-

pink-panther

Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś.

W III RP żaden zbrodniarz stalinowski nie został skazany a niektórym nawet wysyła się do dzisiaj emerytury do ciepłych krajów. Bo niektórzy wyjechali do ciepłych krajów już to w roku 1956, już to po roku 1968. Nie wszyscy ale wielu „sławnych i zasłużonych dla MBP”. Są to powszechnie znane fakty.

 

Podobnie jak powszechnie znany stał się fakt, iż kilka dni temu w Muzeum Polin zgromadziło się eleganckie towarzystwo mądrych i szlachetnych, którzy delektowali się złotymi myślami pana profesora Michała Bilewicza, szczęśliwego beneficjenta państwowego grantu w wysokości podobno 2 mln zł – na temat „mowy nienawiści”. A konkretnie – „mowy nienawiści Polaków i Polek”. W tym przypadku podobno bardziej „Polek”, bo jako „mowa nienawiści” zostały przytoczone jakieś wypowiedzi dwóch pań: pani prof. Pawłowicz i pani dr Ogórek.

 

To oczywiście nie jest jakiś wyjątek. Z występami gościnnymi pojawił się znowu nieoceniony „najlepszy historyk wśród socjologów” i „ofiara polskiej mowy nienawiści” czyli pan Jan Tomasz Gross i objawił światu w ślad za „ustaleniami psycholog Engelking”, że Polacy w czasie okupacji niemieckiej zabili większą ilość Żydów niż Niemców. A już szczególnie aktywna była „polska policja” i „polska straż pożarna”.

 

Stało się niejako „polską świecką tradycją” po roku 1944 r. – że żadne oszczerstwo rzucone przeciwko Polakom – nie zostanie ukarane a oszczercy mogą nawet liczyć na dyskretne dofinansowania z różnych rządowych „funduszy”, „specjalnych funduszy” i „ specjalnych programów”.

 

Rodzi to poczucie bezsilności i złość, bowiem powszechna jest też świadomość, że nikt się za Polakami nie ujmie. A już w szczególności tzw. instytucje państwowe. Ludzie się wściekają, wypisują różne rzeczy w Internecie a pan prof. Michał Bilewicz i pan minister Brudziński mają dowód czarno na białym, że „w Polsce narasta nienawiść i antysemityzm”. A może i „faszyzm”.

 

Ta „wiedza” idzie w świat i polski dziennikarz i pisarz Rafał Ziemkiewicz nie zostaje wpuszczony do Wielkiej Brytanii, światowej stolicy wolności wypowiedzi i prawdy. Jako „skrajny prawicowiec”.

 

A może i „antysemita i faszysta”. Nie znam szczegółów.

 

W ogólnym natłoku informacji nie dotarła do polskich mediów informacja, że również kilka dni temu pani Lauren Southern (Kandyjka) lat 22 i pani Brittany Pettibone (Amerykanka), dwie dziennikarki niszowych gazet i portali - zostały w Calais Francja wysadzone z autobusu do Wielkiej Brytanii, zatrzymane przez służby imigracyjne na całą noc w jakimś areszcie, przesłuchane w nieprzyjemnym stylu i powiadomione, że jako „skrajnie prawicowe” i „chrześcijanki” – nie mają prawa wstępu do Wielkiej Brytanii, dokąd udawały się na zaproszenie jakiegoś „brytyjskiego skrajnego prawicowca”.

 

Obie panie, tyleż piękne co bystre, po uwolnieniu powiadomiły o całej sytuacji opinię publiczną przez Internet. Dzieląc się przy okazji refleksją, iż w czasie, gdy one były zamknięte w prowizorycznej ciupie w Calais, do Wielkiej Brytanii wjechało kilkuset islamistów. Ale nie o „islamistów” chodzi w tej sprawie.

Okazuje się, iż pani Lauren Southern specjalizuje się w kręceniu reportaży na temat warunków życia białych farmerów, głównie Burów w RPA pod rządami Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

 

Te warunki życia dla białych farmerów RPA od roku 1994 r. czyli od zniesienia apartheidu stawały się coraz trudniejsze nie tylko z powodu problemów z otrzymaniem pożyczki z Banku Rolnego, w którym próbowała w miarę rozsądnie rządzić aktywistka komunistyczna pani Helena Dolny, wdowa po szefie Komunistycznej Partii RPA Joe Slovo, urodzonym w 1926 r. w żydowskiej rodzinie na Litwie koło jakichś Myszykiszek

Ale przede wszystkim z powodu narastającego zorganizowanego terroru paramilitarnych bojówek związanych z ANC – wobec farmerów Burów. To NIE były napady rabunkowe. Rabunek mienia dokonywał się niejako przy okazji. Prawdziwym celem było mordowanie, torturowanie i gwałty. Czyli wysyłanie sygnału: zbierajcie się stąd.

 

A miało być tak miło. Przynajmniej kiedy pan Nelson Mandela brał Nagrodę Nobla wspólnie z panem Wilemem de Klerk.

 

Zjawisko przemocy wobec białych farmerów w RPA dorobiło się nawet hasła u docenta wiki. Wg danych oficjalnych policji RPA w okresie 1996 -2016 bojówki paramilitarne dokonały łącznie 11.424 napadów, w których zostało zamordowanych niejednokrotnie ze szczególnym okrucieństwem 1609. mężczyzn, kobiet i dzieci. Najniższa liczba napadów zarejestrowanych wyniosła 443 w roku 1996/1997 a najwyższa – w latach 2001-2003 z liczbami odpowiednio: 1069 i 933.

Natomiast szacunki dokonane przez niezależne organizacje i media (Tshego's (Short G / Sterling) liczba morderstw była znacznie wyższa i jest szacowana na 3.158-3.811 ofiar.

Policja RPA – nie interweniowała.

 

O klimacie wokół tego zjawiska najwięcej mówi fakt, iż pan Jacob Zuma, w latach 1999-2009 Wiceprezydent RPA a w okresie 9 maja 2009 – 14 lutego 2018 r. – Prezydent RPA – w dniu 8 stycznia 2012 r. w Bloemfontein na zjeździe ANC publicznie zaśpiewał pieśń „Kill the Boer” (Zabij Bura) a chórek tworzyły mu dwie damy, prawdopodobnie małżonki (pan Zuma z narodu Zulu jest poligamistą i ma 4-5 żon oraz 20 dzieci) oraz umundurowany oddział bojówkarzy.

 

Pieśń tę publicznie też śpiewał były szef młodzieżówki ANC a obecnie lider partii Ruch Bojowników o Wolność Gospodarczą ( Economic Freedom Fighters) – taki Janek Krasicki Afrykańskiego Kongresu Narodowego, zdeklarowany komunista – pan Julius Malema. Typowe dziecko ulicy w wieku 8 lat „wspomagał ANC” – zrywając plakaty wyborcze partii przeciwnych. Dzisiaj to człowiek jeżdżący luksusową bryką, mieszkający w luksusowej dzielnicy i noszący się bardzo elegancko.

 

Pieśń w wykonaniu autorskim prezydenta Jacoba Zumy brzmiała następująco (w przekładzie na polski z angielskiego) :”… Władza – dla nas – chodźmy my wszyscy zwycięzcy – Będziemy do nich strzelać –z karabinu maszynowego – oni będą uciekać – Będziemy do nich strzelać – z karabinu maszynowego - Jesteś Burem ( białym człowiekiem ) - uderzymy w nich – a wy będziecie uciekać – Zastrzel Bura – będziemy w nich uderzać – a wy będziecie uciekać – Będziemy do nich strzelać – z karabinu maszynowego – a oni będą uciekać – Będziemy do nich strzelać – a oni będą uciekać – Zastrzel Bura (…) Rada Ministrów (The Cabinet) będzie do nich strzelała – z karabinu maszynowego – rząd będzie do nich strzelał – z karabinu maszynowego – Zastrzel Bura – Będziemy w nich uderzać – a oni będą uciekać…”.

 

Chyba nie muszę pytać czy to mowa nienawiści, czy to jest piosenka rasistowska i czy to nie jest przypadkiem nawoływanie do ludobójstwa.

 

W każdym razie chyba pan profesor Michał Bilewicz nie zaprezentował performance’u pana prezydenta Jacoba Zumy w Muzeum Polin na konferencji o „mowie nienawiści Magdaleny Ogórek i Krystyny Pawłowicz”. Może uznał, że to taka „metafora” ta pieśń. Tak przynajmniej twierdzili oficjele ANC kiedy nagranie zostało hitem youtube’a i wywołało skandal. Umiarkowany oczywiście.

 

Jednakże Minister Spraw Wewnętrznych Australii pan Peter Dutton nie uznał owych statystyk mordów na farmerach Burach (i innych statystyk z RPA, o których nieco poniżej) za „metaforę” bowiem właśnie kilka dni temu publicznie zaproponował, aby białych farmerów z RPA – traktować jako UCHODŹCÓW.

 

Oświadczenie to zbiegło się w czasie z informacją agencji Bloomberg i innych mediów o tym, że Parlament RPA a w szczególności południowoafrykańscy ustawodawcy przychylają się do idei wywłaszczenia białych farmerów – bez odszkodowań. Tamtejszy Parlamentarny Komitet Kontroli Konstytucyjnej przekaże informację o sposobie zmiany art. 25 tamtejszej Konstytucji do 30 sierpnia br.

Obecny Prezydent RPA urzędujący od 15 lutego 2018 r. a od grudnia 2017 r. przewodniczący partii rządzącej Afrykańskiego Kongresu Narodowego pan Cyril Ramaphosa, były związkowiec i biznesman oraz szczęśliwy szwagier najbogatszego czarnego obywatela RPA pana Patrice Motsepe i sam jeden z najbogatszych obywateli – potwierdził wolę „przyspieszenia reformy rolnej” polegającej na wywłaszczeniu białych farmerów bez odszkodowań, ale oczywiście jako człowiek szlachetny dodał, iż :”…it would only be done in a responsible manner that didn’t harm the economy, agricultural production or food security…” ( to powinno być wykonane w sposób odpowiedzialny, który nie spowoduje szkód w ekonomii, produkcji rolniczej lub zabezpieczeniu w żywność…”.

Czyli będą zabierać ziemię Burom. Na której pracowali od XVIII wieku. Jedyne źródło utrzymania. A luksusowy komuch Julius Malema wygaduje, że zabrali tę ziemię czarnym w latach 30-tych XX w.

 

No ale chyba te pomysły nie spotykają się z negatywną oceną wielkich mocarstw, skoro rząd RPA otrzymał od USA wg pana redaktora Tuckera Carlsona z Fox News – pomoc bezpośrednią w wysokości 350 mln USD.

 

A wszystko to dzieje się w momencie, gdy w niedalekim Zimbabwe lud ostatecznie podziękował za wieloletnie „reformy” pana Roberta Mugabe, wśród których najsłynniejsze było wypędzenie białych farmerów i próba oddania farm w ręce weteranów wojskowych, którzy wynieśli pana Mugabe do władzy. Skończyło się hiperinflacją, ogólną biedą i bezrobociem nawet na wsi.

Następca pana Mugabe – nowy prezydent Zimbabwe, urzędujący od 24 listopada 2017 r. pan Emerson Mnangagwa – jako jedną z pierwszych decyzji – ogłosił wolę wypłacenia rekompensat za 4000 znacjonalizowanych farm białym właścicielom i zaprosił ich do powrotu na swoje farmy. Pierwszy biały farmer powrócił na swoje gospodarstwo w grudniu 2017 r. i co ciekawe, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem dawnych pracowników rolnych.

 

Tymczasem los białych farmerów RPA , którzy dzisiaj obrabiają ok. 72 % gruntów rolnych i są żywicielami wielkich miast i centrów górniczych – po skonfiskowaniu im gospodarstw chyba pana prezydenta Cyrila Ramaphosy – specjalnie nie obchodzi. Zapewne zatem operacja ta odbywa się „za wiedzą i zgodą” wielkich tego świata, bowiem pan Ramaphosa , który w swoim czasie zasiadał w radach doradczych koncernu Coca Cola i koncernu Unilever – był też w swoim czasie we władzach instytucji międzynarodowej o nazwie Commonwealth Business Council, podległej organizacji o nazwie Commonwealth of Nations, na której czele stoi Królowa Elżbieta II.
 

Wg The CIA World Report w populacji RPA wynoszącej 54.841.532 osoby , obywatele określani jako Afrykanie stanowią 80,2% tj. 43.841.532, biali różnych narodowości stanowią 8,4% czyli około 4,6 mln a w tej liczbie Burowie – wg różnych szacunków od ok. 59% (2,7 mln) a pesymistycznych – 32 % (1,5 mln). W całej populacji RPA stanowią zaledwie co najwyżej 4,9%.

Ale Burowie dominują w produkcji żywności RPA – na sprzedaż wewnętrzną i na eksport. Prowadzą bowiem duże, dobrze zorganizowane gospodarstwa towarowe. Dają też miejsca pracy, których jest w RPA coraz mniej.

Produkują, mimo, że są zwierzyną łowną a ich farmy przypominają dzisiaj warowne strażnice z grubymi kratami w oknach, drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych. Ale jakie to ma znaczenie, jeśli trzeba wsiąść na traktor i wyjechać w pole a dzieci muszą pojechać do szkoły.

 

Biali pracownicy z miast już dawno wyemigrowali a ci nieszczęśnicy, którzy pozostali, często lądują w organizowanych przez białą ludność wiejską – obozowiskach w rodzaju naszych pól campingowych. Są to niemal wyłącznie kobiety i dzieci, którym państwo i organizacje charytatywne odmawiają pomocy. Dlatego, że są białe. Część z nich jest ofiarami przemocy, została zgwałcona i straciła męża, ojca – zamordowanego w jednym z „rajdów nieznanych sprawców na farmy”.


Tak przynajmniej mówią w reportażach kręconych przez panią Lauren Southern, której Wielka Brytania nie wpuściła. Być może dlatego, że obrazy są znacznie bardziej przemawiające do wyobraźni a są one straszne.

Chociaż suche liczby charakteryzujące obecny styl życia w Republice Południowej Afryki też budzą grozę.

 

Wg wiarygodnych statystyk – w RPA żyje obecnie 7,1 mln osób chorych na HIV/AIDS. Daje to jej pierwsze miejsce na świecie. Prawie co piąty „uwolniony z apartheidu” jest „uwięziony” przez śmiertelną chorobę.

Sytuacja jest tak poważna, że firma Anglo American Corporation, powiązana z De Beers firma wydobywająca m.in. diamenty, złoto, rudy żelaza, boksyty, uran czy węgiel – zdecydowała się robić badania lekarskie górnikom na okoliczność zarażenia HIV i funduje im pakiety lekarstw powstrzymujących rozwój choroby.

 

Do tego dochodzi ok. 50% bezrobocia w grupie wiekowej 15-24 oraz najwyższe na świecie wskaźniki tak groźnych przestępstw jak morderstwa i gwałty.

 

Dziennie zabija się w RPA 51 osób a gwałt na kobiecie w RPA dokonywany jest co 26 sekund a policja pociesza, że jednak jest lepiej, bo tylko co 36 sekund. Dzieci są gwałcone co 24 minuty, nie wyłączając niemowląt.

Od lat liczba gwałtów (zarejestrowanych przez policję) sięga 48 tysięcy rocznie. Gwałcone są kobiety białe i czarne – bez różnicy. Gwałceni są mężczyźni a co najstraszniejsze – 41% gwałtów ogółem dokonywana jest na dzieciach a tym 15% na dzieciach w wieku poniżej lat 9. W 2000 r. policja zanotowała 21.538 gwałtów lub usiłowań gwałtów na osobach poniżej 18 roku życia.

 

Wg badań prowadzonych przez różne agencje rządowe i naukowe – ilość mężczyzn, którzy zgwałcili kobietę nie będącą ich żoną/narzeczoną wynosi 15% a w niektórych regionach sięga 37%.

 

Zaczyna królować styl myślenia gangów i np. dzieci szkolne już nie uważają gwałtu czy molestowania seksualnego za przestępstwa a tzw. gang rape staje się częścią stylu życia.

 

Jeśli chodzi o tzw. przemoc w rodzinie, o której uwielbiają godzinami debatować panie nowoczesne w TVN, oskarżając „katolicką kulturę patriarchalną”, to w RPA wg statystyk – co 6 godzin zabijana jest jakaś kobieta przez swojego męża lub tzw. narzeczonego. O gwałtach na żonie/narzeczonej nawet się już nie wspomina. Tendencja jest rosnąca, albowiem np. w roku 1994/1995 zanotowano 44 tysiące gwałtów a w roku 2004/2005 – już 55 tysięcy i dało wskaźnik 114 na 100.000 osób. Pierwsze miejsce na świecie.

 

Dla porównania: Szwecja czyli „europejska stolica gwałtu” – to 65,3 na 100.000 i 6-te miejsce , USA – 27,3 na 100.000 i 14-te miejsce, Izrael – 17,6 i 26-te miejsce a Polska 4,1 na 100.000 i miejsce 69, co też nie jest powodem do chwały, bo Węgry mają wskaźnik 2,5 na 100.000 i miejsce 84, podobnie jak Słowacja.

 

Jeśli chodzi o mordy, to wg statystyk obejmujących państwa z ludnością powyżej 35 mln – RPA zajmuje również pierwsze miejsce ze wskaźnikiem na poziomie 31 na 100.000 obywateli.

Towarzyszy tym zjawiskom masowa emigracja białych obywateli RPA, głównie do Australii, Nowej Zelandii czy do Kanady. Efektem jest rosnący brak specjalistów i znikanie małych i średnich firm oraz kapitału.

Specjaliści wyliczyli, że od roku 1994 wyemigrowało z RPA ok. 1,6 mln specjalistów, niekoniecznie tylko białych ale za to z wiedzą i kapitałem. Podobno wyjazd każdego z tych przedsiębiorców i specjalistów spowodował likwidację 100-200 miejsc pracy co się przekłada na zniknięcie ok. 3-5 milionów miejsc pracy w realnej gospodarce ale też w administracji gospodarczej.

 

A zaczęło się niewinnie. W ramach „likwidacji nierówności w biznesie” rządy ANC opracowały wielowątkową „akcję afirmatywną”, w ramach której firmy RPA miały obowiązek „posiadać czarnego członka zarządu” i/albo – udziałowca. Cała ta operacja została nazwana programem Black Economic Empowerment czyli Ekonomiczne Równouprawnienie Czarnych. Na skalę masową zaczęło się to w 2001 r. Ale szlaki przecierali ludzie związani z liderami ANC czyli Afrykańskiego Kongresu Narodowego.


Takim sposobem do miliardów doszedł szwagier przyszłego pana prezydenta RPA Cyrila Ramaphosa kolegi pana Nelsona Mandeli – pan Patrice Motsepe.

 

Okazuje się, że w roku 1997 czyli w 3 lata po zniesieniu apartheidu, akurat kiedy ceny złota poszły w dół, ten syn sklepikarza przykopalnianego znalazł gdzieś zaskórniaki w wysokości 7,7 mln USD , bo akurat firma białych ludzi Anglogold strasznie chciała sprzedać parę szybów w kopaniach złota po cenach mocno zbonifikowanych.

Przypadkiem też firma ta jest spółką córką giganta górniczego – Anglo American Group, założonej w 1917 r. przez sir Ernesta Oppenheimera z niejaką pomocą ( 1 mln funtów) JP Morgana. Było to akurat wtedy, kiedy Brytyjczycy ostatecznie wyrwali Południową Afrykę z rąk Burów czyli Afrykanerów. A w 1929 r. dołączył do pakietu udziały w legendarnej firmie De Beers, która była przez ponad wiek największym światowym wydobywcą diamentów w Południowej Afryce.

 

Po latach Anglo American Group stała się globalnym producentem miedzi, złota, niklu, platyny, węgla i temuż podobnież z wielomiliardowymi obrotami a w tle ze śledztwami ONZ w sprawie „handlu krwawymi diamentami” np. z Namibii.

A w „czasach obalania apartheidu” przytomnie „postawiła na nowe talenty” a jednym z nich był pan Patrice Motsepe ( szwagier pana Ramaphosyi ), który zarejestrował sobie firmę o nazwie African Rainbow Minerals i stał się szczęśliwym posiadaczem 6 szybów wydobywczych w kopalni/kopalniach złota. Aby już w 1999 został współudziałowcem nowej firmy Green and Partners Investments, w której wg docenta wiki jako inny udziałowiec wyskakuje sam pan Nicky Oppenheimer, wnuczek sir Ernesta Oppenheimera – drugi najbogatszy „Afrykańczyk” z De Beers i Anglo American.
 

Mijały lata i kilkuset a może i kilka tysięcy patriotów ludów Zulu i Bantu z Afrykańskiego Kongresu Narodowego zostało przez wielkie koncerny, zazwyczaj z siedzibą w Londynie, dopuszczone do dużej kasy w ramach „akcji afirmatywnej” a i Hindusom coś skapnęło, co widać, słychać i czuć w okolicach rodziny Gupta, mocno zaprzyjaźnionej z naszym ulubieńcem panem prezydentem Jacobem Zuma.

A skoro bogactwa starczyło tylko dla starszyzny Zulu i Bantu a dla innych Ludów – nie, a bieda, korupcja i terror bojówek – narastały, to trzeba było znaleźć „czarnego luda”. A ten już „czekał gotowy”: byli to Burowie, już raz a nawet 3 razy porządnie „grillowani” przez szlachetnych brytyjskich generałów, jak tylko pokazały się te diamenty wedle Johanesburga.

 

Oni i tak mieli czarny pijar robiony przez dekady w anglosaskich gazetkach wysokonakładowych a i Hollywood pośpieszył z pomocą. I tym sposobem zalewaliśmy się łzami nad losem Steve’a Bico działacza przeciwko apartheidowi, którego zniszczyli bardzo źli biali. Film reżyserował Brytyjczyk słynny sir Richard Attenborough a zagrali Kevin Klein i Denzel Washington. Do tego doszła w 1980 r. kultowa piosenka Petera Gabriela “Bico”.

 

I tak dochodzimy do kwestii, która mnie męczy do przedwczoraj: jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy RPA i III RP. Wiele spraw działo się równolegle: przemiany, układy gabinetowe, doradcy, festiwale medialne. A następnie wielkie „przekształcenia gospodarcze”, w wyniku których miliony szarych ludzi w obu tych krajach straciło pracę, miliony wyemigrowało a generalnie większość straciła szansę na lepsze życie i stabilizację a notorycznie wmawiano im, że „się niesamowicie polepsza, bo popatrzcie państwo na tę demokrację, prywatne jachty Kulczyka , Range Rovery dziatwy nowobogackiej. I prywatne jezioro jednego satyryka na Mazurach.

 

Obłowiły się mega koncerny a tutejsza administracja żyje i działa jakby żywcem przeniesiona z kolonialnej Afryki.

 

Jeśli ktoś więc musiał zostać obsadzony w roli „czarnego luda” i - wypada na nas – „Polaków katolików”. Jest roszczenie na 65-300 mld USD w dodatku w naturze, więc może nam się przytrafić los Burów. A nie byłby to pierwszy raz, bo mamy za sobą wyrzucanie z ziemi – ziemian i bogatych chłopów i w roku 1939 za Bugiem i od 1944 w całej Ojczyźnie naszej. Wtedy nie obyło się bez mordów i rzezi ale teraz chyba myśli się nad czymś subtelniejszym. Ale kto to może wiedzieć.

 

No i został jeszcze ten „najczarniejszy lud” w tej historii czyli pechowiec Janusz Waluś, który będąc w RPA imigrantem z Polski i zawziętym antykomunistą wmieszał się do nie swojego konfliktu.

 

Wstąpił do jakiejś partii białych i został wystawiony do wykonania politycznego zamachu na samego szefa partii komunistycznej RPA – Chrisa Haniego, ładnych parę lat szkolonego w ZSRR. Może i agenta sowieckiego. A oni jak wiadomo zupełnie nie tykali się broni i nie mordowali. Tak więc Janusz Waluś kropnął Chrisa Haniego i dostał karę śmierci zamienioną na dożywocie. Po odsiedzeniu 30 lat chciałby przenieść się do odbywania kary do polskiego więzienia.

 

No ale jesteśmy w III RP, gdzie nawet Rodziny polskich Więźniów KL Auschwitz są – traktowani jak „element II kategorii” na terenie Państwowego Muzeum”.

Więc Polak Janusz Waluś „morderca” jest monitorowany tak dokładnie przez siły postępu i szlachetności, że próba (prawdziwa a może prowokacja) zbierania kasy na pomoc dla niego już stała się w III RP obiektem nagonki a minister rozkłada ręce, bo „on też by nie pozwolił, ale nie może”.

Apartheid był systemem niemoralnym ale w określonych realiach – okrutnym lecz rozsądnym i zabezpieczającym minimalne interesy „obu stron” – systemem zarządzania. Narody afrykańskie z Północy waliły do RPA – drzwiami i oknami. Obecnie zaś RPA staje się coraz bardziej państwem upadłym, czyli paradoksalnie – to Janusz Waluś miał rację. Tylko nie była to jego sprawa. Może wierzył w ideę „walki o wolność naszą i waszą”.


Nie wiadomo, czy przypadnie nam los Burów, choć wielu kręci się ostro koło tego. Ale kiedy słyszę, jak gromadka cwaniaków z okolic Muzeum Polin za podatki „polskich antysemitów” usiłuje zamknąć nam wszystkim usta wytrychem „mowa nienawiści Magdaleny Ogórek” czy innej posłanki Pawłowicz a przemilcza grzecznie – przebój pana prezydenta Zumy „Kill the Boer” – to mi się zajady robią ze
śmiechu.

Znalezione obrazy dla zapytania south africa white farmer genocide1. Symboliczne krzyże dla zamordowanych białych farmerów w RPA.

Znalezione obrazy dla zapytania south africa white farmer genocide2. Hasło zwolenników   Juliusa Malemy "Miesiąc miodowy dla białych ludzi w RPA się skończył".

Znalezione obrazy dla zapytania jacob zuma singing kill the boer3. Prezydent RPA Jacob Zuma  śpiewa publicznie swoją ulubioną piosenkę "Zabij Bura" w 2012 r.

https://www.youtube.com/watch?v=rTeZ70jZwek

https://pl.wikipedia.org/wiki/Afryka%C5%84ski_Kongres_Narodowy

http://praag.org/?p=11107

https://www.youtube.com/watch?v=ZZYCwhtCKZU

https://www.youtube.com/watch?v=drP336QXp9s

https://www.youtube.com/watch?v=rAI9SmpePno

https://www.youtube.com/watch?v=2zijELCqpSc

https://www.youtube.com/watch?v=IMOmQJCtTek

https://www.youtube.com/watch?v=Jq0GReiZyKc

https://www.theguardian.com/world/1999/jul/18/theobserver3

https://en.wikipedia.org/wiki/Inequality_in_post-apartheid_South_Africa

https://en.wikipedia.org/wiki/Gupta_family

http://www.nationmaster.com/country-info/stats/Crime/Rape-rate

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140673606682858/fulltext

https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_violence_in_South_Africa

https://en.wikipedia.org/wiki/Anglo_American_plc

https://en.wikipedia.org/wiki/AngloGold

https://en.wikipedia.org/wiki/Kumba_Iron_Ore

https://en.wikipedia.org/wiki/South_African_farm_attacks

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5443599/White-South-African-farmers-removed-land.html

https://www.theguardian.com/world/1999/jul/18/theobserver3

http://www.dailymotion.com/video/xzo4kk

https://southafricanews.wordpress.com/2010/03/10/malema-sings-the-mokaba-anti-boer-tune-kill-the-boer-kill-the-farmer/

https://europeanmediacentre.wordpress.com/2013/08/21/5-month-old-baby-strangled-in-delmas-south-africa/

https://www.britannica.com/biography/Jacob-Zuma

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-02-27/s-africa-lawmakers-to-review-constitution-on-land-expropriation

http://www.nytimes.com/1998/10/16/business/international-business-south-african-industrial-giant-moving-to-london.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimbabwetagi: kłamstwo  własność  mowa nienawiści  kolonializm  rasizm 

pink-panther
17 marca 2018 00:00
220     12683    27 zaloguj sie by polubić
komentarze:
MarekBielany @pink-panther
17 marca 2018 00:13

Jak tylko wywołam google-maps, to tylko widać muzeum polin, ale jakby większą trz(cz)ciąnką.

:)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarekBielany 17 marca 2018 00:13
17 marca 2018 00:53

A proszę bardzo:))) To taka duża pusta pod względem treści skorupa za 300 mln zł plus pokrycie kosztów rocznych przez ciemnego polskiego antysemitę z jego podatków.

PS. Wszystko tylko  nie zdjęcia pomordowanych białych farmerów RPA. Wyguglałam hasło "killed white farmers RPA" i doznałam wstrząsu poznawczego.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @pink-panther
17 marca 2018 01:40

Niech stoi na pośmiechowisko.Tam tylko wiater duje. A zresztą skoro już coś zbudowano, to wedle chłopskiej zasady, że "wszystko się przyda do czegoś" (np. hełmy Wehrmachtu na wysiadywanie jajek przez kury:))) - to i ta skorupa może się do czegoś przydać. Może dać to Żydom ortodoksyjnym, niech zrobią PRAWDZIWE muzeum Żydów Polskich - czyli ortodoksów.  A nie kombinować z nowym obiektem. Bo podobno chcą budować jeszcze jedno.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther 17 marca 2018 01:40
17 marca 2018 03:15

Dwa chcą,  jedeno dla hasydów a drugie dla ofiar getta warszawskiego. Będą to pustostany z kilkoma fotkami, a głównym przesłaniem polski antysemityzm i te inne zmy, do których zawsze się podpinają, no bo jak tu nie skorzystać.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther
17 marca 2018 03:43

Ta „wiedza” idzie w świat i polski dziennikarz i pisarz Rafał Ziemkiewicz nie zostaje wpuszczony do Wielkiej Brytanii, światowej stolicy wolności wypowiedzi i prawdy. Jako „skrajny prawicowiec”.

To trochę inaczej - Ziemkiewicz może sobie wjechać do UK, tyle, że miejscowa policja nachodziła miejsca w których miało dojść do spotkań z "faszystą" z tekstami "wicie rozumicie, możecie tu się spotkać z faszystą, ale jakby co pomyślimy czy nie odnowimy wam koncesji, zawsze znajdą sie jakieś uchybienia, straż pożarna jak zechce to do wszystkiego się przyczepi, sanepid też coś znajdzie, tak więc przemyślcie to sobie jeszcze raz. taka dobra rada". I Ziemkieiwcz postanowił swoj wyjazd do UK skasować, co lewactwo odnotowało jako sukces.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @pink-panther
17 marca 2018 07:22

Otwieram rano kompa, wchodzę na SN ale czajnik się wyłącza więc idę wziąć kubki, herbatę. Synek podchodzi do monitora, patrzy, czyta. 

-Co czytasz synek?

-Tytuł

-No to przeczytaj głośno.

- za-bij bu-la...

-Co?!

... i polałem sobie wrzątkiem rękę

 

To tak tylko w kwestii odpowiedzialności za słowo i mowy nienawiści

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther
17 marca 2018 08:13

Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Biali w RPA pracowali całe lata na to, co się teraz dzieje. Moi kuzyni przewidzieli rozwój wydarzeń już w 1994 i zwinęli się do Polski. Niemało tracąc.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Grzeralts 17 marca 2018 08:13
17 marca 2018 09:50

to zła kategoria analizy; poczekaj jak i Ty zostaniesz Burem w RP a jesli myślisz, że to niemożliwe to powiem, że się mylisz;- aparat panstwa juz zostal przestawiony i wykonawczo i rozporządzeniowo - możesz nawet nie wejść do własnego mieszkania za które płacisz podatek od nieruchomości i opłacasz prad, gaz, etc i Policja gówno ci pomoże - wylądujesz na ulicy a adwokaci ci powiedzą że przecież tak się nie robi, to niemożliwe ... i z ulicy już się nie podniesiesz i wtedy pamiętaj o Burach

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther
17 marca 2018 10:07

ten syn sklepikarza przykopalnianego znalazł gdzieś zaskórniaki w wysokości 7,7 mln USD , bo akurat firma białych ludzi Anglogold strasznie chciała sprzedać parę szybów w kopaniach złota po cenach mocno zbonifikowanych.

To raczej taka powtórka z pierestrojki w ZSRR gdzie po 1990 jacyś biedni ale mili ludzie nagle znaleźli wielką kasę na wykup kombinatów stalowych, kopalń, hut itp.

Oni i tak mieli czarny pijar robiony przez dekady w anglosaskich gazetkach wysokonakładowych a i Hollywood pośpieszył z pomocą.

Wszystko przebiła druga część "Zabojczej Broni" z Melem Gibsonem, która jest o południowoamerykańskich odrażających Burach z konsulatu RPA w LosAngeles mordujących i przemycajacych broń i narkotyki, którzy w zbrodni są nr 2 tuż za "nazistami" więc na koncu wszyscy muszą zginąć i nikt po nich płakać nie będzie. Taki ultrapolitpoprawny produkcyjniak z Holyłudu pokazywany wiele razy nie tylko w Polsce.

Pewnie Mel Gibson dziś by nie przyłożył ręki do takiego produkcyjniaka, ale jakby ktoś z Holyłudu wziął się za katoli...

Jeśli ktoś więc musiał zostać obsadzony w roli „czarnego luda” i - wypada na nas – „Polaków katolików”.

To właśnie sam nie wiem czy dziś w 2018 coś by z tego wyszło. "Naziści" byli, są i będą wrogami bezdyskusyjnymi, którzy nie mają normalnych sympatyków i prawa głosu. Nawet wśród narodów "nazistopochodnych". Z katolikami to już (chyba?) nie byłaby taka prosta sprawa, gdzieś tam ich jednak lubią. :)) Druga sprawa, chyba poważniejsza - stawiam, że ze względu na zmiany demograficzne gdzie ubywa białego targetu kinowego a przywa niebiałego targetu zarówno chrześcijańskiego i muzłumańskiego to 1261252728 kolejny film o cierpieniu narodu wybranego tym razem z rąk, wideł i siekier katolickich Polaków przestaje ten obchodzić. Innymi słowy - mówiąc językiem postempowym - biali już też, na pewno średnioczarni i czarni żygają żydowską i ogólnie białą martyrologią i wolą coś obejrzeć o własnej. Kino jest raczej w kryzysie od wielu lat, brakuje scenariuszy, politpoprawność się średnio sprzedaje, rozdanie Oskarów to uwidacznia również, a jeśli już to sądząc po sukcesie "Czarnej Pantery" to raczej mamy z trendem "Black Movie Matter" i martyrologia czarnych wypiera z popkultury martyrologię białych. Jeśli minister Gliński nadal marzy o holyłudzkim wysokobudżetowym filmie opowiadającym historię Polski nakreconym w takim stylu w jakim kręciło się filmy w latach 80tych i 90tych i rzucający wszystkich na kolana to czuje, że się spóźnił.

A propo emigracji Burów z RPA - jak idzie "naszym" sprowadzanie Polaków z Kazachstanu lub innych krajów byłego ZSRR? Coś się dzieje, bo widzę, że cisza w mediach...

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther
17 marca 2018 10:09

@pink-panther

W połowie lat 90, w polskim oddziale wielkiego amerykańskiego koncernu reklamowego pracowałem z młodziutką Polką, reemigrantką z Kanady, urodzoną w...RPA w polskiej rodzinie, która to rodzina się w RPA znalazła zaraz po II Wojnie Światowej.
Była więc emigrantką w 3 pokoleniu, a do Kanady z RPA rodzina przeniosła się jeszcze pod koniec lat 80.

Zwracała na siebie uwagę nie tylko doskonałym angielskim (co oczywiste), ale i świetną polszczyzną, z wzbudzającym powszechną sympatię angielskim akcentem i zabawnymi mini błędami gramatycznymi.

Pracowała z najgorszym klientem, z powodu którego ludzie zwalniali się z pracy, mimo, że agencja reklamowa oferowała warunki finansowe na poziomie bardzo ponadprzeciętnym, ale ona sobie z tymi chamami radziła.

Co nas wtedy dziwiło, nigdy nie chciała rozmawiać na temat sytuacji w RPA (a mówimy o latach 1994-1998), poza ogólnikami, że to BYŁ piękny kraj, na b. wysokim poziomie cywilizacyjnym, że miała piękne dzieciństwo. Żadnych refleksji na temat Murzynów, apartheidu i jego zniesienia - nic, szlaban. Sprawiała wrażenie osoby wręcz sterroryzowanej politpoprawnością

Kiedyś tylko, gdy rozmowa od paru minut dotyczyła zupelmie innych tematów tak bez związku, nagle  pokręciła głową i rzuciła krótko: tam nie jest dobrze. Nie jest.

***
Prezes Kaczyński właśnie realizuje projekt swojego (lewicowego, ukształtowanego przez Jana Józefa Lipskiego) życia:

uczynienia Polski bezpieczną od rosyjskiego podboju poprzez... przekształcenie jej w nowoczesne, zarządzane sprawnie przez "szlachtę jezrozolinską" państwo, w którym coś tam dla polskich fornali zawsze z pańskiego stołu skapnie.


 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @glicek 17 marca 2018 10:07
17 marca 2018 10:23

@glicek
tak idzie: w CAŁYM 2017 do Polski hurrapatrioci z PiSu sprowadzili... 260 (DWUSTU SZEŚĆDZIESIĘCIU)  repatriantów - LUDZI, nie RODZIN).
Tak jak PiS łże w sprawie Polakow ze Wschodu, to nawet PO i ZSL nie łgały


zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @glicek 17 marca 2018 03:43
17 marca 2018 11:11

Jak zawsze u Anglików. Pokręcić się, szepnąć tu czy tam, wystawić jakiegos Hindusa czy innego immigranta a na końcu powiedzieć ze to przeciez nie Oni a w ogóle to przeciez nieporozumienie 

Jak pisała pani Pantera jakiś czas temu o jednym brytyjskim generale " ... prawie wygrał tylko za daleko zaszedł... "

Ja tych szmaciarzy obserwuje od dobrych kilku lat z racji mojego pobytu w UK.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 17 marca 2018 03:43
17 marca 2018 11:28

To chyba na jedno wychodzi. Ja co prawda nie myślę, aby pan Ziemkiewicz zachował się elegancko używając słowa "parch", ale on nie był pierwszy, jeśli chodzi o "zniechęcenie do wjazdu" na podstawie pomówienia. Wcześniej - w Norwegii polscy organizatorzy spotkania z panem Leszkiem  Żebrowskim - nie otrzymali zgody od proboszcza katolickiego - Norwega na salkę katechetyczną, bo wcześniej dostał regularny donos a właściwie oszczerstwo od  jednego pana Polako-Norwega filmowca z okolic PISF - na temat rzekomego "antysemityzmu" pana Leszka Żebrowskiego.
Taka "walka z mową nienawiści" - to już jest - sprawdzona metoda. Tak jak znalezienie w lesie liściastym w kwietniu - tortu w stylu "waffel SS" - i przetrzymaniu materiału filmowego do grudnia, żeby zaatakować "polskich neo-nazistów".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @adamo21 17 marca 2018 03:15
17 marca 2018 11:30

No właśnie. A miało być budowane Muzeum Historii Polski, ale jakoś prace nie mogą ruszyć. Muzuem II WW - "przeniesione do Gdańska" z panam Machcewiczem słynnym "scigającym polskich antysemitów" w historii oczywiście. Nie wiem czy to są świadome prowokacje ale widać, że ktoś rysuje mocno po szkle jakimś styropianem i dżwięki wydaje ostre i fałszywe.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 17 marca 2018 08:13
17 marca 2018 11:33

No właśnie "biali" ale nie wyłącznie - Burowie. Proszę zwrócić uwagę, że system apartheidu powstał dopiero po II WW - kiedy rządzili tak naprawdę - Brytyjczycy. Burowie tylko - korzystali z systemu.  Też miałam tam znajomych, którzy otrzymali znakomite oferty zatrudnienia, domki ze służbą etc. ale - nie było z kim pogadać. Też się zwinęli. Operacja ostateczenego "wysadzania Burów" - rękami komunistów z ludów Zulu i Bantu - wygląda mi na pomysł i orkiestrację - brytyjską. ZSRR też tam chciał się wmieszać. Stąd towarzysz Joe Slovo z Litwy. Syn jakichś Żydów z Krywiszek.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 17 marca 2018 10:07
17 marca 2018 11:37

Wielkie dzięki. Dobrze że Pan przypomniał. Ja ten film oglądałam kilka razy i uznałam za pokaz wyjątkowo ordynarnej propagandy w stylu zbliżonym do Goebbelsa. Amerykanie też mają sporo na sumieniu. Ale przecież - chodziło o - diamenty.  W tej chwili cała ludność RPA - bez różnicy, czarna czy biała - jest tak zgrillowana, że wskaźnik urodzin spadł do poziomu 2,2 w sytuacji, gdy w biednych krajach afrykańskich jak Zambia, Kenia etc. - nie spada poniżej 5,0. Rodziny czarnych - rozwalone w sposób trwały a "kwestia Burów" ( bo nie Brytyjczyków, ta nazwa nigdy nie pada, co najwyżej "biali") - właśnie jest "ostatecznie rozwiązywana.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 17 marca 2018 10:09
17 marca 2018 11:42

Dzięki za info. Myślę, że już wtedy tzw. lud Burów zrozumiał, że został zdradzony przez swoje elity, które niczego nie rozumiały. I poziom zastraszenia skoczył tak, że - oddali temat walkowerem - masowo wyjeżdżając. Ale to byli ludzie z miasta, mający tylko konta i ruchomy majątek. Chłop burski był "przywiązany do ziemi" i może myślał, że zostawią go w spokoju, "bo jest pożyteczny".
PS. Na temat "wysiłków naszych patriotów w celu sprowadzenia Polaków ze Wschodu" nie mam nerwów do wypowiadania się, bowiem temat znam bardzo blisko. Sama sprowadziłam 2 razy dzieci polskie z Kazachstanu na wakacje. Było to wieki temu i tam już nie został "żaden biały człowiek". Tylko Polacy. To jest ciekawy test na to, kim mogą się okazać tutejsze "patriotyczne elity". Nie żeby mnie to specjalnie zaskoczyło w "tutejszej polityce" cokolwiek akurat w związku z Polakami na Litwie, w Kazachstanie czy w USA.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 17 marca 2018 08:13
17 marca 2018 11:42

Dlaczego wrzucasz Burów i Anglików do jednego worka? Ci pierwsi byli tam od dawna i dorabiali się dla siebie i dla RPA, a ci drudzy chcieli tylko konfitur będących w rękach Burów. Przeczytaj sobie u Gospodarza o zszarganej przez Anglików opinii belgijskiego Leopolda II, bo szła walka o przechwycenie bogactw naturalnych w Kongo. Opinia tzw. publiczna też była nakręcona przez tych co chcieli wykurzyć Belgów z Konga. OdRzeczy napisało, że Leopold II do jeden z największych ludobójców ery nowożytnej i ma na sumieniu wymordowanie 8 mln ludzi. Artykuł napisany jest na podstawie książki amerykańskiego dziennikarza i historyka(???) Adama Hochschilda. Jako przykład zezwierzęcenia podaje, że do Londynu wysłano w tamtych czasach wypchaną głowę Afrykanina. Czy tego durnia nie zastanowił fakt, ze powinna ona być raczej wysłana do Brukseli, by lepiej zobrazować mordercze instynkty ówczesnych Belgów? To chyba historyk w type Grossa.

Wracając do Polski to warto sobie przypomnieć co władza mówiła i robiła po II WŚ, aby wyzuć z ziemi, majątku ziemian, fabrykantów i bogatszych chłopów. Tak wyrabia się sobie legitymację i zjednuje tzw. ogół.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 17 marca 2018 10:23
17 marca 2018 11:43

Coś na odczepnego dla ciemnego ludu. To po prostu - obraźliwe. Ale jesteśmy obrabiani metodą "gotowania żaby".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @dziad-kalwaryjski 17 marca 2018 07:22
17 marca 2018 11:47

Strasznie mi przykro z powodu takiego uszczerbku na zdrowiu:)))  Dziecko chciało dobrze :))) Czyli pan Jacob Zuma śpiewał "Zabij Bura" a Pan ma rączkę poparzoną. Tak właśnie wygląda - polityka:))

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 17 marca 2018 11:43
17 marca 2018 12:20

@pink-panther
i co gorsza, nie zauważyliśmy, że juz dawno przekroczylismy półmetek tego perfidnego procesu

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther 17 marca 2018 11:42
17 marca 2018 12:24

@pink-panther

o moich, osobistych doświadczeniach związanych z repatriacją z Kazachstanu i Syberii pisałem 4 lata temu u... Targalskiego/Sakiewicza. 2 miesiące później mnie już stamtąd wywalili.
http://naszeblogi.pl/51724-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 17 marca 2018 12:20
17 marca 2018 12:32

My generalnie niczego nie zrozumieliśmy, tylko regularnie "jesteśmy rozczarowani' jakąś konkretną "dziwną" i "zaskakującą" decyzją - ciągle zapominając, że korzenie tego procederu sięgają okrągłego stołu i "listy zaproszonych gości". Od tamtego czasu trwa nieustający "festiwal odwracania uwagi" od tego, co dzieje się naprawdę. Ale czy to już "przekroczony półmetek" to nie wiem. Wiem tylko, że kiedy szedł najcięższy ostrzał antypolskich kłamstw z wiadomych "ośrodków", to - obronę i to skuteczną prowadziło - pospolite ruszenie internetowe a dwa największe moralne autorytety i władza w jednym - siedziały schowane w szafie. A teraz jeden "przeprosił za wypędzenie Brusa i Wolińską". I rzucił się w objęcia Gołdy Tencer, co była czwartą żoną towarzysza Szymona Szurmieja - członka PRON w latach 80-tych i akurat TEGO reżysera Teatru Żydowskiego, który NIE wyemigrował w 1968 r. z Wielką Idą Kamińską. 

PS. Nie należy popadać w panikę, bo jednak widać gołym okiem, że: człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi.  Na razie pan dyrektor Państwowego Muzeum KL Auschwitz zwierza się Der Onet, że na temat tej strasznej ustawy IPN - to go wypytywał zaniepokojony włoski taksówkarz i chyba recepcjonistka czy inna sprzątaczka włoska, jak tylko "wylądował we  Włoszech'. I że "padł ofiarą strasznego hejtu" a nawet wywlół zapomnianą już niemal sprawę o słynnym "Waffel-SS w Wodzisławiu Śląskim" przedstawiając ustawkę Kittela - jako niepodważalny fakt z tymi "polskimi neo-nazistami".  Tutejsze judaszyki , sorry, zatroskani ludzie szlachetni, są bardzo gorliwi ale ociężali umysłowo.  I przywiązani do tych swoich 30 srebrników czy innej waluty.

zaloguj się by móc komentować

Nova @pink-panther
17 marca 2018 13:10

   Jak się ogląda te zdjęcia z obecnego RPA jak sie masakruje Burów i zdjęcia z Rzezi Wołyńskiej to podobieństwa narzucają się same. A i skutek ten sam. Wyrzucenie precz ludności z jej ziemi w spokoju orzącej swą ziemię. I prosze popatrzeć jak to ładnie się układa . Ukraina po majdanie gospodarczo zaorana i przejęta przez wybrane globarne korporacje,obrót sprzedażą czarnoziemu wstrzymany nie wiedamo na jak długo. Pewnie jak będzie możńa kupowac to się okaże, że ci co mieli to już kupili. 

  W Polsce obywatel nie może kupić ziemi jak nie jest rolnikiem a i to do 300 ha bo "obszarników my PIS nie lubimy". Obrót ziemią rolną de facto także wstrzymany. W USA w stanach gdzie połowa ziemi należy do państwa nagle zaczęto wyrzucać  z dzierżaw farmerów. To wszystko w skali globalnej zmierza do tego, że patent na ziarno będzie miał swoisty oligopol włącznie z posiadaniem ziemi w wybranych miejscach. A reszte potencjalnej konkurencji się zdewastuje takjak to się dzieje obecnie w RPA.

 Co robi "dobra zmiana"? Ogranicza posiadanie i używanie własności i zaostrza system kontroli i opresji fiskalnej. I oczywiście bez możliwości posiadania broni. A obernaczelnik z prezydentem schowali się do mysiej dziury i ich tradycyjnie nie ma jak jest problem z sojusznikiem z południa.

Notka rewelacyjna, gratuluje.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nova 17 marca 2018 13:10
17 marca 2018 13:26

Dziękuję za to uzupełnienie, bo te straszne zdjęcia pomordowanych Burów zobaczyłam dopiero po wrzuceniu notki i już nie chciałam "dokładać do pieca".
Technika "Rzezi Wołyńskiej" - porównanie też się narzuca samo. I inspirator. Też rękami miejscowych "pokrzywdzonych" ale za to latami trenowanych do mordowania (Winnie Mandela i jej "płonące opony" - mordowali też swoich). Co z tego będzie - nie wiem.
Ale niesamowite "wyparcie się" przez PiS - polskich Ofiar Rzezi Wołyńskiej w sytuacji, gdy te wszystkie "majdany w Kijowie' doprowadziły kraj nad przepaść i ostatecznie z Ukrainy wytworzyły - czarną dziurę - to jest sprawa, która musi być cały czas w pamięci. To zbyt poważne zaniechanie. Takie z "fundamentalnych cywilizacyjnych". 

Dzięki za uzupełniające informacje o sytuacji farmerów w USA. Widać, szykuje się coś na dużą skalę. Ciekawe, że w tym czasie import towarów Chin w większości krajów Afryki na południe od Sahary - wynosi aż 20% w całym imporcie "wszystkiego". A Chiny rozpoczęły gigantyczną operację - zalesiania pasa pustyni Gobi wędrującej od północy do centralnych Chin. To już trwa od jakiegoś czasu i widać efekty. Całe dziesiątki i setki kilometrów pustyni są irygowane i nasadzane specjalnymi sadzonkami, początkowo nie wymagającymi wody. Teraz przyjeżdża tam już ONZ i kręci głową z podziwu. Jeśli ktoś zechce "zagłodzić świat" - to musi się spieszyć, bo Azja nie da sobie wyciąć takiego numeru i idzie na niezależność żywnościową "za wszelką cenę".

Znalezione obrazy dla zapytania china gobi desert green wall

Znalezione obrazy dla zapytania china gobi desert green wall

Znalezione obrazy dla zapytania china gobi desert green wallZnalezione obrazy dla zapytania china gobi desert green wall
Przez dekady nasadzali miliony drzewek i krzewów i oto efekty. Podziwiam Chińczyków:)))

zaloguj się by móc komentować

eska @pink-panther
17 marca 2018 14:05

Przeczytałam jeszcze wczoraj w nocy - jak zwykle notka wbija w ziemię. Niby człowiek czyta, słyszy, ale jakoś to mu przelatuje, bo to przecież gdzieś strasznie daleko. A przecież to wszystko razem łączy się w totalną paranoję...

zaloguj się by móc komentować

Nova @pink-panther 17 marca 2018 13:26
17 marca 2018 14:14

   Urzędnikom z mianowania obecnej władzy zdaje się, że mogą wszystko i  ze względu na sondaże są nie do ruszenia. W 1939 pewna partia w Polsce też tak uważała a potem po 2 tygodniach wszystko rympło. Mnie najbardziej boli ten brak budowania trwałych podstaw własnej siły-akumulacji kapitału, wielkich farm rolnych, prdukcji jedzenia, własnych banków i w ogóle możłiwości sprzedaży pracy własnych rąk. Zamiast tego mamy jednolity plik kontroli i wszechwładze bezkarnej skarbówki. O tym  projekcie na pustyni Gobi przyznam nie słyszałem. Podobny numer zrobił Farmer Murzyn gdzieś w Afryce-zasiał palmami pustynie i po 20 latach ma megaoaze. Ja oczywiście nie wiem co będzie i nie znam prawdziwych kulis tego co się dzieje ale prywatnie po cichu na polu gospodarczym dopinguje Chinom. Bynajmniej nie z miłości tylko uważam, że nie ma to jak konkurencja, taże na polu globalnej polityki. Pytanie jak na tym tle my wyjdziemy.

   W USA gdzie rząd zaczął wywalać farmerów z dzierżaw gdzie popasali od dawna bydło zaraz zjechało się towarzystwo z brobią z różnych stron kraju ( chodziło o konkretny przypadek jednej rodziny). I można było w tv podziwiać jak z jednej strony stoją federalni mundurowi z psami na łańcuchach i karabinami a z drugiej zwykli Amerykanie ze swoimi gnatami. Piękny widok.Więc nie sądzę by obecna władza chciała pozwolić obywatelom się uzbroić. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @eska 17 marca 2018 14:05
17 marca 2018 14:17

Mnie też wbiło w ziemię. Nie spodziewałam się takiej ilości nieszczęścia ludzkiego i to po obu stronach. Tam nie ma wygranych, może za wyjątkiem firm wydobywających diamenty. Nie chcę snuć jakichś spiskowych teorii dziejów bo wystarczą suche fakty. Po prostu tragedia niewyobrażalna. I niesamowita "cisza w eterze". W sumie my jesteśmy stosunkowo odporni na kłamstwo - po latach treningu w PRL. Ale skoro sami jesteśmy obiektem podobnych manipulacji i oszczerstw jak tamci, to analogie same się nasuwają Sprawa jest rozwojowa i ciekawe, co jeszcze tu i tam - się wydarzy.
Na razie wpadła mi wiadomość, że trochę Burów wyemigrowało - do Gruzji, gdzie są podobne warunki klimatyczne a to połowa gruntów leży odłogiem. Ludzie z kołchozów nie mają za co uruchomić normalnych gospodarstw.  Więc weszło trochę Burów. Ale są tu obcy.  I nas też "wieje po świecie".

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 17 marca 2018 11:43
17 marca 2018 14:17

Drobny wpis.

RPA i Burowie.

Jaki jest znaczenia RPA – jest to końcówka południkowego szlaku handlowego z Katangi do portu w Durbanie, dodatkiem są kopalnie złota i resztki gospodarki po apartheidzie. Czy potrzebne jest rolnictwo czyli samowystarczalność żywnościowa – teoretycznie tak ale jest pewne ale to przykład Rodezji kiedyś z produkcji żywności dobrze egzystowała ale te wydajne farmy czarne elity zajechały.

RPA jest członkiem BRISC – by osłabić ten twór uderzono w Brazylię [wrócił elity kompradorskie] Indie [przekupiono kastę braminów]. Teraz trzeba przekupić czarne elity RPA by nie poszły na układ z Pekinem. Oni jak w Rodezji nie poradzą sobie z gospodarowaniem to wejdą na farmy globalne koncerny z GMO.

Co będzie ceną jedyne białe plemię Afryki – Burowie/Afrykanerzy które ma większe prawa do ziemi niż Zulusi i reszta mieszkanki murzynów nawiezionych do pracy w kopalniach i hutach w XX wieku.

Nie można bronic Burów i ich własności – bo to nie jest w interesie Anglosaskiego porządku – zasłoną jest poprawność polityczna. Duży problem robią Chińczycy którzy chcą się przebić z koleją równoleżnikowo – z Tanzanii do Angoli. Czyli już jest jasny cel całej propagandzie jak to Zambia ma problem we współpracy z Pekinem.

Burowie są po raz kolejny poświęceni przez Londyn – taka ich historyczna rola, chłopca do bicia w Afryce.

Oferta Australii jest czytelna – mają do uzupełnienia potencjał demograficzny i albo to będzie polska emigracja z Anglii szurnięta po bretixie albo Burowie [obie opcje ciekawe bo to jest dobry materiał ludzki]. Chaos w RPA jest na rękę Anglosasom bo jeszcze oni wyprzedzają o parę długości resztę w technologi jego zarządzania.

 

Sprawa Polski – jest to też kwestia szlaku handlowego „nowy jedwabny szlak”. Żydzi chcą go kontrolować i chcą tu mieć swą obecność.  Czyli że Pekin dogaduje się o przepustowość szlaku z ekipą kontrolerów a nie ludnością miejscową.

Ustawa Jakiego nie przewidywała zwrotu w naturze i ot się rozeszło. Na co bogatemu – wirtualny pieniądz on chce realnego majątku czyli własności.

By dokonać wymuszenie potrzebna jest osłona medialna stąd szyje nam się buty antysemityzmu. Tu nie chodzi o to by nie było Polski by nie powiewała biała flaga [z drobnym na dole paskiem czerwonym] chodzi o to by była wydmuszka dla tubylców bo potrzeba tych co w sobotę w piecu rozpalą no i w razie czego własnym ciałem bezdurno będą nie swoich majątków bronić. Ot jak za czasów przed Chmielem na Ukrainie – będą tubylcy za bilet na Wawel i posługę w Kościele temu komu trzeba płacić [Chyba po to przedstawiciele episkopatu jadą do Izraela targują procent odstępnego – czy 80 czy 90 % wpływy z biletów zachowuje ich sprzedawca resztę mają oni czyli dzierżawca przybytku].

To się już testuje w Muzeum Polin – za własne pieniądze tubylcy są obrzucani gównem. Co prawda z oporami i ze strachu część klaszcze – ale cel jest by tubylcy sami nie przymuszani klaskali i wołali jeszcze. Taki odruch jak u psa Pawłowa. Gdy była w Polin ostatnia debata o marcu ta z Michnikiem – prowadzący wicedyrektor witał gości „bracia i siostry z Bena Birth”, zatem wiem że jest wspólny front ideologiczny.

Trzeba też zaznaczyć że jest i u przeciwnika pewien podział – np. sekta chasydzka Chabat [ta od zięcia Trumpa] ma rozbieżne cele niż szefowie przemysłu holokaust i miejscowe nad Wisłą grupy z tym przemądrzałym głównym rabinem [ jego mocodawcy już parę mld na mieniu gmin wyznaniowych przewłaszczyli]. To chyba tłumaczy jeden z powodów dlaczego nas jeszcze nie dobili. Ot dzielą chłopcy skórę na żywym niedźwiedziu. Problem nasz to to że obecne ekipy [z rozmysłem] wsuwają łapy tego misia w paście by przypadkiem nie uciekł.

Czy mamy gdzie uciec:

Berlin daje warunki zaporowe i okłada nas ogniem z Brukseli a ostatnio dołożył atakiem starej lesby sędziny z Irlandii [ czyli coś jest na rzeczy z tym jednym dowództwem w Rostocku w ramach NATO dla marynarki polskiej i niemieckiej – bez zgody amerykanów by to nie powstało].

Moskwa się wypowiedział co myśli – tak jak deputowany nazywając Sikorskiego. Wykorzystać Polskę można ale nie żeby otoczyć opieką – w cudzej stajni jest bardziej eksploatowana i mniej wierzga a i zysk chyba ten sam [jak odliczyć koszty trzymania za mordę].

Waszyngton – ma chyba już wszystko 28 marca sprzedaje 4-krotnie drożej stare systemy Patriot a za chwilę będzie miał stały haracz ze spłaty roszczeń.

Pekin - czeka ale chyba wie że sprawa Polski  to jest pierwszy i najwazniejszy czas zerwania z doktryną 5 kroków Tenga - trzeba ujawnic swą siłe i obroni Warszawę przed je wrogami i nią samą. Tylko że oni już chyba nas  odpuścili bo negocjują z City -  co widąc jak nasza skarbówka czyści Wolkę Kosowaską [obrót kilknaście mld z podatki na kilkanasci mln] i co ciekawe ta kontrabanda idzie z Londynu/City.  Ich sprawa po dwustu latach spórbują ten moment przełomowy ocenić. 

Wychodzi na to że jednak Burowie mają lepiej zabiera się im ich ziemię i wyrzuca z ojczyzny ale nikt nie piętnuje ich czół znakiem hańby i niewolnictwa

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nova 17 marca 2018 14:14
17 marca 2018 14:29

Dzięki za te wiadomości. Są one bardzo smutne. Tak u nas jak i w USA. Jeśli władza - zasadza się na - żywiciela czyli na podstawę bytu gospodarczego rolników, to znaczy, że ma jakieś bardzo złe zamiary. Bo o głupotę to nie posądzam. Produkcja żywności to działalność strategiczna z dziedziny obronności państwa i uderzanie w rolników i produkcję rolną - to uderzenie w fundamenty państwa.
Czy ci tutejsi wielcy patrioci zdają sobie z tego sprawę - nie wiem. Znaczna część została dobrana wedle zasady - mierny, bierny ale wierny. Za to dostaje taką kasę o jakiej większość ludzi tutaj może jedynie pomarzyć. Taka diabelska pokusa. A niejasną własną sytuację każdy chce - jakoś zracjonalizować. Więc nie spodziewam się jakichś olśnień i nawróceń.  Jest wiele możliwych scenariuszy ale mamy za mało danych aby twierdzić cokolwiek z jakąś pewnością. Relacjonujemy tylko gołe fakty tak, jak je widać. Może to tylko czubek góry lodowej/

zaloguj się by móc komentować

Tytus @pink-panther
17 marca 2018 14:29

"aby białych farmerów z RPA – traktować jako UCHODŹCÓW"

I przyjmowanie takich uchodźców w Europie byłoby zrozumiałe. A nie islamskich bojówkarzy.

Fenomenalny artykuł!

Dziękuję.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 17 marca 2018 14:17
17 marca 2018 14:45

Dzięki za te dodatkowe informacje o sytuacji w Afryce. Statystki importowe państw afrykańskich pokazują, że Chiny postawiły dość mocno nogę na kontynencie ale sprawa nie jest przesądzona.

Co do sytuacji w Polsce i naszych "przeznaczeń" to zdołował mnie Pan niemożebnie. Ale w sumie dlaczego mam się dziwić, że ekipy okrągłostołowe prędzej się rzucą pod pociąg niż pozwolą aby Polska wybiła się na jakąś niezależność a naród mógł spokojnie się dorabiać.
Aż się boję patrząc jak tutejsze "służby zagraniczne i kulturalne" - "oświadczają", "prowadzą dialog", "udają się z wizytą". Jedyna nadzieja w tym, że nasi wrogowie też są mocno osłabieni i też widać między nimi walkę buldogów pod dywanem.

Pekin "czekał, czekał ale się nie doczekał", co nie znaczy, że Pekin nie wie, jakie są nastroje w Prywislanskim Kraju wśród "tubylczej ludności". A to oznacza sytuację dynamiczną.

Co do Burów i naszej hańby to myślę, że "piętno wstydu" na czołach Burów już dawno zostało wypalone i nikt nie zadaje sobie trudu aby dokładać do pieca. Dowodem - informacje o tym, że pomoc humanitarna dla szpitala z UE czy innej "zagranicy" - została podobno wstrzymana, gdy się okazało, że wśród pacjentek jest kilka białych.

Australia chyba próbuje się jakoś sama urządzić w nowym porządku świata z Chinami jako głównym odbiorcą surowców i racjonalnie chce wykorzystać doświadczonych producentów rolnych, którzy wywodzą się z ich kręgu kulturowego. Czy takie same ciepłe uczucia mogliby mieć dla Polaków - nie wiem.
Dzięki za bardzo ciekawe tło geopolityczne. Akurat na tym się nie znam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Tytus 17 marca 2018 14:29
17 marca 2018 14:51

Dzięki za miłe słowa. Zaproszenie pana ministra australijskiego  zabrzmiało  ciekawie w sytuacji, gdy bezdomne sieroty burskie - NIE są zapraszane do kraju pochodzenia czyli do Niderlandów:))) A islamiści - są tam witani chlebem i solą. Podobnie jak wstrzymanie na granicy Wielkiej Brytanii jakiejś zupełnie nieważnej dziennikarki kanadyjskiej, która utrwala na taśmie filmowej zeznania białych farmerów z RPA czyli niejako "filmuje ostateczne rozwiązanie kwestii burskiej". Coraz ciekawiej wygląda ta "europejska cywilizacja oświeceniowa" - w praktyce.  Chyba rzeczywiście trzeba się przeprosić z tymi wszystkimi "spiskowymi teoriami dziejów", które mówią coś o jakichś "deep state" i innych "rządach światowych". Ale pozostaję niezmiennie optymistką: człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
17 marca 2018 16:50

Wielki Mur nie pomógł Chińczykom, Wielki Żywopłot nie pomógł Anglikom, więc Wielki Zielony Mur chyba też nie. Czerwony pył z pustyni Gobi dociera aż do Pekinu.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @pink-panther
17 marca 2018 17:01

Już to o tym pisałem, jak to uciekłem z kraju komunistycznego, czy post-komunistycznego i to stosunkowo niedawno z wiarą na normalność. Tak, jest normalniej, jako życie takie normalniejsze ale to stadium nawet wyższe od komunizmu w Polsce i gdzieś indziej. To juz świat kompletnie bez Boga. I on już jest. Tutaj na tej wyspie. A to jest centrum świata i nic tego nie zmieni.

Gdziekolwiek indziej ma byc tak samo, jak na tej wyspie. I do tego polityka w tych innych miejscach zmierza. Dzień w dzień. To, co obserwuję w tych innych miejscach, to albo poddanie się juz w całości dyktatowi tego centrum, tak jest w Polsce albo jeszcze próby uniezależnienia się. Ale British Commonwealth (patrz anglojęzyczne kraje bez wyjątku i inne juz zdominowane przez centrum) jest już prawie wszędzie. Jaka nadzieja?

Tak, tylko w Bogu. To, co się dzieje to jest szataństwo, bo ono zatryumfowalo na tej wyspie tutaj. A czego boi się szatan? Każda dobra odpowiedź, to nasza broń na przetrwanie.

Niby nic nowego ale dobrze zdawać sobie z tego sprawę.

zaloguj się by móc komentować

Kuro-San @pink-panther 17 marca 2018 14:51
17 marca 2018 19:49

To link do reportażu Lauren Southern:

https://www.youtube.com/watch?v=fr-DWa6P2vM

A propos Jacoba Zumy i AIDS. 

Kiedyś czytałem artykuł o HIV w Afryce i rzeczony Zuma był tam wymieniony jako niechlubny przykład, bo błysnął stwierdzeniem, że mu po "przygodnym stosunku" nic nie grozi, gdyż zawsze bierze prysznic. 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 17 marca 2018 11:33
17 marca 2018 20:42

Alez notka, Pani Panther'o...

... no dla mnie... po prostu...  BOSKA  !!!

Widac, ze wrocila Pani do zdrowia... i do zywych... bo wpis genialny,  komentarze rowniez zapierajace dech w piersiach.  Zestawienie sytuacji w RPA do tego bajzlu w Polsce - kapitalne...

... klania sie "scenariusz" tej samej gry na "kilku fortepianach".

100-krotne dzieki za ten wpis  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 17 marca 2018 11:42
17 marca 2018 21:06

A sobie tak zestawiam...

... to co napisales Tadman'ku w swoim komentarzu z tym co czesto widze we francuskim telewizorze - i to juz tu w Polsce - jak to co dzieje sie w RPA jest nosne we Francji... jak przedwczoraj prawie calusienki bozy dzien grzano we francuskiej merdialni  7  juz  !!!  "rocznice" wojny w Syrii... ktora zaczeta byla przez tego lobuza  Sarko... potem kontynuowana przez  tego knura i pajaca Hollande'a... a dzis prowadzi ja nadal  "slonce Francji" ten "slup"  Macron...

... i jeszcze lepiej rozumiem WSTRZASAJACY reportaz, ktory widzialam moze ze 3 dni temu o skargach zolnierzy francuskich - przewaznie mlodych mezczyznach, ktorzy "powolywani sa do armii".  Skarzyli sie oni, ze sa przetrzymywani w koszarach, ze nie ma zadnych szkolen, zadnych cwiczen wojskowych, ze... w ostatniej chwili dostaja "rozkaz" i biora udzial  jako  "mieso armatnie"  do ochrony  jakichs blizej niezidentyfikowanych celow albo tworzenia fermentu jako jakies bojowki  bardzo czesto w afrykanskich krajach, jak Senegal, Kongo i inne... i ze oni nie CHCA  BRAC  UDZIALU  w tych szemranych akcjach  !!! 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Nova 17 marca 2018 13:10
17 marca 2018 21:22

Wcale nie bede zaskoczona, jesli sie okaze, ze ziemia na Ukrainie po "wypadkach majdanowych"  bedzie juz  rospSZedana...

... nam jako narodowi, a zwlaszcza mlodemu pokoleniu Polakow pozostaje zapoznac sie i wykuc  NA  BLACHE  naszyH  komuszych i postkomuszych  orENdownikUF  tamtych wydarzen, ktore  byly wcale nie tak dawno...

... tych FszystkiH  rychow czarneckich, tych radkow sikorskich, tych kowalow, dawidkow wildsteinow i cala czerede sakiewiczow... o nulandach czy kwasniewskich pijackich ryjach... juz nie wspominam.

A prezydEt wyglosi  zapewne  orENdzie  wielkanocne do narodu, a pan naczelnik pokaze sie na miesiecznicy... i to bedzie wszystko... no, a potem to z malzonka poczytaja Fspolnie zaoranego juz dawno zeromskiego stefana  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 17 marca 2018 13:26
17 marca 2018 21:29

Nie-sa-mo-wi-te  !!!

A nam  lunja  robi proces za wycinke i kornika w PB... a  "dobra zmiana" powoluje na monistra  tego  jelopa  Karczewskiego  !!!... i potulnie  bENdzie  "negocjowac"  ze sztrasburska  bandyterka  !!!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @qwerty 17 marca 2018 09:50
17 marca 2018 21:34

Ależ oczywiście. I my też sami sobie ten los zgotujemy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 17 marca 2018 16:50
17 marca 2018 21:37

Nie przesądzam wyniku. Tylko podziwiam ich pracowitość i determinację. Pył z Mongolii do Pekinu nadal zapewne będzie się przesuwał, ale jednak mogą być pozytywne skutki dla mikroklimatu lokalnego i nawet jakaś produkcja. Chińczyków przybywa 100 mln rocznie i muszą sobie znaleźć miejsce do zamieszkania. A są pragmatykami. Nie znam historii geologicznej i przyrodniczej Chin Centralnych. Nie wiem, czy tam kiedyś w starożytności - było zielono. Może było. Tak czy owak to działalność zasługująca znakomicie bardziej na szacunek niż wszczynanie wojen na Bliskim Wschodzie pod wydumanymi pretekstami i niszczenie najstarszych Pomników Chrześcijaństwa (Aleppo).

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 17 marca 2018 11:33
17 marca 2018 21:38

Świadomie użyłem "biali". Burowie pozostali w roli przywiązanych do ziemi i tradycji patriotów...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 17 marca 2018 18:49
17 marca 2018 21:41

Bo to w Afryce toczy się obecnie wojna mocarstw o panowanie nad światem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @cbrengland 17 marca 2018 17:01
17 marca 2018 21:43

Pocieszam się nadzieją, że nie było takiego imperium w historii Świata, które nie miałoby swojego końca. Imperium z Wyspy - już zaczęło się cofać. Ile lat czy wieków będzie trwało zamieranie - to wie tylko Pan Bóg. Ale widać, że nadal nie mają oporów w stymulowaniu krwawych jatek cudzymi rękami, aby coś tam wyrwać.  
PS. Zadziwiający jest ten entuzjazm do tych wszystkich szmanów, wróżbitów i innych okultystów. A całe dwa wieki zgrywali się na niesamowicie racjonalnych i zimnych materialistów. Ale stara prawda mówi: jak nie będziesz wierzył w Boga, to uwierzysz - we wszystko. To wersja elegancka.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 17 marca 2018 21:37
17 marca 2018 21:45

100 mln na rok nie dadzą rady...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 17 marca 2018 18:49
17 marca 2018 21:49

Byłam w Austrialii w drugiej połowie lat 90-tych i przypadkowo w Perth. Głównym tematem były kontenery na nadbrzeżu. Okazało się, że to mienie przesiedleńcze Południowych Afrykańczyków. Strasznie się denerwowały z tego powodu australijskie gazety lewicowe, bo ten exodus psuł im obrazek "zwycięstwa dobra nad złem w RPA". Ale rząd wyraźnie nie stawiał barier. To akurat byli ludzie, którzy zdołali zabrać ze sobą majątek. A teraz uciekają ludzie, którzy np. stracili rodziny i sami byli ofiarami przemocy a majątku już nie mają, bo zostali "wyautowani' w nowym systemie.

Austrialia ma bardzo dobre perspektywy rozwoju, bo cały Pacyfik się rozwija. Jest w stanie przyjąć nawet kilkaset tysięcy ludzi ze swojego kręgu kulturowego.  Poza tym to bardzo piękny kraj i ludzie sympatyczni.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 17 marca 2018 18:58
17 marca 2018 21:52

Nie jestem blisko tych spraw ale jeśli wsród tych wszystkich konfliktów jest jeszcze konflikt w MS, to zastanawia mnie kto jest inspiratorem. Bo przecież nie chodzi chyba o "konflikt osobowości".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuro-San 17 marca 2018 19:49
17 marca 2018 21:56

Bardzo dziękuję za tego linka. Co do Zumy i AIDS, to poza tym, iż w ciągu lat prezydentury i wiceprezydentury łącznie skumulowało mu się podobno 700 oskarżeń korupcyjnych, które "zaprzyjaźniony system niesprawiedliwości" - pracowcie oddalał. Ale dobry fart się skończył kiedy został oskarżony przez działaczkę wysokiego szczebla ANC - o gwałt na niej w jego domu. Kobita w dodatku miała/ma HIV. Tego już chyba władze ANC - nie zdzierżyły. Zwłaszcza kiedy zaczął wyśpiewywać "Kill the Boer". Oni mogli planować wykasownaie Burów ale chyba nie mieli w planach ogłaszania tego wszem i wobec.  Na razie tylko skończył urzędowanie jako prezydent. I nie sądzę aby spotkała go jakaś kara za te wszystkie zbytki. Rodzinna fundacja Nelsona Mandeli została przyłapana na miliardowych przewałach kasy. Ale chyba - nie zwracała.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther
17 marca 2018 21:57

Póki co - wklejam:

https://reporters.pl/13227/biali-farmerzy-rpa-blagaja-usa-ue-przyjmijcie-nas-ratujcie-czarnym-rasizmem/

https://reporters.pl/4048/czarne-zbrodnie-na-bialych-farmerach-teraz-maja-czego-chcieli-glod-i-nedza-foto/

Nie mam telewizora etc., więc nie wiem, czy w polskich mediach te fakty są nagłasniane. Ale - były nagłaśniane kilka lat temu przez portal Polonia Christiana. I nikogo więcej, chyba.

Wiele lat temu do RPA wędrowali Polacy, wykształceni Polacy /w tym mój kolega z liceum, lekarz/. I opowiadali o tym przecudnym kraju piękne rzeczy. A teraz... Mój Boże... 

/Inni znajomi opowiadali o zatrudnianiu w miastach do lekkich prac okołodomowych Murzynów. I to były doprawdy jaja - ta "praca" Murzynów./

Według noblisty Coetzee nakręcono w 2008 roku film z Malkowichem, pt.: "Hańba". Tak straszny, że brak słów. /Jest w necie./ Po obejrzeniu tego obrazu było oczywistym, że biały człowiek zostanie z Południowej Afryki wypchnięty. Tamtejsza biała inteligencja nad tym pracowała... Przecież nie Burowie, ludzie realnej własności ziemi i ludzie realnej, cięzkiej pracy, przynoszącej dochód i dającej żywność. 

Notka brawurowa, świetna! 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 17 marca 2018 20:42
17 marca 2018 21:57

Dzięki za dobre słowo. Wracam do zdrowia ale za oknem znowu śnieg. Będzie ciężko:)))

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 17 marca 2018 21:29
17 marca 2018 22:01

To wszystko dzieje się wg starej zasady (trochę szyderczej) obowiązującej w nauce o zarządzaniu. Że jeśli jest jakakolwiek luka, która grozi ryzykiem, że coś się s..nie uda, to NA PEWNO się NIE uda.  Taki trend zauważono w biurokracji i zarządzaniu firmami. Więc - zero zdziwienia. Odwołanie ministra Szyszki było zapowiedzią smutnych wydarzeń w lasach, puszczach i wokół sprawy korników.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 17 marca 2018 21:38
17 marca 2018 22:03

Dzięki za doprecyzowanie. Ja próbowałam znaleźć jakieś info o innych białych poza Burami w RPA - ale okazało się, że są mocno zajamuflowani. Np. zero info o Anglikach. A było ich tam całkiem sporo.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @tadman 17 marca 2018 11:42
17 marca 2018 22:12

"Wracając do Polski to warto sobie przypomnieć co władza mówiła i robiła po II WŚ, aby wyzuć z ziemi, majątku ziemian, fabrykantów i bogatszych chłopów. Tak wyrabia się sobie legitymację i zjednuje tzw. ogół."

Ta tutejsza propaganda komusza działa perfekcyjnie do dzisiaj. I to nawet widać na tym portalu. Hańba! 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 17 marca 2018 21:57
17 marca 2018 22:13

Wielkie dzięki za te linki i za dobre słowo. Też mi się wydaje, że poza PCH - nie ma żadnych informacji o sytuacji w Afryce Południowej. Poza tym, że małżonkowie filmowcy Krauze jeździli tam na kuracje antyrakowe.

Z moich stron też udała się tam rodzina inżyniera chemika i prawniczki. On dostał z góry posadę kierownika zakładu chemicznego, dom i pół roku na naukę języka africaans. Angielski znał. Przez pierwsze lata była to pełna sielanka. Byli rozchwytywani towarzysko wsród lokalsów, bo tam się literalnie NIC nie działo a tu tacy "światowcy" im zjechali. Podobno nawet się nudzili trochę. A w połowie lat 90-tych dali nogę, kiedy zaczęły się napady na białych na ulicach i jeszcze terror nie opanował ulicy do końca. Żałowali tego, ale ruszyli znowu w drogę.  Do komuny nie chcieli wracać.
PS. Rzeczywiście chyba nawet trochę "zbyt brawurowa",ale tak mi się pomyślało (to porównanie) i zaskoczyła mnie liczba analogii. Lepiej, żeby architekci ze szkoły Nowego Wspaniałego Świata wiedzieli, że "łapiemy o co chodzi":))))

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 17 marca 2018 21:57
17 marca 2018 22:15

Prosze uwazac na siebie ... ale na palmowa niedziele ma sie zdecydowanie ocieplic.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 17 marca 2018 21:45
17 marca 2018 22:16

Ja sobie kiedyś zrobiłam zestawienie ludności ChRL w latach  przez parę dekad. I jakieś 10 lat temu wyszło mi, że z roku na rok - przyrastało im 70 mln dusz. Teraz mają 1,4 mld z małym czubkiem i zrezygnowali z systemu jednego dziecka.  100 milionów na rok to kwestia bliskiej przyszłości albo i teraźniejszości. Chyba nie mają nic przeciwko temu, bo muszą ścigać się z Indiami, które mają 1,1 mld.
Europa przechodzi do historii.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 17 marca 2018 22:16
17 marca 2018 22:21

ich obecny przyrost to 8 mln/rok

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 17 marca 2018 22:12
17 marca 2018 22:22

Bo oni nie rozumieją, z czego rodzi się głód. Sytuacja głodu.  W PRL komuniści mieli dowód czarno na białym, że można dopłacać do PGR niebotyczne sumy a PRG i tak nie wyhodują bydła jak się patrzy ani nie dostarczą mleka w żądanych ilościach. A chłop i działkowicz - wyżywi wszstkich tanim kosztem i jeszcze kwiatki dostarczy na bukiety, nie mówiąc o świeżych truskawkach dla towarzyszy radzieckich na "jutrzejszy poranek w Kremlu". 

Więc- komuchy nie żałowały ziemi chłopom, chociaż ziemianom nie mieli zamiaru zwracać ziemi, bo samych ziemian już wykończyli dosłownie. A te tutejsze "teoretyki z wielkich miast" wychowane w willach inteligenckich z gosposiami w samym bijącym sercu komunizmu - pewnie myślą, że krowa jest fioletowa jak na reklamie Milka a mleko to się produkuje w supermarkecie. I po co chłopu polskiemu ziemia. Jak trzeba przygotować miejsca na osiedlenia bezcennego "drugiego narodu".

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Nova 17 marca 2018 13:10
17 marca 2018 22:23

O! Widzę kolejną, bratnią duszę! :)

Pozdrawiam serdecznie. 

Kossobor

zaloguj się by móc komentować

boson @boson 17 marca 2018 22:21
17 marca 2018 22:24

1 mld przekroczyli w 1980

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 17 marca 2018 22:21
17 marca 2018 22:37

Ale to chyba tylko tzw. prognoza. W roku 1990 liczba ludności ChRL wynosiła 1,172 mld a w 2010 - 1,360 mld . To dało w 20 lat 188 mln wzrostu a w tym czasie zlikwidowali ograniczenia w posiadaniu dzieci.  Przyrost od podstawy z roku 2016 w wysokości 1, 403 mld osób w wysokości 8 mln oznaczałby wychłodzenie przyrostu. Chyba coś kombinują ze statystykami:))) Dzięki za info.

http://www.worldometers.info/world-population/china-population/

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 17 marca 2018 22:15
17 marca 2018 22:39

Dzięki za dobre słowo. Czekam na wiosnę, ale jeszcze lepiej zrobiłyby wyjazd nad ciepłe morze:)))  A może trzeba zacząć wzorem ruskich babuszek - zacząć sypiać na piecu:)))

zaloguj się by móc komentować

boson @boson 17 marca 2018 22:24
17 marca 2018 22:44

polska katastrofa demograficzna:


Total fertility rate by Polish regions in 2014 (Eurostat)   ż: 1.4 - 1.5   r: 1.3 - 1.4   cz: < 1.3

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 17 marca 2018 22:39
17 marca 2018 22:50

Ach, ktoz na te wiosne nie czeka...

... a ona juz tuz-tuz... nad cieplym morzem to trzeba sie dzis troszke zastanowic... a spanie na piecu to wcale nie byl taki zly pomysl... pamietam jeszcze ze wczesnego dziecinstwa... ale Pani Panther'o  ciepla pierzynka z gesiego pierza to byloby nieglupie.

W kazdym razie zycze Pani serdecznie... tak od serca... wiele, wiele zdrowka... na niejedna jeszcze tak wspaniala notke, jak dzisiejsza.

 

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 17 marca 2018 22:37
17 marca 2018 22:52

nie - to jest estymacja z 2016, ale ten przyrost jest "sztuczny", tzn. bierze się z wydłużającego się czasu życia (czyli tzw. starzenia się społ.) - ich współczynnik dzietności jest mocno niższy od 2.1, bo wynosi 1.6, ale i tak jest dużo lepszy niż ten katastrofalny polski = 1.35...

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @pink-panther 17 marca 2018 22:22
17 marca 2018 22:57

Komu to mówisz, Pani Moja :) Nasze K. było drugim NAJGORSZYM pegieerem w PRLu! 

No i były zakusy poważne na ziemię chłopską. Ponoć zastopował wpychanie chłopów do rodzimych kołchozów Gomułka. /Może kto mądy uścisli./ Za Gierka coś kombinowali z oddaniem ziemi za rentę. Więc oni zawsze /Z A W S Z E!/ chcą wyrwać ludziom ziemię /żywność/ spod nóg. To przecież najprostsza droga do niewolnictwa. Całkowitej zależości od państwa. Ku temu idzie. No i te "Wody Polskie" - centralny urząd... Ziemia i woda = życie. 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 17 marca 2018 14:45
17 marca 2018 23:05

Moje przypuszczenia:

Polin – wszystko już powiedziano.

Jedyne co jest interesujące to czy utrzyma się rebelia godnościowa pospolitego ruszenia tak przeciwko planom zewnętrznym jak i obozu kapitulacji z Nowogrodzkiej. Każdy dzień oporu i jego tężenie wobec lokalnych prób pacyfikacji wymusza korekty planów naszych wrogów. Dziś dochodzi nowa broń obok merytorycznego kontrataku - kpina i ironia – to jest to co zrobił Bosak z sesji o mowie nienawiści z Muzeum Polin. Rodzima targowica czuje oddech na plecach – dyr. Cywiński skarży się na hejt bo mu jednak ktoś patrzy ręce. Paradoks – dozorcy niewolnika, czy nie za bardzo ćwiczy opornego murzyna. Nie można przestać go ćwiczyć ale czy nie minięto już punkt od którego się go już nie złamie.

Australia.

W Zderzeniu Cywilizacji – Huntington – zalicza Australię do krajów w którym podjęto próbę zmiany kręgu cywilizacyjnego - koncepcja jej wplecenia w Azję. Obecna polityka doboru i wymagań zawodowych dla emigrantów oraz dyslokacja nielegalnych emigrantów sugeruje na zmianę koncepcji. Rozwój sił morskich [ wymiana i budowa na miejscu floty okrętów podwodnych] wskazuję że City postawiło na inną koncepcję.

Australia jest w pakiecie negocjacji z Chinami ale by wzmocnić jej pozycję może być potrzebny nowy zastrzyk demograficzny – nowych białych kadr. Burowie nie są problem co do Polaków z Anglii. Duża odległość lepie zerwie kontakty emigrantów z starym krajem i zapewnia lepszą ich sterowalność.

RPA

Burowie – nie mają żadnego piętna wstydu. Koncepcja apartheidu zapewniła taniego pracownika dla rodzimego przemysłu. Murzyni byli po prostu separowani celem ich socjalizacji – proszę zobaczyć jak wygląda degrengolada infrastruktury gospodarczej w koloniach które uzyskały niepodległości [np. Kongo] gdy nie ma białych nadzorców. Dlaczego to City odcięło się od wspierania Pretorii w latach 80. Aspekt militarny – prace nad bomba atomową i współpraca z Izraelem [ stąd też uwikłanie Pretorii w konflikt z Kubą w Angoli] oraz gospodarczy. Masowy tani pracownik bez związków zawodowych i stale rosnącą kulturą techniczną – czy nie jest zagrożeniem dla rynków.

Jeżeli City postawiło wtedy na Chiny – nie potrzebowało nakręcać koniunktury i emancypacji z strony Burów w RPA. Przyspieszanie zniesienia apartheidu [ do czego elity burskie i tak się szykowały] załamało lokalną autonomiczną koncepcję rozwoju.

Chiny -

Pekin "czekał, czekał ale się nie doczekał", - trwa wojna nerwów a stawka jest wysoka. Zdejmujemy maski i idziemy na pełną konfrontacje czy jeszcze jak w Syrii wysługujemy się trzecią stroną. Komu trzeba zaoferować pomoc tu nad Wisłą [a nikt instytucjonalny o nią nie prosi bo już wyrażono zgodę na bezwarunkową kapitulację] – i w jakiej formie. Pekin może za niedługo być w sytuacji Berlina z kwietnia 1939 roku gdy II RP wybrała Anglię i legła cała koncepcja użycia 44 polskich dywizji w konfrontacji z sowietami – II wojna była przegrana na starcie.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @pink-panther
17 marca 2018 23:09

W 2011 r. komunista Bono z zespołu U2 również polubił piosenkę o zabijaniu Burów:

https://youtu.be/C3POh3yQZ9c

W 2015 r. nadal twierdził, że piosenka to "uzasadniony protest":

https://www.europeanknightsproject.com/u2s-bono-says-singing-kill-boer-similar-ira-freedom-songs-killing-english-therefore-justifiable-protest/

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 17 marca 2018 22:44
17 marca 2018 23:13

Katastrofa zaplanowana. PS. Proszę mnie nie dołować takimi strasznymi informacjami. Likwidacja praktycznie całego przemysłu na wschodniej ścianie i na południu, gdzie jest matecznik katolików i prawicy - miała rozwiązać pewne "problemy wyborcze". I chyba "rozwiązała'. 
Unikam świadomie myślenia o tych sprawach. Widać, że cała młodzież wyemigrowała do wielkich miast i  tam się nieco rozmnaża. Reszta - starzeje się i odchodzi.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 17 marca 2018 22:55
17 marca 2018 23:14

Dzięki za linka. Ja sobie analizuję wg danych The CIA World Report krajami. Też pouczające.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 17 marca 2018 22:57
17 marca 2018 23:24

Wyrywać chcieli ale mieli prostą metodę "na zniechęcenie". Po prostu nie instalowali np. sieci gazowej czy wodociągów na wsi a czasem nawet elektryka nie dochodziła. Do tego brak ubezpieczenia zdrowotnego (Gierek dopiero dał) i kredytów ma budowę czegokolwiek. Dostęp do węgla i nawozów  dla rolników indywidualnych - na dalekim miejscu za PGR-rami. Zaczęli masowo uciekać do miasta a przynajmniej krążyć między miastem  a wsią (chłoporobotnicy), żeby mieć chociaż emerytury i ubezpieczenie zdrowotne. Ale po roku 1990 - tak wzrosło bezrobocie w miastach - że ludzie, którzy mieli rodziców z ziemią na wsi - wracali na wieś i zaczynali gospodarkę  na pełną skalę. I wtedy wkroczyła III RP -z tymi wszystkimi "udogodnieniami". Człowiek, który ma ziemię, jest człowiekiem niezależnym. W Wielkiej Brytanii od czasów Henia VIII - chłopi to wyłącznie dzierżawcy a ziemia jest w rękach wąskiej oligarchii. Może Angliczanie z tych wszystkich lóż masońskich, tak poważanych nad Wisłą - doradzili, żeby skopiowac system - i ziemię skomasować w kilkunastu "dobrych rękach". Bo chłop polski jest groźny: maksymalnie elastyczny w zakresie zmiany produkcji i produkujący po niższych kosztach a do tego mocno kombinuje na boku. Jak nie ubój "dla celów prywatnych" to inne pomysły. A tam na Zachodzie nawet mysz się nie przeciśnie - w "systemie".
A poza tym chłopy polskie mogą wyrzekać na plebana, ale to są twarde katoliki. A tak nie może być. Plan dechrystianizacji Polski nasze derogie władze - mają niezaliczony w Brukseli i w Wielkiej Loży Francji czy innej Szkockiej:))))) Stąd, jak podejrzewam, te podchody pod naszą ziemię. Dzierżawca czy inny parobek cieniej śpiewa niż właściciel ziemski.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 17 marca 2018 23:05
17 marca 2018 23:35

Dzięki za ważne uzupełnienia. Co do "piętna hańby" to wyraziłam się nieprecyzyjnie. Nie chodziło mi, że Burowie noszą piętno hańby ale chodziło mi o to, że światowe media i politycy - przykleili Burom "piętno hańby" czyli szkalowali ich bez ustanku.

Co do Polin i Cywińskiego, to chyba rzeczywiście środowisko zaczyna czuć dyskomfort. A co zrobi władza to inna sprawa. W każdym razie opinia publiczna nie odpuszcza i dokłada do pieca:)))

Nie znam się na geopolityce, więc mogę się tylko modlić o to, aby sprawy ułożyły się dla Polaków - jak najlepiej.  Ale one zaczynają  niesamowicie przyspieszać a z drugiej strony widać potężne rozczarowanie obozem rządzącym a wybory nadejdą nieubłaganie. Nie miałam złudzeń, aby kiedykolwiek obecna władza czyli ta od 1989 r. w Warszawie z dowolnego skrzydła - była na tyle samodzielna aby coś zaplanować wspólnie z Chinami. Wykonują puste gesty dla potrzeb wewnętrznego pijaru a główne telewizje zaklinają rzeczywistość "na zlecenie".

Ale pomarzyć można. W dodatku jakieś tarcia wewnętrzne w obozie najlepszej zmiany w sytuacji akurat kiedy dookoła ziemia się trzęsie. Same pytania, żadnych odpowiedzi. Pewnie należy uzbroić się w cierpliwość. Serdecznie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Zadziorny-Mietek 17 marca 2018 23:09
17 marca 2018 23:40

Po prostu szok!!!!!!!!!!!!! Dzięki za te linki.  Bono latem 2017 r. również "popierał właściwą stronę" w Polsce:)))

Zawsze wydawało mi się, że to jest mało utalentowany oportunista. Ale z tym Juliusem Malemą - i piosneczką "Zabij Bura" - wyszedł na kompletnego głupka. A właściwie - złamał prawo bo to nawoływnaie do zbrodni. Wychodzi szydło z worka: beztalencia w służbie krwawego imperializmu:)))

Dzięki wielkie. Już dawno nie trafiło się coś tak tragikomicznego. Pan Bono: tyleż mądry co pięknie śpiewa.

PS. Czy on  przypadkiem nie dostał szlachectwa od królowej Eli II?

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @pink-panther
17 marca 2018 23:52

'' A tam na Zachodzie nawet mysz się nie przeciśnie - w "systemie".''

Powoli,powoli...rolnik w Polsce,aby wypełnić wniosek o dopłaty musi szczegółowo podać co ma.Instrukcja wypełnienia wniosku to 20 (!) stron A-4 drobnym drukiem....

Od tego roku-wniosek przekazuje się wyłącznie przez internet.Pętla się zaciska.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DYNAQ 17 marca 2018 23:52
18 marca 2018 00:07

Ależ oczywiście, że "pętla się zaciska". Ale jednak wielu rolników "zna kogoś z agencji" i tamten mu "pomoże wypełnić ankietę". Oraz "zinterpretować określenie":))))  Najgorsze są oczywiście osławione "kontrole" oraz jakieś monitorowania z lotu ptaka. Zastanawiam się, kiedy rachunek zysków i strat spowoduje ogólne parcie na wyjście z Unii. Wersja bardziej optymistyczna jest taka, że ta cała Unia - sama się "zaniebawem" rozwali.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 17 marca 2018 22:50
18 marca 2018 00:08

Starość to choroba, której nie da się wyleczyć:)))) Więc najlepiej przyzwyczaić się do swoich chorób i z nimi żyć w zgodzie:))) 
Dzięki za wsparcie duchowe i dobre rady i pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 18 marca 2018 00:08
18 marca 2018 00:39

Nie było Cię PINKPANTHERze dość długo i myślałem, że przygotowujesz jakiś bombowy materiał, no i miałem rację, ale nie wiedziałem, że ta nieobecność jest wymuszona inną sprawą. :(

Jesteśmy Burami we własnym kraju i stanowimy większość, ale brak nam czarnych; musimy bacznie obserwować kto tu bedzie zmieniał karnację na ciemniejszą. Tak mi się plecie, że nie wmusili nam ciapatych to podkręcili nam tempo, a jak by tutaj byli to przy tak szarganej opinii byłoby przyzwolenie na eksterminację miejscowych.

Kiedyś na YT obejrzałem sobie najlepsze wykonania z tzw. blind auditions z wielu krajów. Śpiewał chyba jakiś Bur, bo nazwisko jego brzmiało z holenderska, jurorami było dwoje białych i dwoje czarnych (chyba takie polipoprawne kwoty), ale najciekawsze było za kulisami, gdzie byłi biali znajomi wykonawcy, a towarzyszył im zapiewajło, oczywiście Murzyn. I ten właśnie zdradzał ową rewolucję która dokonała się w RPA, bo zachował się, bardzo protekcjonalnie względem tych białych. Przy pomocy Angoli i innych postępowców doszło do tego, że Murzyn małpował zachowanie białych z tzw. postępowych powieści np Beecher Stowe. Co za czasy!

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 17 marca 2018 23:24
18 marca 2018 01:27

To najwyraźniej ten trop. Już to pisałam gdzieś: Kępiński w "Mickiewiczu hermetycznym" mówi, że najistotniejszym planem masońskim jest pozbawienie ludzi własności, z której własność ziemi jest najważniejsza.

https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=77112

Kombinacje PO z ustawą rolną i natychmiastowe klepnięcie jej w POwskim brzmieniu przez najlepszą ze zmian, zaraz na początku, po przymusowych szczepieniach - mówią wszystko. No i ta "niechęć" do zwrotu zagrabionego majątku w naturze... /nie dotyczy ziemian, zrównanych z kolaborantami i bandytami przez DZ/. /Ograbionych chłopskich rodzin było coś ponad 400 tysięcy rodzin. Ograbionych ziemian - 9 - 12 tys. rodzin./ 

Jeziora też zabierali /np. na Kaszubach/. Jakim cudem ten cały Daukszewicz ma więc jezioro na Mazurach??? Całkiem nowa własność przecież.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @tadman 18 marca 2018 00:39
18 marca 2018 01:30

Mój ukochany wierszyk hrabiego Fredry:

"Małpa widząc, że się śmieli,

kiedy mogła udać człeka..."

/Z przeproszeniem :)/

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 18 marca 2018 00:39
18 marca 2018 01:40

Nieobecność o tej porze roku staje się już "chorobową tradycją":))) Chyba się starzeję.

Wiele wskazuje na to, że jesteśmy Burami we własnym kraju. Nawet powtarzane jest to samo kłamstwo: że przed Polakami nad Wisłą była jakaś inna nacja. Tak jak Burom wciska się kłamstwo, że ich ziemia w latach 30-tych XX w. należała do ludu Zulu albo Bantu. No ale.
Bardzo ciekawa ta opowieść o nowych obyczajach towarzyskich za kulisami różnych teatrów i sal koncertowych. Przypomniało mi to ciekawy incydent w Parlamencie RPA. Chyba nie był to pierwszy lub ostatni w wykonaniu parlamentarzysty szanownego Willie Madisha:))) Po tym wystąpieniu Honorable Madisha otrzymał ksywę "Willie Hong Hong Madisha".  To jest gwiazda Parlamentu RPA.

https://www.youtube.com/watch?v=7OXatd6Dc-8

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 18 marca 2018 01:27
18 marca 2018 01:52

Czyli niby ze sobą walczą na śmierć i życie ale niektóre ustawy, zwłaszcza te ograniczające własność i wolność Polaków - uchwalają "zgodnie":))) Zero zdziwienia, skoro wszystko było ustalone a może nawet - polecone przez generała Kiszczaka przy tym całym okrągłym stole albo na zapleczu. Każdy patriota i autorytet moralny dostał tekst do wykucia na pamięć - i  gra.  PS. Nie wiem jak Daukszewicz doszedł do tego "panowania nad jeziorem", na co skarżą się wędkarze, bo każe sobie strasznie dużo płacić podobno. Przyznał się, że cena jest świadomie zaporowa. Z jakichś powodów.

zaloguj się by móc komentować

tadman @KOSSOBOR 18 marca 2018 01:27
18 marca 2018 06:07

W jego przypadku to prawdziwe jaja, no ale to satyryk, choć śrrdnio utalentowany i może z tego powodu dostał w darze od nsrodu.Współczesna namiastka Sienkiewicza?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther 18 marca 2018 01:52
18 marca 2018 08:39

Plik jpk również został wprowadzony za rządów PO a PIS godnie kontynuuje tradycje zaciskania pętli na szyji polskiego mini przedsiębiorcy. Teraz jeszcze dowali mu za pomocą RODO a wielkie koncerny informatyczne zacierają rączki i liczą zyski.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 17 marca 2018 22:37
18 marca 2018 08:49

jeśli chodzi o prognozę dla Chin to ich populacja jeszcze ma odrobinę wzrosnąć, aby po 2030 zacząć spadać...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 17 marca 2018 22:16
18 marca 2018 09:35

Europa przeszła do historii po IIWŚ.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 18 marca 2018 01:40
18 marca 2018 09:36

Analogia z Burami wydaje się trafna.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther
18 marca 2018 09:37

Jak zwykle fascynująca, choć smutna lektura tekstu, ale i komentarzy...paralela bestwialstwa i mechanizmu wypędzania z Polakami i Wołyniem poraża. Pocieszające jest to, że faktycznie młode pokolenia zaczynają zawstydzać starsze tym, ze dobrze rozumieją co sie dzieje i tak jak potrafią wrzucić selfi do instagrama tak mogą pojechać do Afryki, Calais i rejestrować sytuację.

Dzięki wielkie Pantero :)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ewa-rembikowska 18 marca 2018 08:39
18 marca 2018 09:39

RODO powali również i trochę większe firmy. Ostatnio to przerabiam i nie mogę się podnieść, nie tylko dlatego, że firmy informatyczne, też i prawno-doradcze (i już zarabiają) zarobią koszmarne pieniądze, ale co dalej będzie z tymi danymi...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ainolatak 18 marca 2018 09:39
18 marca 2018 09:48

No właśnie  dostęp do przechowywanych zbiorów, to jest bardzo ciekawy aspekt tej ustawy.  Ciekawa jestem jakie lobby informatyczno prawnicze wymusiło uchwalenie takich przepisów?

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @pink-panther 17 marca 2018 21:43
18 marca 2018 09:49

Ja staram się też pocieszać, bo świat jest tak piękny przeciez.

I ta wyspa również i z tak cudowną i wielką historią Chrześcijan. Bo to nie tylko św.Patryk, który byl pierwszy ale potem cala rzesza jego następców misjonarzy, ktorzy przez wyspę Iona na Hybrydach, przez Szkocje i północną Anglię zrechrystianizowali Brytanię tak, ze byla ona klejnotem w ówczesnym świecie chrześcijanskim. Przyszli Wikingowie-Normanie i to zniszczyli.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther 18 marca 2018 01:52
18 marca 2018 10:04

Jezioro jest dzierżawione przez Stowarzyszenie Ekologiczne Łajs, założone przez kolesia, który ma doświadczenie i chody w urzędzie miasta w Olsztynie i od dawna bierze pomoc publiczną na swoje różnorodne inicjatywy, w których występuję kilka tych samych osób - od firmemy doradczej, informatycznej, po hurtownię ryb złowionych oczywiście na wziętych w dzierżawę 3 jeziorach. Jednym z nich jest Kośno tam gdzie mieszka Daukszewicz, który sam jest związany ze stowarzyszeniem, choć pewno więzią są raczej towarzyskie biznesy, bo w radzie czy zarządzie stowarzyszenia Daukszewicza nie ma. 

Instytucje olsztyńskie znane są ze swojej miłości do PO i jej sympatyków. Od afery przekazywania nieruchomości uniwerku warmińsko-mazurskiego działaczom PO, po wszelkie dotacje, których udzielała Bożena Cybulska przez lata cesarzowa w Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Szczęśliwie zabrała się za nią prokuratura – na taką skalę była korupcja (czyt. wpłata określonej sumy na rzecz PO, która była warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie). No ale wychowankowie w urzędzie zostali…

W linku widać, jak się tworzy ekologiczną historię biznesu z końcowych efektem dzierżawą jezior

http://www.lajs2000.pl/kalendarium/

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ewa-rembikowska 18 marca 2018 09:48
18 marca 2018 10:08

Z tego co słyszę najwięcej na razie zarabia na tym PwC, który utworzył nawet specjalny wielki oddział RODO i zajmował się doradzaniem w kwestiach ustawy i interpretacji zapisów unijnych. A gdzie będa płynęły dane z integrowanych systemów informatycznych, aż strach myśleć. Jak na dłoni będzie widoczna siec powiązań przedsiebiorców i ich działania, co moze rozłożyć ich konkurencyjność i oczywiscie dane nie tylko pracowników, ale i ich rodzin też popłyną...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ainolatak 18 marca 2018 10:08
18 marca 2018 10:28

czyli wygląda na to, że zbieżność wprowadzenia JPK i RODO nie jest przypadkowa? Tu i tam chodzi o ewentualny dostęp do sieci powiązań i finansowych i biznesowych.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Nieobyty 17 marca 2018 14:17
18 marca 2018 11:03

"negocjują z City"? A co z powstaniem bokserów (no i zemstą za nie)?

Paradoksalnie sytuacją w Polsce zainteresowani są dwaj najważniejsi obecnie gracze: USA i Chiny. Pierwsi lansują Międzymorze (Polska-Ukraina), drudzy - 16+1 (ABC, tj. Adriatyk-Bałtyk-Czarne Morze). W obu przypadkach chodzi o kontrolę linii Odra-Nysa (najwęższe "płaskie" miejsce na linii Europa-Azja.

Chińczycy mają górę zielonych baksów do "spuszczenia" - jak je "spuszczą", to przejdą na rozliczenie w złocie. I zapewne stąd te zawirowania w RPA - trzeba całkowicie przeorać dotychczasowe ukłądy i zbudować wszytko od nowa. Póki co, to zapleczem żywościowym zapewne stanie się dawna Rodezja (tam już jest juan walutą rozliczeniową) - zapewne tam uciekną Burowie-rolnicy.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @tadman 17 marca 2018 16:50
18 marca 2018 11:05

Ale próbować trzeba. A poza tym jaki to piękny motyw propagandowy.

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @pink-panther
18 marca 2018 11:19

Właśnie przeczytałem artykuł w ND idealnie korespondujący z Pani Artykułem za który pięknie dziękuję. Poniżej link i próbka:

Pod pretekstem „wrażliwości na biosferę” (zasoby ziemi i powietrze) Toffler i inni komandosi nowej utopii – jeśli nie stawi im czynnego oporu – zdominują i przejmą władzę nad kluczowymi dla życia ludzkiego podstawami egzystencji, jak możliwość prostego pozyskiwania energii z węgla, drewna, kopalin; swobodny dostęp do wody, produkcji, transportu i komunikacji. Pod hasłem „wrażliwości na biosferę” już dziś nastąpi transfer własności i posiadania ziemi oraz produkcji z rąk drobnych właścicieli do monopolizujących rynek wielkich korporacji. Kolejny etap to transfer praw rodzicielskich, zdrowia i życia w ręce administratorów na usługach maleńkiej grupy komunistycznie inspirowanych oligarchów finansowych, którzy zarządzają za pośrednictwem inżynierii społecznej, edukacji i mediów technikami wypracowanymi przez neomarksistowskich ideologów, do których m.in. należą Alvin i Heidi Tofflerowie.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/mysl/195505,marksistowski-mentor.html

zaloguj się by móc komentować


Kuchcik @pink-panther
18 marca 2018 11:30

Nawiązując do geopolityki i Chin w tym nowym światowym rozdaniu, uważam że należy zwrócić uwagę na :

1. Chiny osiągnęły swoją pozycję wbrew rozwiązaniom "światowym" - USA czy też sojuszniczym (Rosja)

2. W Chinach, mimo że nie ma własności prywatnej, to nie ma też innej własności poza Chińską. 

3. Chiny nie uznają międzynarodowych patentów, tylko własne umowy z poszczególnymi krajami

4. Wielokrotnie zwraca uwagę Coryllus, że musimy sami realizować każdy we własnym zakresie swoje interesy nie oglądając się na nic.

5. Siłą Rzeczpospolitej było pospolite ruszenie i nawet teraz pokazało ono swoją siłę w konflikcie z Żydami, wbrew miłościwie nam panującym. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther
18 marca 2018 11:42

Ja się zastanawiam się co takiego musi się stać żeby nastąpił odwrót od tego szaleństwa... Biblia uczy że diabeł będzie rządził zanim Syn Człowieczy przyjdzie. Może trzeba obozów pracy przymusowej? No ale to już było i nie pomaga w rozeznaniu. 

Wielu patrzy ale nie widzi. Wielu widzi ale nie chce lub nie może nic z tym zrobić, poza konspiracyjnym działaniem we własnym środowisku w którym ma posłuch lub realną władzę (by przetrwać i przekazać coś dalej). 

Mam wśród znajomych wielu młodych przedsiębiorców. Oni odkąd PIS przejął władzę wiedzą że długo na rynku istnieć nie będą. Nie wyobrażają sobie płacić coraz więcej i marnować swoje siły (ryzykując codziennie uszczelnieniem, albo bankructwem, jak branża futrzarska) na to całe marnotrawstwo i zrzutki na pomoc wszystkim gdzieś za granicą (wiedzą że płacą tak naprawdę na fałszywy wizerunek rodzimych "filantropów" za cudze). Oni się martwią i irytują tym  że nawet jak coś odłożą dla swoich dzieci to państwo i tak znajdzie sposób żeby to ukraść... Rozumieją dobrze co to jest własność (zwłaszcza ziemi) i do czego służy. Ich świadomość jest duża i niestety nie może się rozwijać w przełożeniu na bogactwo i rozwój bo... Druga grupa znajomych czyli urzędnicy im to uniemożliwia i jeszcze każe sobie za to płacić. Ci są zadowoleni "z pracy". Ich jedyny problem to "niska płaca".  Chcą więcej... Jedni na drugich patrzą wilkiem. Coraz bardziej. 

Jakiś czas temu czytałem że średnia płaca sektora publicznego wynosiła więcej od jej odpowiednika w sektorze prywatnym. Nie wiem jak to się przedstawia na dzień dzisiejszy.

Tymczasem Pan Jaki, Śpiewak i cała ta czereda około kamieniczna (i bursztynowo złota) przekonała opinię publiczną że naszym głównym problemem jest słup Plichta, który w rzeczywistości propagandowej reprezentuje wszystkich posiadaczy (prawda że tylko praw, no ale w końcu o "prawo do"  chodzi) co to, jak wszyscy za pośrednictwem "studio polska" wiedzą, od wieków na swoich folwarkach różne brzydkie rzeczy wyrabiali (niewiele się różniące od tych afrykańskich zwyczajów)... Ludzie oddajcie co macie i idźcie na tanie czynszówki bo tylko państwo może was od tego badylarstwa uratować... Badylarstwo jest tylko po to by je uszczelniać i dość... I ludzie to kupują, więc na początek będzie "zachód" jak Portugalia, Hiszpania a potem Afryka dzika. 

Niech nas (a głównie dzieci, wnuki nasze) Bóg ma w swojej opiece. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 17 marca 2018 13:26
18 marca 2018 12:03

Chiny dzięki pomarańczowej rewolucji zostały wyrzucone z czarnoziemów na Ukrainie które planowali zrobić swoim spichlerzem... Ale widać że obstawiają wszystkie możliwe kierunki łącznie z pustynią...  i Syberią (tu Rosja będzie miała duży problem). 

Podziwiam za rozmach, determinację i organizację... Boję się tego co ideologicznie reprezentują, i tego do czego są zdolni jeśli tam gdzie się zadomowili urosną w siłę. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewa-rembikowska 18 marca 2018 08:39
18 marca 2018 12:26

Prezes powiedział, że "państwo jest najważniejsze" i się tego trzyma. Naród błędnie zrozumiał, że "państwo" będzie działało wyłącznie w interesie obywateli a nie w interesie - koncernów.  Rewolucjoności i socjaliści  mają  w małym poważaniu pracę ludzką i własność. Oni by chcieli tylko "dzielić". Głównie - cudze. I w tym jest ich "misja główna".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 18 marca 2018 08:49
18 marca 2018 12:28

To będzie zależało od długofalowego planu centralnego komitetu KPCh:))) Mają dużą dysproporcję w ilości mężczyzn i kobiet urodzonych w okresie "polityki jednego dziecka". Abortowano dziewczynki - bez ograniczeń. Teraz - nie ma kto rodzić dzieci. Ale plany są komponowane na 200 lat i więcej, więc i ten "problem" zostanie jakoś rozwiązany.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @Grzeralts 18 marca 2018 09:35
18 marca 2018 12:30

W pewnym sensie tak. Głównie dzięki wsparciu, jakiego udzieliła swojemu "drogiemu sojusznikowi" czyli ZSRR. A ten im zrobił takie "ruchy niepodległościowe" od Afryki po Daleki Wschód, że "imperia białego człowieka" wytrzymały tylko do roku 1960-70. A potem zaczął się "zjazd".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 18 marca 2018 09:36
18 marca 2018 12:32

Wydawało mi się to analogią zbyt "brawurową" ale wiele podobieństw z niedalekiej historii - bije po oczach. Pocieszam się, że "człowiek strzela , Pan Bóg kule  nosi". Na naszych oczach już się parę "projektów  geopolitycznych" - wykotłowało.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 18 marca 2018 09:37
18 marca 2018 12:35

Minęły lata i znajomość historii winna być nie tylko źródłem zasmuceń ale i wiedzy oraz zrozumienia. To oczywiście kosztuje. Młode pokolenie jest tym, które płaci wysoką cenę za nasze złudzenie, że komunista i jego cichy rozmówca - mogą "się nawrócić na uczciwość".

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 17 marca 2018 14:45
18 marca 2018 12:37

Burowie kojarzą się z kolonizacją białych konkwistadorów. Ten kierunek został zamknięty i nikt już tego odwrócić nie zdoła  (poza samym Bogiem)... Pozostało zamknąć kierunek (i znaleźć pałkę) na tych którzy nie mają na swoim sumieniu ekspansji (podboju zaczepnego). Polska jest tu poligonem doświadczalnym... Jeśli zrobi się z nas historyczny naród morderców to będzie to można zrobić z każdym narodem en masse... Wtedy "Hell is the limit". Ci którzy cieszą się z tego że Polska obrywa będą następni w kolejce... Diabeł nie ma sojuszników. A ci którym się wydaje że zrobi z nich wspólników powinni pilnie studiować wiedzę księży egzorcystów w temacie dlaczego złe duchy nie chcą opuścić ciała dręczonego. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuchcik 18 marca 2018 11:19
18 marca 2018 12:38

Dzięki za linka. Wiedzy nigdy za dużo. Tofflera wydawano jeszcze w PRL w dużych ilościach. 

Próby dokonania tak wielkiej ingerencji w Prawo Naturalne czyli w Prawo Boskie - na razie kończy się wyłącznie wielkim bałaganem. Wystarczy popatrzeć na przykład Kambodży  czy na państwa skandynawskie.

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 18 marca 2018 12:28
18 marca 2018 12:41

Ich "problemem" jest także nasz problem, czyli szybkie starzenie się społeczeństwa, a co będzie za 200 lat Bóg raczy wiedzieć...

jaka szkoda że nie ma tu Mistrza Pługa, no ale...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuchcik 18 marca 2018 11:30
18 marca 2018 12:42

ChRL odkąd wyszły żywe z rewolucji kulturalnej prowadzą politykę "powrotu do chwały cesarstwa" i dobrze pamiętają, kto ich w XIX w. - grillował.  My jesteśmy - odwrotnością Chin. Mamy "niczego nie pamiętać" i "nie pytać, kto rządzi".  Tam komunizm służy "komasowaniu sił dla uzyskania celu" a u nas ten zmutowany socjalizm - służy tylko korupcji i wielkiej jumie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 18 marca 2018 11:42
18 marca 2018 12:47

Pisze Pan o skutkach a nie o przyczynach czyli o sprawcach.  I sprawy traktuje Pan "w oderwaniu". Nie da się rozwiązywać problemów gospodarczych pomijając np. nieustającą kampanię szkalowania Polaków i ich historii - dokonywaną od co najmniej roku 1989 - za pieniądze polskiego podatnika - na zlecenie Państwa. Muzem Polin oraz produkcje filmowe III RP - powstały w jakimś celu.  Burowie też byli szkalowani na potęgę ( a nie Anglicy) w odniesieniu do ciężkiej doli afrykańskiego robotnika czy górnika. I nie widzieli związku z tym, że szykuje się im kolejny "genocid".  A teraz jest już za późno. Piosenkarz Bono przyjmowany uprzejmie przez Królową Elżbietę II też podobno śpiewa "Kill the Boer". Wczoraj został wrzucony link.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 18 marca 2018 12:28
18 marca 2018 12:51

My się mamy ekscytować konfliktami w "ministerstwie A" lub w "ministerstwie B" a jeden internauta wrzucił właśnie film z wizyty rodzinnej w Muzeum Polin. Okazuje się, że tam są takie same bramki jak na lotniskach i wszyscy muszą czekać na pełny kipisz co najmniej 15 minut. Po czym przyjeżdża izraelska wycieczka - i wchodzi - bez sprawdzania. Kto urządza ten festiwal pogardy i agresji? To jest wyraźnie zaplanowana prowokacja. Na razie efekt jest taki, że mniej ludzi tam pójdzie. Ale kasa polskiego podatnika będzie płynąć dalej.

zaloguj się by móc komentować

malwina @pink-panther
18 marca 2018 12:53

Kochana Pani Panthero!

Pani notki zawsze zostawiam sobie na deser, czyli na sobote wieczor kiedy wszystko porobione i mozna oddac sie przyjemnosciom. przeczytalam wczoraj, szczena mi z wrazenia opadla. chcialam krzyknac, ze to nie tak...ale dzis po kolejnym przeczytaniu dalej cos mi mowi, ze sie kuzwa wszystko zgadza.

chyba musi dojsc do jakiegos porzadnego przesilenia, tzn. cala Europa musi dostac tak w dupe, zeby raz na zawsze wypieprzyla socjal na ksiezyc! 

a potem nich tych zainfekowanych (bo przyzwyczajenia sa nasza druga natura) w nowym juz swiecie, na gruzach, za twarz wezma srodowiska takie jak Coryllusowe.

Macie Panstwo misje: musicie, musicie pisac, zeby dla potomnosci zostalo: co i jak nalezy robic jak juz to wszystko runie.

no i wszystko to Panu Bogu powierzac.

jeden plus to za malo, ale wiecej sie nie da;)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @cbrengland 18 marca 2018 09:49
18 marca 2018 12:54

Zapewne tak było. Ale oni (Brytyjczycy) nie chcą o tym pamiętać i wolą swoich okultystów i wróżbitów. Wikingowie wiele nie zniszczyli, bo potem zostały zbudowane wielkie opactwa i kościoły. Te romańskie budowle nie były tak okazałe jak gotyckie:))) Brytyjczycy zdemolowali sobie KK na własne życzenie - dla łatwej mamony. A za to trzeba zapłacić cenę. Prędzej czy później.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 18 marca 2018 10:04
18 marca 2018 12:56

I to jest "kwintesencja  III RP": konstrukcje prawne takiego rodzaju, aby wybrani spośród komunistycznych elit przedstawiciele - "posiadali" i "korzystali" - bez konkretnych papierów potwierdzających własność. Żeby się nikt nie przyczepił. A poza tym może to jezioro "czeka na Niemca"a Daukszewicz ma tylko pilnować, żeby było w dobrym stanie, jak "pan Niemiec przyjdzie".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 18 marca 2018 12:03
18 marca 2018 12:58

Chiny proponowały Ukrainie wówczas tylko budowę jednego terminala przeładunkowego koło Odessy dla importu zboża. Bez warunków politycznych. Przywieźli 10 mld USD - w teczce. I to był "koniec prezydenta Janukowycza", który przecież podpisał umowę z amerykańską firmą Chevron na wydobycie gazu pod Lwowem i chyba ropy na wschodzie. Nie pomogło. Wmieszał się ktoś "trzeci i czwarty".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @malwina 18 marca 2018 12:53
18 marca 2018 13:02

Kochana!! Pani coś dzisiaj w nastroju "millenarystycznym" czy jak się to nazywa:))) Co ma wisieć nie utonie a moja Babcia przeżyła trzy wojny i 2 razy komunizm (pierwszy w 1939 r.) i dożyła szczęśliwie 93 lat.  Jest Post i warto zainteresować się Ojcami Pustyni. Oni byli po prostu wspaniali.
Co ma wisieć , nie utonie:)))
Serdecznie dziękuję za miłe komplimenta i proszę się nie martwić. Przez Polskę różne "walce" przejeżdżały - i gdzie one dzisiaj są!?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @boson 18 marca 2018 12:41
18 marca 2018 13:06

My rzeczywiście mamy problem, ponieważ młode pokolenie wydaje się nie rozumieć, że starość jednak nadejdzie i samochód nie przyniesie szklanki herbaty do łóżka. A wnuk by przyniósł. Dlatego nasi Bracia Romowie budzą mój najwyższy szacunek, albowiem bez względu na okoliczności - stawiają na rodzinę. Podobno ta rodzina, w której urodziło się szesnaste dziecię - to rodzina Romów:))) A może jest tak, że tutaj nad Wisłą mają wymrzeć te "rody" co się mocno umoczyły w komunizm i jumę III RP. Bo jak tak się przyglądam to tam widuję co najwyżej jakichś "jedynaków". A i to "wyemigrowanych".
Więc chodzi o to, aby katolicy mieli dużo dzieci. Co najmniej trójeczkę. I wtedy nie groźne nam statystyki.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Danae 18 marca 2018 12:31
18 marca 2018 13:38

Zauważyłam Twój koment już po napisaniu o Coetzee. Film i problem tam postawiony jest do... wyrzygania /pahdą/. Genialny Malkowich też tak właśnie /do wyrzygania/ to genialnie zagrał. Oglądałam ten film dawno temu i stwierdziłam, że to koniec białych w Płd. Afryce - na własne życzenie, poniekąd.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 18 marca 2018 13:06
18 marca 2018 13:53

Plan cholernie prosty, a zapewne bardzo skuteczny. :)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 18 marca 2018 13:27
18 marca 2018 13:55

Dzięki. Reaguję może zbyt emocjonalnie na te wieści o "konfliktach w obozie władzy", bowiem one nas atakują zewsząd. Boję się otwierać lodówki wręcz.

Co do "muzeum Polin", to ono nie ma  żadnych cech muzeum za to wiele cech jakiegoś "centrum propagandowego o polskich zbrodniach na Żydach".

Ten pan, co wrzucił filmik pokazywał "eksponaty", które były tablicami czarnymi, na których ktoś pracowicie nakleił teksty w białym kolorze mające być "wspomnieniami ocalałych Żydów od polskich rabusiów i morderów". Oczywiście bez podawania źródeł i dowodów.

Podobno tatuś tego pana, mocno lewicujący, wstrząsnął się lekko w czasie tej wizyty. W sensie, że to kłamstwa są. 
Wieści o tym, że "tam nic ciekawego nie ma" już się rozeszły po świecie (dosłownie -po świecie)  i frekwencja, jak na te kosmiczne nakłady na budynek - jest bardziej niż - skromna. Podobno znacznie niższa niż frekwencja w Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest stosunkowo małe i ciasne. 

https://www.youtube.com/watch?v=kx66T7QSgEA

zaloguj się by móc komentować

slepamanka @pink-panther
18 marca 2018 14:32

Janusz Waluś niestety do końca swojego życia posiedzi w więzieniu, gdyż nikt znaczący sie za nim nie ujmie. Żadna organizacja. Zaś likwidacja apartheidu to tylko zasłona dymna do zabrania ziemii farmerom, w ogromnej większości Burom, przez wielkie koncerny gornicze, gdyż całe poludnie Afryki, to tablica Mendelejewa. Po co mają płacić jak ziemię mogą dostać za darmo, po uprzenim ludobójstwie Burów przeprowadzonych przez czarną hołotę. Następnym etapem będzie interwencja pod patronatem ONZ, by ratować Burów przed zagładąi ponwnie wprowadzi się apartheid. Póki co to gangi koncernów górniczych nie mogą się między sobą dogadać, więc trwa walka zastępcza pomiędzy plemionami. Jeśliby jakiegoś plemienia zabrakło, to się sprowadzi, chociażby z Iraku i Syrii, dopóki się nie ustali podziału łupów z dawnej ziemii Burów.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @pink-panther 18 marca 2018 12:54
18 marca 2018 14:52

To temat do zbadania ale moim zdaniem to właśnie od czasów Wikingów- Normanow to, co mamy obecnie, miało swój początek. Dla nich wiara byla polityką i tylko, a rewolucja protestancka byla kulminacja ich działań. Zobaczmy dzisiaj na rezultat, gdzie ręka zwana obecnie anglo-saska, co jest uzurpacja moim zdaniem, sięga. Oni razem z kretactwami żydow i ich pieniędzmi, to dzisiejsza rzeczywistość. To oczywiście wielki skrót myślowy ale mi z nim jest bardzo dobrze. I uważam go za wielce prawdopodobny, by nie powiedzieć, że właśnie tak bylo. A w tle Muzułmanie, kontra nasza cywilizacja, czyli ręka w rękę z tymi, o których piszę wcześniej.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 18 marca 2018 12:47
18 marca 2018 16:20

Nie za bardzo rozumiem... Przecież dokładnie o tym napisałem. O antypolskiej propagandzie za pieniądze Polaków. Bo temu służą tego rodzaju ustawki jakie się odbywają w "Studio Polska". Każda patlogia jest wykorzystywana by uderzyć we własność i wmówić obywatelom że państwo się nimi opiekuje... Aż w końcu  od tej opieki nie będą się mogli opędzić 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 18 marca 2018 13:02
18 marca 2018 16:24

Pani Pantero! Dziekuje za ogrom pracy. Od wczoraj podczytuje i notke i komentarze, a przeciez zyc kiedys tez trzeba:)

No i powiem tak: za pania Malwina pokrzykuje, zeby pisac jak najwiecej i otwierac nam oczy.

Z drugiej zas strony mnie ta wiedza (slabej jestem widac konstrukcji) czasami  podlamuje i prowadzi do acedii:)

Ciagle gdzies w tyle glowy mam film Proroctwo i cytat z Dzienniczka "Polske szczegolnie umilowalem", a zwlaszcza "jezeli posluszna bedzie woli mojej". Ten warunek jakos spokoju nie daje.  Zdajac sobie sprawe z zakulisowych gier wszystkich moznych i sprawczych szatanow tego swiata, czlowiek dobrowolnie popada w beznadzieje  i rezygnacje : "oni i tak wszystko zrobia bez nas, nasze marne wysileczki sa niczym", "nie badzmy naiwniakami". 

Zdecydowanie wole postawe zaufania i modlitwy "aby Pan Bog te kule nosil". Dziekuje:)

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 18 marca 2018 12:58
18 marca 2018 16:28

Chiny miały dzierżawić ogromne połacie ziemi. Na pastwiska i pod zboże. 

https://www.pb.pl/chiny-kupily-5-proc-ukrainy-730214

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @marek-natusiewicz 18 marca 2018 11:03
18 marca 2018 16:38

Zemstę wobec niemieckiej dynastii z Londynu to szykują mandaryni za wojny opiumowe. Plantacje maku i produkcja opium w Indiach i ich dystrybucja w cesarskich chinach w części były prywatnym dochodem głowy panującej.

Dobre układy robi się z wrogami bo od przyjaciół niech nas Pan Bóg broni.

Co klinczu USA -Chiny w Warszawie - plastycznie to ujmuje w to komentarzach pod notką bloger Georaelista

https://nowakonfederacja.pl/amerykanie-targaja-dobra-zmiane-uszy/.

I tak ku pokrzepieniu fragment;

„Tu albo będzie niemiecko-rosyjska Mitteleuropa i wkrótce potem imperium euroazjatyckie „od Lizbony do Władywostoku” [silniejsze i od USA i od Chin – na co OBA supermocarstwa nie mogą sobie pozwolić] – albo amerykańskie Intermarium – albo chińskie Trójmorze ABC. Nie będzie Intermarium made by USA – to będzie Trójmorze ABC made by China i „16+1” zasilane Nowym Jedwabnym Szlakiem. Sorry boys – w polityce sentymentów nie ma – są tylko wspólne interesy. Wujek Sam musi się zdecydować – i otworzyć sakiewkę – i to na całego. Inaczej ubiegnie go Wujek Xi. ..”

Mam trochę inne zapatrywania, - Pekin nad Wisła nie ma dobrego partnera [wycięto Szydło a Duda jest zbyt obrotowy] a musi działać bo zaniechanie będzie go drogo kosztować.

PiS idzie na rozkrusz nie potrafi i nie chce bronić godności narodu tym są te kolejne hołdy lenne i za to w przyszłości zapłaci.

Nie widać też jakieś dłuższej strategi chińskiej bo np. te inwestycje biznesowe by inaczej wyglądały. Być może chce to robić pod obcą banderą wtedy City jest pewną opcją.

Sytuacja jest dynamiczna to fakt ale jak w czasie operacji wojennych czasami nie uchwytny jest punkt gdzie ma już możliwości realizacji zakładanych celów i zachwiana jest ekonomika sił.

W taki położeniu jest dziś środowisko spadkobierców żydokomuny – towarzystwo z Czerskiej i Polin chyba już zdaje sobie sprawę że znalazło się na własne życzenie w bagnie. Przygotowane kadry, narracje są antyskuteczne.

Rodezja od 2009 wprowadziła dolara USA i randa RPA jak obowiązującą walutę a to że od 2015 juan dołączył do tego koszyka nie czyni go jeszcze dominującym.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
18 marca 2018 17:28

Niewiele jest wspólnego między Burami a Polakami, no poza faktem, że akurat w tej chwili i oni i my jesteśmy do likwidacji. Z tym, że my jesteśmy do likwidacji od 300 lat, a oni ledwie od pół wieku.  My z powodu katolicyzmu, oni z powodu diamentów i całej reszty.  Obie strony z powodu indywidualnej gospodarki rolniczej. My dalej siedzimy na swojej ziemi, oni wieją.

Burowie to potomkowie głównie holenderskich, flamandzkich i fryzyjskich kalwinistów, niemieckich luteran i francuskich hugenotów. To nie było miłe towarzystwo ani  w XVII wieku, ani teraz. RPA za ich czasów było sojusznikiem Izraela.  Fronda parę lat temu rzuciła nawet myśl, żeby ich sprowadzać do Polski, co od razu mi zapaliło czerwone lampki. Poznałam tylko jednego Bura: był to młody, butny i antypatyczny niemiecki Afrykaner.

 

Dzięki, Pantero, za notkę. Jak zwykle rewelacyjna.

 

zaloguj się by móc komentować

malwina @pink-panther 18 marca 2018 13:02
18 marca 2018 18:00

Pani poslucham jak ksiedza na spowiedzi: moglaby Pnai rzucic jakis link czy tytul odnosnie tych Ojcow? Nie znam wcale...dzieki.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 18 marca 2018 14:02
18 marca 2018 18:16

Mam takie wrażenie, że ten obiekt (Polin) został stworzony jako "przeciwwaga" dla "polskiego nacjonalizmu" czyli dla Muzeum Powstania Warszawskiego. I ktoś sobie wykalkulował,że jak na Muzeum Powstania wydali 20 mln zł i przychodzi 600 tysięcy ludzi rocznie, to wydanie 300 mln na skorupę spowoduje napływ milionów, jak, nie przymierzając do Muzeów Watykańskich. A tu - klapa. Brak pamiątek, narracji i minimalna wiedza o życiu -prawdziwych Żydów Polskich - czyli - ortodoksyjnych. Którzy coraz głośniej odcinają się do "syjonistów" i nie chcą mieć nic wspólnego z antypolskimi kampaniami.

Więc stalinięta wróciły do tego, "co lubią najbardziej" - czyli do opluskwiania Polaków. Bo stalinięta, to najczęściej - wywodzą się z Armii Czerwonej, NKWD a najczęściej z Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy i/lub Białorusi.  Trochę to kosztowne ale przynajmniej wiemy, co im w duszach gra. Zawsze to samo: nienawiść do Polski i do Polaków.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther
18 marca 2018 18:24

"Z występami gościnnymi pojawił się znowu nieoceniony „najlepszy historyk wśród socjologów” i „ofiara polskiej mowy nienawiści” czyli pan Jan Tomasz Gross i objawił światu w ślad za „ustaleniami psycholog Engelking”, że Polacy w czasie okupacji niemieckiej zabili większą ilość Żydów niż Niemców. "

Mnie sie wydaje ze Gross, gdy wyjechal z Polski w 1969 roku to jemu sie cos w glowe zrobilo i tak go trzyma. A wariata (i to jeszcze takiego z tytulem naukowym) dobrze jest trzymac i klepac po ramieniu. Mozna nim zawsze poszczuc kogo sie chce.

Polska wikipedia pisze ze w 1996 r. nasz elokwentny maz stanu Aleksander Kwasniewski odznaczyl Jana Tomasza Grossa Krzyzem Kawalerskim Orderu Zaslugi RP. Za co go odznaczyl, o tym wikipedia juz milczy.

A Jan Tomasz Gross odwdzieczyl sie szybko bo juz w roku 2000 zostala wydana jego ksiazka "Sasiedzi" (prawdziwa, powazna dystrybucja zajelo sie wydawnictwo Uniwersytetu Princeton w 2001 roku).

Zeby ludzie na swiecie mieli prawdziwy obraz Polski i Polakow, krwiozerczych bestii, ktore nie pozwalaly w Jedwabnem zaszokowanym SS-manom ratowac Zydow wyskakujacych z plonacej stodoly, pan Gross poprawil jeszcze w 2006 ksiazeczka "Strach", a w roku 2011 "Zlotymi zniwami".

Bo mowiac o tej ksiazce "Sasiedzi", niedawno zmarly Iwo cyprian Pogonowski wlasnie zwrocil uwage na te fragmenty ktore mowia o tym jak to stojacy w poblizu pracownicy SS (ot, tak przejezdzali przypadkiem i zatrzymali sie w nadziei ze uda im sie ocalic chociaz kilku Zydow z tych strasznych rak polskich)

usilowali ratowac Zydow ale Polacy im nie pozwolili.

Wiec moim zdaniem Jan Tomasz Gross powinien jednak byc przebadany psychiatrycznie. Musi byc chyba jakis sposob zeby pomoc temu biednemu czlowiekowi.

 

 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Nieobyty 18 marca 2018 16:38
18 marca 2018 18:41

W chińskich zasadach zdrada jest zdradą, więc City jest do kasacji...

"Warszawa" może i nie jest dla nich partnerem, ale Polska jak najbardziej.

Warszawa ciągle funkcjonuje jako gubernia moskiewska - to jest w głowach i w ludziach.

Powoli władza przechodzi w ręce "Wrocławia" (Schetyna, Petru, Morawiecki), co mniej więcej znaczy, że I RP wraca.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @slepamanka 18 marca 2018 14:32
18 marca 2018 18:41

Problem z przypadkiem Janusza Walusia jest taki, że on jest ANTYKOMUNISTĄ i to, jak pokazały wypadki, konsekwentnym i radykalnym. Żadnym tam "mordercą" tylko - zamachowcem ( zamach współorganizował niejaki Clive Derby-Lewis, który też został skazany za zamach na Chrisa Haniego na karę śmierci zamienioną na dożywocie ale został wypuszczony w stadium końcowym raka i zmarł w 2016 r.), tak jak nasi umiłowani socjaliści napadający na furgony pod Żyrzynem czy inne Pużaki.
Chris Hani nie był niewinnym bukietem kwiatków polnych tylko szefem paramilitarnej organizacji o nazwie Umkhonto we Sizwe - przybudówki do Afrykańskiego Kongresu Narodowego, która miała na koncie takie "pokojowe dokonania" jak m.in. serie zamachów bombowych w tym: 1983- zdetonowana bomba na Church Street - 19 zabitych, 217 rannych, 1985 - bomba w centrum handlowym przed Bożym Narodzeniem w Amanzimtoti - 5 zabitych, 40 rannych, 1986 - zamach bombowy na Durban Beach - "tylko" 3 zabitych i 69 rannych.
I tu mamy ciekawostkę taką, że sprawca tego ostatniego zamachu , członek Umkhonto we Sizwe i policjant pan  Robert Mc Bride - został złapany i skazany na karę śmierci ALE osławiona Komisja Prawdy i Pojednania (czy jak się to nazywało) - jakkolwiek nazwała zamach "ciężkim pogwałceniem praw człowieka " - to panu Robertowi Mc Bride, podwładnemu Chrisa Hani - załatwiła AMNESTIĘ i w dodatku - przyjęła go znowu - do policji. 
Po roku 1986 były inne zamachy organizacji towarzysza Chrisa Hani - np. podkładanie min przeciwczołgowych na drogach na terenach rolnych. Zapewne jako "prezenty dla białych traktorzystów".

Takie były wydarzenia poprzedzające zamach na towarzysza Chrisa Haniego, sekretarza generalnego Komunistycznej Partii RPA i człowieka uczestniczącego w różnych komunistycznych bojówkach poza RPA.
No a III RP to przecież państwo rządzone przez żarliwych antykomunistów, których w antykomunizmie nikt nie prześcignie. Zatem jeśli bliscy Janusza Walusia - antykomunisty - zabiegali o to, aby mógł odbywać karę dożywotniego więzienia w Polsce - to co stało na przeszkodzie aby mu to załatwić kanałami dyplomatycznymi. Dyskretnie i elegancko.
Nikt, o ile mi wiadomo, nie wnosił o ułaskawienie Janusza Walusia ani o skrócenie mu kary. Tylko o przeniesienie do Polski,żeby rodzina mogła go odwiedzać. Bo rodzina żyje w Polsce.
To jest jeden z testów na to, czy III RP - jest rzeczywiście "przeciwko komunizmowi" czy tylko nas kokietuje w święta państwowe i kościelne.

W "tym kraju" pisze się płomienne listy poparcia dla podstarzałych pedofilów umykających przez wymiarem sprawiedliwości USA albo dla "senatorów w sukienkach".:))) Ale nie udziela się pomocy - antykomunistom prawdziwym. W końcu Salomon Morel miał emeryturę wysyłaną z III RP  hen, do Izraela.
PS. Janusz Waluś powinien był trzymać się żelaznej zasady polskich i chińskich emigrantów - nie mieszania się do wewnętrznych konfliktów krajów ich goszczących. Niewykluczone, że ktoś go wykorzystał z zimną krwią, znając jego poglądy. I - wystawił.  Więc tym bardziej zasługuje na pomoc polskiej dyplomacji.  Ale czy my mamy "polską dyplomację"? Mamy pana Schnepfa w Muzeum "Polin".

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Nieobyty 18 marca 2018 16:38
18 marca 2018 18:43

I jeszcze uwaga: chińskie Trójmorze nazywa sie 16+1. Proszę zrobić spis tej "16"...

Słowem obstawiamy i szlak węgierski, i szlak ukraiński...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Nieobyty 18 marca 2018 16:38
18 marca 2018 18:49

Sądząc po "pivocie" na Pacyfiku z tłem 250 mld dolarów "chinskich" inwestowanych w USA można się spodziewać podobnego kroku u nas. Słowem "wschodnia flanka" NATO za chińskie dolary.

W efekcie wojny nie ma, USA mają pozycję hegemona w Europie, a z Chinami to się zobaczy.

Dla Chińczyków problemem głównym jest Rosja (to ona może zablokować Nowy Jedwabny Szlak z dnia na dzień). Na razie pociągi bezpiecznie dojeżdżają do Kazania...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @cbrengland 18 marca 2018 14:52
18 marca 2018 18:49

Bardzo ciekawy wątek. Ale rzeczywiście wymaga porządnego przejrzenia źródeł i osobnej notki. Temat rozwojowy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 18 marca 2018 16:20
18 marca 2018 18:51

To pewnie ja się bardzo późno doprowadzam do przytomności z rana:))) Sorry. Akurat nie oglądam Studio Polska bo nie oglądam telewizji ale wiem, o co chodzi.   Pozdrawiam serdecznie.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Nieobyty 18 marca 2018 16:38
18 marca 2018 18:52

wujek Xi tej sakiewki nie otworzy, jest cwańszy niż chłopcy z Izraela, negocjacje np. handlowe/inwestycyjne z wujkiem Xi to nie zabawy z wujem samem czy ickiem;- to zupełnie inny świat, i wartości i bezwględności,- a życie marzeniami/mrzonkami kończy się zawsze katastrofą

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 18 marca 2018 16:24
18 marca 2018 18:56

Dzięki za miłe słowa.  Informacje są okropne, bo rzeczywistość jest okropna. W końcu to w wieku XX - ludzie zamordowali grubo ponad pół miliarda nienarodzonych dzieci. Wg naukowych teorii i dla zysku.  A to się działo i dzieje - wokół nas. W tzw. cywilizowanych krajach. Nie w biednej Afryce. 
Modlitwa jest bardzo ważna a może najważniejsza. A katolik ma obowiązek zdobywać wiedzę aby roztropnie oceniać różne sytuacje i nie dać się wodzić na pokuszenie. Serdecznie pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 18 marca 2018 16:28
18 marca 2018 18:58

No to w końcu NIE Chiny "dzierżawią ziemię" tylko - albo dzierżawią, albo już dokonały jej (ukraińskiej) ziemi - zachodnie koncerny. Są informacje o konkretnych firmach np. brytyjskich. I oczywiście amerykańskich. Czyli "się polepszyło" tak, że Ukraińcy uciekają gdzie pieprz rośnie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 18 marca 2018 12:19
18 marca 2018 18:58

Tam lepiej widac linię frontu, ale to w Afryce są większe bogactwa.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther
18 marca 2018 18:59

"Zjawisko przemocy wobec białych farmerów w RPA dorobiło się nawet hasła u docenta wiki. Wg danych oficjalnych policji RPA w okresie 1996 -2016 bojówki paramilitarne dokonały łącznie 11.424 napadów, w których zostało zamordowanych niejednokrotnie ze szczególnym okrucieństwem 1609. mężczyzn, kobiet i dzieci."

Niesmialo o tym wspominal nawet postepowy portal BBC News pare lat temu. Murzyni lapali bialych farmerow i zabijali ich siekierami lub wlewajac wrzatek do gardla. Tam nie bedzie spokoju, porzadku i rozwoju dopoki nie wprowadza z powrotem apartheidu.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 18 marca 2018 12:32
18 marca 2018 19:00

Nie mamy Zulusów, zawsze jakaś pociecha.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 18 marca 2018 12:56
18 marca 2018 19:03

Bo własność jest wirtualna, a posiadanie realne.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 18 marca 2018 17:28
18 marca 2018 19:12

Rzeczywiście jeśli chodzi o wiarę to jesteśmy bardzo daleko od siebie, natomiast tak jak szlachta I RP - zagospodarowała w XV-XVII wieku pustostany po Ordzie - na Podolu i Wołyniu tak Burowie - zagospodarowali południową Afrykę na południe od Pustyni Kalahari.  Mieli do towarzystwa tylko starożytne plemiona Pigmejów.
Ich problemy zaczęły się wtedy, kiedy zainteresowali się terenem Brytyjczycy. A warto pamiętać, że Brytyjczycy w sposób otwarty sterowali królem Stasiem a wcześniej też się tutaj "kręcili" pod płaszczykiem "biednych uchodźców wojskowych".
 

Tematem notki jest ciekawa zbieżność - kampanii zniesławiania Burów tj. obciążenia ich wyłączną odpowiedzialnością za rasizm i apartheid, który tak naprawdę - uprawiali na wielką skalę i agresywnie - Brytyjczyczy.
Burowie usiłowali bronić swojego terytorium przed Brytyjczykami i stoczyli aż 3 wojny, ponosząc gigantyczne straty  w ludności cywilnej. Stali się pierwszymi ofiarami - obozów koncentracyjnych.

Od roku 1994 są permanentnie obiektami prześladowań na tle rasowym - tylko "w drugą stronę" ale nikt ich "nie ma żałować, bo to źli ludzie są".
I dokładnie taka sama narracja leci w mediach światowych w stosunku do Polaków: oskarża się nas o "polskie obozy koncentracyjne" i wszelkie najwymyślniejsze zbrodnie rzekome - wobec Żydów w czasie II WW i - wcześniej.  A teraz stoimy wobec  żądań o charakterze materialnym, które mogą nas wszystkich doprowadzić do utraty - mienia: ziemi, domów, lasów i - wszystkiego.
I na tym się należy skupić a nie na różnicach religijnych. Polacy też nie są ludźmi szczególnie miłymi w różnych okolicznościach:))) Ale bycie miłym nie jest obowiązkiem wymaganym przez przepisy prawa.

Dzięki za miłe słowa i pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 18 marca 2018 18:59
18 marca 2018 19:15

To wygląda znacznie gorzej: napady są już codzinne i mordy dokonywane są z wyrafinowanym okrucieństwem, z krzyżowaniem , zbiorowymi gwałtami, polewaniem wrzątkiem tak, że cała skóra schodzi (dziecko lat 12). Ciężko się tego słucha, ale "wspominanie nieśmiało" nie ma na celu ukrócenia tych praktyk.
W końcu parlament RPA i prezydent RPA - ogłosili wolę konfiskaty ziemi określonej grupie obywateli tego państwa wg kryterium - RASOWEGO - tylko - białym a w zasadzie Burom. I świat się nie zawalił. A Julius Malema-  elegancki komunista - udziela wywiadów w CNN.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 18 marca 2018 18:58
18 marca 2018 19:21

Z deszczu pod rynnę. W każdym razie przypadek Ukrainy pokazuje do czego są zdolni ci z zachodu jak im kto w paradę włazi. Zwłaszcza Chiny. Wolą sami (do spółki ze złym czekistą) pożreć dziewicę jak oddać smokowi... Musimy bardzo uważać bo gotowi są z nami zrobić to samo... Wszak trzeciej opcji dla naszystów nie ma. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @malwina 18 marca 2018 18:00
18 marca 2018 19:21

Proszę mnie NIE słuchać, "jak księdza na spowiedzi":)))  To za duża odpowiedzialność . Poniżej pierwszy wykład O.Opata Szymona Hiżyńskiego. Akurat co do Ewagriusza z Pontu są pewne wątpliwości to do jego systematyki "ośmiu rodzajach złych myśli" - wątpliwości nie ma. Dwa linki, reszta sama wyskoczy.
Ciekawy jest też bardzo św. Antoni Wielki Eremita i św. Makary.

Serdecznie pozdrawiam

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VDli5Ex1U4Y&t=4s

https://www.youtube.com/watch?v=dGJaTmKkRio

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 18 marca 2018 19:03
18 marca 2018 19:24

Dokładnie tak. A po latach będzie "zasiedzenie w dobrej wierze":)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 18 marca 2018 12:24
18 marca 2018 19:29

Przyznam, że nie wiem, o co w tej sprawie chodzi. Wielka Brytania przyjęła sporą liczbę oligarchów rosyjskich a zwłaszcza ich gigantyczne pieniądze, które inwestują na Wyspie. Ilu spośród nich jest przeciwnikami Władymira Władymirowicza - nie wiem.  Jeden znany przypadek to ten cały matematyk, co się miał dorobić paru miliardów na produktach pszczelich:))) Ale oni wszyscy to jeden wielki postkomunistyczny gang i nie bardzo wiem, dlaczego jednych mam  "lubić" a innych już - "nie lubić":))) Wolę sobie kupić czipsy i kolę i oglądać przedstawienie:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @pink-panther 18 marca 2018 19:21
18 marca 2018 19:37

A tu coś bardziej konkretnego: opracowanie Pani Ewy Wipszyckiej pt. "Apoftegmaty Ojców Pustyni" poprzedzone krótką opowieścią o Ojcach Pustyni - Ascetach z Pustyni Arabskiej z IV-V wieku. Coś fantastycznego. A jak się doda obrazki z tej Pustyni Arabskiej, to by się chciało tam zamieszkać na stałe:)))

http://www.powolania.paulini.pl/foto/static/PDFy/apoftegmaty_ojcow_pustyni.pdf

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 18 marca 2018 19:21
18 marca 2018 19:44

Podejrzewam, że oni rzeczywiście "chcą nas pożreć", ale "baranek trochę za duży dla smoka", przynajmniej chwilowo.  A w każdym razie ktoś chce nas wykorzystać do takiej samej "mokrej roboty" jakiej się podjął nieszczęsny Janusz Waluś. A potem - sprzedać tanio jak w Jałcie:))) Ale co się będziemy martwić takimi sprawami w Poście, skoro nawet nie wiadomo, czy rzeczywiście ktoś nam źle życzy:))) Na razie sytuacja jest tak dynamiczna, że nawet patroni "naszystów" mają problem z określeniem swoich problemów.
Teraz  jesteśmy towarzysko "rozrywani", wszyscy chcą się z nami "zaprzyjaźniać". Strach się bać:)))
A tu trzeba spokoju, spokoju i jeszcze raz - spokoju. Nie dać się sprowokować. Pierwszy niewielki sukces mamy - atak z wody, ziemi i powietrza w sprawie "ustawy o IPN" - rozszedł się po kościach bo pospolite ruszenie internetowe (polskie) - dało szybki i mocny odpór informacyjny aż się wszyscy wielbiciele Palestyńczyków - zachwycili:))))

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @qwerty 18 marca 2018 18:52
18 marca 2018 20:34

Cytat nie jest mój, i zdaję sobie sprawę jak bezwzględny i przebiegły jest wujek Xi. Inna cywilizacja i inne wartości. Cóż w realnej polityce nie ma nic darmo. 30 lat temu wujek Sam i poprzednik wujka Bibiego na transformacji orżnęli nas koncertowo a teraz mają ofertę robimy to drugi raz + duża danina krwi w ich służbie oraz status podczłowieka. Najbardziej sadystyczny chiński mandaryn ma granice upokarzania sług i poddanych [może mu się to znudzić] – ci których interesy reprezentują ludzie z Muzeum Polin tej miary w upokarzaniu nigdy nie będą mieli.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Nieobyty 18 marca 2018 20:34
18 marca 2018 20:44

masz trochę racji z tym upokarzaniem

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 18 marca 2018 19:53
18 marca 2018 20:45

Dzięki za te cenne informacji. W okresie oglądania kanału telewizyjnego Domo+ miałam okazję porównywać tzw. domy dla multimilionerów i rzeczywiscie Australia biła na głowę wszystkim: koncepcją architektoniczną, lokalizacją, nowatorstwem, fantazją.  Fajny kraj dla bogatych ludzi. Ale gdzie nam będzie lepiej, jak nie w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Danae 18 marca 2018 13:57
18 marca 2018 21:13

Córka miała jakies lewackie wykształcenie. Sposób na życie "odkupujące" "agresję rolną" białych - uprawa w małym, gównianym ogródku warzyw i sprzedaż osobista na jakims ryneczku tych plonów niewielkich. Uważanie, że gwałt czarnych /któryś już/ jest jakąś karą i nie trzeba się opierać... No i te psy... /jestem "odzwierzęca"/. Gdyby ktoś nie widział filmu - profesor /Malkowich/ skończył jako usypiacz psów bezpańskich, jako rakarz. 

Książki nie czytałam - z definicji nie czytuję noblistów. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 18 marca 2018 18:58
18 marca 2018 21:28

Pieprz rośnie u Lachiw :) Mam doświadczenie w tej kwestii. Po zarobieniu tutaj pieniędzy /za rzetelną pracę, fakt/ nie chcą wracać na Ukrainę, a osiedlić się na stałe w Polsce. Jak firma /czysto ukraińska, już!/ przyjeżdża z naprawami domowymi - gadam z pracownikami, to wiem. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 18 marca 2018 13:55
18 marca 2018 21:35

Nooo... te kAflikty w obozie  waadzy to beda coraz wieksze...

... jednemu kretowi z PiS  maZy sie bycie prezydEtem  Polakow... a drugiemu POpaprancowi Jakiemu  sni sie bycie prezydEtem  Warszawy... no i ci obroncy ucisnionych lokatorow z fundacji-stowaZyszenie miasto jest nasze od POpapranca Spiewaka...

... w tych okolicznosciach przyrody zamilkl  Sasin,  Dziedziczak, Dworczyk... jestem przekonana, ze walka o  dostep  DO  KORYTA  jeszcze rozgorzeje... dopiero przed nami.  Ciekawa jestem jak tym razem ta banda bedzie sciemniac w kampanii wyborczej... tj.  co bedzie OBIECYWAC...

... a Polin... coz...  POpaprancy  zaczeli, a  "lepsza zmiana"  kontynuuje to  NIECNE dzielo... chociaz ostatnio  Cywinski  naZekal na  straszny  CHejt w prasie.

zaloguj się by móc komentować

t @Nova 17 marca 2018 13:10
18 marca 2018 21:41

Interesujący tekst dziękuję. Na SN zaglądam od niedawna, wcześniej zadowalałem się czytaniem bloga Gospodarza. Nie zdarza mi się komentować, bo są tu mądrzejsi i lepiej piszący. Dziś jednak pozwalam sobie na nie filozoficzny wpis.

Państwa narzekania na dostęp do broni w Polsce są trochę nie zgodnie z rzeczywistością. Bez rejestracji można pójść do sklepu i kupić sześciostrzałowego Colta. No ale to starocie. Ze współczesną bronią jest więcej zabawy, ale wpisując się do klubu sportowego (po wydaniu ok.2000 zł  - równowartości kosztów na prawo jazdy, które wszyscy mają) można w 4-6 miesięcy otrzymać pozwolenie na zakup 4-6 sztuk, niemal dowolnej współczesnej broni palnej. Rejestracja własnego klubu to też nie jest jakaś straszna filozofia (skoro dałem radę). Problem zacznie się jak zmienią przepisy a to niestety możliwe, ale na razie to trochę pieniędzy oraz odrobina determinacji i w szafie S1 mamy: ak, glocka, cz, jerycho czy co tam sobie Państwo wymyślicie.

zaloguj się by móc komentować

malwina @jestnadzieja 18 marca 2018 16:24
18 marca 2018 21:45

 

Logicznie rzecz biorac takie slowa o "szczegolnym umilowaniu" to Zbroja dla Polakow. Jedyna, jak czas pokazuje. Bog nigdy nie wyrzeklby takich slow bez waznej przyczyny...bo umarl przeciez za wszystkich. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @sigma1830 18 marca 2018 17:28
18 marca 2018 21:52

A ja dziekuje za ten super cenny komentarz...

... wiedzialam z grubsza, ze ci Burowie to glownie potomkowie holenderskich, francuskich i niemieckich kolonialistow... ale ze az tak to wygladalo - to niestety nie.  No i rzeczywiscie nie za wiele mamy wspolnego.

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @pink-panther 18 marca 2018 12:58
18 marca 2018 21:59

To był nie tylko terminal ale również dzierżawa 5% ziemi czarnoziemu przez Chiny:

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/10332007/China-to-rent-five-per-cent-of-Ukraine.html

 Było to troche dziwne bo na tym rynku był juz Cargill i Monsanto. Cargill jest cały czas bardzo aktywny:

2016 Cargill and MV Cargo formalise share purchase agreement to construct a port terminal in Yuzhni

2014 Cargill loses control of its sunflower crushing plant in Donetsk due to the conflict in Eastern Ukraine.

2011 Cargill completes the acquisition of Provimi, a leading producer of animal feed.

2005 Cargill acquires its second sunflower seed processing and extraction plant in Kakhovka, in the Kherson region.

         Cargill acquires two additional grain elevators — the Konstantinovka silo in the Donetsk region and the Balakleya silo in
         the Kharkiv region.

2004 Cargill acquires its fourth grain elevator, the Khaschevatoye silo, in the Kirovograd region.

1995 Cargill builds a sunflower seed crush plant in Donetsk

1991 Cargill enters into business in Ukraine via a joint venture with Corn Research Institute Dnepropetrovske

Monsanto też nie próżnuje:

https://www.globalresearch.ca/ukraine-agreed-to-a-monsanto-land-grab-to-get-a-17-billion-loan-from-the-international-monetary-fund-imf/5424058

 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 18 marca 2018 21:28
18 marca 2018 22:11

U nas też to widać. Co ciekawe, owi Ukraińcy gadają praktycznie wyłącznie po rosyjsku. Młodzi ludzie. Czyli "eksperyment ukrainizacji Ukrainy" chyba nie trafił na podatny grunt. Tam ludzie po 1989 r. naprawdę mieli zupełnie elementarne problemy z przeżyciem w warunkach bezrobocia i anarchii (prąd co drugi dzień na przyład) a ci im serwowali "naukę języka ukraińskiego".  Chyba nastąpiło rozminięcie się oczekiwań. Przyjeżdżają do Polski a tu już czeka na nich "Związek Ukraińców w Polsce" z "ofertą" żeby się "zapisać i narzekać na Polaków". Ale to się chyba też - nie przyjęło.

zaloguj się by móc komentować

malwina @pink-panther 18 marca 2018 19:37
18 marca 2018 22:11

dzieki za linki z obu wpisow! :)

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @marek-natusiewicz 18 marca 2018 18:41
18 marca 2018 22:13

City było i jest wrogiem Pekinu i to takim który wygrywał i mocno upokarzała ale zdrada nie kojarzę

Układ wrocławski – to jego łabędzi śpiew gdzieś jakiś bloger ktoś robił analizę kto ma być następcą [Rysiu – o to ciężki przypadek jemu nawet trener personalny jak Tuskowi nie pomoże – ot każdy z braci tego brata wspomoże bo jak można przyznać się do pomyłki]

Chiny – to wymaga długiej opowieści ale tylu teraz od nich specjalistów że trudno głos zabierać, w skrócie moje uwagi.

Od czasów dynastii Ming i morskiej wyprawy cesarskiego eunucha nie prowadziły ekspansji poza Azję. [ Emisariusze z czasów Mao to tylko nieśmiałe próby] Po nowożytnym okresie wojny siedmiu królestw [od upadku dynastii Csi do powstania CHRL] za drogo zapłaciły za powrót na arenę światową. Nowe imperium jeszcze się uczy światowej gry – ma sukcesy i porażki. Problemy wewnętrzne i zagrożenia nakładają się na wymóg ekspansji. Mandaryni wiedzą że trzeba zarzucić strategię skromności i skrywania swych zamiarów – taoguang yanghui Deng Xiaopinga. Pytanie podstawowe kiedy, jak i gdzie pokazać swą asertywność. Koncepcja nowego jedwabnego szlaku i mnożone trasy to też i pewien test jak zareaguje przeciwnik. W tym też mieści się też chińskie Trójmorze -16+1 – Pekin wrzuca kamień do stawu i obserwuje kręgi na wodzie. Sama nauka z reakcji różnych ludów i kontrakcji przeciwnika to zysk główny + bonus ekonomiczny.

Co do Rosji – czy ona jest głównym problemem a niby dlaczego zawsze się jakoś strony dogadywały i Moskwa nigdy nie stanowiła zagrożenia. Rewolucja kulturalna – wygenerowała wroga ideowego ale to miało sens w czyszczeniu kadr i dokończenia centralizacji kraju. To dlatego niedawno na ofertę Waszyngtonu – Moskwa jej nie zaaprobowała.

Pivot – modny tekst ale całe ta narracja to raczej powtarzanie pomysłów z anglosaskich think tanków. Jedynie Targalski powiedział wprost co chce USA – wyjść na Pacyfik i obarczyć Europę środkową kosztami utrzymania Izraela a reszta ekspertów od pivotu nabrała wodę w usta. Jest takie zjawisko ale czekam na opis krajowego punktu widzenia a nie cudzą narrację.

– "Warszawa" może i nie jest dla nich partnerem, ale Polska jak najbardziej. Warszawa ciągle funkcjonuje jako gubernia moskiewska - to jest w głowach i w ludziach.---

Z jakim to strukturami i zasobami ludzkimi ma Pekin współpracować nad Wisłą kto ma ich reprezentować. Szczątkowe struktury zaczętej odbudowy nowych elit władzy – usunięto wraz z Szydło. A teraz ten zdegenerowany obóz władzy po projektem ustawa IPN ćwiczy się w ramach serii hołdów lennych. Ot może się trafi taki co ma resztkę honoru i kolan nie zegnie – do usunięcia. Tak hartowała się stal tak hartuje się kapo w przyszłym obozie.

Podsumowując – czy Pekin chce pomóc [a ma takie okno możliwości] i drugie czy może [nota z ofertą ambasadora wcześnie będzie w Departamencie Stanu niż na biurku premiera].

Cóż opór pospolitego ruszenie ma jeszcze inne znaczenie demaskuje agentury, to jak w czasie insurekcji ogłoszone listy jurgieltników wydobyte z biurek obcych poselstw. Pekin dostaje do ręki wykaz tych z kim nie ma po co sensownie rozmawiać.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 18 marca 2018 21:35
18 marca 2018 22:15

Staram się omijać te tematy, bo to jest potwornie dołujące i nie wiadomo, czy to prawda. To znaczy tę "bieżączkę partyjną". To są sprawy, które można jakoś tam rozeznać w Warszawie pocztą pantoflową. Ale na prowincji - to słychać tylko ogólny jazgot. 
Pan Cywiński jest załamany wprost. A tak się poświęcał.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuchcik 18 marca 2018 21:59
18 marca 2018 22:18

Dzięki za te wszystkie informacje. To pokazuje, jak okłamani zostali rolnicy ukraińscy, którzy liczyli, że "będzie jak przed wojną w II RP". Że dadzą im ziemię i pomoc na zorganizowanie gospodarstw rodzinnych. A teraz częstym obrazkiem jest ukraiński rolnik na polu orzący za koniem a przez miedzę jakąś gigantyczną maszynę - Cargilla. Bardzo to smutne. Ale też pokazuje, jak kłamliwe były te wszystkie obietnice.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 18 marca 2018 20:34
18 marca 2018 22:19

Sorry, że się wcinam, ale obserwacja z tych - syntetycznych i genialnych. Sama prawda. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 18 marca 2018 13:38
18 marca 2018 22:27

Przeczytałam zapis fabuły tego filmu i to jest ekstremalna jazda po bandzie - politycznej poprawności. Jakieś kompletne diabelstwo. Jedyny w miarę prawdziwy i dobry film o RPA nakręcił - Polak. O realiach po apartheidzie. Chodziło o porwanie dziecka "nowych bogatych Afrykanów" ze strzeżonej dzielnicy, które to dziecko trafiło do slumsów afrykańskich. On był nawet pokazywany w Polsce ale mimo tego, że nie mogli się do niczego przyczepić, to chyba całość - czyli ogólne skutki transformacji RPA - po stronie Afrykanów - zupełnie nie pasowała im do obrazków propagandowych.

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @pink-panther 18 marca 2018 22:18
18 marca 2018 22:34

Zapomniałem dodać, że podobna polityke dzierżawy ziemi Chiny stosują na Białorusi. Tam również odbyły sie wspólne manewry wojskowe, plus sprzedaz broni - konkretnie systemów rakietowych, nomen omen nazwanych Polonez:

http://www.defence24.pl/bialorus-testuje-system-rakietowy-polonez-o-zasiegu-300-km

Chiny nie odpuszczają również Ukrainy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 18 marca 2018 22:13
18 marca 2018 22:36

To do Kossobor. Ale ta Jelinek to rzeczywiście producenta koszmarów feministycznych. Francuzi wskoczyli na barykadę rewolucji obyczajowej i nakręcili film z francuską gwiazdą, nieco już "byłą gwiazdą" - Isabelle Hupert. Dobra aktorka. I znana z tego, że "żadnej pracy się nie boi".  Generalnie film "ciągnęli Francuzi", bo matkę bohaterki zagrała sama Annie Girardot (łza się w oku kręci: "Rocco i jego bracia", "Komisarz w spódnicy"). Ciekawe, że ten autoerotyczny sadyzm dawał się odczuć na ulicach Wiednia - w reklamach różnych towarów. Jakieś mocno rozebrane na czarnym tle w bardzo sugestywnych pozach.  Człowiek oddychał z ulgą wyjeżdżając z tego miasteczka. Jak to mówią: satanizm u bram.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Kuchcik 18 marca 2018 22:34
18 marca 2018 22:40

No proszę,pan prezydent Łukaszenko mysli perspektywicznie. I Białorusinów nikt nie oskarża o "mordowanie Żydów w II WW", chociaż prowadzili nawet jakiś obóz koncentracyjny dla Polaków i  Żydów. 
Jako rolnik wie, że najlepszy jest płodozmian a nie monokultura przez całe dekady.
Dzięki za info.

zaloguj się by móc komentować

Kuchcik @t 18 marca 2018 21:41
18 marca 2018 22:56

Po pierwsze nie 2000 tysie tylko 3000 plus 1000 zł na szafę pancerną - ti jest chyba najdroższe pozwolenie na świecie. Wymaga to również około 11 miesięcy tuptania. Dla porównania w USA, stan Ilinoi to całe USD 10,00 = PLN 35,00. Czeka się całe 2 dni. W Finlandii wniosek składa się on line i po dwóch tygodniach jest decyzja. Zapomniłem dodać, że samo uzyskanie pozwolenia na broń to nie koniec kosztów. Ponieważ pozwolenie na broń można uzyskać tylko i wyłącznie do celów strzelectwa sportowego, kolekcjonerskich lub myśliwskich to co roku dodatkowo oznacza to haracz - ok. PLN 400,00 na rok w przypadku klubu sportowego, trochę więcej jeśli chodzi o stowarzyszenia kolekcjonerskie. Natomiast myśliwstwo jest już zabawą wielokrotnie droższą - PLN12000 rocznie plus koszt broni, nabojów etc.

Teraz proszę mi powiedziec z jakiej racji mam tyle płacic - podobno Polska jest w niebezpieczeństwie i musimy być gotowi - to nie ja tylko niemiłościwie nam panujący.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 18 marca 2018 22:15
18 marca 2018 23:04

Tak,..

... to jest dolujace... ale, sklanialabym sie ku temu, ze w tych roznych kAfliktaH czesc prawdy tkwi... widze to prawie codziennie w telewizorze francuskim... grzanie "nowych" zmian personalnych z tego samego szamba politycznych marionetek... jako antidotum na cale zlo dzisiejszego swiata... to nie tylko zwykla porazajaca bezradnosc to rowniez przemozna CHCICA do bycia ciagle na swieczniku... przy korycie... no i zeby uchronic sie i swoich przed odpowiedzialnoscia i kara... stad uwazam, ze jednak te rozne kAflikty czy roszady personalne nalezy z uwaga obserwowac...

... a gospodarka - a co tam - niech idzie w rozsypkie... a raczej swiadomie i z premedytacja sie ja  rozwala...  ale dzis to podejscie to ma naprawde krotkie nogi.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @boson 18 marca 2018 23:10
18 marca 2018 23:34

Ciekawą postać Pan wykopał z czeluści internetu. Ale rzeczywiście Białoruś to takie egzotyczne państwo, w którym często trafiali się dyrektorzy kołchozów o nazwisku Szapiro lub podobnym;))) To jeszcze z sowieckich czasów. Tam nie ma diamentów czy ropy naftowej, to trzeba się specjalizować w tym , co jest.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 18 marca 2018 23:04
18 marca 2018 23:36

Generalnie obserwujemy taką "karuzelę" od 30 niemal lat. Ciągle te same nazwiska, raz w pierwszym, raz w trzecim rzędzie. Ale liczba jest ograniczona i kooptacji się nie przewiduje. Tylko - dziedziczenie. Chyba że kuzyn powróci z emigracji z ciepłych krajów:)))

zaloguj się by móc komentować

boson @pink-panther 18 marca 2018 23:34
18 marca 2018 23:43

przy okazji - dzieje się w Watykanie:

"Benedictus XVI

Pope Emeritus

Most Reverend Msgr. Dario Edoardo Viganò

Prefect of the Secretariat for Communications

Vatican City

February 7, 2018

 

Most Reverend Monsignor, 

Thank you for your kind letter of 12 January and the attached gift of the eleven small volumes edited by Roberto Repole.

I applaud this initiative that wants to oppose and react to the foolish prejudice in which Pope Francis is just a practical man without particular theological or philosophical formation, while I have been only a theorist of theology with little understanding of the concrete life of a Christian today. 

The small volumes show, rightly, that Pope Francis is a man of profound philosophical and theological formation, and they therefore help to see the inner continuity between the two pontificates, despite all the differences of style and temperament.

However, I don’t feel like writing a short and dense theological passage on them because throughout my life it has always been clear that I would write and express myself only on books I had read really well. Unfortunately, if only for physical reasons, I am unable to read the eleven volumes in the near future, especially as other commitments await me that I have already made.

Only as an aside, I would like to note my surprise at the fact that among the authors is also Professor Hünermann, who during my pontificate had distinguished himself by leading anti-papal initiatives. He played a major part in the release of the “Kölner Erklärung”, which, in relation to the encyclical “Veritatis splendour”, virulently attacked the magisterial authority of the Pope, especially on questions of moral theology. Also the “Europaische Theologengesellschaft”, which he founded, was initially conceived by him as an organization in opposition to the papal magisterium. Later, the ecclesial sentiment of many theologians prevented this orientation, allowing that organization to become a normal instrument of encounter among theologians.

I am sure you will understand my refusal and I offer you cordial greetings.

Yours,

Benedict XVI"

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 18 marca 2018 13:06
19 marca 2018 06:32

Dokładnie. Demografia i partyzantka, czyli swoi ludzie wszędzie. I chłopski, chamski upór.

Cholera, program PSL mi wyszedł...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 19 marca 2018 06:32
19 marca 2018 11:43

Tak sobie pomyślałam, że jednak całkiem spora część Polaków żyje na stosunkowo wysokim poziomie. I mają korzenie katolickie a nawet stawiają się w największe święta kościelne - przed Ołtarzami. Ale ich dzieci padły ofiarą mocno pompowanej przez antychrześcijańskie i antypolskie media - mody. Na "wolne związki" i "raczej samochód niż dziecko". Ofiarami padają młode aspirujące panie, które często w "wolnych związkach" są wymieniane na nowszy model a idzie im na czwarty krzyżyk i urodzenie pierwszego dziecka - bardzo problematyczne.
Właśnie ta RPA mi to uświadomiła. Najbogatszy kraj na kontynencie a współczynnik urodzeń "po apartheidzie" spadł mu do 2,2 czyli co najwyżej odtwarzanie. Okoliczne kraje mają wskaźniki przekraczające 5,0 i nie narzekają.  Zapewne przyczyną jest HIV i wymieranie młodych mężczyzn i kobiet.  Władza tego nie ogarnia a "świat" dyskretnie milczy, bo to jego, tego "świata" - dzieło.

zaloguj się by móc komentować

t @Kuchcik 18 marca 2018 22:56
19 marca 2018 11:44

Widocznie u nas jest taniej. Poza tym założyliśmy własny klub (już z licencją) i po przebrnięciu przez trudny początek (2000zł) koszt roczny będzie 200zł (składka członkowska) i 2 * 100zł za zawody z kiełbasą, żeby wyrobić komunikaty (i pogadać z kolegami). To jest trzydzieści kilka zł miesięcznie. Jeśli w drugim roku zmienimy pozwolenie na kolekcjonerskie (nie trzeba wtedy egzaminu) to tylko składka klubowa. Choć osobiści zawsze chętnie się przejadę poćwiczyć, zacząłem bez podstaw rodzinnych (nie maiłam taty SB-ka, milicjanta, czy myśliwego).

Można nie płacić i kupić czarnoprochowca lub narzekać, że opłaty i podatki. Pewnie zresztą ktoś to tak zaprojektował, żeby zniechęcało. Ale po przejściu tej drogi stwierdzam,  że jest dziwnie łatwo, choć drogo.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @pink-panther 19 marca 2018 11:43
19 marca 2018 11:45

No przecież PSL - przetrwał wszystkie "zamachy stanu", zmiany trendów politycznych i zmiany sojuszy. Bierze dopłaty i kupuje jeszcze więcej ziemi. Wierchuszka PSL to landlordowie na miarę Wiśniowieckich i Branickich:))) Ze wskazaniem na "Branickich".

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 19 marca 2018 11:43
19 marca 2018 13:44

Widać to światu do czegoś potrzebne.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 19 marca 2018 13:44
19 marca 2018 14:07

Raczej "wielkim tego świata". Zapewne tym słynnym "inżynierom społecznym" z okolic JP Morgana i lóż szkockich i innych. Wystarczy przypomnieć sobie, jak miliarder  Gates z małżonką jedną ręką kupuje tysiące hektarów ziemi w Argentynie a do Afryki wysyła miliardy prezerwatyw. Szaleństwo.  Ale do tego potrzebne są twarze takich "statecznych rozsądnych niezastąpionych".

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @pink-panther 18 marca 2018 19:44
19 marca 2018 14:52

Amen proszę Pantery... Spokój i nadzieja, że nawet na pustyni Bóg będzie wiedział jak nas wykarmić. Wytrwać tylko i nie dać się kupić "duchowi czasu". 

Pozdrawiam serdecznie 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @OdysSynLaertesa 19 marca 2018 14:52
19 marca 2018 15:03

Jeszcze coś zostawię. Ku nadzieji. 

O. Pelanowski: Józef oznacza renowację. Bądź jak on a nie pękniesz. 

https://youtu.be/xSRxfWw09yg

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 19 marca 2018 15:03
19 marca 2018 19:54

A dzisiaj akurat Św. Józefa. Wielkie dzięki za linka.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 19 marca 2018 14:39
19 marca 2018 19:56

Zapewne dlatego w moich stronach ostatnio ludzie  zaczęli codziennie uczestniczyć w Mszy św. Widać wyraźny wzrost i cały przekrój wiekowy oraz kobiety i mężczyzn. Ludzie coś czują.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 19 marca 2018 14:52
19 marca 2018 19:57

Bardzo dobrze powiedziane. Dzięki i też pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 19 marca 2018 20:47
19 marca 2018 21:35

Niestety, nie można wykluczyć tego scenariusza. Akcja afirmatywna dla "tutejszych Zulu" przekracza najśmielsze oczekiwania co do tempa i zakresu świadczeń.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @pink-panther 19 marca 2018 19:56
19 marca 2018 21:52

U nas w sumie też idzie ku lepszemu pod tym względem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 19 marca 2018 21:52
19 marca 2018 22:14

Czyli Naród "czuje bluesa". I bardzo dobrze.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @pink-panther
19 marca 2018 23:07

Kochana Panthero.

Wreszcie się odezwałaś. I pięknie wpisujesz się w motyw ziemian wydutkiwanych przez komuszy walec dziejowy,  z wielkim przytupem w stronę sacrum tego bloga; ziemiańństwo!

 (za 50 lat wnuk coryllusowy będzie pisał o wywłaszczeniu z m4 ;) 

Ci  uciekinierzy z RPA do Australii muszą się jakoś dostać. No nie? 

Każdy lot do Perth na zach wyb jest przez Abu Dhabi. To coś jak lot z Katowic do Krakowa przez Warszawę. 

Każdy z nas ma Google maps i niech se zerknie. Nie twierdzę że nie ma satelitów owiniętych w sreberka po czekoladzie. Broń Boże. Mnie tylko chodzi o sedno. I  nie musi to być żydek. ;) 

Pozdrawiam gorąco. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 19 marca 2018 22:17
19 marca 2018 23:09

Ja mam nadzieję, że oni jednak zrozumieli, że ktoś się nimi posłużył w jakichś swoich celach a oni płacą "fakturę". Wydaje się, że ich marzeniem było, aby urządzić Ukrainę tak jak Polskę. Teraz aby normalnie żyć muszą tu uciekać. I generalnie są bardzo zadowoleni, że im się to udało. Nie wydaje mi się, aby można było podpuścić ludzi, którzy cieszą się zwykłym życiem do złapania za widły i giwery, żeby w Polsce robić taki sam bałagan, jaki panuje tam. Nadzieja na "werbunek" była widoczna u liderów różnych "mniejszości" w celu okazywania publicznego niezadowolenia i siania zamętu. Ale zobaczyliśmy tylko pana Kramka i jego małżonkę. Starają się mówić po polsku i dzieci uczą bardzo szybko języka polskiego. Zero sentymentów dla języka ukraińskiego.  Pożyjemy, zobaczymy.
 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Ogrodnik 19 marca 2018 23:07
20 marca 2018 00:11

Dzięki za takie ciepłe powitanie:)))
Nie wiem jak ci uciekinierzy z RPA sami podróżowali do Australii ale ich dobytek był ładowany do kontenerów i płynął statkiem.  Bo niektórzy mieli sporo dobytku. No i była delikatna sprawa zakazu wywożenia ichniej waluty i innych kosztowności. Polacy załatwiali to w prosty sposób: jechali "na wycieczkę turystyczną do Nigerii" samochodem a tam na budowach socjalizmi siedzieli też Polacy. I zostawiali w  sejfał międzynarodowych banków to, co przeszmuglowali w samochodach. Jakieś "carskie ruble". A odbierali to, jak już się ewakuowali na sicher.
Co do tego, KTO zarabiał na przewozie dobytku i na tych podróżach - to nikt tam specjalnej wiedzy nie miał. A w końcu jeśli się ratuje życie i zdrowie, to jakie znaczenie ma , którędy ścieżka ucieczki wiedzie.
Również pozdrawiam serdecznie.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 19 marca 2018 23:09
20 marca 2018 00:24

U mnie w pracy była ekipa remontowo-budowlana z prywatnej firmy zawiadowanej przez Polaka. Ponieważ chciałem, aby remont uwzględniał nasze życzenia to codziennie monitorowałem postęp prac. Okazało się że było tylko kilku Polaków, a resztę stanowili Ukraińcy. Dwóch najmłodszych, przeznaczonych do prac pomocniczych, było z Zachodniej Ukrainy i posługiwali się ukraińskim, reszta była ze Wschodniej Ukrainy i mówiła po rosyjsku. Ci pierwsi byli trochę dzicy, kiedy ci drudzy byli bardziej otwarci i nie unikali rozmów z nami. Ogólnie pracowali bez zarzutu, a klasę samą w sobie stanowił starszy facet, który wykonywał instalację elektryczną od nowa, bo stara była skorodowana i przez to grzała się (laboratorium chemiczne). Trzeba było popatrzeć przed tynkowaniem jak ładnie poprowadził przewody i widać było, że zna się na tej robocie i szlify zdobył zapewne w jakimś porządnym zakładzie. Po oddaniu z siecią energetyczną nie było najmniejszych problemów.

 

Ukraińcy starają się pracować porządnie i za bardzo się nie oszczędzają. W sklepie spożywczym płaciłem zduśdanymi banknotami wyciągniętymi z kieszeni spodni. Przeprosiłem za stan banknotów, na co ekspedientka powiedziała, że to nic, bo nie widziałem banknotów jakimi płaci ukraińska ekipa ocieplająca styropianem pobliskie bloki. Powiedziała, że nie dość, że są wymięte to często mokre. Czyżby uważali, że najlepszy bank to ten za pazuchą?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @valser 19 marca 2018 23:52
20 marca 2018 00:36

W zamierzchłych czasach późnych lat 80-tych, kiedy zelżało z paszportami wciągnęli mnie znajomi w "podróż życia" na handel do Grecji przez ZSRR, Rumunię, Bułgarię etc. To była skomplikowana "operacja logistyczna", do której zostaliśmy przeszkoleni przez starego wyjadacza, co już jeździł do Hong Kongu i Pekinu po lepsze rzeczy i na większą skalę. My byliśmy przedszkolem. Na cały tranzyt przez ZSRR czyli od polskiej granicy za Przemyślem do granicy z Rumunią mieliśmy 24 godziny. Z handlem. Wjechaliśmy do Lwowa ok. 22 i okazało się, że tak nas droga zmęczyła, że chcieliśmy się przespać w hotelu. O naiwni. Nie mieliśmy żadnej rezerwacji i mimo, że w hotelach było ciemno, nikt nie chciał z nami rozmawiać. No to podjechaliśmy w okolice tego słynnego bazarku, gdzie się toczyły te "handle międzynarodowe" i ruszyliśmy robić biznes. Poszło nam błyskawicznie, bo wszyscy wiedzieli ( a najbardziej sprzątaczki w hotelach) co kupić i za ile. Do poranka zostało jakieś 3-4 godziny, więc trzeba było przedrzemać się w samochodzie. Przed 7 rano koleżka pomaszerował po świeże bułki do piekarni i okazało się, że mają najlepsze przedwojenne kajzerki:)) Ale potrzebny był nam kipiatok na herbatę. Samochód mieliśmy zaparkowany na tyłach jakiejś przewojennej kamienicy, która od podwórka miała na piętrach długie balkony, z których wprost wchodziło się do mieszkań. Generalnie syf i malaria. Kiedy z jednego z mieszkań wyszła ładna młoda pani - wyciągnęłam jakieś szminki firmy Celia i termos, zamachałam do niej tym termosem i spytałam po rusku, czy można prosić o kipiatok. A ona bardzo grzecznie mnie poprosiła na górę. Mieszkanie okazało się jedną dużą izbą przedzieloną zasłonką z kretonu. Jedną albo dwiema, aby oddzielić kuchnię i "salon" od "sypialni". Razem miało to może 15 metrów. Na kuchni jak najbardziej węglowej stał wielki czajnik i pani serdecznie zaprosiła, żeby się tym kipiatokiem - częstować. Mieszkanie bardzo czyste i schludne ale - ubogie mocno.  A to była "klasa średnia". Nie wiem, jak było w blokowiskach, ale chyba niewiele lepiej. W każdym razie obrazki  z życia w postaci śniadań spożywanych przez panie taksówkarki (w ramach równouprawnienia) - wprost na krawężniku na rozłożonej gazecie Prawda - nie należały do rzadkości.

To byli niegłupi ludzie bardzo doświadczeni przez komunizm. Podejrzewam, że w 1989 r. gdyby im ktoś zaproponował przyłączenie do Polski  w jakiejkolwiek formie lub tylko 'zacieśnienie współpracy",  to przyszliby z tańcem i śpiewem. Nie było żadnych podstaw do konfliktu. Wydawało się, że takie rzeczy jak ekshumacja zabitych w Rzezi Wołyńskiej - Polaków - będzie oczywistą sprawą.
Ale ktoś im zafundował - totalną załamkę wszystkiego po roku 1990 i ogólną jumę wszystkiego przez "towarzyszy przekształconych w demokratów" A w zamian- ideologię banderowską importowaną z Kanady wraz ze starymi wiarusami z SS Galizien. Teraz można oglądać skutki. Z kilkudziesięciu różnych możliwych scenariuszy wychodzenia z komunizmu - narzucony im jeden z 3 najgorszych. Gorszy miała tylko Jugosławia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 20 marca 2018 00:24
20 marca 2018 00:48

Proza życia w nowych okolicznościach przyrody. Nawet się nie obejrzymy, jak będziemy mieli I RP 2.0  czyli - Kozaków, Muzułmanów i to w dwóch "gatunkach"- swojaków spod Białegostoku i tych z "państwa islamskiego" oraz naturalnie - pół Izraela w wersji "wielopartyjnej" czyli- ortodoksów i syjonistów:)))) Trzeba będzie jednak wystąpić do jakiegoś oenzetu o poszerzenie metrażu, bo gdzie się to całe towarzystwo zmieści. Ja nie wiem, co ich wszystkich tak tu przyciąga:)))

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 20 marca 2018 00:48
20 marca 2018 06:00

Dobry klimat, spokój i cywilizacja ich tu przyciągają. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 19 marca 2018 22:17
20 marca 2018 06:01

To nie jest takie proste do zorganizowania, a i nie ma potrzeby akcji zbrojnej, skoro można innymi sposobami. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 20 marca 2018 00:36
20 marca 2018 06:01

Dokładnie. Zrobili im placówkę eksperymentalną III gatunku. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 20 marca 2018 00:36
20 marca 2018 07:03

Studencką grupą jechaliśmy pociągiem do Bułgarii przez dawny ZSRR i Rumunię. Pociąg zatrzymywał się we Lwowie i Iwanofrankowsku. Drzwi były ustawicznie zablokowane, tak iż nie było mowy wyskoczyć na peron. Na tej ostatniej stacji kolegę coś rąbnęło i zaczął zagadywać ludzi na peronie o jakąś ulicę blisko dworca, bo tam przed wojną mieszkała jego matka. Ludzie traktowali go jak zapowietrzonego i unikali słownych zaczepek. W końcu rozmowę podjął jakiś mężczyzna. Nie mówił po polsku, ale dobrze rozumiał co kolega do niego mówi. W pewnym momencie z klopa na peronie wyszedł milicjant i nie przerywając zapinania rozporka zaszedł od tyłu tuziemca i kładąc łapę na jego ramieniu zapytał "na szto te razhawory?" i odprowadził go na stronę. Kiedy pociąg ruszył zauważyliśmy naszego rozmówcę stojącego na końcu peronu, coś krzyczącego i machającego do nas ręką.

Tak było kiedyś, a dzisiaj radzą naszym wycieczkom do Lwowa nie afiszować sie na mieście z mową polską, bo mogą byc przykrości.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 marca 2018 00:48
20 marca 2018 10:29

będą dokwaterowania i nakazy meldunkowe jak za Gomułki - przyciaga ich wszystkich mit o przetrwaniu, bo która nacja co rusz to sie podnosi z kolan na te swoje 5 minut, i z powrotem na kolana a po rozum do lektorów...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tadman 20 marca 2018 00:24
20 marca 2018 10:34

oni mają świadomość, że tylko w tym co na sobie mają mogą pokładać nadzieję oraz, że jak za sowietów 10 min. na spakowanie lub nawet bez tych 10 minut

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther 19 marca 2018 11:43
20 marca 2018 11:50

Zapewne przyczyną jest HIV i wymieranie młodych  ...

Pozwolę sobie odrobinę strolować Pani notkę. 

Widmo AIDS unosi się nad Afryką. I tak dzieje się już od wielu lat. [ 3.5. AIDS w Afryce jako narzędzie panowania i propagandowy kamuflaż  str. 87 i następne

Trwoga powaliła więcej ludzi niż cokolwiek innego na świecie jak twierdził pewien amerykański kowal aforyzmów w XIX wieku. Od tego osobliwego wieku oświeceniowy postęp jest nieustająco w drodze do uszczęśliwienia wszystkich i wszędzie.

SIDA czy jak powiadał lud złośliwy 'Adidas' stanowi taki podręczny, medialny wariant środka masowego porażenia (WMD).

Gdy niepokorni w Niemczech podjęli ostrą kampanię antysystemową wyśmiewając medialną mantrę szalejącego wirusa HIV to dnia 5 stycznia 2004 r. uwczesna minister zdrowia w RFN, Ulla Schmidt, ogłosiła swój stan wiedzy: Wirus AIDS jest potwierdzony w drodze konsensusu. Pani minister nie była w stanie podać naukowego źródła, gdzie istnienie wirusa zostało udowodnione empirycznie i naukowo.

Francja ma dziarskich staruchów znanych z różnych myków na scenie. Na ten przykład Luc Montagnier, noblista francuzki, wierzga na ostatniej prostej.  

Szczepienia? Powolne zatruwanie przyszłych pokoleń!

«Nous sommes ici non pas pour créer des polémiques, mais nous sommes ici pour lancer une alerte à la France, à tout le pays, et aussi même au monde, parce que c’est un problème général. L’alerte, c’est que nous risquons, avec des bonnes volontés au départ de vaccins, d’empoisonner petit à petit toute la population qui va nous succéder»

Dzięki wielki za przyczynek w dniach, gdy 'system' trzeszczy ale trzyma.

Natura, w sobie wiadomym rytmie, nam na nosie pogrywa, zabliźnione rany rozdrapuje i powala na łoże boleści. 

W "różach pustyni" pociecha.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther
21 marca 2018 10:04

Rozmawiałem kiedyś z siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Mają tam swoją placówkę, chyba sierociniec. Była tam ledwie rok. Opisuje kraj zasiek i drutów kolczastych, bojówek z gewerami gotowymi do strzału. Wszelkie w naszym pojęciu normalne nawyki jak spacer po okolicy, wyjście do sklepu, zabawy z dziećmi gdzieś poza terenem sierocińca, to śmierć albo porwanie z powodu wkroczenia na teren pod kontrolą jakiejś bandy. Raz sobie pozwoliła na taką ekstrawagancję na początku pobytu. Przerażeni jacyś ludzie przejeżdżający w pobliżu ze śmiercią w oczachod razu zapędzili ich spowrotem za płot. Cały  czas czuła się jak na polu minowym. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 20 marca 2018 06:00
21 marca 2018 12:33

Byłoby miło, ale chyba nie tylko o to chodzi. A może jednak ma Pan rację.  Jesteśmy narodem wieśniaczym a ten ma skłonność do cieszenia się małymi rzeczami i do unikania konfliktów. Mimo, że okoliczności zachęcają. A kraj rzeczywiście - piękny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 20 marca 2018 07:03
21 marca 2018 12:35

Jechaliśmy tranzytem do Bułgarii przez Lwów i okna były szczelnie zamknięte za sicher. Nie można było wyrzucić najmniejszego papierka ani odetchnąć świeżym powietrzem. A na torach ciężko pracujące kobiety z kilofami pod nadzorem wypasionego "kamandira". Kraj-raj.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 20 marca 2018 10:29
21 marca 2018 12:39

O takich rzeczach jak reglamentacja mieszkań słyszy się od lat w Szwecji ( w Sztokholmie nie wolno było mieć więcej niż jedno mieszkanie) a i w Niemczech idzie ku gorszemu. Tam rzeczywiście jakieś "dokwaterowania" się zaczęły. Ale w Polszcze nie przewiduję. Tu działała wielka deweloperka dojeżdżająca czy raczej "dolatująca" w poniedziałki i "wylatująca" w piątki i chyba jest sporo pustostanów. No i - ziemia "będzie dla nich". Chyba.
Ogólnie mam wrażenie jakiejś - nierzeczywistości i nie wydaje mi się, aby tak karykaturalny projekt miał tutaj szansę. Z różnych powodów.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 20 marca 2018 11:50
21 marca 2018 12:44

Przy tak krótkiej formie jak notka- rozwijanie różnych wątków w komentarzach  jest mile widziane.  Jakoś dzisiaj cicho o tej chorobie, jakkolwiek jej pochodzenie i "drogi rozwoju" były przedmiotem różnych dyskusji.  Teraz mamy "temat uchodźców" a nie wiemy, co nas czeka za rogiem.

Dzięki za pochwały. Z całego zgiełku tego świata najbardziej wartościowe okazują się - "róże pustyni". Właśnie tak.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 21 marca 2018 10:04
21 marca 2018 12:51

Czyli rzeczywistość pokazana wyrywkowo w filmikach młodocianej dziennikarki - potwierdza bardzo wiarygodne źródło. Szkoda tych wszystkich ludzi ale ktoś tam chyba mocno dokłada do ogniska, żeby się paliło równym ogniem.
Żyjemy w epoce, gdy na tamtym kontynencie - rewolucjoniści wystrugani przez sowieckie służby - dzisiaj są miliarderami i tworzą plemienne "rody" rządzące kontynentem. A  tutejsze europejskie media oraz politycy trzymani na krótkich smyczach - serwują nam opowieści o "biednych uchodźcach, którym my jesteśmy obowiązani pomoc".
A najciekawsze są "zabawy z własnością ziemi" - i "zarządzenie głodem".
Szkoda, że misjonarze i misjonarki polskie - nie mają czasu aby opisać te wszyskie realia. Ale wtedy tamtejsi "miliarderzy wystrugani z komunistycznych partii" - wykopaliby ich w 2 minuty. Myślę zresztą o całej Afryce, nie tylko południowej.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 21 marca 2018 12:33
21 marca 2018 14:09

Dobre miejsce na spokojną emeryturę.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther
21 marca 2018 14:52

Rasizm wobec białych i pozbawianie białych własności widziałbym w szerszym kontekście. Lewactwo w USA szczególnie ustami niebiałych towarzyszy co rusz mówi o "white supremacy". Oczywiście "wolność, rowność tolerancja" (o muerte) przy czym jeśli white jest do zmacerowania to są heteroseksualne rasistowskie i prawicowe samce. Samice gat. "white" mogą się przyłączyć, pomóc ew. nie przeszkadzać kiedy będą niszczyć samców.

Przy okazji własności - np. w kwestii gender jeśli pojawia się pojęcie "przemocy ekonomicznej" (a pojawia się coraz częściej odświeżone ostatnio u nas przez posłanki kropkaN) co rusz ktoś wyskakuje z tekstem "99% własności jest w rekach mężczyzn". Oczywiście białych no bo nie czarnych. W tym sensie, że to białe samce stosują przemoc ekonomiczną np. wydzielając samicom pieniądze na ich potrzeby, na mleko dla dzieci itp. Nie nie.. oczywiście w 2 stronę to zupełnie nie działa.

Mamy też w ramach badania gruntu wykwit intelektualny pani z USA z "Black Lives Matters"  z żądaniem żeby biali bezdzietni zapisywali w testamencie swoje domy na czarnych, żeby sprzedawali czarnym albo w ogóle im rozdawali pieniądze czarnym ze sprzedaży swoich domów (sami przecież zarobią w inny sposób, na biednego nie trafiło), żeby deweloperzy oddawali część ze swoich wybudowanych domów za darmo czarnym. No i żeby wyrzucać z pracy białych rasistów, w czym mają im pomóc białe kobiety ale to już było... Taka stara nowa wersja znanego hasła "grab zagrabione 2.0" czyli biali, ktorych przodkowie nigdy nie mieli niewolników mieliby ponieść konsekwencje niewolnictwa i wypłacić jakieś odszkodowania tym, którzy nigdy nie byli niewolnikami. Coś jak pewne organizacje ocalałych z "polish holokast"...? Czy tylko mi się wydaje że to są tylko różne odmiany tego samego chwasta?

White people, here are 10 requests from a Black Lives Matter leader

To jest i smieszno i straszno. W Stanach jest (na razie) smieszno, tam w RPA już nie bardzo...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 21 marca 2018 14:52
21 marca 2018 16:31

Wieje grozą. Cała zabawa polega na tym, że niszczenie "białych' nie przynosi i nie przyniesie żadnych korzyści "czarnym". Jedynie pozycja "deep state" się umocni. Bo ostatnie bastiony oporu zostaną zdemontowane. A na końcu wszystko "pierun trzaśnie".

zaloguj się by móc komentować

tadman @glicek 21 marca 2018 14:52
22 marca 2018 08:07

Ciekawe historie Kolega opisuje. Niby to zgłupienie, ale raczej napuszczanie jednych na drugich, czyli typowe dziel i rządź. Dawanie Afroamerykanom ryby zamiast wędki  to demoralizowanie obdarowanych i napędzenie postaw roszczeniowych. Będzie się działo. Słuszna uwaga co do proweniencji takiego myślenia. :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować