-

pink-panther

Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana.

Profesor filozofii Jan Hartman, który „ukończył studia filozoficzne” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1990 roku znowu odwdzięcza się, jak potrafi, Kościołowi Katolickiemu w Polsce, którego KUL jest częścią. Oczywiście promując gorliwie film „Kler” Smarzowskiego. I dzieląc się w Der Onet Rano tym, co on sam i ewentualnie reżyser „miał na myśli” na temat „pedofilia w Kościele”.

Przemyślenia profesora Janka w formie wywiadu udzielonego redaktorowi Piotrowi Kędzierskiemu z Der Onet zostały puszczone do youtuba 13 września br. pod tytułem: „Jestem zażenowany słowami Andrzeja Dudy o „wyimaginowanej wspólnocie”.

To są bardzo interesujące przemyślenia i informacje, które znakomicie więcej mówią o stanie umysłu profesora Jana Hartmana niż o „pedofilii w Kościele”. I stanowią gorzką nauczkę dla katolików. Że warto się czasem zastanowi nad tym, jakich korzyści się oczekuje, kiedy przyjmuje się na katolicką uczelnię jakiegoś „młodego niewierzącego z Wrocławia” kosztem katolickiego dziecka, które z tego powodu nie dostało się na studia.

 

Wywiad ten jest fragmentem promocji profesora Janka jako „eksperta od kleru” z Krakowa, który właśnie przeprowadza się do Warszawy, gdzie otrzymał etat na Uniwersytecie Warszawskim i w dodatku startuje z listy SLD na Woli w wyborach samorządowych w dzielnicy Wola.

W wyborach tych wspólnie z profesorem Jankiem Hartmanem z list SLD będzie startowała również Monisia Jaruzelska (Praga Południe i Rembertów) a z Wilanowa i Ursynowa słynny Piotr Gadzinowski.

Niemiecki Der Onet przystąpił do promowania „wyrazistego Janka”, zapewne całkowicie bez związku z faktem, że pan profesor Hartman jest wymieniany na stronie internetowej w zarządzie organizacji o nazwie Polsko – Niemieckie Towarzystwo Akademickie z siedzibą w Krakowie ul. Bronowicka 58/5.

 

A wraz z profesorem Jankiem z zarządu w Komitecie Honorowym tej instytucji widzimy takie autorytety moralne jak: prof. dr hab. Andrzej Zoll, UJ, prof. Jerzy Stuhr były rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, prof. dr hab. Władysław Stróżewski UJ (prywatnie promotor pracy doktorskiej Janka Hartmana w 1995) prof. dr hab. Aleksander Koj wielokrotny rektor UJ (zm. 2017), prof. dr hab. Franciszek Ziejka b. rektor UJ oraz dr Gottfried Zeitz b. Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie i dr Laurids Hölscher również b. Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

 

Konsul Hölscher zasłynął na krakowskiej placówce tym, że 26 marca 1997 r. na otwarciu wystawy towarzyszącej Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga von Beethovena, na której zaprezentowany został rękopis VIII Symfonii tego kompozytora, wchodzący w skład zbiorów Pruskiej Biblioteki Państwowej znajdującej się w Bibliotece UJ, pozwolił sobie na publiczne wypowiedzenie następujących słów: „…Proszę mnie […] źle nie zrozumieć, gdy powiem, że te rozłączone przez wojnę części [rękopisu symfonii] należą do siebie i muszą być w całości odwiezione do miejsca ich pochodzenia, do Berlina…” . Brak informacji o oficjalnych i twardych reakcjach. Bo te, no, stypendia.

Jak widać, profesor Janek obraca się w towarzystwie niemieckich konsulów, ludzi eleganckich i wrażliwych na kwestię prawa i własności. Dlatego, kiedy w cytowanym we fragmentach poniżej wywiadzie dla Der Onet mówi, iż jego działalność publiczna była podporządkowana temu, aby Polska „nie była sterowana z Moskwy, Brukseli i Watykanu”, bardzo przytomnie przemilcza ten Berlin.

Ale jest równie wrażliwy na kwestie własności i prawa, co konsul generalny Niemiec w Krakowie a nawet bardziej. Oto w wywiadzie, którego fragmenty zostały zacytowane poniżej, dwukrotnie używa w stosunku do księży Kościoła Rzymsko Katolickiego określenia „złodzieje”. Obok określenia „pedofile”.

W tej sprawie jasno wypowiada się art. 212 § 1. Kodeksu Karnego:”… Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowisk, zawodu lub rodzaju działalności , podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeśli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1. za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku…”.

 

Ale skoro obrażanie i szkalowanie katolików i KK jest w Polsce praktycznie bezkarne, więc Janek Hartman poczuł moc. Księża katoliccy jako „złodzieje” to ciekawa nowalijka po „chciwych pijakach”, nie mówiąc o „pedofilach w sutannach”. Ciekawe jak szybko się przyjmie.

Profesor Janek nie wymienia wśród stolic, które „nie mają sterować wolną Polską” także Tel Avivu i Nowego Jorku. Zapewne dlatego, że był jakiś czas twarzą loży masońskiej B’nai B’rith z siedzibą w Krakowie, która od XIX w. w Stanach Zjednoczonych ma się wg statutu zajmować m.in. pomocą wdowom i sierotom. Żydowskim oczywiście.

 

Profesor Janek nie wymienia stolic, które są bliskie jego sercu, ale wymienia „procenty księży pedofili w Polsce”, które wg jego stanu wiedzy nie są na poziomie 1-2% ale tak między 5-7%.

 

Co daje, jeśli się weźmie pod uwagę liczbę księży katolickich w Polsce podawaną wg docenta wiki czyli 30.807 sztuk – jakieś 1.540 - 2.156 „pedofilów w sutannach”, którzy wg słów filozofa Hartmana i reżysera Smarzowskiego „grasują po polskich szkołach”.

To są liczby wyższe niż podawana przez urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości liczba wszystkich skazanych w Polsce pedofilów odbywających karę więzienia, która wynosi podobno ok. 1450 osób, a wśród nich – jeden ksiądz rzymsko katolicki.
 

Ale to są liczby podawane przez zwykłych Polaczków a to sam profesor nauk, co prawda filozoficznych ustala liczbę polskich księży rzymsko-katolickich na jakieś 2156, więc to musi być prawda. A to nie jest jego ostatnie słowo. Może dojdziemy do tego, że Janek Hartman wypatrzy „pedofila w sutannie” na każdej plebanii. Statystycznie i naukowo.

 

Jak się jednak dziwić podobnej gorliwości, skoro filozof Hartman, w którego obiektywizm naukowy trudno wątpić, napisał w 2000 r. książkę „Logika i filozofia. W stronę Jana Woleńskiego” a w roku 2008 wspólnie z Janem Woleńskim dzieło pt. „Wiedza o etyce”.

 

Gdyby ktoś nie wiedział, profesor Jan Woleński od lat 60-tych XX w. ( a urodził się w 1940 r. w Radomiu jako Jan Hertrich –Woleński) był związany z najbardziej agresywną antykatolicką organizacją PRL czyli Stowarzyszeniem Ateistów i Wolnomyślicieli, zajmującą się m.in. produkowaniem antyreligijnych agitek „para-naukowych”. Po roku 1990 udzielał się w Polskim Stowarzyszeniu Racjonalistów.

 

Kiedyś jako podatnicy w PRL wszyscy katolicy byli opodatkowani na rzecz działalności podobnych Woleńskich i Dziubaków. A kto obecnie finansuje np. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, to nie wiem. Może loże wiedzą.

 

Na razie atak idzie „po linii” zerwania konkordatu i zlikwidowania nauki religii w szkołach. Bo jeden reżyser filmowy z bananowej republiki wysmażył FABUŁĘ, to 30 mln katolickich podatników ma stulić uszy po sobie i pokornie nadstawić drugi policzek.

 

Ja na początek proponuję LIKWIDACJĘ POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ. Działa od roku 2007 i zaliczył taką masę antypolskich kiczów, że w najśmielszych snach towarzysz Stalin z towarzyszem Goebbelsem by tego nie wymyślili. Kasa wyrzucona w błoto a dobrego filmu nie było i już nie będzie.

 

Premiera filmu „Kler” ma się odbyć w dniu 28 września 2018 r. , który to 28 września jest Międzynarodowym Dniem Wścieklizny, ogłoszonym przez WHO.

Taki zbieg okoliczności się szykuje.

 

W oczekiwaniu na ten historyczny i artystyczny moment poniżej przedstawiam fragmenty wywiadu udzielonego przez profesora Jana Hartmana dziennikarzowi Der Onet Rano m.in. na temat „pedofilii w Kościele polskim. I dosłownie 2 zdania na temat ataku profesora Jana na Redutę Ordona w wyborach samorządowych w Warszawie w 2018 r. :

 

Jan Hartman: 10:05 „…Polacy jeszcze nie wiedzą. Przez świat idzie no gigantyczna fala oburzenia. Kościół jak kostki domina upada w poszczególnych krajach pod wpływem tragicznych skandali pedofilskich. Bo to okazuje się nieprawda ( redaktor Masowa skala tej…) że tych pedofili jest kilka razy więcej niż w męskiej populacji świata. Nieprawda, że to jest 2% jak zapewniał Papież. No Bo wszędzie gdzie się sprawdza, nie wiem, w Ameryce, Australii, Belgii, Irlandii to jest to 5%, 6%, 7%. Więc to Polaków jeszcze czeka. Takie wielkie przebudzenie. Takie wielkie bum. No bo to Polacy jeszcze nie zdają sobie sprawy, że statystycznie biorąc, mamy kilkuset księży pedofili na pewno więcej niż 300, bo prawdopodobieństwo, że ich tylko 300 po szkołach grasuje , to jest poniżej niż 1%, bo statystycznie POWINNO BYĆ KOŁO 400. Więc to jest ogromny problem i myślę, że Polski nie ominie i polskiego Kościoła ten wstrząs a teraz wchodzi film „Kler”

 

Redaktor: No właśnie chciałem się zapytać, czy pan kliknął na Facebooku masowo oglądanie filmu „Kler na rzecz jego popularyzacji.

 

J.H. No wie Pan ja sam to popularyzowałem ja miałem 21 tysięcy udostępnień swojego wpisu na polityka.pl gdzie namawiam do udziału w tej akcji. Tak że to będzie wielkie bum. To na pewno odzew będzie gigantyczny.Mam nadzieję , że to będzie taki wyzwalać, że społeczeństwo się przebudzi , że zobaczy jak jest. Ten film oczywiście jest odrobinę przerysowany, bo to jest taka konwencja tamte patologie są w pewnym zagęszczeniu pokazane to prawda
 

Redaktor: A widział Pan już to?

 

J.H. Nie, ale znam scenariusz. I wiem, że to jest bardzo rzetelnie zrobione, bo po prostu ze wszelkimi szykanami, konsultacjami i tak dalej . A w centrum stoi no konkretna postać polskiego hierarchy która jest ukazana w swojej działalności bardzo rzetelnie, bardzo uczciwie i to jest porażający obraz ale to już nie tylko o tego księdza chodzi po prostu o odblokowanie świadomości Polaków i o to, aby nabrali odwagi do mówienia o tych patologiach Bo kłamstwem jest, kłamstwem jest, że pazerność, ZŁODZIEJSTWO, pijaństwo, rozpusta, pedofilia to jest jakiś absolutny margines a codzienność kościoła jest inna. Nie, ten margines jest niesłychanie szeroki i ta patologia jest masywna. Oczywiście ja nie mówię, że wszyscy księża czy nie wiem, czy nawet 10% księży to są ludzie zdeprawowani. Ale tych kilka procent to jest coś porażającego. Wśród robotników budowlanych kierowców i profesorów nie ma czegoś podobnego nie ma takiego odsetka pedofilów, złodziejów … to jest gigantyczna..

 

Redaktor: Czy przyzwolenie w samej instytucji było?
 

J.H. Ja nie wiem, wie pan, to jest potwornie anachroniczna autorytarna instytucja, gdzie no po prostu takie stosunki panują o charakterze mafijnym wrażliwość na patologię jest właściwie żadna, a właściwie jest na nią systemowe przyzwolenie to jeśli chodzi o krycie pedofilii, no to przez stulecia to w ogóle nie było problemem a od kiedy się stało, NO TO STWORZONO SYSTEM UKRYWANIA PEDOFILII, tuszowania, negowania. Jeszcze niedawno polscy biskupi mówili, że to są prywatne sprawy prywatne przestępstwa a poza tym wcale nie ma więcej księży pedofili niż w innych zawodach. Jeszcze rok, dwa lata temu potrafili tak mówić, kiedy były już JAWNE dowody że nie 2 nie 5 i nie 10 RAZY JEST WIĘCEJ PEDOFILI W SUTANNACH NIŻ BEZ SUTANNY. Tak że tu jest wielka zmiana i ten film mam nadzieję będzie przełomem naprawdę liczę na to że wstrząśnie…

 

Redaktor: Że rozpocznie się w Polsce dyskusja

 

J. H. :”.. Tak Jeszcze w kontekście wyborczym to jest bardzo niewygodne dla Kościoła, bo czym bardziej będzie protestował, no tym bardziej ludzie się będą interesować oni są w zasadzie bez żadnego dobrego wyjścia (..) Bo każdy, kto się z tym zetknie i zobaczy, że to nie jest tak, że to jest co piąty, dziesiąty, setny pedofil, że to jest mafia pedofilska w każdym kraju, że to po kilka procent księży bierze udział regularnie w takich mafijnych zorganizowanych działaniach pedofilnych, no to, no to prostu włos na głowie staje…

 

14:43 Redaktor: Cały świat o tym mówi a w Polsce ta dyskusja jest…, nie ma takiego napięcia i nie jest tak intensywna jak za granicą,

 

J.H. No nie ma. No bo ludzie jeszcze nie rozumieją, że ich dzieci są zagrożone, że to jest prawda, że kilkuset księży grasuje po szkołach, oni tego nie rozumieją, dopiero się muszą jakoś przebudzić, jakoś to zrozumieć. To wymaga szoku. (…) Stosunek kościoła jest do tego po prostu wulgarny. Oni z góry mówią, że nie będą płacić żadnych pieniędzy bo nie są zmuszeni bo polskie prawo ich do tego nie zmusza No po prostu ludzie zobaczą jako to naprawdę wygląda, i przestaną się bać (..) uwierzą w to wszystko. No to wtedy to będzie tak jak w innych krajach. Początek końca potęgi tej instytucji, no i tym samym początek wolnego świeckiego państwa. O co walczymy. Cała moja działalność publiczna ostatecznie jest temu podporządkowana, żeby Polska była wolna, niepodległa nie była sterowana z Moskwy, ani z Brukseli, ani z Watykanu. (….)

 

Redaktor: Co pan lubi w Warszawie,

 

J.H. Najbardziej lubię w Warszawie, że tu się zawsze bardzo dużo dzieje, że tutaj powstała taka europejska no klasa inteligencka, warstwa inteligencka, gdzie się spojrzy na prawo i lewo w Śródmieściu Warszawy, tam są mili kulturalni, DOBRZE UBRANI, wykształceni ludzie (…)

 

Do takiego tekstu zbędny jest wszelki komentarz. No może to, że Jan Hartman wyraźnie podważa kompetencje organów ścigania i ich uczciwość. On znalazł w jednej tylko instytucji „statystycznie” 2500 „sprawców” a oni łącznie we wszystkich grupach społecznych – złapali i posadzili nieco ponad 1450. W której to grupie jest jeden lub kilku księży. Co oznacza, że „łącznie” wg hagady Hartmana w Polsce tych „pedofilów” jest lekko licząc 4.000.

 

No i może też to, że profesor Hartman sam stwierdza, iż CAŁA jego działalność jest skierowana na stworzenie „wolnego świeckiego państwa’. Jakoś kwestia krzywdy dzieci i nieletnich z tej całej historii się delikatnie ulatnia.

 

Bo gdyby chodziło o „krzywdę dzieci”, to wystarczy przeanalizować działalność urzędów opieki społecznej „w temacie adopcji polskich dzieci za granicę”. Gdzie rozpływają się one w niebycie i nikt się nimi nie interesuje.

 

Filmy antyklerykalne były kręcone w PRL i będą kręcone. Najwięcej powstało za Gomułki w latach 60-tych XX w. kiedy już zlikwidowano „dziedzica i kułaka”. A postać księdza była jednoznacznie „sprofilowana”: stary przeżytek, aż się z niego próchno sypało albo młody antypatyk („Wiano” 1963 grał Zbigniew Zapasiewicz,) Klasyką gatunku była „Matka Joanna od Aniołów” z zakonnicami, diabłem opętaniem, seksem czyli „pełny zestaw”. Albo „ksiądz był śmieszny”. Ale to rzadziej.

 

Teraz mamy kolejną „mądrość etapu”, bo się szykuje batalia o wielkie pieniądze. Ile chcą patroni Smarzowskiego i Hartmana wyrwać kasy z KK w Polsce „na molestowane dziecko” to jest ich słodka tajemnica. Tu raczej chodzi o pozbawienie KK w Polsce – rządu dusz. O śmiertelne osłabienie jedynej instytucji polskiej mającej ciągłość nawet w czasach zaborów i kreującej – polskie elity.

Kiedyś dziedziców, wojskowych i dyplomatów.

 

Dziedziców już nie ma od kilku pokoleń a za to pojawił się typ mędrka na etacie państwowym w rodzaju Hartmana, światowej sławy eksperta od „dyskusji o kazirodztwie”.

 

Który w sposób zdecydowany ma zamiar zastąpić Polakom elitę polską sobą samym, w charakterze „kwintesencji elity” do spółki z profesorem Woleńskim, Andrzejem Zollem, Jerzym Stuhrem oraz oczywiście prezydentem Komorowskim, panią HGW i całą Unią Wolności, z której zasobów czerpią kolejne ekipy rządowe III RP.

 

Co prawda niejakie wątpliwości budzi użycie w wywiadzie przez profesora nauk - słowa „masywna” w zestawieniu ze słowem „patologia” a nie ze słowem np. obrączka czy kobieta. Ale to są detale. Kim my jesteśmy, żeby poprawiać profesora z Krakowa. Najwyżej zmieni się słownik.

 

Profesor Jan Hartman bardzo gorąco zachwala film „Kler”, którego, tak jak my, też nie widział. Ale za to „czytał scenariusz” i zapewnia, że „wszystkie szczegóły były konsultowane z ekspertami”. Czyli należy liczyć, że Janek z Czterech Pancernych w stroju biskupim nie będzie się żegnał lewą ręką.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=42k_rcjjuKM

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sld-pokazalo-jedynki-do-rady-miasta-wsrod-nich-jaruzelska-i-hartman,269808.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_w_Polsce

http://www.polnischkurse.org/zarzad.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Wole%C5%84ski

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970880553/U/D19970553Lj.pdf

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hartman

https://www.uj.edu.pl/documents/10172/69981d95-1376-4131-afa4-9f7b9f561cfd

https://hartman.blog.polityka.pl/2018/09/06/kler-nadciaga-obywatelu-idz-na-ten-film/tagi: propaganda  antyklerykalizm  mowa nienawiści  obce media  wybory samorządowe 2018 

pink-panther
20 września 2018 17:14
323     12273    28 zaloguj sie by polubić
komentarze:
syringa @pink-panther
20 września 2018 17:52

Znakomite podsumowanie

ALe straszne. Batalia rusza pełna parą

ALe nie dadzą rady. Obraz  juz kiedys aresztowali. Co teraz?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 20 września 2018 17:52
20 września 2018 18:07

Dzięki za dobre słowo. "Teraz" "biero się" za ks. Stryczka, który "podobno mobbingował". Musieli mu podesłać jakieś wirusy, bo ja pamiętam pierwsze lata działalności tej Szlachetnej Paczki, to była radosna twórczość małolatów i nauczycielek w szkołach podstawowych i średnich.

W sumie należało się spodziewać jakiegoś wyjątkowo wrednego ataku, bo właśnie boson podesłał linka, że ks. prof. Oko u samego Michaela E.Jonesa pisze po angielsku, jak należy się domyślać, o homoseksualistach. Ksiądz prof. Oko pokonał ciężkim bojem całą jaczejkę z UW, te wszystkie strachy na wróble feministyczne - w dyskusji o homosekualizmie, in vitro i paru innych sprawach. To miało określone skutki polityczne: Adrianki Zangbergi i różne Nowickie czy Nowackie a nawet sam Janek Hartman- nie załapały się ani do Sejmu a co gorsza do Europarlamentu, gdzie koryto wypełnione ponad wszelkie wyobrażenie. 
Więc to jest kontr- atak na KK w Polsce wg sprawdzonego wzorca. Tyle, że potworny brak takiej ilości "poszkodowanych", jaka robiłaby wrażenie na "polskich katolach". Próbowali już coś montować w 2007 r. Jeden taki Wincenty z Zakroczymia zgłosił się jako "były ministrant" i nawet w sieci założył "organizację poszkodowanych ministrantów" (nie pamiętam nazwy). Tyle, że "Wincenty z Zakroczymia" okazał się zamieszkały w Kanadzie z żoną i dwojgiem dzieci (sam przynajmniej tak pisze) a wskazany przez niego adres do korespondencji w Montrealu okazał się jakimś baraczkiem na obrzeżach dzielnicy przemysłowej - jakichś magazynów. 
Chęci mają, ale brak kadr wyraźny. Nadrabiają agresją. Ale ile razy można oglądać ten sam film Smarzowskiego z Jakubikiem????

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther
20 września 2018 18:19

Pantero, wypowiedzi wymienionego pana profesora są rzeczą moim zdaniem mniejszą niż to, że obecnie bardzo nieliczni ludzie na świecie wyobrażają sobie, że wrócą królowie z Bożej łaski, a także niż to, kto i jak ponad pół wieku temu katolików zdemobilizował.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 20 września 2018 18:19
20 września 2018 18:24

Dla Pana Boga nie ma nic niemożliwego. Ale nie możemy zbyt mocno mówić Panu Bogu, co jest Jego Wolą.  Ataki na KK i prześladowania były zawsze.  Po prostu trzeba przyjąć to do wiadomości i zdecydować się, po której jest się stronie.

PS. Wypowiedzi J.H to jest kwintesencja tego, co produkowały te wszystkie komitety wolnomyślicieli i ateistów w PRL. To się NIE skończyło, tylko musieli poczekać na zgon św. Jana Pawła II. A musieli czekać aż 27 lat i jeszcze trochę. Więc są rozgrzani do niemożliwości.

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-laskowski 20 września 2018 18:19
20 września 2018 18:26

Obawiam się że nie.

Uderzenie idzie w "masowy polski katolicyzm. W ostatnia niedzielę ksiądz na kazaniu apelował aby dopilność zapisówdzieci na lekcję religii -w klasie gdzie on uczy chodzi 50% -ZA ZGODĄ PODOBNO RODZICÓW a to i tak dobrze A to klasa bezpośrednio po bierzmowaniu!

 

Wiem jaki jest stan umysłów i ŚWIADOMOŚCI religijnej  wsród "katolików" w Niemczech i Austrii

BEZGRZESZNI!

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 20 września 2018 18:26
20 września 2018 18:32

Można spytać jakie województwo/region? To 50%?

zaloguj się by móc komentować

ArGut @pink-panther 20 września 2018 18:24
20 września 2018 18:32

Przeczytałem, że pan Jan Hartman zapoznał się ze scenariuszem bo ma epizodyczną rolę w filmie. Tym razem gra polityka, na codzień gra etyka i humanistę. Taka odmiana jak ta ze zmianą Krakowa na Warszawę w walce dziejowej o mandat certyfikowanego polityka. 

Premiera filmu jest 28 IX a wybory 21 października. To jak nie mam wierzyć, że film jest neutralny światopoglądowo i politycznie ? Ważny temat, żeby "durni" wyborcy nie zapomnieli ?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ArGut 20 września 2018 18:32
20 września 2018 18:43

Że profesor Janek Hartman znalazł się na drodze do zostania gwiazdą filmową, to nie wiedziałam. Rólka epizodyczna ale do czegoś trzeba zacząć. Marylin Monroe też nie zaczynała ról szekspirowskich:)))
To prawda, te kalendarzowe zbiegi okoliczności to jest całkiem zgrabnie chociaż grubym szpagatem szyta strategia długofalowa. Wnioski o kasę do PISF musiały pójść najpóźniej w 2015/2016, bo przecież trzeba było jeszcze lobbować. Skoro sam Zanussi przyklepał własną rączką. Ale stańmy w prawdzie: gdzie się człowiek nie obejrzy, wszędzie dawna Unia Wolności się czai zza węgła. W takim czy innym uniformie. A UW nigdy nie będzie neutralna wobec KK. W najlepszym razie dźgnie kozikiem pod żebro.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 20 września 2018 18:32
20 września 2018 18:48

miasto Poznań

I dodał ze w innych szkołach jest jeszcze gorzej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 20 września 2018 18:48
20 września 2018 18:52

Syndrom dużego miasta i to "mocno wychłodzonego". W takich warunkach 50% to dobry wynik. Należy pamiętać, że w miastach wojewódzkich jest silne nagromadzenie postkomunizmu. Postawę względem KK wynosi się z domu a nie ze szkoły.  Poza tym, im dalej na zachód i im większe problemy ekonomiczne ( kontrast między bogactwem a biedą), tym większe problemy z postawą religijną młodzieży.  To czas próby i selekcji.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther
20 września 2018 19:26

prof. Janek Ha jest niezawodny... no, no... bum, bum

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @adamo21 20 września 2018 19:26
20 września 2018 19:37

Jakie tam "bum" :))) To ma być "takie wielkie bum":)))) 

To jest mózgowiec nie z tej ziemi. Tatce było 53 lata, jak się mu urodził delfin. Problem był chyba z pulą genetyczną: starszy pan załapał się jeszcze do resztek po Lwowskiej Szkole Matematycznej i na tym jechał. A młody chyba miał problemy nawet z tabliczką mnożenia i generalnie był "ciężki do obowiązku", więc mu nawet specjalny kierunek studiów wymyślili: bioetyka. Coś jak "radiomagnetofon Jowita": ani radio, ani magnetofon:))) A ta "bioetyka" to ani biologia, ani etyka.  W sam raz do nagonki na KK. Miał pecha, bo się za późno urodził czyli już za późnego Gomułki a wtedy KK już  nabierał rozpędu. Gdyby się urodził w latach 50-tych czy 40-tych  to  mógłby rozwinąć skrzydła w tych nagonkach. A teraz zostały mu "loże". No i nadzieja na europarlament i dużo kasy za nic.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther
20 września 2018 19:54

Ty chamie, polski chamie! Jan Hartman

..................

Co za czasy! Dżendery, zboczeńcy, pedały, liberały, Tuski, agenty ruskie! Wreszcie by kto przyszedł i zrobił z tym porządek. Kundla będą bronić, a że człowiek tu z głodu zdycha, to w dupie mają!

Oj, znam ja cię, wsi moja sielska, anielska. O, znam ja te gadki małych, zawistnych i okrutnych ciemniaków, pełnych pychy i złości na świat, cwaniaczków i chciwców, patrzących tylko swojej korzyści. Tych, co to śmiecie do lasu wywiozą, dotację wyłudzą, na podaniu o zapomogę bez wstydu nałżą, kocięta potopią, psa zastrzelą.

Zawsze święci i zadowoleni z siebie. Na spowiedzi mówią, że trochę pili, babie przyłożyli, a więcej grzechów nie pamiętają. Dostają rozgrzeszenie i dalej swoje – w codzienną obrzydliwość prostackiego, chamskiego życia, o którego grzeszności nikt im nawet nie wspominał.

Bo gdzieżby! Miałby ksiądz zniżać się i o jakichś parszywych kundlach w kościele mówić? Miałby może o śmieciach gadać? A może miałby wiernych upominać, żeby haracz tym złodziejom, k…, Tuskom, ruskim agentom, płacić? A niby za co? Co chłop z tego ma? Nic, k…, tylko ta sama bieda ciągle. I tak dalej.

Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa....

https://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/

 

PS.

Grzegorz Braun ma hasło Kościół, Szkoła, Strzelnica i Mennica.

Mennica – przejęta dawno, dziś tylko przepływ ma być nie do Berlina ale w parę innych miejsc.

Strzelnica – WOT, 4 dywizja na Wschodzie – to minimum po akcji rozwalenia armii przez stronnictwo pruskie. Nowy senior zza wielkie wody – też chce mięsa armatniego a nie jakościowego wojska askarisów.

Szkoła - mała kosmetyka po obecnej reformie ale eliminacja gimnazjum – to istotny element dekonstrukcji matrycy Berlina.

Kościół – to wymiar nie tylko krajowy ale i globalny. Przesłanie z Krakowa jest zbyt niebezpieczne dla wrogów KRK. Problem to że dziedzictwo prymasa tysiąclecia i jego nadzór nad kadrami, lawendowa mafia nie urosła jak na Zachodzie.

Dziś wyszedł atak na księdza od akcji Świąteczna Paczka – ot sami go wykreowali w niemieckich mediach i sami go zniszczą. Taktycznie sprytne – wzmocnienie ataku bo buta i kasa jest paliwem w akcji antyklerykalnej, bo pedofilia nie żeby nie była nośna – brakuje przykładów.

Setka, kilkadziesiąt – złapanych pedofilii w KRK to codzienny sen Pana Janka.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 20 września 2018 18:07
20 września 2018 20:04

Autorka zajmuje się w swoim teksćie panami Hermanem i Smarzewskim, i ich podejściem do coraz częściej podejmowanej dyskusji do problemów tzw. nadużyć seksualnych w KK coraz częściej pojawiających się w mediach. Oczywiście nie tylko w.w. zajmują się tym problemem co wie każdy śledzący wypowiedzi Papieża czy również znający raporty o tym problemie KK w wielu częściach swiata. Można być wyznawcą poglądu, iż jest to skoordynowany "atak" na KK jako taki ale można również twierdzić, że ukrywane do tej pory wewnętrzne problemy KK wychodzą coraz bardziej na światło dzienne.

W związku z niewaątpliwymi wypadkami nadużyć seksualnych w stosunku do dzieci wśród kleru ( nie mówiąc o wypadkach homoseksualizmu w KK) chciałym Autorkę spytać czy dysponuje danymi polskich instytucji kościelnych jak wiele przypadków nadużyć seksualnych kleru zostało zgłoszonych do prokuratury?

Czy może Autorka podać czy podejrzenia przestępstwa z art. 200 kk w KK były przez hierarchię Kościoła zgłaszane do wymiaru sprawiedliwości i jak często się to odbywało?

Czy uważa Autorka że podejrzenia o popełnienie przestępstwa w takich przypadkach powinny być zgłaszane do właściwych organów wymiaru sprawiedliwości czy raczej powinny być rozpatrywane w kręgu organizacji kościelnych?

 

.

 

zaloguj się by móc komentować


syringa @pink-panther 20 września 2018 18:52
20 września 2018 20:12

TO bylo porządne miasto. Kiedyś.

Gniazdo Narodowej Demokracji!

i "Najdłuższa wojna ..." też tu

I jedyne wygrane polskie powstanie.

Świetna samoorganizacja. Świetni ówcześni księża -ks Wawrzyniak ks Szamarzewski -mają nawet OD ZAWSZE  ulice w mieśćie -nawet za Gomułki -tylko że tabliczki są bez "ks"

NIe wiem jak to się stało -długotrwała "(anty)praca" od podstaw.

Taka Września -super patriotyczne miasto: "dzieci wrzesińskie", chlubna karta w Powstaniu Wlkp.

...a od 89r mniej więcej rządziła miastem zawsze komuna i tak to zostalo.

MOże zaczęło się od TOnsilu gdy przyjechało wielu do pracy .I zmasowany atak na WSZYSTKO

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @lchlip 20 września 2018 20:04
20 września 2018 20:21

Lchlip - znudziło Ci się już na Salonie? Zapragnąłeś być Moniką Olejnik Szkoły Nawigatorów? A jakie Ty masz dane> Jakie masz statystyki w temacie "coraz cześciej przywoływanych nadużyć KK"? Skoro masz jakieś twarde dane, to powinieneś udać się do Prokuratury?

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 20 września 2018 19:54
20 września 2018 20:23

Szczerość pana Janka to jest coś wręcz wzruszającego. Jego nienawiść do "polskiego wiejskiego katola" taka gorąca i prosta. Wie, że może już sobie pozwolić na podobnie szczere słowa. Czuje moc.  Nie jest sam i wierzy, że jego patroni są wszechmocni.
Ta nienawiść to powtórka z czasów stalinowskich. I ta szczerość.  Takimi mniej więcej słowami zwracał się śledczy z najwyższej półki do Pilota Skalskiego. Chociaż ten nie był akurat "polskim chłopkiem". Takie słowa padają, kiedy się wierzy, że ofiara/przeciwnik - nie ma żadnych szans a przed sobą tylko - kiepski koniec.

Ale kiedy Pilot Skalski wychodził ledwie żywy z katowni, a Prymasa Tysiąclecia "błagali" niemal dosłownie, żeby wyszedł z "więźnia" - to do więzienia szli Różański z Feiginem. Bo uwierzyli, że ich wszechmoc "jest wieczna i niepokonana". 

Sprawa z księdzem Stryczkiem jest bardzo ciekawa: ile lat zajęło "wyjmowanie go" ze struktur i - ustawianie go w konfrontacji do "zwykłych Caritasów". Uwierzył wrogowi i teraz został - sam. Może niezupełnie sam, bo oczywiście KK na razie staje w jego obronie, mimo jego "otwartej postawy" "księdza w czerwonej kurteczce". To jest być może bardzo potrzebna nauczka dla wszystkich kościelnych kandydatów na "idoli mediów". Ciężko jest być wikarym czy zwykłym zakonnikiem, jeśli ma się różne zdolności. I rodzi się pokusa.  Od przyjęcia "patronatu prezydenta" do "koszulki z "Klerem". Czyli stan bliski ideału. A tu - "takie wielkie bum", jak powiedział Janek Hartman.

Też myślę, że ta wielka akcja, wyraźnie koordynowana i pompowana przez Der Onet (dzisiaj : wspomnienia byłej zakonnicy "ze zdjęciem" - oczywiście prześladowanej w zakonie) to próba zlikwidowania "źródła wszelkich problemów protestancko-oświeceniowych" świata zachodniego - czyli staroświeckiego i mocnego jak skała (jeszcze) Polskiego KK, który jeszcze nie do końca zapomniał o przesłaniu Prymasa Tysiąclecia. No i ta święta Faustyna. No i Święty Jerzy Popiełuszko.
Niemieckie czy ogólnie media zachodnie wpuszczone zapewne celowo (bo przecież tzw. polskim byłoby głupio) do odwalenia "brudnej roboty" i "pozamiatania polskiego KK". I dlatego "nie da się" ograniczyć tego szamba w drodze ustawy.  Ale polscy parafianie, o dziwo,  są  roztropni i mimo wszystkich swoich ograniczeń ludzkich - słabo się dają podpuszczać do nakręcania spirali nienawiści do księży.  Za to pomiot ubecko milicyjny - bierze się do przemocy fizycznej i słownej na ulicach i w innych miejscach publicznych wobec osób w sutannach i habitach.  Ale "milcząca większość" nie daje się wciągnąć do nagonki. Trzeba wyciągać zupełnie skompromitowaną Diduszkową "prawie wdowę", żeby nas uświadamiała "co hierarchia miała na myśli".

Być może błąd został już popełniony: obrona Romka w sprawie ekstradycji.   Że "jemu wolno więcej".  Generalnie cały system prawny, podatkowy i system karier - w III RP sprowadza się do tego, że "pieszczochom z PRL wolno więcej i należy się więcej". I w takiej sytuacji  nawet niezbyt przychylny "klechom" prosty kmieć czy inny rzemieślnik - w takiej sytuacji widzi, że ktoś obraża jego inteligencję.

PS. Rzeczywiście - pan Janek śni sen "o kilkudziesięciu pedofilach". W sutannach oczywiście. 

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @syringa 20 września 2018 20:12
20 września 2018 20:23

Pyta się Pan o Poznań, a ile to młodych chłopaków dorabiało sobie w Berlinie Zachodnim. Czym skorupka nasiąknie tym na starość trąci. Wystarczy popytać bo to trwało przez szereg lat. Lata temu znajoma z Poznania miała rozwód jak nakryła swego męża we własnym łożu.

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
20 września 2018 20:28

Mowa jest o tym samym Hartmanie z organizacji Bnai Brut co jeszcze niedawno tłumaczył i bronił swojego rodaka - gwałciciela nieletniej Romana Polańskiego, bronił przed poniesieniem kary za tę pedofilię?!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 20 września 2018 20:04
20 września 2018 20:32

To raczej ja poproszę o konkretne przykłady: imiona i nazwiska księży/zakonników i wyroki prawomocne.  Bo nie ja jestem stroną skarżącą. To pan Jan Hartman doszedł do 7% "księży pedofili" czyli wg stanu kapłanów w polskim KK - do liczby znacznie przekraczającej 2000. 
Na razie poruszamy się wyłącznie w słynnych "faktach medialnych" panaGeremkowych.  Niczego nie muszę podawać, bo nie Kolega jest śledczym, prokuratorem i sędzią. Nie jestem stroną przesłuchiwaną w tej sprawie.  Podejrzenia do pewnego momentu może mieć każdy, ale jeśli obracamy się już wiele lat WYŁĄCZNIE "w podejrzeniach medialnych", to ja to nazywam brudną nagonką.

Każdy czyn karalny winien być zgłaszany do organów ścigania. I mam dla Kolegi niespodziankę: pierwszym zobowiązanym jest osoba poszkodowana lub opiekun nieletniego poszkodowanego.

Żadne struktury KK nie są powołane do jakichś "śledztw" w  myśl Kodeksu Karnego. W sprawach karnych, a do tych należą bezprawne stosunki seksualne - obowiązują jasno określone procedury. I nie należą do nich "raporty rządowe", ani "raporty grand jury" i inne protezy pozaprawne. Jeśli ktoś nie jest skazany wyrokiem prawomocnym, to jest - niewinny.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @pink-panther 20 września 2018 20:23
20 września 2018 20:36

Janeczek nie na darmo szanuje wartości i tradycje swego pochodzenia. Wszak to chyba w tym kręgu cywilizacyjnym – gdy uprzedzę wroga o swych zamiarach jego zagłady, wszelka podłość wyrządzona nieprzyjacielowi jest etycznie usprawiedliwiona. [To jego wina że się nie bronił]

Ks. Stryczek – gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać spełnia jego marzenia. Chciał być celebrytą to dostał ks. celebryta co chciał ….

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Marcin-K 20 września 2018 20:21
20 września 2018 20:37

Ok.
Bardzo fajna odpowiedz.
A tak po prawdzie, co masz do powiedzenia na pytania które zadałem?

 

.

zaloguj się by móc komentować

syringa @S80 20 września 2018 20:28
20 września 2018 20:38

O to jest świetne !

NIgdy nie dośc przypominania

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @betacool 20 września 2018 20:11
20 września 2018 20:40

Dzięki za linka. Janek zatopił partię Palikota. Tyle kasy poszło w błoto. Nawet Ania Grodzka nie wzburzyła tak katolickiego narodu, który się po prostu trochę z jej korali na bicepsach pośmiał, jak tak tendiabelski numer.  Podejrzewam, że Janek może mieć jakiś problem i winien być pod opieką dobrego psychologa. Chyba, że od dawna planował wstąpienie na scenę i odgrywa te swoje "wzburzenia" i inne "prowokacje moralne". Zapatrzył się podobno w tej sprawie w "etyków niemieckich". Ale jak zobaczył zdjęcie na okładce tygodnika: kompozycję z własną córką niby niewinnie na kolankach, to, że się tak wyrażę,  "rura mu zmiękła". My się też potrafimy pośmiać "z tych rzeczy" i trzeba być konsekwentnym.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 września 2018 20:23
20 września 2018 20:41

Ta ideologia jest zaordynowana we wszystkich środowiskach , które mają władzę/pieczątki w rękach. Wczoraj sędzia tłumaczył w imieniu RP na sali sądowej, że jemu nie wolno bo jest zakaz i to musi tylko SN rozstrzygnąć a szło o pospolitą przestępczość ale sprawcy to już kasta & co . Przezwisko 'Ty katoliku' też się trafią w kontaktach z aparatem administracyjnym ale to dopiero początek gra toczy się dzień za dniem

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 20 września 2018 18:24
20 września 2018 20:45

Starasz się polerować kanty, Pantero. Dla mnie znacznie większym problemem niż to, co opisałaś, jest, że od pięćdziesięciu lat prawie wszyscy kapłani w Polsce odprawiają liturgię tyłem, a nie przodem do tabernakulum.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @lchlip 20 września 2018 20:37
20 września 2018 20:46

Pisząc "pytania" masz na myśli swoje chore insynuacje? Kup sobie "Kler" w trzygodzinnej wersji reżyserskiej wraz z "making offem" i nie zawracaj ludziom gitary. Masz dowody - idź na policję. Nie masz - zamilknij.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 20 września 2018 20:12
20 września 2018 20:47

Tak było do II WW i może do roku 1989. Miasto, które było twierdzą w 1945 stało się etniczną mieszanką a mieszczaństwo w starym dobrym stylu - zostało pozbawione mienia czyli własności a zarazem wpływu na władzę czy samej władzy.

Operacja roku 1989 to była tylko zmiana dekoracji. Proszę nie wierzyć w żadne "przyjechali do TONSILU". Robotnicy przyjeżdżający ze wsi do miasta w PRL byli grupą społeczną najmniej garnącą się do PZPR a za to najbardziej, jak na warunki miejskie - chodzącą do kościoła na serio. Są badania statystyczne twarde na ten temat.

Po roku 1989 - została maksymalnie upokorzona i pozbawiona podstaw bytu.  Zapewne wielu z nich wyemigrowało.  Miasta wojewódzkie to stolice  biurokracji: w przypadku PRL - komunistycznej. Oni zostali i się uwłaszczyli na państwowym. Reszta cwaniaków z UB i ORMO - się podwiesza u tych "biznesmanów".  To oni nadają ton.

A naród zamiast trzymać się swoich zasad i środowisk - lamentuje.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @pink-panther 20 września 2018 18:43
20 września 2018 20:48

Promocja na eksport ukraińskich studentów nie zadziałała. Kazirodcza droga spaliła się nim rozbłysła. To amerykańska droga od aktora do europosła ? Ogromne parcie pana Jana na zdobycie mandatu demokratycznego mnie dziwi. 

FILMPOLSKI już pokazuje pana Jana w obsadzie KLER-u. Rola poseł. Pewnie takie fabularyzowane marzenie.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-laskowski 20 września 2018 20:45
20 września 2018 20:49

A jak zwracają się do wiernych to też tabernakulum jest z tyłu i co z tego ma wynikać? Doznanie liturgii Mszy nie zależy od tego czy przodem czy tyłem do tabernakulum.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 20 września 2018 20:32
20 września 2018 20:50

"....I mam dla Kolegi niespodziankę: pierwszym zobowiązanym jest osoba poszkodowana lub opiekun nieletniego poszkodowanego...."

Osoba poszkodowana??
Dziecko jest zobowiązane do zgłaszania czynu karalnego?? Lub jego opiekun? 
Czy Koleżanka wie coś o dzieciach i ich psychologii? I o tym jak dzieci traktują autorytety nauczjące ich o moralnych wartościach i religijnych przykazaniach? I jak często tłumaczą to swoim rodzicom?

"...Żadne struktury KK nie są powołane do jakichś "śledztw" w  myśl Kodeksu Karnego...."

Powyższy cytat Autorki zamyka jakąkolwiek dyskusję w sprawie EWENTUALNYCH seksualnych nadużyć w stosunku do DZIECI wśród katolickiego kleru.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 20 września 2018 20:50
20 września 2018 20:54

A czy byłeś ministrantem? Czy chodziłeś do parafialnego przedszkola? Aby coś komentować to trzeba znać temat i mieć doświadczenie a o prawie i psychologii to daruj sobie

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @lchlip 20 września 2018 20:04
20 września 2018 20:55

Autorka artykułu podała twarde dane dot. Polski. Wg Ministerstwa Sprawiedliwości skazanych za pedofilię w Polsce jest 1450 osób, w tym 1 (słownie: jeden) ksiądz. Rozumiem, że to dla #Ichlip-a są to przykre fakty, ale co zrobić - taką mamy emipryczną rzeczywistość. Jak się nie podoba, to można coś zażyć/wessać i mieć rzeczywistość podstawioną. Może się humor poprawi?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @qwerty 20 września 2018 20:54
20 września 2018 20:56

Ja znam dobrze Lchlipa. On zaraz Ci napisze, że nie tylko był ministrantem, ale też i był biskupem i jest tak naprawdę szczerze zatroskanym katolikiem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 20 września 2018 20:28
20 września 2018 20:56

No właśnie widzę, że Janek oblewa łzami ceremonię wykluczenia Romka z Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej na swoim blogu pod tytułem "Polański kozłem ofiarnym". No jasne. A 1.06.2016 popełnił notkę "Bronię Romana Polańskiego". "Obala" argumenty amerykańskiego sędziego. Najlepszy jest punkt 2. Cytuję:"... Sędzia 2. „Nie ma znaczenia, że w środowiskach filmowców amerykańskich w latach 70. istniało przyzwolenie na uprawianie seksu z nieletnimi, bo gwałt jest gwałtem, a pedofilia pedofilią, niezależnie od czasu, miejsca i środowiska; nie wolno ich nigdy usprawiedliwiać ani relatywizować”. To fałszywy argument, oparty na dogmacie o wiecznym i niezmiennym prawie moralnym.

Janek Hartman: "...Otóż moralność ewoluuje i zmieniają się przekonania moralne. Nie można pretendować do sprawiedliwej oceny moralnej czyjegoś czynu, odmawiając jednocześnie uwzględnienia jego kontekstu kulturowego. Jest faktem o zasadniczym znaczeniu, że stosunek moralności publicznej do seksu z trzynastolatką był w latach 70. zupełnie inny niż dzisiaj. I dzisiaj jesteśmy wobec takich stosunków wyrozumiali, gdy słyszymy, że wielu współczesnych społeczeństwach wydaje się za mąż dwunastoletnie dziewczynki, a w dawnych wiekach było to czymś zwyczajnym wśród możnowładców. Nie uważamy Władysława Jagiełły za zbrodniarza, choć najprawdopodobniej uprawiał seks ze swoją dwunastoletnią żoną Jadwigą, która, jak głoszą podania, szła do łóżka z lalką. Kontekst kulturowy ma ogromne znaczenie....".

"Moralność ewoluuje" - widzisz Pan? No i "kontekst kulturowy'. Czyli jeśli we wszystkich hotelach nad morzem na Dominikanie funkcjonuje w najlepsze przemysł handlu żywym towarem dla turystów z USA i Niemiec, w tym małych chłopców, to jest "kontekst kulturowy". A w dalekiej dżungli 4 godziny jazdy gazikiem od cywilizacji - znalezienie stringów i nieznanego pochodzenia zdjęć pornograficznych - to jest DOWIEDZIONE przestępstwo.
Proste. Trzeba tylko ogarnąć te meandry, bo jak się pojawią w dużych ilościach goście muzułmanie i będą chcieli się żenić jak Król Władysław Jagiełło z 12-latkami, to mamy jak w banku, że Janek będzie bronił.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ArGut 20 września 2018 20:48
20 września 2018 20:56

Dobrze że nie prezydent to takie podprogowe przesłanie wot socjotechnika i tyle 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Marcin-K 20 września 2018 20:56
20 września 2018 20:57

Świat takimi ichlipami wypełniony aż trzeszczy

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 września 2018 20:56
20 września 2018 21:01

To Eichmann chyba był ewoluującym moralistą?

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Marcin-K 20 września 2018 20:46
20 września 2018 21:05

Jak poinformował rzecznik prasowy Watykanu Greg Burke, papież Franciszek zwołał spotkanie przewodniczących episkopatów całego świata na temat zapobiegania nadużyciom duchowieństwa. Szczyt ws. pedofilii ma się odbyć w dniach 21-24 lutego 2019 roku.

Już na początku roku Franciszek w liście do biskupów apelował o przyjęcie zasady „zero tolerancji dla pedofilii i przemocy seksualnej” wśród duchowieństwa. W książce Pitteta Papież podtrzymuje swoje stanowisko i zapowiada, że będzie „z największą surowością” karał księży, którzy dopuścili się „strasznego grzechu” i „zdradzili misję Kościoła”. W poruszającym tekście papież nazywa nadużycia seksualne „potwornością i bestialstwem” oraz zapowiada podjęcie radykalnych kroków w walce z tym zjawiskiem, jak również w wymierzaniu sprawiedliwości wobec sprawców krzywd i biskupów oraz kardynałów tuszujących przestępstwa.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @qwerty 20 września 2018 20:49
20 września 2018 21:07

I to jest to, o czym piszę: doznania, uczucia są na pierwszym miejscu, a nie zasady odprawiania liturgii obowiązujące od dwóch tysięcy lat.

Katolicka liturgia odtwarza to, co stało się na Kalwarii. W wyniku rewolucji liturgicznej wierni przestali otrzymywać tę prawdę, otrzymują natomiast przekaz, że jest miło i przyjemnie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 20 września 2018 20:50
20 września 2018 21:09

"Osobą poszkodowaną" często przywoływaną w oskarżeniach wobec KK są klerycy z seminarium, które miał odwiedzać abp Paetz. To byli panowie w wieku lat 18+.

Pan, jak rozumiem, nie jest członkiem KK. Ale chce Pan nim zarządzać i narzucać swoje WYOBRAŻENIE a nie konkretną wiedzę na jego temat.
Ja np. bywałam co niedziela na Mszy św. latem  w parafiach wiejskich. I wtedy, tak jak teraz - przed Mszą św i po Mszy św. w  zakrystii zawsze poza księdzem i ministrantami - jest kościelny a zakrystia często jest otwarta na oścież, zwłaszcza latem, bo wierni "wpadają na słówko" do wikarego albo proboszcza np.zamawiają Mszę św.  Za czasów Prymasa Tysiąclecia a i długo później - ministranci nie wchodzili do prywatnych mieszkań księży a księża byli "skoszarowani", czyli mieszkali w jednym budynku. Księża mieli zero prywatności, zwłaszcza na wsi.

Tymczasem podobno, podkreślam , podobno, jest jakaś wiedza o "byłych ministrantach", co to mają teraz po lat 50 (jak ten "Wincenty z Zakroczymia" i sobie właśnie po 40 latach przypomnieli, że "byli molestowani". Wracamy do KK a tam stoi jak byk, że przestępstwo zagrożone karą do lat np. 8 - przedawnia się po lat ... np. 15 albo 20. Proszę sobie sprawdzić w KK, bo to pierwsze paragrafy Kodeksowe. W każdych warunkach prokurator nie przyjmie oskarżenia, bo jest przedawnione.
Ale tak jak dla Romka Polańskiego pan profesor Janek chce wprowadzenia "wyjątku w związku z kontekstem kulturowym i mijającym czasem", tak w przypadku księży KK - chcecie "wyjątku   w związku z tym, że nienawidzicie KK i chcecie, aby paragrafy o przedawnieniu zostały zawieszone na kołku".  Pogratulować logicznego myślenia i trzymania się zasady równości wszystkich wobec prawa.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @qwerty 20 września 2018 20:54
20 września 2018 21:09

:...A czy byłeś ministrantem?...."
Tak.

"...Czy chodziłeś do parafialnego przedszkola? ..."
Nie było w moich czasach. Chodziłem do szkoły prowadzonej przez siostry zakonne.

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @lchlip 20 września 2018 21:05
20 września 2018 21:10

No to masz odpowiedź Kościoła na wszelkie nieprawidłowości. Czego jeszcze oczekujesz? Że zaczniemy chodzić po parafiach i przesłuchiwać Księży?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @syringa 20 września 2018 20:12
20 września 2018 21:10

"Zaskakujące jest także to, że w Poznaniu okresu „złotego wieku”, mieszkali obok siebie Polacy, Żydzi, Niemcy, Szkoci, Grecy i Ormianie, a mimo dzielących ich różnić, potrafili razem działać na rzecz miasta i bronić swych praw przed zakusami szlachty. Warto sobie uświadomić, że Poznań nigdy nie był miastem jednonarodowym i jednowyznaniowym. Do dziś przecież w Poznaniu funkcjonuje ponad dwadzieścia Kościołów i związków wyznaniowych. "

Czytaj więcej: https://gloswielkopolski.pl/agenci-carycy-praca-organiczna-i-szkoci-czyli-bogata-historia-poznania/ar/10193208/2

 

No właśnie ksiądz Wawrzyniak rozpoczynał swoją wojnę w Środzie Wlkp., potem w Mogilnie a Poznań był na samym końcu, gdy jego sieć organizacji mocno się  rozrosła. Więc to był swego rodzaju ewenement wynikający z tego, że władze pruskie na siłę chciały Polaków wynarodowić oraz sprotestantyzować. Gdyby tę żabę gotowali powoli, to kto wie, może i ksiądz Wawrzyniak nie dałby rady. 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Krzysiek 20 września 2018 20:55
20 września 2018 21:12

"...Wg Ministerstwa Sprawiedliwości skazanych za pedofilię w Polsce jest 1450 osób, w tym 1 (słownie: jeden) ksiądz...."

 

Ok.

Moje pytanie brzmiało:
Czy może Autorka podać czy podejrzenia przestępstwa z art. 200 kk w KK były przez hierarchię Kościoła zgłaszane do wymiaru sprawiedliwości i jak często się to odbywało?

Odpowiedzi nie otrzymałem.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 20 września 2018 20:50
20 września 2018 21:12

To kto ma wiedzieć, że doszło do "przestępstwa"? Żona popa z Tylawy? Wszystkich parafii KK w Polsce nie obleci.
PS. Zgodnie z przepisami prawa - żadne struktury poza wymienionymi w Kodeksie Karnym ( a nie Kościele Katolickim) nie są uprawnione do prowadzenia "śledztw" w zastępstwie prokuratora i Policji Państwowej. Obywatel RP KAŻDY ma prawo do procesu zgodnego z Konstytucją.
 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 20 września 2018 21:12
20 września 2018 21:15

I nie otrzyma Kolega, bowiem organizacja prywatna jaką jest KK - nie jest zobowiązana bardziej niż jakakolwiek inna organizacja prywatna - do zgłaszania przestępstw popełnionych przez członków jej organizacji. Księża są osobami pełnoletnimi i korzystającymi z praw konstytucyjnych i odpowiadają przed prawem na takich samych zasadach jak każdy inny obywatel. Kropka.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @Marcin-K 20 września 2018 21:10
20 września 2018 21:17

No właśnie o to chodzi. O "czarownice z Salem" i słynne szwedzkie "rady gminy", które zmuszały szantażem osoby odbiegające od "normy" różnie rozumianej - do poddania się sterylizacji - pod groźbą zamknięcia na wniosek gminy w szpitalu psychiatrycznym.  W USA - wysterylizowano na podstawie "samowoli obywatelsko sąsiedzkiej" - jakieś 70 tysięcy obywateli uznanych za "gorszych genetycznie". W Szwecji też się kilka tysięcy sterylizacji uzbierało.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 września 2018 21:17
20 września 2018 21:21

Obecnie w RP to tak: "muszę Pana skazać bo się Pan do resocjalizacji nie nadaje" -autentyczne z sali sądowej

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 20 września 2018 21:01
20 września 2018 21:21

Wg logiki Janka H. - tak jakby:)))

zaloguj się by móc komentować

mooj @pink-panther 20 września 2018 21:17
20 września 2018 21:23

kilka? nawet wg ostrożnych i niepełnych danych ponad 60 tysięcy

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 20 września 2018 21:21
20 września 2018 21:24

Ten sam elementarz a i środowisko to samo

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @pink-panther 20 września 2018 21:17
20 września 2018 21:26

Stąd zapewne walka "środowisk liberalnych" o wypchnięcie nauki religii ze szkół. Już sobie wyobrażam, jak po przeniesieniu katechezy do sal katechetycznych, zacząłby się jazgot: "Ło matko, co łone, te klechy, tam robio z tymi dziećmi w zamknięciu i w odosobnieniu". Lchlip nadal pisałby żeby mu "w tej chwyly (stukanie paluchem w blat biurka) odpowiedzieć". Może nawet Lchlip stworzyłby jakąś lotną "radę gminy". Gdyby oczywiście chciałoby mu się ruszyć zza monitora.

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @ArGut 20 września 2018 20:48
20 września 2018 21:30

To dlatego Janek tak żałował, że Romka wyciepali z Akademii Filmowej:)))). Bo stracili ze Smarzowskim głos na Oscara za "Kler":))) Dostaną w Gdyni jakieś "orły" musowo.
PS. Janek H. idzie już po czerwonym dywanie. Parcie Janka na zdobycie mandatu demokratycznego jest prawdopodobnie - zadaniem do wykonania. On jest karnym członkiem swojej społeczności. Jego problemem może być niemożność wywiązania się z zadania:))) Czarno widzę ten jego "atak na Redutę Ordona", co to na niej stoi teraz jakiś meczet. W jego życiu kabaret wymieszał się za bardzo z życiem realnym a ludzie lubią, aby kabaret był oddzielony od spraw poważnych, np. od polityki.  Ten numer  z "kazirodztwem" to był polityczny pocałunek śmierci. Chyba z nikim tego nie konsultował w partii Palikota. A tam nawet "Ania Grodzka" była poważnym przedsięwzięciem.

zaloguj się by móc komentować

syringa @ewa-rembikowska 20 września 2018 21:10
20 września 2018 21:32

nie do konca tak.

Trzeciakowski w "W XIXw Poznaniu " pisze że w polowie XIXw "żywioł polski " zaczął przeważać. Polaków było ok 40% podczas gdy Niemców ok 30% i Żydów  też. Wtedy zaczęłi nadawać Żydom obywatelstwo niemieckie ale tylko tym z odpowiednim cenzusem majątkowym! ALe i tak im to nie pomogło -bo paradoksalnie Bismarck walnie się przyczynil do wzmożenia poczucia narodowego Polaków  -wielu z ziemian za rządów Flataua germanizowalo sie powolutku, ale "ustawy majowe" szybko ich otrzeźwily, no a już zwłaszcza napad na katolicyzm, wypadki wrzesińskie. 

...a "Głosowi "nie bardzo można wierzyc...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mooj 20 września 2018 21:23
20 września 2018 21:34

No to kompletna załamka. Czytałam jakieś artykuły i to było porażąjące: jakieś cioty rewolucji zaglądające do okien i zmuszające do sterylizacji dziewczynę z powodu problemów ze wzrokiem a innej z powodu "nadmiernej liczby randek" a ładna dziewczyna to była. Na Półwyspie Skandynawskim mają ten swój chów wsobny (protestanci mogą się żenić bardzo blisko: wuj z siostrzenicą i takie klimaty) i nadprodukcję różnych odmieńców, a z drugiej strony zachciało im się eugeniki. Piorunująca, diabelska mieszanka. Dlatego tak polskie dzieci porywają przez te swoje Jugendamty. Bo nawet z rodzin w cudzysłowie "nie radzących sobie" - takie dzieci to bystrzaki są.

zaloguj się by móc komentować

syringa @lchlip 20 września 2018 21:12
20 września 2018 21:35

Panie

to Pan atakujesz Więc Pan musisz miec i podać argumenty.

a Pan stosujesz starą bolszewicką metodę że my mamy udowodnić że nie jesteśmy wielbładem

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DYNAQ 20 września 2018 21:29
20 września 2018 21:36

Dzięki za linka. Janek H powiedziałby "oj tam, oj tam, tak gadają antysemici".

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 20 września 2018 21:09
20 września 2018 21:38

Droga Pantero,
Nie jestes pierwsza i jedyna chowająca głowę w piasek. Można się sperać oczywiście o skalę nadużyć seksualnych wśród kleru KK i dyskutować czy problem jest większy czy nie niż wśród innych "zamkniętych" wewnętrznymi regułami korporacji. Ale przecież wszyscy wiemy, że hierarchia KK kieruje się własnymi regułami w stosunku do członków własnej społeczności i nie są to reguły oparte na "otwartości" i transparentności działań religijnej organizacji.

Nie chcę nikogo przekonywać i również Ciebie nie mam zamiaru, jak bardzo jest szkodliwe wymienione przezemnie chowanie głowy w piasek i negowanie istniejących problemów w katolickiej społeczności. Prowadz swoją krucjatę i oskarżaj wrogów Kk o wszystko zło. Ale według mie nie jest to właściwa droga do zmierzenia się z istniejącymi, realnymi problemami.

"Prawda zwycięzy" to motto wszystkich reformatorów. Ale PRAWDA nigdy nie jest jednostronna i ecnym nigdy nie negowała istniejącego zła, zakłamania i prób ukrycia wypadków nadużyć. A to wydaje się być głównym, obecnym problemem wśród kleru KK. Wystarczy śledzić głosy również znacznej części polskiej katolickiej hierarchii. Gdyż jest ona coraz bardziej podzielona a coraz bardziej są wyrażne głosy o zmianie prowadzonej do tej pory polityki polskiego episkopatu. A opinia i wypowiedzi Papieża Franciszka, ale również Benedykta XVI dotycząced nadużyć seksualnych kleru w wielu wypadkach nie pozostawiają co do tego wątpliwości.

 

.

zaloguj się by móc komentować

DrWall @pink-panther
20 września 2018 21:38

Z księdzem Stryczkiem, to trudno na razie ocenić, ale dlaczego on występuje z koszulce reklamującej film "Kler"? Tego naprawdę nie rozumiem.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @lchlip 20 września 2018 21:38
20 września 2018 21:45

''Ale przecież wszyscy wiemy, że hierarchia KK kieruje się własnymi regułami w stosunku do członków własnej społeczności i nie są to reguły oparte na "otwartości" i transparentności działań religijnej organizacji''---wszyscy wiemy? Poważnie? Ja nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Marcin-K 20 września 2018 21:26
20 września 2018 21:45

Coś w tym jest. To jest jak gotowanie żaby. Zaczęło się niby niewinnie od jakiejś "błękitnej karty" czy "niebieskiej karty"
 o "przemocy w rodzinie" czy podobnie. Jakieś pańcie z rady miasta wybrały się do "specjalnej komisji od błękitnej karty" (płatne każde posiedzenie, nie ma mocy, aby je odspawać) i przyjmują wszystkie donosy o "przemocy w rodzinie". No i jedna moja znajoma pochwaliła się przynależnością do takiego organu. Na pytanie, czym się zajmuje taka komisja m.in opowiedziała o tym, że "przesłuchują męża pijaka, bo bije żonę".  A tymczasem wiadomo od lat, że to był zawsze obowiązek Policji, aby jechać na wezwania np. sąsiadów, kiedy była awantura w mieszkaniu i przełuchać "uczestników". A ona mi mówi, że "ale my składamy te materiały do Policji". No to ja pytam, a niby dlaczego Policja nie ma dostać tego waszego budżetu i robić swoje, tylko wy się wtrącacie do cudzego prywatnego życia i jeszcze plotki roznosicie?  Bardzo była rozżalona, kiedy jej uświadomiłam, że niewiele się różni od sowieckich komitetów blokowych, ktore też każdemu właziły do życiorysu. Ona dobra Solidarnościówka była, bezinteresowna i zaangażowana.  Ale daj babie możliwość wściubiania nosa do cudzego życia, w dodatku pod pretekstem spełniania pożytecznej misji i za dietę od posiedzenia.
A to jest początek gotowania żaby.

Następny etap to byłoby zaglądanie do okien salek katechetycznych i opłacanie, co ja mówię, wspieranie, "rozżalonych nastolatek i nastolatków molestowanych przez księdza'. "Lotne rady gminy" - już są, tylko czekają na "nowe zadania" i "nowe budżety".

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 20 września 2018 21:15
20 września 2018 21:45

"...bowiem organizacja prywatna jaką jest KK - nie jest zobowiązana bardziej niż jakakolwiek inna organizacja prywatna - do zgłaszania przestępstw popełnionych przez członków jej organizacji...."

Nie jest zobowiązana??

No coż, jeżeli instytucja kościelna nie jest zobowiązana do zgłaszania przestępstw ale jest uprawniona do nauczania reguł moralnych i wychowywania społeczenstwa do przestrzegania reguł Dekalogu to o czym my właściwie dyskutujemy?

.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @syringa 20 września 2018 21:35
20 września 2018 21:48

Jeżeli uważasz, że atakuję zadając pytania (na które zreszt a nikt mi nie odpowiedział) to masz rację.
:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @pink-panther
20 września 2018 21:50

Osobiscie uważam.ze ten kokejny atak to przymiarka do tego , ktora loża bardzieje sie zasłuży i zostanie zauważona,zagdza sie oni zaczynaja sie bic między sobą. Koryto urwało się w Polsce. To teraz miedzy soba beda walczyć o.miejsce w wyborach do parlamentu europejskiego ,a wybory pod koniec maja 2019. Wybory samorządowe to taki sprawdzian. Oni  doskonale wiedza ,ze kolejne wybory przegarają, a wiec nie maja szanas aby na wlasnym podwórku byc skutecznym.Takze zaczyna sie walka , sami siebie zagryzą w bitwie o  miejsce w wyborach do parlamentu  europejskiego. A te ataki na KK to juz jest nudne, nic nowego nie wymyślą im bardziej atakuja, tym bardziej sie kompromitują. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther
20 września 2018 21:51

Trochę to smutne, że uczelnią, która dała dyplom osobie mającej podstawowe problemy z matematyką, logicznym myśleniem, borykającej się z ostrymi dysfunkcjami jest KUL, ale przestaje mnie to od dawna dziwić.

A co do nowej roli Jasia Hasoli w Warszawie to pokładam nadzieję w sąsiadach. W 2015 na Woli wygrał PIS. Niestety nastroje są dużo gorsze, bo ten ostatni dał ciała na miejscu. Ale nawet to raczej nie będzie mu sprzyjało i szanse na przeniesienie Krakowa do Warszawy dla Jana Halonego I widzę czarno ;)

Właśnie jestem po wykładzie prof. Kucharczyka na żywo o Humanae Vita i to co z wielką klasą wlewa w serca, mówiąc nawet o przerażających sprawach, to nadzieję.

zaloguj się by móc komentować

betacool @pink-panther 20 września 2018 20:40
20 września 2018 21:52

Ja tam się cieszę, że Jasia do tej bajeczki zaprosili. 

Jakbym miał jedną wybrać osobę, której na pewno bym nie posłuchał w żadnej, ale to zupełnievżadnej kwestii, to byłby to Hartman.

To mniej więcej tak, jakby Targalski lub Kuczyński mieli mi salon fryzjerski reklamować...

Ci Niemcy z Onetu to jednak nie mają o Polsce żadnego pojęcia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 20 września 2018 20:36
20 września 2018 21:53

Nie wiedziałam o tej zasadzie. Ale to wyjaśniałoby pewne fakty. To środowisko we Wrocławiu było bardzo silne i znowu się konsoliduje, On przenosi się do Warszawy, czyli będzie aktywny w "Polin", niezależnie od tego, czy zostanie radnym.

Ksiądz Stryczek musi wypić kielich goryczy, skoro szukał towarzystwa do "czynów miłosierdzia" w środowisku wywodzącym się ze "struktur niemiłosiernych", że nazwę tak np. MBP. Zamazał mu się plan pola bitwy i przelazł przez barykadę na stronę przeciwnika, żeby z nim się "pośmiać i pożartować". To niech się nie dziwi. Chcącemu nie dzieje się krzywda.  A teraz będzie go bronił stary dobry Kościół, w którym mu "było ciasno". Dobry z niego chłopina, ale nie błysnął intelektem w doborze towarzystwa. Dobrze chociaż, że nie skarżą go o gwałt albo molestowanie. "Tylko mobbing". 
W normalnym świecie jak ktoś ma wrednego szefa to idzie szukać nowej pracy a nie rozdziera szaty w Der Onet.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @syringa 20 września 2018 21:32
20 września 2018 21:55

Wydaje mi się, że wszystko się zgadza. XIX wiek należał w Poznaniu do Polaków i katolików.

Wcześniej różnie to bywało. To było miasto, które szybko łapało nowinki z zachodu. Ruch ariański był tam silny. Bracia Czescy też zrobili swoje.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @DrWall 20 września 2018 21:38
20 września 2018 21:55

Ksiadz Stryczek zdaje sie zawsze nalezal do tzw.kosciola otwartego, stad ta koszulka. Zaraz byc moze zalozy ja celebryta Guzynski i Kramer.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @S80 20 września 2018 20:28
20 września 2018 21:55

ależ, ależ od razu pedofil...to ani pedofilia, ani gwałt...

w filozofii hartmańskiej istnieje pojęcie wyrafinowanego molestowania, a ofiarą tegoż był kolega Romek, napadnięty przez zepsutą szantażystkę

bronić trzeba, wzamian Romek przysposobi trochę do zawodu aktora i może z tego jeszcze jaka kariera będzie...

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther
20 września 2018 21:57

J.H. Najbardziej lubię w Warszawie, że tu się zawsze bardzo dużo dzieje, że tutaj powstała taka europejska no klasa inteligencka, warstwa inteligencka, gdzie się spojrzy na prawo i lewo w Śródmieściu Warszawy, tam są mili kulturalni, DOBRZE UBRANI, wykształceni ludzie (…)

Gilbert Chesterton powiedział, że inteligentny świat składa się z dwóch typów ludzi – tych co wielbią intelekt i takich co go używają.   

zaloguj się by móc komentować

mooj @pink-panther 20 września 2018 21:53
20 września 2018 21:58

To nie tylko to. Zmiana środowiska ale też zasad, celów. Szlachetna paczka był to sukces, gdy działała jako rzeczowa, bezpośrednia pomoc.

Po różnych "projektach wspierania aktywizowania ", "szkoleń oragnizowanych przez współpracujące"..ciut się zmieniło nie tylko w "z kim" ale  i "co robimy"

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 20 września 2018 21:45
20 września 2018 22:00

Instytucja nie jest podmiotem prawa karnego, tylko CZŁOWIEK. A więc jeśli jakiś obywatel np. ksiądz dowie się przestępstwie popełnionym przez innego księdza- to ma obowiązek powiadomić organa ścigania. Bo każdy obywatel ma a niektórzy, np. policja i wojsko to "jeszcze bardziej". Ale w prawie karnym obowiązuje zasada - dowodu przestępstwa. Stad Monika Lewinsky trzymała przytomnie sukienkę w lodówce. Bo "jej słowa przeciwko słowom Billa" to byłaby "kupa śmiechu".
Dlaczego zatem "słowo jednego obywatela" na temat tego, co jakoby miało się wydarzyć np. 30 lat temu przekazane zostaje do wiadomości biskupa a nie na najbliższy posterunek Policji Państwowej? Kolega wie i ja wiem, że 30 lat temu oznacza a) przedawnienie , b) zero dowodów , co z kolei oznacza - pusty śmiech Wysokiego Sądu. A nawet nie Wysokiego Sądu, tylko - prokuratora. Dlaczego on ma sadzać do więzienia jakiegoś faceta, choćby w sutannie za to, że JAKOBY 30 lat temu - ten MIAŁ popełnic przestępstwo na szkodę skarżącego ALE NIE MA DOWODÓW.

Zostaje nam góral, który był skazany za bimbrownictwo, bo mu w stodole znaleźli "instalację" to jeszcze poprosił Wysoki Sąd o skazanie - za gwałt. Na tej samej zasadzie, że "miał instalację".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @pink-panther 20 września 2018 21:45
20 września 2018 22:00

To jest ciekawy trop, te "Solidarnościówki". Mam sporo znajomych, takich dzisiejszych rewolucjonistów o "świecki i przyjazny świat". Jak ich dobrze poskrobać, to pod każdym jest jakiś tata w resorcie, choćby to był i zakład wodociągów. Wszyscy jak jeden mąż antyklerykalni i wszyscy z wielką estymą wspominają Wałęsę. Jakieś pięć lat temu, po tym jak przyszedł Franciszek, strzelali do niego bez skrupułów historiami o rzekomym jego wspieraniu "prawicowej hunty w Argentynie". Miałem wtedy takiego znajomego, syna prlo-wskiego milicjanta  - na tym samym wdechu na każdej imprezie opowiadał, że jego tatuś zatrzymał księdza który zgwałcił kucharkę na stołówce. No i on był na czele ekipy oskarżającej Franciszka o wszystkie możliwe grzechy świata. Dziś ten sam człowiek cytuje Franciszka z okazji jego wypowiedzi o "problemach". Jak to wszystko jest płynne. Gdybym miał samozaparcie sadysty, to poszperałbym w necie wpisów Lchlipa z tamtego "czasookresu". Mam dziwne przeczucie, że on również tropił wówczas Papieża za jego prawackie odsczepienie. Ale nie ma co rzucać fałszywych oskarżeń. To przecież prawdziwy i szczery przyjaciel KK. Na pewno by tak nie postapił. A już na sto procent zasmuciłby się wypowiedziami pewnej nobliwej artystki z Poznania piszącej w tamtych czasach o Franciszku per "Chuj" czy jakoś tak.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther 20 września 2018 18:52
20 września 2018 22:05

Postawę względem KK wynosi się z domu a nie ze szkoły.

To jest clou. Dla każdego z nas, rodziców, dziadków, ciotek, braci etc....uderzenie się we własną pierś, i zastanowienie się czy przypadkiem ktoś z naszej rodziny nie "wybiera się na kler".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mooj 20 września 2018 21:58
20 września 2018 22:06

Ja się zetknęłam z tym na bardzo wstępnym etapie i dość przelotnie i to mi się podobało, chociaż miało swoje ograniczenia. Kiedy zaczął się bawić w celebrytę i zaczęli go otaczać politycy - ja już miałam inne problemy i nie zajmowałam się tym rodzajem dobroczynności.
On był bardzo mocno lansowany w mediach - z nieznanych mi powodów. I zaczęło go wciągać typowe życie celebryty. To jest mocna i niebezpieczna pokusa. Z tym, że nie musiało dojść do tej sytuacji, którą opisuje tylko Der Onet. Nie wiadomo nawet, czy to prawda, znając Der Onet. Ale musiał ksiądz Stryczek obniżyć kryteria doboru do pracy i może zainstalowali mu "wirusy".  Przed taką sytuacją trudno się bronić.
Może powinien był uważniej prześledzić życiorysy Prymasa Tysiąclecia i Św. Jana Pawła II - i Ich metody doboru najbliższych współpracowników. Że lojalność i uczciwośc to jest pkt 1. i że musi byc to osoba ze znanego mu otoczenia.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 20 września 2018 22:05
20 września 2018 22:09

KK w PRL nie przetrwałby, gdyby dzieci były w siedmiodniowych przedszkolach jak w ZSRR. To rodzina uczy pacierza i podstawowych zasad. M.in takiej, że nie donosi się na swojaka.  Ile procesów chłopi mieli w rodzinie o miedzę przez lata. Ale żaden nie donosił do MO na swojaka, bo to byłoby jak pocałunek Judasza.

Jeśli rodzice traktują sami sprawy Wiary - serio, to dzieci też prędzej, czy później, będą traktować ją serio.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Marcin-K 20 września 2018 22:00
20 września 2018 22:12

Tak. Nie ma większych przyjaciół KK niż antyklerykałowie. Chcieliby go naprawiać dzień i noc:)))
Na szczęście mieszkam w niewielkim miasteczku i tutaj "przeciwnicy prawicowej hunty w Argentynie" mają bardzo słabe branie. Głównie w instytutach naukowych:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 20 września 2018 21:57
20 września 2018 22:16

Gilbert Chesterton się nie mylił. W dodatku "w pakiecie" jego geniuszu znajdowało się niesamowite poczucie humoru. W przeciwieństwie do rechotu.

Podejrzewam, że profesor Janek H co rano staje przed lustrem i powtarza sobie z uwielbieniem:" jestem profesorem, jestem profesorem, jestem profesorem". I dzień staje się piękniejszy, niebo bardziej niebieskie i fizjonomia w lustrze - prawie śliczna:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 20 września 2018 21:45
20 września 2018 22:19

"bardziej niż jakakolwiek inna organizacja". Proszę cytować w całości a nie wyrywać z kontekstu. Opisałam jasno ramy prawne obowiązku zgłaszania przestępstwa.  I przeczytać sobie KK. Tam jest wszystko napisane.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @pink-panther
20 września 2018 22:21

Jeden z takich asów podczas naszych wielokrotnych przekomarzań w czasie których udowadniał mi zwykle, że całe zło świata płynie z KK,  w pewnej chwili stracił czujność i na moje oskarżenie, że ktoś tam służył w SB, zapytał szczerze: no i co z tego? W takich chwilach człowiek naprawdę uświadamia sobie, że diablisko chodzi między nami najzupełniej bezczelnie i że można go dotknąć.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 20 września 2018 21:51
20 września 2018 22:22

No właśnie. Chyba stąd ta "wielka promocja Jasia" w wykonaniu Der Onet. Mają parę tygodni jeszcze i chcą wykorzystać każdy dzień.  Dzięki za obrazek. Ale nie wiem dlaczego, profesor Janek zawsze wygląda na zdjęciach jak pomocnik rzeźnika.  Za nic nie chce mi się skojarzyć z nauką a już z filozofią to "wogle".:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @betacool 20 września 2018 21:52
20 września 2018 22:25

Trudno mi ocenić, na ile sami Niemcy z Der Onet określają sytuację "na froncie" czyli w Polsce  Budżety z pewnością mają wielkie plus wspomaganie niezależne przez  gazety lokalne. Wystarczy, że robią ludziom wodę w mózgu a liczba potomków ORMO i MO jest wystarczająca w pewnych województwach, żeby się zaangażować w pisanie hejtów na Kościół i na księży. To jest obecnie jedna z ciekawszych "misji cywilizacyjnych na Wschodzie" Der Onet. Ale ostatnio wzmożenie antykościelne jest niesamowite. Nie ma dnia bez jakiegoś skandalicznego wyskoku.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Draniu 20 września 2018 21:50
20 września 2018 22:29

To może tak być, że jest jakaś "olimpiada lóż" i rozdział budżetów na następną pięciolatkę:))) Muszą się wykazać. Lewica jest w więcej niż trudnej sytuacji, ale pytanie, na kogo stawiają "loże", też nie jest do końca rozpoznane. Poczekamy i zobaczymy.
Też mnie zastanawia ten atak nieustanny na KK. W krajach protestanckich to było zrozumiałe, bo protestanci mają zryte berety do stuleci a już od roku 1968 to szczególnie łykają każdy bezsens. Ale w kraju monokulturowym,w  dodatku doświadczanym nawet nie przez dekady a przez ponad stulecie - prześladowaniami religijnymi - takie grzanie na rympał może przynieść skutek odwrotny od spodziewanego.  To ciekawa obserwacja.

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @pink-panther
20 września 2018 22:30

O tradycji Hartmanomasonokolbsowieckich,

https://www.youtube.com/watch?v=KZSkXXy9qWE

W październiku 1947 r., podczas odprawy kierownictwa Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego poświęconej walce z Kościołem, minister Stanisław Radkiewicz uznał Kościół katolicki w Polsce za

„najbardziej zorganizowaną reakcyjną siłę występującą przeciwko obozowi demokracji. (…) Trzeba bić takiego wroga jak kler. Mamy bowiem do czynienia z przeciwnikiem najbardziej wyrafinowanym, najlepiej umiejącym posługiwać się podstępem i tym wszystkim, co łączy się z pojęciem jezuici”.

Zachęty i ponaglenia płynęły również z sowieckiej ambasady w Warszawie. W lipcu 1949 r. ambasador Wiktor Lebiediew donosił swoim zwierzchnikom w Moskwie:

„Kościół w Polsce w ciągu czterech lat walki o umocnienie demokracji nie doznał żadnego poważnego uszczerbku. (…) W dziedzinie walki z Kościołem nasi polscy przyjaciele znajdują się dopiero na samym początku realizacji tego swego zadania. Rozumieją oni jednak, że zadanie to wysuwa się obecnie na pierwszy plan”.

 

 1. 1. Ksiądz Michał Pilipiec (ur. 1912 – zm. z 7 na 8 grudnia 1944 r.) Kapelan Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej, kapłan diecezji przemyskiej. Zaaresztowany przez NKWD, poddany bestialskiemu śledztwu w rzeszowskiej siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa. Po torturach wywieziony do lasu i, wraz ze swoimi współtowarzyszami walki, zabity strzałem w tył głowy. Zwłoki księdza, częściowo spalone, porzucono w lesie. Jeden ze współwięźniów pozostawił relację: „Nie mógł stać o własnych siłach. (...) Był strasznie zmasakrowany. Jego sutanna była w wielu miejscach popękana. (...) Wił się z bólu”.

 

 1. 2. Ksiądz Stanisław Domański (ur. 1914 – zm. w marcu 1946 r.Był wikariuszem parafii Sienno na Mazowszu. W czasie wojny współpracował z Armią Krajową, był kapelanem 1. batalionu 3. Pułku Piechoty Legionów AK. Po 1945 r. brał udział w antykomunistycznej organizacji podziemnej – Ruch Oporu Armii Krajowej, przyjął pseudonim „Cezary”. W styczniu 1946 r. pisał: „Nad Polską powiewa czerwony sztandar z sierpem i młotem”. W marcu 1946 r. został ciężko ranny podczas obławy funkcjonariuszy PUBP w Starachowicach. Zmarł w wyniku odniesionych ran i tortur. W 2009 r. pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 1. 3. Ksiądz Michał Rapacz (ur. 1904 – zm. 11 maja 1946 r.) Kapłan Archidiecezji Krakowskiej. Piętnowanie komunistycznej przemocy w kazaniach przed referendum w 1946 r. naraziło go na pogróżki „nieznanych sprawców”. 11 maja 1946 r. został uprowadzony ze swojej plebanii w Płokach (powiat chrzanowski) i zastrzelony w pobliskim lesie. Następca zamordowanego kapłana na probostwie w Płokach pisał do księcia-metropolity Sapiehy: „Ksiądz Michał padł, jako ofiara bandy bezbożniczej spod znaku dzisiejszego tajnego aktywu PPR (który) miał właśnie ostatnio wydać aż 12 wyroków śmierci na księży i dobrych katolików podejrzanych o »wrogie« nastawienie do demokracji dzisiejszej”.

 

 1. 4. Ksiądz Stanisław Ziółkowski (ur. 1904 – zm. we wrześniu 1946 r.) Kapłan diecezji kieleckiej, kapelan oddziałów AK. Od zakończenia wojny poddawany był ciągłym naciskom UB i MO, by zaprzestał wygłaszania „politycznych kazań”. Zabójca księdza wyszedł na wolność w 1950 r.

 

 1. 5. Ksiądz Lucjan Niedzielak (ur. 1904 – zm. 5 lutego 1947 r.) Kuzyn ks. Stefana Niedzielska – również zamordowanego przez „nieznanych sprawców”. Ksiądz Lucjan, proboszcz parafii w Huszlewie w diecezji siedleckiej, był kapelanem AK i WiN. Do końca życia świadczył prawdę o Katyniu, starając się upamiętnić Ofiarę „Tych, co polegli na Wschodzie” na powązkowskim cmentarzu. Po śmierci został nazwany „ostatnią ofiarą Katynia”.

 

 1. 6. Ksiądz Rudolf Marszałek (ur. 1911 – zm. 10 marca 1948 r.) Kapłan Towarzystwa Chrystusowego, oficer i kapelan Wojska Polskiego. Podczas kampanii wrześniowej walczył w szeregach Armii „Poznań”, następnie związał się z konspiracją antyhitlerowską. W latach 1939 – 1940 przeprowadzał polskich oficerów przez Słowację na Węgry, aresztowany i uwięziony w Wiedniu. Później był duszpasterzem na Podbeskidziu w miejscowości Bystra-Wilkowice oraz kapelanem oddziałów AK i NSZ. Jako kurier działał między Okręgiem Śląskim NSZ a Brygadą Świętokrzyską NSZ, która potem przedostała się do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech. Awansowany do stopnia majora. Z polecenia biskupa Gawliny (biskupa polowego Wojska Polskiego, a po 1945 r. duszpasterza Polonii i emigracji) ks. Marszałek prowadził działalność duszpasterską wśród polskich żołnierzy i ludności cywilnej przebywającej w tym sektorze. Po powrocie do kraju (w grudniu 1946 r.) aresztowany i osadzony w więzieniu mokotowskim. W styczniu 1948 r. skazany przez sąd wojskowy na czterokrotną karę śmierci. 10 marca 1948 r. rozstrzelany w więzieniu. Prezydent nie skorzystał z prawa łaski, na podaniu o ułaskawienie napisano: „wyrok należy wykonać natychmiast”.

 

 1. 7. Ksiądz Jan Szczepański (ur. 1890 – zm. w sierpniu 1948 r.) Bezkompromisowy w piętnowaniu komunistycznej ideologii, kapłan diecezji lubelskiej. Porwany w nocy z 22 na 23 sierpnia 1948 r. z plebanii w Brzeźnicy Bychawskiej. Po prawie dwóch tygodniach jego ciało wyłowiono z Wieprza. Zwłoki nosiły ślady nieludzkich tortur: zerwane paznokcie, opuchnięta twarz, liczne ślady pobicia, wydłubane oczy, wycięte genitalia i język. Ze względu na bestialstwo oprawców śmierć księdza Jana porównano do śmierci księdza Jerzego. Sprawcy przez dziesięciolecia pozostali „nieznani”.

 

 1. 8. Ksiądz Roch Łaski (ur. 1902 – zm. 13 maja 1949 r.) Kapłan diecezji łódzkiej. W czasie II wojny światowej więziony – jak setki polskich księży – w niemieckim obozie koncentracyjnym Dachau. Ocalony od śmierci, po powrocie do kraju w 1946 r. stał się przedmiotem stałych napaści ze strony UB. Torturami próbowano go bezskutecznie zmusić do agenturalnej współpracy. Aresztowany w Wielki Piątek 1949 r. Na przesłuchanie przewieziony wprost od ołtarza. Śledztwa nie przeżył. Jeden z funkcjonariuszy UB zapewniał go: „Ksiądz mógł Dachau przeżyć, ale UB ma lepsze metody i tych ksiądz nie przeżyje”. Po wielogodzinnych torturach, umieszczony na oddziale neurologicznym szpitala w Łodzi, został uśmiercony.

 

 1. 9. Ojciec Władysław Gurgacz – (ur. 1914 – zm. 14 września 1949 r.) Nazwany „Popiełuszką lat stalinowskich”. Małopolski kapelan partyzantów. Przedmiot histerycznych ataków komunistycznej propagandy („Trybuna Ludu” określała go mianem „krwawego jezuity XX wieku”, zaś radzieccy „historycy religii” opisywali w encyklopediach, jako wzór „klasowego wroga”). Odważny człowiek, wybitny duchowny i rekolekcjonista, kilkakrotnie uchodził śmierci (przeżył dwa zamachy na swoje życie). Nie chcąc pozostawić aresztowanych przez UB chłopców z oddziału „Żandarmerii” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej na Sądecczyźnie, sam oddał się w ręce „komunistycznej sprawiedliwości”. Jego los ilustruje UB-ecką ocenę zakonu jezuitów – jako „najgorszego z najgorszych” oraz spiskową wizję Kościoła katolickiego (wyrażane m.in. przez ministra Radkiewicza). Skazany na karę śmierci i stracony w liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, w krakowskim więzieniu na Montelupich.

 

10. Ksiądz Boguchwał Tuora (ur. 1902 – zm. 2 kwietnia 1950 r.) Kapłan z regionu częstochowskiego. W trakcie rekolekcji wielkopostnych, w bestialski sposób zamordowany (wraz z czterema współpracownikami) na plebanii kościoła w Pocześnie.

 

11. Ksiądz Zygmunt Kaczyński (ur. 1894 – zm. 13 maja 1953 r.) Przedwojenny dyrektor Katolickiej Agencji Prasowej, w czasie wojny kapelan prezydenta RP Władysława Raczkiewicza i członek rządu (w gabinecie Stanisława Mikołajczyka, jako minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego). W 1945 r. – po powrocie do kraju – został redaktorem katolickiego Tygodnika Warszawskiego. Skierowane przeciw niemu represje zmierzały do likwidacji czasopisma, co nastąpiło w 1946 r. (komuniści ocenili tygodnik ks. Kaczyńskiego, jako „o wiele niebezpieczniejszy od krakowskiego Tygodnika Powszechnego, przede wszystkim z racji bezkompromisowego antykomunizmu). Dwukrotnie aresztowany przez UB, po okrutnym śledztwie, skazany na dziesięć lat więzienia. Odmowa złożenia wyczerpujących zeznań na temat działalności z okresu wojny oznaczała dlań kilkumiesięczne pobyty w ciemnej, wilgotnej celi i inne udręczenia. Mimo to kapłan nie dał się złamać. Parę dni przed śmiercią, powiedział odwiedzającej go siostrze: „Nie lękaj się, ja się nie dam złamać. Jestem tu potrzebny dla tych, co się załamują”. Prymas Stefan Wyszyński napisał o nim, że „stał się symbolem, a swą dzielną postawą w ciągu czterech lat pobytu w więzieniu dał wspaniały przykład ducha kapłańskiego”.

 

12. Ksiądz Roman Kotlarz (ur. 1928 – zm. 17 sierpnia 1976 r.) Kapłan z diecezji sandomierskiej, błogosławiący i czynnie wspierający uczestników radomskiego protestu w 1976 roku. Brutalnie pobity przez nieznanych sprawców, zasłabł w czasie koncelebrowanej Mszy świętej i po kilkudziesięciu godzinach zmarł.

 

 1. 13. Ksiądz Leon Błaszczak (ur. 1930 – zm. w 1982 r.) Pobity i skrytobójczo zamordowany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 1982 roku, w Cielętnikach. Wszystko wskazuje na to, iż w jego zabójstwo zamieszani byli członkowie, działającej nielegalnie w strukturach ówczesnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Specjalnej Grupy Dezintegracyjnej „D”.

 

14. Ojciec Honoriusz Kowałczyk (ur. 1935 – zm. 8 maja 1983 r.) W 1952 wstąpił do nowicjatuDominikanów w Poznaniu. W 1961 otrzymał święcenia kapłańskie. Wychowawca i promotor powołań, 19701971 przebywał we Francji i Rzymie. W 1974 objął funkcję głównego duszpasterza akademickiego u Dominikanów w Poznaniu. W 1981 był duszpasterzem młodzieży strajkującej przeciw komunistom. W stanie wojennym organizował pomoc dla rodzin internowanych, duszpasterz „Solidarności” i opozycji. Jego działalność zwróciła uwagę funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Był poddawany ostentacyjnej obserwacji, otrzymywał telefony z pogróżkami. 17 kwietnia 1983, prowadząc samochód, został ciężko ranny w Wydartowie koło Mogilna. Zmarł po kilku tygodniach w szpitalu w Poznaniu. Pogrzeb o. Honoriusza stał się wielką manifestacją patriotyczną Poznania. Okoliczności wypadku nie zostały do dziś wyjaśnione.

 

 

 1. 15. Ksiądz Jerzy Popiełuszko (ur. 1947 – zm. 19 października1984 r.) Kapelan warszawskiej „Solidarności”, obrońca praw człowieka w PRL, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego. Po maturze (1965) wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Po pierwszym roku studiów został skierowany do obowiązkowej służby wojskowej (1966–1968), do specjalnej jednostki dla kleryków o zaostrzonym rygorze w Bartoszycach. Nie dał się złamać, inicjował opór, podtrzymywał na duchu kolegów. Spotykały go za to bezwzględne kary; wyśmiewanie, wielogodzinne ćwiczenia, czołganie się na mrozie, czyszczenie toalety w masce przeciwgazowej. Wojsko wyniszczyło go fizycznie. Na początku 1970 roku, już po powrocie do seminarium, ciężko zachorował i niemal cudem udało się go uratować. Od sierpnia 1980 związany ze środowiskami robotniczymi, aktywnie wspierał „Solidarność”. W czasie strajku wysłany do odprawiania Mszy św. w Hucie Warszawa, później (w stanie wojennym) w kościele pw. Św. Stanisława Kostki organizował Msze za Ojczyznę. Swoją działalnością duszpasterską i nauczaniem zyskał autorytet i poparcie społeczne w Warszawie, a później w całej Polsce... 19 maja 1983 prowadził pogrzeb Grzegorza Przemyka. We wrześniu 1983 zorganizował pielgrzymkę ludzi pracy na Jasną Górę... Szybko stał się celem działań operacyjnych Służby Bezpieczeństwa (akcja o kryptonimie „Popiel”). Był inwigilowany przy pomocy co najmniej czterech tajnych współpracowników. Wśród nich byli też niestety duchowni (szczególnie aktywny był ksiądz Michał Czajkowski – TW „Jankowski”)... W tym czasie w mieszkaniu księdza zarządzono rewizję (znaną później jako „prowokacja na Chłodnej”). Przed domem czekali dziennikarze telewizyjni. Esbecy wkroczyli jako pierwsi, otwierając różne skrytki. Ujawniono między innymi: granaty łzawiące, naboje do pistoletu maszynowego, różne materiały wybuchowe, farby drukarskie – podrzucone do mieszkania księdza przez esbeków. Zatrzymanego zwolniono nazajutrz, dzięki interwencji arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego u ministra spraw wewnętrznych Czesława Kiszczaka... Potem następuje kolejna seria szykan, najść, inwigilacji, napaści medialnych (w których celował rzecznik ówczesnego rządu, Urban)... Była też próba uratowania księdzu Jerzemu życia: Prześladowania i naciski władz, narastające zagrożenie oraz kłopoty zdrowotne ks. Popiełuszki sprawiły, że prymas Józef Glemp zaproponował mu 16 października 1984 roku wyjazd na studia do Rzymu (pozostawiając jednak decyzję samemu zainteresowanemu). Ksiądz Jerzy z tej propozycji nie skorzystał... 19 października 1984 roku ks. Popiełuszko przybył na zaproszenie Duszpasterstwa Ludzi Pracy do parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Wracając do Warszawy, na drodze do Torunia, niedaleko miejscowości Górsk, został (wraz ze swoim kierowcą Waldemarem Chrostowskim) uprowadzony przez funkcjonariuszy Samodzielnej Grupy „D” Departamentu IVMSW (byli w mundurach funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego MO). Księdza przymuszono do wyjścia z samochodu, następnie pobito i wrzucono do bagażnika samochodu esbeków... Dalsze wydarzenia znane są jedynie z późniejszych zeznań trzech wykonawców porwania i zabójstwa i Chrostowskiego. Kierowca księdza Jerzego zdołał wyskoczyć z pędzącego samochodu esbeków i uciekł. Porywacze pojechali dalej, w stronę Torunia. Ponieważ zamknięty w bagażniku ks. Jerzy usiłował się wydostać, porywacze zatrzymywali się co jakiś czas, i bili go aż do utraty przytomności. W końcu związali księdza w taki sposób, że próba wyprostowania nóg powodowała duszenie. Mordercy zeznali potem przed sądem, że koło północy wjechali na zaporę na Wiśle we Włocławku. Tam z wysokości kilkunastu metrów wrzucili księdza do wody. Jest prawdopodobne, że w tamtej chwili ks. Jerzy jeszcze żył... 30 października 1984 roku z zalewu na Wiśle koło Włocławka wyłowiono jego zwłoki. Ciało obciążone było workiem wypełnionym kamieniami. Zbadano je w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Białymstoku pod kierunkiem prof. Marii Byrdy. W czasie sekcji wykazano ślady nieludzkich tortur... Początkowo miejscem spoczynku ks. Popiełuszki miał być cmentarz na Powązkach. Jednak proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, ks. Teofil Bogucki, matka księdza oraz wierni i liczni przyjaciele Zmarłego prosili prymasa Józefa Glempa, by ksiądz Jerzy mógł zostać pochowany przy swoim kościele. Tak też się stało... Morderstwo i ujawnienie prawdy wywołało wstrząs i oburzenie społeczne: Pogrzeb 3 listopada 1984 zgromadził olbrzymie tłumy i przekształcił się w wielką manifestację. Ksiądz został pochowany na terenie kościoła parafialnego p.w. św. Stanisława Kostki w Warszawie, pod nagrobkiem w kształcie krzyża. Miejsce to jest otoczone kamieniami połączonymi łańcuchem, tworzącymi w kompozycji z nagrobkiem różaniec... Pod koniec 2002 prokurator Andrzej Witkowski z pionu śledczego IPN w Lublinie zasugerował nową wersję zabójstwa ks. Popiełuszki, podważającą dotychczasowe ustalenia sądu w Toruniu. Trwają starania nad ustaleniem, czy za zabójstwem stały osoby „wyżej postawione w hierarchii partyjno-państwowej”. W 2008 sformułowaną przez Witkowskiego hipotezę, zakładającą, że Jerzy Popiełuszko nie zginął 19, lecz 25 października, po kilkudniowych torturach w bunkrach w Borze Kazuńskim, ponownie przywołał były prokurator IPN Leszek Pietrzak. Pomoc w uprowadzeniu i współpracę z SB zarzucano również Waldemarowi Chrostowskiemu. Hipotezy te zostały skrytykowane przez część historyków (m.in. przez Witolda Kuleszę i Krzysztofa Piesiewicza) jako niepoparte materiałem dowodowym... Cześć dla zamordowanego w bestialski sposób Księdza rośnie niepowstrzymanie. Stoją za nią m.in. liczne przypadki nadzwyczajnych uzdrowień – za Jego przyczyną – w całym świecie...

 

 1. 16. Ksiądz Prałat Stefan Niedzielak (ur. 1914 – zm. z 20 na 21 stycznia 1989 r.) Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 1940 r. z rąk ks. bpa Stanisława Galla. W czasie okupacji niemieckiej pracował w parafiach Wiskitki i Bolimów oraz w Łowiczu. Był kapelanem Łódzkiego Okręgu AK, kierował pracami Głównej Rady Opiekuńczej, współpracował z Delegaturą Rządu na Kraj, dzięki czemu poznał raport Czerwonego Krzyża o zbrodni katyńskiej. Przewoził zaszyfrowane komunikaty z Warszawy do Krakowa dla ks. abp. Adama Sapiehy. Latem 1944 przewiózł do Krakowa tzw. „depozyt katyński” (dowody z niemieckich ekshumacji w Katyniu). Brał udział w powstaniu warszawskim. W 1946 wrócił do Warszawy i wstąpił do tajnej organizacji Wolność i Niezawisłość. Ukrywał się przed aresztowaniami. Później kierował odbudową kościoła Świętej Trójcy na Solcu i kościoła Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim. W 1956 został proboszczem parafii św. Karola Boromeusza na Powązkach. Od 1961 proboszcz parafii Matki Boskiej Loretańskiej na Pradze i jednocześnie duszpasterz służby zdrowia. Od 1977 roku ponownie proboszcz na Powązkach (pierwsze Msze za Ojczyznę). W latach 80. wraz z Wojciechem Ziembińskim zaczął pracę nad Sanktuarium „Poległym i Pomordowanym na Wschodzie” (w kościele św. Karola Boromeusza). Został kapelanem Warszawskiej Rodziny Katyńskiej. Wspierał repatriantów z Rosji i Kazachstanu, organizował wysyłkę książek do Polaków w ZSRR. Był inicjatorem wzniesienia Krzyża Katyńskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (31 lipca 1981). Tej samej nocy krzyż usunięty został przez SB. Ksiądz Stefan, nieustannie nękany i szykanowany, otrzymywał listy i telefony z pogróżkami, bezpieka wielokrotnie podejmowała próby zastraszenia go, pobicia i porwania. Zginął zamordowany (prawdopodobnie ciosem karate) przez „nieznanych sprawców” w swojej plebanii na Powązkach. W Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej stwierdzono szereg obrażeń na twarzy i głowie oraz złamanie kręgosłupa szyjnego (mimo to ówczesne ministerstwo spraw wewnętrznych wykluczało morderstwo). Sprawę śmierci kapłana umorzono 2 X 1990 r. O zabójstwo podejrzewano SB; mec. Jan Olszewski sugerował udział KGB. W czasie obrad okrągłego stołu zamordowanych kapłanów – Niedzielaka i Suchowolca – uczczono minutą ciszy (TvP usunęła ten moment z transmisji). Równocześnie z akt zabójstwa zniknęły materiały zabezpieczone podczas sekcji zwłok i na miejscu zbrodni. Ks. Niedzielak jest pochowany na Cmentarzu Powązkowskim.

 

17. Ksiądz Stanisław Suchowolec (ur. 1958 – zm. z 29 na 30 stycznia 1989 r.). Kapelan białostockiej „Solidarności”. W 1977 wstąpił do seminarium (1983 święcenia kapłańskie). Wikariusz w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli, rodzinnej wsi księdza Jerzego Popiełuszki. Założył izbę jego pamięci, a na cmentarzu wybudował jego symboliczny grób. Był opiekunem duchowym jego rodziców. Od 1984 odprawiał Msze Święte za Ojczyznę. Od tego czasu stał się obiektem działań, prowadzonych przez SB w ramach Sprawy Operacyjnej opatrzonej kryptonimem „Suchowola”. Dostawał anonimy, w których grożono mu, że umrze jak ks. Popiełuszko. Kilkakrotnie SB dokonywała zamachów na księdza Stanisława, odbierał telefony i listy z pogróżkami. Zachowane dokumenty w archiwach IPN wskazują, że od 1985 w białostockiej SB działała kilkuosobowa grupa funkcjonariuszy zajmująca się nękaniem kapłana. Działacze „Solidarności” i KPN wystosowali 9 września 1988 roku list do Rzecznika Praw Obywatelskich Ewy Łętowskiej opisując sprzeczne z prawem działania SB wobec księdza i prosząc Rzecznika o interwencję. Bezskutecznie... Ciało zamordowanego księdza odnaleziono w jego mieszkaniu na plebanii. Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił pomiędzy 2 a 4 w nocy, na skutek zatrucia tlenkiem węgla, spowodowanego pożarem niesprawnego pieca. Dochodzenie zakończyło się po kilku miesiącach umorzeniem z powodu „braku znamion wskazujących na udział osób trzecich”. Pogrzeb był wielką manifestacją patriotyczną. Przybył m.in. ks. Sylwester Zych. W 1992 rozpoczęto w tej sprawie nowe śledztwo. Gospodyni parafii zeznała, że w nocy z 29 na 30 stycznia 1989 widziała na plebanii trzy nieznane osoby: dwóch mężczyzn i kobietę. Słyszała ich przyciszone szepty i rozmowy. Około północy, jako ostatnia widziała księdza żywego. Z ekspertyzy biegłych sądowych wynika, że w drewnianej podłodze wybito dziurę, przez którą od strony piwnicy wlano łatwopalną substancję. Białostocka prokuratura ogłosiła we wrześniu 1992, że przyczyną pożaru w mieszkaniu, a w konsekwencji powodem śmierci księdza St. Suchowolca, było podpalenie. W sierpniu 1993 roku z powodu nieustalenia sprawców postępowanie umorzono. 30 stycznia 2006 prokuratorzy z lubelskiego IPN oświadczyli, że ich zdaniem ponad wszelką wątpliwość ksiądz St. Suchowolec został zamordowany wskutek działania Służby Bezpieczeństwa.

 

18. Ksiądz Sylwester Zych (ur. 1950 – zm. 11 lipca 1989 r.) Więzień stanu wojennego, następnie kapelan Konfederacji Polski Niepodległej i środowisk niezależnej młodzieży warszawskiej. Założyciel tajnego Chrześcijańsko–Patriotycznego Instytutu im. ks. Jerzego Popiełuszki, inwigilowany i prześladowany przez aparat bezpieczeństwa, nigdy nie krył swoich poglądów. Zamordowany w tajemniczych okolicznościach, w czasie urlopu w Krynicy Morskiej. Jego zabicie – w niewiele miesięcy po obradach okrągłego stołu – miało zmobilizować i zmotywować do jedności funkcjonariuszy SB rozgoryczonych rezultatami okrągłostołowego kompromisu komunistów z częścią opozycji.

OPRACOWANIE: Grzegorz Kuczyński, Tomasz Bieszczad.

 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DrWall 20 września 2018 21:38
20 września 2018 22:31

Bardzo mnie rozczarował. Nie tylko jako ksiądz. Ale Smarzowski kręci wyjątkowo wulgarne antypolskie filmy z mocnym podtekstem antykatolickim. Czyżby ksiądz Stryczek miał jakiś "syndrom sztokholmski"? Albo gorzej.

zaloguj się by móc komentować

Tytus @pink-panther
20 września 2018 22:31

Najgorsze jest to, że ktoś tego Hansa H. przyjął na KUL, i nawet dał mu dyplom. Toż to skandal. I to wielki. Przecież przy składaniu papierów na katolicką uczelnię musi być opinia księdza proboszcza i katechety. Hartman musiał być bardzo sprytny, że się nikt nie pokapował w czas.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @lchlip 20 września 2018 21:09
20 września 2018 22:35

"Nie było w moich czasach. Chodziłem do szkoły prowadzonej przez siostry zakonne. "

 

Ho, ho, tak, tak. A nie mówiłem? Może przesadziłem z tym biskupstwem, ale jednak Lchlipu przybył do nas z samego serca KK. Mamusiu, jakie to jest nudne i jednostajne.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Krzysztof5 20 września 2018 22:30
20 września 2018 22:37

Dziękuję bardzo za to opracowanie. To dla każdego katolika jest obecnie wiedza bezcenna. Problem w dyskusji z antyklerykałami jest taki, że "oni to mają w nosie". Dla nich te Ofiary to jest jeszcze - radocha. Coś w stylu "jednego klechy mniej". Proszę nigdy nie liczyć na to, że w dyskusji z tymi przeklętnikami można użyć moralnego argumentu w stylu "a bo komuniści najlepszych księży mordowali".
Tzw. twarde jądro przeciwników Kościoła Katolickiego tylko marzy dzisiaj o jakichś "szwadronach śmierci", żeby "przetrzebiły" i "zatraszyły". Te oskarżenia o "pedofilię księży" to jest - forma zastraszania, żeby się taki maturzysta 300 razy zastanowił, zanim nawet pomyśli o takiej "karierze" nawet, jeśli miałby powołanie.

Takie oskarżenia a w zasadzie nagonka - to jest naga siła jak walec drogowy.

Dla nas to są Kandydaci na świętych lub Święci. Dla nich - to jest nic.
Ale dobrze wiedzieć. I pamiętać. Zwłaszcza wtedy, gdy są jakieś wątpliwości. Kościół się umacnia w Męczennikach.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
20 września 2018 22:38

5, 6 lub 7%, a może 10, a lepiej 50%. Ta metodologia przypomina dokonania innego Janka, znaczy się Grossa. Nie wiem czy metodę określa imię Janek, a może proweniencja?

Okazuje się, ze metodologia zbierania dowodów dotyczących niecnych czynów księży również podobna jest do osiągnięć tych dwóch naukowców.

Przepraszam, ale pokraczny język poniższych cytatów to nie moja ręka sprokurowała.

[...]Premiera "Kleru" 28 września na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wraz z filmem pojawi się także 800-stronna powieść "Kler" (wydana przez Agorę) na podstawie filmu "Gazety Wyborczej" Piotra Głuchowskiego.

[...]Premiera "Kleru" 28 września na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wraz z filmem pojawi się także 800-stronna powieść "Kler" (wydana przez Agorę) na podstawie filmu "Gazety Wyborczej" Piotra Głuchowskiego.

[...]Choć film jest opowieścią opartą na twórczo przemienionych wydarzeniach z polskiego życia Kościoła, książka jest pełna prawdziwych wydarzeń, które przygotowałem dla fikcyjnej reporterki dziennikarza z Krakowa, Ludmiły Zakrzewskiej.

 

 

[...]To, co dostaję na stronach powieści, zaczerpnąłem z polskich notatek opisujących przypadki molestowania seksualnego przez księży. Użyłem kilkudziesięciu tekstów, w tym Bożeny Aksamit, Małgorzaty Bujary, Marcina Kąckiego, Marcina Kowalskiego, Marcina Wójcika i materiału filmowego. Grzebałem w publikacjach "Fakty i mity" w tekstach na portalu ruchofiarksiezy.org, w setkach postów na Facebooku. Po prostu to, co do tej pory dziennikarze mówili o pedofilii w polskim kościele.

 

Kompromitują się, bo nie ma faktów, a są mity puszczane w obieg przez dziennikarzy, ot co.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @pink-panther
20 września 2018 22:38

@pink-panther


Troszkę ponad rok temu napisałem 2 teksty o Hartmanie, który oficjalnie od tow. Czabańskiego z Rady Mediów Ludowych - pardon - Narodnych, tfu! Narodowych! dostał glejt, pozwalający mu na bywanie w rzeczonych mediach kiedy chce i mówienia czego chce.

http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/komunikat-agencji-papa-prof-jan-hartman-w-mediach-narodowych-niezmiennie

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/komunikat-agencji-papa-media-narodowe-uratowane-memches-filip-wrocil


Cała sprawa się zaczęła od tego, że dziś już eksprezes Polskiego (no tak twierdzą, Polskiego) Radia Sobala, pogonił zeń niejakiego Memchesa Filipa, któren jest polski (tak podają) publicysta, dziennikarz, eseista, a do tego w Leningradzie urodzon, co wystarcza (i zawsze wystarczało) za immunitet, choć dziś ciotka Wiki twierdzi, że on nie z Leningradu a z Petersburga, ale to tylko takie „przykrycie”.

A Sobala pogonił Memchesa, za zaproszenie Hartmana Jana, któren jest nietykalny, bo duszeńka dla żoliborskich socjalistów, jako że nie jest żaden endek, a inteligent i do tego nie katolik, co jeszcze bardziej miłe.

Sobala do kompletu pogonił też szefa Memchesa, Gottesmanna Krzysztofa, któren jest syn Gustawa Gottesmana, co to zaliczył i Polskie Sily Zbrojne na Zachodzie i matuszkę PZPR aż do 1968, i choć już bezpartyjny, potem redaktorzył naczelnie komunistycznej Literaturze, co wyjaśnia dyrektorskie stanowisko syna w Mediach Narodowych.

***
Ten Sobala, to musiał być albo idiota, albo natolińczyk, albo moczarowiec, żeby się na 3 protegowanych tow. Czabańskiego porwać.

No, ale masowy protest, jak ich nazwałem, komercyjnie niepokornych (u Karnowskich np. Zaremba łkał) doprowadził do tego, że Hartman, Gorttesmann i Memches dalej w pisowskim radiu dobrze się mają – a Sobala wypadł .

https://wpolityce.pl/polityka/340527-dziennikarz-zwolniony-z-publicznego-radia-bo-rozmawial-z-niewlasciwym-gosciem-trudno-akceptowac-takie-praktyki


 
 

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Tytus 20 września 2018 22:31
20 września 2018 22:45

Prawdopodobnie było to coś w rodzaju "wielkiej dyplomacji KUL": przyjmowali różnych "delfinów" z rodzin komunistycznych, jeśli widać było, że może sobie nie poradzić na egzaminach wstępnych na państwowych uczelniach.  W tym przypadku były jakieś "rumory" z Wrocławia o pewnych skłonnościach do ziół. Melissy zapewne. Nie wiadomo, czy zrobił magisterkę na KUL i u kogo. Wcale nie jest wykluczone, że ci "antyklerykałowie" wysłali młodego na KUL na przeszpiegi. Pewien mój znajomy "wieczny doktor"z tej uczelni, bardzo dobrze sobie tam radzący, po latach z IPN wyniósł swoją teczkę w niej info o 40 (słownie czterdziestu) donosicielach. KUL był naszpikowany służbami. A KK nie miał żadnych sił i środków aby się temu przeciwstawić. To była cena istnienia jedynej katolickiej uczelni od Łaby do Władywostoku.

Tatko pana Janka był bardzo mocno osadzony w rzeczywistości PRL ale też był w KOR  i był jako ojciec mocno wiekowy i być może "nie radził sobie z dzieckiem". To się "ulitowali".  Tam była też córka ale ona była/jest  z innej bajki.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @pink-panther 20 września 2018 19:37
20 września 2018 22:49

Nietykalny z urodzenia. 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther 20 września 2018 22:22
20 września 2018 23:00

no jak się nie ma ojca wielkiego generała, za to facjatę jak mały John the Butcher, co w zabawie wykroił sobie mózg , to już tylko wspomaganie antyklerykalną agitką filmową zostało ...

jedyne co wkurza, że za nasze pieniądze

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 20 września 2018 22:38
20 września 2018 23:18

To widać, że przygotowania do premiery filmu "Kler"  idą jak u Rokossowskiego i von Mannsteina   do bitwy pod Kurskiem:)))  To może oznaczać niejakie lęki o odbiór tzw. ulicy. Bo podobno dystrybutor wycofał trailera po kilku godzinach, co wskazywałoby, że odbiór był zły. No i te wszystkie tajemnice dotyczące producentów i budżetu.

 

Stąd takie budżety promocję m.in na jakieś fejkowe "powieści oparte na faktach". Wydawca Agora, czyli nadredaktor "też się chce przyczynić". Autorzy; Piotr Głuchowski i Wojciech Smarzowski. No, no "prawda czasu, prawda ekranu" pełną gębą.

To jest powtórka z Jedwabnego.  Kiedy prawdziwi historycy rozłożyli Janka Grossa "narrację" na czynniki pierwsze, to natychmiast pojawiła się "sztuka teatralna" "Nasza Klasa", w której można było bez ograniczeń przez kilka godzin przedstawiać Polaków jako kanalie, morderców, gwałcicieli. A propos, gwałcicielem w sztuce Słobodzianka jest kandydat na księdza i gwałci oczywiście koleżankę z klasy Żydówkę naturalnie.

To jest stały "schimmel" III RP jak się okazuje.

Ciekawy jest ten wyskok profesora Janka H z tymi procentami, bo gdyby ktoś mu powiedział, że ma przynieść TWARDE DOWODY na te swoje 5-7% "pedofili w sutannach" a jak nie ma, to będzie musiał wleźć pod stół i wszystko odszczekać, to słyszelibyśmy psie wycie już od ładnych paru dni od strony Krakowa (albo Warszawy).

Mam przeczucie graniczące z pewnością, że paru aktorów złamie sobie kariery filmowe - bezpowrotnie. Jest coś takiego,  że pewien rodzaj ról i zachowań na ekranie - tak drastycznie odrzuca widzów od wykonawcy, że ma "przechlapane na wieki".
Są konkretne przykłady np. obiecujący aktor Mickey Rourke potknął się boleśnie na 9 i 1/2 tygodnia i wyleciał z branży na dekady a super-hiper gwiazda Hollywood Tom Hans ( od roku 1993 Bezsenność w Seattle, Forrest Gump 1994, Szeregowiec Ryan 1998 i tak prawie "co rok prorok") wziął w 2007 rolę w wyjątkowo wrednym antykatolickim "Kod da Vinci" i nastąpiła dziwna sprawa, że od tego roku jego nazwisko spadło do II ligi. Jakieś filmy kręci ale my o nich nie słyszymy. Nie ma "ciągnienia". 

W przypadku filmu "Kler" najmniej ryzykuje Gajos, wielbiciel biskupa Pieronka, ale już młodsi panowie mogą mieć ciekawe zakręty kariery.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @mooj 20 września 2018 21:58
20 września 2018 23:20

Jak bardzo sie ciesze...

... ze ta cala, deta  "szlachetna paczka"  JUZ  sie skonczyla.... jeszcze sie dobrze nie rozkrecila, a juz sie skonczyla... a taka  SLICZNA  byla... nawet  PAD sie i ja lansowal...

... jakie to szczescie, ze juz sie skonczyl ten caly  CYRK  w krakowku  z dobroczynnoscia  malo zwiazany... bedzie nauczka dla przyszlych ksiezy-celebrytow  na opamietanie  !!!

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewaryst-fedorowicz 20 września 2018 22:38
20 września 2018 23:36

Dzięki za te linki. Aż sobie przeczytałam ten bojowy apel redaktora Zaremby. No niby nazwiska nie są mi obce, ale kto mógłby pomyśleć, że Filip Memches urodził się w 1969 i to w...Petersburgu. Chyba jako jedyny na świecie. Inni rodzili się w Leningradzie. I jeszcze wywiad z Duginem przeprowadził  a także pracował w latach 2005 -2010 w "dodatku do gazety Fakt" wydawnictwa Ringer Axel Springer. Chyba o jego środowisku nawięcej powie fakt, iż np. Tekieli i Cezary Michalski zaczynali "w totalnie anarchistycznym" "bruLionie" aby płynnie przejść na pozycje katolickie, przy czym Cezary Michalski przeszedł do Der Dziennika.

Skoro Memches przeprowadził wywiad z Duginem, to potrzeba telefonu do takiego autorytetu jak profesor Janek H. - niektórych może i nie dziwi:))) Podejrzewam, że w tym środowisku propagandy prasowej III RP są jakieś umowne hierarchie, niezrozumiałe dla szarego człowieka, wedle których oni funkcjonują. Incydent z Sobalą i Memchesem pokazuje, że może i Sobala był sobie prezesem Polskiego Radia, ale Memches jest ważniejszy towarzysko i "się go nie zwalnia". Zwłaszcza za miłe kontakty z profesorem Jankiem H., którego oczekuje z niecierpliwością Warszawa.

Sobala już był dyrektorem w jakimś radiu i też zaczął do zwalniania. A to chyba u towarzyszy z propagandy tak nie działa:))) 
Dzięki za linki. Zawsze to człowiek z prowincji lepiej zrozumie, jakie są mechanizmy funkcjonowania "wolnych mediów".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 20 września 2018 23:00
20 września 2018 23:39

Sorry, ale to nadal będzie "za nasze pieniądze". A oni pyskują tak, sorry, krytykują tak, jakby to było za ich własne. Paniska pełną gębą.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @lchlip 20 września 2018 21:12
20 września 2018 23:41

PINK PANTHER słusznie uważa, że wiele osób atakujących z zatroskaniem instytucję koscioła katolickiego jest odpornych na wszelkie argumenty, w kwesti każdych nadużyć nie tylko tych z art.200 kk. 

Czytałeś "Pedofilię w kościele" PINK PANTHER ? John Jay Report był sporządzony na podstawie ankiety skierowanej do diecezji katolickich. Nie dziwi cię, że zatroskani o polski kościół Jan Hartman i Wojtek Smarzowski a szczególnie zatroskani o kler katolicki kręcą film i wydają 800 stronnicową książkę z materiałami prasowymi ? Co ich blokuje by sprawdzić dane podawane przez policje ?

Ja uważam, że celem pan Jana Hartmana nie jest dobro instytucji kościoła katolickiego a uzyskanie jakiegoś mandatu by później uzyskać kolejny mandat. Mandat demokratyczny by gadać, gadać o "faktach prasowych". Jako etykowi powinno mu zależeć, żeby każda organizacja i instytucja funkcjonowała i działała na ogólnych wartościach - prawda, dobro. Taki cel powinien przyświecać etykowi, traktującemu etykę i tu magiczne i nielubiane tu słowo "profesjonalnie".
Panu Wojtkowi Smarzowskiemu nie musi zaś nic przyświecać bo on pracuje w rozrywce i jest na tyle dobry na ile jego ostatni film zarobi. 
 

Debata na proponowany przez film KLER temat jest bezzasadna. Pan Wojtek Smarzowski nakręcił też DROGÓWKĘ i debata o policji na podstawie tego filmu też jest bezzasadna. Ale jak lubisz przekleństwa, wulgaryzmy i obscenę to sobie oglądaj i wierz, że taka jest policja.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ArGut 20 września 2018 23:41
20 września 2018 23:55

Dokladnie tak...

... debata na proponowane w tych GNIOTACH  filmowych tematy jest absolutnie  BEZPRZEDMIOTOWA  !!!...

... a aspiranci pracujacy w Policji sa  baaardzo uprzejmi... mialam juz doczynienia 3 razy z Policja od listopada ub.r. - po prostu  elegancja.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @adamo21 20 września 2018 22:49
20 września 2018 23:59

Tatko należał do tych, którzy "podnosili uczelnie wrocławskie  z gruzów" i  to w czasach, kiedy po masakrach polskich kadr naukowych zwłaszcza we Lwowie, każdy naukowiec ścisły był na wagę złota. Doktoryzował się w 1947 "u profesora Edwarda Marczewskiego, który naprawdę nazywał się Szpilrajn ale to do roku 1940. A Marczewski współpracował z Hugonem Steinhausem, więc to były "nazwiska legendarne" i potomek z takiego środowiska ma o sobie mniemanie jak jakiś "mniejszy Habsburg hiszpański". 
 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 20 września 2018 20:45
21 września 2018 00:21

Jeśli uda się akcja wylewania szamba na polski KRK prowadzona już od kilku lat pod patronatem i z inicjatywy lóź, agentur niemieckich i innych - to nie będzie księży, którzy mogliby stać przodem lub tyłem do tabernakulum. Takie są realia. Więc oczywiście możemy się modlić o powrót starej liturgii ale zajmować się też musimy obroną prawdy. Prawdy.  Są kościoły i kaplice, w których księża odprawiają przed tabernakulum. Nie jest ich wiele, ale są.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther
21 września 2018 00:25

"Że warto się czasem zastanowi nad tym, jakich korzyści się oczekuje, kiedy przyjmuje się na katolicką uczelnię jakiegoś „młodego niewierzącego z Wrocławia” kosztem katolickiego dziecka, które z tego powodu nie dostało się na studia."

Warto by spytac rowniez samego Jana Hartmana co go sklonilo do studiowania w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 

Hartman, juz wtedy w latach 80-ych deklarujacy sie wyraznie jako niewierzacy, a obecnie wojujacy ateista, wstapil na katolicka uczelnie. 

Ja studiujac w latach 80-ych w KUL spotykalem od czasu do czasu ludzi z braci studenckiej ktorzy krzywili sie kaprysnie i narzekali bo nie odpowiadal im charakter wyznaniowy uczelni i rzekoma "wszechwladza" kleru. Ale tacy przenosili sie szybko np. na UW i byla pelnia szczescia jak sie domyslam.

Czemu Hartman tego nie uczynil?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther
21 września 2018 00:32

"W wyborach tych wspólnie z profesorem Jankiem Hartmanem z list SLD będzie startowała również Monisia Jaruzelska (Praga Południe i Rembertów) a z Wilanowa i Ursynowa słynny Piotr Gadzinowski."

No to doborowe towarzystwo. Pewnie wkrotce ukaza sie [albo juz sie ukazaly] podrasowane zdjecia-plakaty Moniki Jaruzelskiej, "zrobionej" na zatroskana matke-Polke. To powinno chwycic. Najlepiej niech ja cykna na tle tej palmy stojacej na rogu Nowego Swiatu i Al. Jerozolimskich.

Od razu wtedy wywieje ten nadwislanski zaduch z ktorym tak dzielnie walczy Jan Hartman i powieje wreszcie wielkim swiatem. Jak na metropolie przystalo.

A Jerzy Stuhr nie kandyduje?

Ale prawda, on jest z Krakowa.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 20 września 2018 20:41
21 września 2018 00:35

Słyszałam o tym, że w wielkich miastach III RP zaczyna się otwarta agresja w miejscu pracy wobec katolików, ale to raczej w "środowiskach twórczych". Natomiast "problem z katolikami" na uczelniach i w mediach oraz filmie i teatrach i na uczelniach plastycznych jest załatwiony prosto: katolików się nie przyjmuje, jeśli widać jakieś "oznaki". W pewnych miejscach trzeba już się kryć ze swoją wiarą. Selekcja antykatolicka była oczywiście w PRL ale w III RP - nie tylko odżyła bardzo szybko ale nawet jest bardziej agresywna i otwarta. Za czasów PRL po prostu "nie było wolnego miejsca pracy". A teraz są ataki słowne.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 21 września 2018 00:25
21 września 2018 00:37

A powie prawdę? Przypuszczam, że wątpię.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 21 września 2018 00:32
21 września 2018 00:44

W tym rozdaniu postawili na "mocne nazwiska" i , proszę zwrócić uwagę: drugie pokolenie budowniczych PRL.  Te najzajadlejsze odłamy lewactwa od Zandberga i "czarnych marszów" zostały zgodnie rozdzielone pomiędzy PO i SLD, bo inaczej Adrianek importowany chyba z Danii i Nowacka/Nowicka  oraz oczywiście profesor Janek H. "muszą się dostać" do jakiejś polityki, bo ile razy można startować i się nie dostawać. Więc nastroje są dość histeryczne. Najbardziej agresywne antykatolickie ugrupowanie czyli sieroty po Palikocie - zostały zabrane na tratwy "wielkich partii". Ma im być łatwiej, bo to wielkie miasta z dużym odsetkiem lewactwa agresywnego na uczelniach i w "organizacjach pozarządowych".  Bój to będzie ich ostatni albo coś w tym guście.  Widać, że niemiecka agentura walczy, żeby PiS trochę "ustąpił", bo gra idzie o ograniczenie wpływów USA i Izraela na rzecz Niemiec i ich derogiego sojusznika czyli Moskwy. Ale oficjalnie "walczymy o świeckie państwo bezwyznaniowe'. Żeby "było tak jak było" - za PRL.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 20 września 2018 22:29
21 września 2018 06:30

"Też mnie zastanawia ten atak nieustanny na KK." 

Mnie nie

W krajach protestanckich wiara praktycznie nie istnieje.

Kościoły katolickie Zachodu -własciwie również .

 

"Tragiczna sytuacja Kościoła w Holandii

Autor: Mariusz Matuszewski

W ostatnim wywiadzie z gazetą De Gelderlander, kardynał Wim Eijk, Arcybiskup Utrechtu, przyznał, że obecny stan Kościoła w Holandii nie odzwierciedla nawet najgorszych jego przewidywań z przeszłości… jest gorzej.

W 2014 roku Kardynał Eijk szacował, że do 2028 roku pozostanie w Archidiecezji Utrechckiej od 20 do 30 parafii. Obecnie twierdzi, że za 10 lat w jego archidiecezji nie zostanie więcej niż 10-15 kościołów, w których odprawiana będzie Msza św. Obecnie z 3,5 mln osób deklarujących wiarę katolicką w Holandii, na niedzielną Mszę św. uczęszcza około 173,5 tys. To mniej niż 5%, przy czym uczęszczania na niedzielną Mszę nie należy równać z cotygodniowym uczestniczeniem we Mszy. W wielu parafiach Msza odprawiana jest w dłuższych odstępach czasowych."

Za: KatholiekNieuwsblad.nl

 

Podobnie jest w Austrii i NIemczech. (te 2 kościoły znam dobrze)

Byly 3 filary Koscioła

a) 1. córa KOścioła -Francja ZNISZCZONA

b) Irlandia ZNISZCZONA (własnie najlepszą bronią: pedofilią)

c) Polska no więc się biorą

zaloguj się by móc komentować

syringa @Krzysztof5 20 września 2018 22:30
21 września 2018 06:37

O Ojcu KOwalczyku i dziwnym "wypadku " wiem sporo. Bardzo polecam kompletnie przemilczaną książkę Barbara Stanisławczyk "Kto sie boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańska w Polsce ? Wwa 2015 -str.748

zaloguj się by móc komentować

syringa @Tytus 20 września 2018 22:31
21 września 2018 06:40

byl tam wtedy Życinski.

I wszystko jasne.

Jak mogł nie przyjąć ziomala? Przeciez Palikot też tam "studiował".

DLatego od dawna nie daję na KUL ani zlotówki.

A ostatnio (2 lata temu ) pewna pani prof z KUL podpisała protest w obronie "artystki od chuja" (sorry)

zaloguj się by móc komentować

kurdybanek14 @pink-panther
21 września 2018 07:59

Pink-Panther

Janek H. i reszta towarzycha prawie przez  30 lat nie wypracowali niczego, żadnej nowej koncepcji, tylko jazda po Kościele Katolickim i uprawianie pedagogiki wstydu. Ale to tylko świadczy o wyjątkowo niskiej sprawności intelektualnej tych ludzi. 

Dziękuję za tekst, a i z komentarze mnie ubogaciły.

Zaglądałem na SN, ale szczerze częściej bywałem na salonie.  Nie polecam salonu, bo zparszywiał, czego dowodem jest jeden z czołowych blogerów salonu skręcających w lybertinizm Ichlip, któremu też tam śmieszno i duszno dlatego przyszedł na SN.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 21 września 2018 00:21
21 września 2018 08:11

Kiedy kapłani prawidłowo sprawują kult Boży, wszystko inne się układa. Wtedy ofensywy medialne takie lub inne okazują się mało znaczące.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
21 września 2018 08:26

PINK PANTHERze, jak Ty dopieszczasz komentatorów. :)

Smarzowski przypuszczał iż nie otrzyma zgody na zdjęcia w kościołach w Polsce, więc kręcił je w Czechach. Ale należało to też wykorzystać medialnie i mimo wszystko złożyli prośbę do kurii w Krakowie.

Producent filmu, Jacek Rzehak w wywiadzie mówi:

- Ale odmówiono nam. Nie podali przyczyny. Nie, bo nie. To była dziwna decyzja i kompletne niezrozumienie tematu z ich strony i niewykorzystanie szansy na samooczyszczenie.

Zupełnie mu się pozajączkowało, bo za wpuszczenie do świątyni niechętnej Kościołowi instytucji miałby Kościół uzyskać nieomal odpust zupełny?

Kłania się ta paniusia, co to bredziła że sędziowie to kasta.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @tadman 21 września 2018 08:26
21 września 2018 09:02

Smarzowski i jego produkcja to zwykli oszuści i manipulatorzy.

W normalny swiecie zasad rynkowych przy produkcji filmowej jest przyjęte ,ze jezeli wystosowuje się prośbę o skorzystanie z obiektu ,to po pierwsze, załącza sie do takiego wniosku scenariusz ,a po drugie proponuje sie odpowiednią zapłatę. A ta banda kiepskich cwaniaków ,sadziła ze w swej naiwnosci Kościół przyjmie ich z otwartymi ramionami i to darmo, a w zwiazku z tym otrzymali odpowiedź negatywną bez zbędnych pytań.  I jestem przekonany ,ze produkcja  robiła wszystko na tzw. gębę. A w ogole to ta cala propagandowa zgraja filmowców chyba nie jest na tyle glupia ,i zdaje sobie z tego sprawe,ze w Polsce jest wiecej Katolików ,niz ich wszystkich razem do kupy wziętych, i ze Kościół otrzymał stosowną informację ,co się kroi. Dlatego musieli zwiewac do Czech i tam w tzw. konspirze realizować to badziewie. 

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @pink-panther
21 września 2018 09:17

Kochani, zauważcie, że ten lchlip uaktywnił się akurat dzisiaj w SN i na temat Kościoła.

Kolega Jasia H.?

To jest mędrek kształcony właśnie na Der Onet.

To tak jakbyśmy mieli nadzieję wygrania pyskowki z przekupką.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @szarakomorka 21 września 2018 09:17
21 września 2018 09:24

Dawno temu,w internacie takich lchlipów kwitowaliśmy( podaję w wersji cenzuralnej) - ''Uciekaj,kiepski jesteś '',co kończyło ''dyskusję''.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 21 września 2018 06:30
21 września 2018 09:42

Kościół Francji w XX w. "oddawał pole" niemal bez walki. Teraz jest na etapie wyprzedaży "ruchomości", w tym relikwii swoich Świętych. W Irlandii widać było "episkopat w akcji" - że się tak wyrażę "miętki". "Przepraszali, że żyją".

Kościoły w Holandii i Niemczech stały na czele "rewolucji soborowej" a jak nawet na Soborze czegoś nie uchwalili, to tamte kościoły "na własną rękę" sobie przyjmowały.  Kościół rozkwita w Afryce i w Azji. Europa idzie umierać.

No a my, po staremu: należy rozpoznać wroga. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kurdybanek14 21 września 2018 07:59
21 września 2018 09:48

Dzięki za miłe słowa.  Janek H. poza agresją nieustającą stał się nudny. Permanentna rewolucja obyczajowa w kraju, który w jednym wieku przeżył dwie wojny światowe (pierwsza światowa toczyła się w pasie 400 km na naszym terytorium) i wojnę bolszewicką, dwie okupacje: sowiecką i niemiecką plus trzecią - ubecką za Stalina i przesiedlenia kilku milionów 500 km na zachód - ma pragnienie "świętego spokoju" i pragnienie opłakania Zmarłych. A towarzystwo staliniątek uważało, że kolejna propozycja kolejnej "rewolucji" tym razem obyczajowej, to nad Wisłą jakaś atrakcja.  Pomylili się i to bardzo. Poza tym tutaj ludzie nie dają się zbyt łatwo sprowokować. A oni dziwią się, dlaczego przegrali wybory z PiS w 2015. Chyba do dzisiaj nie mogą zrozumieć.

Pedagogika wstydu i ciągłe opluwanie KK - to cecha kraju postkolonialnego i dowód na brak prawdziwych elit.  Tym wyłazi słoma z butów i prowincja potworna.  A myślą, że to oni są "światowcami".

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 21 września 2018 08:11
21 września 2018 09:49

Może i tak jest, ale w XVIII we Francji - kult był sprawowany poprawnie, ale kapłanom zachciało się nowinek i walki z Watykanem. I koniec straszny przyszedł w 1789.  Potem było już tylko dogorywanie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 21 września 2018 08:26
21 września 2018 09:53

Taka jest moja "koncepcja marketingowa": "dopieszczanie komentatorów":))))

Dzięki za cenne info. To wiele mówi o stanie ducha i "warunkach brzegowych konfliktu". Oni mogą zdobyć tyle terenu ile im sam KK zechce oddać. Kuria Krakowska po "przygodach" z UNSOUND i satanistami a i z wiedzą o tamtejszych "europosłach i autorytetach moralnych" - pokazała środkowy palec i się okazało, że pan Smarzowski jest tym kim jest, czyli tanim kiepskim producentem klasy C z obsesją antyklerykalną. I jeszcze zdziwiony, że "nie podali przyczyny". I "dał szansę na samooczyszczenie'.

Oni żyją w jakimś swoim świecie iluzji z przekonaniem swojego 'wybraństwa". Tyle lat dostawali kasę i nie martwili się o frekwencję. A teraz chyba zaczynają się martwić.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @szarakomorka 21 września 2018 09:17
21 września 2018 09:55

Ci "ludzie Der Onet" są bardzo przejęci swoją rolą i zapewne nie spotkali się jeszcze z konkretną odpowiedzią w konkretnej sprawie. Nam pyskówki nie są potrzebne ale występ pana profesora Janka i jego 5-7% pokazuje, że nie zalezy im na prawdzie i sprawiedliwości, tylko "chcą krwi" i kasy oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 21 września 2018 09:42
21 września 2018 10:08

Europa idzie umierać? Nic podobnego.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 21 września 2018 09:49
21 września 2018 10:12

Jasne, że sam kult niczego nie załatwi, ale stanowi jeden z koniecznych warunków sukcesu.

Opowieściom o dogorywaniu dajmy spokój.

zaloguj się by móc komentować

bolek @pink-panther
21 września 2018 10:24

"właśnie przeprowadza się do Warszawy"

To taki w sumie powrót do korzeni. W końcu to tam działał jego przodek czyli Izaak Kramsztyk, który maczał palce w wybuchu Powstania Styczniowego :)

Tak w ogóle to polecam wywiad z prof-em -> Jan Hartman: Jaki tam ze mnie Żyd...

Można się pośmiać chociaż wcale do śmiechu nie jest.

"przedszkolanka powiedziała do niego przy jakiejś okazji: "Ty Jasiu to chyba Żydek jesteś"."

Słodkie nieprawdaż? I jeszcze inne smaczki.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 20 września 2018 22:00
21 września 2018 10:36

Twój komentarz (21:45) zawiera kilka nieścisłości. Jedną znich jest obowiązek powiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa seksualego w stosunku do dzieci. Polski kk został zmodyfikowany w tym punkcie dopiero w 2017 roku wprowadzając taki obowiązek w stosunku do osob prywatnych i instytucji niepaństwowych. Przedtem istniał tylko tzw. "obowiązek społeczny".

W związku z powyższą zmianą w polskim kk dotyczącym przestępstw seksualnych w stosunku do dzieci polscy biskupi zmienili wytyczne tego dotyczące publikując dokument "Wytycznych dotyczących wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia" . 
https://www.gosc.pl/doc/4035117.Nowe-wytyczne-KEP-ws-pedofili

A więc do roku 2017 takiego prawnego obowiązku nie było. Obowiązywało pojecie tzw. "obowiązku społecznego". Cokolwiek by to miało znaczyć.

Poza tym Twoje stwierdzenie: "A więc jeśli jakiś obywatel np. ksiądz dowie się przestępstwie popełnionym przez innego księdza- to ma obowiązek powiadomić organa ścigania" nie jest obiektywną prawdą, gdyż według prawa kanonicznego ksiąz dowiadujący się o przestępstwie w czasie spowiedzi jest przepisami tego prawa kościelnego zwolniony z takiego obowiązku, gdyż tajemnica spowiedzi jest uznana za wyższą wartość.

Proponuję również zapoznać się z wypowiedzią abp Rysia na temat przestępstw wykorzystywania nieletnuch w polskim KK wygłoszoną w trakcie pielgrzymki na Jasną Górę w sierpniu tego roku.
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35425,abp-grzegorz-rys-to-jedna-z-przyczyn-grzechu-pedofilii-w-kosciele.html

 

.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 21 września 2018 10:36
21 września 2018 10:44

Łamanie tajemnicy spowiedzi to marzenie KGB i Gestapo razem wziętych.  Co do nowych przepisów prawa, to przypominam, że ono nie działa wstecz. Jeśli przepis został wdrożony w 2017 r., to jak się to ma do wydarzeń z lat np. 70-tych XX w. To są sprawy przedawnione w każdych waunkach: czy są prawdziwe, czy są zmyślonym oszczerstwem. Wytyczne KK są tylko powieleniem tego, co każdego kleryka i księdza obowiązuje na mocy ogólnych przepisów Państwa Polskiego. Gdzie tu jakaś rewelacja?

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @lchlip 21 września 2018 10:36
21 września 2018 10:47

Już zdążyłem zapomnieć o twojej upierdliwości, która kiedyś mnie tak drażniła na Salonie. Nie wiem po międlisz tutaj ten temat i łapiesz ludzi za słówka. Na S24 to ci się sprawdzało i potrafiłeś zamęczyć niejedną słabszą jednostkę. Tutaj podejrzewam za chwilę wylecisz i bardzo dobrze. Czy zrobiłeś coś w tej wg ciebie słusznej sprawie poza pisaniem na blogu? Złapałeś na gorącym uczynku jakiegoś księdza? Doniosłeś na policję? Czy tylko tak sobie piszesz i cieszy cię, że jesteś taki waleczny "z nieporządkiem społecznym". Może tak samo byś był dociekliwy wobec innych instytucji? Może byś tak posprawdzał co tam u twoich wybrańców z PO, czy one tam wszystko najczystsze lelije? Jesteś wyjątkowo irytującym typem osobowości. Nie trać czasu na pisaninę. Wyjdź z domu i zajmij się łapaniem grzesznych księży albo też i hierarchów kryjących ich niecne postępki. Będziesz wtedy bardziej produktywny i odrobinę bardziej wiarygodny. Nie uda ci się tutaj nikogo przekonać, że KK to siedlisko pedofili i innych zboków. jak ktoś będzie chciał sobie poczytać podobne głupoty, to sobie kupi Fakty i Mity, na podstawie zresztą ten cały Smarzowski tworzył charaktery swojego "kleru".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 21 września 2018 10:12
21 września 2018 10:47

We Francji można teraz na obrzeżach różnych sanktuariów kupić sobie np. relikwie św. Ignacego z Loyola. Dla mnie to koniec KK we Francji. A koniec Francji - przecież widzimy na własne oczy. W przypadku Europy już "odezwała się" demografia. Od tego nie ma odwrotu. Starożytny Rzym też upadł. Bez Boga ani do proga. Oni nie mają problemu z "źle pojętym odprawianiem Mszy św." ale z problemem niezauważenia istnienia Boga na masową skalę.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @pink-panther 21 września 2018 10:44
21 września 2018 10:52

A kto mówi że to rewelacja?

To tylko uzupełnienie a właściwie skorygowanie Twoich wypowiedzi. 

A poza tym to jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie zdnia wczorajszego o godz. 18:07
Czy może Autorka podać czy podejrzenia przestępstwa z art. 200 kk w KK były przez hierarchię Kościoła zgłaszane do wymiaru sprawiedliwości i jak często się to odbywało?

Symptomatycznym jest również, że nie reagujesz na wypowiedz abp Rysia.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bolek 21 września 2018 10:24
21 września 2018 10:53

Gdzieś było wrzucone do sieci wspomnienie jakiejś Kramsztykowej, co okupację przeżyła w Milanówku z rodziną. Opublikowano jej wspomnienia napisane w 1945 r.  kiedy była już bardzo stara. Więc ona miała takie wspomnienia, że np. jej bracia czy bratankowie  to nie mieli problemu ze stajkiem szkolnym w 1905 r., bo chodzili do rosyjskich szkół z Rosjanami.
To, co profesor Jasio H opowiada o "polskim antysemityźmie" należy do standardowych historyjek. Prawda czasu, prawda ekranu.  We Wrocławiu każdy wiedział, że Jasio jest synem "starego jak Troja" profesora Hartmana, a kim był Hartman też każdy wiedział.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Marcin-K 21 września 2018 10:47
21 września 2018 10:56

Trudno się rozmawia jeżeli nie piszesz o problemach poruszanych w tekście Autorki tego bloga a zajmujesz się moją skromną osobą i tym co powinienem robić albo nie robić.

Nie mam zamiaru odnosić się do twoich osobistych ocen na mój temat.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @lchlip 21 września 2018 10:52
21 września 2018 10:57

Jakie "skorygowanie"?  Kolega się powtarza. Ja nie mam obowiązku zeznawania czy "hierarchia KK zgłaszała do wymiaru sprawiedliwości" cokolwiek. Sprawy z Kodeksu Karnego są rozpatrywane idywidualnie a nie w formie "zgłoszeń zbiorowych". Zresztą "zgłoszeń czego"???
 

I co mnie obchodzi apb Ryś. On rządzi w swojej diecezji. Ja mam swoich biskupów w diecezji. 

zaloguj się by móc komentować


Draniu @lchlip 21 września 2018 10:58
21 września 2018 11:35

Chlopie z jakiej ty pozycji startujesz, tutaj nikt tobie nie musi odpowiadac na twoje nudne i glupie pytania. Jezeli uwazasz sie za inteligetnego czlowieka to wymysl cos innego.Sadzisz, ze wkrecisz ludzi w ta swoją retorykę . Wiesz co ,niedlugo ty i tobie podobni pójdą w ślady Smarzowskiego i będą nadawali z Czech , bo jak sam rezyser zauwazył miejsca dla niego w Polsce nie ma ,jak również dla realizacji jego ubeckich wizji KK :)  

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
21 września 2018 12:11

Z relacji Smarzowskiego wynika również, że kilku aktorów odmówiło udziału w filmie, a uzbieranie odpowiedniego budżetu także nie było proste. Ostatecznie produkcję wsparli m.in. Polski Instytut Sztuki Filmowej i prywatni sponsorzy.

Ciekawe, którzy aktorzy odmówili?  I równie ciekawe, jacy to prywatni sponsorzy  poczuli potrzebę wsparcia tej antykościelnej agitki?

W sumie to optymistyczne, że po pierwsze tak atakują KK w Polsce, bo to znaczy, że wciąż się trzyma. Jak by stawiali go za przykład, byłoby gorzej. A po drugie  wybór  na krytyka KK takiego  wybrakowanego ętelektualisty  jak nerwowo poszukujący od 2014 roku (kiedy mu się spod serca lapnęło o tym kazirodztwie) jakiegokolwiek koryta p.Janka H., też coś mówi o b.krótkiej ławce rezerwowych.

Ja tam nie widzę w Gdyni tych szturmujących, żeby film obejrzeć.

zaloguj się by móc komentować

bolek @tadman 21 września 2018 08:26
21 września 2018 12:31

"Producent filmu, Jacek Rzehak"

Scenariusz: Wojciech Rzehak

WTF?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 21 września 2018 09:48
21 września 2018 12:49

Dziś 9.00 Kościół Mariacki w Krakowie setki osób na Mszy Św. i o czym oni  (te smarzewskie...)  wszyscy marzą? Że na w-d JH poza służbowo ktokolwiek trzeźwy na rozumie pójdzie?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 21 września 2018 10:44
21 września 2018 12:53

To jest zwykły ćwierćinteligent co uwierzył w swój rozum i kilka przeczytanych książek

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 21 września 2018 10:52
21 września 2018 12:56

A chcesz zareagować na moje dictum? Sp... dziadu - to ku pamięci śp Prezydenta

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 21 września 2018 10:56
21 września 2018 12:56

Odwagi i lustro przed tobą

zaloguj się by móc komentować

kalixt @pink-panther 20 września 2018 23:18
21 września 2018 13:10

Obawiam się, że nawet jeśli przytrafią im się ''zakręty kariery'', zostanie to przedstawione jako męczeństwo. ''Zaszczuci przez kosciół'' itp.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @sigma1830 21 września 2018 12:11
21 września 2018 14:25

Wlasnie obejrzalam w skrocie rozmowe pani Kasi Janowskiej z "Wojtkiem". Jak oni pieprza. Od ok.15 minuty.

https://vod.pl/programy-onetu/rezerwacja-2109/lrwmmmw

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @pink-panther
21 września 2018 15:24

Dziękuję za ciekawy artykuł, a tymczasem w biegu polecam koplanię wiedzy o przeszłości polskich akademików:

https://lustronauki.wordpress.com/

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 21 września 2018 00:44
21 września 2018 16:46

Tak, to prawda. Wlasnie tak to ujela urocza pani Agnieszka Holland: "My chcemy zeby bylo tak jak bylo."

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @DYNAQ 21 września 2018 09:24
21 września 2018 17:27

Hasbara

Rozmowa z takimi to nie tylko strata czasu, ale dawanie im do ręki argumentów, które potem są przez nich zbiorowo rozpracowywane i obalane w następnych duskusjach. Przecież on wie, że łże, wie także jakie jest jego zadanie i cel.

Np. Ustawa 447, a KRK ma jeszcze trochę majątku. Za rzekomą pedofilię tak jak w USA ma być zastosowana odpowiedzialność zbiorowa. Jakiś dziadźka "przypomni sobie", że 60 lat temu molestował go ksiądz, zarząda 5 mln odszkodowania, a niezależny i niezawisły sąd mu je przyzna, pomimo iż oskarżany ksiądz dawno nie żyje, zapłacić mają parafianie lub kuria. I pewnie w wielu przypadkach nie będzie nawet sprzeciwu, vide afera Stella Maris. Natomiast wprowadzenie podatku katastralnego od wartosci nieruchomowści, ma zrujnować nie tylko poszczególnych obywateli narodowości polskiej, ale głównie Kościół Rzymskokatolicki. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Draniu 21 września 2018 09:02
21 września 2018 17:34

Czechy jak by nie bylo to chyba najbardziej zateizowany kraj na swiecie.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Krzysztof5 20 września 2018 22:30
21 września 2018 17:59

dziękuję Panu za ten komentarz

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther
21 września 2018 17:59

To jeszcze tylko wrzucę tegoroczne wyniki z badania Centrum Benedykta XVI ds. religii i społeczeństwa, które pokazują, że Polska ewidentnie odstaje od postępowej Europy i opornie jej idzie porzucanie katolicyzmu. Badano młodych ludzi w wieku 16-29 lat. W prawdzie próba badawcza nie jest ogromna (n=629), ale daje już pojęcie o zjawisku i „polskim problemie” na tle innych państw.

Nie licząc Izraela, gdzie tylko 1% określił się jako niewierzący, to aż 82% młodych ludzi w Polsce deklaruje katolicyzm, a jedynie 17% ateizm (na pomarańczowo zaznaczeni katolicy, czerwono-muzułmani, żółty-żydzi, zielono–protestanci, niebiesko–niewierzący)

Jeszcze bardziej przerażająca musi być deklaracja, że 39% z nich chodzi do kościoła przynajmniej raz w tygodniu, co choć wcale oszałamiającym odsetkiem nie jest (!), to na tle krajów starej Europy daje do myślenia.

https://www.stmarys.ac.uk/research/centres/benedict-xvi/docs/2018-mar-europe-young-people-report-eng.pdf

Według badań rynku kinowego z zeszłego roku, prawie połowa widzów w kinie to ludzie w wieku 16-34 lata. Kino i obraz wpuszczany do sieci, to główne narzędzie, które ma rozmiękczać polskich katolików, bo reszta już jest tak miękka, że ich prawie nie ma. Stąd na „klerze” się nie skończy, a raczej należy oczekiwać jeszcze bardziej zmasowanego uderzenia, żeby im te słupki spadły do pierwszej dziesiątki.

zaloguj się by móc komentować

syringa @szarakomorka 21 września 2018 09:17
21 września 2018 18:12

Czytany od tyłu wychodzi PILCH J (jak -za przeproszeniem -w pysk strzelił!) Ha!

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 21 września 2018 09:48
21 września 2018 18:14

BO to Janek co (katolikom ) szył buty

I tylko to potrafi.

A lepiej zająłby sie psami....

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 21 września 2018 12:11
21 września 2018 18:47

Podejrzewam, że Smarzowski i jego ekipa będą teraz wytwarzać różne historyjki o tym, "jak im było trudno". I jak "niebezpiecznie" oczywiście. I, że "historia jest oparta na tragicznej historii jego osobistego kolegi, molestowanego przez księdza gdzieś w opolskiem" (to Jakubik) a i tak, "oni sobie zdają sprawę  z tego, że, uwaga, często rodzice lub koledzy NIE WIERZĄ chłopakowi (nie mówili o dziewczynkach wykorzystywanych seksualnie, tylko płynnie - o chłopaczkach), kiedy opowiada o swoim traumatycznym doświadczeniu.

Sytuacja jest ciekawa, bo rzucili na arenę cały swój autorytet artystyczny i kupę cudzej kasy. Jeśli nie będzie frekwencji ( a jak ma być, skoro sami brzydcy faceci z wykrzywionymi gębami w czarnych sukienkach) , to ich wiarygodność wobec zagranicznych zleceniodawców - będzie mniejsza. Chociaż jak znam takie "zlecenia na zabijanie - filmowe" - to film zostanie wysłany jako "promocja Polski" do Cannes i dostanie tam jakąś nagrodę a pan minister Gliński będzie nas pouczał o "sztuce wyższej".

W przypadku profesora Janka to marketing działa w obie strony: Janek chce się wylansować na wybory samorządowe na antykościelnych gadkach , zwłaszcza w kontekście "piniendzy" - nie mówi wyłącznie o "pedofilii" ale wrzuca zupełnie absurdalne pomówienie księży, że są "złodziejami". Stare ORMO jest bardzo czułe na odgłos "kościelnych pieniędzy". No i ktoś musi zacząć narrację pt. "oddajcie wasze pieniądze katole".  W drugą stronę działa to tak, że Smarzowski odgrywa rolę zatroskanego artysty, którego dusza łka na wieść o krzywdzie dzieci molestowanych seksualnie przez katolickich księży ( a nie łkała mu, kiedy dzieci były molestowane przez eliciarzy z Dworca Centralnego w Warszawie), więc nie może warknąć czegoś po chamsku. Role są podzielone na "dobrego policjanta" i "złego policjanta".

PS. Historia o "odmawianiu" jest w sumie bez znaczenia, bo nie podał nazwisk. Odmówić można z wielu różnych powodów.  Niektórzy aktorzy mają na przykład katolickie rodziny i są mocno zakotwiczeni w swoich środowiskach z lat młodości i nie chcą się tłumaczyć z tego, że się wygłupiali w antykościelnej agitce.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 21 września 2018 12:49
21 września 2018 19:01

Mają z tym problem, bo oni planowali strategicznie na parę lat do przodu ale jednak nie mają kontroli nad całym otaczającym światem. Więc skąd mogli przewidzieć, że wiara rzymsko katolicka w Polsce nagle przebije się do zwykłych zjadaczy chleba poprzez np. Różaniec do Granic z udziałem od miliona w górę , który medialnie - wymiata, że kilku MŁODYCH księży, z któych jeden był w "poprzednim życiu" mistrzem sztuk walk i to widać bardzo - zorganizowało w 2016 na Jasnej Górze -  Narodowy Egzorcyzm w ramach Wielkiej Pokuty - stawiło się mimo potwornej pogody jakieś 150 tysięcy modlących się z różnych grup wiekowych. Że mimo wszelkich "pokus tego świata" młodzi i zdolni księża katecheci organizują młodzieży jakieś obozy letnie, dni skupienia, modlitwę, dyskusje etc. No i że były Światowe Dni Młodzieży, na które do różnych prowincjonalnych miasteczek zjechał się cały katolicki "młody świat". Trzeba było widzieć jak w ciągu jednego tygodnia różne grupy maszerowały z Mszy św. na grilla organizowanego w parku przez Prezydenta Miasta a innego dnia w jakiejś parafii i były tańce i śpiewy i nikt się towarzysko nie oszczędzał. 

Nagle KK w Polsce znowu stał się dla młodzieży atrakcyjny towarzysko (tam się toczy światowe życie) i duchowo.
Dlatego wypuścili te biesy i jest bicie piany o "pedofilię".Bo plan zniszczenia KK w Polsce jest aktualny "od zawsze", a jego filarem w czasach powojennych była Brystygierowa,którą obecny "świat filmu" "filmowo beatyfikował".
W III RP świat filmowy stoi na kłamstwie, żyje z kłamstwa i karmi się kłamstwem. I coraz mnie wdzięku w podawaniu tego do korytka - gawiedzi.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kalixt 21 września 2018 13:10
21 września 2018 19:03

Trudno się nie zgodzić, z tym, że raczej oskarżane będzie "społeczeństwo z duszną atmosferą", co "nie wierzy, że ksiądz może molestować seksualnie mego syna".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 21 września 2018 14:25
21 września 2018 19:04

Rzeczywiście propganda jak za czasów Ilji Erenburga: cały czas troska o prawdę i prostego człowieka, wykorzystywanego przez zły kościół.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Stalagmit 21 września 2018 15:24
21 września 2018 19:08

Bardzo pięknie dziękuję. Właśnie sobie jakieś 2-3 dni temu obejrzałam filmik z Coryllusem i Stalagmitem jak niesamowicie fascynująco opowiadają o okolicznościach wybuchu I WW i o tym, że Stalagmit napisał na ten temat książkę. Naprawdę zapowiada się świetne "śledztwo historyczno- ekonomiczno-dyplomatyczne" z udziałem wywiadów, prowokatorów i różnych innych.
Dzięki za linka.  Baaaardzo dużo do czytania:))) O tych "naszych akademikach".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 21 września 2018 16:46
21 września 2018 19:10

Ta to prawdziwa męczennica: miała emigrować na zawsze na koniec świata, przez ten fashyssssm polski. A jednak się przemogła i siedzi i patrzy rozgorączkowana, jak się sypie kasa budżetowa do korytka PISF. Którą miłościwie dokłada do koryta pan minister Gliński, "który nic nie może". I ile z tego "będzie na rodzinę': żeby było, jak było:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 21 września 2018 17:59
21 września 2018 19:20

Absolutne bingo:))) Wielkie dzięki za ten wspaniały i bardzo kształcący pokaz słupków. To znaczy jaki "wspaniały"??? On musi być dla profesora Janka i dla Smarzowskiego po prostu potworny. Ci młodzi, co mają teraz 18 lat i chodzą co niedzielę do Kościoła, to jest "target stracony" dla różnych planów ich zleceniodawców. I to na jakieś 40-50 lat.  Chyba zaczną dzieci polskie zabierać rodzinom masowo już w wieku przedszkolnym, żeby ich katolscy rodzice tak "potwornie" nie "deformowali umysłowo". Wraz z katechetami.  Bardzo ciekawy plan bitwy;  widać w różnych kolorach, że tam, gdzie był protestantyzm, jest teraz albo ateizm, albo rośnie islam. A państwa skandynawskie i Wielka Brytania to były państwa - religii państwowej i to dosłownie - jeszcze w latach 80-tych i nawet 90-tych. A tu takie "wielkie bum", jak powiedziałby nasz ulubiony profesor. I się skurczyło do 30% a i to - nominalnie.

Z kolei narody katolickie walczą ciężko o zachowanie choćby symboliczne - kultury katolickiej, jak Portugalia czy Irlandia. Hiszpania i Francja po tych ich "rewolucjach" mają taki "potencjał rewolucyjno komunistyczny", że nic już im nie pomoże. Chyba jakiś cud. No i na placu boju zostaliśmy MY i Izrael. Po prostu niesamowite.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 21 września 2018 18:14
21 września 2018 19:23

Janek jest sprytny i ma "dobre pochodzenie" w środowisku, gdzie się "dziedziczy" jakieś uczelniane zawody i posady. I to dla niego ma bardzo duże znaczenie, bo tak naprawdę, to on biedak, prochu nie wymyśli. Szczują go na katolików polskich i na polskich chłopów, pokazując nam niechcący, w którym kierunku pójdzie "szpica ataku".

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 21 września 2018 19:01
21 września 2018 19:25

Nagle KK w Polsce znowu stał się dla młodzieży atrakcyjny towarzysko (tam się toczy światowe życie) i duchowo.
Dlatego wypuścili te biesy i jest bicie piany o "pedofilię".

Dokladnie. To jest po prostu wsciekla reakcja i ja tez upatruje zrodel w tym, ze "mlodziez sie garnie." W ktora strone nie popatrzec, tam pelno swietnych grup - do wyboru, do koloru, kaplanow i zakonnikow, ktorzy mlodymi sie zajmuja. W wakacje trudno na parafiach ksiezy uswiadczyc, bo wszyscy na obozach, splywach, rekolekcjach takich siakich i owakich. Rodzice (nawet tacy postepowi) chetnie posylaja na nie dzieci i mlodz. Znam pewna podmiejska parafie, z ktorej rok w rok ponad setka dzieci jedzie z ksiedzem na kolonie. Jezdza - czasami po raz osmy- dzieciaki z dobrze sytuowanych rodzin, mimo ze opcji obozowych swieckich jest teraz co niemiara. Ta mlodziez przy Kosciele, to musi niesamowicie wkurzac. Walka o rzad dusz.

A jak sie zerknie na ten stary felieton Hartmanna o polskim chamie, w ktorym odgraza sie, ze odbiora nasze dzieci, to watpliowosci nie ma zadnych.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 21 września 2018 19:20
21 września 2018 19:28

Na stronie startowej dzisiejszego Onetu pod zdjeciem Wojtka jest zdaje sie cytat z jego wypowiedzi "W Polsce jest piec mszy dziennie, a Czechach jedna na tydzien" . Chyba o Czechach chlop zamarzyl.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther 21 września 2018 19:20
21 września 2018 19:32

Tak bardzo pouczające, w dalszej części, gdzie mowa już tylko o katolikach widać, że nawet w takim ateistycznym kraju jak Czechy, pośród tej niewielkiej garstki młodych katolików jaka została, jest więcej modlących się i chodzących do kościoła conajmniej raz w tygodniu niż w bardziej katolickiej Austrii np. Nigdy nie mozna zwątpić w działanie Ducha św. 

No ale ta Polska odstaje we wszystkich podziałach, więc zły się biesi na całego i tutaj koncentruje uderzenia, pakując się na chama drzwiami i oknami 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @jestnadzieja 21 września 2018 19:28
21 września 2018 19:35

no kto by pomyślał, że Czechy to dla niektórych Eldorado...trzeba mu ustawicznie przypominać gdzie powinien wyjechać, ja mu się zrobi duszno

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 21 września 2018 19:28
21 września 2018 19:50

Z tego, co powiedział w wywiadzie w Gdyni redaktorce Katarzynce, to rzecz jest bardzo prozaiczna. Skarżył się, że chciał dla potrzeb filmu wynająć jakiś kościół w Polsce "żeby było realistycznie" i chyba napisał jakiś list do Kurii krakowskiej. A Kuria odpowiedziała krótko, że "niet" i nawet się nie pofatygowała aby takiemu gigantowi sztuki "wytłumaczyć się z odmowy". Myśleli o wykorzystaniu jakiegoś "zamkniętego kościoła" ale nie pamiętam w jakim kraju i ostatecznie uruchomili swoje kontakty w Czechach i wynajęli jakiś kościół w Czechach. Cała atrakcja polegała właśnie na tym, że skoro "Msza św. była jedna na tydzień", to oni mogli się rozłożyć z bambetlami na całe 6 dni zdjęciowych. I nikt nie mówi, ile ich to kosztowało ani o tym, czy czeski Kościół zdaje sobie sprawę z tego, w czym wziął udział.  A my im wysyłamy swoich księży "na misje". Chyba będzie trzeba ich ściągnąć stamtąd.  Wtedy będzie jedna msza na miesiąc. Czechom wystarczy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 21 września 2018 19:25
21 września 2018 19:55

To jest tylko przypuszczenie, ale tak mi się skojarzyło w momencie, kiedy zaczęłam kumać, kiedy Smarzowski zaczął zbierać kasę na "Kler". Właśnie wtedy, gdy "wybuchła im w oczy" cała ta "polska potworna katolicka zaściankowość".

Co do felietonu Harmana, to tak jakby odsłonił cały ten ich plan, który jest stary bo jeszcze z czasów Oświecenia i rewolucji francuskiej ale w tych stronach to tak bardziej od czasów rewolucji bolszewickiej i okupacji sowieckiej. 
Hartmanu się marzy kolejna odsłona w stylu 1944-1956: wszystkie koryta dla nas i wszystkie pałki na Polaczków w naszych rękach. A będzie, jak Pan Bóg da. Co ateista Janek winien wziąć pod uwagę.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 21 września 2018 19:01
21 września 2018 21:25

Także inne współczesne i środowiskowe światy w RP tkwią i żyją z pogardy do innych oraz kłamstw bez granic ale jak dochodzi do starcia rozumu ze złodziejami wartości to bywa dramatycznie ale nie dla nas bo oni wiedzą że ich w d... mamy

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @krzysztof-laskowski 21 września 2018 10:12
21 września 2018 21:37

@krzysztof-laskowski

" Opowieściom o dogorywaniu [Europy] dajmy spokój."

Do końca tego wieku populacja Afryki zwiększy się 3-krotnie do ok 4,5 mld, a populacja Europy Zachodniej spadnie do 190 mln - a średnia wieku to będzie chyba 70 lat. W tym białych może 70%.

Więc frazę "dajmy spokój" traktuje jako pogodzenie się z nieuchronnym.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @qwerty 21 września 2018 21:25
21 września 2018 23:47

Zgadza się. Tych "środowiskowych światów" żyjących z pogardy i kłamstwa jest w RP wiecej - ale dzisiaj musimy się jako katolicy skonfrontować z całą serią jednoczesnych ataków na grupę bardzo specyficzną, bo grupę niby zawodową ale jednak nie. To jest grupa złożona z mężczyzn, którzy poświęcili swoje życie jednej idei i jednej misji. Nie wszyscy wytrwali, nie wszyscy są wspaniali, nie wszystkim się podoba sytuacja, w jakiej tkwią - ale to jest -margines. A jakieś 99% to są mężczyźni żyjący w całkowitej i radykalnej opozycji do "oferty tego świata". Jest ich jakieś 30 tysięcy w Polsce i są solą w oku. Komuś wyraźnie przeszkadzają.
Dzisiaj wieczorem skojarzyło mi się, że jest to jedyna grupa, która jako jeden z najważniejszych swoich zadań traktuje obronę życia nienarodzonych dzieci. I robią to w Polsce w sposób na tyle przekonujący, że uchwalone zostały w miarę restrykcyjne przepisy w kwestii aborcji.
A teraz są atakowani hurtem, bez oglądania się na fakt, że prawie 100% oskarżenie nie dotyczny - o molestowanie seksualne  DZIECI w najohydniejszy sposób  czyli o niszczenie życia tym dzieciom.
Co za dziwny zbieg okoliczności.

Zarówno w USA jak i w Polsce i w wielu krajach "wojna o aborcję" jest naprawdę ostra i trwa od lat. Planned Parenthood traci "klientki" i traci przychody czyli kasę. W USA zamykają się kolejne kliniki, które zamiast dzieci leczyć, to dzieci zabijały. Na czele wojny o życie dzieci nienarodzonych - jako najsilniejsza organizacja - stoi Kościół Rzymsko Katolicki. Św. Jan Paweł II nawet posunął się do "sojuszu taktycznego" z państwami islamskimi celem zablokowania w ONZ projektu lansowanego przez Billa Clintona czyli USA - w sprawie uchwały ONZ o powszechnej dostępności do aborcji.

Taka oto myśl mnie napadła dzisiaj wieczorem i nie opuszcza.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 21 września 2018 23:47
22 września 2018 14:05

Chodzi też chodzi o skompromitowanie księży, aby nie mogli wiarygodnie upominać w sprawie łamania 6 i 9 przykazania oraz nie wspominali o karze za gorszenie maluczkich, żeby edukatorzy seksualni mogli swobodnie hulać w w szkołach i przedszkolach. Stosunek do religii i seksu kształtuje się w człowieku na trwałe do 6 roku życia,  później podobno już nie można nic zmienić. "Nukowcy" tak stwierdzili w drodze eksperymentów. Przedwczesne rozbudzanie erotyczne ma dostarczyć chętny narybek dla pedofilów. 

Przypomnę, sprawa afery Pizza Gate w zasadzie ucichła. Trump się odgrażał, że Hilaria wyląduje w więzieniu, ale to raczej on ma kłopoty.  Nawiasem mówiąc w Polsce na tę aferę natychmiast rzucono mokry koc i właściwie mało kto kojarzy o co chodziło. Materiały które jej dotyczą są metodycznie czyszczone z internetu. W tej chwili światem rządzi banda zboczonych pedofilów i satanistów, więc nic dziwnego że w perfidny sposób atakują Kościół Katolicki z zewnątrz i od wewnątrz. 

Ewangelia, nie kONsTYtucja, o tym trzeba pamiętać, a resztę należy roztropnie obserwować, przeciwdziałać gdzie się da i za bardzo się nie dziwić. Diabeł się spieszy, bo ma mało czasu. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Krzysiek 21 września 2018 21:37
22 września 2018 14:41

Może Pan z łaski swojej nie powtarzać tych prognoz? One są funta kłaków warte. Nie istnieje absolutnie żaden powód, żeby tendencja w Europie się nie odwróciła. Istnieje natomiast olbrzymi potencjał do wykorzystania. Cena za to jest bardzo wysoka, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Jeśli będzie Pan uczęszczał na mszę świętą w tradycyjnym rycie rzymskim z tradycyjnym nauczaniem i nie przejmował się prognozami wyjętymi z kapelusza, to może dojdzie Pan do tego, dlaczego twierdzę, że należy skończyć z mówieniem o dogorywaniu Europy. A czy na początek nie wystarczają Panu jako przesłanka treści publikowane w SN?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Rozalia 22 września 2018 14:05
22 września 2018 15:23

Dzięki za info. W sumie widać, że "idzie wojna o dzieci w wieku przedszkolnym": nastawić rodziców przeciwko księżom katolickim a na rodziców katolickich też się znajdzie bat. Rozgrywają to wszystko "duchowi uczniowie Daniela Cohn Bandita". Rewolucja rozpoczęta w 1968 - w toku.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @pink-panther
22 września 2018 21:21

Uzbierało mi się trochę statystyk na temat handlu dziećmi w celach prosytucyjnych na świecie wg krajów i parę "ciekawostek" z takich "rajów prostytucji dziecięcej" jak Kenia czy Dominikana, więc je dodaję w charakterze dodatku edukacyjnego.

Wg opracowania Bundeskriminalamt ( Urząd Kryminalny Niemiec) pt. „Handel ludźmi. Raport za rok 2015” w rozdziale pt. Handel ludźmi w celu wykorzystywania seksualnego na stronach 3-10, w latach 2011 – 2015 łącznie ofiar handlu ludźmi w celu wykorzystania do prostytucji na terenie Niemiec było 2.154, z tego wszystkie w wieku poniżej 21 lat a 18,3% czyli 394 osoby w wieku poniżej 18 lat a w wieku poniżej lat 14 – 77 ofiar. Z liczby 394 ofiar handlu ludźmi w celu zmuszania do uprawiania prostytucji w roku 2011 było – 90, w 2012 – 100, 2013 – 70, 2014 – 57, 2015 – 77. A potem statystyki się skończyły.

Dziecięca prostytucja na świecie jest opisana w dokumentach UNICEF i w reportażach dziennikarzy.
 

Statystyki są dość wstrząsające: łącznie na świecie dzieci uprawiających prostytucję, w tym sprzedawane do prostytucji przez własnych rodziców, szacuje się na liczbę 10 milionów.

W tym odpowiednio: Indie – 1.200.000 dzieci ( to tam, gdzie żyją ci sympatyczni guru od medytacji), w Nepalu, tak modnym wśród turystów zachodnich – 100.000, w Tajlandii – 200.000-800.000, na Filipinach – 60.000 – 100.000, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej – 100.000, Brazylia – 250.000- 500.000. Mała Estonia – 1200, Węgry – 500.


Na pięknej wyspie Dominikana, gdzie złapano jednego „pedofilia w sutannie z Polski” gdzieś w dżungli „na parafii” – miejscowa policja szacuje ilość dzieci uprawiających prostytucję na plażach i w hotelach wybrzeża na 25.000 – 30.000. Głównie chłopców. Klientami są mężczyźni w średnim wieku grupujący się na plażach, na których zupełnie nie widać kobiet. Są to bogaci turyści z USA i Europy. Ofiarami są dzieci z rodzin skrajnie ubogich skaptowane przez sutenerów, czasem za zgodą rodziców.
 

Na razie złapano i ukarano jednego pedofila – z Polski. Cała reszta nadal siedzi na plażach i odwiedza dyskretne „motele na godziny”.
 

Jeśli chodzi o prostytutki z Dominikany tzw. dorosłe, to po trzęsieniu ziemi w sąsiednim Haiti i przyjeździe niezliczonych „organizacji pomocowych” z USA, ONZ, UE i całego szlachetnego świata – spora liczna prostytutek z Dominikany przeniosła się do Haiti w pobliże siedzib tych szacownych organizacji. Zapewne aby poskarżyć się na swój ciężki los w Dominikanie. Jest ich tam 60.000-100.000.


Podobno najmodniejszym obecnie wśród europejskich pedofilów „krajem docelowym”, gdzie prostytucja dzieci odbywa się głównie w nadmorskich centrach turystycznych – jest Kenia, z centrum w Mombasa. Dzieci w Kenii jest dużo: w wieku 0-14 aż 41%. Szacuje się, że w wieku 12-18 lat jedna trzecia dziewczynek uprawia prostytucję. „Uprawia” jest złym słowem, ponieważ znaczna część tych dzieci jest obiektem handlu żywym towarem i jest dowożona z głębi lądu. „Popyt wzrasta” gdy do portu w Mombasa przypływa amerykański lotniskowiec.

Ale głównymi klientami są europejscy i amerykańscy pedofile. Sielanka jest po prostu niesamowita: niektórzy panowie miewają po 2 dziewczynki na raz w charakterze „asystentek”. Te dzieci czasem rodzą dzieci swoich klientów z Europy: Brytyjczyków, Francuzów czy Niemców i „wracają do roboty”.

Jeśli chodzi o Polskę, to dla zapewnienia sobie spokoju ducha administracja państwowa nie prowadzi ścisłego nadzoru nad znikaniem polskich dzieci do EU i w tej sprawie są jedynie dane odpryskowe, zbierane przez organizacje w rodzaju La Strada. Polska jest zresztą głównie krajem tranzytowym w handlu żywym towarem w celu eksploatacji seksualnej „z kierunku bałkańskiego” i „kierunku rosyjskiego”. A oba „kierunki” wiodą do Berlina i Niemiec, skąd wywodzi się Der Onet oraz do Holandii, Wielkiej Brytanii a nawet do Szwajcarii.

Wg rządowych statystyk w latach 2002-2007 z łącznej liczby 686 ofiar handlu żywym towarem – 48 to były dzieci. Ale to jest oczywiście czubek góry lodowej, bo te dzieci akurat były poszukiwane i zostały odnalezione przez organizacje. A ile NIE zostało odnalezionych?

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther
23 września 2018 09:39

A trzeba by jeszcze dodać dzieci zabierane przez Barnevernet , który jak się coraz częciej mówi, jest skandynawską agencją pedofilską. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 23 września 2018 09:39
23 września 2018 12:24

To są po prostu straszne informacje.  Każde życie jest tylko jedno i niepowtarzalne. Tego nie było nawet za komuny. Była bieda, w państwowych domach dziecka - dzieci były ateizowane, ale nie było takiego diabelstwa w stanie czystym.
A w III RP - tzw. opieka społeczna na życzenie nieznanych cudzoziemców - potrafiła rozdzielić rodzeństwo i dzieci porozsyłać w nieznane.  I nie ma żadnego przepisu, że RP - sprawuje nadzór nad dalszym życiem SWOICH OBYWATELI gdzieś tam w USA, Nieczech czy w Skandynawii. Dziecko ginie i nie ma sprawy.

Dzięki za info. Chyba pozostaje tylko modlitwa o jakieś opamiętanie.

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @pink-panther
23 września 2018 14:03

Jadąc rano na Mazury był problem z ustawieniem fal radiowych stacji, bo wszystkie ustawione z automatu były dziwnie rozstrojone. Jedyną, którą udało się po drodze złapać to, jak się okazało, PR 3, a tam trafiłam na jakąś histeryczną rozmowę i relację z Festiwalu Filmowego w Gdyni. „Korespondentką” z Gdyni była Karolina Korwin- Piotrowska, która w silnym wzmożeniu coś tam wykrzykiwała. Na początku nie rozumiałam o co chodzi, bo mówiła, że decyzje jury i ich strach przejdą do historii i będą zapisane w annałach… Potem wyjaśniło się, że mówiła o skandalicznym niedocenieniu przez oceniających filmu Smarzowskiego…. Że i owszem „Zimna wojna”, była najlepsza i zasługiwała na nagrodę, ale zaraz po niej był ten odważny i przełomowy „Kler”, który powinien rozpocząć narodową dyskusję o problemie. I to dzieło dostało jedynie nagrodę publiczności, wszystko przez mało odważne jury, które ugięło się naciskom. Bo już teraz dochodzą do niej sygnały, że w wielu miejscowościach film nie będzie grany, bo ksiądz nie pozwolił i ludzie się organizują w autokary, żeby jechać na film do innej miejscowości….

Akcja przedwyborcza nakręcania na „kler” już się zatem fantastycznie rozwinęła, a będzie jeszcze lepiej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ainolatak 23 września 2018 14:03
23 września 2018 14:27

Dzięki za info. Ja zauważam poprzez portale internetowe, że Festiwal w Gdyni ostro nakręcił "promocję" filmu "Kler". Do tego stopnia, że się wręcz wylewa z portali. Film "Zimna wojna" nagrodę musiał dostać, bo to zapewne będzie kandydat do Oscara a nakręcił to przecież Paweł Pawlikowski, który jednak JEST laureatem Oscara, czyli jest już w innej lidze, niż jakiś Smarzowski.
Dostał "nagrodę pocieszenia" czyli nagrodę publiczności, tyle, że podobno tej "publiczności", co oddawała głosy, to było jakoś tak mało. Więc wyszła trochę szydera. 
Więc będą jechać na "prześladowaniu wolnej sztuki przez katoli":)))) Do Karoliny Korwin Piotrowskiej, co to w latach 1993-1997 pracowała w TVP1 i dawała relacje z Festiwalu w Gdyni a nawet z Festiwalu w Cannes a od 2006 robiła jakiś "magiel towarzyski" w TVN - to bułka z masłem - takie oskarżenie "o prześladowanie".

Nie wiem, na ile taki film nada się do kampanii wyborczej w samorządach, bo to raczej na wybory sejmowe by się nadało. W samorządach jest mniej ideolo, więcj gospodarki.
Tak czy owak, za taki numer - PISF powinien być po prostu rozwiązany, bo kino poziom straciło zupełnie a w dodatku z tych ich filmów wieje taką 'prawdą i miłością" jak z agitki sowieckiej "Wiatr od Wschodu" z 1940 r. scenariusz współtworzyła Wanda Wasilewska. 

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @sigma1830 23 września 2018 15:12
23 września 2018 15:26

Lista spolegliwych? ;) Może to Cherezińska rzuciła na pozostałych członków jury zaklęcie i przeniosła światły festiwal w czasy średniowiecza.... ;))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 23 września 2018 15:12
23 września 2018 21:52

Dzięki za linka. Większości osób nie znam, ale zakładam, że udział takich poważnych aktorek jak Jankowska Cieślak  przywrócił trochę zdrowego rozsądku temu gronu. Dali nagrodę pewniakowi, bo Pawlikowski za "Zimną wojnę" dostał nagrodę w Cannes w tym roku.

Zdaje się, że reżyser Smarzowski jest bardzo dotknięty brakiem nagrody, nie mówiąc o gazowni, Węglarczykach i Onetach. Ja się zbytnio nie orientuję w tych filmowych  procedurach, ale chyba brak takiej nagrody oznacza, że film nie może liczyć na jakieś festiwale w rodzaju berlińskiego, nie mówiąc o Cannes. A to jest bardzo bolesne.  Jeśli tak to działa.

Na pociechę zostało im "ocenzurowanie" czyli wycięcie w tajemniczych okolicznościach wystąpienia reżysera Smarzowskiego w związku z otrzymaniem nagrody publiczności. Podobno głosujących nie było dużo, ale TVP się nie popisała. Powinni występ Smarzowskiego "karnie" puścić w jutrzejszym dzienniku TVP1. 
Zdaje się, że palikociarnia kulturowa bardzo liczyła na nagrodę/nagrody i dalsze nagłaśnianie. A tak, zeszło z nich sporo powietrza.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
25 września 2018 03:28

Wspominałam już -kupiłam niedawno , oczywiście przeceniona!! (to na osobny temat ) B. Stanisławczyk „Kto się boi prawdy” -walka z cywilizacją chrześcijańska w Polsce” Wyd Fronda - nie przeczytałam jeszcze (ok 800str)

Otworzyłam przypadkowo choc cytować by trzeba wszystko

O tym że w Koalicji Antyfaszystowskiej (tej która rozbijała Marsz Niepodległości w 2011) jest „feministka Norweżka (!) Ellisiv Rognlien , jest Jędrzej Kołakowski rocznik 85-nauczyciel etyki w OLSZTYNSKIM liceum, nauczyciel etyki (zamiast religii). Cieszy go, że w najmlodszych rocznikach już połowa uczniów wybiera etykę. Przyjechał autobusem (?) na MN. Zmartwił się że jego uczniowie (ci którzy nie byli w Wwie) byli przekonani że tu jacyś Niemcy pobili Polaków Wytłumaczył im ze Niemcy są szczególnie czuli na rasizm i czuja się zobowiązani z nim walczyć. Więc zadał swym uczniom wypracowanie „CZY NADMIERNE PRZYWIĄZANIE DO ROLI OFIARY MOŻE W PEWNYCH SYTUACJACH UŁATWIAĆ WEJSCIE W ROLĘ KATA”? STR.665-666. (Na marginesie -to byłby idealny temat dla uczniów w Izraelu).

 

Że przed 11 listopada na stronie Koalicji Antyf. wisiało (swastyka, oraz sierp i mlot) i napis „Smierc wszystkim polskim patriotom! Niech żyją lewacy”

 

List „Krytyki” (2003) „List Otwarty do Europ Opinii Publicznej „ sprzeciwiający wskazywaniu chrzescijańskich korzeni Europy -podpisany przez m.in. R Biedroń, S Blumsztajn, J. Bralczyk (a jakże -tak uwielbiany reemigrant z 68 r.) Jan T. Gross, M. Janion, I wielu wielu in.

 

„Krytyka Polityczna” -odtąd KP -zaangażowana jest mocno w w działalność Kongresu Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce. (670) Działalność Ruchu jest leitmotivem filmowej trylogii

„i zadziwi się Europa” gdzie gł bohaterem jest S Sierakowski W I czesci Sierakowski (…) wzywa 3 miliony Żydów do powrotu do Polski.

W 2. cz. „Mur i wieża” -jest odpowiedzią: powracający Żydzi organizują kibuc w sąsiedztwie pomnika Bohaterów Getta W 3cz „Zamach” -w zamachu ginie Sierakowski.

 

Trylogia ta była prezentowana na Biennale w Wenecji 2011 -przy okazji Ruch opublikował „Manifest” „: Chcemy wrócić! Już nie Uganda Argentyna ani Madagaskar. Tęsknimy za |Polską ojczyzna naszych dziadków. Chcemy zobaczyć jak na skwerach w Wwie Łodzi czy Krakowie powstaja nowe osiedla. Wybudujemy szpitale i szkoły. Raz na zawsze będziemy tu. (..) i jeszcze długo Iw ten sposob TD

 

Wtedy też posel St Ożóg ( PiS) skierowal do ministra kult i dziedzictwa narod interpelację nr 22370. z pytaniem

„Na pocz kwietnia kilkusetosobowa grupa maszerowała przez Wwę z transparentami < Żydzi Nie zostawiajcie nas z Polakami! Oni mordują, my budujemy, Nie możecie zabic nas wszystkich> Cała akcja upodabniała demonstrantów do przedwojennych komunistów.

Pytam -na jakiej podstawie Ruch Stow Odrodzenia Żydowskiego i izraelska rezyserka otrzymała dofinansowanie do filmu?

(…)

Kto udzielił grupie zezwolenia na używanie antypolskich haseł nawołujących do nienawiści i SPROFANOWANIE polskiego godła narodowego?

Na jakiej podstawie ta produkcja stała się polskim kandydatem na 54 Biennale”?

 

Dostał pokrętna odpwiedź Za wszystko odpowiedzialny był B. Zdrojewski.

 

TO trzeba by cytować całe.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @syringa 21 września 2018 06:37
25 września 2018 11:57

Tak Barbara Stanisławczyk-wspaniała

Bronił mnie tylko Niemiec i pies

 65 lat temu 25 wrzesnia w warszawskiej rezydencji prymasów funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa aresztowali kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Nie zrzekam się i nigdy nie zrzeknę swego stanowiska - powiedział internowany.

Dokument o aresztowaniu prymasa podpisał ówczesny szef Urzędu Rady Ministrów Kazimierz Mijal. Dziś jest jedyną żyjącą osobą, która uczestniczyła w zatrzymaniu kardynała. Do dziś wierzy w komunizm, który - jego zdaniem - skończył się w Polsce w 1956 roku. Dlatego w latach 60. wyemigrował z Polski, najpierw do Albanii, potem do Chin. Historycy są jednak zgodni: właściwą decyzję podjął sam Bolesław Bierut po konsultacjach z Moskwą. 25 września 1953 roku do Pałacu Prymasowskiego wkroczyli funkcjonariusze bezpieki. "Po zapoznaniu się z uchwałą o aresztowaniu, prymas zbladł, ręce i głos mu drżały. Starał się jednak wykazać, że jest na takim szczeblu, że nie dotyczą go żadne zarządzenia. Mówił, że na te tematy może rozmawiać z prezydentem lub premierem" - napisał w notatce jeden z funkcjonariuszy. W czasie zatrzymania, w obronie swego pana stanął pies księdza prymasa Baca. Dotkliwie ugryzł napastnika, a otoczenie kard. Wyszyńskiego musiało mu udzielić pomocy medycznej. Kilka dni później Episkopat wydał oświadczenie, które de facto było zgodą na uwięzienie. Nie podpisał go tylko wikariusz kapitulny diecezji warmińsko-olsztyńskiej pochodzący z częściowo zgermanizowanej rodziny ks. Wojciech Zink. - Bronił mnie tylko Niemiec i pies - mówił później z goryczą prymas. Internowanie kard. Stefana Wyszyńskiego trwało trzy lata, do 28 października 1956 roku. Już w 1953 roku Pius XII ekskomunikował wszystkich sprawców aresztowania. Prymasa więziono w Rywałdzie Szlacheckim, Stoczku Warmińskim, Prudniku Śląskim. Ostatni rok, w warunkach znacznie złagodzonego rygoru, spędził w klasztorze sióstr Nazaretanek w Komańczy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 03:28
25 września 2018 12:35

Wielkie dzięki za przypomnienie tej książki. Pani Barbara Stanisławczyk jest bardzo odważną i mądrą panią. Mam jej cieniutką książeczkę pt. Pajęczyna (jeśli dobrze pamiętam) z wywiadami emerytowanych ubeków, którzy "zajmowali się kulturą". M.in jeden z nich opowiedział o żonie śp. Jasienicy. Bez nazwiska.
Nie wiem, co spowodowało jej wymiksowanie ze stanowiska dyrektora Polskiego Radia, ale stawiam na to, że "jakieś ktosie" przeczytały te 800 stron "Kto się boi prawdy". Stanęła na "drodze nieubłaganego postępu historii" naszego nieszczęśliwego kraju.
 

Jakieś 10 lat temu był wielki ruch w mediach w związku z tą "inicjatywą Sierakowskiego". A na "drugą nóżkę" młode pokolenie staliniątek zorganizowało "kibuc w Warszawie", co miało być sielankową oazą dla młodych Żydów a skończyło się eksmitowaniem jakichś starych artystów m.in powszechnie lubianej i bezbronnej aktorki Barbary Wrzesińskiej - z domków fińskich, skromnych, lecz ulokowanych w bardzo luksusowym miejscu bo na ul. Jazdów 3 czyli na zielonej enklawie między Parkiem Ujazdowskim czyli Alejami Ujazdowskimi, Wisłostradą i niedaleczko do Ambasady Francuskiej i Ambasady Niemieckiej. Milionowej wartości działki. Nie wiem, dokąd musiała się przenieść Barbara Wrzesińska, która podobno włożyła w ten domek drewaniany sporo swoich oszczędności, ale to były domki komunalne. Jaki urzędnik w gminie Warszawa Śródmieście wydał decyzje o eksmisjach-nie wiem. Ale jakoś po artykułach pełnych oburzenia, zapadła "wielka cisza".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 03:28
25 września 2018 12:40

Wielkie dzięki za przypomnienie tej książki. Pani Barbara Stanisławczyk jest bardzo odważną i mądrą panią. Mam jej cieniutką książeczkę pt. Pajęczyna (jeśli dobrze pamiętam) z wywiadami emerytowanych ubeków, którzy "zajmowali się kulturą". M.in jeden z nich opowiedział o żonie śp. Jasienicy. Bez nazwiska.
Nie wiem, co spowodowało jej wymiksowanie ze stanowiska dyrektora Polskiego Radia, ale stawiam na to, że "jakieś ktosie" przeczytały te 800 stron "Kto się boi prawdy". Stanęła na "drodze nieubłaganego postępu historii" naszego nieszczęśliwego kraju.
 

Jakieś 10 lat temu był wielki ruch w mediach w związku z tą "inicjatywą Sierakowskiego". A na "drugą nóżkę" młode pokolenie staliniątek zorganizowało "kibuc w Warszawie", co miało być sielankową oazą dla młodych Żydów a skończyło się eksmitowaniem jakichś starych artystów m.in powszechnie lubianej i bezbronnej aktorki Barbary Wrzesińskiej - z domków fińskich, skromnych, lecz ulokowanych w bardzo luksusowym miejscu bo na ul. Jazdów 3 czyli na zielonej enklawie między Parkiem Ujazdowskim czyli Alejami Ujazdowskimi, Wisłostradą i niedaleczko do Ambasady Francuskiej i Ambasady Niemieckiej. Milionowej wartości działki. Nie wiem, dokąd musiała się przenieść Barbara Wrzesińska, która podobno włożyła w ten domek drewaniany sporo swoich oszczędności, ale to były domki komunalne. Jaki urzędnik w gminie Warszawa Śródmieście wydał decyzje o eksmisjach-nie wiem. Ale jakoś po artykułach pełnych oburzenia, zapadła "wielka cisza".

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Krzysztof5 25 września 2018 11:57
25 września 2018 12:45

Wielkie dzięki za info o tym, że Papież Pius XII ekskomunikował tych ubeków, którzy porwali Prymasa Polski z Jego siedziby i uwieźli w nieznane miejsce. To nie było aresztowanie, bo nie postawili mu żadnych zarzutów i nie miał statusu więźnia w żadnych dokumentach MBP.

PS. Minęły lata i podobno już został pokonany komunizm, a dane osobowe oficerów UB, którzy porwali Prymasa Polski - nie są znane. Może są w IPN i w archiwach, ale wielka cisza w mediach na ten temat. Zresztą biografii Prymasa Tysiąclecia też nie ma zbyt wiele. To zbyt "bolesny" temat, w sytuacji, gdy do władzy w wielu miejscach doszły stalinięta.

A przecież życiorysy tych "bohaterów MBP" powinny być powszechnie znane, podobnie jak są upowszechniane dane zbrodniarzy nazistowskich. I historie ich rodzin.  W celach wychowawczych. Może to jacyś "święci" w środowiskach Janka Hartmana i innych antyklerykałów.

zaloguj się by móc komentować

syringa @Krzysztof5 25 września 2018 11:57
25 września 2018 13:31

Tak.

A psa zastrzelili.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 25 września 2018 12:35
25 września 2018 13:47

Dziękuję. "Pajęczynę" mam też

ALe jeszcze ważniejsza jest "Czterdzieści twardych" Mam 1. wydanie -byly inne -czy rozszerzone, nie wiem?

Sa to relacje osób przechowywujących w czasie wojny Żydów i jak im się oni wywdzięczyli. (M,in. o Kosińskim).

ALe nie tylko Np. wstrząsająca jest relacja rodziny ich przechowywującej, a w ktorej ktos po wojnie byl aresztowany przez UB. śledztwo prowadził jeden z uratowanych. Zwrócili się z prosbą o jakąś pomoc -za czas okupacji nie wywdzięczyli sie niczym - zbyl ich.

Czytalam dawno , zaraz po kupieniu w latach 90. (OCZYWIŚCIE PRZECENIONE! -o tym też należaloby napisać). DLatego malo szczegółów pamietam. Ogólne wrażenie -nic zapomnienie natychmiastowe. ...co można jezcze teraz zauważyć, że dopiero po 60 latach jakies wnuki itp. występują o tytuł "sprawiedliwego wsród narodów świata" -przecież NAJZUPEŁNIEJ HONOROWY.

Myślę, że Polska powinna naliczać sobie "naleźne" za każdego uratowanego -a że życie Żyda jest "bezcenne": -jak zauwazyła bodaj pani Engelking (w przeciwienstwie do życia i cierpień Polaka) -problem 60mld mielibysmy z głowy.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 13:47
25 września 2018 13:58

Przepraszam bardzo, jaka "Polska"??? Nie ma do dzisiaj imiennej listy POLSKICH OFIAR II WW. Są indywidualne inicjatywy osób odważnych i zdeterminowanych, jak pani Stanisławczyk i Jej podobni ale to są tylko takie "ogniki w ciemności". Wielka kasa rządowa , bez względu na to jaki rząd - idzie na opluwanie Polaków i tworzenie "sajans fajans" na temat "zbrodniczej działalności Polaków" a otrzymują ją różne panie Engelking i inni - psychologowie.  

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
25 września 2018 14:37

Tak,wiem .

Radio Maryja archiwizuje też trochę

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
25 września 2018 14:48

Wczoraj szukałam pewnego adresu w starych kalendarzykach Przejrzałam pewnie z 15 lat (nie w porządku chronologicznym). Przy okazji znalazlam dane adresowe ludzi, z ktorymi kiedyś miałam łaczność, spotykaliśmy się, bo chcielismy to i owo zdziałac. (To nie byla przyjaźń, a znajomość "po linii"). Pomyślałam -ilu ja świetnych, zaangażowanych ludzi znałam!

Powodowana impulsem zadzwonilam do dwojga. I ulga- nic sie nie zmienili, myslą tak samo. ...i odsunięto ich na boczny tor, kilku "dostalo po łapach" aby mieli nauczkę (info: jeden wyrzucony z pracy, z mieszkania, koczowal na dzialkach...)

I nic nie osiągnęli -nie wykorzystano ich.

Cwaniacy i "gładcy" cicho wsliznęli sie na z góry upatrzone pozycje.

zaloguj się by móc komentowaćsyringa @pink-panther 25 września 2018 12:45
25 września 2018 18:02

"Zresztą biografii Prymasa Tysiąclecia też nie ma zbyt wiele. "

Jest 20tomowa  Petera Rainy "Kardynał Wyszynski" (wyd von Borowecky) Mam ją

W wolnej chwili sprawdzę.Zreszta na P. Rainę donosiła równiez jego własna żona -dla forsy...

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @syringa 25 września 2018 18:02
25 września 2018 20:35

Mam 13 tomów do roku 1964.Prace nad kolejnymi tomami,wedle mojej wiedzy, trwają.

STEFAN KARDYNAL WYSZYNSKI PRYMAS POLSKI 
DZIELA ZEBRANE 
TOM I 1949 - 1953 
SLOWO WSTEPNE JOZEF KARDYNAL GLEMP PRYMAS POLSKI 
WYDAWNICTWO IM. STEFANA KARDYNALA WYSZYNSKIEGO SOLI DEO 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @pink-panther 25 września 2018 12:45
25 września 2018 20:45

Dziekuję...i proszę pisać, pisać i jeszcz raz pisać.

65 lat temu komuniści aresztowali prymasa Wyszyńskiego. "Ten zwycięża - choćby był powalony i zdeptany - kto miłuje, a nie ten, który w nienawiści depcze. Ten ostatni przegrał. Kto nienawidzi, już przegrał

Mam 13 tomów do roku 1964.Prace nad kolejnymi tomami,wedle mojej wiedzy, trwają.

STEFAN KARDYNAL WYSZYNSKI PRYMAS POLSKI 
DZIELA ZEBRANE 
TOM I 1949 - 1953 
SLOWO WSTEPNE JOZEF KARDYNAL GLEMP PRYMAS POLSKI 
WYDAWNICTWO IM. STEFANA KARDYNALA WYSZYNSKIEGO SOLI DEO 

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther
25 września 2018 21:28

Nie

Mam 20 tomów.

W tej chwili zauważyłam że ostatnie tomy wychodziły w innym wyd „ARTE” (z taką samą okładką)

i już miałam problemy, bo były chyba 2 edycje wyglądające identycznie -i w jednej (?) tak jakby cenzurowali tekst i w jednym tomie mieścili 2 roczniki .Tak że kupując na allegro prosiłam sprzedającego o podtytuł i rocznik.

Mój 13.t („von borowiecky”) To „CZASY PRYMASOWSKIE 1974” -Kazania Świętokrzyskie

A w 6t. (von borowiecky 2005) bez daty rocznej -jest Podtytuł „Orędzie biskupów a reakcja władz”

 

ostatni 20.t. to „Czasy prymasowskie 1981-Ostatnie miesiące” Wyd „ARTE” Biała Podlaska Warszawa 2010 -a na następnej str. „książka ukazała się dzięki wsparciu finans Miasta Stalowa Wola i Prezydenta Andrzeja Szlęzaka”

 

PS

do UDW: mnie

"Szczęść Boże, ruszyliśmy z nową kampanią #KLER - brońmy swoich księży!
Jako ekipa #RespectUs przy współpracy z portalem i telewizją wSensie.pl,
co tydzień będziemy prezentowali sylwetki zapomnianych kapłanów -
bohaterów. Pomóżcie w udostępnianiu. Niech przekaz niesie się w świat!

YOUTUBE
https://youtu.be/8mhB8WtYJGg

FACEBOOK
https://www.facebook.com/wsensiepl/videos/164650137787935/

TWITTER
https://twitter.com/wSensie/status/1044557213782675456

#KLER Nie bój się wziąć w obronę swoich księży. Nie pozwól ich poniżać.
Historia Polski zna tysiące przykładów heroizmu wśród księży Kościoła
Katolickiego. Byli kapłanami, są naszymi bohaterami. Nie pozwólmy, aby
dziś byli oni obrażani. Nie pozwólmy, aby wobec tych przeszłych jak i
obecnych duchownych stosowana była odpowiedzialność zbiorowa. Strach i
tchórzostwo nie jest domeną Chrystusa. Bądźmy jak Chrystus. Niech świat
dowie się o ludziach prawdziwej wiary. Alleluja i do przodu!

Z wyrazami szacunku,
Magdalena Siemienas
redakcja wSensie.pl"

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Krzysztof5 25 września 2018 20:45
25 września 2018 21:54

To dodam jeszcze ze od 2017 roku ukazuja sie kompletne Zapiski kardynala Wyszynskiego "Pro memoria".

Do dzisiaj wyszly trzy tomy, tez ma byc ich kilkanascie (dotad znalismy tylko i wylacznei Zapiski wiezienne)

https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/ksiazki/43238,Stefan-Wyszynski-Pro-memoria-t-1-19481952.html

https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/ksiazki/43241,Stefan-Wyszynski-Pro-memoria-t-2-1953.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 13:47
25 września 2018 22:03

A ja myślę, że Polacy powinni dać sobie spokój z tymi "drzewkami" za 3,50 zł za szt. To nie są wyrazy spontanicznej wdzięczności tylko metoda manipulacji, która ma wytresować tych, co przynależą do Narodu Ratujących - w uczuciu WDZIĘCzNOŚCi za to żałosne drzewko. A tymczasem już się drą, że "ratujący" mają wyskoczyć z 300 mld USD, "za ich krzywdy". To jest paranoja w stanie czystym. Przecież to były całe łańcuchy ratujących. Nazwiska nieznane, bo pełna konspiracja. Temat dopiero się lekko ruszył, kiedy Ojciec Dyrektor zaczął tworzyć swoją bazę danych. No i kiedy zaczęły się te ekscesy izraelskie i kongresowe USA z oskarżaniem Polaków o "mordowanie babki Yaira Lapida". Zrobiło się bardzo nieprzyjemnie i z tej okazji sierżant Daniels 'zakochał się w Polsce".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 14:48
25 września 2018 22:04

Tak wygląda selekcja w III RP. Biorąc pod uwagę, kogo "wypycha do góry" los wyrzucanych z pracy to jak "order za uczciwość". Sytuacja jest dynamiczna i ludzie roztropni wiedzą, że teraz lepiej rosnąć tak nisko, jak trawa.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 18:02
25 września 2018 22:14

Wielkie dzięki za przypomnienie. Problem z tą pracą jest taki, że jest "dla wybranych" (20 tomów, uczniowie licealni tego nie przetrawią). Natomiast praca jest bardzo ważna i powinna być w każdej bibliotece publicznej. Ale nie. Jest Manuela Gretkowska, Olga Tokarczuk i inne gwiazdy. A biografii Prymasa Tysiąclecia (i w zasadzie żadnych innych biografii księży) nie ma. Biblioteki publiczne są w zasadzie -ateistyczne. I ktoś tego pilnuje.

PS. Cudzoziemiec i katolik zbierający materiały o Prymasie Tysiąclecia - był naturalnym celem. Szkoda, że nikt z "kręgów katolickich" nie sprawdził paniusi. Ale serce nie sługa. A może jeszcze była uwiarygadniana przez jakichś "szemranych katolików".  Czy "dla forsy"? A niby z jakiego powodu: dyć cudzoziemiec dolarowy w tamtych czasach to zawsze była majątkowa odskocznia od szarzyzny PRL. Plus paszport.  Donoszenie w tak intymnych sytuacjach - to - sorry- charakter taki. Po prostu była agentką bezpieki "z zawodu". Nikogo siłą do tego nie ciągnęli. Proponowali a jak otrzymywali jasną odmowę, to się więcej nie pokazywali. Dla pewności należało jeszcze wszystkich w okolicy powiadomić, że się miało propozycję współpracy i jak wyglądał ubek. I miało się spokój.
Ludzie krzywdzący w tak okropny sposób drugą osobę to są  socjopaci.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Krzysztof5 25 września 2018 20:45
25 września 2018 22:17

Cieszę się, że prace trwają. I że doczekamy beatyfikacji Prymasa. Zasłużył jak rzadko kto.  To był prawdziwy Żołnierz nieulękły.  I roztropny. Celem było niedopuszczenie do kolejnego rozlewu polskiej krwi. Bo staliśmy (i stoimy) na skraju biologicznej przepaści.  I Jemu się udało.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 21:28
25 września 2018 22:22

Dzięki za info o wydanych tomach.
I dzięki za info o rozpoczętych akcjach obrony dobrego imienia katolickich księży. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ruszył się internet a "emerytki" skrzykują się "żeby nie iść do kina".

Moja sąsiadka z wielce zaciętą miną oznajmiła mi, że na "Kler" - nie pójdzie. I sama zaczęła rozmowę na ten temat:)))

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 25 września 2018 22:22
25 września 2018 22:35

Tak ja też pomyślałam że Bóg odwróci jego cel (bo MOŻE) I ten film otrzeźwi naród.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 25 września 2018 22:14
25 września 2018 22:43

Raina opisał tę historię w "Bliski szpieg" (von BOrowiecky) Mam ją i czytałam ale juz nie pamiętam szczegółów.

Na okladce pisze on tak:

"poznałem ją na przyjęciu u mego kolegi studenta UW. Elegancko ubrana  skromna dowcipna wesoła Pobralismy sie i bylismy razem 14 lat. Zmarła nieoczekiwanie mając lat 40 co bardzo mocno przezyłem. (byla sporo młodsza od niego)

NIedawno dowiedziałem sie że byla TW."

 

Ona pochodziła z bogatego domu -rozpieszczona jedynaczka, (Barbara Wereszczynska) ale i on nie byl biedny .Ale bylo jej za malo widocznie -forsa!

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 25 września 2018 22:03
25 września 2018 22:54

Kiedys czytałam statystykę że w sumie w ratowaniu Żydów wzięło udzial min 100 tys Polaków bo to byl łancuch -a kartki? a żywność?  znalezienie miejsca przeprowadzanie...

ale cóż to są "ludzie twardego karku nieczułych serc i głuchych uszu" Dz7,51

zaloguj się by móc komentować


sigma1830 @pink-panther
26 września 2018 11:47

Już nawet wiadomo, o czym będzie następny film Smarzowskiego. O Wielkiej Lechii, czyli Turbosłowianach, którzy potąd byli wielcy i wspaniali, póki im nie sprowadzono na głowę chrześcijaństwa.  Chyba zaryzykuję i stwierdzę, że  reżyser wygląda mi na ruskiego agenta.;)

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @syringa 25 września 2018 22:43
26 września 2018 12:40

No to ciekawe, czy to nazwisko prawdziwe, czy "pożyczone". Widzę dwie biografie: Antoni Wereszczyński oficer WP - zamordowany 4 września 1953 r. w Głównym Zarządzie Informacji Wojskowej. Antoni Wereszczyński prawnik i naukowiec był wybrany na rektora Politechniki Lwowskiej w maju 1939 r. na rok 1939/1940. No więc "nie rozpoczął pełnienia obowiązków" i działał  w tajnym nauczaniu a zmarł po przyjeździe do Krakowa w 1948 r.
To jest nazwisko z genealogią do XVI w. Nie przypuszczam, aby ktoś z takiej rodziny po II WW "był bogaty" a jeszcze "dorabiał donoszeniem na małzonka". Podejrzewam, że nazwisko "pożyczone bez wiedzy właścicieli".  Ale sam P. Raina wie lepiej.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 25 września 2018 22:54
26 września 2018 12:42

Tak naprawdę nikt nie wie, ile to było osób ale z pewnością szło w setki tysięcy. Zacznijmy od tego, że na ogół "okolica wiedziała" - i "nie powiedziała'. Czyli - ryzykowała.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 26 września 2018 11:47
26 września 2018 13:17

No to Jakubik zagra pewnie "ostatniego króla Wielkiej Lechii" czyli Popiela, co go myszy zjadły:))) Tak naprawdę, Polacy traktują te bajki - jak bajki. Autorzy tego fejka nie mogą się przemóc i "muszą" zaatakować chrześcijaństwo a w szczególności obrzucają błotem księcia Mieszka I. To ich całkowicie dekonspiruje. Ubecka robota z Duginem w tle. Chyba przynajmniej raz na 80-100 lat jakieś agentury "na Centralną Europę" wytwarzają jakieś treści "Wielkim Narodzie Słowiańskim", zależnie od potrzeb - z Rosjanami i Czechami jako "centrum" a Polakami jako "zdrajcami", albo odmianę lokalną z "dobrymi Polakami" a wtedy o Rosjanach i Czechach - cicho sza.

Obecnie w jakimś zamku w Czechach jest pamiątkowa galeria wielkich płócien Alfonsa Muchy pt. Epopea Słowian  wykonanych na zlecenie jakiegoś amerykańskiego milionera, nieznanego nazwiska. Tzn. nieznanego polskiemu docentowi wiki. A znanemu angielskiemu: Richarda T. Crane, milionera, który "przywiózł do USA  Tomasza Masaryka, Maksyma Kowalewskiego (polityk rosyjski, przedstawiany jako "ukraiński szlachcic", mason od 1888) oraz Pawła Miliukowa i strugał z nich "postępowców i liberałów" oraz "ideę słowianofilską".

Alfons Mucha protegowany amerykańskiego polityka malował w latach 1910-1928 i było to nudne i depresyjne naśladownictwo krajana Jana Matejki, który malował obrazy dynamiczne i tętniące życiem.  W serii znalazły się takie tematy jak: 1) Słowianie w swojej pierwotnej ojczyźnie (między turańszczyzną a Gotami), 2) Obchody Sventovida (Świętowida), 3) Wprowadzenie do liturgii słowiańskiej, 4) Bułgarski car Symeon, 5) Król czeski Przemysł Ottokar II - unia dynastii słowiańskich, 6) Koronacja cara Duszana na cesarza Wschodniego, 7) Jan Milicz z Kromieryża (czeski idol protestantów z XIV w.), 8) Mistrz Jan Hus głosi kazanie, 9) Spotkanie na Krizku ("radykalny kaznodzieja" Koranda Wacław wzywa husytów do wojny obronnej- tak głosi gazownia), 10) Po bitwie pod Grunwaldem (smutek króla polskiego, że wygrał bitwę, obraz pacyfistyczny) 11) Po bitwie pod Witkowem ( bitwa husytów Jana Żiżki z wojskami cesarza  ...16) Ostatnie dni Jana Amosa Komeńskiego, ..19) Zniesienie pańszczyzny w Rosji, 20) Apoteoza Słowian.
Jak widać, protestanci z USA "stawiali" na "słowianofilstwo czesko-rosyjskie" przed I WW. Cała kolekcja warta jest 10,8 mln euro podobno.

Piszę to, aby sobie i innym uświadomić, że "wszystko już było' i Smarzowski to tylko "powtórka z rozrywki". Jeśli dojdzie do nakręcenia filmu. Bo jakoś wątpię.  Ale może.

zaloguj się by móc komentować

Paris @pink-panther
26 września 2018 15:39

Moze nie bedzie tak zle...

... sumienia Polakow sie budza... zglaszaja sie miasta, ktore nie zycza sobie wyswietlania tego GNIOTA... w tym miasto powiatowe mojej rodziny  GRODZISK  MAZOWIECKI...

... bravo  Grodzisk  !!! 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther
27 września 2018 00:11

@ Pink Panther

Pozostało mi tylko dodać plus do plusów :)

Prosta sprawa - poczucie władzy nad polskim chamem tych etruskich "wybrańców", usadowionych od początku Prylu w najbardziej atrakcyjnych miejscach w kulturze i przekaziorach. Cały czas, czytając tę notkę i komentarze, miałam w tyle głowy zaciętą mordę i zachowanie niejakiego Humera w sądzie. I jego nienawiść do swoich  ofiar. Oraz ten artykuł Hartmana o polskim chamie i naszej przyszłości, która temu etruskiemu chamowi się marzy. Rzeczywiście - pomocnik rezaka par excellence. 

Sorry, nie jestem w stanie pisać o problemie z tak wielką uprzejmością, jak robisz to Ty. Już nie. Za daleko to poszło.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 27 września 2018 00:11
27 września 2018 00:57

Dzięki wielkie. Temat jest rozwojowy. Ale rzeczywiście NIE widać światełka w tunelu. Brak reakcji na takie "wyrazy twarzy" i takie teksty, jakie puszcza profesor Janek i jemu podobni - to jest pewna informacja dla nas. Bardzo zła informacja.
Natomiast każdy z nas robi to, co może robić, nawet jeśli to są bardzo małe rzeczy. Zastanawia mnie pompowanie  nienawiści z jednej strony np. w tv a z drugiej   pokazywanie Polakom: widzicie, jesteście bezradni, nic nam nie zrobicie, zrobimy, co zechcemy. My, politycy czy medialne sługusy - "się wyżywimy" i "się wyratujemy". "A po nas choćby potop".

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
27 września 2018 01:23

etruski z Czerskiej urządzają Polakom konkurs na Polkę 100-lecia, wśród nominowanych pan Grodzka, można by było się zrewanżować, jakimś podobnie wysublimowanym konkursem na etruskę 100-lecia i zaproponować zestaw zbrodniarek itp., poprzeplatany nomen omen gwiazdami-staliniętami....

zaloguj się by móc komentować


bendix @pink-panther
27 września 2018 03:52

To nasz koncyliacyjny święty tomaszek :(

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 27 września 2018 03:13
27 września 2018 12:04

Dzięki bardzo. Bardzo dobrze jest widzieć, gdzie się ustawiają "nasi pobożni katolicy medialni" kiedy Smarzowski już wieszczy "koniec polskiego KK" w wywiadzie dla wp.pl.

Wczoraj przeczytałam te przemyślenia pobożnego Tomaszka   w nocy i zrozumiałam, że nasze co do niego podejrzenia - jednak były jak najbardziej słuszne. Idzie akcja grillowania KK w Polsce i pobożny Tomaszek już na stanowisku pracy.

Gdyby się uczył w szkołach np. logiki, to wiedziałby np. że skoro wyemigrowało z III RP jakieś 4 mln młodych Polaków i Polek z powodu braku pracy i perspektyw pracy (oraz korupcji i kolesiostwa partyjnego i zabetonowania rynku pracy przez układy okrągłostołowe), to Kościół Katolicki - pójdzie za nimi. W Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji - rozkwitły Polskie Misje Katolickie. I chrzci się dzieci, organizuje naukę religii, przygotowuje do Pierwszej Komunii Św.
I tak się rozwija KK. Na śluby katolicy wolą przyjeżdżać do Polski i dlatego w moich stronach te wszystkie wsiowe sale weselne - zabukowane na rok do przodu a czasem i dłużej. 

Ale Tomaszkowi pasuje bardziej krytykowanie KK - no przecież nie za "pedofilię", bo nie wypada. Ale za coś trzeba skrytykować, to skrytykował "za brak należytej ewangelizacji".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 27 września 2018 03:52
27 września 2018 12:07

Co ten pobożny Tomaszek lansował w ostatnich latachw charakterze KK ? Jakaś "młodszą szczepkę winną" wobec kraju pod palmami czy coś w tym podobie. A tam też -pedofilia, w dodatku z państwowym chronieniem pedofilów wiadomego pochodzenia ściganych listami gończymi w innych krajach. Izrael nie wydał podobno jakichś pedofilów, którzy uciekli z innych państw, bo ich policja ścigała.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @S80 27 września 2018 01:23
27 września 2018 12:09

Przeglądam dzisiaj (dopiero teraz) internet a tam internauci robią bekę z gazowni i się namawiają, że zagłosują na "Anie Grodzkie ", żeby w gazowni wlaśnie Ania wygrała na "Polkę 100-lecia". Lepszego obciachu gazownia nie będzie miała a niektórzy nawet prorokują, że to byłby koniec PO i "czarnych szmat", czy jak się tam one nazywają.

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 27 września 2018 12:07
27 września 2018 13:17

UUUUUbustwiam Panią :-))))))))))))))

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 27 września 2018 12:07
27 września 2018 13:28

"dziką szczepkę" ;-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther
27 września 2018 13:51

Osobiście nie znam, ale czytać zawsze :-)))))

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
27 września 2018 18:32

takie info - wzmianka o tej słynnej "wielkiej radzie przysięgłych"... niestety bezmyślnie, mimo tylu doświadczeń, o czym zresztą sam pisze... (z twittera autora)

zaloguj się by móc komentować


syringa @pink-panther 26 września 2018 12:40
27 września 2018 21:53

Postaram się sprawdzić jutro w książce pod tym kątem. Jest jej foto -

A i tak PR miał szczęście że dowiedzial się o tym dopiero po jej śmierci -bardzo boilał nad jej chorobą i śmiercią...

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 25 września 2018 22:17
27 września 2018 22:06

I obysmy doczekali się też beatyfikacji abpa Baraniaka -dzieki tylko determinacji paru osób i monografii (2 t. ) o nim napisanej przez abpa (obecnie) Jędraszewskiego ta sprawa w ogóle ruszyła! Tak jakby poznanskiemu Kościolowi nie zależalo!

On byl sekretarzem Prymasa: fizycznie chucherko, wyglądało że nie będą mieli problemu aby go złamać (juz kiedys o nim pisałam). ALe to byl chłopski syn z bardzo prostej rodziny i w środku twardy jak stal.

Bardzo go torturowali aby chciał zeznawać pko Prymasowi. ALe nie złamali!

...nie wiadomo co by bylo gdyby im sie udalo. Jak z czeskim Kościołem, jak z Kardynałem Mindszenty?

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 26 września 2018 13:17
27 września 2018 22:10

NIebywałe! Dziekuję. Znam Muche ale nie wiedziałam że takie cóś popełnil!

Ja tez zauważylam że ten temat ma okres -i cyklicznie powraca -w zależności od zapotrzebowania moznych

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @bendix 27 września 2018 13:17
27 września 2018 22:56

Proszę mnie nie wodzić na pokuszenie. Wpadnę w pychę i po mnie:)))) PS. Poczucie humoru jest cenniejsze niż złoto świata:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 27 września 2018 22:10
27 września 2018 23:10

To jest trochę powiązane w specyficzny sposób z wielkimi obrazami chrześcijańskimi (seria Quo Vadis) Jana Styki. Alfons Mucha był (i jest ) niesamowicie lansowany w USA i w Europie Zachodniej.  Głównie dzięki sztuce użytkowej czyli afiszom, reklamom etc. W roku 1895 namalował afisz do sztuki teatralnej Victoriena Sardou dla Sary Bernhardt. Od tej pory zaczęła się jego wielka popularność jako twórca secesyjny. Chyba obecnie jest twarzą tego stylu.  No i dawano mu zarobić duże pieniądze: dekorował wystawę jakichś krajów na Wystawie Światowej w Paryżu. No i założył wspólnie z Anglikiem Whistlerem szkołę malarstwa. A w 1910 dostał zlecenie na owe wielkie oleje. Rozmiary gigantyczne i propaganda - protestancka i jakieś lansowanie bałkańskich władców z dawnych czasów. Ktoś przygotowywał grunt do powołania do życia wielu państw w Centralnej Europie i na Bałkanach. Za to "zero tolerancji" dla - katolicyzmu i katolików. Stąd obraz "PO bitwie pod Grunwaldem" król Władysław Jagiełło - zwycięzca - rozpacza, że tyle ludzi zginęło. Nagle pacyfista jakiś. Żiżka niczego i nikogo nie żałował.
Malował to do 1928 i teraz to główna wystawa narodowa Czech. Turyści walą drzwiami i oknami do jakiegoś zamku. Polska nie ma takiej wystawy.
Ja też nie znałam tej sprawy, dopiero to "słowianofilstwo" i sprawa Jana Styki (Amerykanie zniszczyli mu najważniejszy obraz wysłany na Światową Wystawę w St. Louis) - doprowadziło mnie do tej historii. Dla Czechów i dla Czechosłowacji - była "specjalna ścieżka". Polska powstała chyba "przez pomyłkę". Jakoś nie bardzo była w planach.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 27 września 2018 23:10
27 września 2018 23:21

Alfons Mucha był wolnomularzem wysokiego szczebla.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 27 września 2018 22:06
27 września 2018 23:25

 Wspaniały pomysł. Mam nadzieję, że ktoś pracuje nad tym. Abp Baraniak zawstydził swoim cichym heroizmem - wszystkim. I jest Świadkiem - zbrodni stalinowskich i bestialstwa stalinowskich aparatczyków. To, co On przeszedł, to było prawdziwe piekło. Są czasem wspólne zdjęcia Prymasa Stefana Wyszyńskiego, abp krakowskiego Karola Wojtyły i apb Baraniaka. Cichy i skromny.

PS. "Nie wiadomo co by było"? Tak miało być. Że nie da się złamać. Prymas się NIE złamał, apb Baraniak się NIE złamał. A mieli nie wyjść żywi z rąk tych diabelskich oprawców.  Może to była Łaska Boska dla nas. Żeby był Interrex.

Sytuacja Kościołów Czechosłowacji i Węgier była inna: jednak większość Węgrów i Czechów to byli przed wojną - protestanci. Katolicy stanowili mniejszość. Nie było jedności w narodach i komuniści mogli "grillować' osobno katolików i protestantów. Terror był bardzo silny, ale tamtejsi obywatele reagowali inaczej niż Polacy. Węgrzy nie mieli szans, bo można ich było oskarżać o kolaborację. Polaków też komuchy oskarżali o kolaborację , ale wiedzieli, że to kłamstwo.

zaloguj się by móc komentować

S80 @krzysztof-laskowski 27 września 2018 23:21
28 września 2018 01:38

 To może jeszcze jeden artysta pędzla. Leopold Loeffler.
Za wspomnieniem pośmiernym (1898):
(...) Dzieła Loefflera popularniejsze są, niż jego nazwisko. Zmarły artysta większą część życia spędził za granicą, mianowicie w Niemczech, gdzie też większość obrazów jego znajduje się w muzeach i galerjach. (...) W pierwszym okresie swej twórczości, obejmującym lata 1850—1865, Loeffler oddawał się prawie wyłącznie kierunkowi rodzajowemu. Z tej epoki pochodzą płótna: "Intryga o spadek", "Przerwany podpis", dwie "Sceny z walk greków o niepodległość", "Dwaj kwestarze", "Odwiedziny ojca", "Ślub tajemny", "Bakałarz" i in. We wszystkich tych malowidłach widać talent oryginalny, szukający dróg nowych, czerpiący tematy nietylko z obserwacji, ale i z ducha, wcielający myśl w każdą postać obrazu. Jak się wyraził krytyk niemiecki, Weidmann, Loeffler w swych obrazach rodzajowych był "malarzem-nowelistą".
[uwaga] "Drugi okres działalności Lofflera, od roku 1865, jest dla sztuki polskiej najważniejszy, w tej bowiem dobie powstały najcelniejsze malowidła, które w licznych reprodukcjach rozeszły się po kraju i zagranicy. Do takich należą: "Śmierć Czarnieckiego", "Powrót z jassyru", "Z bitwy pod Wiedniem", "Powrót po napadzie tatarów". Najgłówniejszemi zaletami tych obrazów były: dojrzały, bardzo poprawny rysunek, doskonałe ugrupowanie figur i świetna ich charakterystyka.
W kompozycji zwraca uwagę forma spokojna, wolna od afektacji i maniery, w technice posunięta aż do pedanterji dbałość o wykończenie szczegółów. (...)
Zarówno swoi, jak obcy nie szczędzili artyście dowodów uznania. Wiedeński dwór cesarski wysoko cenił Loefflera i kilkakrotnie zamawiał u niego malowidła do muzeów i fgaleryj wiedeńskich. "Przerwany podpis" mieści się w wiedeńskim Belwederze; w zbiorach zaś monarchy austrjackiego znajduje się "Powrót z jassyru" (uważany za najcelniejsze dzieło Loefflera,) oraz wykonany na zamówienie arcyksięcia Rudolfa obraz historyczny "Cesarz Rudolf w bitwie pod Murten". Malowany w r. 1875-ym obraz "Książę Alba w pałacu Gerolstein" zjednał artyście naszemu godność członka wiedeńskiej akademji sztuk pięknych. Do najpopularniejszych obrazów Loefflera należy "Powrót z niewoli", własność warszawskiego Towarzystwa zachęty sztuk pięknych. W zbiorach tegoż Towarzystwa znajduje się również "Portret" zmarłego artysty. W r. 1877-ym, wezwany przez austrjackie ministerjum sztuk pięknych, objął Loffler obowiązki profesora malarstwa w krakowskiej szkole sztuk pięknych.(...)"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Leopold_L%C3%B6ffler

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther 27 września 2018 23:10
28 września 2018 06:29

O Musze i Styce pisał Maciejewski, jeszcze w dobie przed SN-em.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
28 września 2018 06:54

A jeśli idzie o TT to przeciwnikom KRK idzie aby na czele ludzi zwalczających go, jak i ludzi "walczących" o niego stali swoi, którymi można w każdej chwili stosownie pokierować.

Mam nadzieję, jak tu zapisano wyżej, że werdykt w Gdyni niejako zdetonował wydźwięk "Kleru" i nie pomogła kupiona(?) 11 minutowa owacja publiczności. Sądząc po tym ostatnim to ów produkcyjniak powinien byc dziełem o światowej klasie, co w przypadku produkcyjniaków Wojtka nie może się przecież przytrafić.

Swoją drogą, który z innych polskich reżyserów robi w ciągu roku jeden lub dwa filmy i nie ma problemów ze sfinansowaniem ich. Widać iż "Ksiądz" z Jakubikiem to był balon próbny. Nie było specjalnych protestów, więc "Klerem" po oczach.

Pomysł z Grodzką to majstersztyk; zabić ich własną bronią.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 27 września 2018 23:25
28 września 2018 07:49

Z drugiej strony żaden polski biskup nie oparł się rewolucji Roncallego i Montiniego.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 27 września 2018 23:10
28 września 2018 09:48

znqam go Mam jego bardzo rzadki album -niedawno wyszedł jego reprint.

Ale że był tak zasłuzony - no no!

To mi pachnie fartuszkiem

zaloguj się by móc komentować

syringa @Krzysztof5 26 września 2018 08:08
28 września 2018 09:56

Dziekuję NIesamowite.

ALe nic nowego...

W nocy przeczytałam jeszcze raz Rainy "BLiski szpieg"

Należałoby prawie całą cytować....

Zrobie to może dzis jeszcze.

zaloguj się by móc komentować


Krzysztof5 @pink-panther
28 września 2018 10:08

Zdobyłem pierwszą recenzję Kleru! Z 1984 r.!- Slawomir Cenckiewicz

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 27 września 2018 23:21
28 września 2018 10:56

Dzięki za info. Jak podaje docent wiki, podobno nawet "odbudowywał czeską masonerię". Jan Masaryk też jest wymieniany.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 28 września 2018 07:49
28 września 2018 10:58

Krzysiu drogi, nie używaj proszę języka antyklerykalnego agitatora w takich sprawach. Dla nas to są Papież JAn XXIII i Papież Paweł VI.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 28 września 2018 06:54
28 września 2018 11:02

Podejrzewam, że cała siła promocji tegorocznej pójdzie na film "Zimna wojna" Pawlikowskiego z Londynu, bo już jest wytypowany do startu w konkurencji "Oscar". Natomiast "Kler" jest fragmentem większej operacji pt. "Nagonka na KRK w Polsce", bo widzą, że sprawdziły się w nagonce antypolskiej takie paszkwile jak "Pokłosie" i "Ida" (też Pawlikowskiego). Jeśli się ma takiego "patrona duchowego" jak Hartman z Urbanem, to efekt może być odwrotny. Ale kampania była przygotowywana bardzo. Na razie czekają na "szturm na kina".

PS. Pomysł internautów aby głosować na Anie Grodzkie w gazowni może rzeczywiście dostarczyć sporo uciechy. Ja nie mogę się oprzeć tym "bransoletom na bicepsach":)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 28 września 2018 09:48
28 września 2018 11:04

Taki sukces musiał mieć "podbudowę organizacyjną" i wsparcie medialne. Nie jest przypadkiem, że sam Whistler zechciał "trzymać" z nim wspólną pracownię a nawet szkołę "baletanca" czyli nauki rysunku w Paryżu.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Krzysztof5 28 września 2018 10:08
28 września 2018 11:05

Dzięki za przywołanie tej sprawy akurat, albowiem Jerzy U. wkraczał na premierę niby jakiś "gość honorowy". To się pan Smarzowski "wpisał do elitarnego grona":)))

zaloguj się by móc komentować

S80 @S80 28 września 2018 01:38
28 września 2018 11:07

Nie lituj się następnym razem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 28 września 2018 10:58
28 września 2018 12:13

Są nie tylko dla nas, tym gorzej więc że podpisali się pod tym, pod czym się podpisali.

zaloguj się by móc komentować

tadman @pink-panther
28 września 2018 19:39

Reżyser wiadomego filmu puszcza bąki.

[...]Wojciech Smarzowski był zaskoczony reakcją duchownych na film "Kler" - Wszystkie postacie są fikcyjne, ale księża, którzy obejrzeli go na wstępnym etapie montażu, pokazywali palcem i mówili konkretne nazwisko - mówił reżyser w rozmowie z Patrycją Wanat.

[...] Smarzowski: Społeczeństwo patrzy na księdza jak na świętego. Chciałbym, żeby po tym filmie to się zmieniło.

Co do pierwszego cytatu to wygląda to na spore łgarstwo, że księża donosili i sypali nazwiskami, no, jeśli założyć iż byli tacy "księża" to chyba z "Faktów i mitów".

Co do drugiego cytatu to Wojtek się sypnął, bo niedawno jeszcze mówił, że to film zrobiony jest w imię solidarności z ofiarami molestowania.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 28 września 2018 11:04
28 września 2018 19:58

P.Raina- "Bliski szpieg"   (von borowiecky 2007)

 

Dziś w nocy przeczytałam ją całą raz jeszcze - tak jest fascynująca. Połowa to b. dokładna historia (117str) reszta to zeskanowane dokumenty, I dedykacja: „Basi w 25 rocznicę śmierci”

 

Czytam zawsze z ołówkiem w ręku, więc szłam po swoich śladach, ale teraz zwróciłam na inne rzeczy uwagę.

TAK, pochodziła z tej rodziny

Na 1. str tekstu PR wyprowadza cały wywód -w linii prostej od Andreas Wereszczynski ur 1511 uszlachcony za waleczność w bitwie pod Obertynem.

Długa lista stolników, krojczych, itp.

Jej ojcu Józefowi W. bardzo pomogło, gdy siedział w obozie internowania gdy żona pisała do niego per „Josef Ritter von W.”, a Ministerstwo Wojenne Rzeszy otrzymało kopie szlachectwa. Został zwolniony a po powrocie urodziła się Basia -jedyne dziecko.

Ale rodzice już byli skromnymi ludźmi osiadłymi w Sosnowcu. I była jedynaczką bardzo rozpieszczana przez całą rodzinę, w tym 2 niezamężne ciotki mieszkające razem.

 

Studiowała arabistykę(?)

14 lat małżeństwa z nim (żyli tez przed ślubem), z czego 13 lat donosiła na niego. Nie podaje swej konfesji i czy mieli ślub kościelny.

 

Można powiedzieć ,że jako dziewczyna była „nadpobożna” -prowadziła dziennik duchowy rozważała problemy etyczne…Np. „Cel w życiu czlowieka” „Norma moralności” „Sumienie” (cytuje te rozaważania)

 

PR szczegółowo opisuje powody przyjazdu do Polski (studiowal w Cambridge). Tu w Wwie prowadził w akademiku otwarte życie (już wtedy donosił na niego kolega stamtąd Jerzy Myssura. Obracal się w środowisku Marca, bo już wtedy 1966-67 zaczynał się intelektualny ferment. UB zwróciła na niego uwagę gdy w otwartej dyskusji na temat 10lecia Pażdzernika 1956 jako pierwszy zabrał głos (odważny).

I tak już zostało.

Gdy nie przedłużyli mu jego 5-letniej wizy pobytowej musial wyjechać. Udał się do Berlina i tam na Freie Universitaet kontynuował pracę.

Basia była zazdrosna o niego, potem załatwil jej zaproszenie do Szwecji, gdzie na nia czekal i odtąd byli razem. Ślub wzieli później .

 

CO mnie zdziwilo gdy pracował nad monografia o Gomułce „Basia bardzo mi pomogła (mieszkali przecież razem!) Zapłaciłem jej za czas spędzony nad tą praca z dotacji jaka otrzymalem (..)”

 

Skończył się jej paszport -doradzil jej aby zamiast o azyl wrócila do Polski i za chwilę znów wyjechala. Tak zrobili . W międzyczasie -”wypadki marcowe”

Wyjechala jeszcze raz „do Szwecji” i wtedy wzięli slub. Jako żona dostala wizę pobytową. Pilną sprawą był paszport konsularny i chyba na to ją początkowo „wzięli” (bo mąż załatwil jej dobrze płatną pracę pilota grup zachodnich na Europę Środkową -w tym Polskę. Potem jednak jej zasmakowały pieniądze -płacili jej b. hojnie, bo tez info było znakomite: on prowadził dom otwarty dla ludzi z Polski (gł. dysydentów ) przewoził materiały pieniądze itp. Pod koniec zorientował się, że ktoś bliski donosi, ale nigdy nie wpadł na to, że to własna żona. Pozwoliła nawet na założenie podsłuchu w domu (wprowadziła agentów) a nawet sama kopiowała dla nich jego dokumenty.

 

Str.47 ”Podczas pobytu w Polsce nigdy nie zetknąłem się z antysemityzmem czy ksenofobią, stąd skargi na polski antysemityzm formulowane przez emigrantów bardzo mnie bolały, choć przechodzilem nad tym do porządku dziennego. Basia jednak wpadala w szal, gdy słyszała o antysemityzmie rodaków. Jej babcia Kamila uratowała b. wielu Żydów.”

 

Zastanawia się czy to jego nazbyt silne związanie z „dysydentami” nie było przyczyną jej decyzji o współpracy.

„Odnosiła się z pogardą do ludzi typu Z. Baumana którego traktaty o marksizmie musiala na studiach czytać, a który po marcu 68 była witany na angielskich uniwersytetach jako ofiara komunizmu”.

On w latach 70 robil bardzo dużo.

„Pomagałem Polakom przebywającym w Berlinie. Dostarczałem im literaturę która dostawałem od Giedrycia i Smolara. Dla R. Krynickiego załatwiłem stypendium Senatu Berlinskiego

Załatwiłem dobrą „robotę” A Zagajewskiemu, za co dostal z góry 30 000 DM (fura pieniędzy wtedy!)

NIE USLYSZAŁEM SŁOWA PODZIEKOWANIA ANI OD KRYNICKIEGO ANI OD ZAGAJEWSKIEGO (choc nie miałem do nich o to żalu, zwłaszcza do A. Zagajewskiego którego żona Danuta opuściła go wtedy, bo zakochała się w żydowskim dziennikarzu Timothym Gartonie Ashu i wyjechała z nim do Anglii.”

(Tu tez o podpisaniu przez Azagajewskiego lojalki -aby dostac paszport -”ktorą potem wycofał”

 

Basia była apolityczna ale nie znosiła Systemu.

Gdy PR po wprowadzeniu stanu wojennego założył pierwszy na Zachodzie „Komitet Solidarności z „Solidarnością” -ona to b. popierała. Ale równocześnie intensywnie na niego donosiła. Tu znów pikanteria: Krzysztof Wcislo jeden z czolowych czlonków berlińskiego Komitetu „S” ktoremu PR bardzo ufał, pomagal gościł, po otrzymaniu azylu przyznal mu się że na niego donosil.

Na niego (PR) przyszlo otrzeźwienie, gdy zobaczył jak RWE jest nieprzyjazne polskiemu Kościołowi. Poleciał do Rzymu (luty1982 na rozmowy z JPII razem z Gulbinowiczem Macharskim i Glempem. Dzwonil do niej -bo jechała do Polskiej Misji Wojskowej (nie wiadomo po co). Po powrocie zastał ją martwą.

To nie była smierć z powodu nowotworu, jak mi się wydawało (owszem leczyła się. Ale rokowalo dobrze) Ostatnimi czasy piła dużo, przy łóżku znaleziono pustą butelke po whisky -podobno serce nie wytrzymało.

 

Ja mam inna teorię

I nie zrobiła tego UB bo Basia była za cennym agentem.

 

ONI Chcieli się na nim odegrać (jak na Kuklinskim i wielu innych) by zabrać mu to, co mial najcenniejszego. Potem znalazł dokumenty: „zneutralizować antypolskiego działacza”.

 

A ZA CO?

powodem było jego silne już wtedy związanie z Kościołem, z Prymasem, - można zaryzykować tezę, że przyjaźnili się, Prymas mu ufał.

„Kościół był zasadniczo przeciwny walce podziemnej. Ta postawa mnie przekonala. Bronilem jej w publicznych wystąpieniach. KRYTYKOWALEM PUBLICZNIE STOSUNEK DO PRYMASA GIEDROYCIA, HERLINGA GRUDZINSKIEGO, NAJDERA”.

 

NO i udzielil wywiadu „Polityce” gdzie „negatywnie oceniłem działalność osrodków „S” na Zachodzie. Wielu tzw, „szermierzy wolności”najpierw pracowało dla wywiadu polskiego, a potem szlo na współpracę z wywiadami zachodnimi Im chodziło przede wszystkim o własne interesy”

 

Jeszcze jest niesamowity fragment o dyskusji przed wizyta Papieża w Polsce str.111

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 28 września 2018 12:13
28 września 2018 23:16

 W tej godzinie historii jesteśmy atakowani ze wszystkich stron jako katolicy i jako organizacja KRK. Ludzie są omylni, papieże też. Ale tu i teraz w Polsce  - to nie jest moment, żeby narzekać publicznie na błędy, których skutki ponosimy ale to jest moment aby walczyć o prawdę i godność.  Błędy były ale teraz chodzi o "ostateczne załatwienie kwestii katolickiej", która przenika z różnych wypowiedzi publicznych.  Czyli jako "armia Boga" musimy określić priorytety. Na wojnie, jak na wojnie. Odzieranie księży z ich godności - to nie jest pierwszy raz w historii (co właśnie przypomina Pan Profesor Kucharczyk w Rozmowach Niedokończonych )i nie ma związku bezpośredniego z tym, co robił lub czego nie zrobił Papież Paweł VI czy Papież Jan XXIII. Ja też lubię jednych papieży bardziej niż innych, ale TA wojna, która zaczyna się toczyć w Polsce - to sprawa stara jak świat.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tadman 28 września 2018 19:39
28 września 2018 23:22

Ja się zastanawiam, czy on przypadkiem nie wykazuje jakiś stanów lękowych. Bo promocja filmu to coś w stylu "wszystkie ręce na pokład". No i był dofinansowany z kasy rządowej. A tymczasem wredne katoliki nie chcą się kajać albo rzucać się z kłami do tętnicy swoim proboszczom, tylko robią analizę okoliczności powstania tego "dzieła" i generalnie - pokazują kły. Tego chyba w scenariuszu kampanii - nie było. Bo, co prawda jakoby "polski kościół jest winny, tylko się nie przyznaje" (docent wiki wersja angielska) ale "fakty Smarzowskiego" są na poziomie "Faktów i Mitów" czyli jest to klasyczna mowa nienawiści. Jeszcze nie używają argumentu "9 gram w potylicę" ale czytając deklaracje tego pana artysty widzę, że niedaleko i do tego.
PS. Prawda, jak szybko zapomniał o tym, że miał "bronić niewinne ofiary"? A teraz przeszedł płynnie od "likwidacji KK".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @syringa 28 września 2018 19:58
28 września 2018 23:41

Wielkie dzięki. Wielka praca i poświęcenie - myślę o tych fragmentach. Takie sprawy są niezwykle bolesne, bo 'rodzinne". Jako cudzoziemiec wdał się w sprawy, których zrozumieć nie mógł, bo nie bardzo je rozumieli sami polscy katolicy, którzy bezkrytycznie poparli stalinięta w 1980, nie wiedząc, że to jest pucz, który nie ma na celu - poprawić życia Polakom, tylko - komuś zupełnie innemu.

Wątek z "rozpieszczoną jedynaczką" jest wiarygodny, jakkolwiek jeśli "katolik Raina" bierze sobie kochankę - utrzymankę, która 'nie odmawia pomocy materialnej" ( bardzo dobra jest piosenka z Kabaretu Starszych Panów w genialnym wykonaniu Reny Rolskiej- "Ossculati") - to chyba nie może się uskarżać na późniejsze zachowanie ukochanej osoby. Chcącemu nie dzieje się krzywda. W PRL po wojnie było bardzo biednie - dosłownie. Ludzie "przedwojenni" z tzw. wyższych sfer łatwiej wchodzili w układy z władzą, bo nie mogli znieść potwornej ( i powszechnej) biedy, która ich upokarzała. 
Nie oceniam ale zastanawiam się nad tym, że tam ktoś w rodzinie musiał się z władzą wcześniej "zaprzyjaźniać", skoro dzieweczka dostała się na arabistykę. "Te" kierunki czyli różne skandynawistyki, arabistyki, japonistyki - miały minimalną ilość miejsc i były zarezerwowane dla córek ministrów i generalnie dziatwy ze "sfer zasłużonych". Tam było po 14 i więcej kandydatów na jedno miejsce. Przedwczesna śmierć nie musiała mieć związku z nim. Mógł nie wiedzieć o wielu sprawach, których nawet w archiwach IPN - się nie znajdzie. Ale oczywiście tak sobie gdybam.

Ciekawa postać ten pan Raina. Nigdy się nim specjalnie nie interesowałam, ale te rewelacje pokazują ( powiązania w Szwecji z "dysydentami"czyli Smolarami i Dajczgewandami ) jakieś zawirowania, których nie rozumiem.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=qUkZv_d8DP4

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
29 września 2018 00:12

Trzeba by było zrobić jakąś burzę mózgów (bo to wcale nie jest takie łatwe), żeby ustalić co jest cenne i ważne dla wrogów Kościoła, oni uderzają we wszystko co cenią Polacy, a sami nie cenią chyba nic (bolszewiccy przodkowie? pieniądze? władza? mroczne sekrety?). Wojna jest póki co psychologiczna, ale powinno się ją przenieść na ich teren, i używać także broni którą sami się posługują, obrócić ją przeciwko nim (zwłaszcza, że sami wytworzyli "koniunkturę").
Np. plusem byłoby pewnie dotarcie do dobrze zorientowanego aktora czy reżysera, który miałby do powiedzenia coś o stosunkach panujących w środowisku filmowym pod batutą staliniątek, zwłaszcza jednej stalinówki. Na kilometr czuć, że to nie są niezależni twórcy, a brudów w tym środowisku pewnie jest sporo, jak nigdzie. Sam obiecywany swego czasu audyt w pisf zakończyłby za karatami zapewne kilka lokalnych "karier".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 20 września 2018 20:23
29 września 2018 00:27

To straszne, co napiszę, ale podobno "młodzi chłopcy z Wrocławia" "dorabiało w Berlinie". Chłopcy z dobrze ustawionych zawodowo i majątkowo rodzin. Chodziło o dodatkową kasę na jakieś luksusowe ciuchy itp. I, jak widać, takie rzeczy są jak zaraza, nie odchodzą same z siebie.

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
29 września 2018 00:37

Sekta.

zaloguj się by móc komentować

S80 @pink-panther
29 września 2018 00:39

Chciałem jeszcze popatrzeć jak będziecie szapobasować na cześć H-nów, bo akurat interes jest do zrobienia. Ale sobie daruje. Żegnam was błazny

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 28 września 2018 23:16
29 września 2018 01:12

Nie jest to moment, by publicznie narzekać na błędy? I beg to differ, jak powiadają anglojęzyczni. Ponad pół wieku temu papieże jednoznacznie opowiedzieli się po stronie wrogów Kościoła katolickiego, odmawiając potępienia komunizmu jako ideologii, państwa sowieckiego ani żadnego z państw satelickich. Z powodu ich rzekomo chwalebnej działalności mamy dogasające zgliszcza zamiast Kościoła katolickiego.

Ciągle słyszę opowieści o kryzysie powołań. Tylko po co młodzi mężczyźni mają się kształcić na kapłanów, skoro nie mogą prawie niczego robić dla ratowania dusz? Wiesz, kim jest obecnie kapłan według tego, co podpisali Jan XXIII i Paweł VI? Przewodniczącym zgromadzenia, bo lud też został uznany za coś w rodzaju zbiorowego kapłana. "Nie mówmy o tym", bo film "Kler" wyświetlany jest w kinach. No to pojawią się oznaki oburzenia u niektórych, ale jednocześnie prawie nikt nie protestuje (siebie nie wyłączam) przeciwko temu, że w niejednym kościele w Polsce odprawiane są msze święte połączone z tańcami w prezbiterium, że mało który kapłan polski wierzy w dogmat o rzeczywistej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, co pokazuje czynami, choć niekoniecznie wyraża słowami. I to już nie jest problem, bo jest nim przede wszystkim film "Kler"? Wybacz, Pantero, ale doszło do całkowitego odwrócenia pojęć, wskutek czego taki lub inny owoc propagandy okazuje się ważniejszy od ważnie i godziwie sprawowanych sakramentów.

I podam jeszcze takie przykłady obecnego stanu rzeczy: w zeszłym roku uczestnicy Marszu Niepodległości zamówili u księdza diecezji warszawskiej mszę świętą w tradycyjnym rycie rzymskim, która miała się odbyć przed MN. Kardynał Nycz zagroził temu księdzu, że pozbawi go probostwa, jeśli odprawi on zamówioną przez wiernych mszę świętą. Poznański ksiądz Michał Woźnicki, który zobowiązał się odprawiać mszę świętą w tradycyjnym rycie rzymskim i nauczać wiernych w duchu tradycyjnym, w lipcu bieżącego roku został za to wydalony z Towarzystwa Salezjańskiego.

zaloguj się by móc komentować

sigma1830 @pink-panther 28 września 2018 23:22
29 września 2018 08:50

Okazuje się, że "Kler" został dofinansowany  z PISF jeszzce za władztwa p.Sroki; Gliński oburzył się, że jemu się to przypisuje. Tym niemniej film kosztował ponad 10 mln, a PISF dał 3,5 mln,  więc kto dał resztę?

https://www.pch24.pl/tak-bylo-z-dofinansowaniem-kleru--krzysztof-zanussi-ujawnil-motywy-dzialan-pisf,62809,i.html

zaloguj się by móc komentować

malwina @pink-panther 21 września 2018 23:47
29 września 2018 11:58

swietna mysl! nie widzialam do tej pory tej zaleznosci.

jakby powiedzial Proust: "widziec jasno w zachwyceniu" - czyli najtrudniej zobaczyc rzeczy ewidentne. 

 

i jeszcze jedno: Pani uwaga ostatecznie przekonala mnie do tego, ze musze zapoznac sie z pontyfikatem "naszego papieza". wrocilam z urlopu w Polsce, gdzie w goscinie bylam mdz. u ludzi, ktorzy chodza "tylko na Msze trydencka". Wspaniali ludzie z silna alergia na...Jana Pawla II...

wg nich ukaszony byl tak naprawde przez komunizm, bo wierzyl w braterstwo ludow. na moje kontry, ze przeciez o to chodzilo Temu, Ktoremu JPII sluzyl z calego serca, i o Ktorym zawsze mowil, ze to w Jego Imie dziala (zadne "buona sera"), przewrocili oczami: "Ale jakie sa efekty. Zobacz jak wyglada dzisiaj Kosciol".

Zapewne, ze nasz papiez popelnial bledy ale od tradycjonalistow odrzuca mnie fakt, ze oni nie lubia, kiedy Duch sw. obdarza kogos ponadprzecietna paleta swych darow...

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @sigma1830 29 września 2018 08:50
29 września 2018 12:17

więc kto dał resztę?

http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-podrozach-wcale-niedugich-i-tajemnicach-smolenska#73461

W treści jest link, w którym są  koproducenci. Nie ma niestrety sum - więc trudno o dalej idące wnioski, kto ile dał - ale jest np. developer, który finansował ( w nieznajej kwocie) tylko ten film i żadnego innego. Jest też fundusz inwestycyjny, prywatny zamknięty (też inwestował tylko w ten film).

Zamieniliśmy kilka słów z MarcinemD, kto ewentualnie mógłby za tym stać - ja stawiam na wariant, polegający na tym,  że fundusz zaoferował to jako inwestycję kierowaną do osób z tzw. elity - zamożnych przedsiębiorców o odopowiednich poglądach, aktorów, celebrytów - i to oni finansują "misję". Byłoby ciekawie poznać mechanizm - jak to się odbywa - bo ktoś to inicjuje i organizuje - nie jest przecież tak, że te "ktosie" idą ulicą, czy siedzą w lokalu gastronomicznym i nagle im przychodzi do głowy, że trzeba tak i tak postąpić.

Tak na marginesie - sądzę że tzw. warszawka świetnie wiedziała, co jest grane od dawna - no ale jak ktoś jest dopuszczony do tajemnicy i jeszcze ma na tym zarobić, to nie lata po mieście i nie "ciafa" buzią, gdzie nie trzeba.

Smarzowski brnie w narrację, że za dużo mszy w kościołach - nie ma nawet kiedy kręcić zdjęć, bo ciągle msze, nie to, co w Czechach. Bez znaczenia, czy on tak myśli, czy to jest reklama podsycająca zainteresowanie - komunikat jest, jaki jest i inny nie będzie.

Podobnie bez naczenia jest odpowiedź na pytanie, czy Prezes ufa Gowinowi (można tu wstawić i Glińskiego) i odpowiedź Pantery, że raczej wątpi, ale może niekoniecznie - pytanie zadane w związku z planami Gowina w tzw. nauce. Nie ma znaczenia, czy ufa czy nie ufa - skoro obiekt ewentualnej nieufności jest gdzie jest i robi, co robi.

Co to jest zaufanie w polityce - czy jest to stan woli i stan świadomości, czy powierzenie określonego stanowiska? Pytanie godnie wyższej instancji. Jestem pewien, że zaraz ktoś odpowie, że musi (prezes) i coś o uwarunkowaniach - no ale wtedy mamy sytuację, że prezes musi powierzać stanowiska określonym osobom, którym być może nie ufa. Przyznam, że wolałbym nie alnalizować logiki tego rozumowania - i wyciągać wniosków. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @malwina 29 września 2018 11:58
29 września 2018 17:18

A jakie byłyby efekty gdyby ŚW . JPII nie czynił tego co czynił? I czy ci ludzie nie pojmują, że to oni są Kościołem? zachowują się jak widzowie w teatrze i ani sztuka ani reżyser ani aktorzy ani scenografia im się nie podobają. a oni jacy pełni efektów że aż strach ogarnia

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @malwina 29 września 2018 11:58
29 września 2018 17:19

A tańce świeckich w prezbiterium lub dyskotekowe tańce zakonnic Pani nie odrzucają?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 29 września 2018 12:17
29 września 2018 17:27

Prezes nie jest kreatorem wszystkiego tam teżjest jak w każdym gremium i gangi i oszołomy i rozsądni i .... ale kasa u wszystkich w oczach. I tam nigdy nie będzie racjonalności ani logiki w potocznym ujęciu. Finansowanie agitek filmowych to zwykły przemysł i kasa idzie od zainteresowanych efektami: ideologicznym marketingowymi finansowymi i zarazem to znakomite okazję do środowiskowych werbunków. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Wolfram 29 września 2018 12:17
29 września 2018 17:27

Prezes nie jest kreatorem wszystkiego tam teżjest jak w każdym gremium i gangi i oszołomy i rozsądni i .... ale kasa u wszystkich w oczach. I tam nigdy nie będzie racjonalności ani logiki w potocznym ujęciu. Finansowanie agitek filmowych to zwykły przemysł i kasa idzie od zainteresowanych efektami: ideologicznym marketingowymi finansowymi i zarazem to znakomite okazję do środowiskowych werbunków. 

zaloguj się by móc komentować


malwina @krzysztof-laskowski 29 września 2018 17:19
30 września 2018 09:07

co JPII ma z tym wspolnego?

 

zaloguj się by móc komentować

malwina @qwerty 29 września 2018 17:18
30 września 2018 09:13

Nie tylko, ze pojmuja, iz to oni sa Kosciolem, ale ze tylko oni nimi sa.

to czego nie pojmuja to fakt, ze JPII wstapil na Tron Piotrowy, kiedy pewne rzeczy byly juz na piatym biegu oraz, ze byl On papiezem zaiste opatrznosciowym, bo jak slusznie zauwazyles, bez niego to "Papa Franciszek" sialby zamet juz od pol wieku.

lecz nade wszystko nie ida za rada Pana Jezusa, ze trzeba byc i golebiem i wezem. myslec strategcznie. kiedy Nawa Kosciola zalewana jest ze wszystkich stron to doprawdy dolewanie do niej w imie swoich swietych, a jakze, racji  to nie jest to co nazywamy madroscia.

zaloguj się by móc komentować


syringa @krzysztof-laskowski 29 września 2018 01:12
30 września 2018 09:52

Naprawdę nie jest az tak źle!

O ks M Woźnickim nie wiem, ale znam kościoly gdzie jest odprawiana Msza Sw  w rycie rzymskim -w Poznaniu choćby u Maryi Krolowej (tam jest też odprawiana Msza  św w tym rycie w tradycyjnym terminie Wniebowstapienia (ktory zmieniono NIE WIADOMO CZEMU  -i tylko u nas : na Zachodzie (jeśłi swiętują -to świętują w czwartek ) no i co niedzielę jest  u oo Franciszkanów o 14.00

"Tance i głupstwa"  na Mszy św mijają -to był snobizm zakompleksionych i małpowanie. Przestalo byc modne. Jest naprawdę wielu młodych świetnych księży ktorzy porywaja młodych bo są autentyczni!

(Pisałam juz o tym )

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @malwina 29 września 2018 11:58
30 września 2018 10:03

Ci tradycjonalisci nieświadomie (?) dostosowują się do narzuconej im narracji. Co jak co -ale JPII na pewno nie miał "ukąszenia Heglowskiego" i nie pracował dla komuny. Uważał co najwyżej że Dobro na pewno zwycięży i też (malo znane ) że Zło z samej swej natury jest zle, więc sie samo zniszczy i wypali.

PS "Widziec jasno w zachwyceniu" to o ile wiem -napisal Blonski O Prouscie. ALe tez tytuł Stachury -nie wiem kto byl pierwszy...

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-laskowski 29 września 2018 17:19
30 września 2018 10:06

Proszę konkretnie napisać gdzie i kiedy!

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @syringa 30 września 2018 09:52
30 września 2018 10:31

Księża są autentyczni - ten argument byłby śmieszny, gdyby nie dotyczył kwestii życia wiecznego.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @syringa 30 września 2018 10:06
30 września 2018 10:38

A choćby tu: http://swaugustyn.pl/index.php/parafia/wspolnoty-i-grupy/droga-neokatechumenalna/

Uznaję Drogę Neokatechumenalną jako itinerarium formacji katolickiej ważnej dla społeczeństwa i czasów dzisiejszych (List Ogniqualvolta, 30 sierpnia 1990: AAS 82 (1990) 1515). W wersjach angielskiej, hiszpańskiej i włoskiej tu:

http://w2.vatican.va/content/john-paul-ii/en/letters/1990/documents/hf_jp-ii_let_19900830_ogni-qualvolta.html

 

zaloguj się by móc komentowaćpink-panther @S80 29 września 2018 00:12
30 września 2018 11:19

PISF należy rozwiązać.  Z budżetu PISF nie powstał ani jeden wartościowy film.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 29 września 2018 01:12
30 września 2018 11:26

Krzysiu drogi, nie "papieże" ale - większość kardynałów soboru Watykańskiego II. Sobór jest wazniejszy od papieża.
Nie chcesz zrozumieć podstawowej sprawy, że nie wszyscy ci, co się tak strasznie "troszczą o doktrynę", są przyjaciółmi KK. Cała reszta spraw, z zakazaem kardynała Nycza włącznie - była już omawiana.  I co mam zrobić w tej sprawie?  Nie szanujesz Kościoła takiego, jaki masz, niedoskonałego i trapionego konfliktami i wątpliwościami. I agentami. Ale możesz nie mieć- żadnego. I nie będzie to kwestia "doktryny", tylko - zaplanowanej "wielkiej jumy" majątku kościelnego, jak w USA a wieki temu w Anglii.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 29 września 2018 08:50
30 września 2018 11:37

Dzięki za info. Nie wiem, ale mam różne podejrzenia. Jedna z moich teorii spiskowych jest taka, że budżet od początku był wyszacowany na jakieś 3-4 mln, ale skoro PISF ma w regulaminie prawo dofinansowania najwyżej 50% a w praktyce daje 30-40%, to producenci/autorzy - pompują projekt budżetu do niemożliwości i dostają od PISF - 100%. Nikt nie robił kontroli w tej sprawie i nie zrobi, bo to "wspólny interes".  Polacy na polskie filmy w zasadzie nie chodzą, poza lekturami z Henrykiem Sienkiewiczem na czele i jakimiś komediami erotycznymi (ale to były 2-3 w ciągu 28 lat). Ranking ilości widzów na poszczególnych tytułach w różnych okresach bezwzględnie pokazuje, że filmy tzw. kontrowersyjne czyli antypolskie z zasady - nie mają publiczności. Poza tym od roku 1990 liczba kin zmniejszyła się o 2/3 - z ok. 1500 na ok.500. No i przyszedł internet a telewizor już był.

Film "Ogniem i mieczem" jako rekordzista wyciągnął 7,7 mln widzów w ciągu wielu lat i ok. 109 mln zł. Franuzi kupują statystycznie 2,0 biletu do kina rocznie a Polacy 0,8 a w tym ok.80% - na filmy zagraniczne, głównie amerykańskie.
Rekordzistą w sensie negatywnym był film Pawła Pawlikowskiego z 2011 r. pod tytułem "Kobieta z piątej dzielnicy" z Kristine Scott Thomas, który wg tego co wyszarpałam z internetu miał chyba budżet projektowany na 17 mln zł, zawnioskował 4,5 mln dofinansowania a dostał chyba 2,0 mln. Natomiast widzów miał ok. 4.600 (cztery tysiące sześciuset) i dochody z biletów ok. 70 tysięcy. Zdjęcia były kręcone m.in w Paryżu a grała pani Joanna Kulig.

Prawdopodobnie dlatego PISF wykasował wszystkie statystyki dotacji za lata 2006-2014. Bo tam mogły być podobne historyjki. Holland i jej rodzinka czy Smarzowski - nie istnieliby bez PISF. Czyli komuś są potrzebni z tą antypolską politgramotą.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @sigma1830 29 września 2018 08:50
30 września 2018 11:40

Dzięki za info. Nie wiem, ale mam różne podejrzenia. Jedna z moich teorii spiskowych jest taka, że budżet od początku był wyszacowany na jakieś 3-4 mln, ale skoro PISF ma w regulaminie prawo dofinansowania najwyżej 50% a w praktyce daje 30-40%, to producenci/autorzy - pompują projekt budżetu do niemożliwości i dostają od PISF - 100%. Nikt nie robił kontroli w tej sprawie i nie zrobi, bo to "wspólny interes".  Polacy na polskie filmy w zasadzie nie chodzą, poza lekturami z Henrykiem Sienkiewiczem na czele i jakimiś komediami erotycznymi (ale to były 2-3 w ciągu 28 lat). Ranking ilości widzów na poszczególnych tytułach w różnych okresach bezwzględnie pokazuje, że filmy tzw. kontrowersyjne czyli antypolskie z zasady - nie mają publiczności. Poza tym od roku 1990 liczba kin zmniejszyła się o 2/3 - z ok. 1500 na ok.500. No i przyszedł internet a telewizor już był.

Film "Ogniem i mieczem" jako rekordzista wyciągnął 7,7 mln widzów w ciągu wielu lat i ok. 109 mln zł. Franuzi kupują statystycznie 2,0 biletu do kina rocznie a Polacy 0,8 a w tym ok.80% - na filmy zagraniczne, głównie amerykańskie.
Rekordzistą w sensie negatywnym był film Pawła Pawlikowskiego z 2011 r. pod tytułem "Kobieta z piątej dzielnicy" z Kristine Scott Thomas, który wg tego co wyszarpałam z internetu miał chyba budżet projektowany na 17 mln zł, zawnioskował 4,5 mln dofinansowania a dostał chyba 2,0 mln. Natomiast widzów miał ok. 4.600 (cztery tysiące sześciuset) i dochody z biletów ok. 70 tysięcy. Zdjęcia były kręcone m.in w Paryżu a grała pani Joanna Kulig.

Prawdopodobnie dlatego PISF wykasował wszystkie statystyki dotacji za lata 2006-2014. Bo tam mogły być podobne historyjki. Holland i jej rodzinka czy Smarzowski - nie istnieliby bez PISF. Czyli komuś są potrzebni z tą antypolską politgramotą.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 29 września 2018 17:59
30 września 2018 11:44

Krzysiu, neokatechumenat to jest mniej niż niszowa dziwna historia, która nie ma brania w parafiach. Najczęściej wpadają w tę pułapkę ludzie, którzy latami (lub wcale) nie chodzili do Kościoła i mają potrzebę nawrócenia. Przykre ale jakiś biskup lub kilku próbuje pompować ten, grzecznie nazwijmy, eksperyment. Statut dostarczyli do Watykanu na wielokrotne żądania - dopiero w roku 2002. Czyli do 2002 ich nominalnie - nie było. Mają poważne problemy wewnętrzne i nie wróżę im wielkiej przyszłości. I to nie ma związku z Afryką. Księża afrykańscy są w większości - konserwatywni.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @malwina 29 września 2018 11:58
30 września 2018 11:53

Nie wiem, jak ludzie, którzy wiedzą chyba, że cudem przeżył zamach (dosłownie: cudem) mogą snuć na Jego temat jakieś spiskowe teorie dziejów. Każdy człowiek popełnia błędy a KK jest organizacją ziemską, więc z definicji - niedoskonałą. Ale zastanawia mnie - nienawiść u tych "świętych ludzi". Świety Jan Paweł II - uratował KK i dlatego teraz jest kampania zniesławiania. Nie znam tradycjonalistów ale podejrzewam, że oni są infiltrowani przez jakichś prowokatorów, jak każda mała organizacja. Ciekawe, ale Francja ma wielowiekową tradycję "rycia pod Watykanem" ( sojusze z Imperium Osmańskim w czasie inwazji ich na Europę) i to dosłownie: m.in zniszczyli misje jezuickie w Chinach. Sami nie odbudowali swojego KK po II WW i nie buntowali się przeciwko - Janowi XXIII - faktycznie odpowiedzialnemu za zwołanie Soboru, ale wyżywają się na Świętym Janie Pawle II. Mogłabym też wrednie zapytać: co zronił francuski KK w czasie, gdy Francja powiększała kolonie w Afryce i w Indochinach i zaprowadzała tam realne obozy pracy przymusowej, kosztujące setki tysięcy a może i miliony ofiar. Dlaczego to Papież ma "przepraszać za niewolnictwo" a nie francuski KK?  Tak tylko pytam.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther 30 września 2018 11:53
30 września 2018 13:18

Zauwazylam, ze tradycjonalisci czytuja tylko pewne portale (wnioskuje po argumentacji jakiej uzywaja), czesto bez bez zapoznawania sie z innymi zrodlami. Dziwi takie podejscie w dobie fake newsow... Znam pare osob,  i ich podatnosc na sensacje, np. "papiez popiera aborcje" (to z jakiegos amerykanskiego portalu) 

Sluszne uwagi co do Francuskiego Kosciola, jednak z tego co zrozumialam pani Malwina pisala o naszych polskich "tradsach" uczulonych na naszego swietego Papieza.

Niedawno wymienilam pare slow z francuska  siostra zakonna, ktora na informacje, ze jestem Polka, powiedziala, ze gdyby to ona byla z kraju Jana Pawla II nie posiadalaby sie z dumy, a odnosi wrazenie ze na Polakach nie robi to wrazenia (poznala ich troche).

zaloguj się by móc komentować

malwina @syringa 30 września 2018 10:03
30 września 2018 13:32

Voir clairement dant l´enchantement - to slowa Prousta, ktorymi Blonski zatytulowal swoj esej o "W poszukiwaniu...".

zaloguj się by móc komentować

malwina @pink-panther 30 września 2018 11:53
30 września 2018 13:45

a propos Francuzow, to przez jakis czas ogladalam sobie niektorych "buntownikow" na YT i musialo minac troche czasu, ze ci sami ludzie narzekaja na obecny KK (zeby nie bylo: gdybym miala okazje tez chodzilabym na Trydencka), "obalaja system", nie uwazaja aby JPII byl "wielki" i udzielaja sie w TV La Russie;)

Bonjour et aurevoir!

 

 

zaloguj się by móc komentować

malwina @malwina 30 września 2018 13:32
30 września 2018 13:46

sorki: ma byc "dans l´enchantement"

zaloguj się by móc komentować

malwina @krzysztof-laskowski 30 września 2018 10:38
30 września 2018 14:12

i co? Droga Neokatechumenalna rozwalila Kosciol? Czy moze b. szybko okazala sie zbyt ryzykowna. 

To straszne, juz wiem czemu strzelano do Jana Pawla II!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 30 września 2018 11:26
30 września 2018 16:21

Sobór nie jest ważniejszy od papieża. Stawianie soboru przed papieżem to herezja. Tak wynika z konstytucji dogmatycznej Pastor aeternus pierwszego soboru watykańskiego.

Właśnie doktryna jest ważniejsza niż personalia. Gdyby personalia były ważniejsze od doktryny, mielibyśmy do czynienia z organizacją, która kieruje się mądrością etapu.

Kocham Kościół katolicki i mam obowiązek odróżniać doskonały Kościół katolicki, czyli świętą Oblubienicę Chrystusa, od niedoskonałych ludzi Kościoła. Tym gorzej, jeśli ludzie ci starają zmieniać to, co funkcjonowało przez dziewiętnaście wieków. Kościół nie jest trapiony wątpliwościami. Pan Bóg, aniołowie ani zbawieni nie są trapieni wątpliwościami.

Święty Bernard z Clairvaux, mnich, był w stanie przełamać wolę większości kardynałów, którzy wybrali papieża, choć wiedzieli, że człowiek ten nie wyznaje wiary katolickiej. Prosty mnich doprowadził do tego, że ich kandydat został uznany za antypapieża. A stało się tak na podstawie tego, co ów wybraniec kardynałów mówił i robił. To odnośnie do braku szacunku. I niech mnie Pan Bóg broni przed tym, by uważał się za świętego Bernarda z Clairvaux.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 30 września 2018 11:44
30 września 2018 16:32

Neokatechumenat został zaakceptowany przez papieża Pawła VI. To samo zrobili Jan Paweł II i Benedykt XVI. Ale neokatechumenat służy jako przykład tego, że ludzie Kościoła szerzą po świecie przekonanie, jakoby Kościół funkcjonował jako instytucja poprawiająca samopoczucie wszystkim ludziom na świecie.

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-laskowski 30 września 2018 16:21
30 września 2018 16:37

Ileż energii poświęcasz na przekonywanie o tym, że współczesny KK jest niedobry. Tymczasem dzisiaj na niedzielnych mszach św. było około 12 000 000 ludzi w Polsce. I co powiesz im, że byli na niewłaściwej mszy św..

Uspokuj się już. Msza po łacinie się nie wróci. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @malwina 30 września 2018 14:12
30 września 2018 16:45

Jak wyżej, neokatechumenat stanowi tylko przejaw ogólnej tendencji do tego, by kapłani nie troszczyli się o zbawienie dusz ludzi, ale o to, żeby ludzie dobrze się czuli, żeby dobrze się bawili, wesoło śpiewali i tańczyli.

Nie rozumiem, czemu Pani mówi o obecnym Kościele katolickim. Nie ma czegoś takiego. Kościół jest zawsze ten sam, bo Pan Bóg jest zawsze ten sam. Ludzie należący do Kościoła się zmieniają.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-laskowski 30 września 2018 16:32
30 września 2018 16:53

Nie został. Nie przez Papieża Pawła VI. To jakaś propaganda. Wg przepisów, musiałby być zatwierdzony statut/regulamin, przedstawiony przez założycieli. Wg mojej najlepszej wiedzy, jakkolwiek plotkarskiej - taki statut, po wielu naciskach, został wreszcie dostarczony w roku 2002. Jaki ostateczny był finał, nie wiem. Podobno zatwierdził statut Święty Jan Paweł II. Kiko Arguello jako cywil dostał do towarzystwa jakiegoś włoskiego księdza. Natomiast nie przypuszczam, żeby to się przyjęło w Polsce, bowiem takie praktyki jak "spowiedź publiczna" lub "spotkania zamknięte"- dla innych katolików niż "wtajemniczonych uczestników drogi" - spychają neokatechumenat na ścieżkę sekciarską. A co ma być, to będzie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 30 września 2018 13:18
30 września 2018 16:57

Polacy, którzy wyjechali do Francji, to albo prości ludzie w pogoni za pracą i kasą, albo towarzysze dysydenci. Oni bardzo się przyklejali do KK w stanie wojennym a po roku 1989 r. - zemścili się za wszelkie dobro, jakie otrzymali. Czyli normalka. Natomiast bardzo dużo jest obecnie polskich pielgrzymów we francuskich sanktuariach, nie tylko w Lourdes.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @malwina 30 września 2018 13:45
30 września 2018 17:00

Malkontenci, bo zapytał: "Francjo, co uczyniłaś ze swoją wiarą?" czy jakoś podobnie. Oni są bardzo wrażliwi w takich sytuacjach. Zwłaszcza ateiści:))) Katolicy to wyłącznie mała grupka ze średniej klasy w miastach lub w pewnych regionach. Z dziada pradziada.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @JK 30 września 2018 16:37
30 września 2018 17:07

No byli, bo tak rzeczywistość wygląda. Ja się na rzeczywistość nie obrażam, tylko przyjmuję ją taką, jaka ona jest.

Nie musi Pan zgadzać się ze mną w żadnej sprawie. Ale może sprawdzić, czym różni się tradycyjna liturgia z tradycyjnym nauczaniem od nowej liturgii z nowym nauczaniem i jakie są owoce obydwu. W dodatku wierni mają pełne prawo domagać się od pasterzy tradycyjnej liturgii z tradycyjnym nauczaniem.

Współczesny Kościół katolicki nie istnieje. Kościół katolicki jest jednakowy od dwóch tysięcy lat. Tradycja została dopełniona w chwili śmierci ostatniego apostoła, a postęp polega na tym, że ludzie pogłębiają zrozumienie Tradycji eodem sensu eademque sententia. Gdyby było inaczej, Kościół katolicki dawno temu przestałby istnieć.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther 30 września 2018 16:53
30 września 2018 17:18

Papież Paweł VI wiedział, czym jest Wspólnota Neokatechumenalna, i ją pobłogosławił na audiencji generalnej 8 maja 1974 roku.

http://w2.vatican.va/content/paul-vi/it/audiences/1974/documents/hf_p-vi_aud_19740508.html tekst w języku włoskim

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-laskowski 30 września 2018 17:07
30 września 2018 19:45

Owoce są takie jacy są wierni i od tego czy Msza Św. po polsku czy po łacinie dokładnie nic nie zależy; popatrz wokół siebie i czy łacina coś zmieni? czy przordem lub tyłem do wiernych kapłan jest nadal kapłanem

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @qwerty 30 września 2018 19:45
30 września 2018 20:38

Wierni do połowy poprzedniego wieku mieli wszystko, jak należy, ale Pan Bóg im odebrał mszę świętą odebrał, bo widocznie uznał, że jej nie szanują.

Nie chodzi o detale, ale o całokształt. Niemniej odprawianie mszy świętej przez celebransa przodem do ołtarza jest bardzo ważne. Msza święta nie jest odprawiana tyłem do wiernych, bo obecność wiernych nie jest konieczna do tego, by sakrament został odprawiony ważnie i godziwie. Wierni wyłącznie asystują celebransowi. Po to budowano kościoły z ołtarzem głównym i ołtarzami bocznymi, by przy każdym ołtarzu kapłani odprawiali msze święte. Język łaciński natomiast powinien uczyć kapłana i wiernych szacunku wobec sacrum. Językiem liturgii nie może być język potoczny. Początkowo językiem liturgii Kościoła rzymskiego był zapewne język aramejski, potem język grecki, w IV wieku zmieniony na język łaciński. Różne elementy liturgii się zmieniały, ale nie zmieniło się to, że jest ona aktem oddania najwyższej czci Panu Bogu. A przez ostatnie pół wieku kapłani i wierni o tym zapomnieli, czego świadectwem tego są ich czyny.

zaloguj się by móc komentować

malwina @krzysztof-laskowski 30 września 2018 16:45
30 września 2018 20:55

jesli nie rozumie Pan wyrazenia "obecny Kosciol Katolicki" to niestety ale ja tego tlumaczyc nie bede. To juz sa sekciarskie posuniecia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @malwina 30 września 2018 20:55
30 września 2018 21:18

Nie, to nie jest żadne sekciarstwo, tylko wyraz normalnego podejścia do ciągłości. Nie istnieje coś takiego jak Kościół obecny, Kościół sprzed tysiąca pięciuset lat. Kościół jest jeden, niezmienny, nie ewoluuje.

zaloguj się by móc komentować

syringa @pink-panther 30 września 2018 11:37
30 września 2018 22:24

Należaloby spytać PISF dzialając "na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej" o te sprawy.

Muszą -(Poiwnni ) odpowiedzieć. TO dziala.

zaloguj się by móc komentować


syringa @krzysztof-laskowski 30 września 2018 21:18
30 września 2018 22:35

Powtarzam :GDZIE KIEDY I KTO ?

"A tańce świeckich w prezbiterium lub dyskotekowe tańce zakonnic Pani nie odrzucają?"

bo INACZEJ :

"jesliby ktoś powiedział blizniemu -głupi -winien jest ognia piekielnego " (cyt z pamięci)

NIe wolno rzucać pomówień i oszczerstw. ( w dodatku wyrwanych z kontekstu)

 

Sam fakt że KK jest tak ostro atakowany, świadczy o jego sile i witalności.

Gdyby zdychał (excuse moi) - nie musieliby go atakowac bez pardonu.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @krzysztof-laskowski 30 września 2018 16:45
30 września 2018 23:17

Kaplani troszcza sie o zbawienie dusz. Spokojna glowa.

A coz zlego jest w tym, ze  i na zabawe jest czas? Nie mowie o mszy swietejj, a o wielu innych okazjach kiedy w grupach katolickich, poza czasem modlitwy, dyskusji, ludzie chca sie tez dobrze czuc i po prostu urzadzic zabawe? Nie wolno zakonnicom  sobie potanczyc? Bo co??

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @pink-panther
30 września 2018 23:45

Tańce zakonnic:

https://www.youtube.com/watch?v=nYcnaGax0_s

https://www.youtube.com/watch?v=mNwGjyay954

Tu świeccy podczas mszy świętej przebywają w prezbiterium i zachowują się, jakby byli na scenie teatralnej:

https://www.youtube.com/watch?v=Aq8YIotNQWQ

Ale tu jeszcze więcej żywiołowości:

https://www.youtube.com/watch?v=HMxjCMu9nVw

https://www.youtube.com/watch?v=EwEy2v_ZriI

https://www.youtube.com/watch?v=n6TNxNYCve4

https://www.youtube.com/watch?v=7aLLsJa9xYY

Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro vel cyrk na plaży:

https://www.youtube.com/watch?v=f-1LLFbZJCA

Zestawienie owoców odnowy liturgicznej:

https://www.youtube.com/watch?v=ZQPkYwIOCRM

https://www.youtube.com/watch?v=ZQPkYwIOCRM

Nie wiem, skąd bierze się ta nerwowość na moje słowa. W końcu powyższe przejawy odnowy zostały zaplanowane przez ojców, prawda, soborowych i posoborowych, by odebrać wiernym tradycyjne elementy katolickiej pobożności oraz zastąpić je wesołą muzyką i żywiołowym tańcem. Sprawowanie sakramentów jest ważniejsze niż takie filmy jak Kler.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @jestnadzieja 30 września 2018 23:17
30 września 2018 23:50

Ja mówię o tańcach odbywających się podczas mszy świętych.

Chciałbym zauważyć, że zakonnice po to są w zakonach, żeby nie tańczyć, zwłaszcza publicznie, ale modlić się, pracować i umartwiać jak święta Katarzyna Sieneńska.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-laskowski 30 września 2018 23:45
1 października 2018 00:10

W ten sposób zapomina się, że Kościół/budynek jest domem Boga, ołtarz Golgotą, a śpiewy i tańce są kpiną z męki Odkupiciela. 

Odwracanie się tył/k/iem do tabernakulum, nie jest taką sobie decyzją. Tak postawiono ludzi przed Bogiem. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Rozalia 1 października 2018 00:10
1 października 2018 00:13

Errata: ludzi ponad Bogiem. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Rozalia 1 października 2018 00:10
1 października 2018 00:38

Ma Pani całkowitą słuszność. Dodam, że środki naprawy sytuacji, sprawdzone i pewne, są cały czas dostępne. Wystarczy po nie sięgnąć. Tysiąc lub siedemset lat temu nadużycia też były, ale prawidłowo udzielane środki uświęcenia były powszechnie dostępne, dlatego można było o wiele łatwiej niż obecnie nadużycia usuwać. Arsenał owych środków jest tak bogaty, że nie da się ich zliczyć.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @krzysztof-laskowski 30 września 2018 23:45
1 października 2018 09:48

Dlaczego zamiescil Pan film zmanipulowany? Mowie o tym z siostrami na plazy. Musial to byc ten z ohydnym wulgarnym podkladem? Robi Pan dokladnie to samo co tworcy youtubowych obrzydliwych filmikow o swietym Janie Pawle II.

Nie ma nic przeciwko podrygujacym sobie w takt muzyki zakonnicom. Niech im na na zdrowie wyjdzie. Ponoc sw.Teresa z Avila kochala taniec z kastanietami. To sa mlode, pelne energii dziewczyny, kobiety, nie od razu wszystkie mistyczki i swiete. Sadzi Pan, ze one tak zwyczajowo? Raz na sto lat dano im "wyjsciowe", to sie ciesza. Ja widzialam takie "akcje" tylko w czasie SDM w Krakowie, sytuacja wyjatkowa. Mysle, ze wtedy byla tak nieprawdopodobna radosc w ludziach (kto byl ten wie), kawalek nieba na ziemi, ze trudno bylo sie powstrzymac od odrobiny szalenstwa. W kazdym jednak kosciele, do ktorego sie wowczas weszlo, panowal nastroj absolutnie moditewny, cisza, pelna powaga, zadnych tancow. I to bylo  wspaniale i budujace. Przykladowo w kosciele swietego Floriana, po calym, bardzo intensywnym dniu, dodatkowo jeszcze po wieczorym koncercie na scenie przed kosciolem, wszyscy jak jeden maz, zbierali sie wewnatrz kosciola na Komplete. Wszyscy choralnie recytowali te modlitwy, na koniec odspiewujac po polsku piesn do NMP.

(nasza mlodz za to cwiczy tance z choragwiami, widzialam w Lagiewnikach,  przed oltarzem, cos czego na zgnilym" zachodzie nigdy nie widzialam, zapewne tez to juz bylo i zobaczyli ze nie tedy droga...Zreszta chyba sa w tej sprawie jakies rozporzadzenia, wiec jesli ktos urzadza podrygi przed oltarzem, zwyczajnie lamie przepisy i powoduje zgorszenie wiernych:

http://sanctus.pl/index.php?grupa=66&podgrupa=516&doc=463

W tej sprawie zgadzam sie calkowicie: nie uznaje "rozrywkowych" mszy swietych. Nie wiem czemu polscy kaplani upieraja sie jeszcze, ze to "trafia do mlodziezy". Praktyka pokazuje, ze jest na odwrot: mlodzi maja aktualnie chec powrotu do tradycji. Coraz liczniejsze msze swiete studenckie (kosciol w Szwajcarii), w ktorych czasem uczestniczymy, sa przygotowywane z pieczolowitoscia i dbaloscia o kazdy szczegol liturgii. To tradycja przyciaga mlodych, zas z kosciolow, gdzie wprowadza sie "innowacje", ludzie uciekaja.

P.S. Nawiasem mowiac, oche wyglada na to,ze Panu pasuje krytyka Kosciola za posrednictwem filmu Kler..

 

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @pink-panther
1 października 2018 11:44

Pani Pantero,

obejrzalam te recenzje; z samego tylko opisu poszczegolnych scen robi mi sie niedobrze..Autorzy recenzji mowia, ze akcja filmu dzieje sie w Krakowie, nie ma co do tego watpliwosci (mimo, ze w Krakowie nie realizowany).

Jak dla mnie ten film to wscieklosc i syk diabla po wszystkim, co wydarzylo sie  i dzieje (dawniej i teraz)  w Krakowie. Po Swiatowych Dniach Mlodziezy, po niedawnej promocji Krakowa jako Miasta Swietych (lista dluga), po wzroscie turystyki pielgrzymkowej. Jest rosnacy kult sw.Rity (nikt o tym nie pisze i nie naglasnia, a jest o czym), sa tlumy w Lagiewnikach, jest niezliczona liczba kosciolow i klasztorow, rosna w sile szkoly katolickie. Och, jak to musialo ich wkurzyc! Mysle, ze najbardziej przebolec nie moga masy mlodych ludzi przy Kosciele.

tu recenzja:

https://www.youtube.com/watch?v=KS06xJZY3cc

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @pink-panther
1 października 2018 12:35

Jak Pis wchodził do centrum dzięki ukłonom w kierunku narodowców, anten dla Ziemkiewicza itp aby za chwilę odcinać się od "ekscesów", tak PO chce wejść do centrum dzięki Smarzowskim, klerom i Hartmanom.

Za chwilkę PO zacznie się odcinać od "radykałów". Dla mnie to prosta taktyka.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @jestnadzieja 1 października 2018 09:48
1 października 2018 12:40

Co do tego pierwszego filmiku racja, mój poważny błąd.

Nie cieszę się z nagonki na Kościół, ale za gorsze niż tej nagonki uważam to, że kapłani, zakonnicy i zakonnice są formowani tak, by nie przeciwstawiali się tego typu działaniom. Czymś pozornie niepojętym jest to, że do Polski sprowadzany jest kapłan z Ugandy do odprawienia rekolekcji na Stadionie Narodowym. Po co nam takie rzeczy, skoro droga najkrótsza i najprostsza powinna prowadzić przez kościół parafialny? Ale tam wierni nie dostają tego, do czego mają pełne prawo. Stąd wynikają duchowy głód, nadużycia i nieudolne próby zaspokojenia go poprzez uciekanie się do pomocy charyzmatyków. Jako wierni mamy tymczasem pełne prawo domagać się od pasterzy Kościoła rzymskiego łacińskiego tego, rzeczy najlepszych na najwyższym poziomie:

O nic więcej mi nie chodzi niż to, by przywrócić środki najlepsze, najdoskonalsze, najprostsze, najbardziej zrozumiałe i w pełni sprawdzone jako normę. Dzięki Bogu liczba zwolenników tego typu działań rośnie na całym świecie. Na wyżej wymienione środki nie ma siły.

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-laskowski 1 października 2018 12:40
1 października 2018 20:49

Dzięki Bogu liczba zwolenników tego typu działań rośnie na całym świecie.

No wlasnie -cały czas o tym mówimy!

Pisalam juz kilka razy o cudownych Roratach (po łacinie  i ze staropolskimi piesniami ) w Poznaniu u DOminikanów , o Drodze Krzyżowej -ditto (po wielu próbach opracowywania rozważan poszczególnych Stacji  przez młodzież -co przecież nie bylo takim zlym pomyslem) przyszedł czas na spiewanie zamiast - starej 32 zwrotkowej piesni Pasyjnej . SUPER! Wszędzie tłumy.

Czy wspaniale GOrzkie Żale u Oo Bernardynów -65 min i tu tłumy mlodych

Naprawde nie jest źle!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @syringa 1 października 2018 20:49
1 października 2018 21:01

Naprawdę nie jest źle w tym znaczeniu, że coraz więcej ludzi na świecie orientuje się, że coś nie gra.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @syringa 1 października 2018 20:49
1 października 2018 21:02

Czy wspaniale GOrzkie Żale u Oo Bernardynów -65 min i tu tłumy mlodych...

Przez wzgląd na namiar '65 min'  czy można prosić o jakiś drogowskaz w sieci? Będę wdzięczny. Dziękuję !

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @saturn-9 1 października 2018 21:02
1 października 2018 21:14

NIe rozumiem zupelnie !

"65min"  to symbol -ze trwa dłużej niz godzinę! i czasem krocej (powiedzmy 62'32sek )

a czasem 64'59sek   :)

Prosze wybaczyć ale to wygląda juz na opętanie (co przy numerologii wcale by mnie nie zdziwilo)

Sama w miarę śledzę symbolikę liczb -np. w architekturze: czasami cudowna rzecz!

I czasem mówi mi to sporo o czlowieku -ale nie aż tak.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @jestnadzieja 1 października 2018 11:44
2 października 2018 01:01

Dzięki za linka. Już obejrzałam. Jest znacznie gorzej niż myślałam: nawet niezbyt zawoalowany atak na Kraków, podobno jakieś szkalowanie św. Jana Pawła II kiedy był jeszcze księdzem ( a może biskupem) i św. Jerzego Popiełuszki - przypomniały mi samego Dugina: nawołującego do zniszczenia Kościoła Katolickiego jako środka do osłabienia i zniszczenia Polski, "która nie jest nikomu potrzebna". O Smarzowskim jest sporo informacji w cyrylicy, bowiem bardzo się spodobał rosyjskiej propagandzie film "Wołyń". Na bieżąco monitorują odbiór i ostatnio podobno w Czechach miała miejsce interwencja ambasadora Ukrainy, żeby "Wołynia" nie pokazywać. Ruskie gazety o Smarzowskim z tzw. "szaconkiem".  Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby się okazało, że on z jakiejś rodziny "ruskich śpiochów", zainstalowanej na polskim paszporcie. Ten film ma wszystkie cechy mowy nienawiści wobec Polaków i KK, jakie miały filmy sowieckie w 1939 i 1940 r.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @dziad-kalwaryjski 1 października 2018 12:35
2 października 2018 01:03

Tego nie można wykluczyć. W każdym razie "target" został zmierzony precyzyjnie. Wcześniej Der Onet przeprowadził bardzo zaangażowaną kampanię przeciwko KK.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @syringa 1 października 2018 21:14
2 października 2018 09:29

Bernardyni modlą się z wiernymi. Pada namiar na minut 65.

Mnie przyszło na myśl, że być może to jest kościoła odpowiedź na żądania grubych "achbroischim" [tako wypunktował Ludwik Gumplowicz  nadęte elementy w rozgrywkach na scenie dziejów i został okrzyczany antysyjonistą].

Pani mi mówi "opętanie"... To tylko troska o kraj ojców pielgrzyma polskiego, gdzieś tam hen na zachodzie Europy. Chciałem ogrzać serce stroskane subtelnym przesłaniem kościoła powszechnego do tych dętych i zadufanych. Tak odczytałem tych minut 65. Jako lustro czyste żarliwymi modlitwami wiernych jaśniejące i wystawione na zaślepione żądania owych "achbroischim" chowających się za  protezą szejść-pięć plus dziewięć zer.

Pani mi mówi...

zaloguj się by móc komentować

syringa @saturn-9 2 października 2018 09:29
2 października 2018 11:05

Wydaje mi się, że wyjaśniłam dogłębnie: to '65' bylo przykładowe: że nie bylo żadnego pośpiechu (dla mnie ważne).

A Pan wyjeżdża z numerologią....Smutne.

ALbo "stroi Pan sobie szutki" albo -czyste opętanie.

Lepiej modlić sie za Ojczyznę -zwłaszcza teraz: 7.10. -codziennie Różaniec . Przyniesie więcej.

Pozdrawiam

 

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @syringa 2 października 2018 11:05
2 października 2018 11:08

Wydaje mi się, że wyjaśniłam dogłębnie: to '65' bylo przykładowe: że nie bylo żadnego pośpiechu (dla mnie ważne).

A Pan wyjeżdża z numerologią....Smutne.

ALbo "stroi Pan sobie szutki" albo -czyste opętanie.

Lepiej modlić sie za Ojczyznę -zwłaszcza teraz: 7.10. -codziennie Różaniec . Przyniesie więcej.

Pozdrawiam

 

A tak w ogole:

Saturnem nie warto (dla duszy ) sie zajmować.

TO ciemność, dzieci szatana etc.

(z pewnością Pan lepiej wie ode mnie -co jeszcze)

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować