryczula) a w tzw. realu swego życia karierę naukową  umieścił sprytnie pod skrzydłami samego Marka Safjana, syna "tego" Safjana Zbigiewa,  co zanim pisal dla TVP sceariusz "Stawka większa niż  życie" i został przewodniczącym w 1983 r.  Towarzystwa PRzyjaźni Polsko Radzieckiej a w 2004 został redaktorem "Slowa Żydowskiego"  ,to jak wieść niesie  - karierę w PRL zaczął jako pielęgniarz od napisania donosu na rannego zołnierza AK  wcielonego do WP Jana Nessela, który po tym donosie dostał czapę a Rodzina szukała ciała jeszcze w latach 90-tych.

W tych okoliczościach przyrody pan profesor Zaradkiewicz po prostu zostać sędzią Sądu Najwyzszego III RP. Własnosci polskiej raz zagrabionej nigdy nie oddamy. Jak widać, w tych stronach trzeba być synem/koleżką syna wyjątkowo ohydne donosy , żeby zrobić błyskotliwą  karierę i rok 1989 tego nie zmienił.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 22 maja 2019 01:19
22 maja 2019 01:43

No to dorzucę, że polskich ziemian ten prof. Zaradkiewicz naturalnie w swoim projekcie w sposób zamierzony nie uwzględnił. /Stale o tej ZIEMI przypominam./ To znaczy nie uwzględnił ziemian, ale za to napisał, że kolaborantom /z Niemcami, a czy z Sowietami też???/ zwrot majątku się nie należy. Ergo: zrównał ziemian /bo im się nie należy.../ z kolaborantami z okupantem /okupantami???/ 

Komusze onuce, klasyczne myślenie komuszych onuc. Komuniści za swój podstawowy cel w Polsce obrali ziemiańskie elity. I to trwa do dzisiaj. Jak taki jeden z drugim mógłby "błyszczeć" na salonach politycznych, gdyby istniało polskie ziemiaństwo? Albo taki jeden z drugim Jurgiel /on jeszcze używał słowa "obszarnicy".../ przy np. Witosie? Przypomnę, że Witos nie zgadzał się z szatańskimi projektami Poniatowskiego Juliusza co do "reformy rolnej", a więc co do ograbienia ziemian przez II RP. Wywalił go z rządu. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 22 maja 2019 01:43
22 maja 2019 01:54

Premier Wincenty Witos z chłopów małorolnych szanował własność jak swiętość mimo, że znał realia tzw. nędzy galicyjkiej. No ale to był rzymski katolik i Człowiek Honorowy, co się nie dał zastraszyć  gen. Sierowowi i nie zgodził się na rozmowy z Bierutem czy wejscie do PKWN albo tzw. Rządu Tymczasowego. Nawet  usilne listowne błagania ambasadora Wielkiej Brytanii Kerra i ambasadora USA  w Mokswie Harrimana - nie mówiąc o tow. Molotowie - nie skłoniły go do Zdrady Narodu i Państwa i do kolaboracji z okupantem.  On się w sposób jaskrawy i bolesny różni od ówczesnych "socjalistów" , co to chcieli uszczęśliwiać świat przez - rabunek własności "bogaczy". 

Za zrównanie w ustawie ziemian ze zdrajcami z czasów okupacji prof. Zaradkiewicz  stracił poniekąd zdolnosci honorowe. Kolejny mały cwaniak do wynajęcia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther
22 maja 2019 02:55

"Od roku 2004 minęło lat 15 i nie wydarzyło się praktycznie nic poza głośnym „obalaniem pomnika” ks. Jankowskiego. No i odkrywczym filmem braci Sekielskich, którzy „odkrywając pedofilię w KK” zapomnieli ujawnić, że trzech czy czterech „krzywdzicieli dzieci” było tajnymi współpracownikami SB."

Jeszcze dlugo bedziemy sie potykac o PRL i zderzac z nia na kazdym przyslowiowym rogu ulicy.

Przypomina mi sie znajomy, ktory w koncu lat 80-ych powiedzial krotko: "komunisci za to co zrobili z Polska powinni byc chowani w dolach z wapnem".

A Kwasniewski powiedzial "przepraszamy". Rownie krotko sprawe zalatwil.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 22 maja 2019 02:55
22 maja 2019 04:08

Rzeczywiście, jesli się weźmiepod uwagę to, że takie zbrodnie jak pedofilia zostawały w III RP "pod protekcją służb specjalnych" rodem z PRL i służyly głównie do prowadzenia na sznurku różnych "pożytecznych" rozpustników i dewiantów , to można się zgodzić z tym, ze "o PRL się potykamy stale i na każdym przyłowiowym rogu ulicy" się z nią zderzamy. Boleśnie.  

Brak dekomunizacji to pierwszy i najważniejszy znak, ze nie było żadnego "obalania komunizmu" tylko zmiana jednej frakcji komunistycznej na inną. A Polacy po staremu są pod butem 
PS. Kwaśniewski zdaje się, przepraszał też publicznie "za Polaków"akonkretnie "za polskie zbrodnie na Żydach". Jedwabne.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 22 maja 2019 01:19
22 maja 2019 06:46

@pink-panther

Pan Zaradkiewicz to ciekawa postać - np wg prof. Pawłowicz:
" K. Zaradkiewicz znany wśród prawników ze swych sympatii dla środowisk homoseksualnych na jednej z konferencji naukowych na Wydziale Prawa UW dowodził, iż art. 18 Konstytucji nie stoi na przeszkodzie uznaniu związków jednopłciowych za „małżeństwo”. Powtarzał znane w tym zakresie poglądy prof. M. Wyrzykowskiego. Lobby homoseksualistów byłyby uradowane mając w TK „swojego” człowieka. "

https://wpolityce.pl/polityka/291338-zaradkiewicz-nie-jest-bohaterem-powiedzial-niesmialo-cos-innego-niz-mowi-rzeplinski

zaloguj się by móc komentować

histeryk @pink-panther 20 maja 2019 19:18
22 maja 2019 08:51

troche z Sołżenicyna z pozdrowieniami

“You must understand. The leading Bolsheviks who took over Russia were not Russians. They hated Russians. They hated Christians. Driven by ethnic hatred they tortured and slaughtered millions of Russians without a shred of human remorse. The October Revolution was not what you call in America the ‘Russian Revolution.’ It was an invasion and conquest over the Russian people. More of my countrymen suffered horrific crimes at their bloodstained hands than any people or nation ever suffered in the entirety of human history. It cannot be understated. Bolshevism was the greatest human slaughter of all time. The fact that most of the world is ignorant of this reality is proof that the global media itself is in the hands of the perpetrators.”

And in 2006 Seve Plonker, an Israeli writer, published an article on Ynet Newsbeseeching his readers not to forget that some of the greatest murderers of 

modern times were Jewish. Entitled ‘Stalin’s Jews’, he specifically referred to

Genr

ikh Yagoda, the founder of the NKVD, as having been “the greatest

Jewish murderer of the 20

th

 

Century.” 

 

It was Yagoda, Plonker reminded, who “diligently implemented Stalin’s

collectivisation orders and is responsible for the deaths of at least 10 million

people.” 

 Many of the deputies who managed the Gulag system were ethnic Jews andtheir overrepresentation in membership of various incarnations of the secret

police meant that during the 1930s, the NKVD was “one of the most Jewish of 

all Soviet institution

s.”  As the historian Leonard Shapiro once commented, “

 Anyone who had themisfortune to fall into the hands of the Cheka stood a very good chance of 

finding himself confronted with and possibly shot by a Jewish investigator.” 

 Plonker, whose piece contain

ed the allegation that “many Jews sold their soul

to the devil of the communist revolution and have blood on their hands for

eternity” concluded thus:

 

 “Even if we deny it, we cannot escape the Jewishness of ‘our hangmen,’ who

served the Red terror with loyalty and dedication from its establishment. After

all, others will always remind us of their origin.” 

 

 

 

The description given by the German news magazine

Der Spiegel 

whichinterviewed the writer at the time of the release of both volumes was that

they had “provoked mainly perplexity” in the

West:

 Are we to conclude from your rich array of sources that the Jews carry more responsibilitythan others for the failed Soviet experiment?

Solzhenitsyn, who died in 2008, replied as follows:

I avoid exactly that which your question implies: I do not call for any sort of scorekeeping orcomparisons between the moral responsibility of one people or another; moreover, Icompletely exclude the notion of responsibility of one nation to another. All I am calling for isself-reflection. You can get the answer to your question from the book itself: Every peoplemust answer morally for all of its past - including that past which is shameful. Answer bywhat means? Where in all this did we go wrong? And could it happen again? It is in thatspirit, specifically, that it would behove the Jewish people to answer, both for therevolutionary cutthroats and the ranks willing to serve them. Not to answer before other

peoples, but to oneself, to one’s conscience, and before God. Just as we Russians must

answer-for the pogroms, for those merciless arsonist peasants, for those crazed revolutionarysoldiers, for those savage sailors.SOLZHENITSYN: The Price of Blacklisting a Nobel Laureate's ...

zaloguj się by móc komentować

histeryk @histeryk 22 maja 2019 08:51
22 maja 2019 08:55

i jeszcze

Prof. Chodakiewicz: "The most persecuted national minority in the latter part of 1930s Europe were not 400k Jews in the German Reich (whose number was decreasing in the wake of emigration), but c. 600k Poles in the Soviet Union (whose number was decreasing due to executions)."

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther
22 maja 2019 12:12

Działanie skoordynowane, Siekierscy, Wieniedikt Mosze Kantor, i baronessa. To jest jasne. Wdzięczność za ten niuch pink pantery myśliwskiej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 22 maja 2019 06:46
22 maja 2019 15:44

Dzięki za linka. Jak widać, nieźle się ten Zaradkiewicz "odnajduje wszędzie". POdejrzewam, że on nie ma poglądów tylko interesy.  I , jak widac, każdy go uważa za "pożytecznego": i lobby homo i przeciwnicy oddania zagrabionych majatków. Bo  znowu by ktoś zadawał niewygodne pytania o willę na Ikara, co to "poszła w dobre ręce".  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @histeryk 22 maja 2019 08:51
22 maja 2019 15:48

Dzięki wielkie za linka i cytat. Jak widać, za mówienie prawdy i wymienienie nazwiska Jagody i Plonkera w "niewłaściwym"  kontekscie Sołżeicy przestał być "słynnym rosyjskim gigantem intelektu i odwagi" a stał się "banalnym antysemitą" i książkę"Dwiescie lat razem" przetlumaczyli mu na angielski tylko w kawałkach. I zapadła na jego temat "wielka cisza". 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 22 maja 2019 12:12
22 maja 2019 15:53

To wszystko nie dzieje się przypadkiem i lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć, co tam w Ustrzykach Dolnych kombinuje Norman Davies z baronessa Deech (Galicja) a co kombinują służby, które przez lata prowadziły pedofilów na sznurkach i zamykały oko na prostytucję nieletnich chłopców. Bo to o nich tu chodzi. Dzisiaj sa starzy i bez środków do życia.  Na przykład z czego żyje "poeta Chum", który oskarża kardynała Gulbinowicza bezkarnie po 40 latach i pluje na ludzi, którzy mu zadają pytania wprost.

 

 

https://www.salon24.pl/u/twoje-wiadomosci/957829,jakim-jezykiem-pisze-poeta-ktory-oskarza-kard-gulbinowicza-o-molestowanie

 

image

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @ewaryst-fedorowicz 22 maja 2019 06:46
22 maja 2019 18:25

Myslalam że Pan Zaradkiewicz tylko na takiego wygląda...

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 22 maja 2019 01:54
23 maja 2019 00:33

To w ogóle jakiś wesoły i obrotowy gość:

https://oko.press/anarchista-kamil-zaradkiewicz-przeprosil-sie-z-kosciolem-przeswietlamy-poglady-nominata-ziobry-do-sn/

Zaiste - do wynajęcia. No ale co do ziemian to instrukcje musiał mieć z góry. Nikt też /z tej "góry"/ ziemian o zdanie nie pytał, o ile wiem. Co zrozumiałe, bowiem państwo i jego funkcjonariusze /już całkiem prywatnie/ upaśli się na mieniu zrabowanym ziemiaństwu. Coś obrzydliwego...

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Rozalia 22 maja 2019 18:25
23 maja 2019 00:35

Okazuje się, że pan Zaradkiewicz bardzo podobał się panu Ziobrze:

https://oko.press/anarchista-kamil-zaradkiewicz-przeprosil-sie-z-kosciolem-przeswietlamy-poglady-nominata-ziobry-do-sn/

Zaiste, PiS ma wyjątkową rękę co do doboru kadr...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 23 maja 2019 00:33
23 maja 2019 11:36

Ależ oczywiscie, że "z góry". "Nie oddamy zagrabionego przez komunistów i okupantów majatku " to polityka  III RP.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować