-

pink-panther

Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE.

Znaczną część soboty 11 listopada spędziłam przed dwoma ekranami i jednocześnie oglądałam Marsz Niepodległości w TVP Info oraz w Telewizji Trwam (internet). Było to zaplanowane „świętowanie Dnia Niepodległości” po ciężkim tygodniu pracy na działkach pracowniczych, gdzie nam zakładano elektryczność.

Roboty przebiegały standardowo czyli najpierw zabrakło kabla, potem zachorował ten, co obsługiwał mniejszą koparkę a w końcu zepsuła się duża koparka a wszystko owiewał mroźny wiatr „ze Wschodu”. Więc po kilku dniach takich rozrywek świętowanie Dnia Niepodległości przed telewizorem z herbatą i polopiryną było jedynym wyjściem.

I nie był to czas stracony. Najpierw po późnym śniadanku zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu nienagannie ubranych i znakomicie wyszkolonych żołnierzy WP. Potem składanie wieńców i defilada „oddziałów i pododdziałów”. Skromna ta defilada, wojska mało, ale kiedy armaty oddały salwy honorowe, dzieciarnia była w ekstazie. A zabawa się dopiero rozkręcała.

Po obiedzie wszyscy ludzie eleganccy i światowi „udali się”, gdzie kto tam mógł – byle daleko od „Jeruzalem Avenue”. Poza małą grupką jakichś „ciotek Diduszki”, które na „Jeruzalem Avenue” się stawiły. W celu obrony cywilizacji kolorowej przed faszyzmem.
Ale o tym dowiedziałam się dopiero w poniedziałek, mimo oglądania w sobotę „Jeruzalem Avenue” jednocześnie na dwóch ekranach telewizorów.

Przekaz mediów jedynie słusznych w Polsce i na świecie był i jest tak odległy od rzeczywistości, że postanowiłam zachować dla własnej pamięci przynajmniej kilka ciekawych wątków tego historycznego Marszu.

Bo kiedy się bliżej przyjrzeć jego symbolice to staje się oczywiste, że złość „oświeconej Europy i świata” musiała sięgnąć zenitu. I nie będzie przebierania w środkach aby utopić ten Marsz w szambie. A przy okazji Polskę i Polaków.

Najciekawszą sprawą w przekazie medialnym lewactwa światowego było uporczywe pomijanie hasła przewodniego tegorocznego Marszu: „My chcemy Boga”. Hasło to było głównym symbolem tego marszu , ale nie dało się go podać do wiadomości widzów i czytelników masowych mediów na świecie.

A jeszcze ciekawsza była oprawa plastyczna i odniesienia historyczno-ideowe, które kreatorów „deep state Europe und America” musiały przyprawić o najwyższą histerię.

Oto bowiem uczestnicy Marszu odśpiewali nie tylko hymn państwowy ale organizatorzy puścili na cały regulator Pieśń Konfederatów Barskich autorstwa niejakiego Juliusza Słowackiego (z dramatu „Ksiądz Marek”).
Pieśń Konfederatów Barskich śpiewaliśmy w stanie wojennym w kościołach a wraz z nami poruszali ustami nasi „bracia nawróceni”, którzy po roku 1989 r. „się odwrócili” i tak im do dzisiaj pozostało.

Czytelnikom gazowni i widzom TVN24 podam tylko dla porządku informację od docenta wiki, że Konfederacja barska (1768–1772) był to :”… zbrojny związek szlachty polskiej, utworzony w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku z zaprzysiężeniem aktu założycielskiego w obronie wiary katolickiej i niepodległości Rzeczypospolitej, skierowany przeciwko: kurateli Imperium Rosyjskiego, królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i popierającym go wojskom rosyjskim. Celem konfederacji było zniesienie ustaw narzuconych przez Rosję…”.

Konfederaci (ok. 100 tysięcy) stoczyli ok. 50 bitew i 500 potyczek do roku 1772 a po upadku władze rosyjskie z niezapomnianym ambasadorem Repninem wysłały 14 tysięcy szlachty polskiej na Sybir a ocalałą resztę –siłą wcieliły do armii rosyjskiej. Władze rosyjskie utworzyły wówczas dla konfederatów obozy „przejściowo-filtracyjne” na Pradze w Warszawie i w Połonnem na Ukrainie a następnie wysłały jeńców etapami przez Kijów, Smoleńsk, Orzeł, Tułę – do Kazania i Tobolska. Nikt nie wie, ilu Konfederatów tam zginęło. Krzyż Konfederatów Barskich jest na Jasnej Górze.

A Pieśń Konfederatów Barskich ma 8 zwrotek, z których najsłynniejsza jest oczywiście pierwsza i to tę zwrotkę usłyszałam z megafonu Marszu Niepodległości 2017:
„…Nigdy z królami nie będziem w aljansach
Nigdy przed mocą nie ugniemy szyi,
Bo u Chrystusa my na ordynansach —
Słudzy Maryi…”.

Następne też były niezłe:

„…Więc choć się spęka świat, i zadrży słońce,
Chociaż się chmury i morza nasrożą —
Choćby na smokach wojska latające,
Nas nie zatrwożą.

Bóg naszych ojców i dziś jest nad nami!
Więc nie dopuści upaść żadnej klęsce;
Wszak póki On był z naszymi ojcami,
Byli zwycięsce! (…)

Bóg jest ucieczką i obroną naszą!
Póki On z nami, całe piekła pękną!
Ani ogniste smoki nie ustraszą,
Ani ulękną.

Nie złamie nas głód, ni żaden frasunek,
Ani shołdują żadne świata hołdy:
Bo na Chrystusa my poszli werbunek,
Na jego żołdy. …”.

Jeśli redaktor Stasiński wysłuchał chociaż pierwszą zwrotkę, to wcale nie dziwi, że w niedzielę gadał tak, jakby mu groziła „seria bolesnych zastrzyków”.
 

Oprawa plastyczna też była ciekawa. Jak podaje portal kierunki.info.pl Obóz Narodowo Radykalny wystąpił na Marszu Niepodległości z transparentem z napisem: „Quis ut Deus”. Jest to o tyle ciekawe, że już w poniedziałek albo wtorek Madame Buffet wystąpiła albo ogłosiła , że wystąpi o – delegalizację organizacji o nazwie Obóz Narodowo Radykalny.

Jako absolwent szkół PRL nie znam łaciny a wedle niezastąpionego docenta wiki, „Quis ut Deus” oznacza „Któż jak Bóg!” a w języku hebrajskim „Mika’el” czyli Michał Archanioł, Dowódca Wojsk Niebieskich, który wedle tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej na wieść o tym, że jedna trzecia aniołów zbuntowała się pod wodzą Lucyfera przeciwko Panu Bogu – pierwszy zakrzyknął „Quis ut Deus” i spuścił buntownikom manto.
Dzisiaj Archanioł Michał jest patronem Białej Podlaskiej, Mszany Dolnej, Kijowa, Amsterdamu jak również Austrii, Anglii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Węgier oraz żołnierzy i policjantów a szczególnie: 1 Pułku Powietrznodesantowego Huzarów i 1 Pułku Powietrznodesnatowego Szaserów.

Uczestnicy Marszu nieśli również transparent z napisem „Deus vult”. Jak mówi tradycja chrześcijańska, okrzyk „Deus Vult” czyli „ Bóg tak chce” miał wznieść Piotr z Amiens – zakonnik i pustelnik po tym, jak Papież Urban II na Synodzie w Clermont w 1095 r. wezwał do pierwszej krucjaty dla wyzwolenia Jerozolimy od Turków Seludżyckich. Pomysł Papieża zrodzić się miał na fali zwycięstw chrześcijańskich na Półwyspie Pirenejskim: 1085 – król Alfons VI wyzwala Toledo od Maurów, 1094 –legendarny rycerz Cyd Waleczny czyli Rodrigo Diaz de Vivar – wyzwala spod panowania Maurów – Walencję. Szczegóły w filmie „El Cyd” z 1961 r. z Charltonem Hestonem w roli głównej.

Jeśli do tych haseł dodamy sztandary z Krzyżem Jerozolimskim – na czele Marszu Niepodległości , to mamy pełny obraz „zagrożenia współczesnej cywilizacji europejskiej”.

Której „znakiem widomym na dziś” jest najnowsza wiadomość z Berlina, gdzie w tamtejszym mini zoo „Kinderbauerhof” w parku parku Görlitzer jakiś „uchodźca” na oczach dziecka i niani zgwałcił, sorry, ubogacił, ulubieńca dzieci – kucyka. Jednego z dwóch kucyków. Imię poszkodowanego kucyka nie jest znane. Niania sfilmowała „incydent” i złożyła doniesienie na policję. Kucyk ma szansę doczekać się „lepszej sprawiedliwości” niż niemieckie dziewczęta i kobiety, które lekkomyślnie wybrały się na Sylwestra do centrum cywilizacji czyli na plac pod Katedrą w Kolonii.

Co do Krzyża Jerozolimskiego to był on godłem Królestwa Jerozolimskiego, utworzonego podczas pierwszej krucjaty w 1099 r. przez Gotfryda de Boullion – do jego upadku w roku 1291 a obecnie jest herbem Kustodii Ziemi Świętej czyli Prowincji Zakonu Braci Mniejszych czyli franciszkanów – tradycyjnych opiekunów miejsc świętych na terenie dzisiejszego Izraela, Syrii, Libanu, Jordanii i Autonomii Palestyńskiej, związanych z działalnością Jezusa Chrystusa i Apostołów . Oraz opieka nad miejscowymi katolikami, których jest coraz mniej.

Taka symbolika Marszu Niepodległości (odśpiewano też Bogurodzicę) wywołała to, co wywołać musiała. Świat obiegła informacja, iż Marsz Niepodległości był „marszem nazistów” a pani wicemarszałek Sejmu RP Nowicka określiła uczestników mianem „wrzeszczących nazioli”.

Epitety takie jak: rasizm, ksenofobia, chory nacjonalizm, nazizm i najpopularniejsze- faszyzm zostały powtórzone miliony razy w CNN i jej podobnych a pretekstu dostarczyli pechowcy z Młodzieży Wszechpolskiej jednym transparentem, na którym był napis o „białej Europie”.
Transparent nie był za bardzo na temat ale też nie był jakoś specjalnie agresywny i dosłowny. Nic w rodzaju darcia Pisma Świętego czy ekscesów antykatolickich na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie w tzw. przedstawieniu „Klątwa”.

Wg mnie te wszystkie oskarżenia są „zastępcze” – aby nie przebiło się do świadomości masowej – prawdziwe przesłanie Marszu Niepodległości 2017 r.

Znamienne jest, iż uczestnicy i organizatorzy Marszu byli absolutnie świadomi zagrożeń. Kiedy mocno młodociany uczestnik Marszu Niepodległości – tuż przed jego rozpoczęciem został zapytany przez panią dziennikarkę jakiegoś niszowego portalu o to, czego boi się najbardziej w związku z Marszem Niepodległości i podpowiedziała, że „może awantur”, ten wytarł był buzię z czekolady, chwilę się zastanowił i odpowiedział spokojnie :”Nie, prowokacji”.

Czy transparent z napisem o „białej Europie” i oświadczenie byłego już rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej o „separacji rasowej” – był niezręcznością czy prowokacją i złamaniem prawa – na to odpowie policja.

Natomiast konsekwencja, z jaką tutejsze polskojęzyczne media objęły totalną cenzurą jak za najcięższej komuny – prawdziwe przesłanie Marszu Niepodległości i jego hasła - a zawyły o „faszyzmie i nazizmie” – jest bardzo znamienna. Tak jak znamienne jest to, że słynny profesor Norman Davies, który od lat poklepuje nas protekcjonalnie po pleckach udzielił gazowni wywiadu, w którym zatroskał się o co najmniej dwie rzeczy: że tegoroczne obchody Święta Niepodległości są „uderzaniem w tony triumfalne” i że „…wierni w Polsce łykają truciznę dotyczącą "bezbożnych liberałów", którą podaje na niedzielnych mszach Kościół katolicki (…) a po upadku PRL-u polscy duchowni liczyli, że nastanie czas teokracji…”

Uderz w stół , nożyce się odezwą. Obywatel państwa teokratycznego, którego głową jest jednocześnie głowa Kościoła Anglikańskiego nie pierwszy już raz wyraża zaniepokojenie z powodu nadmiernie wysokiego autorytetu i znaczenia w życiu publicznym Polski – Kościoła Rzymsko Katolickiego. No i zbyt dobrego samopoczucia Polaków. Chwilowo pedagogika wstydu nie działa a nie tak miało być.

W sumie ja mu się nie dziwię. Europa nie widziała chyba od czasów Rewolucji Francuskiej – tak wielkiego publicznego wystąpienia katolików w ulicznej „imprezie” nie będącej uroczystością kościelną. Pond 60 tysięcy uczestników a może i ponad 100 tysięcy – z wizerunkiem Chrystusa Króla nad głowami, śpiewający średniowieczny hymn „Bogurodzica” i obnoszący się po mieście z symboliką średniowiecznych zwycięskich krucjat???!!! Luudzie!! To po co ta cała heretycka Elżbieta I – wymordowała 30 tysięcy katolików na wyspie i wygłodziła 30 tysięcy Irlandczyków i spiskowała z muzułmanami marokańskimi przeciwko katolickiej Hiszpanii a jej niecnotliwy tatko mordował własne żony i „zrobił się głową kościoła”?

To po to był eksportowany z Wyspy cały ten „oświeceniowy zabobon” upudrowany przez francuskich encyklopedystów? To po to zamordowano katolickiego Króla Francji, prawosławnego cara Rosji i całe katolickie państwo – I Rzeczpospolitą????

Żeby teraz jacyś Polacy publicznie wyrażały dumę z faktu, że są katolikami, że ich korzenie tkwią w cywilizacji mającej 2000 lat, i że nie zamierzają oddać swojej cywilizacji „na zmarnowanie” brukselskiej jaczejce pod berlińskim zarządem?


W kraju jedyne, co może „wystawić anty-kościół” przeciwko „katolom- faszystom” to „10 ciotek Diduszki” a do tego kilkunastu dojrzałych „antyfaszystów” z problemami ze słuchem, którzy nie usłyszeli, że to „Kulson miał siadać” a nie ktoś zupełnie inny – dało się wsadzić do policyjnych furgonetek w 20 minut i było „po rozruchach”.
Ale po co oświecona Europa ma Parlament Europejski. Ta zniewaga krwi wymaga i właśnie kilka godzin temu szanowni euro parlamentarzyści przegłosowali rezolucję :”…wzywającą polski rząd do przestrzegania zasad praworządności i praw podstawowych, zapisanych w Traktacie o UE. Europosłowie zainicjowali też procedurę zmierzającą do uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu. Oznacza, że Polskę mogą objąć sankcje, w tym zawieszenie jej prawa głosu. Za rezolucją głosowało 438 eurodeputowanych; 152 - przeciw; 71 wstrzymało się od głosu.

Przegłosował również poprawkę do rezolucji wzywającą polskie władze do "potępienia faszystowskiego, ksenofobicznego marszu 11 listopada w Warszawie"…”.

Za poprawką głosowała euro posłanka Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. Komentarze wydają się zbędne.

W oczekiwaniu na „sankcje, w tym zawieszenie prawa głosu w PE dla Polski” warto sięgnąć do książek Zofii Kossak Szczuckiej. A konkretnie do niesłychanie popularnego cyklu powieści z epoki krucjat: czterotomowej „Krzyżowcy” z 1936 r. a zwłaszcza do przejmującej „Król Trędowaty” (1937 r.) o nieuleczalnie chorym na trąd młodocianym królu Jerozolimy Baldwinie IV (1174-1185) i jego przeciwniku Saladynie.

PS. Oczywiście nieprawdą jest informacja podana przez niejakiego Drew Hinshawa w The Wall Street Journal, iż w tegorocznym Marszu Niepodległości organizacja o nazwie ONR niosła banner z napisem Módlmy się o islamski holokaust”. Taki banner nie był niesiony nigdy na ŻADNYM Marszu Niepodległości, natomiast taki banner został powieszony w 2015 r. w Poznaniu na wiadukcie nad ulicą bodajże Chocimską 17 listopada czyli 4 dni po masakrze w paryskim teatrze Bataclan. Szczegółowo pisze o tym bloger @Szpak80 w notce z 13 listopada 2017 r. pt. „Kłamstwo czyli #fakenews CNN – transparent “Pray for Islamic Holocaust” na MN 2017”.

https://kierunki.info.pl/2017/11/fotorelacja-marszu-niepodleglosci-2017/

https://pl.wikisource.org/wiki/Pie%C5%9B%C5%84_Konfederat%C3%B3w_Barskich_(S%C5%82owacki)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_barska

https://pl.wikipedia.org/wiki/Archanio%C5%82_Micha%C5%82

https://kierunki.info.pl/2017/11/malgorzata-jarosz-marsz-haslem-deus-vult/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Deus_vult

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_jerozolimski

http://nczas.com/wiadomosci/berlin-w-szoku-imigrant-z-syrii-zgwalcil-kucyka-w-gorlitzer-park/

https://www.salon24.pl/u/nick/822150,klamstwo-cnn-o-transparencie-pray-for-islamic-holocaust-na-mn2017

https://euroislam.pl/modlmy-sie-o-islamski-holokaust-banner-widmo/

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-11-15/glosowanie-parlamentu-europejskiego-nad-rezolucja-ws-praworzadnosci-w-polsce-transmisja-w-polsatnews-pl/

 tagi: antykatolicyzm  marsz niepodległości  krucjaty 

pink-panther
15 listopada 2017 17:06
272     12818    25 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @pink-panther
15 listopada 2017 17:10

Usterka techniczna: zamiast 76719 winno być:" Epitety takie jak".

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @pink-panther 15 listopada 2017 17:10
15 listopada 2017 17:28

Poprawiłem :) proszę dać znak zawsze najlepiej na mejla, to jest jakiś błąd kopiowania, już gdzieś to widziałem nie wiem czy w Pani notce.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @parasolnikov 15 listopada 2017 17:28
15 listopada 2017 17:30

Dzięki. W mojej. Jestem technicznie opóźniona w dodatku nie chcę fatygować zapracowanej Administracji:))) Pozdrowienia.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @pink-panther 15 listopada 2017 17:30
15 listopada 2017 17:35

Administracja zbija bąki, można fatygować :)

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @pink-panther
15 listopada 2017 18:02

Swietnie i optymistycznie. Niestety kto nie śledził to ma tylko jeden problem na ustach - znowu wyszliśmy na nazistów - z powodu tego baneru..i jeszcze czegoś tam...nie pamiętam, mimo że ciągle słyszę.

Nie lubię marszów i tłumów, ale jeśli się dobrze czuli...

.

Przy okazji na inny temat, ale chyba fajne: w Syrakuzach odbyła się jakaś konferencja masońska pt: Kościół i masoni, tak bliscy, tak dalecy,

Zaprosili na nią bp A. Stagliano...Poszedł i jasno im powiedział, że nie są ani bliscy ani dalecy. 

Są ekskomunikowani. Jeszcze dużo więcej:). - Za świeżej pamięci to piszę...sorry:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

elzbieta @pink-panther
15 listopada 2017 18:20

Jak zwykle czyta sie jednym tchem - wielkie dzieki za prawdziwa relacje! Juz sie balam, ze sie Pani cos przytrafilo... to przez to parodniowe milczenie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 15 listopada 2017 18:02
15 listopada 2017 18:24

Czyli bardzo dobra wiadomość:))) Z tym bp A. Stagliano. PS. "Afera" z Marszem Niepodległości jest tego samego rodzaju co "zamach sejmowy"z Diduszką i generałem Dukaczewskim - "narracja totalnej opozycji" swoje a - rzeczywistość - zupełnie inna. W przypadku Marszu Niepodległości naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie tymi łacińskimi starymi hasłami. Odniesienie do krucjat średniowiecznych - niesłychanie "groźne" dla wszystkich wyedukowanych na "Komisji Edukacji Narodowej" i "ks. Kołłątaju":)))

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 15 listopada 2017 18:24
15 listopada 2017 18:39

Prawda? Fajne te łacińskie hasła...jakoś inaczej spojrzałam na nich. Dopiero tu przeczytałam.

Nie mam tv od 24 lat, a jeszcze niestety w tym momencie z netem też źle.

Rodzina mi uruchomiła zabytkowy komp. i on nie odtwarza nic ,,na żywo,, 

TRWAM ani nic..napis, że czegoś tam nie mam.

Na razie musi tak być. Obym nie została całkiem odcięta.

.

Lecz przeziębienie.....do mnie tez się coś przykleiło....Fujj.:((.

:).

 

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
15 listopada 2017 18:40

Ciekawa jest lista tych, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji:Michał Boni,
Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein,Danuta Hübner,
Danuta Jazłowiecka,Barbara Kudrycka,Julia Pitera

Wygląda na to, że Unia Wolności dostała inne instrukcje w/s głosowania , niż PO.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @pink-panther 15 listopada 2017 18:24
15 listopada 2017 18:42

A ja liczę (liczę i nie mogę się doliczyć), że po Fraczesku, Ojcem Świętym zostanie Kardynał Gianfranco Ravasi https://pl.wikipedia.org/wiki/Gianfranco_Ravasi. Modlę się o to, ale....

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @elzbieta 15 listopada 2017 18:20
15 listopada 2017 18:45

A ja dziękuję za bardzo miłe słowa i za troskę.  Jak to przeziębienie może służyć dobrym sprawom:)))  Okazuje się, że organizatorzy Marszu mieli naprawdę świetne pomysły, tylko musi opaść kurz bitewno-medialny abyśmy sobie mogli spokojnie porozmawiać o tym, co było prawdziwym przesłaniem Marszu.  Krucjaty średniowieczne i rekonkwista, Cyd i król Alfons a do tego Królestwo Jerozolimskie. Aż się pan Bibi Netanjahu zaniepokoił:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 15 listopada 2017 18:39
15 listopada 2017 18:49

W zasadzie korzystam niemal wyłącznie z internetu, ale od wielkiego święta czasem wymiękam i oglądam tv. Te hasła to wspaniały pomysł, który został "przykryty" przez "nazioli" i "światowe media". Ale tegoroczna  koncepcja Marszu Niepodległości - zwłaszcza, że szykuje się setna rocznica z Madame Buffet w komitecie organizacyjnym Pana Prezydenta (od niedawna specjalista od psychiatrii - "chory nacjonalizm") - zasługuje na spokojne omówienie poza całą tą pyskówką.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 15 listopada 2017 18:40
15 listopada 2017 18:51

To zestaw człowieków bez tzw. zdolności honorowej. Członkowie "deep state" z 1989 r. - komuna, TW  i klientela komuny. Bardzo by mnie zdziwiło, gdyby głosowali inaczej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Starybelf 15 listopada 2017 18:42
15 listopada 2017 18:54

Aaa. "Liczę" w sensie "mam nadzieję". :))) Dzieje się tak wiele, czasy są tak niespokojne, że naprawdę trudno przewidzieć, co się będzie działo za jakieś 5-10 czy 15 lat, kiedy nie wiadomo, co się wydarzy za miesiąc. Modlić się trzeba, rzecz oczywista.  Serdecznie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 15 listopada 2017 18:51
15 listopada 2017 19:17

O zdolności honorowej to tu nie ma nawet co gadać;)

Ale PO chciało ugrać swoje, że niby to KE rezolucję zapodało, a oni uchylili się od głosowania, bo patrioci. A tu im się ta szóstka wyłamała z dyscypliny partyjnej. Plus Lewandowski ze swoimi wypowiedziami. Znaczy, wyższym nadzorem prowadzeni, bezpośrednio od p.Sorosa.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 15 listopada 2017 18:49
15 listopada 2017 19:37

Zasługuje. Gdyby nie Twoja notka nic bym nie wiedziała...Nic nie widać spod przykrywki. Chlercia, poszło do ludzi.

.

Z prezydenten bardzo przykre. Cóz

.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 15 listopada 2017 17:38
15 listopada 2017 19:38

Aktualności.

Gdy rozpisany jest scenariusz zatrudnieni statyści oraz media mają gotowy przekaz – gdy cała machina jest w ruchu – trudno modyfikować zaplanowane działania.

Prusacy oficerom sztabowym nakazuje się grać w karty gdy ruszy zaplanowana operacja by nieprzemyślane reakcje nie psuły celu operacji.  Dopiero gdy spłyną meldunki i wyklaruje się obraz wykonuję się korekty. Tutaj zawsze przypomina mi się operacja Cobra i słowa  chyba  Haussera po utracie  Avranches – Straciliśmy Francje.

Jeżeli finansjera robi kozła ofiarnego z geniusza Hollywood [ bo używał chętne panie i chyba pannę Rosati ] i utrąca gwiazdę filmową – dzieją się poważne sprawy. Tu w kraju czekamy na listę świadków do procesu dilera koki dla celebrytów [ o już spadają główki podręcznej służki].

 Zaplanowana akcja nacjonalizm w Warszawie jest porażką postępu. Ryży poległ – i jego wilcze oczy pod Grobem Nieznanego Żołnierza  mówią wszystko znowu utracił prezydenturę [ kolejny raz ciocia odsunęła go].  Gdy nie udały się  kontrmarsze, blokady akcja HGW pozostało skrzywienie przekazu Marszu Niepodległości.  Uruchomiono prowokacje i gdy Straż Marszu pilnowała spokoju nie dostrzegła że celem akcji były nie rozróby a hasła z banerów. Widać jak akcja była kosztowna odpalona nawet kretów jak rzecznika MW.

Pokaz  w Brukseli to furia z bezsilności – Trump  w Azji zmienia reguły a tu tylko słowem możemy uderzyć jego podopiecznych.

60 tys faszystów w Warszawie bo 200 prowokatorów z bloku miało bannery. Proste techniki erystyczne np. Nienawistna kategoria pojęć/ przyklejanie etykietek.

Pokaz bezsiły knura z Belgi w Brukseli w czasie debaty i wyjście posłów PiS z sali – czy nie znamy to z podwórek szkolnych gdy ten pokonany gdy leży w kałuży głośno złorzeczy z bezsilności.

Siadaj Kulson – cała prawda.

PS. Jedna potyczka nie znaczy wygranej całej kampanii – nie jest źle co pokazuje prezes PiS np. spokojna konferencja z Premier.  Cóż druga storna ma już  swoje Avranches – Różaniec do Granic i pojawiająca się w tedy tęcza w różnych miejscach.  Znaki czasu w Zdyni na Łemkowskiej Watrze w tym roku spalono polską flagę – i w tym samy miejscu odbyła się modlitwa różańcowa.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @sigma1830 15 listopada 2017 18:40
15 listopada 2017 19:38

To jest BARDZO ciekawe

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 15 listopada 2017 19:17
15 listopada 2017 19:39

PO właśnie "ugrywa" spadki notowań.  Ale liderom szkoda się nie stanie, bowiem apanaże w Brukseli są wystarczająco wysokie aby nie mieć żadnych skrupułów.  Chociaż "uszczerbek na honorze" może być dotkliwy towarzysko. Zarówno wnuczek dziadka z Wehrmachtu jak i Madame Buffet - zaliczyli 11 Listopada poważne afronty towarzyskie a to dopiero początek. Jaka radość z bogactwa, skoro można oberwać ciężkim słowem albo ludzie się przesiadają na dalsze krzesła, byle ich nikt błędnie nie uznał za "kolegów" wymienionych osób.  Wszystko można mieć - za wszystko trzeba zapłacić. Potoccy załapali się na wielkie majątki za jurgielt ale nie mogli dobrze ożenić synów.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
15 listopada 2017 19:39

Wróciłam do początku notki i widzę, że roboty polowe na działkach w rozkwicie; współczuję.  Sama próbuję co dzień choć jeden worek liści do wywózki nagrabić, bo tylko do końca listopada biorą.

Podczas tych godzin, które Mama spędza na wózku, TV jest włączona, więc   razem oglądałyśmy Marsz Niepodległości. Nie był to czas stracony, bo z każdym następnym hasłem serce w nas rosło. I to byli w większości młodzi ludzie!

W jakiejś chwili podano też, że w Katowicach wieczorem odbędzie się koncert, podczas którego publiczność  otrzyma śpiewniki z wszystkimi hymnami polskimi i zostaną one wspólnie odśpiewane. Wszystkie począwszy od Bogarodzicy. Żałuję, że  w późniejszych niusach już ani słowa w temacie.

Najserdeczniej pozdrawiam i dziękuję za artykuł, który też podnosi na duchu:)

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @Nieobyty 15 listopada 2017 19:38
15 listopada 2017 19:44

Tak, unijne guye  zareagowały na hasła Marszu Niepodległości, jak diabeł na święconą wodę.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @Maryla-Sztajer 15 listopada 2017 19:38
15 listopada 2017 19:47

Witaj, mam nadzieję, że z oczami trochę lepiej?

To jest ciekawe, jak bardzo ta cała KE nic nie może, tylko się z wściekłości pozapluwać.  Czyste diabelstwo.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 15 listopada 2017 19:39
15 listopada 2017 19:54

PO zdycha i euroosłowie nerwowo rozglądają się za jakimś korytem, bo do dobrego łatwo się przyzwyczaić.  A tu jeszcze zaczyna się ostracyzm towarzyski. Oj, nieletko być łajdakiem.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther
15 listopada 2017 19:55

> Bo kiedy się bliżej przyjrzeć jego symbolice to staje się oczywiste, że złość
> „oświeconej Europy i świata” musiała sięgnąć zenitu. I nie będzie przebierania
> w środkach aby utopić ten Marsz w szambie. A przy okazji Polskę i Polaków.

Widać to jak na dłoni. Potwierdzniem głosowania w europie. Dla mnie to jeden z powodów, by mocno trzymać kciuki za ten rząd.

 

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
15 listopada 2017 20:04

CIA akurat ujawniła 293 strony dokumentów nt.hitlerowskiego szpiega i szefa OUN, Stiepana Bandery.

Poniżej link do omawianego dokumentu.

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/BANDERA%2C%20STEFAN_0018.pdf

A tu link do elektronicznego archiwum CIA gdzie można przeglądać inne dokumenty CIA o Banderze.

https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/bandera%20consul%202

zaloguj się by móc komentować

przemsa @pink-panther
15 listopada 2017 20:10

> Wg mnie te wszystkie oskarżenia są „zastępcze” – aby nie przebiło się do
> świadomości masowej – prawdziwe przesłanie Marszu Niepodległości 2017 r.

Moim zdaniem mogliby maszerować i w zupełym milczeniu. Najwyżej zmodyfikowano by trochę założony wcześniej przekaz o mowie nienawiści akcentując bardziej niewypowiedzianą nienawiść, która biła z twarzy maszerujących.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Maryla-Sztajer 15 listopada 2017 18:02
15 listopada 2017 20:17

> Zaprosili na nią bp A. Stagliano...Poszedł i jasno im powiedział, że nie są ani bliscy ani dalecy. 
> Są ekskomunikowani.

Piękne :-)

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Maryla-Sztajer 15 listopada 2017 19:37
15 listopada 2017 20:26

Ano "cóż". Cieszę się, że notka się przydała, bo "wiedza to potęga":))  Trzeba przyznać, że "światowe siły doceniły" Marsz Niepodległości, bo "nagłośnienie" miał - globalne. Niemal. Natomiast teraz organizatorzy powinni puścić na youtubie filmik z tymi hasłami z krucjat i z komentarzem. 

zaloguj się by móc komentować

chlor @pink-panther
15 listopada 2017 20:29

Miałem przerwę, bo ileś dni długiego wykendu spędziłem u ludzi, czyli telewizor na okrągło. W telewizji ciągle puszczali jakieś niesamowite tłumy warszawskie ogarnięte czerwonym ogniem. Ta czerwień płonęła i przemieszczała się z góry ekranu na dół. Tak to wyglądało? Tłum ze świecącymi na czerwono pochodniami?

zaloguj się by móc komentować

Nova @pink-panther
15 listopada 2017 20:30

Dwa wnioski:

A) Kościół Rzymski przeszkadza w zarządzaniu niewolnikami w eurokołchozie korporacjom i oligarchom i jako taki musi być zwalczany wszędzie, w faszystowskiej Polsce szczególnie,

B) białe murzyny nad Wisłą przestają się wstydzić własnego cienia i podnoszą łeb, trzeba to zgnieść w zarodku aby wejść na wyższy poziom finansowego wyzysku kolonialnego. Na początek oczernianie i odczłowieczanie w propagandzie,potem siłowo przywróci się prawdziwą demokrację przez eurowojska jak zajdzie potrzeba.

Problem z tym że w przyszłym roku eurowybory i różnie może być,didatkowo dynamika na świecie różnych zjawisk ( bańka obligacji, bańka hipoteczna, druk pusrego pieniądza  , kryzysy militarne) może to wszystko zdmuchnąć w jednej chwili. A my trzymajmy się własnej wiary, własnego pieniądza. Przydała by się jeszcze własna prywatna broń. Lewandowdki to dziś śpiew folksdojcza umrlaka, za rok go nie będzie. Notka rewelacja. Ukłony dla Pani.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 15 listopada 2017 19:38
15 listopada 2017 20:33

Chętnie zgodzę się z oceną, że "akcja nacjonalizm jest porażką postępu". A najlepsze są te "wilcze oczy ryżego przy Grobie Nieznanego Żołnierza":))))  Nie orientuję się w systemie koordynacji Marszu i w systemie uzgadniania treści przekazu. Bolesna nauczka, chociaż ten banner sam  w sobie nie był jakoś jednoznaczny. W dodatku prawie nie było go widać w tłoku. Przynajmniej w telewizorni tekst był ciągle zasłaniany przez uczestników. Podobnie jak hasło wiodące zresztą. Ale trzeba było się czegoś czepić, bo nie było "kamieni z asfaltowego bruku na Rondzie Waszyngtona" - to się przyczepili.

Zupełnie szokująca wiadomość o spaleniu polskiej flagi w Zdyni. Cieszę się, że była tam modlitwa różańcowa. Chyba to od tej modlitwy różańcowej "siły postępu" mają same problemy:))) A rezolucja raczej im zaszkodzi niż pomoże.   Prezes  i Premier zareagowali właściwie i zapunktowali.

PS. Rzeczywiście poza Europą dzieją się bardzo ważne rzeczy ale bez Europy. Może tylko Imperium na własną rękę coś tam ugrywa.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 15 listopada 2017 19:39
15 listopada 2017 20:36

W ogólnym zamęcie zapomniano o obchodach Święta Niepodległości w innych miastach. A w Krakowie np. tańczono na Rynku - poloneza - do upojenia. Świetnie, że w Katowicach lansowane są polskie hymny. Jak ten RAŚ się musi męczyć.

Cieszę się, że artykuł podniósł na duchu. Mnie też podniósł:))) Serdecznie pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @przemsa 15 listopada 2017 20:17
15 listopada 2017 20:38

:).

Prawda? Dlatego dałam u Panthery...nie na temat:)))

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 15 listopada 2017 19:54
15 listopada 2017 20:38

Rzeczywiście - nieletko:)))) Nie pomagają "eksperci z Berlina" i fundusze z różnych źródeł - sondaże nie chcą się wznosić.  A żyć na wyskoim poziomie - trzeba. Bo jak inaczej??? :)))

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Nova 15 listopada 2017 20:30
15 listopada 2017 20:39

Zdrajcy bardzo zdeterminowani....sigma ich wyżej spisała.

Będziemy pamiętać.

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @przemsa 15 listopada 2017 20:10
15 listopada 2017 20:40

Trafione w punkt. Z pewnością byłaby opisywana "niewypowiedziana nienawiść, która biła z twarzy maszerujących". Pytanie, czy światowe media użyłyby słowa "twarze". Bo może już nam ten atrybut nie przysługuje:))) Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @pink-panther 15 listopada 2017 20:33
15 listopada 2017 20:41

Też nie słyszałam o tym incydencie w Zdyni. Już dawniej było tam niefajnie.... Chyba katedra ukrainistyki UJ tam działa coraz aktywniej.

.

 

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 15 listopada 2017 20:36
15 listopada 2017 20:43

We Francji stan wyjątkowy; w Niemczech nie mogą utworzyć rządu; w Anglii brexit; Hiszpanii grozi rozpad; zamachy terrorystyczne, problemy z imigrantami, ale PE podejmuje rezolucję w sprawie zaniku demokracji w Polsce. Paranoja w stanie czystym.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nova 15 listopada 2017 20:30
15 listopada 2017 20:45

Kościoł Rzymsko Katolicki - przeszkadza w tysiącu różnych spraw: od programu niszczenia rodziny i promowaniu LGBT, poprzez ochronę osoby ludzkiej i co najgorsze, KK ma bardzo długą pamięć, bo jest najstarszą instytucją na Ziemi:))) A "białe murzyny znad Wisły" uznały po totalnym obrabowaniu, że co właściwie jeszcze mogą stracić, jeśli się swoim prześladowcom postawią, choćby słownie i symbolicznie.  A tu okazuje się, że reakcja przeszła wszelkie wyobrażenie. Jakaś panika, jakaś histeria. Może oni czują swój koniec bliski a woleliby, żeby to Polskę szlag trafił przed nimi.  A tymczasem "piłka w grze".

Dzięki za dobre słowo i serdecznie pozdrawiam.

PS. Lewandowski dostał od Profesora Legutki to, na co ciężko pracował przez lata. I to publicznie. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @pink-panther
15 listopada 2017 21:01

Wczoraj oglądałem mecz Polska-Francja. W krótkich wstawkach przed powtóramii w trakcie meczu pojawiał się niemiecki orzeł...

Jak bumtararabu.  Pierwszy raz widziałem coś takiego.

Czy to patriotyzm, nacjonalizm czy faszyzm, a jeśli cokolwiek z trojga, to dlaczego o tym tak cicho?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 15 listopada 2017 20:43
15 listopada 2017 21:05

To zestawienie pokazuje, że mają za co nas nienawidzieć. To jest czysta zazdrość. Demontaż państw narodowych przez Brukselę miał być łatwym spacerkiem, ale chyba sami widzą, że ich dzieci i wnuki czeka coś bardzo nieprzyjemnego.  Paranoja też oczywiście. Otwarcie powiedział Timmermansowi profesor Legutko - na temat "logiki inaczej" dyskusji i decyzji podejmowanych przez wielce szanowny Parlament Europejski. Oni oczywiście myślą, że "i tak się wyżywią" a za to "doczekają PO 2.0" w Polsce i zrobią nam ostateczną rozprawę. Ale muszą trochę poczekać. Może wieczność.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @betacool 15 listopada 2017 21:01
15 listopada 2017 21:07

A w jakiej telewizji dawali ten mecz?? Wczoraj czyli w Święto Niepodległości jakaś niemiecka telewizja mogła "wyjść z nerw" i zrobić taką dywersję.

zaloguj się by móc komentować


betacool @pink-panther 15 listopada 2017 21:07
15 listopada 2017 21:09

Niemcy - Francja to było sorry. 

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @betacool 15 listopada 2017 21:09
15 listopada 2017 21:27

Tak czy owak "strraszny zbieg okoliczności", że trzeba  było akurat w Dzień Niepodległości puszczać mecz z Giermańcami. Państwowa telewizornia. Szejm:)))

zaloguj się by móc komentować


MarekBielany @przemsa 15 listopada 2017 20:10
15 listopada 2017 21:38

... maszerować w zupełnym milczeniu i okularach przeciwsłonecznych, aby nie kłóć wzrokiem pełnym nienawiści, a wzdłuż J.Av. nagłośnienie prosto z tefaen. ???

Kogo jeszcze obchodzi ten "przekaz" ? Jak widać obchodzi jeszcze baaardzo wielu i tu mi się skóra na tyłku marszczy.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @pink-panther 15 listopada 2017 17:10
15 listopada 2017 21:54

" To po to był eksportowany z Wyspy cały ten „oświeceniowy zabobon” upudrowany przez francuskich encyklopedystów? To po to zamordowano katolickiego Króla Francji, prawosławnego cara Rosji i całe katolickie państwo – I Rzeczpospolitą???? "

Teraz dopiero po latach skonstatowałem, że to neutralne określenie "ścięcie Ludwika XVI" to - gdy się nazwie rzeczy po imieniu - zwykłe morderstwo. Można by powiedzieć mord sądowy. Ten sam motyw powtorzyli bolszewicy. My tworzymy nowe "prawo", my wybieramy sędziów i my interpretujemy po swojemu dotychczasowe kodeksy. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata........

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther
15 listopada 2017 22:01

Pantero, na widok Marszu Niepodległości zgodnie zawyli i talmudyści, i kierownicy polityczni państw należących do bestii apokaliptycznej (Niemcy, WB, USA, Francja). Najwyraźniej nasza impreza wymknęła się spod kontroli i tak bardzo kłuje prawdziwych faszystów w oczy, że ci nie mogą już jej zbyć przemilczeniem, bo ich poddani okazują coraz większą sympatię wobec polskiego sposobu myślenia. I jak to możliwe, że Marsz Niepodległości jeszcze nie został spacyfikowany? Myślę, że dzieje się to za sprawą gigantycznego wsparcia płynącego z niebios. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Wielka Pokuta, Różaniec do Granic działają jak piorun, gdy nasi przyjaciele spod znaku Talmudu i bestii apokaliptycznej dosłownie stają na głowie, żeby nam zrobić kuku.

Przed rozpoczęciem MN miała zostać w kościele świętej Barbary odprawiona msza święta w rycie właściwym dla Kościoła rzymskiego łacińskiego, tylko że kierownictwo kurii warszawskiej (czytaj: kardynał Nycz) zagroziło, jak powiedział mój ks. Łukasz z FSSPX, właściwemu księdzu proboszczowi odebraniem probostwa, jeśli ten ostatni pozwoli na odprawienie mszy świętej wszech czasów. Źle się stało, że takiej mszy świętej zabrakło, ale świetnie, że organizatorzy MN wiedzą, że należy klękać przed ołtarzem katolickim tradycyjnym.

Tylko informacja o zamówieniu mszy świętej wszech czasów przez naszych narodowców wystarczyłaby, żeby szerzyciele wolności, równości i braterstwa albo śmierci dostali ataku szału. Wraz z każdą kolejną edycją MN skuteczność plucia owych szerzycieli maleje, w związku z czym będą oni musieli przejść do użycia środków brutalniejszych niż gadanie, czyli np. spuszczenie ze smyczy muzułmańskich morderców.

We Francji np. katolicy protestujący przeciwko ekumaniakom profanującym katolicką świątynię są z niej wyprowadzani przez policjantów:

https://gloria.tv/article/mpm3sR7eCfPB4YXLZCffCR76p

A tu chińscy katolicy prawdziwi, którzy nie uznają księży patriotów z Kościoła KPCh:

https://gloria.tv/album/Cd1BCGSfsJDg1BTx17Nd31EH3/record/1NGhkeyQjzeUAoffTmeveGnF6

Przyzwyczajmy się do takich obrazków:

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @krzysztof-laskowski 15 listopada 2017 22:01
15 listopada 2017 22:06

Panie Krzysztofie ! Brak mi słów.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @rotmeister 15 listopada 2017 21:54
15 listopada 2017 22:19

Jakoś się syntetyzuje wiedza o tym, co się działo w Europie od czasów Lutra i jaka była rola Imperium w demontowaniu Francji w XVIII w.  Oświecenie skończyło się gilotyną dla katolików francuskich ale też "gilotyną dla I RP".  Dzisiaj jesteśmy jedynym krajem katolickim w Europie. Kogoś to strasznie denerwuje.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @betacool 15 listopada 2017 21:18
15 listopada 2017 22:29

Spoko, spoko.  To tylko reklama dla współorganizatora imprezy czyli Deutscher Fussball-Bund

DFB wypuścił swoje logo czyli gapę i celował w gapiów patriotycznie podnieconych a odglądających zmagania z 'odwiecznym wrogiem' zza zachodniej granicy. Oni tak tradycyjnie w twarz kibica gapę ...

 

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther
15 listopada 2017 22:31

Ja bym z tym argumentem do Normana Daviesa o Wlk. Brytanii jako państwie teokratycznym nie startował. Po pierwsze Davies doskonale wie, że Królowa ma do powiedzenia tyle ile ..... (ach nie powiem, bo mnie za antysemitę wezmą). Po drugie nawet jeśli jest "głową kościoła anglikańskiego" to przecież każdy wie że z tegoż taki kościół jak ze mnie prima balerina Teatru Bolszoj.

Poza tym notatka świetna. Mnie jednak zawsze z tyłu głowy siedzą ci nieszczęśni "narodowcy" czyli bolszewicy co nie używają haseł internacjonalistycznych.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 15 listopada 2017 22:01
15 listopada 2017 22:40

Wielkie dzięki za informacje ale jeszcze większe za te zdjęcia  chińskich niezłomnych Katolików.  To są męczennicy za wiarę.

Blokada Mszy św. przez "Kurię", co to zleciła w jednym warszawskim kościele "pokaz mody z muzycznym podkładem" - nie powinna dziwić.  Trzeba się modlić o heroizm i cierpliwość księży i proboszczów warszawskich. Dłużej klasztora niż przeora, jak mówi stare przysłowie. No i przecież była Msza św. w bunkrze antyatomowym zwanym "kościołem Opatrzności Bożej" - z udziałem Madame Buffet.

Niewątpliwie takie inicjatywy jak Różaniec do Granic czy Marsz Niepodległości lub obchody 100-lecia Objawień Fatimskich - działają z wielką siłą i rodzą też potworne lęki wśród różnych ludzi. Jak podaje portal wpolityce.pl w notce pt. "Sceny rodem z dobrego thrillera, ale to prawda... Żydowski dziennikarz relacjonuje MW: Ukryłem się w łazience przed antysemitami" informuje, iż pewien dziennikarz izraelski pan Sam Rubin , który zamieszkał w domu na ulicy Leszno doznał tak niesamowitego strachu przed Marszem Niepodległości, który "odbywał się 2 mile dalej", że : zasunął żaluzje w oknach, odłączył wszystkie urządzenia generujące światło a następnie "wycofał się do łazienki bez okien". A wszystko z powodu strachu przed sąsiadami i oczywiście przed 60 tysiącami domniemanych "antysemitów" . On to opisał na portalu Forward.

Czyli pełne szaleństwo propagandowe przechodzące w groteskę i śmieszność. Róbmy swoje. PS. We Francji budynki kościelne należą do państwa. Państwo francuskie skonfiskowało cały majątek kościelny chyba w roku 1901.  A KK może co najwyżej "prosić o użyczenie". A teraz ci piekielnicy są na etapie burzenia i zamykania. Nie wiem co powinni byli zrobić katolicy francuscy dla odzyskania kościołów i klasztorów od państwa, ale przecież nie panował tam terror komunistyczny. Ciekawe, że de Gaulle "wzorcowy katolik" - też nie oddał Kościołowi nieruchomości.
Serdecznie pozdrawiam

 

 

https://wpolityce.pl/polityka/367187-sceny-rodem-z-dobrego-thrillera-ale-to-prawda-zydowski-dziennikarz-relacjonuje-mw-ukrylem-sie-w-lazience-przed-antysemitami

http://forward.com/opinion/387504/i-hid-in-my-bathroom-from-anti-semitic-marchers-in-poland-in-2017/

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther
15 listopada 2017 22:40

Ja jeden małą prywatę tu uprawię.

Jakoś nikt nie pyta czy na Marszu pod hasłam "My chcemy Boga", byli jacyś księża. Ja nie mówię, że być muszą, ale przy opisie akcji: "różaniec bez granic", brzmiało silne domaganie się obecności księży badź zakonników.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 15 listopada 2017 22:19
15 listopada 2017 22:44

Nie szukajmy kogosiów za granicą, wystarczą nam kogosie krajowi, którzy przebierają nogami, by przyjmować miliony muzułmanów, gnębią świątobliwych kapłanów jak Stanisław Małkowski, zakazują odprawiania mszy świętej wszech czasów dla narodowców i świętokradzko udzielają komunii świętej takim heretykom jak pan Komorowski Bronisław prezydent.

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @pink-panther 15 listopada 2017 22:19
15 listopada 2017 22:51

I jak tu nie wierzyć słowom Jezusa zapisanym przez św. Faustynę w jej "Dzienniczku":  „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje”. (Dz. 1732)

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @rotmeister 15 listopada 2017 21:54
15 listopada 2017 22:51

...to neutralne określenie "ścięcie Ludwika XVI" to - gdy się nazwie rzeczy po imieniu - zwykłe morderstwo. Można by powiedzieć mord sądowy.
 

To był mord w znakach/liczbach wskazujących na rytualny.

Il est 18 heures en cette soirée du 20 janvier 1793.    

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-laskowski 15 listopada 2017 22:01
15 listopada 2017 22:54

Zdjęcia piękne. Nie znam sytuacji Katolików w Chinach, ale podejrzewam, że Katolikom nie jest tam lekko, za wyjątkiem katolików koncesjonowanych.

Muszę powściągnąć swoją złośliwość na temat domagania odprawiania Mszy Św. w formie zatwierdzonej na Soborze Trydenckim więc napiszę inaczej. Katolicy w Chinach mają tak jak mają bo Watykan w XVI w. zakazał stosowania niekonwencjonalnych metod ewangelizacji (skargę do Watykanu na Jezuitów napisali Dominikanie z Franciszkanami). Spór dotyczył tzw. akomdacji i inkulturacji, które dzisiaj są powszecjhnie uznawane za metody ewangelizacji.

zaloguj się by móc komentować

onyx @pink-panther 15 listopada 2017 22:19
15 listopada 2017 22:55

Wszystko "ładnie" się układa w rosyjsko niemieckie kondominium pod brukselskim nadzorem. Nic nam nie odpuszczą to pewne, wystarczy obejrzeć (nie słuchać) jednego ...ja Verhofstadt'a jak się dzisiaj miotał na scenie,

https://twitter.com/RJ_Iwaszkiewicz/status/930792086382751744

To co tam odstawiła opozycyjna banda udająca polskich europosłów to wstyd nawet przytaczać. Co do samego Marszu i "słynnych" już bannerów to była to klasyczna prowokacja. Ludzie w maskach ze stowarzyszeń Niklot i Czarny Blok zrobili ustawkę i zanim zostali przegonieni to jak raz byli tam TVNiarze i nagrali materiał. Opis zdarzenia:

https://twitter.com/dobieslav/status/930641990383030273

"aaa jeszcze pamiętać trzeba, że to towarzystwo dołączyło do Marszu w okolicach palmy na al. Jerozolimskich, wstrzymując na chwilę pochód, tak żeby powstało wrażenie, że to czoło Marszu i żeby dać doskonałą sposobność uwiecznienia tego syfu polskojęzycznym przekaziorom."

A Niklot to Zadruga i cały ten panslawizm podszyty sowiecką onucą.

https://twitter.com/bogdan607/status/930694233446666240

Nie dość, że nie udało im się rozwalić szybko obecnej władzy to jeszcze (O zgrozo!) Polacy znów podnoszą ten swój katolski łeb. To musi ich palić żywym ogniem. Łatwo nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 15 listopada 2017 22:48
15 listopada 2017 23:00

Przyglądać jak przyglądać, trzeba się oganiać i pilnować żeby się gdzieś nie dosiedli ;) Marian odnalazł inną drogę i z Kościołem Katolickim już mu nie po drodze. Trwa jak zawsze zamiana liderów na dilerów.

zaloguj się by móc komentować

JK @valser 15 listopada 2017 22:48
15 listopada 2017 23:02

Ale marsz się udał. Nie podzielam jednak optymizmu Pani Pink - Panther co do powrotu do tradycji Konfederacji Barskiej czy też Wypraw Krzyżowych. Obym się mylił.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @JK 15 listopada 2017 22:40
15 listopada 2017 23:05

Widziałem jednego. Przy Rondzie DeGaulla - inny lub ten sam - kapłan został nagrodzony owacją (był w sutannie). Nie miałem widoku z helikoptera... a na palmę wolałem się nie wspinać (po prawdzie to nawet mi do głowy nie przyszło). Od czego są te telewizje ?! Teleecho ?

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-laskowski 15 listopada 2017 22:44
15 listopada 2017 23:09

Forma mszy zatwierdzona na soborze Trydenckim obowiązywał w Kościele coś koło 300 lat, więc nazywnie tej formy mszą świętą wszechczasów to lekka przesada. Już msze obrządków wschodnich mają dłuższą tradycję.

Chyba problemem nie jest forma Mszy Św. a przypomnienie jej podstawowej treści.

zaloguj się by móc komentować

glicek @pink-panther
15 listopada 2017 23:10

Jeśli redaktor Stasiński wysłuchał chociaż pierwszą zwrotkę, to wcale nie dziwi, że w niedzielę gadał tak, jakby mu groziła „seria bolesnych zastrzyków”.

#takbyło w niedzielę i było jeszcze gorzej. Chyba, że w związku z kłopotami finansowymi macierzystej redakcji bierze udział w castingu do reklamy Stoperanu. :) No i bluzgał na wizji, jak ktoś nie oglądał.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @JK 15 listopada 2017 23:09
15 listopada 2017 23:14

Msza trydencka nie "obowiązywała" tylko jest do dziś i po wieki wieków ciągle aktualną mszą. Nikt jej nie zlikwidowałi nie zabronił bo jej nie można zlikwidować ani zabronić. W 1570 tylko "wyszlifowano" i "dopieszczono" to co od dawna było w użytku. I to nie byly jakieś rewolucyjne zmiany. Dopiero msza Pawła VI to była rewolucja.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @valser 15 listopada 2017 22:48
15 listopada 2017 23:17

Tego o nikim nie wiemy. Chleb to chleb. Póki co to trudno wyobrazić sobie dzisiaj śmierć głodową Tu .

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @JK 15 listopada 2017 23:09
15 listopada 2017 23:28

E e, święty Pius V skanonizował odprawianą od wieków w kurii rzymskiej mszę świętą aż do końca czasów, ale tylko dla Kościoła rzymskiego łacińskiego, bo Grecy, Ukraińcy, Syryjczycy, Hindusi, Ormianie, Koptowie i inni mogli odprawiać liturgię w swoich rytach uznanych przez papieży. Żeby zniszczyć jedność Kościoła katolickiego, trzeba było rozjechać skanonizowaną przez świętego Piusa V mszę świętą walcem. I to uczyniono. A próby przywracania katolikom rzymskim łacińskim właściwego im rytu liturgicznego spotykają się z takim samym piekielnym jazgotem jak Marsz Niepodległości, bo to jest jeden i ten sam front wojny. A skoro nie ma jedności liturgii, nie ma jedności wiary ani nie ma jedności w posłuszeństwie wikariuszowi Chrystusa, który to wikariusz ma obowiązek niezłomnie liturgii i wiary bronić.

zaloguj się by móc komentować

malwina @Starybelf 15 listopada 2017 18:42
15 listopada 2017 23:30

jak mowila nasza chemiczka: nie boj zaby:)

Chehelmut w ostatnim, niedzielnym wpisie, przypomina nam pieknie, ze

"Z jakiegoś powodu Pan Bóg utrzymuje Benedykta XVI w niezłym zdrowiu i kondycji. On sam – również z jakichś powodów – zachował przy sobie atrybuty i symbole papiestwa. Zaś Franciszek nie tylko to toleruje, ale i mówiąc o sobie, że jest jedynie „biskupem Rzymu", jakby ustępuje miejsca Benedyktowi XVI."

nie bede wchodzic w szczegoly, bo sie nie znam i o swiecie wiem tyle ile mi internet powie;) ale jest to rzeczywiscie sytuacja nadzwyczajna na tym naszym Watykanie. 

Decyzja Benedetto byla dla mnie szokiem i choc wierze, ze jej uzasadnienie bylo prawdziwe to szosty zmysl mi mowi, ze niepelne;) I mowi mi jeszcze, ze Pan Bog dalej spoglada i wysluchuje go jako papieza.

Szkoda, ze nikt o tym nie pisze (bo Chelmut to jednak politycznie), a reszta naszych leniwych dziennikarzy nie umie/nie chce dokonac analizy siegajacej poza konformizm politycznej poprawnosci.

a przeciez nie chodzi tu ani o sensacje, ani o polityke. chodzi o to ze "niezbadane sa drogi Boze" i ladne tego rozwiniecie w obecnym kontekscie... 

 

****************

 

do Pani Panthery: cymes notka:)!

zaloguj się by móc komentować

JK @rotmeister 15 listopada 2017 23:14
15 listopada 2017 23:30

Ja nie neguję ważności mszy zatwierdzonej na Soborze Trydenckim tylko nazywanie tejże mszą wszechczasów trochę deprecjonuje się mszę współcześnie odprawianą. Poza tym nie dziwię się Kardynałowi Nyczowi, że nie zgodził się na odprawianie mszy po łacinie i w niezrozumiały dla większości sposób.  Było by to jednak profanowanie mszy św., tym bardziej, że była to msza masowa. Zgodzisz się chyba ze mną, że znajomość łaciny w Polsce nie jest powszechna (chyba, że "Narodowcy" uczą się tego języka pilnie) jak równierz znajomość rytu Rzymskiego zatwierdzonego na Soborze Trydenckim.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @glicek 15 listopada 2017 23:10
15 listopada 2017 23:35

To wynik dalszego ciągu egzorcyzmów, które ksiądz Małkowski i pozostali z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę przeprowadzili przed czerskim gniazdem żmij 13 grudnia 2015 roku.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 15 listopada 2017 22:40
15 listopada 2017 23:37

Zażartuję: byli zakonnicy z Telewizji Trwam. Oni relacjonowali i komentowali Marsz Niepodległości. Gdzieś mi mignął na zdjęciach jakiś ksiądz staruszek ale to zapewne był ksiądz- emeryt ze "starej szkoły":)))

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-laskowski 15 listopada 2017 23:28
15 listopada 2017 23:42

A Św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Św. jak odprawiał. Możemy się tak licytować w nieskończoność. Wydaje mi się, że ważane jest to, że msza się w ogóle odbyła i kto chciał rozpoczął Marsz Niepodległości "po Bożemu" to rozpoczął. Kto zaś nie chciał to był na mszy, by sie pokazać jako Polak - Katolik (nizależnie od formy tej mszy) albo też i nie był.

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 15 listopada 2017 23:37
15 listopada 2017 23:45

Jak już napisałem obecność bądź nieobecność osób duchownych noczego nie zmienia. To było pytanie do tych co się domagająn obecności księdza przy każdej okazji - dyskusja przy okazji felietonu Vaslera o "różańcu bez granic".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @JK 15 listopada 2017 23:30
15 listopada 2017 23:48

To nie ma nic do rzeczy, bo konstytucja apostolska Quo primum z 1570 roku wyraźnie stanowi, że głównym rytem Kościoła rzymskiego łacińskiego jest ryt liturgiczny kurii rzymskiej z tamtych czasów. Ten dokument nie może zostać nigdy zmieniony przez nikogo, toteż nie został on zmieniony, a to, co mamy obecnie, zostało wprowadzone tylnymi drzwiami, przez wymuszoną na księżach praktykę, a nie dekretem papieskim. Rozumienie języka łacińskiego nie ma nic do rzeczy, liczba wiernych nie ma nic do rzeczy. Teraz wierni podobno wszystko rozumieją, tylko że wielu z nich wiary nie ma, bo Kościół obecnie przed niczym ich nie broni, nie walczy ze światem, nie wzywa do walki z wrogami Chrystusa. Wszystkie modlitwy Kościoła walczącego zostały wykreślone, bo są skuteczne. A Marsz Niepodległości stanowi wyraźny i donośny głos Kościoła walczącego.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 15 listopada 2017 22:44
15 listopada 2017 23:49

Myślę, że jest w Polsce kilkadziesiąt tysięcy znakomitych księży i oni dźwigają ciężary swojego stanu w pięknym stylu. Tego nie jest w stanie zniszczyć nawet wątpliwej jakości "polityka świecka" kilku uwikłanych w jakieś błędy lub tajemnicze zobowiązania hierarchów.  Nie będę się wyzłośliwiać na temat braku sukcesów w budowie świątyni w najbogatszym mieście Polski, kiedy "zwykły proboszcz' wyfasował w szczerym polu jedną z największych bazylik na świecie:))) Czasem zwykły proboszcz więcej znaczy w oczach Pana Boga niż wielcy kardynałowie:)))  Ryzyko ludzi posiadających wielką władzę polega na tym, że będą kiedyś srogo rozliczeni z tego, co z tą władzą uczynili. PS. Gadać o "uchodźcach" mogą sobie do upojenia, bo wiedzą, że i tak rząd nie przyjmie żadnego z bardzo poważnych i uzasadnionych powodów. Na szczęście te decyzje są całkowicie poza ich kompetencjami.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @JK 15 listopada 2017 23:30
15 listopada 2017 23:51

W XVII czy XIX wieku wśród polskich mieszkańców wsi i miasteczek znajomość łaciny była zerowa. Tylko, że tu przecież nie o to chodzi. Msza to nie jest odpowiadanie "Amen" w momencie gdy wszyscy to robią. A to że msza jest dzisiaj w Polsce po polsku nie oznacza że wszyscy rozumieją co się wlasciwie dzieje i czym ta msza jest. Ja akurat powtarzam za księdzem Kneblewskim: dzisiejsza msza jest bardzo dobra (nie może być niedobra bo Duch Święty zawsze czuwa i nie dopuściłby do złego) ale msza trydencka to najpiękniejsza rzecz po tej stronie nieba. Troche cholerka spamuję notkę gospodyni, i to mnie dopinguje do tego, żeby machnąc notkę na temat mszy i trydenckiej i dzisiejszej. Ale jeśli msza święta bylaby profanowana to znaczy że profanowano ją przez 1000 lat. I znowu za ks. Kneblewskim powiem (on coś takiego powiedział na spotkaniu z youtuba do jednego gościa z widowni; choć tamten pytał o coś innego) że z takiego stwierdzenia to by sie trzeba wyspowiadać.

PS. Znajomośc łaciny nie jest potrzebna do zrozumienia mszy. Takie myślenie to właśnie skutek posoborowia. Zaczne chyba chodzić na tę msze trydencką. Mam ją o 10 minut jazdy autem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 15 listopada 2017 23:49
15 listopada 2017 23:53

W Polsce zbyt wielu ludzi wciąż wierzy po staremu mimo soborowego obłędu, żeby kraj dało się do końca zaorać.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @onyx 15 listopada 2017 22:55
15 listopada 2017 23:53

To teraz rozumiem, dlaczego oni byli tak bardziej na końcu Marszu. Czoło pochodu było już pod Stadionem Narodowym a telewizje z helikopterów pokazywały "doładowywanie na końcu". Teraz wszystko robi się jasne. Ale takich sytuacji na imprezach masowych trudno uniknąć. Koło tych trefnych bannerów kręciło się nie więcej niż 50-70 osób a na Marszu wg pana Leszka Żebrowskiego było grubo ponad 100 tysięcy uczestników.  Dobrze, że te incydenty będą wyjaśnione do końca.  Byłoby dziwne, gdyby NIE było próby prowokacji. Za łatwa okazja dla agentur.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @rotmeister 15 listopada 2017 23:51
15 listopada 2017 23:57

I już ostatni PS. Żaden dokument soborowy nie mówi o tym, że msza musi się odbywać w języku narodowym i żaden domument soborowy nie mówi o tym, że ksiądz ma być zwrócony twarzą do wiernych. A jest po polsku (w Polsce) i twarzą do wiernych. Tzw. duch soboru to zdziałał.

zaloguj się by móc komentować

JK @rotmeister 15 listopada 2017 23:51
15 listopada 2017 23:58

Gdyby była po Łacinie rozumieli by wiecej?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @JK 15 listopada 2017 23:58
15 listopada 2017 23:59

Siadam i od jutra piszę nową notkę. O mszy.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @JK 15 listopada 2017 23:58
16 listopada 2017 00:00

PS któreś tam: gdyby była po łacinie ludzie wierzący rozumieli by więcej. Ludzie tylko religijni na pewno mniej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 15 listopada 2017 23:02
16 listopada 2017 00:01

Tu nie tyle chodzi o "powrót" ale o fakt, iż oni pokazali, że w określonej sytuacji politycznej w Europie (poddawanie się islamowi na własne życzenie ateistycznych rządów) - zorganizowali Marsz nawiązujący do haseł otwarcie religijnych i to haseł "nieekumenicznych" i "niedialogicznych":))) Krucjaty i Konfederacje czyli - rekonkwista. W ateistycznej i komunizującej Europie - to coś absolutnie nieoczekiwanego i szokującego łże-elity. Nie odwołują się od "oświecenia" tylko do początków Średniowiecza i jego żywotności.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @glicek 15 listopada 2017 23:10
16 listopada 2017 00:04

Pan redaktor Stasiński był mocno wzburzony:))) Nawet zacytował bez skreśleń słowo na "q".  Ten Marsz był dla nich potwornie bolesny, bo udowodnił, że cała kasa wydawana na nich przez różnych "sponsorów" przez ponad 2 dekady na to, aby zminimalizowali oddziaływanie KK do staruszek w wieku powyżej lat 80-ciu - to kasa wyrzucona w błoto. A nawet bardzo bogaci sponsorzy nie lubią wyrzucać kasy w błoto.

zaloguj się by móc komentować

JK @rotmeister 15 listopada 2017 23:57
16 listopada 2017 00:07

Jak pisał BXVI w książce "Duch liturgii" punktem odniesienia do tego jak jest ustawiony ksiądz podczas sprawowania Ofiary Eucharystycznej nie są nigdy jej uczestnicy.

Ciekawe po co po Zesłaniu Ducha Św. uczniowie dostali łaskę mówienia językami? Zdaje się, że w PŚ jest napisane, że Grecy rozumieli po grecku, Żydzi po hebrajsku etc.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @malwina 15 listopada 2017 23:30
16 listopada 2017 00:08

Dzięki za dobre słowo:))) PS. Co do Benedetto i Vaticano to chyba rzeczywiście sytuacja jest bardzo "nadzwyczajna" i nie taka całkiem beznadziejna. 

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @pink-panther 15 listopada 2017 23:37
16 listopada 2017 00:14

Jak zawsze! Obejrzałem na YT wieczorem 11-tego. Wczoraj odebrałem paczkę. W nerwach rozrywam. A tam wyłania się  "Paździenik 2017 SN kwartalnik", czarny-pozłacany byk z tymi białoczerwonymi wbitymy w kark. Rogi w prawo na "Plus Ultra", ale frędzle zdradzają odwrót w lewo. Marszczy się coraz bardziej. :)  A może byk tak rzucił łbem w prawo, że frędzle poleciały ? Aha, z mojego krzesła to na prawo, z pozycji byka to w lewo.

zaloguj się by móc komentować

JK @pink-panther 16 listopada 2017 00:01
16 listopada 2017 00:20

Ja sobie tak myślę, że - określmy ich:oświeceniowcy są już trochę znudzeni swoimi sukcesami w EU i jak zobaczyli, że mają w Polsce do czynienia z prawdziwym oporem, w dodatku jakoś się organizującym to z ulgą zobaczyli, że jeszcze jest co robić. Że jeszcze gdzieś znaleźli rzeczywistego wroga. Po za tym wydaje im się, że jest to wróg łatwy do pokonania. Wystarczy sięgnąć do sprawdzonych wzorców kilku rewolucji europejskich i do starych sloganów by łatwo i przyjemnie takiego wroga pokonać. Właściwie to się chyba ucieszyli z tego marszu. Jest nareszcie z kim walczyć i nie trzeba się wysilać. Jest wspólny wróg, co znów zjednoczy ich pod wspólnym sztandarem.

zaloguj się by móc komentować

JK @rotmeister 16 listopada 2017 00:00
16 listopada 2017 00:27

Mała złośliwość za złośliwość.

Tu nie chodzi o wiarę naturalną tylko Objawioną. A objawiła się ona m.in. przez Słowo, które było na początku i którego od ciała oddzielić się nie da.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @JK 16 listopada 2017 00:20
16 listopada 2017 00:32

iii zasada dynamiki. reguła przekory... Jakie to proste.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarekBielany 16 listopada 2017 00:14
16 listopada 2017 01:24

Ach, ta symbolika:)))  To dobra rzecz, taki kolejny SN. Z piękną okładką.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 16 listopada 2017 00:04
16 listopada 2017 01:35

W dodatku okazało się, że i ci sponsorzy, i świadczeniobiorcy są tak ślepi i zadufani w sobie, że doprowadzili do sytuacji, w której za ekumaniactwem idą ludkowie popierający dżenderyzm, a Kościół walczący odradza się wśród ludzi młodych. Ci młodzi gardzą mocno wypłowiałym splendorem Zachodu, nie mają kompleksów, a przynajmniej nie tyle, by łatwo ulegać uporczywemu bredzeniu czerwonych przekaziorów.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 16 listopada 2017 00:20
16 listopada 2017 01:37

Ich problem polega na coraz większym niezadowoleniu własnych wyborców, którzy jakkolwiek mają w nosie KK i Wiarę, to jednak cenią swoje własne życie i dotychczasową jakość tego życia. A tymczasem w sposób nagły i nieoczekiwany jakość życia nagle staje pod znakiem zapytania. Chodzi o tak elementarne sprawy jak spacer z psem wieczorem czy powrót z kina lub teatru. Albo sama kolacja w restauracji, do czego są bardzo przywiązani. Wszystko to stało się nagle sportem ekstremalnym i ruletką rosyjską. Gdyby tak było we wszystkich krajach europejskich, może jakoś by się z tym pogodzili. Ale gdzieś na końcu świata, jacyś "obywatele Europy III kategorii" - manifestują brak zgody na te wszystkie "obiektywne konieczności". I może są znacznie biedniejsi, mają gorsze samochody, mniejsze domy, skromniejsze szkoły i restauracje ale za to mogą spokojnie przechadzać się po ulicach czy wysiadywać w kawiarniach i bez lęku wsiadać do metra.

To jest rażąca różnica, która budzi niepokój i pretensje wyborców. Trzeba się do tej "patologii" jakoś ustosunkować, bo inaczej skończy się jedwabne życie w systemie oligarchii partyjnych. My jesteśmy "wrogiem" i rzeczywiście retoryka przeciwko nam to zestaw sloganów wytartych i banalnych, ale jest w tym wiele nerwów i resentymentu.  To jest też gra na czas: miało być stworzone "superpaństwo" wg jakichś ścisłych harmonogramów a tymczasem wszystko rozłazi się w szwach.No a zarówno Guy jak i Timmermans wywodzą się z partii, które akurat "złośliwie zniżkują poniżej progu wyborczego". W "superpaństwie" Anegla gdzieś by ich upchnęła a tak, czarna rozpacz zagląda w oczy. To prędzej PiS z rekordowym poparciem może sobie pozwolić na "przeczekiwanie" tej zawieruchy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 16 listopada 2017 01:37
16 listopada 2017 01:51

I na tym rzecz polega: bogaci nie dostrzegają oznak wiary, a biedni mogą je dostrzec z łatwością. Ci krezusi mogliby nas znacznie skuteczniej, niż to zrobili, zniszczyć, gdyby zostawili nam więcej kasiory w latach dziewięćdziesiątych i później, ale ponieważ są pazerni do szaleństwa, nie potrafią pohamować apetytów i muszą kraść. W gruncie rzeczy możemy im dziękować, że na nas tak plują, bo w takiej sytuacji dość łatwo o samoidentyfikację.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 16 listopada 2017 01:51
16 listopada 2017 03:07

Tak dokładnie to wyglądało. Załamanie wiary w III RP zaczęło się od krótkotrwałych oznak poprawy jakości życia, zanim Polacy na masową skalę odczuli skutki demolki przemysłu i likwidacji kilku milionów miejsc pracy w przemyśle. W szybkim czasie "dzięki" Lewandowskiemu - Polacy na masową skalę musieli zmierzyć się z długotrwałym bezrobociem, czasem utratą dachu nad głową, brakiem kasy na leczenie, na tak podstawowe sprawy jak ubrania czy jedzenie dla dzieci. Jedni reagowali depresjami i uzależnieniami od alkoholu do samobójstw włącznie ale inni - wracali do wiary. Młodzi, wychowani w twardej rzeczywistości pogardzają świecidełkami, bo wiedzą, że dostęp do nich jest dla "swojaków" i ma swoją cenę moralną. To ciekawe, ale młodzi wydają się dojrzalsi i mądrzejsi od np. średniego pokolenia.
Ci, którzy chcieli jednocześnie zubożyć Polskę i wykorzenić wiarę katolicką nie rozumieli, że tych dwóch rzeczy nie da się zrobić jednocześnie. Poza tym Polacy mierzą się z takimi wyzwaniami już ponad 200 lat. Mamy praktykę:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 16 listopada 2017 01:35
16 listopada 2017 03:11

Kościół generalnie się odradza w Polsce. Widzę całe rodziny w kościołach i znacznie więcej mężczyzn, młodych mężczyzn - niż kiedykolwiek. No i widać to było na Różańcu do Granic. Może to bardziej polaryzacja. Znaczna ilość ludzi żyje poza Kościołem.  Ale ci, którzy nie odeszli od wiary lub do niej powracają, robią to "na poważnie".

Ludzie są znacznie odporniejsi na jady medialne niż 15-20 lat temu.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @pink-panther
16 listopada 2017 08:01

http://stopfalszerom.blogspot.com/2017/11/my-chcemy-boga-quis-ut-deus-i-deus-vult.html

 

Dziękuję za piękny kształcący i krzepiący artykuł droga pink-panther.

Pozwoliłem sobie go zacytować w całości na moim blogu.  Mam nadzieje że za pani zgodą :)

 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther 16 listopada 2017 00:04
16 listopada 2017 09:52

A nawet bardzo bogaci sponsorzy nie lubią wyrzucać kasy w błoto.

Brunatne bryzgi błota białe kołnierzyki w brunatne zmienić potrafią. A któż chciałby zostać pogrobowcem największego wodza wszech czasów?

**************

notka świetna, teraz spóźnione dzięki z prowincji, gdzie par ordre du mufti  światło gdzieś tam hen daleko a noc ciemna dookoła.

Zakraszenie liczbami pomaga ogarnąć narrację prawdy politycznej. ;) 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 16 listopada 2017 03:11
16 listopada 2017 10:08

Trwa proces odsiewania pszenicy od kąkolu. U nas pszenicy będzie prawdopodobnie dość dużo, gdzie indziej znajdą się chyba tylko pojedyncze kłosy.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @sigma1830 15 listopada 2017 18:40
16 listopada 2017 10:32

Hasbarczycy dostają odrębne  instrukcje.

PS

Mnie ciekawi natomiast,  ile sztabek z sejfu Amber Gold  mógł "dostać" w prezencie  p. Timmermans, że musi być tak mocno zobowiązany.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @pink-panther
16 listopada 2017 10:50

Marsz budujący ale propagandowo przegrany. Nie potrafiono wyeliminować prowokacji rozdmuchanej później do niebotycznych rozmiarów przez naszych wrogów we wszystkich ważnych mediach na świecie. Zabiegi wyjaśniające to musztarda po obiedzie. Zbieżność dat sabatu w Brukseli i marszu z prowokacją jest zastanawiająca i sugeruje koordynację oraz powagę sytuacji. Zaniedbania w działaniach osłonowych są znaczne, to jest immanentna cecha PiS, od lat. Już myślałem, że to jakoś opanowali, a tu znowu klops. Czyżby MSW było tak ociężałe umysłowo, że nie było w stanie przewidzieć wejścia w taką imprezę? Czy nie mają nikogo w środku, ani stalego monitoringu?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Wrotycz 16 listopada 2017 10:50
16 listopada 2017 11:05

Nie tak. PiS prowadzi inną grę. 

.

 

zaloguj się by móc komentować


marek-natusiewicz @sigma1830 15 listopada 2017 20:04
16 listopada 2017 11:22

Zo za pech! No i ta koincydencja !

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Maryla-Sztajer 16 listopada 2017 11:05
16 listopada 2017 11:47

Ano wygrać można tylko wówczas, gdy gra się na dwóch "instrumentach"... A wygrać musi Polska!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wrotycz 16 listopada 2017 10:50
16 listopada 2017 11:59


"Czyżby MSW było tak ociężałe umysłowo, że nie było w stanie przewidzieć wejścia w taką imprezę? Czy nie mają nikogo w środku, ani stalego monitoringu?"

Sabotaż.
 

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @Maryla-Sztajer 16 listopada 2017 11:05
16 listopada 2017 12:04

Chyba nie liczą na kompromitację w kraju aktywnych europosłów z PO. Propagandowy koszt takich zabiegów jest zbyt duży w stosunku do oczekiwanych skutków.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stopfalszerzom 16 listopada 2017 08:01
16 listopada 2017 12:24

Wielkie dzięki za ten wspaniały zestaw fotografii pokazujących przekaz ideowy Marszu Niepodległości 2017. Teraz notka prezentuje się znacznie lepiej. No a u Pana to już zupełna rewelacja:))) Serdecznie dziękuję za miłe słowa i za tak piękne uzupełnienie tekstu. Pozdrowienia.  PS. Oczywiście, że "za zgodą". Nawet bardzo "za zgodą":)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 16 listopada 2017 09:52
16 listopada 2017 12:30

Dzięki za pochwałę.  Pozdrowienia "dla prowincji":)))) Warto zawsze spojrzeć z pewnego dystansu i ze spokojem  i czasem ma się szansę dotrzeć do prawdy. A Marsz Niepodległości 2017 zasługuje na zachowanie w pamięci prawdziwego przesłania organizatorów i uczestników. Był to największy Marsz w historii i mimo wszelkich fałszywych oskarżeń - bardzo udany. Wystarczy obejrzeć krótką relację zrobioną przez NewsWeb.pl Tylko 6:58 minut a zupełnie inna perspektywa niż w "światowych mediach".

 

https://www.youtube.com/watch?v=X70z7EtVyAM

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 16 listopada 2017 10:08
16 listopada 2017 12:31

Bądźmy dobrej myśli. Przyszłość nie jest znana. Ani nasza, ani ludzi na zachodzie Europy. Ale jeśli nie zmienią podejścia, będą mieli problemy. Zbiorą to, co zasiali. My zresztą też.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @stanislaw-orda 16 listopada 2017 10:32
16 listopada 2017 12:36

Nie, nie. Amber Gold to korytko, z którego sobie wybierała wojskówka. W koncu fundusze FOZZ się zeżarło, a zyć trzeba.

P.Timmermans to raczej na liście płac Sorosa, któremu polski katolicyzm i patriotyzm mocno przeszkadza.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 15 listopada 2017 21:05
16 listopada 2017 12:41

Ale że tez europejsy nawet nie zauważają tego, co mają za oknem. Po awansie piłkarskiej reprezentacji Maroka do przyszłorocznych mistrzostw świata w Brukseli kilkuset marokańskich imigrantów zdemolowało centrum miasta.

Ale to przecież nic w porównaniu z jakimś polskim pojedynczym kibicem, który by pomachał czerwono-białą chorągiewką, albo nawet coś zawołał. To na pewno by zostało zauważone i napiętnowane.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Wrotycz 16 listopada 2017 12:04
16 listopada 2017 12:41

Nie, nie o tym myślę....  Trochę skomplikowana gra.. Bo ma wygrać 'drmokracja'.... Ale tak żeby wyszło to co ma wyjść.

Posłowie unii wolności już i tak liczą tylko na swoich fanów...takich 'twardych'..

Nie lubię tak układać pionków na szachownicy na oczach wszystkich. Ale uważam, ze tu jest gra na polexit...tylko rząd nie chce żeby było na nich i twardo broni Unii. 

To lud ma chcieć.

.

A tamte pajace liczą, że coś ugrają , choćby prywatnie ...dla siebie.

Wyżej pisała @sigma

.

 

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @marek-natusiewicz 16 listopada 2017 11:17
16 listopada 2017 12:43

TW też na pewno, ale podejrzewam, że w rankingu  oficerów prowadzących  ci z  UW (czy jak ich tam zwą) są wyżsi rangą;)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Wrotycz 16 listopada 2017 10:50
16 listopada 2017 12:44

Marsz Niepodległości 2017 - nie jest "propagandowo przegrany". Jest organizowany od kilku lat i był zwyczajnie przemilczany. Czego najlepszym dowodem jest skrót Marszu Niepodległości z 2015 r. nagrany przez zespół:

chłopcy z lasu & komitet figli Opublikowany 12 lis 2015 pt. 150thousPeople!(HD)Poland Rises Against Islam/March Of Independence2015/MarszNiepodległości(ENG SUB)

Po dwóch latach ma zaledwie 484 tysiące kliknięć a 450 tysięcy kliknięć miał już po tygodniu. O skali zainteresowania świadczy 4.152 komentarze pod filmem. Wśród nich jest ciekawa uwaga pewnego cudzoziemca, który nie może wyjść ze zdumienia, że impreza na 150 tysięcy ludzi - została zamilczana przez wszystkie światowe agencje.

Natomiast w tym roku mamy nasilenie konfliktu z Brukselą  a zwłaszcza z Berlinem i "każdy kij jest dobry aby uderzyć". Ciekawe, że "światowe agencje" nie podawały relacji z tradycyjnej zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie tylko specjalnie spreparowane jednominutowe urywki z niemal 3 godzin relacji. Zwłaszcza jeśli, jak podejrzewamy, byli tam prowokatorzy, pomijając "ciotki Diduszki" na Moście Poniatowskiego.

PiS nie jest organizatorem tego Marszu, aczkolwiek  znakomita większość uczestników to wyborcy PiS w ostatnich wyborach. Po oskarżeniach w PR - zarówno Prezes jak i Premier - stanęli w obronie Marszu publicznie a zapewne organizatorzy i uczestnicy Marszu zechcą pozwać Guy'a Verhofstadta za naruszenie dóbr osobistych. I to byłaby bardzo dobra promocja. Wszystko odbywa się w cieniu tej haniebnej rezolucji i tzw. "poprawki", więc sprawa stała się niemal "globalna".  A skoro rezolucja uderza jednocześnie w rząd Dobrej Zmiany i w Marsz Niepodległości, to jest szansa, że obrona dobrego imienia Marszu będzie - realna. To wcale nie musi być klęska wizerunkowa. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
Pozdrawiam serdecznie.

https://www.youtube.com/watch?v=a7xqwm_c1_k&t=55s

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @marek-natusiewicz 16 listopada 2017 11:22
16 listopada 2017 12:46

Prawda, że nadzywczajny to zbieg okoliczności. Szczególnie, że wiedzę tę w ramach CIA posiadali już od 10 lat, ale akurat teraz ją ujawnili.  Bandera, gieroj OUN - agentem hitlerowskim Consul II. Ciekawość, co to teraz Ukraińcy z tym fantem zrobią?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @JK 16 listopada 2017 00:20
16 listopada 2017 12:50

Tak, mają jeszcze KUPĘ do zrobienia. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Wrotycz 16 listopada 2017 10:50
16 listopada 2017 13:06

Nie chcieli,  to nie zrobili. Wystarczyło się tak strasznie nie tłumaczyć. W sumie PiS przez  przyłączenie się do krytyki marszu, poprzez zogniskowanie uwagi na sprawie prowokacji, a pominięcie meritum, podpadł. Jeżeli jeszcze dotychczas dla kogoś nie był podpaniety.

Ale to już insza inszość. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 16 listopada 2017 12:31
16 listopada 2017 13:08

Obawiam się tego, że mnóstwo ludzi w Europie zostało tak przemacerowanych, że kiedy słyszą o tym, że we Francji pogański kult islamu cieszy się poparciem władz państwowych, wzruszają ramionami.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 16 listopada 2017 12:41
16 listopada 2017 13:14

Ależ zauważają. Tylko to jest w propagandzie taka sama komuna jak u nas za Stalina. Kłamstwa w mediach są szyte grubym szpagatem a większość faktów zwyczajnie przemilczana. Media całkowicie dyspozycyjne wobec władz policyjnych i polityków. W końcu we Francji jest nadal stan wyjątkowy. A w Niemczech, jak się okazuje, "zawsze" jest "stan wyjątkowy" w mediach.
Dla potrzeb "wychowawczych" - informacja o "marszu Marokańczyków" została wyciszona a napompowano histerię wobec "polskich faszystów, nazistów, rasistów, ksenofobów" i co tam kto chce. To u nich norma od lat i nikt nie zwraca na to uwagi. 

Pozdrowienia

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 16 listopada 2017 13:08
16 listopada 2017 13:17

Z moich kontaktów z Francuzami tzw. typowymi wynika, że oni są całkowicie obojętni wobec jakiejkolwiek religii. Gdyby im imam przystawił kindżał do gardła i kazał się "nawrócić" - to powiedzą, co tylko będzie chciał i dalej NIE będą wierzyć. To jest spuścizna Rewolucji Francuskiej i jakiś rodzaj przekleństwa. Nie przypadkiem mówi się o "Łasce Wiary".

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Rozalia 16 listopada 2017 13:06
16 listopada 2017 13:20

A swoją drogą stosunkowo mało oglądałam i reaguje alergicznie na oskrzenia o faszyzm, ksenofobie, nazizm, antysemityzm itd, ze strony swoich. "Kto się tłumaczy, ten się oskarża". Stąd moje kąśliwe uwagi.

Super notka. Super panthera. 

Wczoraj do północy czytałam i serce mi rosło. Komentatorzy też dołożyli się do mojego poczucia satysfakcji. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Rozalia 16 listopada 2017 13:20
16 listopada 2017 13:36

Bardzo mnie cieszy, że komuś "serce rośnie":)))  A komentatorzy zawsze mają wielki udział w tworzeniu "wartości dodanej" i pozostaję ich wielkim dłużnikiem. Pozdrowienia i dzięki za dobre słowo.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 16 listopada 2017 13:17
16 listopada 2017 13:43

Francuzi i nie tylko oni ulegli mirażowi, jakoby mogła istnieć struktura państwowa obojętna religijnie. Nawet jeśli istnieje pozór obojętności, tę pustkę prędzej czy później i tak coś zajmie. Francja dla przykładu coraz bardziej się islamizuje, podobnie Szwecja, podobnie Wielka Brytania. Tkwią w iluzji wolności seksualnej, wolności słowa. Co gorsza, nawet katolicy powołują się na wolność słowa, zapominając, że w kraju katolickim będzie cenzura prewencyjna.

zaloguj się by móc komentować

emma @rotmeister 15 listopada 2017 23:51
16 listopada 2017 13:45

Też nie chciałabym spamować ale zachęcam. A łacina jest do ogarnięcia.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @pink-panther 16 listopada 2017 12:44
16 listopada 2017 14:54

Oby. Nie wiemy jeszcze kto i kiedy będzie sędziował, a wielki hejt jest już teraz.

Z nieustającym podziwem

kłaniam się nisko

zaloguj się by móc komentować

JOLANTA1 @rotmeister 16 listopada 2017 00:00
16 listopada 2017 18:42

W punkt. Tu nie chodzi o ilość , a o jakość.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @rotmeister 16 listopada 2017 00:00
16 listopada 2017 19:58

gdy czas temu jakis bywałem  w siedzibie  Opus Dei (ul. Górnośląska w Warszawie), liturgia, czytania i spiewy były po łacinie, a tylko nauka (kazanie) było po polsku. Ale kazdy miał kartkę ze stosownymi  tekstami w redakcji w dówch wspomnianych językach.  Kto chciał, rozumiał.

W czasach, gdy byłem ministrantem (lata 1956-66), znałem całą liturgię po łacinie na pamięć.

Ksiądz miał większy szacunek u ludzi, bo znał "łacinę", którą ponadto znał mało kto  .

Przynajmniej z wiernych uczestniczących w  Mszy Św. czy nabożeństwie.

A teraz zbyt wielu  pyszczy, że zna się na religii  lepiej niż ksiądz.

zaloguj się by móc komentowaćqwerty @sigma1830 16 listopada 2017 12:36
17 listopada 2017 06:16

amber gold to nie wojskówka [to inny resort];- skok wołomin owszem

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 16 listopada 2017 19:58
17 listopada 2017 06:18

czas pokazuje, że łacina winna mieć swoje miejsce w liturgii, w nauce religii jako pewne uniwersum; nie nalęzy wyzbywać sie języka neutralnego a będącego nośnikiem historii

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 16 listopada 2017 13:14
17 listopada 2017 06:20

media sa narzędziem do sterowania zachowaniami, emcjami oraz do propagowania jedynie słusznych linii: gospodarczych, wyznaniowych, ideologicznych, ... - to czysta komuna

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @pink-panther 16 listopada 2017 13:17
17 listopada 2017 06:21

I dlatego islam jest im wygodniejszy niż nasza religia. Bo w islamie nie ma wymogu wiary, jest tylko obowiązek przestrzegania jej norm. Przy normach korporacyjno-unijnych obowiązek wypinania tyłka na zachodnią strony 5x dziennie jest błahostką. Nie do takich idiotyzmów Francuz jest przyzwyczajony.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @qwerty 17 listopada 2017 06:18
17 listopada 2017 06:24

Sęk w tym, że łacina nie jest uniwersum. Łacina reprezentuje europejską tradycję w chrześcijaństwie. Martwą tradycję (martwy język, to i martwa tradycja). Chrześcijaństwo ma obecnie z Europą tyle tylko wspólnego, że stolica Piotrowa leży na terenie EU. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Grzeralts 17 listopada 2017 06:24
17 listopada 2017 09:05

coś jak esperanto lecz o innym ciężarze gatunkowym ze wzgledu choćby na historie modlitw, ktore były tworone w łacinie, etc;- nie chodzi o zadne uniwersum lecz o płaszczyznę będąca nośnikiem tradycji i wiedzy ; pamietam jeszcze stare mszaly łacinskie ważące po kilkanaście kilogramów, ktore jako ministranci dzwigaliśmy w przeróżnych okolicznościach

zaloguj się by móc komentować

JK @JOLANTA1 16 listopada 2017 18:42
17 listopada 2017 09:23

Ciekawe po co Jezuici tłumaczyli PŚ na język Guarani no i uczyli się tego języka. Albo po co O. Ricci tłumaczył to samo na którąś z odmian języka chińskiego - itd.

 

zaloguj się by móc komentować

JK @stanislaw-orda 16 listopada 2017 19:58
17 listopada 2017 09:30

To jednak przede wszystkim świeccy są "Ludem Kapłańskim". Nie wiem czy świeccy lepiej znają się na religii niż ksiądz, ale to przede wszystkim świeccy apostołują (albo powinni) w życiu codziennym. Przeciętny człowiek ma styczność z Kościołem w najlepszym wypadku raz w tygodniu. A ze świeckim apostołem codziennie - w domu, pracy, na poczcie, w sklepie.

Świeccy praktykują - jeśli można tak powiedzieć - religię na co dzień. W każdej chwili podejmują wybory tego co jest lub co nie jest zgodne z Wolą Bożą. Więc w tym sensie to rzeczywiście lepiej znają się na religii niż księża.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
17 listopada 2017 17:29

Chris Niedenthal to ten, który zrobił zaraz po wprowadzaniu stanu wojennego zdjęcia czołgów przed kinem Moskwa, które na frontonie miało ogromny plakat reklamujący "Czas apokalipsy".

https://fotoblogia.pl/11450,chris-niedenthal-zablokowany-na-facebooku-za-umieszczenie-zdjec-z-marszu-niepodleglosci

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @pink-panther
17 listopada 2017 23:02

Chris Niedenthal ... zdjęcia czołgów przed kinem Moskwa ... "Czas apokalipsy".

W zasadzie ciekawe migawki ale zbyt nisko ściele się tam w tle coś, ale to nie jest przecież gaz łzawiący a pewnie dym z ogni bengalskich a sugeruje, że zadyma. 

Biało-czerwona wysoko i licznie. 

A ONR też często i licznie no a flagi wszystkie spod tej samej igły?!

Białe na tle zieleni? Dobrze, że nie na tle kruczoczarnym! Zielony można przełknąć. Proroka to ulubiony kolor. 

A malkontent spyta: Kto sponsorował, znaczy się fakturę zbilansował? Tuszę, że kasa ze ściepy a nie z kranika w kantorku wypłyneła co to w latach dwudziestych minionego wieku troskliwie infuzje finansowe w kolorystykę brunatną... 

Kantor jak przystało na wyczulone źródło mądrości dziejowej obstawia kolory i na cztery łapy spada, spadał i spadać zamierza. Po prostu mądrość w znaku 313.

Czujni obserwatorzy sceny polskiej szli spać w nocy po marszu z jednym okiem śmiejącym a drugim łzawiącym. Coś się kończy a coś zaczyna...

Jak na rasowego szalonego fotoreportażystę przystało w pogoni za ikonograficznym motywem Czas Apokalipsy raz jeszcze  okrakiem na barykadzie i tu i tam.  Do 28.10.2018 Pięć minut i trochę więcej Chris N. dla widza w D o życiu w PL wtedy i dzisiaj.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @pink-panther
17 listopada 2017 23:27

A gdyby tak Pieśń Konfederatów Barskich została uznana za hymn Polski? Jaka byłaby reakcja Brukseli?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Maryla-Sztajer 15 listopada 2017 18:02
18 listopada 2017 00:02

Hej! A dejże tu to "jeszcze dużo więcej"!!!  :)))

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @przemsa 15 listopada 2017 20:10
18 listopada 2017 00:17

Jak pamiętamy, "milczał nienawistnie" już JK :)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @sigma1830 15 listopada 2017 20:43
18 listopada 2017 00:19

Nie paranoja, a oczywista i konsekwentna polityka szatańskich aktywistów europejskich.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 16 listopada 2017 00:04
18 listopada 2017 00:58

Pyszna notka! Dzięki!

No i tu właśnie leży ten Hund, co to jest begraben: dwie dekady rycia beretów tubylcom poprzez wszelkie możliwe przekaziory, filmy, teatry, muzykę, malarstwo, literaturę, a te tubylce krzyczą: my chcemy Boga! O zgrozo - młode tybylce! No bo stare tubylce - to oczywistość.

No i ta "Pieśń Konfederatów Barskich", od której cierpnie skóra...

/Ten Thilo Sarazzin to prawie  - na ogląd - jak polski szlachcic :)/

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 17 listopada 2017 17:29
18 listopada 2017 01:09

Chris Niedenthal w pierwszej fazie istnienia KOD był wymieniany wraz z panią Jethon jako twórcy portalu KOD. Pani Magda Jethon miała być szefową portalu a Niedenthal "nadwornym fotografem KOD".  W związku z MN facebook zablokował go zapewnie "automatycznie" czyli - przez pomyłkę:)))  PS. Mam jego album z tamtych czasów.To bardzo dobry fotograf.  Raczej nie przypuszczam aby "wyewolulował" ze środowisk totalnej opozycji aż do Marszu Niepodległości. Szukał "smaczków". Dzięki za linka.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @qwerty 17 listopada 2017 06:20
18 listopada 2017 01:10

Zgadza się. Ale czasem można mieć swoje media i robić "zakłócenia w głównym przekazie".

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @tadman 17 listopada 2017 17:29
18 listopada 2017 01:15

A kto to pamięta. Nie ma to jak zdjęcie ?! Vis a vis był sklep foto, w którym się - próbowałem(!) - zaopatrywać... A on z klatki nad tym sklepem. Róg Puławskiej (hej) i Rakowieckiej. Oko cyklonu, czy jądra ciemności. Nie wiem. Może zdjęcie rtg X "klatki z piersiami" ? :) tak to jest ŚMIESZNE.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Grzeralts 17 listopada 2017 06:21
18 listopada 2017 01:16

Nie pierwszy raz w historii nowożytnej Francuzi kombinowali z muzułmanami w czasie, gdy ci atakowali chrześcijańską Europę. Na przykład nie przyłączyli się do Świętej Ligi w czasie bitwy pod Lepanto. Przyjmują duże ilości muzułmanów od lat 60-tych głównie socjaliści - dla pognębienia "prawicy". A ostatecznie "pognębieni" są wszyscy Francuzi. Korzyści polityczne mają oczywiście socjaliści i lewica, bo muzułmanie wiedzą, kto jest ich "dobroczyńcą" i na kogo mają głosować. Ale po "wiosnach arabskich" pojawiły się jakieś nieprzewidziane czynniki i chyba to "obalanie chrześcijaństwa" będzie też "obaleniem Francji". Na własne życzenie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @sigma1830 16 listopada 2017 12:41
18 listopada 2017 01:17

A przecież w centrum Brukseli stoją lodówy z wojskiem, pod bronią! To co to za wojsko?! Popierdułka, a nie wojsko wobec tych Marokańczyków.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 17 listopada 2017 23:02
18 listopada 2017 01:31

Chris Niedenthal raczej reprezentuje totalną opozycję a Polskę traktuje jako fotograf jak Brytyjczyk "egzotykę kolonialną". MN niewątpliwie jest "egzotyką" dla Zachodu i znakomicie nadaje się do fotografowania.

Sam Marsz Niepodległości jest formą świętowania odzyskania niepodległości a obecność środowisk nawiązujących do przedwojennych organizacji zapewne jest wykorzystywana jako pretekst do oskarżeń. Ale formuła Marszu jest otwarta i każdy może w nim uczestniczyć.  W tak skomunizowanym mieście jak Warszawa musi denerwować te różne Antify i dzielnice ubowskie, ale może to dobrze. Co do "sponsoringu" w polityce, to obawiam się, że od 1939 r. nikt nad Wisłą nie jest wolny od podejrzeń.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 18 listopada 2017 00:58
18 listopada 2017 01:40

 Dzięki za pochwałę. Też mi się tak wydało, że te lamenty to rozpacz za kasą, co poszła na marne w temacie rycia beretów. Pewną ilość beretów oczywiście "zryli", ale jak pokazuje frekwencja na "antymanisfestacji" efekty trudno uznać za sukces.

Te ilości młodych z takimi hasłami to musiało być w pewnych miejscach jak granat, który wpadł przez okno.

PS. Rzeczywiście pan Sarrazin bardzo nie-po-niemiecku się zbuntował. A wygląda rzeczywiście jak jakiś sarmata ode wschodniej strony. Urodził się w lutym 1945 r. w Gerze, więc w czasach wojennej zawieruchy i długiej nieobecności niemieckich mężów w domu:)))

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @pink-panther 18 listopada 2017 01:31
18 listopada 2017 01:44

Rasizm i Xsenophobia. Elementrz Falskiego ? Nie miałem pojęcia, jak nośnym był... ustawa XXX/YY z nowelizacją 2017.

Kropka ?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewa-rembikowska 17 listopada 2017 23:27
18 listopada 2017 01:45

Skoro są takie pomysły jak zburzenie PKiN im. Stalina w Warszawie, to nie jest wykluczone, że i hymn pójdzie do wymiany:))) To "dał nam przykład Bonaparte" jest raczej trudne do strawienia w obecnych czasach. Ale Pieśń Konfederatów Barskich Słowackiego  jako propozycja na hymn może przyprawić parę osób o zawały serca:)))  W każdym razie słychać jakieś pomruki na temat Mazurka Dąbrowskiego. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 18 listopada 2017 01:40
18 listopada 2017 01:55

Tak właśnie: ode wschodniej strony, bo to widać :) Kości policzkowe i nieco wąsko osadzone oczy. Ale ogólny wyraz  - jakby sarmacki, a nie tylko saraceński. I jakby mało Niemca w tej twarzy. 

Dobranoc :)

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @pink-panther 18 listopada 2017 01:45
18 listopada 2017 02:00

im. Stalina (nad głównym wejściem)  odkuto z dziesięć lat temu. I jak to śpiewał "patrzcie jak się lata, gdy dupsko jest wolne od bata" . Oj poniosło kolegów i koleżanki. Smutne to jest. Jest gorzej.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther 18 listopada 2017 01:45
18 listopada 2017 02:26

propozycja wyburzeniaPKiN to kontra i temat zastepczy, ktory pojawil sie po MN, zeby nie dyskutowac nad zmiana hymnu ;) Najwiekszy z patriotow wsrod podwojnych ministrow to raczej z hymnem konfederatow mialby problem ;) 

swietna notka Pani Pantero, jak zwykle podnosi na duchu...tyle lat rycia beretow i wydanej kasy, a tu wciaz sie tli....dziekuje :)

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @ainolatak 18 listopada 2017 02:26
18 listopada 2017 03:00

pałac stoi. Nie miał racji Hansen ,z tymi szklarniami. To do okoła, ale jaja.  Jest jakl jest  :) phyy

zaloguj się by móc komentować

tadman @saturn-9 17 listopada 2017 23:02
18 listopada 2017 03:57

Chris Chrisem, ale ciekawe może być śledzenie "zapisów" lewactwa, a mianowicie automat wyniuchał zdjęcia z MN i zablokował konto. Świadczy to o skoordynowanej pracy lewactwa od parlamentu w Brukseli i tym z przedziałkiem na środku nieprzychylnego nam łba, poprzez TW Boni i przedstawicielkę "inteligencji", prof. Kudrycką, a skończywszy na cenzorskich automatach tnących treści związane z MN.

zaloguj się by móc komentować

tadman @MarekBielany 18 listopada 2017 01:15
18 listopada 2017 04:06

[...] A on z klatki nad tym sklepem. Róg Puławskiej (hej) i Rakowieckiej.

A w przypadku Rakowieckiej to po dwakroć hej.

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wystawa chyba była chroniona kratami w romboidalne oczka?

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 18 listopada 2017 01:45
18 listopada 2017 06:47

W latach 90' głosiłem taki pogląd na temat "beton rakety" że należy go "ogolić" ze wszystkich iglic, zdobień itp. Wytynkować i wyrównać, pomalować  na różowo. Zburzenie to za mała potwarz dla przyjaciół. Chodzi o konkret a nie podszczypywanie.

Stał w prylu w Pruszkowie czołg-pomnik. Ktoś go przemalował na różowo.

Ten czołg to model IS - iosif stalin

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @tadman 18 listopada 2017 03:57
18 listopada 2017 07:53

Gdyby nie ten przyczynek w tv RBB za zachodnią granicą też byłbym skłonny tak wnioskować. Ale ta blokada na pejsbuku to może być czysty cenzorski przypadek lub element większej układanki celem nagłośnienia nadwornego fotoreportera 'totalnej opozycji'. 

Na prowincji nie słychać co ludzie na mieście gadają ;)

 

Mój przyczynek, oczywiście miał być skierowany do Pana. Niewłaściwy naciśnięty klawisz i tekst znikł w czeluściach. Późna pora odtwarzania ...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 18 listopada 2017 01:10
18 listopada 2017 09:40

tłem wielokroć bywa przynęta na 'nowych' działaczy z każdej z strony tj. tych co mają pluć i tych co mają być opluwani, jest to także sposób na wyławianie z populacji tych którym coś tam się marzy 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarekBielany 18 listopada 2017 01:44
18 listopada 2017 12:14

Proszę rozwinąć wątek z elementarzem Falskiego. Nadal jestem "na lekach" i nie błyskam inteligencją:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarekBielany 18 listopada 2017 02:00
18 listopada 2017 12:17

W ostatnich dniach temat zburzenia PKiN pojawił się na S24 jako notka Kolegi Sowińca z Krakowa. Od burzenia pomników Armii Czerwonej Kolega Sowiniec przeszedł do większych kubatur :))) Czy taka propozycja ma przebić gorącością patriotyzmu MN  - nie wiem, ale jest ciekawie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 18 listopada 2017 02:26
18 listopada 2017 12:21

Powtórzę: o pomyśle wyburzenia PKiN wyczytałam kilka dni temu na S24 u Kolegi Sowińca.  Akurat tuż przed lub tuż po - MN2017.  Jakie z tego można wyciągnąć wnioski - nie wiem. Może to jakiś "wyścig na patriotyzmy".
PS. Dzięki za pochwały. Lubię się podnosić na duchu:))) Z jałowego narzekania nic dobrego nie wynika. Okazuje się, że jakoś tak wyszło, że "nasz całkiem nieważny kraik" potrząsnął świętym spokojem "budowniczych wieży Babel" dość dramatycznie. Guy wspiął się na wyżyny dramatyzmu.  "Tu" się nie tylko "tli" ale zaczyna nieźle buzować. A wszysko "bez ten kontrowersyjny Różaniec do Granic":)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 18 listopada 2017 06:47
18 listopada 2017 12:27

To jest bardzo dobry pomysł. Parę lat temu w ramach "liberalnej gospodarki" ktoś wykupił od administracji PKiN prawo do zainstalowania na ścianie chyba od strony hotelu Marriot - jakiejś kopi King Konga. Małpa na 7 pięter uczepiona PKiN to było bardzo ciekawe zestawienie. I rodziło spore zainteresowanie. I chyba uznano to za 'szarganie świętości", bo małpę szybko usunięto. Pomalowanie PKiN na różowo albo pomidorowo - to tani sposób na rozweselenie obiektu. Ale chyba w grę wchodzą jakieś pomysły deweloperskie. Bo wraz z propozycją wyburzenia PKiN nie ma propozycji np. wybudowania wielkiego pomnika -mauzoleum pomordowanych Polaków albo zwyczajnie - muzeum historii Polski full wypas. A może to tylko wrzutka, żeby choć trochę przykryć siłę rażenia tegorocznego MN, bo te "krucjaty" i Święte Michały Archanioły" strasznie kogoś musiały zaniepokoić.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @pink-panther 18 listopada 2017 12:21
18 listopada 2017 12:27

100 tys. ludzi na MN to około 0,3% dorosłej populacji Polski. Gdyby 11 listopada marszów o takich rozmiarach w innych miastach odbyło się z 10-20, wtedy Twój optymizm miałby realne podstawy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 18 listopada 2017 09:40
18 listopada 2017 12:35

Tego oczywiście nigdy nie można wykluczyć ale też z tego powodu nie należy rezygnować z manifestowania "dumy narodowej", którą ktoś chce nam reglamentować w bardzo małych dawkach. Oczywiście takie organizacje jak ONR są potrzebne np. gazowni jak powietrze, bo bez nich to ona zupełnie nie miałaby racji bytu. Ale warto pamiętać o tym, że polska młodzież męska jak żadna inna w Europie przez ostatnie 27 lat była poddawana bardzo ostrym wyzwaniom: od braku dostępu do edukacji w zawodach konkretnych, przez brak totalny perspektyw pracy i możliwości założenia rodziny do nadzwyczaj łatwego dostępu do napojów wyskokowych. Przekaz medialny w tzw. kulturze o młodych Polakach od roku 1989 - jest tylko bardzo negatywny lub wybitnie wstrętny.  Wskaźnik samobójstw w tej grupie społecznej skoczył w górę od roku 1989 co najmniej 5 razy. To jest - tragedia. Jeśli dynamiczne jednostki znalazły sobie niszę czyli "zorganizowane kibicowanie", które pozwala jakoś odbudować poczucie własnej godności - to jak można totalnie odrzucać takie inicjatywy, skoro nie mamy im nic do zaproponowania - w zamian. Oczywiście są narażeni na prowokatorów i prowokacje. Ale myślę, że nie są tak głupi i naiwni, jak wielu chciałoby ich widzieć.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Zadziorny-Mietek 18 listopada 2017 12:27
18 listopada 2017 12:44

Marsze odbyły się w różnych miastach.  Głównym ich efektem było pokazanie, jak małe i nic nie znaczące są manifestacje "wynajętego lewactwa" czyli te wszystkie "marsze Antify".  Poza tym należy zwrócić uwagę na edukacyjny charakter przekazu internetowego.  No i drobny fakt, że ci wszyscy ludzie : młodzi mężczyźni, rodziny z dziećmi, emeryci i weterani wojenni - przyszli i przyjechachali tam na własny koszt, z własnej inicjatywy. Ze świadomością, że grozi im omłot w razie ataków Antify.  0,3% dorosłej populacji Polski - a rozpętuje się piekielna awantura na szczytach wieży Babel i cały świat na to patrzy.  Nie buduję optymizmu na tym MN, ale na tym, jakie hasła przyszły do głowy organizatorom i uczestnikom.  Kiedy "hierarchia" poszła się przymilać do "biskupek lesbijek" protestanckich a ksiądz Boniecki chwali LGBT  - ciemny lud hula na ulicach  ze Świętym Michałem Archaniołem i duchem krucjat. To jest "rok Lutra", więc to wszystko jest bardziej znaczące niż kiedykolwiek. Jak to mówią: jest zabawa, jest fun.

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 18 listopada 2017 12:27
18 listopada 2017 12:49

Pani Paterko :-)

To były przemyślenia gówniarza w latach 90-tych. Teraz już jestem starym trupem :-)))))

Ps. Był taki napis na scianie wejscia na dworzec centralny:

pajac narysowany i taka strzałka na końcu któryjej była moskwa.

Pod spodem napis - "sru beton rakete to moskoł" ;-)))))))

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 18 listopada 2017 12:27
18 listopada 2017 12:50

ps. A jak się Pani podobał czołg IS2 :-))) ?

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
18 listopada 2017 14:36

Przeczytałem uwagi PP i marka Bielany na temat Chrisa i tak sobie myślę, że to aż dziwne iż ADL odpuściła nam 65 mld i nie stosuje poniżania, jak nam obiecano. Czy ADL nie wykonała obejścia i doszła do wniosku, że fakultatywnie nie można wiele zdziałać, a o wiele więcej można osiągnąć w ramach ciała do którego Polska należy i podpisała przecież cyrograf w Lizbonie.
To potępianie Polski przez nieprzychylny nam łeb z przedziałkiem na środku, to wymierzanie odległości z Warszawy do Auschwitz, lokalizacji, ogólnie wiadomo, "polskiego obozu zagłady", pięknie współgra z doniesieniem do prokuratury Jonna Danielsa, prezesa fundacji "From the Depths" i zatroskania wydarzeniami na MN największego dyżurnego przyjaciela Polski prof. Szewacha Weissa.

Dodatkowym momentem jest, że taka kanalia, jak Janusz Lewandowski, który wychował się tutaj i wie co spowodował tutaj faszyzm, o mało się nie zadławił, kiedy wypowiadał słowo neofaszyzm, który jest tolerowany ponoć na naszych ulicach. Dostali pieniądze z Unii, dostaną bardzo godziwe emerytury, więc muszą odpracować przyznane kwoty i tak Rózia Thun broniła ostro Niemców gdy mówiono o reparacjach za II WŚ, a Lewandowski oskarżył nas o neofaszyzm.

Bardzo dobre porównanie zastosował dzisiaj w programie publicystycznym TVP ksiądz, który to co nas ostatnio spotyka porównał do organizmu, który posiada sporą odporność i z tego tytułu wiele mu nie szkodzi. Aby ten organizm osłabić to nalezy naruszyć jego system immunologiczny i temu służą zabawy i promocja LGBT, gender, deprecjacja rodziny itp. wynalazki. To co nam ostatnio serwuje Unia to też osłabianie naszej odporności, a kiedy zostanie ta odporność osłabiona w stopniu wystarczającym to organizm bardzo łatwo podda się kolejnym innowacjom. Tu można podnieść to co pisali inni, że być może dzwonkiem ostrzegawczym był nadspodziewanie liczny odzew na "Różaniec do granic", a teraz przesłanie MN. I tu wyczytałem że HaGieWa przesłanie tegoroczne ordynarnie strawestowała i suponowała, że w przyszłym roku zapewne hasłem będzie "Gott mit Uns". Widać koordynację w przypadku Lewandowskiego i HaGieWy, bo Polaka nie można już mocniej spotwarzyć.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 18 listopada 2017 12:44
18 listopada 2017 16:09

Boniecki znowu dostał zakaz /publicznych wystąpień/  od przełożonych. Krótko mówiąc - ma się zamknąć, z wyjątkiem pisaniny do Tygodnika Powszechnego. 

Odrobina optymizmu:

http://kossobor.neon24.pl/post/19206,brawo-kibice-to-takie-proste

Z 2011 roku:

http://kossobor.neon24.pl/post/42871,kibice

 

zaloguj się by móc komentować


Zadziorny-Mietek @KOSSOBOR 18 listopada 2017 16:09
18 listopada 2017 17:17

Jeszcze jedna ciekawostka:

https://wpolityce.pl/swiat/366690-msz-izraela-krytykuje-marsz-niepodleglosci-niebezpieczny-zorganizowany-przez-elementy-ekstremistyczne-i-rasistowskie

Pod tą wiadomością "Komentarze zablokowane". ;)

Najwyżsi Dostojnicy Dobrej Zmiany wraz ze swymi dworami natychmiast odcięli się od "elementu rasistowskiego i ksenofobicznego".

zaloguj się by móc komentować


tadman @Zadziorny-Mietek 18 listopada 2017 16:26
18 listopada 2017 18:51

To nic nowego, bo na etapie "rządu technicznego" Piotr Gliński mówił o tym wyraźnie w 2013 roku. Wg. Glińskiego Narodowcy pod Kowalskim przystali na definicję kulturową narodu w swoim statucie. Ws. Glińskiego to można powiedzieć, że widziały gały co brały.

https://www.youtube.com/watch?v=5OBIrfSyH3M&t=5m05s

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @tadman 18 listopada 2017 18:51
18 listopada 2017 21:12

Bardzo dobrze, że zalinkowałeś tę wypowiedź. Jemu chodzi o "naród kulturowy", ale zadekretowany, to znaczy taki, do którego przynależność będzie nadawana przez władzę. Ona też będzie ustalała kryteria. Potwierdzeniem jest postawiony warunek "odcięcia się od antysemickiej retoryki", który oznacza, że ludzie według nieomylnego osądu władzy taką retorykę uprawiający do narodu polskiego przynależeć nie będą. Dobra Zmiana wali Polaków pałką po łbie identycznie i tak samo jak zdrajcy i zaprzańcy oraz brukselscy komuniści. Jest to oczywiste i zrozumiałe, bo etruskizacja Polski bez pacyfikacji tzw. środowisk narodowych nie da się zrealizować.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tadman 18 listopada 2017 14:36
18 listopada 2017 22:29

Jak zwykle, wierzyciele mają decydujący głos.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther
18 listopada 2017 22:40

Hasbarę i folksdfojczów ogarnia histeria, bo sponsorzy zaczynaja sie irytować, że  tacy w hasbarze i u folksdojczów nieudacznicy. Sponsorzy warunkowo wybaczyli im wyborczą wpadkę w 2015 r., gdyz dostali obietnicę że za rok, najdalej za dwa, ten PiS-owski rząd zostanie wywrócony i porządek ponownie zapanuje w Warszawie. No, a tu taki zonk. Zatem w desperacji zaczynają się podpalać, a tylko patrzeć jak wysadzą jakis autokar z "uchodźcami", coby zwalić na faszystów i kryptofaszystów plod kuratela PiS.

Czyli  będą prokurowaćoraz bardziej drastyczne  happeningi, bo "partie zagranicy", czyli tzw, opozycja totalna,  liczyć może  już tylko na zagranicznych pobratymców ideowych  ergo jawną interwencję" sponsorów.

Groźba, że  sponsorzy przestaną wypłacać żold dotychczasowym nieskutecznym najemnikom i znajdą sobie na ich miejsce  innych jest przyczyna barastającej histrerii. Wystarczyło posłuchac ostatniego wybryku polityka opozycji, Grzegorza z Kretyny.

zaloguj się by móc komentować


Zadziorny-Mietek @pink-panther 18 listopada 2017 12:44
18 listopada 2017 23:12

Zamiast Pana Boga w pracy, książce, w szkole, i w prawie - tak, taki jest tekst pieśni, masz kolejne komunistyczne ukazy Rady Komisarzy Ludowych z Brukseli przyjmowane na kolanach i z pocałowaniem ręki przez ten rząd patriotów jakich świat nie widział. Kolejne przepisy sprowadzające życie Polaków we wszystkich jego aspektach do poziomu dziczy na polu ogrodzonym drutem pod napięciem i którą traktuje się paralizatorem.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Zadziorny-Mietek 18 listopada 2017 17:17
19 listopada 2017 00:10

Zamieszczenie tej wiadomości to i tak heroizm ze strony redakcji :)))

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Zadziorny-Mietek 18 listopada 2017 17:25
19 listopada 2017 00:14

:) Tam bodaj  nie ma kropli krwi polskiej. 

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @tadman 18 listopada 2017 14:36
19 listopada 2017 00:38

Spacer podobno miał być Tamką i przez Most ŚwiętoKrzyski. A ja sobie tędy wracam - pod górkę. Najpierw elektrownia - a zaraz Św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Ehh te emocje.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @pink-panther 18 listopada 2017 12:35
19 listopada 2017 00:49

Dozgonnie wdzięczny za ten Pani komentarz.

Marek Bielany

P.S.

mnie to brak słów

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @tadman 18 listopada 2017 04:06
19 listopada 2017 01:04

kurcze, tego nie pamiętam. Bokeh. Krata  musiała być, bo sam bym tam wszedł :) !

Tam stale (moje nadużycie) były dostępne aparaty FED, a ja miałem fiksację/fokus na Practicę, którą i tak wymieniłem (o ja głupi) na Canon'a 55. Nie 50 EC.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
19 listopada 2017 01:11

Jak tak połączyć pokrzykiwania Kaczyńskiego na Majdanie zza ukraińskiej flagi i przeniesienie uroczystości związane z 11 listopada do Krakowa to widać, że nasz wybawca nie jest samodzielny. Brat też leciał na wyprzódy do Gruzji. Do tego dołączył Gliński, który robi w kulturę i rozdaje pieniądze na wątpliwe przedsięwzięcia, a jednocześnie pilnuje, by nasz wyssany z mlekiem antysemityzm nie wymknął się spod kontroli.
Jak przypomnę sobie, że NUM z Glińskim zrobili koło pióra Beacie Szydło, gdy pauzowała po wypadku rządowej limuzyny to widać kto z kim nie  musi się liczyć. Premier nie dała po łapach żadnemu z nich, co świadczy iż zna swoje miejsce a stanowi dla prezesa swoisty parawan.

Dość dobrze stan naszego protektoratu opisał Grzegorz Braun.

zaloguj się by móc komentować

tadman @MarekBielany 19 listopada 2017 01:04
19 listopada 2017 08:29

Moje niezrealizowane marzenia to Practica, Pentacon Six, Kiev 80, a skończyło się na wymędzonym w sklepie fotograficznym Starcie 66 i Zenicie TTL. I dobrze, bo okazało się, że nie przeinwestowałem, a jednak zdjęcia robi ten co pstryka, a nie aparat. Potem poszło w elektronikę i trasa podczas pobytu w Warszawie to CSH, sklep elektroniczny na Puławskiej (naprzeciwko SuperSAMu) i elektroniczny szrot BOMISu na Grażyny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 18 listopada 2017 12:50
19 listopada 2017 13:17

Bardzo mi się podobał:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 18 listopada 2017 14:36
19 listopada 2017 13:20

Nikt niczego nam nie "odpuścił".  Zmieniają się tylko formy a nie treść. Ludziom, których Pan wymienił grozi już "seria bolesnych zastrzyków" ale sytuacja w konflikcie UE (czytaj: Niemcy) - Polska - jest rozgrywana na trochę wyższych poziomach. A jak ktoś podpisał cyrograf, to się musi wywiązać.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 18 listopada 2017 16:09
19 listopada 2017 13:23

Łojciec Boniecki to jest ostatnia faza demencji i wredoty. Dla jego własnego dobra (wiecznego) mogliby mu "ojcowie" z jego zgromadzenia zadać mu jakąś bolesną "pokutę" - np. milczenie nawet  z zakazem pisania do TP. A cóż on taki "niezastąpiony" w tym TP - wyłudzonym i zmarnowanym przez takie załgane nieloty jak "łojciec Boniecki'.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stanislaw-orda 18 listopada 2017 22:40
19 listopada 2017 13:27

"Sponsorzy" nie przestaną wypłacać "żołdu" bo "dyety w PE" są podobno takie bardziej "dożywotnie". A w każdym razie można sporo odłożyć  na czarną godzinę. Nie wiem, czym się tu ekscytować: na złodzieju czapka gore. Oni widzą te komisjie Amber Gold i kamienice - i sami liczą - ile więcej oni sami "dali w dobre ręce" - polskiego majątku. No i ich bachory też czekały na dobrze napełnione koryta. A tu może być problem. Same "organizacje pozarządowe" mogą nie wystarczyć bo też są pod lupą. Strach. Ludzki strach. A jeszcze tutejsza władza taka "łagodna". Nikogo za nic nie karze, poza narodowcami oczywiście. Bo najgorszy ze wszystkiego to ten "polski nacjonalizm" panie. A nie jakiś bilion wyprowadzony z tego, co wybudowali Polacy od wojny.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Zadziorny-Mietek 18 listopada 2017 23:12
19 listopada 2017 13:30

Co Pan się tak dziwi. Rządzi kolejne pokolenie "warszawskiej lewicowej inteligencji" plus niewiadomego pochodzenia tajemniczy "patrioci" z Breslau, Danzig, Posen i Krakau. I oni powiedzieli jasno na samym początku: najważniejsze jest PAŃSTWO. Obywatele mają się dostosować, bo jak nie, to będzie im gorzej:))) Ile razy trzeba przypominać, że "okrągły stół" nie został przewrócony tylko stoi na solidnych nóżkach.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 18 listopada 2017 22:58
19 listopada 2017 13:34

Bo im nie przeszkadzają neonaziści niemieccy ani "ukraińscy patrioci" ale "polscy nacjonaliści". Takie rzeczy pisały wszystkie gazety lewicowe po obu stronach Atlantyku. Tyle, że tamte narody z jakichś tajemniczych powodów nie za bardzo już im wierzą. Może to przez Harveya Weinsteina i powszechnie okazywane "zaskoczenie" celebrytów jak pan Tom Hanks czy Oprah warta 2 mld baksów:))) Albo przez "bańkę spekulacyjną 2008".  Nie ma się czym emocjonować. Oni wrzeszczą, bo widzą, że ICH  ciemny lud uważnie się przygląda temu, co się w Polsce dzieje.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 19 listopada 2017 01:11
19 listopada 2017 14:19

A Pan miał kiedykolwiek złudzenia, że w III RP może się cokolwiek w polityce tzw. wielkiej wydarzyć -samodzielnie? Od 1989 r. widzę to samo i tych samych. Obawiam się, że znakomity reżyser dokumentalista pan GB też nie jest "jaskółką wolności". Narzeka tak samo jak Andrzej Gwiazda, tylko że tamten występuje jako "ateista" a GB jako "gorący katolik".
Szkoda go, bo jako reżyser jest naprawdę pożyteczny. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 19 listopada 2017 14:19
19 listopada 2017 20:52

PINK PANTHERZe, mrozisz takim sądem, ale trudno odmówic racjonalnych przesłanek do takiego oglądu spraw.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Zadziorny-Mietek 18 listopada 2017 17:25
19 listopada 2017 21:08

Przecudne i bardzo wymowne zdjęcie. Te same miny jak u świty profesora widziałem na twarzach pracowników UJ, kiedy Szimon Peres (Szymon Perski) namawiał do wyrzucenia historii z programu nauczania Polaków, a mina prezydenta Izraela podczas tej tyrady była tożsama z miną profesora.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 18 listopada 2017 12:17
19 listopada 2017 22:39

Sowiniec cyklicznie (raz do roku) wrzuca ten temat wszędzie, gdzie tylko może.

Najwyraźniej   dostaje  prowizję (ryczałtem)  i od deweloperów i od firm zajmujących sie rozbiórką.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @stanislaw-orda 19 listopada 2017 22:39
19 listopada 2017 22:43

Kiepska konstatacja. Po prostu tam na elewacji jest ciagle im. Józefa Stalina! A poza tym ma już tyle lat, że jest bliski tzw. śmierci technicznej, więc albo remont (no i tu są schody nie do przejścia w związku ze zmianami prawa budowlanego) albo rozbiórka. Tego typu obiekty funkcjonalnie nie wytrzymują próby czasu.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 19 listopada 2017 13:34
19 listopada 2017 22:44

w rzeczy samej, to jest propagandowy dywanowy nalot prewencyjny na Polaków.

Karzą nas  w ten sposób za wierność Bogu w Trójcy Jedynemu oraz  za trwanie przy  Papieżu rzymskim.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @marek-natusiewicz 19 listopada 2017 22:43
19 listopada 2017 22:51

Rozbiórka PKiN sparaliżowałaby całe centrum Warszawy na wiele miesięcy.

Techicznie i logistycznie to jest nierealne, dochodziłby ponadto efekt "wkurzenia mieszkańców" ze względu na paraliz komunikacyjny i uciązliwosci, co przełożyłoby się na wyniki wyborów.

zaloguj się by móc komentować

tadman @stanislaw-orda 19 listopada 2017 22:51
19 listopada 2017 23:52

To swoiste odwrócenie problemu, że relikt komuny, że napis wciąż widnieje na frontonie i dlatego należy zburzyć "pałac". Zburzyć PKiN to technika i logistyka, a akcji dążącej do wyrugowania potomków i pociotków komuny z naszego życia politycznego, z ministerstw, samorządów, urzędów i środków masowego przekazu należy zapomnieć, więc wymyslono sposób skanalizowania naszych emocji i tu kolega Sowiniec bryluje. Należy najpierw wypieprzyć to bractwo, a później można zburzyć PKiN, jako symboliczny akt zakończenia procesu dekomunizacji. Nigdy odwrotnie.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @tadman 19 listopada 2017 08:29
20 listopada 2017 01:06

sklep elektroniczny na Puławskiej (naprzeciwko SuperSAMu)  najlepsze piwo i ... Grażyny.

Trafiony w  punkt. Ogrzeję się ECC83. :) lub E83CC :)

Cholera jasna ! Wolumen dwadzieścia (plus) lat nazad !

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @MarekBielany 20 listopada 2017 01:06
20 listopada 2017 01:19

Przepraszam Gospodynię, za nadużywanie nie w temacie.

(

wyloguj się baranie

To do mnie

Nie pochlebiaj sobie. :)

)

To .a

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 19 listopada 2017 20:52
20 listopada 2017 01:57

Też marzą mi się happy endy w naszej polityce, ale nawet teraz widzimy 2 kroki do przodu i 3 do tyłu. Oczywiście cieszy wiele rzeczy ale to są wszystko zmiany w ściśle zakreślonych granicach.  "Dla zabicia czasu" funduje się nam pokaz pozornych konfliktów i rzekomych oponentów albo konflikty mniemane, które mają być uzasadnieniem dla braku realizacji obietnic wyborczych. Tyle lat słucham pana red. Michalkiewicza i ze smutkiem muszę przyznać, że on jednak ma rację, kiedy jest taki sarkastyczny i w sumie pesymistyczny. Ale jako katolik cieszę się z tego, co mamy tu i teraz. Bo mogłoby być znacznie gorzej:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stanislaw-orda 19 listopada 2017 22:39
20 listopada 2017 02:00

Rozbiórka PKiNu to nowa sprawa:)))  Co do prowizji nic nie wiem, ale w sumie - powinien brać:))) Od lat wkurza mnie ten PKiN ale taka wrzutka akurat teraz. Ciekawa sprawa.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 19 listopada 2017 23:52
20 listopada 2017 02:02

TO jest najlepsze wytłumaczenie. Kanalizowanie tematu i odwodzenie ciemnego ludu od interesowania się tym "pochodem pokoleń staliniąt" w polskiej polityce, kulturze i biznesie. Tanio i skutecznie.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @stanislaw-orda 19 listopada 2017 22:51
20 listopada 2017 06:08

Napiszę brutalnie - głupoty Pan pisze. Ostatnio wyburzono we Wrocławiu birowiec, który stał 5 metrów od najważniejszego skrzyżowania. Przy takiej powierchni placu "rozbiórki", to mało kto zauważyby problemy. Kubatura yego szkaradztwa mniej wiecej odpowiada połączonej kubaturze tych nowych szkaradztw. I jakoś awantur nie było...

A na wynik wyborów to największy wpływ ma pogoda...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @tadman 19 listopada 2017 23:52
20 listopada 2017 06:10

Nieprawda, symbole są o wiele ważniejsze dla rozemocjowanych tłumów. Wystarczy przypomnieć aplauz przy usuwaniu pomnika Dzierzyńskiego z pl. Dzierzyńskiego...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @pink-panther 20 listopada 2017 01:57
20 listopada 2017 06:17

Dla "zabicia czasu"!? No i przekaz "pozornych konfliktów"!? Więc po co się tym zajmować i dlaczego tyle czasu jest marnowane?

A Michalkiewicz... No właśnie, tyle lat gadania. I co? Ano nic. A dlaczego? Bo herbata nie robi się słodsza od mieszania. Zatem zapewne metoda do kitu i trzeba próbować. Czy to Michalkiewicz założył "Szkołę Nawigatorów". Albo wydał książki ponadczasowe?

A tak na marginesie proszę odpowiedzieć sobie "historycznie" na pytanie o "detonowanie" w naszym "nieszczęsnym kraju" Najważniejszego Problemu Światowego...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @pink-panther 20 listopada 2017 02:02
20 listopada 2017 06:19

Jak się dają odwodzić, to i są odwodzone... Ten portal jest tego dobrym dowodem...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tadman 19 listopada 2017 23:52
20 listopada 2017 07:01

PKiN jest odrwacaniem uwagi i kierowaniem emocji nie tam gdzie emocje winny byc lokowane;- czystka aparatu Państwa, racjonalizacja ustawodawstwa, krucjata wobec srodowiskowych patologii, nazywanie zjawisk po imieniu, .... a dopiero potem mozna ksztaltować przestrzeń miejską, bo okazę się że benficjntami rozbiórek symboli są jak zawsze ci ktorzy je stawiali, ot taki oscylator finansowo ideologiczny

zaloguj się by móc komentować

tadman @marek-natusiewicz 20 listopada 2017 06:10
20 listopada 2017 07:40

Prowokuje Kolega, czy jest aż tak naiwny?

Event organizowany, to coś jak wyprzedaże w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie ludzie pewnego pokroju gromadzą się w nocy, by jako pierwsi dać nura pod podnoszonymi kratami, aby zdobyć towar o 100, 200 zł tańszy niż w regularnej sprzedaży. Zapewne jest wśród zebranego tłumu niejeden zapiewajło, podkupiony przez sklep, aby stosownie podgrzać atmosferę i obudzić instynkt rywalizacji.
A jak zorganizować obalanie pomnika? Podobnie, czyli władza lokalna w bocznej uliczce obok ustawia ciężarówkę, a na pace leży zapas stosownej liny i puszcza się w lud organizatorów wydarzenia, a potem idzie jak zwykle. Potrzebni są organizatorzy, bo najczęściej bywa tak, że ktoś mdleje na ulicy i może leżeć cały dzień, ale jak ktoś zdecyduje się już pomóc to zbiera się błyskawicznie tłumek, który gotowy jest nieomal zadeptać omdlonego.

Tow. Lenin mówił o organizatorskiej roli prasy, ale nie wspominał o organizatorach tzw. masowych wystąpień. :)

Mnie zburzenie nawet dwudziestu pomników Dzierżyńskiego, czy jednego PKiN nie wzrusza, bo z tego nie będzie chleba, a jedynymi, którzy mogą się przy tym  pożywić to złomiarze, transportowcy, deweloperzy i ludzie magistratu, a pieniądze na to i tak pójdą z naszej kieszeni.

zaloguj się by móc komentować

tadman @qwerty 20 listopada 2017 07:01
20 listopada 2017 07:42

To chyba powinno być zaadresowane do kol. Matusiewicza.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tadman 20 listopada 2017 07:42
20 listopada 2017 08:12

nie, ponieważ mamy zbieżne punkty widzenia a Pan M. po prostu bełkocze

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @tadman 20 listopada 2017 07:40
20 listopada 2017 08:58

Rząd powinien rozprawić się ze spadkiem po poprzednikach - to oczywiste. Podobnie jak i to, że spadkiem są złodzieje z PO jak i PKiN. Doszukiwanie się drugiego dna jest może i inspirujące, ale nie zmienia istoty problemu - każdy z wymienionych elementów jest równi ważny. Tak jak i szukanie dziury w podobna całym generale od PAD, jak i opublikowanie Aneksu - tutaj nie ma mowy o żadnej gradacji problemów. Zadowoleni mają być wszyscy - i każda "potwora" ma swego "amatora"... Więc po co bić pianę!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @tadman 20 listopada 2017 07:42
20 listopada 2017 08:59

Ani "kol.", anim ktoś na "M"...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @qwerty 20 listopada 2017 08:12
20 listopada 2017 09:02

Pan za to ciągle jedynie komentuje. Widać niewiele ma Pan do powiedzenia na konkretny temat.

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak - żaden nie potrafi..."

zaloguj się by móc komentować

tadman @marek-natusiewicz 20 listopada 2017 09:02
20 listopada 2017 09:55

Tu nie ma obligu żeby pisać notki. Takie zarzuty to może postawić Gospodarz i wchodzenie w jego buty jest niegrzeczne.

Qwerty jest człowiekiem czynu, więc proszę dłużej poczytać jego komentarze w Księgarni i Szkole przed wydawaniem sądów.

Jest Pan wrażliwcem i drażliwcem, więc dla mnie znika Pan.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tadman 19 listopada 2017 23:52
20 listopada 2017 09:56

Turcy Osmańscy po zdobyciu Konstantynopola nie wyburzyli kościoła Bożej Mądrości (dosłownie: Świętej Mądrości), ale, zdaje mi się,   obudowali go minaretami. Może więc wystarczyło by zamienić dotychczasowe rzeźby na frontonie PKiN
np. popiersiami "Żołnierzy niezłomnych". Albo husarzów w konnej  szarży.  

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @marek-natusiewicz 20 listopada 2017 06:17
20 listopada 2017 10:04

Pan się tutaj najwyraźniej marnuje.
Proponuję żeby Pan skombinował kilka cięzarówek wypełnionych  TNT i wysadził ten stalinowski relikt.

Moim zdaniem, wrzucanie do tzw. publicznej debaty podobnych tematów to rodzaj prowokacji, mających na celu  podgrzewanie emocji. Zlych emocji. Po to, by obywatele RP ("czeciej i pół") skakali sobie do oczu przy okazji takich lub  podobnych wrzutek.

zaloguj się by móc komentować


marek-natusiewicz @tadman 20 listopada 2017 09:55
20 listopada 2017 10:38

Nie jestem "wrażliwcem i drażliwcem". Staram się byc jedynie człowiekiem konskwentnym i poważnie traktującym innych. I jeśli Pan pisze "proszę dłużej poczytać jego komentarze w Księgarni i Szkole", to wystarczyło podać link i byłoby po sprawie, a nie odgrywać rolę "wujka dobra rada"...

"Q" być może i jest człowiekiem czynu - nie przeczę, ale jak wpiszę w "wujka gugla" to ciągle wychodzi mi, że to jedynie klawiatura. A jak wpiszę "coryllus" to wychodzi mi wynik 18 100...

Pan dla mnie nigdy nie istniał. Był Pan jedynie bytem wirtualnym kryjącym się pod nikiem.

zaloguj się by móc komentowaćtadman @stanislaw-orda 20 listopada 2017 09:56
20 listopada 2017 11:31

Bomba! To program dla Dobrej Zmiany, a wykonawcą generelnym powinien być minister dziewictwa narodowego (nie poprawiać).

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @stopfalszerzom 20 listopada 2017 11:24
20 listopada 2017 11:32

Gdzieś na tutejszych "łamach" kto wspominał o Turkach, jak to ładnie zagospodarowali Hagia Sophia...

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @pink-panther
20 listopada 2017 11:33

Włączam się w tę dyskusję późno ale nie żałuję. Pani Pink-Pantherze bardzo dziękuję za ten artykuł. Jest demaskatorski!

Nie wiem, czy państwo widzicie, chociaż wszyscy mamy dzięki Pani Panterze elementy układanki przed oczami. Pan Stanisław Orda wspomina o tym mimochodem. Celem tej medialnej nagonki, która rozpętała się po MN 2017 nie jest żaden "faszyzm".

To zmyłka i początek chyba nowomowy.

Celem tej nagonki jest Kościół i katolickość narodu polskiego. Ta nagonka ma odseparować hierarchię KK od narodu pod pretekstem oskarżenia o "faszyzm". Pamiętajmy Polska w Europie jest jedynym krajem, że KK pomimo wszystkich różnych krecich prób i własnych ograniczeń ma silne poparcie społeczne. Pokażcie mi drugi taki kraj w Europie! (Są może jeszcze Włochy ale tam z różnych powodów katolicyzm jest bardzo osłabiony. Słowacja zaś to za mały kraj.) Na dodatek te więzy narodu z Kościołem pogłębiają się. SDM 2016, Wielka Pokuta, Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla czy Różaniec do Granic. To były akcje, gdzie my katolicy mogliśmy wyjść z cienia ciągłego zaszczucia na publiczny plac, zobaczyć i policzyć się.

Dla mnie to było bardzo, bardzo wzmacniające i budujące! Ja osobiście w czasie Różańca do granic miałem nieodparte poczucie obecności sługi Bożego ks. Stefana kard. Wyszyńskiego.

To trzeba koniecznie zdławić! Nie można tego otwarcie, wprost atakiem na KK, bo wtedy naród jeszcze bardziej będzie przy Kościele i jeszcze bardziej PUBLICZNIE będzie manifestował swoją wiarę. No więc jak odizolować hierarchię od wiernych a wiernych z powrotem zamknąć w zakrystii. Faszystowskim szantażem! Myślę, że taki jest sens tej całej nagonki.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @marek-natusiewicz 20 listopada 2017 11:32
20 listopada 2017 11:45

Chwała Turkom że nie zburzyli HagiaSofii

Nie swoje lekko się burzy.

Proponuję by zwolennicy wyburzenia PKiN kupili go sobie za własne pieniądze od narodu (Skarbu Państwa) a potem niech robią z nim co zechcą. Cenę proponuję ustalić na publicznej aukcji transmitowanej w TVP

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @stopfalszerzom 20 listopada 2017 11:45
20 listopada 2017 11:56

Może jestem ignorantem - chętnie się poduczę, ale bardzo proszę pokazać mi jakiekolwiek arcydzieło sztuki architektonicznej Porty Ottomańskiej, które choć trochę dorównuje Hagia Sophii ...

Nie swoje może i lekko się burzy ale swoje też trzeba umieć postawić ...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tadman 20 listopada 2017 11:31
20 listopada 2017 12:16

I mogliby przez te dwa lata do wyborów toczyć owocne dysputy, że  jeśli husarze, to  czy mają  szarżować  kopią wypoziomowaną  (spory problem, bo kopie husarskie miały minimum 4 metry długości), a jeśli popiersia, to czy Kuraś powinien być bardziej przy głównym wejściu, czy może jednak Łupaszka.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tadman 19 listopada 2017 23:52
20 listopada 2017 12:25

Skoro dotychczas nie przywrócili słowa "Bóg" nad wejściem do Kancelarii Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich (jest tylko  "Honor" i "Ojczyzna", a do niedawna był widoczny ślad po zaklajstrowaniu "Boga", obecnie  już zatarto ślady po tej ingerencji) to od kogo  tu wymagać, aby np. zamazano napisy o Stalinie.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @mniszysko 20 listopada 2017 11:56
20 listopada 2017 12:26

Nic nie dorównuje Hagii Sophii 

Ale chwała bisurmanom przynajmniej za to że nie ulegli pokusie diabła żeby ją zburzyć. Bo że ich kusiło to pewne.

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @stanislaw-orda 20 listopada 2017 12:16
20 listopada 2017 12:50

Ja proponuję Chrystusa Króla na szczycie z gestem błogosławieństwa, na bocznych wieżach po prostu krzyże. Będzie pasować to do kolumny Zygmunta.

Słyszycie ten skowyt jaki się podnosi? Widzicie tę pianę jaka się toczy? Te oczy krwią nabiegłe?

To byłby dopiero faszyzm, ha!

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @mniszysko 20 listopada 2017 12:50
20 listopada 2017 13:02

Bardzo piękny pomysł.

Ale - jak krzyże - to chyba chrześcijaństwo?

a nie faszyzm..:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @Maryla-Sztajer 20 listopada 2017 13:02
20 listopada 2017 13:54

Faszyzm z ich strony, nie z naszej  :-P

zaloguj się by móc komentowaćstanislaw-orda @mniszysko 20 listopada 2017 12:50
20 listopada 2017 18:03

wystarczyłby sam krzyż w miejsce obecnej iglicy (krzyz jak na Giewoncie) , żeby spowodować wyrzucenie nas z "Łunii".

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @mniszysko 20 listopada 2017 13:54
20 listopada 2017 18:50

No toście proszę państwa niniejszym zarżnęli temat rewitalizacji (wyburzenia, czy tam przebudowy) Pałacu Kultury, raz na zawsze skutecznie. Od dziś będzie to temat parzący jak gorący kartofel.

Zanim ktoś nim znów zagra 10 razy się zastanowi :)

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @JK 15 listopada 2017 23:30
20 listopada 2017 19:21

@rotmeister @krzysztof-laskowski

Przepraszam, że się wetnę. 

Co najmniej od soboru nie ma analfabetów w Polsce jak i w państwach zachodnich. Gdyby przez te wszystkie lata od soboru msza była sprawowana po łacinie (plus książeczki z tekstem łacińskim i polskim) to teraz wszyscy byśmy mówili po łacinie i nie byłoby problemu. Co więcej przy wyjeździe za granicę  uczestnictwo we Mszy byłoby o wiele łatwiejsze, nie mówiąc o poczuciu wspólnoty.

Ja od jakiegoś czasu w drodze do pracy odmawiam różaniec po łacinie z papieżem Benedyktem XVI (na youtube) i coraz więcej rozumiem (Ojcze nasz i Zdrowaś Mario - to wiadomo, ale rozumiem również fragmenty z Ewangelii) mimo tego że się nigdy łaciny nie uczyłam i nawet nie miałam czasu żeby sobie te fragmenty przetłumaczyć. Ale wystarczy, że znam tekst po polsku plus codzienne osłuchanie i rozumiem coraz więcej. Tak samo byłoby z Mszą łacińską. Gdyby dzieci od najwcześniejszych lat słyszały łacinę w kościele, to siłą rzeczy by się nauczyły.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 19 listopada 2017 13:17
20 listopada 2017 20:39

CZAS PODSUMOWANIA

[przyczynek do próby analizy]

Kto i co ugrał na marszu.

Berlin – jego celem jest obrona narracji historycznej o braku odpowiedzialności wobec RP za III Rzeszę, dalsza dezintegracja wszelkich ruchów tożsamości narodowej poza rdzenie niemieckim ziemiami.

Zadanie wykonane  narzucono narrację medialną i wsparto ją polityczną demonstracją w Brukseli.

Tutaj dobrze to podsumowuje Karoń – biurokraci z Brukseli to inteligentni ludzi  którzy dobrze wiedzą  jak istotne jest uderzenie w Polskie zaplecze tradycjonalizmu ruch narodowy oraz narodowe elementy KRK.  Tutaj ciekawie też Karoń mówi o planie Brukseli na ominiecie rządu i pozyskanie   samorządów [ czyli już rozumiemy kwik leśnych dziadków z PKW o ordynację i wybory]

Zweryfikowano obecne zaplecze stronnictwa pruskiego  - nie ma ono siły na ulicy [nikłe uczestnictwo kontrmarszy]  jednak rekrutacja na kapo przyszłego obozu  była skuteczna [6 europosłów ma aspiracja nie na kapo ale na wachmanów].

Stała duża siła mediów niemieckich [ w tym folksdojczy którzy dzień  wcześnie mieli już gotowe materiał dla zagranicy] w kraju Wisły i przełożenie na media  zachodnie.

Duży sukces to wsparcie przekazu Berlina przez  Tel Awiw i jego medialne zaplecze – ciekawa będzie wycena tego wsparcia bo że naszym kosztem to wiadomo ale na ile nas liczą [będzie wiec niż wcześniejsze przymiarki].

Pewną porażką jest akcja ryżego [nie jest on już społecznie nośny ] w samy dniu 11 XI ale wykonano nim kontrakcje później. Wobec problemów jego mentorki z tworzeniem rządu skutecznie dezintegruje scenę polityczną w kraju Wisły jego twit to wsparcie PAD w jego rozgrywkach z obecną koalicją.

 Waszyngton – kompleks wojskowy weryfikował  jakoś samodzielnej  obrony  obecnej  ekipy na ataki informacyjne,  kompleks finansowy zaatakował razem z Berlinem obecnego sojusznika adwersarza . Był to jednak na rękę militarystom bo  trwają negocjację o system obrony antyrakietowej.

Moskwa – wsparła Berlin uruchamiając swą agenturę wśród nacjonalistów [zinfiltrowane przez Berlin grupy był dodatkowa motywowane przez agentów Kremla] – tym tłumaczyć  można wiedzę z wyprzedzeniem o treści banerów.

Warszawa – oddanie pola narodowcom był w części na rękę obecnej ekipie, nieproporcjonalność  oskarżeń o faszyzm wobec rzeczywistej idei marszu – podwyższa wsparcie społeczne  wobec ataku z zewnątrz.  Duże braki w zarządzaniu przekazem – odkrywa szereg pól do przyszłego ataku.  Jednym z elementów tych niedociągnięć jest możliwość uderzenia w narodowców przez PAD jako organizatora obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości [ przedsmak mamy dziś kolejne roszczenia jego obozu i wsparcie przez PO jego akcji obrony  generała].

Przyszłość opozycji – jedyną realną siłą jest opór Belwederu,  by miał wsparcia dokonuje się reanimacji Nowoczesnej przez zmianę lidera np. Lubnauer, reanimacja  PO czeka na swoją rekrutacje liderów.

Streszczając – w XVIII wieku zachodnie elity oświeceniowe przygotowały grunt pod rozbiory [tych katolickich Polaków nie wolno pozostawić samodzielnych] dziś resztówka katolickich Polaków ma być zniszczona do samych korzeni. Przyprawiona gęba faszyzmu Marszowi Niepodległości to tylko preludium to tego co nas czeka w przyszłości.

Mamy jednak poważny problem – Anglosasi  szykują się do Wiosny Ameryki Łacińskiej. W tej powtórce z arabskiej wiosny jednym z graczy będzie Watykan i to wystawi na ciężką próbę Polskę. Tym tłumaczyć można ekscesy niejakiego prymasa Polaka czy kardynał  Nicza. Berlin gotowy jest udzielić wsparcia Watykanowi ale i  cena jest nie mała. [Tutaj można przypuszczać że obecne problemy kanclerz IV Rzeszy z tworzeniem rządu to min. projekcja siły US Army].

Jaką można na to udzielić rady – dbać o korzenie [tym są min akcja z modlitwą różańcową] dbać o kontrwywiad społeczny [rozpoznanie prac i sieci agentur]  oraz być gotowym na zmienię sojuszu i wybrać odpowiedni czas [np. syryjskie gen Talas wybrał nieodpowiedni czas i przegrał, uczmy się na przykładzie syryjskich klanów kupieckich które postawiły na Asada i skalkulowały cenę zmiany frontu].

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mniszysko 20 listopada 2017 11:33
20 listopada 2017 21:08

Szczęść Boże Ojcze! Dzięki za dobre słowa. Całkowicie się zgadzam, że czuwa nad nami Sługa Boży ks. Stefan kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia.  Istotnie, nie chodziło wcale o żaden "faszyzm" ale o totalny atak na KK w Polsce, żeby wreszcie "schował się w kruchcie, gdzie jego miejsce" wg władców TEGO świata.
 

Z tym, że czasem warto być dobrej myśli. Właśnie w Niemczech padły rozmowy koalicyjne i Angela Merkel nie utworzyła (ma czas do czwartku) rządu większościowego. Teraz albo rząd mniejszościowy, albo przyspieszone wybory w 2018 i to już na wiosnę.  Nie ma przypadków - są tylko znaki:))) Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Może jeszcze nie będzie z nami tak źle, skoro "najdoskonalsza demokracja Europy" odczuła boleśnie - pomruki własnego Suwerena czyli narodu niemieckiego.
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stopfalszerzom 20 listopada 2017 11:24
20 listopada 2017 21:10

Świetne:))) Dzięki za linki. Nie ma to jak poczucie humoru.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @stopfalszerzom 20 listopada 2017 11:45
21 listopada 2017 02:17

Na początek niech kupią bilet na 30 piętro. Okropny był/jest?, ale solidny i widoczny ?, niewidoczny ! Koncepcja Oskara Hansena. Od pierwszej petardy szkło odpadnie i PeKiN zostanie.

Nasz jest najdalej na zachód, a na wschód gdzie jest taki dar jak Dworiec Łomonosowa ?

HH.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @pink-panther
21 listopada 2017 02:55

Dar Stalina jako funament pod zwycięstwo Chrystusa Króla ma sens pod każdym względem. Nie sądzę by konstrukcyjnie stanowiło to przedsięwziecie większy problem. Formalnie i ideologicznie robiłby wrażenie na całym świecie.

W końcu Warszawa miałaby swoją ikonę dorównującą mnogością skojarzeń i rozpoznawalnością Wieży Eifla, Statui Wolności,  Operze w Sydney, Londyńskiemu Westminsterowi czy Dubajskiej Iglicy....

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @stopfalszerzom 21 listopada 2017 02:55
21 listopada 2017 03:07

To była/jest. Ta ikona.

Po co ? W końcu Warszawa miałaby swoją ikonę No i po co ? Kraków zawsze jest stolicą. Nie trzeba przenosić, aby zwiać spod sznura... ładnie grajcy grają.

.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Nieobyty 20 listopada 2017 20:39
21 listopada 2017 06:42

I dobrze, że się Pan "wciął" - bo to jest na temat.

Z tej analizy wynika jeden wniosek - albo Polacy zaczną myśleć do przodu (a potem realizować "przepracowany" sscenariusz) albo wylądują jako państwo na "śmietniku" historii (niczym Irlandia).

Problem w tym, że zamiast myśleć wolą robić - byle szybko i efektownie. A tu trzeba działać wolno, konsekwentnie i EFEKTYWNIE.

I ostatni wniosek: rządzący "utopili" organizatorów (niczy Orban Jobbik - widać dobrą szkołe VO). "Dzieciarnia" od Marszu slai się podejść niczy ofiara pedofila... A wydawałoby się, że Bosak to "urbanista" - okazał się jedynie "architektem".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 20 listopada 2017 20:39
21 listopada 2017 12:27

Dzięki za te wszystkie przemyślenia. Odpisuję dopiero dzisiaj, bo wczoraj o tej porze zajmowałam się notką o Jamajce i Angeli.
Co do ataków na MN na świecie. Z pewnością były wcześniej przygotowane ale hasło też było znane wcześniej, bo sami organizatorzy je podali do wiadomości. Atak poszedł po "starej linii" tych wszystkich sił, które w USA skupiają się wokół demokratów i Obamy a w Europie - w Brukseli. Czyli sił, które dokonują "wielkiej rewolucji obyczajowej" od lat 60-tych i nieodwołalnie uśmiercają Europę.
Wg mojej wiedzy MN nigdy nie miał wsparcia żadnej ekipy rządowej III RP. Wszyscy się od nich dystansowali i tak pozostało.  Kilku polityków narodowców nie wydaje się mieć większego wpływu na wydarzenia, co najwyżej zrobią sobie zdjęcie na tle Marszu. To są tacy sami politycy, jak wszyscy inni -strugani w PRL w 1988 r. 'dla nowej demokratycznej Polski" przez ówczesne służby. Nie należy zapominać, że w 1988 r. w Gdańsku odbył się "nielegalnie" kongres z udziałem kilkuset (!!!) osób zakładających słynny Kongres Liberalno Demokratyczny. Czy pan Lewandowski przypadkiem nie należał do współzałożycieli?  Wtedy strugano wg jakiejś sobie znanej formuły - ze studentów NZS "polityków" i strugano "partie" dla "demokratycznej Polski" tak samo, jak robiono to w Rosji i innych krajach "obozu". Włącznie z "aksamitną rewolucją" pana Havla.
Teraz ci ludzie są już mocniej niż dojrzali i obawiają się o to, czy ich dziatwa będzie mogla zatrzymać te przywileje i frukta, które oni zajumali. Poza tym są zadaniowani.

Europa dzisiejsza i Europa XVIII w. to dwa różne byty. Wtedy był to kontynent szykujący się do kolejnych podbojów reszty świata i do dominacji. Dzisiaj to zdychający emeryt - sterroryzowany przez oszalałe lewicowe ekipy, też przez kogoś wystrugane. Czas Europy "triumfującej" minął i to, czy o nas źle piszą w Paryżu czy w Berlinie - to nie to samo, co robiono z nami w XVIII w. Chęci są, ale inni też tutaj chcą się wykarmić. Poza tym społeczeństwa Europy, poddane terrorowi politycznej poprawności - reagują na oskarżenia o "faszyzm" - niedowierzaniem, bo na własnej skórze doświadczają kłamstw medialnych w sprawie np. uchodźców.

MN jest fenomenem socjologicznym i odruchem społecznym na to, że stalinięta i "brygady Sorosa" oraz cała ta "armia LGBT" - chciały zawłaszczyć całą przestrzeń publiczną i wyraźne kierowały i kierują swoje ataki na dwa cele: świadomość narodową i na Kościół Katolicki. Tylko w Polsce - odzew jest - adekwatny.

Jesteśmy w środku jakiegoś "oka cyklonu" i trudno mi powiedzieć, co się będzie działo w 2018.  Czy PAD zminimalizuje efekt MN? Nie wydaje mi się.  Jego blask zaczyna gasnąć. A ulica jest bezlitosna, co widzimy w komentarzach w internecie.
Ale ja nie postrzegam MN jako faktu politycznego. Myślę, że jest "zlecenie na PiS" ze strony Niemiec i paru innych zainteresowanych, ale PiS ma też swoich patronów i sojuszników. Więc będzie się wszystko kotłować dalej. A MN 2017 został wykorzystany jako kolejny pretekst do ataku na PiS. Z tym, że jakoś tak wyszło, że "padła Jamajka w Berlinie" i tutejszy jurgielt w Brukseli może mieć bezsenne noce po swoich występach w PE.  Jeśli wynajdą jakieś paragrafy w KK, to mogłoby być nawet wesoło. Ale PiS nikogo nie skazuje, jak zauważyłam, więc jurgielt dalej będzie bezkarnie pyszczył.
Mogę się mylić i może rzeczywiście stała się jakaś szkoda, ale mam wrażenie, że jednak w tym roku "karta dobrze nam idzie":)))
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stopfalszerzom 21 listopada 2017 02:55
21 listopada 2017 12:30

Pomysł "rewolucyjny":))) Wrażenie robiłby niesamowite.  Ale nie wiem, czy PiS nie ma już podjętych decyzji w tej sprawie. A może po prostu nic nie zrobi. Na razie to jakaś dyskusja w internecie się sączy.
PS. I tanio by wyszło:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mniszysko 20 listopada 2017 11:56
21 listopada 2017 14:19

Nie jest Ojciec - "ignorantem" i rzeczywiście - nie ma nic w sztuce Porty Ottomańskiej, co dorównałoby Hagia Sophia. To ich oczywiście wnerwia i dlatego robią tyle trudności.  Biorąc pod uwagę, że tyle wieków liczyli, że Świątynia zawali się "pod ciężarem braku remontów", to Jej obecność - w sercu wojującego "młodego oświeconego islamu" - to jakiś znak.

zaloguj się by móc komentować


stopfalszerzom @pink-panther 21 listopada 2017 12:30
21 listopada 2017 21:38

Chciałem raczej żeby był kontrrewolucyjny ;(

Fakt tanio by wyszło, współczynnik koszty/zysk byłby nie do pobicia 

zaloguj się by móc komentować

JK @mniszysko 20 listopada 2017 11:33
21 listopada 2017 22:42

A czy elemente tej nagonki nie są właśnie organizatorzy MN? Grają od lat na resentymentach bogoojczyźnianych. Ze swojej organizacji nie robią niczego pożytecznego. Co roku po 11.11 jest ta sama śpiewka. Mam znajomych z lemingozy i oni od lat posługują się hasłem: "Czemu Kościół nie odcina się od Narodowców".

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @pink-panther 21 listopada 2017 12:27
22 listopada 2017 00:44

?Carpe diem? !

Konserwowanie zmiany ?

Głupio to wygląda - nawet jak tylko 60 tys. ...

Ehh te emocje

bez kropek

zaloguj się by móc komentować

tadman @DYNAQ 21 listopada 2017 19:29
22 listopada 2017 02:00

I tu bym polemizował, a może 6550 + 12DW7, a właściwie 12DW7 + 6550.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @JK 21 listopada 2017 22:42
22 listopada 2017 12:33

Jak to "nie odciął się". A zgrillowanie tego młodego naiwnego księdza, co chciał "nawracać trudną młodzież ze sfer narodowych"??? Natomiast proszę nie zapominać, że od roku 1944 - katolicy w miejscu publicznym to była ciężka "obraza dla demokracji". Trochę poluzowali komuniści "pszenno buraczani" (Gomułka, Gierek) ale "bez przesady": obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego czyli Chrztu Polski - to była cały czas seria kontr-imprez w czasie wizyt Prymasa Polski i Obrazu NMP. Ale stalinięta mają wręcz alergię na symbolikę katolicką w miejscach publicznych, więc moim zdaniem MN ma sens jako korzystanie przez obywateli z prawa do manifesowania swoich uczuć w wielkie święto narodowe.  A jeśli sami się identyfikują jako katolicy rzymscy - to inni powinni to - w duchu demokracji i prawa do swobodnego wyrażania swoich przekonań - uszanować.  Skoro przez 8 lat rządziła aferalna ekipa montująca tutaj "Generalne Gubernatorstwo 2.0", która sobie robiła żarty nawet z Godła Państwowego RP - to taki Marsz jest zdrowym odruchem.  Tym bardziej, że niektórzy tzw. obywatele RP jak Broniatowski czy Bartosz Kramek - oficjalnie ogłaszali, ile punktów potrzeba, aby - obalić legalnie wybrany rząd.  Martwienie się o "agenturę u narodowców" w sytuacji, gdy "totalna opozycja" to jedna wielka -agentura - mająca nawet miejsca w sejmie - jest chyba lekką przesadą.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stopfalszerzom 21 listopada 2017 21:38
22 listopada 2017 12:36

Poczekamy, to zobaczymy o co w tym "wyburzaniu" chodzi. Nie żeby mi wyburzanie przeszkadzało. Ale jeśli to ma być tylko po to, żeby odciągnąć uwagę od pakietu reform - obiecanych a nie zrealizowanych, to niech już ten PKiN - stoi:))) Jednak reformy są ważniejsze. Do dzisiaj ani jeden złodziej czy bandyta ani zdrajca - nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarekBielany 22 listopada 2017 00:44
22 listopada 2017 12:37

Sterowanie emocjami to jeden z fundamentów władz demokratycznych na całym świecie. Warto o tym pamiętać.  Polakom zabrania się pewnych emocji.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @JK 21 listopada 2017 22:42
22 listopada 2017 13:24

pytanie: a co pożytecznego robicie dla innych, dla siebie? jest pytaniem kryterialnym dot. sensu funkcjonowania - odpowiedź kwalifikuje jednoznacznie

zaloguj się by móc komentować


qwerty @marek-natusiewicz 20 listopada 2017 09:02
22 listopada 2017 13:33

ojej, uliczna poezja ależ frapujące;- "przyśniło się Cesi, że przyszli do niej bitlesi... i weszli kompletną czwórką do Cesi na podwórko"

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @mniszysko 20 listopada 2017 12:50
22 listopada 2017 13:49

Ale piękne! A w środku też po Bożemu. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @stopfalszerzom 20 listopada 2017 14:55
22 listopada 2017 13:53

Super!!! Buziaczki!!! -:)

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @qwerty 22 listopada 2017 13:26
24 listopada 2017 10:17

Trzeba więc zbudować silne lobby sprawy uczynienia z PKiN-u pomnika Chrystusa Króla zwycięscy nad marksistowsko-leninowskim reżymem Stalina.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować