-

pink-panther

Pedofilią w Kościół: adwokat z USA, Komisja Prawdy i Zadośćuczynienia i katolicy otwarci.

Katolicy dzielą się obecnie na: katolików otwartych i całą resztę, zdecydowanie podejrzaną.

Do katolików otwartych możemy zaliczyć pana Thomasa Lukaszuka, obywatela Kanady urodzonego w Gdyni 49 lat temu, który jako katolik na Twitterze w ciągu kilku ostatnich tygodni: poparł „ miesiąc dumy LGBT a nawet Q” ,martwił się o cieplenie klimatu, cieszył z wystąpienia Baracka Obamy a wzburzył się stanowczym „nie” papieża Franciszka wobec prawa do aborcji.

 

Pan Thomas Lukaszuk otwarty katolik kanadyjski wyciągnął pomocną dłoń do uciemiężonych przez dyktaturę Ojca Dyrektora w Polsce panów Witka M. i Adama N., którzy zbierają podpisy pod listem do papieża Franciszka o „zrobienie porządku z Radiem Maryja w ogólności a ojcem Rydzykiem w szczególności”.

 

Ukrywający się przed siepaczami z kręgów polskich „katolików zamkniętych” panowie Witek M. i Adam N. mogli z ufnością powierzyć panu Thomasowi Lukaszukowi swoją sprawę czyli list do papieża i 120 tysięcy podpisów pod nim, albowiem pan Lukaszuk to człowiek sprawdzony: w 2018 r. publicznie próbował zablokować przyjazd Ojca Dyrektora do Kanady na spotkania z tutejszą Polonią, która słucha Radia Maryja. Publicznie nazwał go „homofonem i antysemitą”.

 

Pan Lukaszuk nie ma nic wspólnego z Radiem Maryja ale nie widać go także wśród Polonii Kanadyjskiej. No może raz w roku 2012 z okazji konferencji zorganizowanej w Calgary w ramach programu Quo Vadis dla „budowania liderów Polonii wśród młodzieży” z udziałem ambasadora RP w Kanadzie pana Zenona Kosiniaka Kamysza stryja Władysława.

Pan Thomas Lukaszuk, urodzony w Gdyni i przywieziony w wieku lat 12 przez matkę do Kanady w 1983 r. do ojca, który w 1976 r. „wybrał wolność” i zszedł ze statku marynarki handlowej.

 

Pan Lukasz wykształcił się w Kanadzie i zrobił tam błyskotliwą karierę polityczną: od 2001 r. był wybranym do parlamentu Prowincji Alberta posłem z ramienia centroprawicowej (wg kanadyjskich kryteriów) partii Progressive Conservative a od 13 stycznia 2010 r. został powołany przez premiera Eda Stelmacha na ministra zatrudnienia i imigracji w rządzie Prowincji Alberta. Ed Stelmach to znany polityk i działacz ukraińskiego pochodzenia, za którym stoi duża społeczność ukraińska.

 

W dniu 13 stycznia 2013 pan Lukaszuk, tuż po ustąpieniu Eda Stelmacha ( na własne życzenie - emerytura) został ministrem edukacji w rządzie premier Alison Redford a w maju 2013 został powołany na stanowisko wicepremiera.

 

I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie wielkoświatowe nawyki nowej premier, która przyszła do Prowincji Alberta wprost z ONZ , z ramienia którego m.in. nadzorowała wybory w Afganistanie w 2005 r. , reformy sądownictwa w Wietnamie czy inne pożyteczne zmiany utrwalające „młode demokracje” m.in. w Namibii, Zimbabwe, Serbii czy na Filipinach. Po skromnym, ascetycznym i pracowitym Edzie Stelmachu w biurze premiera prowincji Alberta kasa zaczęła płynąć szerokim strumieniem: a to na nowe meble (kilkadziesiąt tysięcy dolarów), a to na przeloty samolotem rządowym córki, a to na „rządowe apartmą”.

 

Wicepremier Lukaszuk zaczął naśladować „pragmatykę rządzenia” nowej premier. A ponieważ był arogancki i nie dotrzymał obietnic rządu w utrzymania a nawet zwiększenia budżetu prowincji na szkolnictwo wyższe i zaczął ciąć ostro m.in. płace zarówno na etatach dydaktycznych jak i administracyjnych a nawet same etaty (podobno 900) a nawet fundusze stypendialne, na efekty nie należało długo czekać.

 

W 2012 pan Lukaszuk udał się w prywatną podróż do Polski jak również do Izraela, gdzie został „prawie zabity” na West Baku, o czym donosił dramatycznie do Kanady, uzupełniając informację o zdjęcia. Pan wicepremier Lukaszuk odwiedził Izrael w ramach wycieczki kanadyjskiej organizacji „Friends of Simon Wiesenthal Centre” (Przyjaciele Centrum Szymona Wiesenthala) a gdzie był w Polsce, nie wiadomo. Podobno w Muzeum KL Auschwitz.

Przez rok 2013 nic się nie działo, poza cięciami budżetu szkolnictwa wyższego Prowincji Alberta.

Zbliżały się wybory a pani premier poleciała do RPA na pogrzeb Nelsona Mandeli, którego znała z czasów w ONZ.

 

No i w marcu 2014 r. wybuchła bomba, bo „wyciekły faktury” – pani Alison Redford na kwotę 45 tysięcy dolarów za bilety lotnicze i czarter prywatnego samolotu na szybki powrót do Kanady a pana wicepremiera Thomasa Lukaszuka – rachunek na kwotę 20 tysięcy dolarów za połączenia telefoniczne w listopadzie 2012 r. i dalsze na skromniejsze nieco lecz nadal wykraczające poza normę rachunki telefoniczne z innych miesięcy.

 

Media i opozycja zawyły. Nie pomogły tłumaczenia pana Łukaszuka, że w czasie wycieczki „łączył się z rządem” i „opiniował ustawy”.

 

Pod naciskiem kierownictwa partii pani premier Alison Redford 23 marca 2014r. podała się do dymisji. Pan Thomas Lukaszuk podał się do dymisji z rządu 22 maja 2014 r. Wcześniej , w grudniu 2013 r. na stanowisku wicepremiera prowincji Alberta został zastąpiony przez Dave’a Hancocka.

Pozostało mu miejsce w parlamencie prowincji – do wyborów wiosennych 2015 r., kiedy przegrał wybory parlamentarne z panią Nicole Goehring i od 5 maja 2015 r. jest już tylko „byłym politykiem” bez jakiegokolwiek znaczenia. Nie wiadomo, czym się zajmuje.

Nie otrzymał żadnej lukratywnej posady i przez 4 lata nie słychać o żadnych sukcesach w biznesie.

 

I taki człowiek podobno ma fotografię w Muzeum Emigracji w Gdyni jako „jeden z najbardziej znanych w Kanadzie Polaków.”. Tak przynajmniej sam twierdzi.

 

Der Onet  podaje, iż Thomas Lukaszuk napisał we wrześniu 2018 list czy raczej donos do biskupa Calgary Williama Mc Grattana na Ojca Dyrektora, w związku z jego wizytą w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju. Ciekawe, że wizyty takich postaci jak Wołodymir Wiatrowicz u kanadyjskich organizacji emigracyjnych, u których sam bywa, wcale mu nie przeszkadza. Ani to, że Zwiazek Ukraińców w Kanadzie przyznaje dla zasłużonych dla „sprawy ukraińskiej” – Nagrodę Tryzuba.

 

A teraz pojedzie do Papieża Franciszka z błaganiem od nadwiślańskiego jasnogrodu, aby „rozwiązał problem Radia Maryja” czyli aby zapewne rozwiązał samo Radio Maryja.

 

Bo wiadomo, że ono jako jedyne może stanąć na drodze amatorom finansowego ostrzyżenia z majątku polskiego Kościoła katolickiego , tak jak to się udało z Kościołem katolickim w USA.

 

Sprawa jest pilna, bowiem objawiła się nam w ostatnich tygodniach (taka zbieżność przypadkowa z tą petycją do papieża Franciszka) grupa towarzyska pod nazwą „ Komitet Obywatelski Inicjatywy Ustawodawczej o Powołaniu Komisji Prawdy i ZADOŚĆUCZYNIENIA w związku z nadużyciami seksualnymi popełnianymi przez osoby duchowne kościołów i związków wyznaniowych w szczególności wobec dzieci”.

 

Tę podgatowkę propagandową dla celów tego „Komitetu obywatelskiego” robili Smarzowski z braćmi Sekielskimi i Jankiem Hartmanem a teraz trudzi się Vega Patryk.

 

I nie chodzi o twarze tego przedsięwzięcia czyli Joannę Scheuring Wielgus, „prawie wdowę Diduszkowe” czy tego nieszczęsnego wyłudzacza pożyczek Marka Lisickiego, co go Papież Franciszek w rękę pocałował dzięki „polityce prawdy” JE biskupa Libery.

 

W tym „komitecie” jest „mózg” w postaci starych towarzyszek z SLD z otoczenia prezydenta Kwaśniewskiego i towarzysza Cimoszewicza i starej wyjadaczki z UD/UW , ostatnio wpierającej Partię Wiosna oraz przedstawicielki dużej i mocno wpływowej amerykańskiej kancelarii prawniczej, która dużo mogła w latach 90-tych w III RP na przykład w tzw. wielkich prywatyzacjach.

 

Oto one:

DANUTA WANIEK: 1967 – 1990 w PZPR, 1991-2001 w SLD, posłanka na Sejm z LD I, II, III kadencji, organizowała wybory prezydenckie Aleksandra Kwaśniewskiego , 1995-1997 Szefowa Kancelarii Prezydenta RP, 2001 – 2005 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Członkini Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej a od 1992 – Demokratyczna Unia Kobiet organizowana wraz z Jolantą Banach,

 

JOLANTA BANACH - członkini SLD a od 1999 we władzach krajowych SLD, posłanka na Sejm z SLD w latach 1993 – 2005, 2001 – 2004 wiceminister gospodarki w rządzie Leszka Millera, w 2004 zakładała z Markiem Borowskim – Socjaldemokrację Polską. Założycielka Stowarzyszenia Lepszy Gdańsk (i tylko jako taka jest przedstawiana, bez wątków w życiorysie z SLD)

 

MAŁGORZATA WINIARCZYK – KOSSAKOWSKA 1980-1990 w PZPR, 1991-2004 w SLD, w 2004 zakładała z Jolantą Banach i Markiem Borowskim Socjaldemokrację Polską, w latach 1993 2001 w wyborach z ramienia SLD, 2004 krótko eurodeputowana, 2010 – w komitecie wyborczym Grzegorza Napieralskiego, od 2011 znowu w SLD

 

BARBARA LABUDA – 1989 – 1997 poseł na Sejm z ramienia UD/UW, 1995 poparła w II turze Aleksandra Kwaśniewskiego, 1995 -2005 minister w Kancelarii Prezydenta Kwaśniewskiego, 2005-2010 ambasador w Luxemburgu , 2019 osoba wspierająca kampanię Partii Wiosna Roberta Biedronia

 

 

ANNA FRANKOWSKA partner amerykańska kancelaria Weil, Gotshal & Manges LLP,

I tu dochodzimy do – prawnika z USA czyli do Anny Marii Frankowskiej Gzyry, do niedawna partnera w amerykańskiej kancelarii prawnej Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz, zarejestrowanej w KRS Nr KRS 0000026546 z siedzibą na ul. Emilii Plater 53 Xx Pietro.

 

W KRS pani Anna Frankowska Gzyra jest zarejestrowana jako samoistny prokurent, ale podobno właśnie odchodzi na emeryturę aby poświęcić się bezinteresownemu ratowaniu ofiar pedofilii przed przebrzydłym Kościołem katolickim w Polsce. Przy czym w KRS występuje nadal jako prokurent samoistny tej firmy.Podobnie jak w KRS nadal występuje jako prezes fundacji "Nie lękajcie się" pan Marek Lisiński, którego "odwołano".

 

Trochę słyszeliśmy o prawnikach z USA i podobno bezinteresowność to nie jest słowo, które się z nimi kojarzy. W pościgu za kasą krwiożerczością mogą zawstydzić rekina ludojada. A w końcu kancelaria Weil, Gotshal & Manges żeruje w III RP od lat wczesnych 90-tych i ma za sobą naprawdę złote żniwa na różnych prywatyzacjach i przejęciach. A rzecz dotyczyła dużych podmiotów i miliardowych transakcji.

 

A teraz tak jakby źródełko wyschło, wszystko prawie „sprywatyzowane” lub wyprzedane.

 

Na placu boju pozostał majątek Kościoła katolickiego – rzeczywiście potężny, nawet jak na amerykańskie warunki. Jak dla jednej kancelarii.:))) Po serii upadłości różnych diecezji w USA każda tamtejsza kancelaria wie, jak się to robi i o jakie konfitury chodzi.

 

Kancelaria Weil, Gotshal & Manges centrala amerykańska ma na koncie wg docenta wiki obsługę bankructw takich gigantów jak Enron, Lehman Brothers, General Motors czy WorldCom.

 

To „zbankrutowanie” diecezji gdańskiej czy poznańskiej nie powinno przerastać możliwości filii polskiej tej kancelarii. Motywację ma. Wystarczy spojrzeć na podkolorowane aktualnie na kolory tęczy LGBT logo kancelarii w Internecie. Niewykluczone , że jakaś setka z tysiąca pracowników kancelarii krąży właśnie po Polsce i spisuje aktywa różnych diecezji KK.

 

Pani Anna Maria Frankowska Gzyra udzielając wywiadu pani redaktor Renacie Krupie Dąbrowskiej dla gazety Rzeczpospolita w dniu 10 czerwca 2019 r. w artykule pt. „Ofiary księży pedofilów milczą latami – wywiad z adwokat Anną Frankowska, Prawnikiem Pro Bono 2018” zapowiada wariant amerykański walki z KK oczywiście o dobro ofiar księży pedofilów.

 

Mówi otwarcie , że :’… W ramach prac nad projektem ustawy o Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia, chcemy zaproponować zmiany w prawie umożliwiające złożenie pozwów mimo, że sprawa uległa przedawnieniu. Takie przepisy obowiązują m.in. w USA. Tam w niektórych przypadkach dopuszcza się złożenie pozwu, choć doszło do przedawnienia …”

 

Na pytanie pani redaktor Renaty Krupy Dąbrowskiej, czy taka powołana Komisja Prawdy i Zadośćuczynienia :”… powinna się zająć tylko ofiarami pedofilii w Kościele , czy tak jak chce PiS, wszystkimi poszkodowanymi na skutek tego przestępstwa…” odpowiada co następuje: „…PROPOZUCJA, BY KOMISJA ZAJĘŁA SIĘ WSZYSTKIMI OFIARAMI PEDOFILII JEST PRÓBĄ ROZMYCIA PROBLEMU, PONIEWAŻ TYLKO KOŚCIÓŁ KATOLICKI JAKO INSTYTUCJA UKRYWA PEDOFILÓW. Oczywiście są przypadki pedofilii np. wśród nauczycieli, ale nie słyszeliśmy o tym, by go z tego powodu przenoszono do pracy w innej szkole. (…)Proponujemy, by komisja była niezależna od państwa i władz kościelnych. Chcemy, aby miała prawo wglądu do akt kościelnych oraz podejmowała działania, które będą zmierzały do pociągnięcia do odpowiedzialności winnych….”.

 

Pani Anna Frankowska Gzyra zrobiła dyplom z prawa w roku 1987 w St. Louis University a doktorat zrobiła na Illinois University , więc nie powinna mieć problemu ze zrozumieniem prostej rzeczy, że kiedy ktoś w Polsce popełni przestępstwo opisane w Kodeksie Karnym, nieważne czy zgwałci, zamorduje, czy sfałszuje podpis na czeku, to jest ścigany przez tzw. organa na całym terytorium RP a i poza nim.

 

Pani Frankowska stosuje wyjątkowo tanie i bezczelne chwyty w swoich próbach łamania art. 32 Konstytucji RP , który mówi:”… 1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny….”. oraz art. 42 pkt. 3 „…Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu….”.

 

To tak tylko dla przypomnienia.

 

Podobnie jak warte zwrócenia uwagi jest to, że pani Anna Frankowska wypowiada się tak, jakby skala pedofilii w Kościele polskim była wielka a co ważniejsze – dowiedziona.

Tymczasem ona sama nie dysponuje ŻADNYMI twardymi danymi , tylko powołuje się na słynną już „mapkę pedofilii w Kościele”, którą jak się okazuje, rychtowała wspólnie z Joanną Schoering Wielgus. Ujęte jest na niej moje miasto, w którym nikt nie słyszał o żadnym pedofilu, księdzu czy nie.

 

Opublikowane w marcu 2019 r. wyniki kwerendy dokonanej na zlecenie Episkopatu Polski w kwestii księży , oparte jedynie na kwestionariuszach wypełnianych w diecezjach i zakonach są następujące: w okresie 1 tycznia 1990 r. – 30 czerwca 2018 r. miało miejsce łącznie 382 zgłoszenia/ zawiadomienia o molestowaniu seksualnym przez duchownych osób małoletnich, w tym osób w wieku poniżej lat 15 – 198 zgłoszeń. Zero danych na temat tego, czy te zgłoszenia zakończyły się prawomocnym wyrokiem skazującym dla księdza.

 

Jak pisze na stronie 225 książki pt. „Pedofilią w Kościół . Oblicze kłamstwa” Sebastian Karczewski, zwrócił się on z zapytaniem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej o liczbie księży odbywających kare więzienia z art.200 KK, W odpowiedzi uzyskał informację od rzecznika prasowego Dyrektora Generalnego Służby Więziennej iż wśród 800 skazanych z art. 200 KK „odnotowano 4 (słownie: czterech) duchownych wyznania rzymskokatolickiego..”.

 

Wg statystyk KK w Polsce obecnie liczy około 25 tysięcy kapłanów diecezjalnych i kilka tysięcy zakonnych, łącznie około 30 tysięcy. W okresie 1990 -2018 czyli w ciągu 28 lat liczbę kapłanów posługujących w KK w Polsce należy szacować na o wiele wyższą. Co najmniej w przedziale 40-60 tysięcy. Zatem nawet liczba TYLKO ZGŁOSZONYCH przypadków przytoczonych w kwestionariuszach diecezjalnych stanowi nie więcej niż 0,6- 0,9%.

 

Liczba kapłanów odbywających karę więzienia z paragrafu 200 KK na ogólną liczbę 800 skazanych z tego paragrafu wynosi - 4 (słownie czterech) co stanowi 0,5%.

 

Tymczasem media mętnego nurtu papierowe i elektroniczne od Der Onet i Newsweeka do gazowni prowadzą „ politykę informacyjną” wg zasady : dzień bez „księdza pedofila to dzień stracony.

 

Pani prawnik z kancelarii Weil , Gotshall & Manges Anna Frankowska Gzyra jest elementem tej batalii propagandowej.

 

Nie ma się czemu dziwić. To jest polityka naśladownictwa mediów amerykańskich, brytyjskich, australijskich czy niemieckich, która , zwłaszcza w USA stanowiła doskonałe przygotowanie artyleryjskie do ataku właściwego na KK.

 

Jak podaje w przywołanej już książce „Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa” w rozdziale „Kłamstwo założycielskie” na stronach 9-11 redaktor Sebastian Karczewski :”… David Pierre Jr, amerykański dziennikarz i założyciel portalu „The Media Report” obliczył, że tylko w 2002 r. sprawie nadużyć duchowieństwa Kościoła Katolickiego „Boston Globe” poświęcił 947 artykuły. Z kolei adwokat Martin Nussbaum obliczył , że tylko w styczniu 2002 r. gazety w Stanach Zjednoczonych oskarżeniom biskupów i księży poświęciły 782 artykuły, w lutym – 1095, w marcu -2961. W artykule „Zmiana zasad” opublikowanym w maju 2006 r. na łamach czasopisma „America” prawnik z Colorado Springs zwrócił uwagę , że w ciągu czterech pierwszych miesięcy 2002 r. nowy artykuł z oskarżeniami przeciw duchownym amerykańskie gazety publikowały średnio co 9 minut czyli 160 dziennie i 4791 miesięcznie..”.

 

 

Jeśli chodzi o Polskę to pewne pojęcie o zjawisku daje wpisanie do wujka gugla słów: „Kościół katolicki pedofilia”. W przypadku portalu Der Onet otrzymujemy wiadomość o 94.100 linkach, Newsweeka – 53.500 linków, portal OKO.press.pl – 160.000 linków a gazeta.pl – 254.000 linków.

W odniesieniu do zjawiska pedofilii w innych niż KK instytucjach i środowiskach gazety amerykańskie przyjęły zgoła inna politykę. Na str. 11 książki „Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa” mamy informację, iż :”…tylko w pierwszej połowie 2002 roku 61 największych gazet Kalifornii opublikowało w sumie 1744 artykuły o nadużyciach wśród duchowieństwa Kościoła katolickiego . W tym samym czasie w tych samych gazetach pojawiły się zaledwie 4 artykuły poświęcone temu samemu problemowi w amerykańskich szkołach publicznych, gdzie problem jest nawet nie stokrotnie a kilkusetkrotnie większy i aktualny. Oznacza to, iż na jeden artykuł o nadużyciach w szkołach przypadało 436 artykułów o nadużyciach w instytucjach Kościoła katolickiego…”.

 

Tej kampanii medialnej w stylu „AK zapluty karzeł reakcji” towarzyszyła wielka aktywność amerykańskich antykościelnych kancelarii adwokackich i antykościelnych polityków.
 

„Zbrodnią założycielską” było to, czego obecnie domaga się pani Anna Frankowska Gzyra i jej koleżanki z SLD: dokonano w Kaliforni  złamania konstytucji i wprowadzenia przepisu , który „zawieszał’ w odniesieniu do „przestępstw duchowieństwa katolickiego”określonego  rodzaju - instytucję  przedawnienia.

Jak pisze o tym na stronach 29-30 książki „Pedofilią w Kościół . Oblicza kłamstwa” redaktor Sebastian Karczewski , dokonała tego kancelaria adwokacka Jeff Anderson & Associates z Saint Paul w stanie Minnesota. Pan mecenas Jeff Anderson z Minneoty i Laurence Drivon z Kalifornii oraz niesławna dzisiaj organizacja SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests – Sieć Ocalałych z Molestowania przez Księży ) przekonali pana senatora senatu Kalifornii Josepha L. Dunna do przeprowadzenia procedury uchylenia przepisu o przedawnieniu niektórych przestępstw w stosunku do niektórych organizacji. I on to zrobił. Senat tanu Kalifornia kroczący na czele rewolucji obyczajowej uchwalił taki przepis a Gubernator Stanu Kalifornia Graham Davies podpisał go 13 lipca 2002 r. Przepis wszedł w życie 1 stycznia 2003 r.

Obecnie zasłużony senator Joe Dunn, któremu kariera nie szła po zakończeniu „służby w senacie” a z posady w Stanowej Radzie Adwokackiej (State Bar) nawet go podobno wyrzucili, zasiada w radzie dyrektorów fundacji o nazwie „Zero Abuse Project”, której w całości fundatorem jest mecenas Jeff Anderson. Adwokat zarobil  setki milionów dolarow i "sie odwdzieczyl". Do swojej kancelariinie mógł go przyjąć  z oczywistych powodów, to założył mu fundację. Kapitał założycielski  marne 2 mln dolarów. Wszystko ściagnięte  z katolików amerykańskich.

Zasiada w niej też  pani Joelle Casteix, była aktywistka SNAP, organizacji, której mecenas Jeff Anderson był wielkim darczyńcą a która namawiała „ofiary molestowania przez księży” aby skorzystały z pomocy prawnej Jeffa Andersona.

 

Sama likwidacja instytucji przedawnienia była słabo umocowana propagandowo. Wszyscy się dziwili, skąd takie jednoczesne odświeżenie pamięci u pięć dziesięciolatków i sześćdziesięciolatków sprawach przed lat 30-40. Co stało na przeszkodzie zawiadomienia policji i prokuratury w czasie rzeczywistym?

 

Na to twórczy mecenas Jeff Anderson znalazł był radę. Jak czytamy na stronie 50-51 książki „Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa”, wspólnie z adwokatem Markiem Douglasem :”… przedstawił sprawę Wiliamowi Lutherowi, przewodniczącemu komisji sprawiedliwości stanu Minnesota. Luther zgodził się złożyć projekt ustawy o „odroczonym odkryciu”, umożliwiający wnoszenie pozwów bez względu na wiek w ciągu 2 lat od uświadomieniu sobie psychologicznych skutków krzywd doznanych w dzieciństwie . Wkrótce ustawa została uchwalona. Już przed 1992 r. podobne prawo zaczęło obowiązywać w jednej trzeciej stanów…”.

Owo „odroczone odkrycie” pojawiło się w cytowanym wyżej wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita pani Anny Frankowskiej Gzyra : „…A.F.-!" Zwykle też ofiary księży dopiero po 40–tce są gotowe mówić, co ich spotkało w dzieciństwie. R. K.D. - Dlaczego tak późno? Czy chodzi o to, że czas leczy rany? A. F. G -Wstydzą się. W USA przeprowadzono badania, że średnia wieku to 52 lata. Dopiero wtedy czują się na siłach. „Przepracują" winę. Wychodzi to też czasami w trakcie terapii związanej z nałogiem. Ofiary pedofilii są bowiem często uzależnione od alkoholu, narkotyków…”.

Pani Frankowska oczywiście nie powie, jak wiele naukowych opracowań z dziedziny psychologii i psychiatrii powstałych w USA ZAPRZECZA istnieniu takiego zjawiska. Na przykład w grudniu 2003 r. (strona 33 cyt. Książki) „…prof. Richard McNally , psychiatra z Uniwersytetu Harvarda , zajmujący się badaniami , dotyczącymi funkcjonowania poznawczego u osób dorosłych, które twierdziły, że jako dzieci były wykorzystywane seksualnie wydał książkę pt. „Wspomniana trauma”, w której wykazał że NIE MA żadnych naukowych dowodów na istnienie czegoś takiego , jak „zablokowanie pamięci” a wydarzenia traumatyczne są doskonale pamiętane (…) Profesor McNally napisał list do Sądu Najwyższego Kalifornii, w którym stwierdził , że powoływanie się na tę teorię jest nadużyciem..”.

Takich autorów i opracowań jest więcej.

Poza likwidacja przedawnienia i wprowadzeniem nieuprawnionego naukowo „zablokowania pamięci z powodu traumy” pan mecenas Jeff Anderson mógł korzystać z nagle ujawnionych opinii publicznej archiwów diecezji, w których znajdowały się dane księży, na których złożono kiedykolwiek jakieś doniesienie o molestowanie. Mimo, że nie były one dowodami w toczących się sprawach.


Rzecz się odbyła z naruszeniem prawa jak najbardziej . Oto w dalekim (od Kalifornii) Bostonie, prawnicy gazety Boston Globe , która stała na czele tej nieświętej krucjaty przeciwko KK – wystąpili do lokalnego sądu o ujawnienie dokumentów Archidiecezji Bostońskiej dotyczących poszczególnych księży. Jak pisze redaktor Sebastian karczewski na stronie 9 -10 cytowanej książki „… sędzia Constance Sweeney nakazała odtajnienie dokumentów archidiecezji bostońskiej, dotyczących poszczególnych jej kapłanów. Można tu mówić o ogromnym nadużyciu z kilku powodów. Po pierwsze , nie były to DOKUMENTY z AKT SĄDOWYCH. Po drugie, w owym czasie NIE TOCZYŁO SIĘ ŻADNE POSTĘPOWANIE PRZECIWKO kardynałowi, ani żadnemu z księży, których akta nakazano ujawnić. Po trzecie, część akt stanowiła dokumentacja medyczna, chroniona skądinąd tajemnicą lekarską. (…) Większość księży, których można by oskarżyć, już nie żyła, zatem wiadomo było, że nie da się da się udowodnić winy …”.

Zatem środowiska, które nakręcały histerię antykościelną uznały, że „niech linczu na księżach i arcybiskupie dokonają media”. Chodziło o wytworzenie wrażenia, że „biskupi tuszują” pedofilskie z udziałem kleru.

I to zupełny przypadek, że w Polsce też słyszymy , iż środowiska lewicy żądają „otwarcia akt kościelnych”. A w 2014 Fundacja „Nie Lękajcie się” pojechała do USA na konferencję organizacji SNAP, która wówczas kwitła i że powstał wtedy pomysł powołania „polskiego SNAP a w każdej diecezji „pełnomocnika SNAP”

Niedawno pan mecenas Jeff Anderson obchodził 70-te urodziny z wielką pompą. Wynajął salę bankietową w porządnym hotelu i Orkiestrę Casablanca oraz sprosił wielu gości a wśród nich m.in. ; polityków , policjantów, sędziów, kolegów adwokatów , którzy się z nim zetknęli w ciągu 30 lat jego aktywności na niwie reprezentowanie ofiar pedofilii w Kościele. W końcu na „walce z pedofilią w KK” zarobił podobno nie marne kilkadziesiąt milionów USD a kilkaset milionów USD. I może dyskretnie zatrudnić senatora stanowego , który mu przepchnął potrzebną ustawę.

Pan Jeff Anderson zanim na pełny etat zajał się pedofilią w KK „zasłynął jako adwokat homoseksualistów , stręczycieli i dilerów narkotykowych(…) miał dobre układy ze zwolennikami homoseksualnej herezji w kręgach duchowieństwa , takimi jak o. Tom Doyle czy ksiądz Richard McBrien(…) jest członkiem Unii Wolości Obywatelskich, która broniła organizacji znanej jako „Północnoamerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Miłości pomiędzy Mężczyzną a Chłopcem NAMBLA, postulującej legalizacje pedofilii. (str. 50-52 książki „Pedofilią w Kościół. Oblicze kłamstwa”.
 

Czyli pedofilia zasadniczo mu nie przeszkadza. W jego przypadku pedofilia to wytrych służący "do otworzenia skarbców kościelnych".

 

Czyli wiemy, skąd mogą czerpać inspirację takie figury jak pani Joanna Shoering Wielgus czy Robert Biedroń.

 

W ten sposób dochodzimy do problemu tutejszych nadwiślańskich katolików otwartych a zwłaszcza „mediów katolików otwartych”, z których na czoło wysuwa się Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Problem polega na tym, iż w warunkach operacji prania mózgów polskiej opinii publicznej przez takie media jak Der Onet, Newsweek czy gazownia i jej przybudówki, trzeba czasem sobie zadać pytanie, czy media i dziennikarze katoliccy to niewinne owieczki zwodzone i prowadzone na rzeź, czy cwane gapy liczące na jakiś udział w przyszłym torcie czyli w „operacji pedofilią w Kościół”.

 

Zastanawia, dlaczego tyle jest przypadków, gdy antykościelne treści pojawiają się w antykatolickich mediach, są szybko i bezkrytycznie powielane w mediach katolików otwartych.

Pierwszy z brzegu przykład to sprawa wiarygodności słynnego Raportu Grand Jury Stanu Pensylwania.

 

Oto chronologia jednego takiego przypadku,niestety bardzo bolesnego dla katolików, przedstawiona przez redaktora Sebastiana Karczewskiego w cytowanej książce „Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa”.:

 

- IX 2015 Papież Franciszek wizytuje filadelfijskie Seminarium św. Karola Boromeusza a czlonek zarządu komisarycznego Hrabstwa Montgomery Joshua David Shapiro ulubieniec miliardera Bloomberga, przyprowadza tam przed oblicze Papieża pięć osób podających się za ofiary wykorzystywania seksualnego przez duchownych (str. 85),

 

- w maju 2018 treść tzw. Raportu Grand Jury Pensylwania zostaje przedstawiony do wiadomości diecezji Greensburg, Pittsburg, Harrisburg, Scranton, Allentown i Erie ( str. 80).

Dla tych, co zapomnieli, Raport Grand Jury zawierał informację, iż w sześciu z ośmiu diecezji katolickich stanu Pensylwania na podstawie zbadanych kościelnych archiwów ustalono, iż w ciągu 70 lat 301 księży katolickich dopuściło się seksualnych nadużyć wobec ponad 1000 dzieci.

 

- w lipcu i sierpniu 2018 r. w reakcji na otrzymany Raport adwokaci ok. 200 wymienionych w dokumencie księży żywych jak i nieżyjących ZAKWESTIONOWAŁO zawarte w nim dane , wskazując na nieścisłości i FAŁSZERSTWA , o czym w stosownym piśmie zawiadomiony został pisemnie na początku sierpnia 2018 r. Sąd Najwyższy Dystryktu Zachodniego Pensylwanii .Pismo przygotowała kancelaria adwokacka Saul Ewing Arnstein and Lehr LLP ,wskazując w nim, iż raport narusza konstytucyjne prawo do rzetelnego procesu i OBRONY DOBREGO IMIENIA.

 

Bo wśród 301 wymienionych w tzw. Raporcie Grand Jury tylko 18 księży było skazanych prawomocnymi wyrokami, w tym 3 w zawieszeniu. Reszta , czyli 283 osoby to byli niewinni ludzie. Wielu z nich już nie żyło.

 

-pod koniec lipca 2018 r. Stanowy Sąd Najwyższy nakazał WSTRZYMANIE OGŁOSZENIA RAPORTU I ROZPATRZENIE ZARZUTÓW , o czym donosiła lokalna gazeta „Pittsburgh Post- Gazette” (str. 81),

 

- sędzia nadzorujący ”sprawę” Norman A. Krumenacker III -ZEZWOLIŁ na publikację tzw. Raportu w całości,

 

- Sąd Najwyższy wydaje oświadczenie, iż Sędzia Krumenacker „POPEŁNIŁ BŁĄD,

 

- w dniu 25 lipca 2018 r. prokurator Josh Shapiro, który był inicjatorem stworzenia Raportu Grand Jury i napisał list do Papieża Franciszka zakończony prośbą, aby :”… Papież POLECIŁ przywódcom Kościoła porzucić ich „niszczycielskie wysiłki , aby uciszyć tych , którzy doświadczyli nadużyć…”. (str85)

 

- 14 sierpnia 2018 r. prokurator Generalny Stanu Pensylwanua Joshua Shapiro publikuje Raport Grand Jury w całości w godzinach popołudniowych. W Warszawie i Rzymie oznacza to godzinę 20 lub później,

 

-15 sierpnia 2018 r. Święto Wniebowzięcia NMP a w Polsce dodatkowo święto państwowe,

 

- 15 sierpnia 2018 r. Katolicka Agencja Informacyjna w Polsce podaje :”… W sześciu spośród ośmiu diecezji katolickich , istniejących w Stanie Pensylwania, 301 katolickich księży DOPUŚCIŁO SIĘ w ciągu ostatnich 70 lat NADUŻYĆ SEKSUALNYCH na PONAD 1000 DZIECI. Mówi o tym PRZESZŁO 1300 stronnicowy raport- wynik prawie dwuletniego śledztwa, prowadzonego przez wielką ławę przysięgłych tego stanu. Jego autorzy zaznaczyli przy tym, że rzeczywista liczba ofiar przemocy seksualnej JEST PRAWDOPODOBNIE ZNACZNIE WYŻSZA…”. (str. 78)

 

- 16 sierpnia 2018 r. Radio Watykańskie podaje informację , w której czytamy: ”…Skrucha, poczucie winy , smutek i wstyd – to reakcja Kościoła na raport dotyczący nadużyć seksualnych w stanie Pensylwania w USA. Raport ZAWIERAJĄCY 900 stron dotyczy 6 z 8 diecezji leżących na tym terenie. Odnosi się do ostatnich 70 lat i opisuje tragedię 1000 ofiar. Przypuszcza się jednak, że liczba poszkodowanych ofiar może być większa…”. (str 81 )

 

- w dniu 20 sierpnia 2018 r. Katolicka Agencja Informacyjna KAI opublikowała „List Papieża Franciszka do Ludu Bożego” . List jest datowany na 18 sierpnia 2018 r. i :’… przypomina raczej mowę oskarżycielską wobec całego katolickiego duchowieństwa . Biorąc pod uwagę okoliczności, można odnieść wrażenie, że pisana jest niejako dla „uwiarygodnienia” dokumentu z Pensylwanii i podtrzymania klimatu oskarżeń. Treść już na samym początku wprowadza w błąd…”. (str 83)

 

Jak widać, od katolików otwartych z ich agencji informacyjnych ciężko się dowiedzieć prawdy, bo przepisują wiadomości agencyjne mediów mętnego nurtu, albo jeszcze gorzej. A donos wredny na „ agencję informacyjną O. Tadeusza Rydzyka” w dobrych rękach „katolika bardzo otwartego na LGBT, globalne ocieplenie i aborcję” ex- ministra prowincji Alberta pana Thomasa Lukaszuka - jedzie już do Papieża Franciszka wraz ze 130 tysiącami podpisów.

 

Widać też , że wszystko to, co było wyreżyserowane dla zniszczenia Kościoła Katolickiego w USA – jest wiernie naśladowane obecnie w Polsce. Pytanie, czy katolicy i władza – ulegną kłamliwemu spiskowi nastawionemu na wielką jumę KK i zniszczenie jego autorytetu.

 

Dobra wiadomość jest taka, że w USA ultra liberalne college – ogłaszają jeden po drugim upadłość. Na początek poszedł Oberlin College w Ohio. Generalnie cierpią na gwałtowny spadek nowych studentów. Natomiast wzrost liczby studentów odnotowują college chrześcijańskie. W Polsce natomiast w wyborach w grupie wiekowej 18-29 odnotowuje się gwałtowny wzrost głosujących na PiS i podobne (Kukiz 15). Natomiast udział głosujących na ultra liberałów w tej grupie wiekowej wynosi – 9%. Powtarzam tę wiadomość za dr Stevem Turleyem, konserwatywnym jutu berem z USA, który uważnie obserwuje Polskę i Węgry i kibicuje polskim katolikom.

 

A poza tym warto przeczytać książkę red. Sebastiana Karczewskiego “Pedofilią w Kościół. Oblicze kłamstwa” wydanej w 2019 r. w wydawnictwie Veritatis Splendor. W obliczu „inicjatywy ustawodawczej w sprawie Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia”, która zapowiada się jako „komisja kłamstwa i jumy”, rzecz bardzo na czasie.

 

https://twitter.com/LukaszukAB

http://wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci.php?id=2924/

https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Lukaszuk

https://en.wikipedia.org/wiki/Alison_Redford

https://studioopinii.pl/archiwa/189082

https://www.weil.com/people/anna-frankowska

https://en.wikipedia.org/wiki/Weil,_Gotshal_%26_Manges

https://www.rp.pl/Opinie/306109955-Ofiary-ksiezy-pedofilow-milcza-latami---wywiad-z-adwokat-Anna-Frankowska-Prawnikiem-Pro-Bono-2018.html

 

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/burza-po-skandalu-w-fundacji-walczacej-z-pedofilia-wiemy-co-dalej-z-kasa-aa-SK4q-v5rk-fGfa.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Dunn_(California_politician)

https://www.zeroabuseproject.org/about/our-founder/

https://www.zeroabuseproject.org/about/board-of-directors/

https://www.zeroabuseproject.org/about/our-team/

https://www.twincities.com/2017/09/20/rosario-st-paul-sex-abuse-attorney-has-a-birthday-and-a-new-project/

https://www.youtube.com/watch?v=Xxjf_vjPF1c

https://www.youtube.com/watch?v=QT8yl52uZVA

https://www.turleytalks.com/blog-summary/ultra-liberal-oberlin-college-forced-to-pay-44-million-to-bakery-they-called-racisttagi: pedofilia  kościół katolicki  antykatolicka propaganda  kancelarie adwokackie 

pink-panther
29 czerwca 2019 21:36
116     11465    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
chlor @pink-panther
29 czerwca 2019 22:47

W obecnej sytuacji kopiowanie rozwiązań z USA jest czymś oczywistym i naturalnym dla władz państwowych. Nie musi się udać.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @chlor 29 czerwca 2019 22:47
29 czerwca 2019 22:56

A tu kopiuje totalna opozycja. Ciekawe, co zrobią różni obrotowi politycy, który jako poseł PO bardzo przejmował się kwestią moralnych niedostatków KK w Polsce.  

zaloguj się by móc komentować

kalixt @Danae 29 czerwca 2019 23:27
29 czerwca 2019 23:47

Ja to w ogóle jak przeczytałem, że Waniek i Labuda, to mi się słodkie lata mojej dawno minionej młodości przypomniały i pomyślałem sobie - to te baby jeszcze żyją?

O pani Waniek to ostatnio słyszałem, jak się zarzekała, że widziała magisterkę Kwacha, której nie było. Ale to przecieź prehistoria.

Z czegoś trzeba żyć na stare lata. Przerażające, jak niektórzy nie mają hamulców w zatraceniu. Wielka przestroga dla tych, którzy myślą, że na drogę Zła można wejść tylko na chwilę, ot tak, bo młody byłem i pieniędzy potrzebowałem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 29 czerwca 2019 23:27
30 czerwca 2019 00:02

 Bezcenne zdrowie troszkę podupada :))). Co do towarzyszek z SLD , to one chyba zostały wezwane na pomoc, kiedy się okazało, że obecne pokolenie tzw. lewicy jest tyleż agresywne co niegramotne.  One  są dobrze wytrenowane w różnych propagandowych chwytach. Stara gwardia komunistyczna. Te wszystkie 40-latki "nie dźwignęły".

Co do pana Romana Rewalda, to widzę go w jakichś władzach Muzeum Polin. Oni wszyscy: Folgelmany, Rewaldy, jak tylko zwąchali wielką jumę, natychmiast stawili się nad Wisłę po 1989 r. Łkając o antysemityźmie Polaków i jednocześnie czyszcząc im portfele. Normalka.

To jest hydra ta neokomuna, ilość głów odrastających - nie do policzenia.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther
30 czerwca 2019 00:43

"Luther zgodził się złożyć projekt ustawy o „odroczonym odkryciu”, umożliwiający wnoszenie pozwów bez względu na wiek w ciągu 2 lat od uświadomieniu sobie psychologicznych skutków krzywd doznanych w dzieciństwie . Wkrótce ustawa została uchwalona."

 

To kojarzy się w sposób oczywisty z odkryciem tzw. schizofrenii bezobjawowej.

Wygibasy "prawne" pod zamówienie są przerażające. Jak i ludzie, którzy tego się imają i wedle tego "prawa" sądzą. Chcąc w dzieciństwie nieświadomym zostać adwokatem, oglądałam sporo amerykańskich filmów o sądach i prawnikach. Tych starych filmów. Ale i tych nowszych też. I bardzo, bardzo chciałam być takim dzielnym prawnikiem. Mój stryj, adwokat, delikatnie wybijał mi to z nieświadomej, dziecięcej łepetyny, zapewne chcąc ochronić dziecko przed cynizmem życia. Ale wyczyny amerykańskich prawników, o których to wyczynach napisałaś powyższą notkę, przebijają cynizm. To zwykła gangsteria. I to gangsteria ponad prawem.

Straszne... 

A kilka dni temu Coryllus pisał, że szykują się na nieruchomości KK w Polsce...

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 30 czerwca 2019 00:43
30 czerwca 2019 01:16

A rzeczywiście, bardzo to "odroczone odkrycie" przypomina "schizofrenię  bezobjawową". Wylansowały tego potworka pewne kręgi zwiazane z psychoanalizą, a jak "brakowało", to dosztukowali - hipnozę. Zaczęły się dziać straszne rzeczy, bo poddane hipnozie kobiety "przypominały sobie", że w dzieciństwie molestował je tatuś. I tatus szedł do ciupy na długie lata. A potem się okazało, że jednak ta hipnoza to jednak nie było "naukowe" i te panie zostały z tatusiem w więzieniu i tragedią rodzinna. Potem trenowali te "odroczone przypomnienia" na księżach katolickich. W przypadku nagonki na księży KK była i jest całkowita jazda bez trzymanki czyli totalne bezprawie.  Chciwość bezgraniczna połączona z tylko lekko skrywaną nienawiścią do katolików - protestanckiej ławy przysięgłych i żydowskiego prokuratora. Wyrok wydany praktycznie z góry. 

PS. Skoro "sojusz" zawarły towarzyszki z SLD i pańcia, co praktycznie prowadzi za rękę te wszystkie  Scheuringi i Wielgusy, to juma na nieruchomosciach jest możliwa. Warto przypomnieć, jak  ubolewał nad "pedofilią w KK" poseł Platformy OBywatelkiej roku 2012 pobożny Gowin, katolik otwarty.

Dlatego na te podchody trzeba reagować szybko i zdecydowanie. Każde ich kłamstwo musi być ujawnione i odpowiednio skomentowane.

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
30 czerwca 2019 01:55

Ten Thomas A. Łukaszuk to wyjątkowo bezczelny i mroczny typ. Kiedy po utracie pracy przez ojca i wyjeździe do innego miasta nie miał gdzie mieszkać z matką Haliną bez pracy, ojcem Bogdanem bez pracy i z bratem Adamem to przygarnęli ich Polacy-katolicy dzisiaj pewnie nie tylko sympatycy dokonań ojca Rydzyka, dali im dach nad głową i wyżywienie w Domu Polskiego Weterana w Edmonton (Polish Veterans' Hall), "do czasu aż sobie coś znajdą i staną na nogi", a matka dostała tam też później pracę w kuchni. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 30 czerwca 2019 01:16
30 czerwca 2019 02:14

Jeśli ktoś nie widział - Labudowa (taka nieduża siwa) występuje w klipie Joanki Scheuring-Wielgus (0:13) do eurowyborów. Nawet są 3 jakby sie sklonowały ;) takie jest duże zapotrzebowanie jak widać. Też na pocz. skojarzyłem że gdzieś już tę twarz gdzieś widziałem. Ale skoro wyjęto osinowy kołek z Carexowicza-Cimoszewicza Księcia Hajnówki i wypuszczono do Brukseli z sukcesem to po Waniek, Banach i Labudzie też można było się tego spodziewać.
 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 30 czerwca 2019 01:55
30 czerwca 2019 02:16

Dzieki za przypomnienie.  Nie chciałam wciągać brata i matki w tę historię, bo może porządni ludzie.  Thomas Lukaszuk przedstawia się jako "urodzony w Polsce" a nie jako - Polak. Przez całe lata bywał regularnie na imprezach ukraińskich a ostatnio gdzieś było zdjęcie i info, że córka uwielbia tańczyc, to ją zapisał do młodzieżowego zespołu tańców ukrainskich. Nie wiadomo,kogo odwiedzal w Polsce, kiedy przyjeżdzał.Moze to po prostu"mniejszość ukraińska".

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther
30 czerwca 2019 02:18

Obnażone oszustwo. 

Pedofilia w szkołach rabinackich, 'klasztorach' buddystów nie leży w zainteresowaniu amerykańskich adwokatów oszustów,  nie ma tam co pociągnąć lub nie ważą się tego ruszyć. 

Text Pani 'uświetni święto' narodowe kraju, w którym żyję od 40 lat. Jak zwykle, dzięki i chapeau bas.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 30 czerwca 2019 02:14
30 czerwca 2019 02:27

Dzięki za filmik. Babcia Labudzina posunęła się. A nie powinna, bo ona w tej ambasadzie RP w Luxemburgu uprawiala podono medytacje, bo ona wtedy była buddystka.  Medytacje powinny odmładzać. Co do pani Scheuring Wielgus , to jakoś mi się nie skojarzyła z tą partia Biedronia.  Widać, że klip skrojony pod młodego wyborcę.A młody wyborca poszedł w 2/3 głosować na PiS albo coś jeszcze bardziej prawicowego. Czuję, że pani Wielgus trafiła się "mission impossible".

PS.  Skoro Cimoszenko dostał piękną emeryturę  za dotychczasowe "zasługi" w betonowaniu komunizmu w III RP, to "dziewczeta"  może poczuły, ze czas a ich szanse w grze. A moze dostaly rozkaz  wparcia  mlodych sil lewicowychw walce z klerykalizmem  w  III RP. One pamietaja  czasy, kiedy "się trzymało władzę'  a ci młodzi ciągle w defensywie.  

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther 30 czerwca 2019 02:16
30 czerwca 2019 02:28

Sam nie został przygarnięty przez polskich weteranów, z rodziną dostał dach nad głową i wyżywienie.

Też mi się wydaje, że to raczej mniejszość ukraińską.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 30 czerwca 2019 02:28
30 czerwca 2019 02:35

Nie wiadomo, jak to było z tym "zejściem tatki ze statku". W końcu jaki był sens dla matrosa niskiej rangi po zasadniczej szkole zawodowej uciekać z PRL w 1976, kiedy marynarze robili fortuny na pływaniu (i handlu). No ale. 

PS. W Gdańsku i okolicy zostało osiedlonych trochę Ukraińcow i wygląda na to, że jego serce rzeczywiści bije po ukraińskiej stronie.  Kuriozalna ta sprawa z "portretem w Muzeum Emigracji", skoro ten człowiek nic dla Polski i Polaków na emigracji i  w kraju - nic nie zrobił. Poza szczuciem i donosami na katolickiego poslkiego księdza.  Wiatrowycza , kiedy przyjechał do Kanady - nie wystawił za sentyment dla SS Halyczyna.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @adamo21 30 czerwca 2019 02:18
30 czerwca 2019 02:41

No właśnie. Coraz więcej informacji na ten temat, ale adwokaci jakoś sie za to nie biorą. Tylko policja robi naloty i masowe aresztowania. Ale to dotyczy przestępstw pedofilii dokonanych teraz a nie 50 lat temu i nie wiadmo, czy naprawdę, czy tylko rzekoma ofiara sobie tak zmyśla.   Rzeczywiśćie adwokatow  to  nie kręci,  bo ci banalni   pedofile realni to jaki  mają majątekw stosunku do majątku KK.Tu działa czysta kalkulacja raczej "dwa w jednym"bo jednak ktoś dał "zlecenie na Kościół katolicki" w USA.  Tyle, że w sposób nieplanowany wyskakują "rewelacje" w kościele ewangelikalnym i u Żydów ortodoksów. A tego chyba nie było w planie.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther 30 czerwca 2019 02:27
30 czerwca 2019 03:12

Labudowa o ile pamiętam błyskawicznie z rejonów "Solidarności" UD/UW wskoczyła w rejony SLD i to już w latach 90tych. Tak jak Andrzej Celiński zresztą.

Mam teorię spiskową o "zderzakach". Widocznie faktycznie ktoś uznał, że jesienne wybory trzeba sobie odpuścić, więc trzeba szykować inne rozdanie, ale walka trwa. Dlatego do kontynuowania/zamykania starych sprawdzonych projektów (w końcu są pieniądze do wydania i pozyskania) na odcinku antyklerykalnym wynajęto w charakterze taranów/zderzaków "stare" (pardą bo to mowa o kobietach) sprawdzone twarze. Poddano recyklingowi i są. Jak wyjdzie to wyjdzie a jak nie to trudno - politycznie żadna strata, najwyżej wrócą sobie na emeryturkę, bo - w przeciwieństwie do młodych i ciągle dobrze się zapowiadających - mają za co żyć, nie są tak agresywne jak te wariatki z KODu - Podleśna od tęczowej Matki Boskiej, Ruda, Lempart, nawet Joanka i Gasiuk-Pichowicz.

Teraz na tapecie bedzie klimat, wicie do 2050 wszyscy się usmażymy, zabraknie wody i jedzenia itp. czyli to o czym rozmawialiśmy tu na blogu od kilku dni w związku ze strajkiem tej biednej dziewuszki z warkoczykami. Na odcinku "klimat" mamy i będziemy mieć nowe twarze, nawet jeśli ta dziewuszka z warkoczykami co siedzi na poduszce pod Sejmem nie jest w stanie swobodnie sklecić od siebie żadnego zdania złożonego to pojawią się inne nowe facjaty. Tęczowa Matka Boska rozlepiana na kiblach tylko zwiera szeregi pisowców, a na płacz młodych dziewuszek i wqwionych chłopczyków, że się usmażymy i wytrujemy CO2 prędzej zmiękczy zatwardziałych "pisowców".

Na odcinku "twarda polityka" mamy prez. Gdańska Dulkiewicz (zwaną Dulczessą), mamy wesołą wdówkę Adamowiczową no i prez. Łodzi Żdanowską, która chyba naprawdę nie ma co robić, przecież Łodź, taka dynamiczna i kwitnąca...

Więc powtórzę - dlatego do antykościelnej roboty poddano recyklingowi Wańkową, Labudę i Banach. Są jak niemieckie mercedesy z lat 70tych - sprawdzone, trwałe, żadnego numeru nie wywiną, dobrze się prowadzą zwłaszcza na wybojach, media są i będą przychyle, taki rzadko spotykany typ "nie gniotsia nie łamiotsia". Sami pamiętamy ile czasu i nakładów kosztowało pompowanie takie Zandberga, a tu proszę - gotowe do użycia, wystarczy wypucować.

Czuję, że pani Wielgus trafiła się "mission impossible".

Sojusz z Hartwigową i tą drugą mamuśką od protestu w Sejmie nie dał jej miejsca w europarlamencie, ale chyba nie o to chodziło. Dlatego mimo naprawdę silnej promocji - nawet jeśli wpadkę JSW choćby z oddaniem po 11 latach psów do schroniska można nazwać "promocją" - zajęła dopiero 3 a nie 2 miejsce. Aborcję jej elektorat by wybaczył, skrzywdzenie psów - nigdy. Więc w razie oddania euromandatu przez Biedronia (co i tak nie mastąpi., to już wiemy) wskoczyć w to miejsce Joanka nie wskoczyłaby tylko pani psor. Monika Płatek. Pewnie w przyszłym Sejmie będziemy nadal oglądać Joankę, Gasiukową, może nawet panią Płatek i pana Hartmana, który zdaje się porzucił Kraków dla Warszawy.

A moze dostaly rozkaz  wparcia  mlodych sil lewicowychw walce z klerykalizmem  w  III RP.

Jak to leciało? "Bój to jest nasz ostatni...."? ;)

zaloguj się by móc komentować

malwina @pink-panther
30 czerwca 2019 08:53

Jak milo znowu Pania widziec:)

doloze swoje trzy grosze i wyraze poglad, ze ostatni wysyp ksiezy, ktorzy "dojrzeli do opuszczenia kaplanstwa" jest rowniez zorganizowany. to zupelnie nowe zjawisko, zeby ksieza rozglaszali takie rzeczy Urbi et Orbi. Przeciez oni musza wiedziec, ze nie sa zadnymi Weclawskimi, i psa z kulawa noga by to nie interesowalo. Tzn. mnie, jako katoliczke owszem, ale jako katoliczke wlasnie. i to z tych, co to zadnymi brawami takiej decyzji nie wspieraja.

nie ma przypadkow...

jeszcze raz: dzieki za notke i niech Pani odpocznie tego lata:)

zaloguj się by móc komentować

marianna @pink-panther
30 czerwca 2019 09:11

Przepraszam, że włączam obok tematu głównego ale moim zdaniem jest to atak frontalny. W dodatku na kilku poziomach. Konkrety pod załączoną linką.

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=R4nSdn94CU0&app=desktop#menu

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther 30 czerwca 2019 02:27
30 czerwca 2019 09:42

Teraz pani Labudzina współpracuje z  Instytutem Wiedzy Waleologicznej 

https://iww.pl/team/barbara-labuda/

Ciągle jej kasy mało, na wszyskie fronty działa.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther
30 czerwca 2019 10:06

Takie krótkie uzupełnienie.

Skok na majątek KK ma podstawy ideologiczne zgoła religijne i wynikają z niego pewne implikacje społeczne. Zaplanowany przebieg zdarzeń to nie tylko sprawny mechanizm ale i uczestniczące w nim strony.

Zleceniodawcy – banksterzy i cele ich są jasne pokonanie wroga.

Naganiacze – i o nich jest notka o tubylczym zespole naganiaczy oraz niciach  którymi te kukiełki są animowane.

Poszkodowani – a że nie brak świadków na tym świecie zaciemnia się ich  ból przez fałszywych świadków.

Widzowie – poniekąd poszkodowani bo mają być emocjonalnie sprowadzenie do bezwolnego motłochu czy tego oczekiwanego "społeczeństwa otwartego".

Kasta sędziów – która klepnie każdy wyrok.

Strona kościelna – czyli sprawcy a częściej wrabiani w rolę sprawców duchowni oraz hierarchowie którzy często nie dorośli do swych urzędów gdy rozgorzała wojna.

Szerzej odniosę się do dwóch stron.

Kasta Sędziów - stan Państwa najlepiej oddaje stan sądownictwa. Kasta w III RP zależna od Berlina miała przejść po zmianie obozu władzy pod zależność jankesów, z uwagi na falonię Dudy reforma się wyłożyła i kasta jest dalej w zależności od Berlina w ramach jawnego buntu wobec władz. Jankesi skorygowali plany wobec kasty i jej przełożonych i póki co jakoś się z nią ułożyli.

Czyli rozumiemy o co chodzi z TSUE i jego wyrokami: Jak pisze Stanisław Janecki

Wszystko to oznacza, że w Polsce pod rządami PiS żadna reforma sadownictwa nie jest możliwa, a jeśli jest przeprowadzania, to i tak TSUE uzna ją za nielegalną – z przytoczonych powyżej powodów. Innych państw to nie dotyczy, nawet gdy mają podobne, a nawet znacznie bardziej „zawisłe” rozwiązania, bo Polska to Polska,

https://wpolityce.pl/polityka/452843-porzuccie-wszelka-nadzieje-wy-ktorzy-wchodzicie-do-tsue

Nie wiem kto zacz jest ten Pan Paweł Krzymowski ale sypie konkretami jak kasta sędziów to już rodzinne i towarzyskie gangi. https://www.youtube.com/watch?v=lW-WjJWiduA

Sędziowie są rozgrzani [trafnie to Bul spod żyrandola ujął] i mamy jasną drogę orzecznictwa od 140- latków którzy mają pełnomocników procesowych i w następstwie zwrot kamienic,  po winną staruszkę która wbiegła na pasy pod auto red. Najsztuba [i ten miał chwilowo stresa bo brakowało mu prawka, ubezpieczenia i przeglądu], po sędzina z Poznania która zasądza odszkodowanie od zakonu a nie od dewianta w szacie duchownej.

Do sądu idziemy po wyrok nie po sprawiedliwości – tak mawiają prawnicy. To się zmieniło – do sądu idziemy po wyrok za który wcześniej zostało zapłacone. [ Po buncie kasty nie będzie już tych przypadków gdy uczciwy sędzia zwraca łapówkę,  mówiąc że tama strona dała więcej]

Mówiąc krótko – to jak skręcił sprawę Sądy stanu Victoria w Australii wobec kardynała Georga Pella – to będzie kunsztowne dzieło prawniczego zamotania wobec przyszłych prostackich wyroków sądów III RP wobec sprawa o molestowania nieletnich przez duchownych KK.

Strona kościelna - odniosę się do hierarchów w kraju. Fakt że odbyła się wizyta Abp Charles Scicluna na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. I ona była bardzo dużym sukcesem dla naszych hierarchii.

Na konferencji prasowej cyrk odstawiła niedoszła wdowa Diduszko – hucpa i to prymitywna jest jasnym czytelnym sygnałem dla Watykanu w Polsce wydano mu otwarta wojnę i prowadzoną skrajnie prymitywnymi ludźmi i metodami.

Jeżeli jakiś hierarcha liczy na pakta i rozmowy to niech zobaczy ofertę drugie strony.

Biskup Tyrawa – myślał i działał jak cwaniak – tu fundacji Wiatrak buchnie budynek i da Caritasowi [bo księdza z fundacji przesunie na probostwo zamiast prałata Kneblewskiego a tego karnie wyrzuci z probostwa pod błahym pretekstem] i jeszcze media bo będzie miał chwilę spokoju w kwestii osłania pedofilów.

Podrzędny pismak z lokalnego wydania GW właśnie cwanemu biskupkowi łopatologicznie wytłumaczył koszty kapitulacji każdy krok w tył to za mała bo „...zwolnił prałata ale się nie cieszył...”

zaloguj się by móc komentować

MZ @S80 30 czerwca 2019 02:28
30 czerwca 2019 10:13

Gość jest na bank z potomków akcji "Wisła"

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 30 czerwca 2019 03:12
30 czerwca 2019 10:45

Cokolwiek się dzieje, to wyciągnięcie z   szafy, odkurzenie i postawienie koło adwokatki z Hameryki (kim ona jest? jakie ma korzenie rodzinne? ) starych antyklerykałek (one sa blisko Towarzstwa Krzewienia Kultury Świeckiej) pokazuje, że rzeczywiście, w tej sprawie już nie czas na eksperymenty, tylko "problem Kościoła katolickiego trzeba rozwiazać tu, teraz i radykalnie". Nie jest przypadkiem, że za to wzięły się partyjne siły z Gdańka i towarzyszka Jolanta Banach zarejestrowała "Lepszy Gdańsk",. gdzie znajdują przytulisko takie figury jak pan Bauć od Palikota a nad podmiot podlega pod Prezydent Gdańska panią Teczową Vaginę Dulkiewicz.  Zatem biskup Głódź moze pójść  na pierwsze danie. Chociaż w tej konfrontacji stawiam na biskupa Głódzia.

Te  starsze panie mają tę przewagę nad młodymi, że mają powiązania z tutejszym komunitycznym  "deep state" i potrafią napisać ustawę, czego raczej Lubnauer nie dxwignęłaby, 

Młode siły jak Zandbergi czy Gasiuki Pihowicze nie mówiąc o wdowie Diduszkowej - zupełnie im się rozłażą w rękach jak stare szmaty i nie można na nich polegac w 100%. Oczy zalewa im nienawisc. Bedą wykorzystywani w kryteriach ulicznych. Zobaczymy, co pokaze Patryk Vega, bo na razie filmy antyklerykalne -konsoliduja stare ORMO i pijaczków z pegieerow oraz wnuki warzawskiej adwokatury rodem z kazamatów na Rakowieckiej.

Profesor Płatek zapewne by chciała, prawie tak samo jak Janek Hartman, zasiąść w ławach poselskich.  Ale po ogłozeniu, że "elektorat PiS siedzi głównie w więzieniach" czy podobnie, chyba nastąpiło samozaoranie.

Bój to bedzie ich ostatni i wywalają na to kasę bez ograniczeń.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @malwina 30 czerwca 2019 08:53
30 czerwca 2019 10:49

Dzięki za miłe słowa. Dostałam jakies zdrowotne ostrzeżenie i muszę się szanować:)))  Z pewnością ta "fala opuszczeń Koscioła" przez młodych księży to skoordynowana pokazucha, ale w sytuacji, gdy elektorat robi się coraz bardziej konserwatywny i głuchy na zaczepki, to rodzi efekty mizerne lub zerowe. Może to ma osłabić ducha innych młodych księży i skłonić ich do podejmowania radykalnych decyzji? Raczej nie widzę takiego scenariusza, bowiem twarde jądro stanu kapłańskiego w Polsce to ludzie ze wsi i to wsi od wieków katolickich. Oni nie mają wątpliwości takiego rodzaju, żeby opuszczać stan kapłański. Co najwyżej pojadą na misje.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @marianna 30 czerwca 2019 09:11
30 czerwca 2019 10:59

Zapewne władza  spieszy się, żeby dostarczyć dane do Departamentu Stanu US jak to w 447 napisano. Pełna kooperacja. Ale że się kryja pod tymi "mniejszościami narodowymi" to widać, że troszkę przed wyborami im niewygodnie. Ciekawe, czy na podstawie 447 ktoś każe wydzielić żydowkie groby na Powązkach jako 'własność  należącą do Państwa Polskiego"?:)))   Atak frontalny nastapi ale po wyborach. Dlatego też trzeba wyeliminować jedyną stację telewizyjną katolicką i jedyne radio oraz katolicki dziennik wysokonakładowy. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewa-rembikowska 30 czerwca 2019 09:42
30 czerwca 2019 11:07

Dzięki za linka.

NIe tylko brak kasy ale samotnosc na starość. Zdradziła kumpli z Solidarnosci wrocławskiej a Aleksander Kwaśniewki jej nie potrzebuje. Ona już w czasach Luxemburga ostentacyjnie przyznwała się do buddyzmu i odprawiała jakieś medytacje. Ale  że lansuje sie z jakimiś Pan-wiedzami to nie wiedziałam.  To amerykański styl wyciągania kasy od naiwnych, jak sprzedawanie garnków po hotelach. Ale też jest taka możliwość, że ona od początku była zadaniowana i teraz "deep state" się zgłosił i kazał się stawić w Wiośnie Biedronia i lansować tego nielota. Przy wydatnej pomocy maszyn liczących w czasie wyborów do parlamentu EU mają 3 mandaty i coś trzeba z tym robić.  Główną jej cechą jest to, że to antyklerykałka. Reszta to konsekwencje.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther 30 czerwca 2019 11:07
30 czerwca 2019 11:22

To ciekawe, jak to towarzystwo wie, gdzie, kiedy ma się zebrać i co robić? Zaczyna się jakaś akcja i wszystkie wyskakują jak z pudełka - włos uczesany, tekst nauczony.  Mają dobrego koordynatora.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 30 czerwca 2019 10:06
30 czerwca 2019 11:35

Dzieki za uzupełnienie, jak zwykle bezcenne.  Jesli tak rzeczywiście wygląda sprawa z sądami, które nadal są "w opcji niemieckiej" i są zupełnie odporne na moralność i prawo, to oczywiscie sprawa bardzo przykra, chociaż już się do tego przyzwyczailiśmy ( ofiary niektórych wychodzą z więzienia po 20 latach siedzenia za niewinność - ktoś inny więcej zapłacił). Ale pozostaje problem, czy kasta sędziowska zechce uczestniczyć w wielkiej antykatolickiej operacji przygotowywanej przez amerykańskich banksterów do spółki z tutejszymi komunistycznymi złogami. I jak się to ma do 447. Czy nie chodzi o zneutralizowanie KK przed rozpoczęciem naprawdę totalnej jumy nad Wisłą? 
Biskupi powinni stracic wszelką nadzieję na "pakty". Celem ataków będą oczywiście najpierw biskupi konserwatywni, żeby dokonał się podział ale "biskupi otwarci"  też już mają zaplanowaną  przez rożne kancelare - celę .

Kluczem do tej wojny będzie postawa katolików swieckich a oni na razie nie wymiękają. Przeciwnie, wbrew trzydziestoletniemu antyklerykalnemu  praniu mózgów - w grupie 18-29 lat odsetek osób konserwatywnych podobno wynosi 2/3 a odsetek "ultraliberalnych" czyli zaplecza "totalnej opozycji" - 9%. I to by się pokrywało z wynikami ostatnich wyborów.

Na razie strona przeciwna ma wielki problem ze znalezieniem "prawdziwego polskiego księdza pedofila" i "porządnego ex-ministranta w wieku lat 52", który by zechciał zeznać pod przysięgą, jak wyglądały "szczegóły molestowania". 

Na razie mamy braci Sekielskich i trzech księży TW "całkiem umarłych lub nad grobem" oraz jedną 15-latkę na rauszu, która zadzwoniła do ksiedza po północny i błagała o pomoc  a potem go oskarżyła o molestowanie. A jak koledzy ją upili i wyciągnęli z niej, że to była ustawka na zlecenie, to wszytkie taśmy u prokuratora - zginęły. To było w Trójkacie Bermudzkim Gdańska u Biskupa Głódzia, który oczywiście jest "najgorszym złem".

Bardziej mnie martwi, że mógł się pokazac w polskim episkopacie taki biskup jak Libera, którego wyczyny w aferze wyłudzacza pieniędzy Lisińskiego , jak pisze Sebastian Karczewski sięgnęły napisania fałszywego doniesienia do Watykanu w sprawie rzekomego skazania księdza przez miejscowy sąd biskupi - czego nie było. A teraz biskup uciekł do klasztoru  a powinien być skazany w normalnym procesie za działania na szkodę księdza i Kościoła katolickiego w Polsce.  Nigdy tak radykalnie nie pisałam o biskupach, ale ten przekroczył wszelkie granice. 

Co do biskupa Tyrawy, to jak mówił o tym zjawisku wielokrotnie ks Jochemczyk, toczy się w KK śmiertelna wojna "wirusów liberalnych albo i lawendowych" (żeby nie powiedzieć gorzej)  przeciwko biskupom i zgromadzeniom konserwatywnym, stojącym twardo przy tradycji. Nawet tak rozcieńczonej jak obecnie. I wygląda na to, że biskup Tyrawa postanowił na swoim podwórku pozbyć się konserwatywnego księdza a może nawet DOSTAŁ POLECENIE i to niekoniecznie  z kościelnej góry tylko np. z kregów politycznych, żeby zneutralizować faktycznego kapelana narodowców, To tylko takie przypuszczenie i jeden z wielu scenariuszy. Ale podejrzewam, że każdy ksiadz, który ośmieli się publicznie poprzeć Marsz Niepodległości będzie miał problemy. Taka to u nas wolność sumienia i wyznania. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewa-rembikowska 30 czerwca 2019 11:22
30 czerwca 2019 11:42

To jest zaplanowana operacja, bo chyba te młode siły czyli Diduszkowa, Scheuring Wielgus i te Gasiuki Pihowicze okazały się co prawda krzykliwe i agresywne ale budzą żywą wesołość a nie poparcie.  Lewica w Polsce - obumiera, zabita śmiechem po występach takich figur z katalogu modnych na zachodzie "projektów" jak pan Krzysztof Będkowski , ktory miał być panią, jak te wszytskie Rychu Petru. Wróciły  do gry sprawdzone w boju towarzyszki, które nie mogą być co prawda pokazane na pierwszej linii, bo jednak zajeżdża od nich ruską onucą, ale mają sterować i nadzorować z tylnego siedzenia "młode kadry", które poległy we własnych bojach. 

Kasa w grze jest tak wielka (myślę również o nakładach amerykańskich kancelarii i nie tylko, na te przedsięwzięcia), że nie można pozwolić, żeby się ZNOWU zmarnowała. Wybory jesienne to będzie "bój ich ostatni".

zaloguj się by móc komentować

betacool @pink-panther
30 czerwca 2019 12:18

Juma na całego.

Pozdrowiena i dużo zdrowia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @betacool 30 czerwca 2019 12:18
30 czerwca 2019 12:44

Dzieki  wielkie.  Zdrowie   jest najwaziejsze.Ale trzeba wszystko przyjmować  bez lęku. Od  lat wyznaję zasadę, że "wola Boska i skrzypce" i wózek skrzypi ale toczy siędalej po wybojach. Zawsze pamiętam o tych wszystkich chorych terminalnie, więc trzeba Bogu dziękować za te małe niedogodności. 

PS. Juma bezczelna  i na całego. Ma być  powtórka wielkiej jumy powojennej na majątkach ziemiańnskich, bogatszych włościan i rzemieślnikow oraz włascicieli sklepów. Wtedy nie darowali nawet młynarzom I nigdy nie oddali. Teraz przyszła kolej na KK. Towarzyszki z SLD  i buddystki oraz zwyczajny "mob" czyli hołota postpegieerowska i ormowska - w ekstazie. No i chodzi o wyjęcie bolesnego ciernia z boku zdrowego postępowego 'świata Zachodu". Polski Kościół strasznie im przeszkadza, bo co który turysta z Zachodu przyjedzie i zajdzie do barokowego  czy gotyckiego kościoła choćby drewnianego  na Podhalu, to mu szczęka opada i zaczyna mu świdrować w głowie niewygodne pytanie - a dlaczego u nas tego nie ma i kto nam zdemolował  tamte nasze koscioly  i  klasztory. To im strasznie  utrudnia   "marsz rewolucji nowego wspanialego świata". Świata LGBT, ocieplenia  klimatycznego, ochrony orangutanów i legalizacji pedofilii oraz eutanazji bez ograniczeń wiekowych.

Noi ten  wielki majątek do  zajumania. Kto  pierwszy  dopadnie?

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 30 czerwca 2019 11:35
30 czerwca 2019 13:24

czy kasta sędziowska zechce uczestniczyć w wielkiej antykatolickiej operacji przygotowywanej przez amerykańskich banksterów do spółki z tutejszymi komunistycznymi złogami. I jak się to ma do 447.

Czy Waszyngton udziela wsparcia obecnemu obozowi władzy w jego starciach z kastą sędziów – nie bo polskie sądy [a nie jak obecnie te z kasty] mogły by stwarzać problemy dla kancelarii prawnych jak np. Lejby Foglemana. Bantustan już jest pod kontrolą więc czy tubylcy są uczciwie lub nie sądzeni nie ma znaczenia – żadnemu koncernowi i tak nie stanie się krzywda.

Co do 447 – ktoś za ustawę zapłacił i spodziewa się zysku, jedną z form obrony była by linia prawna i sądy III RP miały by w niej udział. Bunt kasty sędziów oraz oczernianie Polski na prawniczy międzynarodowych forach [np. Komisje, Trybunały, Stowarzyszenia] – jest akcesem kasty do projektu juma 447.

Celem ataków będą oczywiście najpierw biskupi konserwatywni, żeby dokonał się podział ale "biskupi otwarci"  też już mają zaplanowaną  przez rożne kancelarie - celę .

„Biskupi otwarci” - miast pielęgnować cnoty kardynalne wybrali gnuśność i lenistwo.

Nawet im się nie chciało trochę historii poczytać a co mówił Winston Churchill -

….Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak...

Kluczem do tej wojny będzie postawa katolików świeckich a oni na razie nie wymiękają.

Pospolite ruszenie – też potrzebuje po pewnym czasie zwierzchności jaką w czasach Baru była Generalność.

I to jest zawsze problem jakości elit kierowniczych w konrrewolucji. Wandea padła zdradzili sojusznicy i brak w koordynacji. Powstanie Cristero w Meksyku zdradzili powstańców biskupi wchodząc w układ z rządem. Jedynie Franco w Hiszpanii wygrał bo okazał się większym lisem niż przeciwnik.

Przykład z naszego podwórka w sprawie 447 – pospolite ruszenie na rozkaz Waszyngtonu tłumi rządząca partia uspokajając społeczeństwo swymi komunikatami [ale nie ustawą i aktem prawnym]

Co nasz obóz rządzący potrafi pokazał Jasna Góra - tam spokojnie wejścia na błonia blokowali liczni pogrążeni w modlitwie mężczyźni a przed frontem pedałów niby opór i tumult wszczynali głośnie krzykacze i to ich pokazywały telewizje i taki był przekaz grzeczne pedały i krzycząca tłuszcza. Fakt nie użyto armatki wodnej wobec protestujących – bo to jeszcze nie ten czas gdy służby mundurowe mają pokazać od kogo przyjmują rozkazy i nie jest to akurat szef MSWiA.

Na razie strona przeciwna ma wielki problem ze znalezieniem "prawdziwego polskiego księdza pedofila" i "porządnego ex-ministranta w wieku lat 52", który by zechciał zeznać pod przysięgą, jak wyglądały "szczegóły molestowania". 

Problem naganiaczy to niski poziom pedałów w polski duchowieństwie, to co było siedziało po kuriach lub w Rzymie – a nie pracowało po parafiach.

Właśnie brak pedałów przez staranny dobór kadr w przeszłości oraz drugi czynnik to pewna norma społeczna – to że kogoś zgwałcono jest godne potępienia i budzi litość ale to że kto sobie o tym po dziesięcioleciach przypomina i jeszcze się z tym obnosi budzi niechęć do tej osoby [taka czujność na prowokatorów]

Zdrowe społeczeństwo nie wierzy w brednie psychologów i psychoanalityków – to są jeszcze fanaberie nuworyszy i odklejonych od realiów ludzi. [To taki przypadek znajomej która chodziła do psychologa i najlepszym terapeutom okazało się życie – ciężkie kolej losu wzmocniły psychicznie i dziś nie ma czasu i środków na terapie.]

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther
30 czerwca 2019 14:39

Pantero, głos Twój jest słuszny, ale państwo działający poza strukturami kościelnymi tylko korzystają z tego, że ludzie Kościoła ich popierają. W dokumencie roboczym październikowego synodu amazońskiego  mówi się o dialogu z duchami. Kardynał Brandmueller nazwał ten dokument herezją i apostazją, co oznacza, że tak nazwał autorów i zwolenników tego dokumentu. Obserwujmy, kto księdza kardynała poprze, a kto wystąpi z krytyką przeciwko niemu. W dokumencie jest też mowa o rozluźnieniu zasady celibatu kapłańskiego, o kapłaństwie kobiet, o nawróceniu ekologicznym, o potępieniu kolonializmu, co oznacza, że Hiszpanie i Portugalczycy niesłusznie nawracali Indian, o inkultulturowaniu liturgii bez zadnej kwalifikacji, co oznacza, że w rozumieniu dokumentu dowolne obrzędy są dobre.

​​​​​​Opublikowanie wspomnianego instrumenti laboris stanowi akt ujawnienia się potężnej grupy, która funkcjonuje w Kościele katolickim od wieków i z upływem czasu coraz śmielej występuje publicznie. Sam z trudem mogę uwierzyć w to, co widzę.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 30 czerwca 2019 13:24
30 czerwca 2019 15:19

Oby było tak,jak  Pan pisze. Że  społeczeństwo jest na te wszystkie  fanaberie uodpornione. Tutaj życie było i jest twarde ,zwłaszcza dla chłopów ze wsi. Ludzie pamiętają jeszcze  stare czasy, czasy Stalina a młodsi znają opowieści  z  pierwszej ręki, jak komuna zwalczała KK i księży.  Więc obecna fala to cos, co już znają z własnego doświadczenia. 

Psychoanaliza i psychologizowanie w każdej sprawie życiowej  to przypadłość USA. W Wielkiej Brytanii się z tego wyśmiewaja a generalnie  w starej Europie nie ma to brania. To taka "moda nuworyszy", którzy chcą udowodnić, że "mają  głębię duchową". W Polsce to też  się nie przyjęło

Co  do przywództwa,  to ono się skończyło w polskim KK wraz ze śmiercią Prymasa Tysiąclecia. Sw. Jan Paweł II był przyjmowany od święta i ignorowany.  Jest to temat do głębszych przemyśleń, bowiem nie wiadomo, czy złe przywództwo jest lepze od braku przywództwa. Na razie wierni gromadzą się wokół Radia Maryja , które NIE jest przywódcą ale daje "platformę dyskusyjną i organizacyjną". A i to jest uznane za zbyt niebezpieczne.  Więc temat jest   - otwarty.

Co do Episkopatu, to słowa Winstona Churchilla do tego przypadku pasują jak rzadko. Chociaż są oczywiście bardzo pobozni i patriotyczni biskupi i kardynałowie.  Ale niestety episkopat nie jest jednością./ W czasie uwięzienia Prymasa Wyszynskiego - też jednak nie był.

Co do sprawy episkopatu meksykańskiego i Powstania Cristeros to trudno orzec, bowiem radykalna postawa kardynała Midszentego NIE uratowała Kościoła węgierskiego. Chyba chodzi o gotowość do dania przez każdego własnego świadectwa. Takie świadectwo dał Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, który  również słusznie chciał ograniczyć  masakrę krwawą po wojnie, bo naród stanął na granicy unicestwienia biologicznego.  I tego się trzymał również w roku 1980. I teraz też powinniśmy o tym pamiętać.

Co do obozu rządzącego i Amerykanów - to chyba trzeba spokojnie się przyglądać.  Jest co prawda stosowana technika "gotowania żaby" ale na razie odsuwane jest niemieckie zagrożenie, więc choć tyle dobrego. A potem się zobaczy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 30 czerwca 2019 14:39
30 czerwca 2019 15:27

"Dialog z duchami"??? Serio?:))) Nie czytałam rewelacji o ustaleniach synodu amazońskiego, ale jesli jest tak, jak piszesz, to powiem tak: ci, co wierzą w możliwość dialogu z duchami i w zniesienie celibatu ksiezy lub nawrócenie ekologiczne a zwłaszcza w kaplańtwo kobiet - niebawem będą mieli "kościół bez wiernych" czyli nie będą mieli kościoła.  Wierni w Polsce raczej nie mają serca do takich nowalijek . Myślę też, że używanie terminu "potężna grupa" do tych nosicieli  postępu jest mocno na wyrost.  Chodzi o Niemców i może jezuitów. Wygląda to raczej na chęć rozwalenia KK nagle i na wieki. Te rzekome nowalijki były juz wdrażane u protestantów a tam pusto w kościołach.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @pink-panther 30 czerwca 2019 15:19
30 czerwca 2019 15:41

"Takie świadectwo dał Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, który  również słusznie chciał ograniczyć  masakrę krwawą po wojnie, bo naród stanął na granicy unicestwienia biologicznego.  I tego się trzymał również w roku 1980. I teraz też powinniśmy o tym pamiętać."

Osobiście uważam,ze to powinien być jeden z glownych priorytetow naszej ewentualnie doktryny.. Walka z kryzysem demograficznym ,odbudowanie kadr.. Jak na dłoni widac,ze centrale zewnętrzne wszystko robią,aby nas rozbić, sprowadzić do parteru.. A co zdolniejsze ,zdeterminowane jednostki przekupić.aby pracowały dla obcego.. Ale jak głośno o tym nie będzie się rozmawialo,to świadomość bedzie mniejsza.. Mamy poważny problem, Polacy znikają.. Program 500+ to tylko program wsparcia.. Dziś,zeby zahamować kryzys demograficzny ,każde małżeństwo powinno mieć minimu trójkę dzieci..

 

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 30 czerwca 2019 15:27
30 czerwca 2019 15:56

Zastanwia mnie, mówiąc delikatnie, pani "niechęć" do Jezuitów. Czymże ci zakonnicy zasłużyli sobie w ostatnich czasach. Ja rozumiem, że cała kwestia teologii wyzwolenia nie działała na korzyść zakonu, ale JPII już to zalatwił. Ostatnio nie słyszałem o jakichś ekscesach. 

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-laskowski 30 czerwca 2019 14:39
30 czerwca 2019 16:07

Musi mieć pan jakieś szczególne lęki związane z wiarą. Pana synteza Synodu Amazońskiego jest co najmniej kassandryczna.

Przypominam, że w KK istnieje instytucja Świeckich Szafarzy Sakramentów. W mojej parafii, w diecezji łowickiej, Biskup powołał dwóch żonatych męższczyzn udzielających Komunię Św. i rozworzących Ją do chorych.

Jeśli idzie o potepienie kolonizacji to proszę sobie przyponieć dyskusję w SN na temat różnicy między kolonizcją a ewangelizacją. 

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther
30 czerwca 2019 16:10

Jeśli idzie o panią Frankowską - Gzyra to przypominam sobie, że szefem SZSP na SGPiS w latach '80 tych był niejaki Gzyra. Obecnie szef jakiejś krajowej struktury samorządowej rynku biopaliw.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Draniu 30 czerwca 2019 15:41
30 czerwca 2019 16:14

Też  uważam, że minimum dla katolickiej rodziny to troje dzieci. Tak było nawet za komuny i to w rodzinach katolickich o wysokim statusie społecznym (lekarze, naukowcy etc) a teraz rzadzi strach przed niepewną przyszłością ekonomiczną i - moda. Obecnie nadal problemem jest , tak jak tuż po wojnie - przetrwanie katolickiego narodu. A tu jest problem, bo chłopcy NIE są wychowywani do obowiązku bycia głowa i opoką rodziny a dziewczęta nie są wychowywane do tego, że mają  tworzyć dom a oboje: chłopiec i dziewczyna w rodzinie muszą sie na początek poświęcić aby cieszyć się w przyszłosci rodziną a zwłaszcza wnukami. I nie b ędą samotni na starość. Kiedyś było to oczywiste a teraz wszystko zostało zakwestionowane.  I nawet bogate rodziny mają mało dzieci lub wcale 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 30 czerwca 2019 15:27
30 czerwca 2019 16:19

Strona internetowa to www.sinodoamazonico.va. Oryginalne instrumentum laboris zredagowane jest po hiszpańsku, łatwo zrozumiesz najważniejsze rzeczy. W artykule 75 mówi się o tym, że w rodzinie człowiek uczy się żyć w harmonii, między innymi w dialogu z duchami: en dialogo com los espiritus. Autorzy tego dokumentu mają poparcie Franciszka, inaczej dokument ten nie pojawiłby się na oficjalnej stronie internetowej watykańskiej.

Tylko Niemcy i może jezuici: Kościół katolicki w Niemczech jest bardzo bogaty, a kardynałowie Kasper i Marx to bardzo bliscy współpracownicy Franciszka, jezuity. Jezuitą jest lawendowy ks. James Martin, jeden z redaktorów "America Magazine". Generał jezuitów niedawno wyraził wątpliwość w istnienie diabła.

Polacy generalnie mają serce do zmian. Zobacz na jutubie, co działo się podczas ostatniej Lednicy 2000. Zakonnicy i zakonnicy tańczyli na scenie jak w dyskotece. Było wesoło jak na koncercie rockowym. Ks. prymas ściskał się z wiernymi, jakby on i oni biesiadowali przy jednym stole. 

Niemieccy biskupi oczywiście wpływają na biskupów polskich, którzy są ubogimi krewnymi tych pierwszych. A kiedy jeszcze biskupi niemieccy, którzy czerpią miliardy euro z podatku kościelnego, zdołają zrobić tak zwaną jedność z protestantami, to zdobędą kolejne miliardy z podatku protestanckiego. Kasa, Misiu, Kasa, jak mówił klasyk.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 30 czerwca 2019 16:07
30 czerwca 2019 16:22

Może się przejęzyczyłam, bo nie chodzi mi o wszystkich jezuitów ale kilku ale za to głośnych. O. James Martin z poparciem dla małżenstw homoseksualnych jest głośny w mediach nie tylko amerykańskich i nic sobie nie robi z krytyki biskupów. Zapewne dlatego, że tylko - niektórych - biskupów. W Polsce też by się taki znalazł. No i nie zapominajmy , że Papież Franciszek też jest jezuitą. Niektórzy żartują, że to podobno "zemsta jezuitów" za zdyscyplinowanie zakonu przez św. Jana Pawła II.

Rzeczywiście nie należy generalizować. Ale jakiś swąd się czuje,:))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 30 czerwca 2019 16:10
30 czerwca 2019 16:23

Dzięki za info. To może być dobry trop. Bo ta pani nie ma , standardowo, ojca i matki. Może ten Gzyra z SGPiS to jakiś kuzyn. A może mąż. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 30 czerwca 2019 16:19
30 czerwca 2019 16:29

 Dzięki za obszerny opis. Ten o. Martin to jest ciekawa figura. Chyba uczestniczy w programie "gotowania żaby w temacie geje i lesbijki w KK".

Co  do biskupów niemieckich, to może mają kasę ale nie mają wiernych. Tzn. wierni jeszcze płacą podatek ale już nie chodządo kościola,chyba, że na koncert muzyki organowej. W pewnych miejscach w Warszawie czuć obecność "niemieckich biskupów" ale czy to jest "kasa", czy "wspólnota poglądów" to nie wiem.  Protestancki kościół w Niemczech też chyli się ku upadkowi. Samo płacenie podatków nie zmienia faktu, że Niemcy się błyskawicznie starzeją i są na wymarciu. A oba kościoły katolicki i protestancki - wraz z narodem. Tam niebawem będzie kalifat. Kwestia paru dekad. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther
30 czerwca 2019 16:30

Panthero Droga..

Pani tekst jest brawurowy,  cudny..

Na razie nie mogę przestać się śmiać z przygód wielolitetkowców .....

To napisze tylko słowa z pozytywki: Ach mój drogi Augustynie, wszystko minie minie minie...

.

Bardzo dobrze mi się współpracowało na uczelni z bardzo  miłym i eleganckim homoseksualistą, który nawet dla decorum miał przyjaciółkę, spiewaczkę operową dość znaną.  Byli by się pobrali....Ale pani nie miała wciąż czasu....A co potem nie wiem bo poszłam na emeryturę..

:)

 

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 30 czerwca 2019 16:22
30 czerwca 2019 16:43

Wspólnota Kościoła nie tworzy się poprzez Celebrytów - nawet jeśli są księżmi czy zakonnikami nie mają oni, żadnego znaczenia. Wspólnotę Kościoła tworzy się w życiu codziennym. 

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-laskowski 30 czerwca 2019 16:19
30 czerwca 2019 16:46

Ostatnio uczestniczyłem w spotkaniu z Generałem Jezuitów ze świeckimi i Ganerał nie mówił, że diabeł nie istnieje, bo jeżeli żeczywiście tak uważa, to jest to chyba na tyle ważne, że podzieliłby się tą informacją ze świeckimi jakoś tam związanymi z Jezuitami.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 30 czerwca 2019 16:30
30 czerwca 2019 16:47

Dzięki za młe słowa. Zwłaszcza za to "brawurowy":))) Pozdrowienia. PS. Też miałam takiego miłego znajomego.  Była to tajemnica poliszynela w środowiku pracy.Bardzo przyjazny i uczynny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 30 czerwca 2019 16:43
30 czerwca 2019 16:47

Mogę się tylko zgodzić. Pozdrowienia.

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 30 czerwca 2019 15:27
30 czerwca 2019 17:03

Przypominam, że w KK istnieje cała struktura księży żonatych. Jest to Kościół Katolicki obrządku Greko - Katolickiego. Są to księża Anglikańscy, którzy przeszli do KK (Kapłaństwo księży żonatych zaakceptował papież Benedykt XVI) i pewnie by znalazło się kilka jeszcze obrządków w KK.

Myślę, że zagadnienie celibatu księży jest jednym z tematów zastępczych wyciągany przez "tzw. zatroskanych o kościół". Zresztą sprowadzenie zagadnień Kościoła do omawiania kwestii poniżej pasa jest jedną ze strategii deprecjacji wiary w Boga w Trójcy Jedynego.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @JK 30 czerwca 2019 16:07
30 czerwca 2019 18:06

Wizja ta nie jest kasandryczna, ale realistyczna.

http://www.sinodoamazonico.va/content/sinodoamazonico/es/documentos/instrumentum-laboris-del-sinodo-para-la-amazonia.html Instrumentum laboris nie odbiega od wypowiedzi licznych polityków o konieczności zwalczania wytwarzanego przez człowieka dwutlenku węgla.

https://catholicherald.co.uk/magazine/jesuit-leader-suggests-the-devil-is-symbolic/ Wypowiedzi pomienionego generała jezuitów z 2017 roku.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 30 czerwca 2019 16:29
30 czerwca 2019 18:19

Tak czy inaczej wymienieni duchowni mają duże możliwości działania, zwłaszcza niemieccy biskupi. Tylko że z jednej strony jest kardynał Walter Kasper, a z drugiej kardynał Walter Brandmüller. To niewyobrażalna tragedia, że kardynał Brandmüller publicznie mówi o publikowanym przez Watykan dokumencie tak:

https://www.pch24.pl/kard--brandmuller--instrumentum-laboris-synodu-amazonskiego-zawiera-tresci-heretyckie,69182,i.html

i odpowiedzą jest milczenie, czy to ze strony Watykanu, czy pozostałych biskupów niemieckich, czy większości biskupów polskich. Może arcybiskup Jan Paweł Lenga coś o tym powie, ale mamy w kraju ponad stu innych - jakie jest ich stanowisko? Dostrzegasz teraz potworność tej sytuacji?

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 30 czerwca 2019 15:19
30 czerwca 2019 20:16

społeczeństwo jest na te wszystkie  fanaberie uodpornione.

Obstawiam że zmiana układów światowych wymusza przedwcześnie kolejne etapy duraczenia stąd i opór. Z jednej strony nie wypalona pamięć o przeszłości a z drugiej poprawa bytu ekonomicznego, czy doświadczenia z pracy na zachodzie oraz szybkiej degrengolady tamtych krajów [np. Szwecja] zmienia nastawiania społeczne [np. rząd musi wygaszać sprawę 447, celebryci polityczni wprost jak pisarka wyzywają społeczeństwo że daje …..] - ma więc to pracownik IKEA mówi nie i reszta spłeczeństwa go popiera, Solidarność 80 grozi Volvo strajkiem.

w starej Europie nie ma to brania … Psychoanaliza i psychologizowanie.. To taka "moda nuworyszy", którzy chcą udowodnić, że "mają  głębię duchową".

Tak i dlatego jest ta oferta ezoteryki, rozwoju duchowego i całe ruchy. Co ciekawe na czela paru kanałów internetowych TV z tej tematyki są byli oficerowie służb.

Co  do przywództwa,  to ono się skończyło w polskim KK wraz ze śmiercią Prymasa Tysiąclecia.

Na razie wierni gromadzą się wokół Radia Maryja , które NIE jest przywódcą ale daje "platformę dyskusyjną i organizacyjną"

Na te słowa zastanawiam się jak odpowiedzieć. To co napisze to może bardziej pobożne życzenia niż obiektywna ocena.

Po wielkich do steru weszli mali administratorzy, karierowicze a nawet przeniewiercy. Fakt w brakowało lidera ale i też to gremium nie zdominowali moderniści [piekłoszczak Życimski, biskupek z Sosnowca czy Rysiu i inni]. Można powiedzieć gremium wydawało się nieszkodliwe mało niebezpieczne i nawet ci radiomaryjni biskupi też nie dominowali. Ot dominowała ideologia świętego spokoju. Ostatni komunikat Episkopatu wydany w tym duchu o molestowaniu – spotkał się z oporem duchowieństwa na dole i w większości olano jego odczytanie. Tylko że atak po tym akcie kapitulacji nie zelżał a wzmógł się.

Słowa Churchila o tym że wybierając hańbę i tak ma się wojnę – zrozumiał arcybiskup Gądecki i wydał dobry komunikat o potrzebie konfrontacji, a i prokuraturę też skwitował dokumentacja w Watykanie piszcie do nich chłopcy to ją wam może wydadzą.

radykalna postawa kardynała Midszentego NIE uratowała Kościoła węgierskiego.

Mam odmienne zdanie tam była inna sytuacja, Węgry były koalicjantem Hitlera i jego elitę mordowali węgierskie [albo uchodzące za nie] czerwone bydło. Po powstaniu węgierskim, kardynał który schronił się w ambasadzie USA – był świadectwem trwania podanych korony św Stefan.

Co do obozu rządzącego i Amerykanów - to chyba trzeba spokojnie się przyglądać. 

Wprost przeciwnie trzeba robić takie marsze jak ten przed ambasadą i mówić te wyważone jak Robert Bąkiewicz słowa. Chłopcy ze służb dobrze zrozumieli pierwszą lekcje więc pora na kolejną, przekaz jest prosty mimo że trzymacie rząd w garści to jesteśmy my naród i nie róbcie nas na swoje wroga [ no chyba że jak z Persją na siłę zrobili debile z przyjaciół wrogów i jeszcze nie mają jak ich powstrzymać].

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 30 czerwca 2019 17:03
30 czerwca 2019 20:37

Temat celibatu księży jest tłuczony od kilkudziesięciu lat a konkretnie od Soboru Watykańskiego II. Wtedy  sporo księży na Zachodzie znalazło sobie jakieś chętne koleżanki, bo szły plotki, że juz za chwilę celibat będzie zniesiony. O ile pamiętam, to św. Jan Paweł II wypowiedział się  w tej sprawie raz i na zawsze.  Sprawa księży kościoła anglikańskiego, którzy przeszli do KK  została  złatwiona przez Papieża Benedykta XVI jako wyjątek od reguły w specyficznych warunkach.  Wrogowie KK i różne wirusy wracają do tego regularnie a nawet usiłowali tłumaczyć "pedofilię księży" - obowiazkiem celibatu. A teraz wyłazi pedofilia w amerykańskich szkołach, u skautów, w kościołach protestanckich a tam nie ma nigdzie celibatu.  Chyba chcą wziąć na znudzenie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 30 czerwca 2019 18:19
30 czerwca 2019 20:45

Potwornością jet to, że ci wszyscy biskupi komunikują się ze sobą głownie przez media mętnego nurtu. Do biskupów niemieckich nic nie mam, bo oni mają w sprawie II WW i mordów na Polakach - czyste sumienia, nieużywane. Sprawa  listu Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego do biskupów niemieckich  jest najtwardszym dowodem na to, że oni maja poważne problemy z dość elementarnymi sprawami moralnymi. Obiecali w Rzymie Prymasowi Wyszyńskiemu, że w odpowiedzi na Jego list - wyślą swój natychmiast i też  z przeprosinami. Jak wiadomo, nie przysłali. To była hańba na skalę stulecia. I tej hańby nigdy nie zmyją. Potem Prymasa zapraszali i zapraszali, żeby koniecznie ich odwiedził. A On odczekał, i pojechał na pogrzeb tego głównego cwaniaka, który go wystawił.

Więc w sprawie biskupów niemieckich nie można mieć jakichś specjalnie wielkich oczekiwań. Że będą mieć jakieś szczególnie subtelne przemyślenia moralne.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @JK 30 czerwca 2019 17:03
30 czerwca 2019 21:00

Kościoły  wschodnie pozostające w wspólnocię z Rzymem mają zachowany lokalny ryt oraz dopuszcza się w nim zgodnei z ich tradycją że księża, popi są żonaci [grekokatolicy z różnych uni, marocnici z Libanu, koptowie ci związani z Rzymem] to Paweł VI  dopóścił by anglikańscy żonaci ksieża dalej opiekowali się ich wspólnoatami anglikańskim które wrócił do wspólnoty z Rzymem, identycznie był gdy Benedykt XVI ustalał prałatury personalne dla anglikan i ich ksiezy i biskupów [ci zostali tylko księżmi] którzy wrócil do Rzymu.

Celibat dla duchownych Rzymsko-Katolickiego kościoła  to nie tylko tradycja to jest też aspekt wyżeczenia i poświęcenia  części   bycia mężczyzną.  

Nigdy w historii kościoła w chwilach próby poluzowanie regół nie skutkowało jego odbudową a zgoła odwrotnie każda reforma która zwiekaszła rygoryzm  dawał owoce odrodzenia. 

Jeżeli zatem  ktoś stawia problem zniesienia celibatu  - wśród hierachów to jest bardzo proste pytanie pokażcie owce swoje dotychczasowej pracy ile nowy kościołów zbudowaliście, ile dorosłych ochrzciliście, czy na waszych mszach  wierni nie mieszczą się w świątynich, jak wypełniacie swe posłanictwo nawaracania niewiernych.  Jeżeli wasze lokalne kościoł   kwitna jak nigdy w ich historii a wasze seminaria szturmują tysiące młodych mężczyzn czujących powołanie - to wtedy po co zności celibat.  Brakuje wam pasterzy ale dlaczego tradycyjne seminaria nie mają problemu z ilościa seminarzystów.

Tak ma  logikę jeżeli ktoś zrujnował wnętrze domu  to dlaczego uważa że rujnując dach naprawi to co zepsół w środku, dla mnie to raczej wiatr, deszcz i śnieg który wejdzie do środka przez rozwalony dachu dokończy dzieła zniszczenia. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 30 czerwca 2019 01:16
30 czerwca 2019 21:07

Aj jaj jaj jaj...

...  "odroczone odkrycie",  "mienie bezspadkowe"... no i jeszcze to podwazanie i pozywanie "niektorych przedawnien"  !!!

Sie dzieje w tej Ameryce... kura wyje, swinia pieje  !!!

 

Tak mi sie spodobala ta fraza, ktora uslyszalam tydzien temu na handlu... ludzie, ktorzy ja slyszeli nie mogli powstrzymac sie od smiechu... ale co do realu to smieszna ona nie jest, a tylko potwierdza totalny odlot "rzadzacych"... po prostu  TWORKI,  kompletne Tworki.  Bardzo adekwatne w tym temacie i przeciekawe sa ostatnie wpisy Pana Gabriela i Magazyniera... z ta cala Ahuja albo z wizjami tych "wybitnych" profesorow, polskiego pochodzenia.

 

Wpis jak zawsze genialny, przeciekawy, z mnostwem wyjatkowych informacji...  ciesze sie, ze ze zdrowiem troche lepiej, bo juz mi bardzo brakowalo Pani wpisow...

... i wielkie dzieki za wspanialy panel w Stezycy... naprawde znakomity  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 30 czerwca 2019 20:16
30 czerwca 2019 21:11

Co do pierwszych "punktów" to się zgadzamy. Co do następców Prymasa Tysiąclecia, to można było mieć zaufanie do oceny sytuacji przez Episkopat, bo przez jakis czas jeszcze dominowali biskupi urodzeni przed wojną  lub nawet wyświęceni przed wojną, którzy rozumieli wagę spraw. Obecnie mamy inny stan: dominują tacy, którzy dorastali już PO Stalinie i nie mają w pamięci tego, jak być powinno czyli - jak było przed wojną. No i mamy sprawę umów okrągłostołowych, po których tylko Św. Jan Paweł II "wołał i upominał" a episkpat tak jakby  milczał. I to niestety trwa. Dopiero bezprecedensowy atak i zniesmaczenie narodu pierwszym listem sprowadziło jakieś opamiętanie. Oby tak pozostało. 

Co do  kardynała Midszentego, to tu nie było dobrego wyjścia. Alternatywą byłaby śmierć i zapewne zapomnienie.  Ale to, że "świat pamiętał"- nic nie dało katolikom węgierskim, którzy nie mieli Pasterza.  To trochę jak z Prymasem Hlondem. Wyjechał wtedy, kiedy był najbardziej potrzebny. To prawda, że nie miałby długiego życia pod niemiecką okupacją, ale kiedy wracał po wojnie, to Jego miejsce było już "zajęte" w sensie moralnym. Kto inny był "Interrexem" za okupacji. 

W sprawie ostatniej, czyli Amerykanów i 447 - ostatnie słowo jeszcze nie zostało powiedziane a ma być powiedziane podobno po wyborach.  Chodzenie pokojowe pod ambasadę, zwłaszcza, że tka nam przed oczy te tęczowe flagi (wtrąca się wyraźnie w wewnętrzne sprawy państwa) może być robione, o ile ma charakter pokojowy i organizatorzy mają coś sensownego do powiedzenia.

PS, W sprawie Iranu należy dopisać do listy kolejnego "wroga", którego "mamy mieć, chociaż o tym nie wiemy". Ja przeciwko Iranowi nic nie mam. Pamiętam o cmentarzach polskich na ziemi irańskiej/perskiej. Irańczycy udzielili Polakom niedobitym przez Sowietow gościny a sami zostali najechani wspólnie przez Brytyjczyków i Sowietów.  W wymiarze moralnym i polityki historycznej działania obecnej władzy - bez komentarza. To coś jak NIE sprowadzenie 100 tysięcy Polaków z Kazachstanu w 30 lat a sprowadzenie na luksusowych warunkach 2 mln Ukraińców w 2 lata. Temat nawet nie rzeka a ocean. A co było w 1989 z Polonią, która chciała wracać z kapitałami, wiedzą i doświadczeniem aby "budować wolną Ojczyznę"????  Od tego trzeba zacząć i nie dziwić się następstwom.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @Paris 30 czerwca 2019 21:07
30 czerwca 2019 21:17

W Ameryce mają teatr grozy, chociaż są niewielkie objawy opamiętania.  Obecnie w Polsce rzeczywiście-są Tworki i to jest najkrótsze precyzyjne określenie stanu rzeczy. Ta pani Ahuja to jest kwintesencja.  Też czytałam te ostatnie notki Coryllusa i one są naprawdę mocne:)))

Wielkie dzięki za dobre słowa a najbardziej dziękuję za życzenia zdrowia. Kurujemy się i liczymy na poprawę.

Stężyca to przede wszystkim świetne miejsce na panel, na którym mogliby wystąpić lepsi ode mnie.:))) Czyli prawie każdy:)))

zaloguj się by móc komentować

MZ @pink-panther 30 czerwca 2019 21:11
30 czerwca 2019 21:21

Iran przez 200 lat nikogo nie napadł.A sprowadzenie  Polaków ze Wschodu to skandal wołający o pomste Nieba,szczgólnie jestem uczulony bo rodzina ze Wschodu

zaloguj się by móc komentować

MZ @pink-panther 30 czerwca 2019 21:11
30 czerwca 2019 21:25

A na koniec dziekuję za wspaniały artykuł-jak zwykle-i życzę zdrowia,może należy zmienić terapię i trochę septycznie podchodzić do lekarzy.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 30 czerwca 2019 21:11
30 czerwca 2019 21:59

Episkopat został po prostu po1989 ograny, póki żył i nie osłab JPII jego błędy z Rzymu był zawsze na czas korygowane. Pozostaje nam ufność w tym że nie będą musieli biskupi krwią płacić za swe zaniechania i otrząsną się na czas. W kwestii kardynał Hlonda - widzę to inaczej to był podział ról książę Sapieha czuwał w kraju a kardynał dobrze odczytał sytuację i z Rzymu chciał czuwać na grą w którą jego kraj został wplątany wiosną 39. Kiedy wrócił jako niebezpieczny gracz został wyeliminowany.

Zacytujmy słowa które  wypowiadał św. Jan Maria Vianney

.. Kiedy chce się zniszczyć religię, zaczyna się od ataków na kapłanów, bo tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma już ofiary i religii. ..

PS. Sprawy Persji – to jankesi sami załatwili szacha gdy ten im zaufał i grał na wzmocnie swego kraju i bycia partnerem a nie klientem Waszyngtonu. Klany kupiecki i duchowieństwo szyicki doprowadziły do obalenia szacha gdy ten w swej grze o nich zapomniał. To co elity perskie zrobiły ze swym krajem po rewolucji to jest przykład bardzo mądrej polityki i dyplomacji nastawionej na niezależność i niepodległość. Podziwiać należy to co Persowie osiągnęli i to w nieciekawej konfiguracji.

W wymiarze moralnym i polityki historycznej działania obecnej władzy – należy się jednak komentarz –

Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami

 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami  Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?  Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.  Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.  A więc: poznacie ich po ich owocach.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 30 czerwca 2019 21:17
30 czerwca 2019 22:07

Tak...

... najwazniejsze to zdrowie... i  Boza Laska  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MZ 30 czerwca 2019 21:21
30 czerwca 2019 22:17

Cała "wina" Iranu, to że ma tak wiele ropy i innych surowców. Nikogo nie napadł, ale był wiązany wojną z Irakiem, na zlecenie krajów trzecich, że się tak wyrazę. Kiedy Irak został zaorany za tę "broń biologiczną, co jej nie było", Iran mógł był odetchnąć, ale nie na długo. Jedyna nadzieja w tym, ze ktoś sobie wyszczerbił zęby na malutkiej Syrii a w zeszłym roku w USA nie zdołali zebrać rekruta.  Chłopaki amerykańskie widzą, co sie dzieje z weteranami, którzy zostali ranni na tych "wojnach o demokrację": umierają bezdomni na ulicach wielkich miast , umierają w kolejkach do lekarza, przez lata nie mają szansy dostać się do lekarza. To są twarde dane i wstyd dla elit politycznych. Donald Trump już prowadzi kampanię wyborczą nastawioną na reformę służby zdrowia dla weteranów.  Ale mleko się wylało i klimatu dla nowej wojny nie ma.

Co do Polaków ze Wschodu to ja też nie mam słów innych niż powszechnie uznanych za nieparlamentarne dla tej zgrozy. Dwa razy organizowałam z przyjaciółmi z firmy wakacje dla dzieci polskich z Kazachstanu w porozumieniu z nauczycielem języka polskiego w Kazachstanie. To były lata 90-te i mieliśmy nadzieję, że takich akcji będzie więcej a rządy III RP już przygotowują  pełny program powrotu Polaków z Syberii  i Kazachstanu. Nic takiego nie nastąpiło.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MZ 30 czerwca 2019 21:25
30 czerwca 2019 22:18

Dzięki za dobre słowa i życzenia. Mam nadzieję, że jakoś powolutku wszystko  wróci do normy. Do lekarzy podchodzę skrajnie sceptycznie:)))

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-laskowski 30 czerwca 2019 18:06
30 czerwca 2019 22:18

No naprawdę trzeba bardzo dożo złej woli by tę wypowiedź zinterpretować jako zaprzeczenie istnienia diabła. Chyba, że czyta się tylko nagłówki.  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Danae 30 czerwca 2019 21:47
30 czerwca 2019 22:20

 Gdzie im będzie tak dobrze jak tutaj . To znaczy , tak źle:)))) Nie chcą się odczepić i już.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 30 czerwca 2019 21:59
30 czerwca 2019 22:26

Co do Prymasa Hlonda to nie będę polemizować. On nie miał dobrego wyjścia bo naraził   się Niemcom przed wojną.  A po wojnie też był  głównym wrogiem.

W całej tej sprawie zgadzam się, że najstraszniejsze byłoby, gdyby zabrakło powołań w wyniku obrzydzania, szkalowania i nagonki a bez ochrony ze strony biskupów. A w niektórych diecezjach już są  braki.

Sprawa Iranu to temat na odrębną notkę. Zwłaszcza, że temat jest rozwojowy a wypadki gonią jedne za drugimi, aż strach wiadomości słuchać.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 30 czerwca 2019 22:07
30 czerwca 2019 22:28

Dzięki wielkie i pełna zgoda. Wszystko w rękach Boga. Staram się widzieć sprawy zawsze od lepszej strony i to pomaga.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @JK 30 czerwca 2019 22:18
30 czerwca 2019 23:24

Sytuacja okazuje się o wiele gorsza, bo ks. James Martin jest jezuitą, czyli podlega władzy ks. Sosy Abascala.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 30 czerwca 2019 20:45
30 czerwca 2019 23:29

To nadzwyczaj delikatne i dyplomatyczne przedstawienie spraw.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 30 czerwca 2019 20:45
1 lipca 2019 00:12

Warto jednak za każdym razem przypominać sobie jedną rzecz: od połowy lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku w Niemczech (podzielonych i zjednoczonych) ani w Polsce nie ma biskupów innych niż moderniści, podobnie jak w prawie całym świecie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 30 czerwca 2019 22:17
1 lipca 2019 00:28

Zdumiewająco odporne na sugestie najszybszego sprowadzenia Polaków z dawnego Sojuza były te nasze /???/ elity... Otóż gdy mieliśmy /lata 90-te/ Komitet Wspierania Reprywatyzacji i potem Zespół d/s Reprywatyzacji, to kolejnym postulatem/żądaniem po zwrocie majątku było żądanie sprowadzenia Polaków  z Sojuza właśnie. Było to logiczne połączenie reprywatyzacji z prywatyzacją ziemi po pegeerach na zachodzie Kraju i na Pomorzu Zachodnim i Mazurach. Taki - wyobrażaliśmy sobie - patriotyczny "wał przeciwpowodziowy" co do stałej polityki Niemiec - Drang nach Osten. Do tego dochodziło żądanie zamienienia formuły "dzierżay wieczystej" na tych ziemiach na własność. Nie wiem, jak jest dzisiaj, ale pamiętam ciągnące się latami kontredanse naszych patriotów płomiennych /za panem Michalkiewiczem/ "w temacie". Udawali, że nie wiedzą, iż wiejąc nach Heimat Niemcy zabrali ze sobą księgi wieczyste?

Ja tu akurat mieszkam na terenach Luftwaffe, własność mam, ale nie wiem co będzie, gdy w "Wolnym" /coraz bezczelniej/ Mieście Gdańsk pojawią się przedwojenne kwity własnościowe, wsparte mocą państwa niemieckiego i wsparte niemieckim kundlizmem tutejszych elit, zarządzających miastem. 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 1 lipca 2019 00:12
1 lipca 2019 00:37

Eeee, bez przesady. W Polsce  nadal żyli "przedwojenni" biskupi. Nazwanie ich "modernistami" to obraza i nieznajomość historii. To byli antykomuniści  znakomicie odporni na lewackie wpływy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 1 lipca 2019 00:28
1 lipca 2019 01:00

Jak to mówią, zero złudzeń, panowie i panie. Zarówno reprywatyzacja jak i sprowadzenie Polaków z Syberii i Kazachstanu , nie mówiąc o doproszeniu Polaków z emigacji do zarządzania państwem to jest tzw. test prawdy. I on wyszedł  we wszystkich tych punktach - negatywnie. Reszta to już tylko didaskalia. Dlatego ja się specjalnie nie emocjonuję bieżączką. 

PS. Niemieckie kwity się nie znajdą za to inne "tytuły" mogą powstać.

To jojczenie o "Wolnym Mieście Gdańsku" to są ostatnie podrygi niemieckiej ostrygi a konkretnie niemieckiej agentury w mieście. Bezczelne te ....i zuchwałe. Statusu "wolnego miasta" nie ma na czym "zaczepić" historycznie i prawnie.

Ten status pojawił się w dokumencie zwanym Traktat Wersalski. On zawierał szereg warunków obligujących Niemcy. Na przykład brak zbrojeń.  No i Hitler świadomie złamał ten warunek chyba w 1936. Zresztą zapowiadał to: że Niemcy wyjdą z Traktatu Wersalskiego. Drugie primo jest takie, że nad Wolnym Miastem Gdańsk nadzór trzymała Liga Narodów.  Gdzie ona jest? Trzecie primo to włączenie na przełomie września i października 1939 r. Wolnego Miasta Gdańska do  Rzeszy a konkretnie do jakiejś Provinz. Coś z Pommern w nazwie. Ale generalnie Preussen.  Bo wszystko się zrobiło Preussen w pewnym momencie , ze stolicą w Koenigsbergu. 

No i Rzesza przegrała wojnę i zaczęła być okupowana na warunkach okupantów. A okupanci zarządzali przez przedstawicielstwo czterech aliantów i oni jako rada wydali  dekret w 1947 r. o rozwiązaniu Prus na wieki, bo były złe i niedobre bo wywoływały ciągle jakieś wojny. Militarystyczne znaczy się były. Tak stoi w preambule tego dekretu. I zakazane zostały: godło, hymn i inne loga Prus a assets czyli AKTYWA (w tym ziemia i budynki) musiały zostać przekazane tym państwom, które akurat rzadziły w danym miejscu albo miały rządzić (NRD). Gdańsk został przekazany Polsce jako fragment Preussen. Koniec. Na zawsze oznacza, że nie na żadne 70 czy 80 lat, jak opowiadają niektórzy. Poza tym nie mamy z Niemcami traktatu pokojowego , czyli "wojna w toku". W tych warunkach Vaginę Dulkiewicz można traktować jako dywersanta spuszczonego przez wroga na spadochronie na naszą stronę frontu. :)))

I tu się urywa gadka o "prawach Niemiec" albowiem oni te prawa utracili kilkakrotnie i na własne życzenie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 1 lipca 2019 01:00
1 lipca 2019 01:19

Gau Danzig-Westpreussen się nazywał ten nowy Gau. 

To wszystko, o czym piszesz,  jest logiczne, no ale i wynika z tego to, że Niemcy, gdy tylko obrośli w pióra i siłę, mieli am Arsch wszelkie traktaty. A oni namolnie powtarzają stare warianty gry, owszem poprawione i ulepszone, oraz dostosowane do aktualnych czasów. No a na końcu -  przewracają się o własne nogi/pomysły. Ale jakim kosztem... 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 1 lipca 2019 01:19
1 lipca 2019 01:43

Głownie zajmują się najmowaniem jurgieltu po tej stronie. A jurgielt uprawia  niemiecką propagandę na zlecenie. Zwłaszcza to Law 42 z 1947 obchodzą szerokim łukiem. A powinni o tym uczyć w szkołach.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 1 lipca 2019 00:37
1 lipca 2019 08:01

Od SW2 biskupi wszyscy w Polsce i wszyscy w Niemczech. Żaden z nich nie wystąpił otwarcie w obronie mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 1 lipca 2019 08:01
1 lipca 2019 12:09

A dlaczego którykolwiek miał "występować otwarcie"??  "Otwarte bunty" to jeden krok do schizmy. A polscy biskupi mieli na miejscu potężnego wroga i byli faktycznie w stanie wojny z tym wrogiem czyli z komunizmem.  Komuniści tylko czekali na takie "bunty". Już by się w Tygodniku Powszechnym znaleźli "teologowie", którzy zaleciliby utworzenie "polskiego kościoła katolickiego", Księża patrioci i różni TW tylko czekali. Przecież cały czas "katolicy otwarci" pisali do Watykanu donosy na Prymnasa Tysiąclecia, że taki "zacofany". Na ilu frontach miał walczyć???

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther
1 lipca 2019 12:29

Od lat sześćdziesiątych na świecie prawie nie ma katolików innych niż otwarci.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 1 lipca 2019 12:29
1 lipca 2019 12:50

Ja jestem katolikiem zdecydowanie "zamkniętym" , dodaję Ciebie Krzysiu i parę osób znajomych. Plus cały kontynent afrykański , plus Chiński Kościół podziemny i Polacy w Kazachstanie i na Syberii. Trochę zostało. Ale nie w tym jest problem. Problemem jest określenie - kim jest "katolik otwarty". 

zaloguj się by móc komentować

DWiant @pink-panther
1 lipca 2019 12:53

W Irlandi to jus jest religia oficjalna. w sobote byla wielka parada w Dublinie. 

Ponizej relacja foto:

https://www.thejournal.ie/dublin-pride-parade-in-pictures-4703221-Jun2019/

 

no i oczywiscie bez KK by sie nie obylo:Dublin Pride Parade

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DWiant 1 lipca 2019 12:53
1 lipca 2019 13:11

O matko i córko. Czyli widać wyraźnie, że nie jest to żadna wojna o "prawa gejów i lesbijek" tylko wojna z KK z wykorzystaniem instrumentalnym tych nieszczęsnych ludzi.  Wstyd Irlandio, wielki wstyd, że dajesz się wkręcać w takie hucpy rodem z bolszewickiej Rosji.

PS. Dzięki za linka. Obrazek mówi więcej niż kilkadziesiąt słów;

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 1 lipca 2019 12:50
1 lipca 2019 13:38

Pantero, sytuacja jest znacznie gorsza niż to, o czym piszesz, bo ludzie, których widzisz na obrazku, to najlepsi uczniowie soboru watykańskiego drugiego. Oni dokumentów nie czytali, ale znają ducha soborowego, a dokumenty i duch soboru stanowią jedno.

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-laskowski 1 lipca 2019 12:29
1 lipca 2019 13:59

"12 stopni pychy " wg Sw Bernarda z Clairvaux

w: [ „Masoneria polska i okolice”, Stanisław Krajski, 1997, 316-331 ]

zaloguj się by móc komentować

Paris @KOSSOBOR 1 lipca 2019 00:28
1 lipca 2019 14:46

Ja tez sobie wyobrazalam...

... mam ich ciagle przed oczami, tych  SCIEMNIACZY...  PAD z wizyta na Ukrainie,  razem z nim ta drewniana, stara dziunia coronia Andersa, potrojnego chyba obywatelstwa... do tego jeszcze wzmozeni Dworczyk i Dziedziczak... i Macierewicz na zdjeciach z powrocona garstka Polakow...

... i koniec balu panno lalu  !!!

 

A dzisiaj Sakiewicz  PIERDZI  o  niesamowitej konwencji  PiS'u... 16  sesji,  ponad 60 paneli, 400 rozmowcow... i  UWAGA  !!!...   NOWE  IDEE  !!!

No normalnie chucpa i granda zuchwala i bezczelna w kantowaniu calego narodu, nie majaca granic...  nowe idee  w tych samych i skompromitowanych juz od dawna ryjach "dzialaczy"  PiS'owskich  i calego ich "establishmentu"... a w tle pompowanie tego calego  KABARETU i jego  "dramaturgii"  z brukselki... normalnie zabic ich tylko smiechem, tych debili politycznych  !!!  

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 1 lipca 2019 13:38
1 lipca 2019 14:47

Weź, nie przeginaj. To są ateiści sataniści. Bierz się za Różaniec i karnie jedną część odmów. Dzisiaj jest  Swięto Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Możesz odmówić litanię. Jest w książeczce do nabozenstwa, którą dostałeś na Komunię św. Na Mszę św. też możesz pójść Fundamentalisto Ty nasz kochany:))

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 1 lipca 2019 14:47
1 lipca 2019 15:38

Droga Pantero, codziennie odmawiam 15 tajemnic różańcowych. Mamy dziś piękne święto.

Możesz w ramach czynienia dobrego uczynku przeczytać lub wysłuchać w sieci nagranie (anglojęzyczne) Pascendi? Bez zapoznania się z tym tekstem trudno zrozumieć moje wypowiedzi.

zaloguj się by móc komentowaćkrzysztof-laskowski @pink-panther 1 lipca 2019 14:47
1 lipca 2019 18:13

Mam, Pantero, duże, bardzo duże kłopoty z zastosowaniem tego, co wiem. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 1 lipca 2019 15:38
1 lipca 2019 18:59

No to bardzo Ci się chwali. Ja odmawiam tylko 5. Dzięki za info w sprawie nagrania. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @karmel 1 lipca 2019 16:04
1 lipca 2019 19:05

Bardzo serdecznie dziękuję za linka.  W podzięce przekazuję linka do dzieła św. Abp Józefa Sebastiana Pelczara z 1914 r. pt. "Masonerya, jej istota , zasady,dążności, początki, rozwój, organizacya, ceremoniał i działanie. " Było sporo wydań.

https://www.sbc.org.pl/dlibra/publication/80252/edition/78016/content?ref=desc

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther
1 lipca 2019 21:54

@pink-panther

Ja jednak jestem zdania, że pedofilia w polskim KK "rozrabiana" także i przy współudziale ewidentnej, episkopatowej V kolumny ma (oprócz biznesowego wątku) aspekt dużo groźniejszy:

chodzi o przygotowanie gruntu do przerobienia Polaków w wielomilionowe, wykorzenione i w rezultacie bezrozumne mięso armatnie, jakże przydatne w obliczu nadchodzącego nowego, globalnego rozdania dóbr tego świata.
 

Pozdrawiam Panią!

EF

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther
1 lipca 2019 23:40

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25708&Itemid=47

Sieć pedofilów: lokalne władze, pracownicy socjalni, lekarze, psychologowie oraz psychoterapeuci

Rozbita grupa przestępcza, czyli gwałty na dzieciach w imię ideologii. Takiej afery jeszcze we Włoszech nie było.

Piekło nie odpuszcza...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 1 lipca 2019 23:40
1 lipca 2019 23:56

Dzięki za linka.  Wreszcie zaczynają ujawniać i odkrywać sprawy, które dzieją się od dawna. I w USA i w Europie. Piekło ma swoje dni triumfu od 1968. Sieć pedofilów obejmuje: lokalną administrację, pracowników socjalnych, lekarzy, psychologów i psychoterapeutów, Dzieci odbierane normalnym rodzinom. I ani jednego księdza przy tym nie było.  Ktoś we Włoszech znowu okazał się odważny. A w Polsce sprawa  Dworca Centralnego - dalej bez rozwiązania.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 1 lipca 2019 21:54
2 lipca 2019 00:07

Mam nadzieję, że jednak tak nie jest i że to tylko słabość reakcji. Ale V kolumna nie jest wykluczona. Należy jednak pamiętać, że będzie bardzo trudno zniszczyć zaufanie do księży lokalnych, bo znani są oni i ich rodziny. Oni są miejscowi. A żyjemy w kraju, w którym przez dekady katolicy i księża byli poddawani wielowątkowym akcjom prowokacji, kłamstw i pomówień. Tu katolicy są - czujni i byle łachudrom komunistycznym i ich kłamstwom zwyczajnie nie wierzą.  Teraz episkopat musi się wreszcie ogarnąć  i stanąć w pionie. "Nowe globalne rozdanie dóbr tego świata" raczej nie nadejdzie. Zdemolowanie moralne społeczeństwa amerykańskiego i nagonka pod pretekstem pedofilii na KK, w sytuacji, gdy jest tajemnicą poliszynela, że rak pedofilii toczy elity polityczne , finansowe i tzw.kulturalne - doprowadził do "rewolucji Trumpa'.  Są pierwsze oznaki odwrócenia trendów i powrotu do wartości konserwatywnych. Co zrobi tutejsza władza w obliczu żądań powołania owej "komisji pomówień i wyłudzeń" - jeszcze zobaczymy, Miejmy nadzieję, że PiS nie zaatakuje KK w tak ohydny sposób.

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther
2 lipca 2019 00:26

Narazie bodaj kuria poznańska obroniła się przed rewizją prokuratorską. Zuchwałe są te..........

Odbierz maila, proszę :)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @pink-panther
2 lipca 2019 16:20

Kawał roboty! Dzieki!

Karczewskiego przeczytać warto.

"Liczba kapłanów odbywających karę więzienia z paragrafu 200 KK na ogólną liczbę 800 skazanych z tego paragrafu wynosi - 4 (słownie czterech) co stanowi 0,5%.

"W okresie 1990 - 2018 czyli w ciągu 50 lat liczbę kapłanów posługujących w KK w Polsce należy szacować na o wiele wyższą. Co najmniej w przedziale 40-60 tysięcy. Zatem nawet liczba TYLKO ZGŁOSZONYCH przypadków przytoczonych w kwestionariuszach diecezjalnych stanowi nie więcej niż 0,6- 0,9%."

"prof. Richard McNally , psychiatra z Uniwersytetu Harvarda , zajmujący się badaniami , dotyczącymi funkcjonowania poznawczego u osób dorosłych, które twierdziły, że jako dzieci były wykorzystywane seksualnie wydał książkę pt. „Wspomniana trauma”, w której wykazał że NIE MA żadnych naukowych dowodów na istnienie czegoś takiego , jak „zablokowanie pamięci” a wydarzenia traumatyczne są doskonale pamiętane."

Notuję sobie dla pamięci. Całość polęcę znanym mi duszpasterzom. 

Remembering trauma trochę nieporadnie przetłumaczone. Lepiej byłoby Przypominanie traumy albo Pamięć traumy.

Prośba na przyszłość o rozdzielenie tak długich tekstów na mniejsze kawałki. Z tego całkiem spokojnie wyszłyby dwa teksty. 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Magazynier 2 lipca 2019 16:20
2 lipca 2019 16:42

Dzięki wielkie. Zgłaszam tylko autopoprawkę: 1990-2018 r. to 28 lat a nie 50. Mój pośpiech, moje niechlujstwo. 

Co do rozdzielania tekstów, to mam nadzieję na znacznie krótsze teksty w przyszłości. Jeśli jakieś będą:)))

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 2 lipca 2019 00:07
2 lipca 2019 17:08

Nadzieja, nadzieja, Pani Panther'o...

... ale rozum, pamiec, ostatnie doswiadczenia podpowiadaja co innego... chocby nie tak wcale odlegle donosy sakiewiczowych oszustow smolenskich do Watykanu na abp. Wielgusa.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 2 lipca 2019 17:08
2 lipca 2019 19:02

No właśnie to redaktor Sebastian Karczewski przeprowadził bardzo staranne choć dyskretne śledztwo w sprawie abp Wielgusa  i ujawnił m.in niepięlną rolę Katolickiej Agencji Informacyjnej, różnych otwartych katolików i płomiennych patriotów. I napisał książkę. O tej sprawie opowiadał w czasie promocji ksiażki. Można też dowiedzieć się o tym z wykładu ks prof. Waldemara Chrostowskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=UcYspG0-gZw

https://www.youtube.com/watch?v=WoCXXYH1OC4

https://www.youtube.com/watch?v=pruXlmeU79k

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewaryst-fedorowicz 1 lipca 2019 21:54
2 lipca 2019 20:22

Niestety ma Pan dużo w tym racji

zaloguj się by móc komentować

MZ @pink-panther 2 lipca 2019 19:02
2 lipca 2019 21:21

Niestety abp Wielgusa zniszczyli Kaczyńscy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther 2 lipca 2019 19:02
2 lipca 2019 21:38

Ta agencja to taka "katolicka"...

... jak Sakiewicz "narodowy"  i  "prawicowy patriota"  !!!   Zabic ich tylko pustym smiechem  !!!

 

Targowica, zaprzanstwo... i nic wiecej  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MZ 2 lipca 2019 21:21
2 lipca 2019 22:10

To chyba była jakaś szersza "koalicja". Ale przynajmniej jeden jest wymieniany otwartym tekstem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Paris 2 lipca 2019 21:38
2 lipca 2019 22:14

Jest to przede wszystkim sprawa bardzo, bardzo smutna, która "połączyła w koalicji" JE Kowalczyka, JE Liberę i "otwartych katolików-redaktorów", którzy przed sądami musieli się przyznawać pod przysięgą, że nie widzeli na oczy kwitów z IPN, o których wcześniej publicznie głosili, że "nimi wstrząsnęły". Terlikowskim na przykład. Najpierw -"widział" a potem "nie widział".

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
3 lipca 2019 13:01

Przeszlo 20 lat temu ktos swietnie poinformowany w realiach Kurii Rzymskiej powiedzial mi, ze największe zlo polskiego Kosciola to (owczesny) nuncjusz Kowalczyk

Kowalczyk? Zupelnie wtedy nie kojarzylam (teraz wiem –stara dobra ” zasada masonska”: stac z tylu i stamtad dzialac).

Ale zaczelam obserwowac

NO i –kto to jest nuncjusz? To ambasador Stolicy Apostolskiej w poszczegolnych krajach dbajacy o interesy swego panstwa (najogolniej mowiac) i „przygladajacy się chlodnym zewnetrznym okiem”

Czy ambasadorem Niemiec w Polsce moglby być np. Polak ? (nie naturalizowany ) Albo Francji –Niemiec? Nie znam takiego przypadku (nie mowimy o konsulach honorowych)

A tu mamy przypadek ze ktos, kto niejako z zewnatrz majacy się przygladac, czy wszystko jest OK. –(mowiac kolokwialnie) wywodzi się wlasnie z tej struktury!

Nie mogę pojac, dlaczego JPII na to przystal

W tym kontekscie można „zrozumiec” te wszystkie dziwne nominacje, te libery, polaki, i inne takie.

Mysle ze Abp Wielgus miał z tym zrobic porządek –i pewnie by zrobil .

Ale mu wyciagneli kwity –w sumie zupelnie niewazne, bez porownania szkodliwosci np. z „kwitami” ks Czajkowskiego (który sobie dzis dziala JAKBY NIGDY NIC)

A rola Kaczynskich ?(bo pamietam ja dobrze)

-a. zalozyli sobie ze NIKT NIGDY z kwitami nie będzie u nich piastowal jakiegokolwiek urzedu

-b. uczestniczyli w spisku przeciwko oczyszczeniu Kosciola i „żeby było tak jak było”

Ktora prawdziwa?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @syringa 3 lipca 2019 13:01
3 lipca 2019 16:02

Polecam wysłuchanie i refleksję nad treściami wyżej przedstawionymi.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-laskowski @syringa 3 lipca 2019 20:05
3 lipca 2019 20:14

Proszę bardzo. Polecam pozbyć się wszelkich złudzeń. Wiem, że to bolesne, ale tylko w ten sposób można skonfrontować się z rzeczywistością taką, jaką ona jest. Kościół katolicki, w tym Kościół katolicki w Polsce, prawie w ogóle nie obronił się w dwudziestym wieku przed komunizmem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 3 lipca 2019 13:01
4 lipca 2019 10:41

Z abp Kowalczykiem są w zasadzie same pytania.  Czy raczej "wszystko jasne".  Może Papiez św. Jan Paweł II uważał, że specyfika polskiego wymaga kogoś, kto rozumie niuanse historyczne , polityczne i inne. Włosi i inni nie dawali gwarancji,  ze zrozumieją, o co tu w tym wszystkim chodzi, Zwłaszcza udział KK w porozumienu okrągłostołowym.  Co do "braci Kaczyńskich" to sa - same pytania. Zwłaszcza tzw. póżny akces do "S" i bliskie potkania III stopnia z Geremkiem w 1987 r. w willi na Saskiej Kępie. Jest o tym info we wspomnieniu o śp. Lechu.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @pink-panther
5 lipca 2019 19:47

Wielkie dzięki za kolejną "bombę informacyjną" w Pani wykonaniu.
Wyciąga Pani różne "króliki" drugiej świeżości, że aż dziw bierze, że to żyje.
Taka np. Barbara L. skończyła 73 latka, ale chyba nie dzięki Bogu.
W WIKI zdążyli już zapisać "najostatniejsze" osiągnięcie Pani B. czyli, cytuję:
"W 2019 stanęła na czele komitetu poparcia partii Wiosna Roberta Biedronia".
Tak mi wygląda ta sprawa opisana przez Panią jak "447" dla KK.
Życzę dużo zdrowia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Andrzej-z-Gdanska 5 lipca 2019 19:47
5 lipca 2019 20:57

"Króliki drugiej świeżości" chyba zostały "wyciągnięte  z  szafy i odkurzone"  z  powodu trudej sytuacji  personalnej w tzw. totalnej opozycji' A wielkie zadania czekają:trzeba ostatecznie rozwiazać kwestię  katolicką czyli ostatecznie  pozbawć  KK  dobrego imienia i majątku w Polsce wzorem  np. Irlandii.

Dzięki  wielkie  za życzeia  zdrowia  i szczęść Boże.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
6 lipca 2019 12:53

https://epoznan.pl/news-news-96422-Przed_poznanskim_Marszem_Rownosci_odbywa_sie_nabozenstwo_ekumeniczne 6.7.2019

 

"Przed poznańskim Marszem Równości odbywa się nabożeństwo ekumeniczne

 

W trakcie nabożeństwa uczestnicy modlą się między innymi za ofiary przemocy na tle orientacji seksualnej.

Nabożeństwo zgodnie z zapowiedziami rozpoczęło się dziś o godzinie 10:30 w Sali przy Alei Niepodległości 36 (Polonez, wejście od ul. Janusza Kulasa). Podczas nabożeństwa uczestnicy modlą się między innymi za ofiary przemocy na tle orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, za osoby z tego powodu mordowane, bite, wyrzucane z domów.

Wiele razy słyszymy słowa potępienia, pogardy czy wręcz nienawiści wobec osób LGBT+ z ust przedstawicieli niektórych chrześcijańskich Kościołów. Nie mają oni jednak monopolu na chrześcijaństwo. Na świecie istnieją tysiące Kościołów i wspólnot chrześcijańskich, które w pełni akceptują osoby LGBT+, praktykują równość małżeńską czy święcenie (ordynację) kobiet - tłumaczą organizatorzy. Jako organizatorzy nabożeństwa ekumenicznego przed Marszem Równości w Poznaniu oraz ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa bardzo poważnie traktujemy Jego naukę o miłości i przebaczeniu. Chcemy przed tegorocznym Marszem Równości w Poznaniu spotkać się na ekumenicznej modlitwie. Celebrować będziemy Liturgię Eucharystii, razem z duchownymi Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, Ewangelickiego Kościoła Niemiec i Kościoła anglikańskiego - dodają.

Na nabożeństwie pojawiło się około 20 osób."

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 6 lipca 2019 12:53
6 lipca 2019 16:28

Dzięki za  info. "Okolo 20 osób" to może być i  15.  Czyli ci ekumenicznie zgromadzeni chrześcijanie nakryli paradę równości czapkami. Tzw."Reformowany  Kościół Katolicki w Polsce ma  cztery hasła u docenta wiki,prezentujace cztery  ważne osoby w tym kościele :pani Ida Raming urodzona w Dolnej Saksonii niemiecka teolożka w  2002 r.otrzymala świecenia kapłańskie z   rąk biskupa z   Argentyny ,   Robert  Allmen z  USA, "prymas" koscioła jak wyżej  w latach 2000-2004,Phillip Zimmermann byly żołnierz   Marynarki  Wojennej  Stanów Zjednoczonych, były pracownik Biura Bezpieczeństwa Narodowego ,w  1986 usuniety  czy  raczej  odszedl z powodu ujawnienia homoseksualizmu.W 2004  konsekrowany na biskupa kościoła jak`wyżej, `w`2005 "zdjęty   z biskupa" z powodu ujawnienia skandalu obyczajowego "z`udziałem jednego z prezbiterow" w dodatku wyszlo`na jaw, że ma wyrok sądowy plus niejasne sprawy finansowe  w owym Kościele.Do tego  szanownego   towarzystwa  należy tez niejaki Marek Bożek, który w 1993  wstąpił do nowicjatu pallotynów w Polsce,  był tez  na kursach`językowych`w`Londynie,na  misjach`iwstąpil  do Seminarium Duchownego Wyższego Hozjanum w Olsztynie  w 1998 ale go wyrzucili z powodu skandalu obyczajowego na tle ujawnionej orientacji homoseksualnej.  To wyjechał  do USA i wstąpił do "kościoła katolickiego reformowanego". I wszystko jasne. Najbardziej mi się podoba to "na świecie istnieje tysiące kościołów  i`wspolnot`chrześcijańskich".

 

  

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 6 lipca 2019 16:28
6 lipca 2019 17:33

Dziekuje za gruntowne przebadanie i demaskacje.

Ogladalam FOtos z Marszu ROwnosci w Poznaniu -niby duzo ale jakby sie dobrze przypatrzec -"posilki" z Wroclawia TOrunia i Warszawy. A 2 grube l... niosly transparent "rece precz od naszych dzieci"

CO to mialoby znaczyc?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować